Personel kierowniczy, zajmujący się efektami specjalnymi oraz lokacjami, do niedawna poszukiwał miejsc, w których ewentualnie miałyby zostać nakręcone dwie części "Insygniów Śmierci". Eksperci kinematografii i scenografowie odwiedzili cztery wąwozy, będące punktami orientacyjnymi w poprzednich filmach o Harrym Potterze. Są to: Glenfinnan, Glen Etive, Glencoe and Glen Nevis. Specjaliści obserwowali jesienne i zimowe zmiany terenu, drzew i wegetacji roślin na danej powierzchni. Od jakiegoś czasu również badają wrzosowiska w Yorkshire, jako uzupełnienie górskich plenerów.
Osoby znające zagadnienie "od podszewki" stwierdziły, że większość filmowych miejsc "Insygniów Śmierci" będzie kręcona z studio w Leavesden (niedaleko Watford), gdzie miało miejsce wiele wcześniejszych ujęć, takich jak chatka Hagrida. Zostaną one ponownie zmontowane i przerobione komputerowo.
Jednakże sceneria Glen Etive i Glencoe, wiadukt, po którym przejeżdża ekspres do Hogwartu, w Glenfinnan oraz zapierające dech w piersiach Higher Falls Glen Nevis wydają się niezbędne w kontynuacji "Harry'ego Pottera" i na pewno będą odgrywać ważną rolę w nowym filmie.
Krajobrazy West Highland już sprawdziły się jako tło dla strasznych scen, co będzie szczególnie ważne dla "Insygniów Śmierci", ponieważ akcja książki obejmuje mnóstwo duchów, czarownic i czarodziejów.
Poniżej możecie zobaczyć wyżej wymienione miejsca:
Aby zobaczyć oryginalny tekst w języku angielskim, kliknijcie tutaj.
Monia Grangerdnia 20/11/2008 20:55 Wow! Cudne foty! Extra, że te miejsca będą w filmie!
niesmialek33dnia 20/11/2008 21:25 Hah, zapraszam ich do Zielonej Góry. Gór tu ni ma, za to jaaaaaaaakie pięęęęęęęęękne blokowiska
herma_007dnia 20/11/2008 21:40 pff też mam takie coś koło domu xD
Nie no, ładnie ładnie... Ciekawa jestem jak będzie wyglądała scena kiedy Harry idzie do Zakazanego Lasu pewny, że zakończy swój żywot. Tereny wyglądają na mocno szkockie...
Horiondnia 20/11/2008 22:59 Chęnie bym sie tam wybrał naprawde świetne miejsca idealne na biwak ... oczywiście dla zaczarowanego namiotu takiego w którym mieszkali harry ron i hermiona
katarzynka_grangerdnia 21/11/2008 07:20 Ten wiadukt jest po prostu przepiękny. Z resztą wszystkie te miejsca wyglądają fantastycznie. W sam raz na wypad z przyjaciółmi, żeby się odciąć od świata.
kajah1dnia 21/11/2008 11:18 Super zdjęcia, te krajobrazy... Fajnie by było gdyby film został nakręcony właśnie w tych miejscach
nevinadnia 21/11/2008 11:41 Piękne krajobrazy Jeszcze "Książę półkrwi" nie wyszedł, a ja już się nie mogę doczekać "insygniów" To pierwsze zdjęcia się chyba najbardziej kojarzy z Hogwartem
Halszka_dnia 21/11/2008 12:29 Tak, te zdjęcia są zdecydowanie ciekawsze niż ciągłe zdjęcia aktorów! Wreszcie coś nowego i pięknego! Nie mogę się doczekać co jeszcze zachwyci nas w 7 części!
Bridget_Riddlednia 21/11/2008 12:56 Extra fotki.Chciałabym mieć takie widoki za oknem
whatdnia 21/11/2008 15:05 Wspaniałe. I pomyśleć, że to tak naturalnie, bez żadnej obróbki, itp. Mam już jeden powód, aby obejrzeć "Insygnia Śmierci".
NicaToriadnia 21/11/2008 17:02 Przepiiękne. Po prostu boskie. Że też natura tworzy takie widoki. Bo to chyba naturalne. Oczy można nacieszyć. A gdyby się jeszcze tam było. Mam nadzieję, ze w filmie będą takie widoki
dorszdnia 21/11/2008 19:44 Przynajmniej nie będzie zmian.
Ms_Starfirednia 21/11/2008 21:52 Zgodzę się z innymi. Widoki boskie. Zapierają dech w piersiach. Najbardziej wiadukt. No cudo po prostu.Cieszę się, że nie będzie aż takich zmian w scenerii. Już nie mogę się doczekać wszystkich trzech filmów.!
Aberforthdnia 21/11/2008 22:24 Śliczne zdjęcia. Wolałbym żeby więcej scen kręcili w plenerze a nie w studiu.
Voriosdnia 22/11/2008 11:45 Nom ładnie to wygląda ;D Zobaczym jak zobaczym ;D
Snape11dnia 22/11/2008 19:15 Suuuper, szkoda że nie mam takiego widoku z okna
Vemyanadnia 22/11/2008 19:20 Wydaje mi się, że miejsce odpowiednie. Ładny widoczek, nie ma co. Pierwsze zdjęcie najbardziej zachęcające. Ale pozostałe też są ok i nie zniechęcają. Podsumowując - niezłe tereny. I jak dla mnie HP w takim miejscu może być kręcony^^.
Askaydnia 23/11/2008 20:15 Kręcić w studiu, mając do dyspozycji tak wspaniałe lokacje? Toż to grzech jest. O obróbce komputerowej nawet nie wspomnę. A wystarczyłby dobry operator...
Panowie filmowcy, korzystajcie z dobrodziejstw natury, dopóki jakiś cymbał nie zechce tego zabudować.
Ja_aaadnia 24/11/2008 09:22 Bajeeeeeeeeeeecznie !!!!
No po prostu !!!
Cudowne krajobrazy..
ehhh...
fred12dnia 24/11/2008 17:50 Piękne miejsca, już się nie umiem doczekać filmu!
Fleur13dnia 12/12/2008 11:18 Super prezentuje się ten wiaddukt...eh nie mogę się doczekać ...jeszcze 6 części nie obejrzalam a już myślę o 7 widoczki przepiękne..
Porady prawne, Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Książe Półkrwi
Emma Watson - Hermiona Granger, Rupert Grint - Ron Weasley, Gary Oldman - Syriusz Black, Alan Rickman - Snape, Daniel Radcliffe - Harry Potter