Harry Potter i Czara Ognia jest to książka opowiadająca o młodym chłopcu, który uczy sie magii w szkole magii i czarodziejstwa Hogwart.
Harry Potter w czwartej części zostaje wrobiony w uczetnictwo w turnieju trujmagicznym. Turniej trojmagiczny są to tak jakby zawody gdzie są 3 konkurencje. W turnieju brać może udział tylko trzech zawodników, którzy są z innej szkoły.
Harry musi w pierwszym zadaniu pokonać smoka (rogogona węgierskiego) i złapać złote jajko, które jest podpowiedzią do następnego zadania, które polega na wyciągnieciu i znalezieniu swoich przyjaciół z dna jeziora. W trzecim zadaniu trzeba dojść do pucharu, który jest ukryty w środku labiryntu. Gdy Harry i Cedric (kolega z jego szkoły) łapią puchar w tym samym czasie zostają przenieśnieni na stary cmentarz, na którym glizdogon zabija Cedrica i wskrzesza Lorda Voldemorda, który usiłuje zabić Harrego.
Podczas pojedynku z różdżki Voldemoda wylatują duchy rodziców Harrego i Cedric, rodzice mówią mu, żeby dotkął pucharu. Harry wypełnia polecenie rodziców zabierając ze sobą martwe ciało Cedrica.
TomVdnia 23/01/2007 12:37 Przyznam szczerze i bez żadnym skrupułów, żę art mi się nie podoba. Jest krótki i pełen błędów:
- "trUjmagiczny" ???? I jeszcze małą literą?
- "Turniej trojmagiczny są to tak jakby zawody" - też mi odkrycie-> turniej to zawody. W życiu bym się nie domyslił...
- najpierw piszesz, że "W turnieju brać może udział tylko trzech zawodników, którzy są z innej szkoły. " a potem "Gdy Harry i Cedric (kolega z jego szkoły)"... no, cóż nie wyjaśniłeś dlaczego do Turnieju dopuszczono 4 reprezentantów, a jest to bardzo ważne
- i wiele innych błędów, których szkoda się czepiać...
Lilydnia 23/01/2007 13:44 recenzja czy streszczenie książki powinno wyglądać trochę inaczej, mam namyśli to, że powinien być to ogólny zarys zdarzeń, opis tego, co sie zmiania, zaskakuje...
błędy...
nawet nie ma tu słowa o Moodym, wogóle nie opisałeś tego wątku, a przecież w tej części było to baardzo ważne!!!!
vampirdnia 23/01/2007 14:11 W tym przypadku zgodzę sie z moimi poprzednikami. Jest tu sporo błędów, nie ma objasnień, nie wymieniłeś wielu ważnych sytuacji, które miały miejsce w IV TOMIE ksiażki, poza tym - strasznie krótko, trudno ocenić czy jest to streszczenie czy recenzja, jak napisała lily. Ale wkońcu... człowiek uczy się na błędach( Nie pisz artów po to, by uzyskać jak najwiecej punktów - dobra rada, a jak juz je piszesz, to reasumuj wszystko ).
emma_13dnia 23/01/2007 15:18 zgadzam sie z moimi poprzednikami,streszczenie jest beznadziejne, sporo błędów,pominiete wiele wątków (np. Moody),strasznie krótkie to streszczenie, według mnie powinno być na jakieś 2-3 strony, ale cóż...... stawiam OkRoPnY
Zlotydnia 24/01/2007 14:21 A ci powiem ze art taki sobie, bo to streszczenie czary ognia, a kazdy szanujacy sie potteromaniak powinien to wiedziec ;d
monika_blackdnia 25/01/2007 14:36 raczej mi się ten twój artykuł nie podoba. Jest w nim sporo błędów. Zgadzam się z vampirem - jak koniecznie chcesz mieć duzo pkt, to niech zasłuż na nie, pisząc dobre arty.
Bratek1dnia 29/05/2007 13:31 cytuję:
"Artykuł niby w porządku, ale nie ma w nim nic odkrywczego i jakiś taki bez polotu"
Tiara
Syriusz Black18dnia 09/12/2007 09:04 Art mi się nie podoba. Jest bezsensowny i nie logiczny. Mnóstwo błędów. Jest to art do śmietnika a nie na taką stronę. Daje ocenę ,,Okropny" z tego względu że nie zauważył w artykule nic na twoją obronę. Ten art Jest wprost żałosny.
Czerwona Sonjadnia 18/06/2008 18:08 Artykuł jest pisany niezbyt zachęcającym stylem, jest w nim pełno błędów. Poza tym można się było wysilić i napisać trochę więcej, ta książka jest dostatecznie gruba.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze. -
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.
Tibia, Porady prawne, Kamień Filozoficzny, Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu, Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Książe Półkrwi
Emma Watson - Hermiona Granger, Rupert Grint - Ron Weasley, Gary Oldman - Syriusz Black, Alan Rickman - Snape, Daniel Radcliffe - Harry Potter