Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Łowca czarnoksiężników
19.04.2014 14:26
Dzieńdoberek! i Wesołych świąt! Hej

Najlepszy pomocnik
19.04.2014 14:11
szalenstwooooo! Jęzor

Najlepszy pomocnik
19.04.2014 13:42
Widzę, że rozmowa tu gna w najlepsze;p

Przyjaciel Zajączka
19.04.2014 13:21
Chyba nie ma, Ulka.

Mniszku, może napisz wiersz i wyślij jako fan fick? ;>

Najlepszy pomocnik
19.04.2014 13:21
Była. ;p

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 ostatnich 30 dni jest
Prefix użytkownikalosiek13

Punktacja
Ogólnie: 26815
Bonus: 5354
Kara: 700

2) Prefix użytkownikaAlette (27412 pkt.)
3) Prefix użytkownikaAnciol (15680 pkt.)
4) Prefix użytkownikaGoszka (14621 pkt.)
5) Prefix użytkownikaLapa15 (14383 pkt.)
6) Prefix użytkownikaHermiona_Justysia (13770 pkt.)
7) Prefix użytkownikafuerte (13733 pkt.)
8) Prefix użytkownikajoproxyz (13683 pkt.)
9) Prefix użytkownikaulka_black_potter (13627 pkt.)
10) Prefix użytkownikaAngie Davis (13004 pkt.)
Facebook
Zobacz temat
Drukuj temat
Ile on ma lat?
Sev1302
Niedawno zaczęłam się zastanawiać, ile lat miał ten miły starzec - Dumbledore. Wszystkim wiadomo, że nauczał w Hogwarcie, kiedy już Tom Riddle i Hagrid się tam uczyli (działo się to ok. 50 lat przed tym jak Harry był w drugiej klasie. Wiemy także, z Komnaty tajemnic, że już wtedy wyglądał na człowieka w sędziwym wieku, czyli na ok. 60 lat.
Czyli: 60 + 50 = 110 doliczając jeszcze jakieś 7 lat "w zapasie". Wynika z tego, że Dumbledore miał ok. 117 lat. Moim zdaniem bardzo dobrze się trzymał jak na taki wiek... energiczny, pełen życia...itp. Nasuwa się myśl, że może zajadał kamień filozoficzny (nie wiem jak się go "przyjmuje", doustnie czy jakoś za pomocą różdżki), lecz np. jego brat, młodszy od niego o parę lat, nie mógł spożywać kamienia, ponieważ nie miał do niego dostępu... (z tego co wiemy)
Możliwe, że po prostu Dumbledore w jakiś sposób magiczny tak dobrze się trzymał... Nie wiemy... Co wy o tym myślicie? Piszcie.

Oczywiście przepraszam bardzo, jeżeli taki post już istnieje, lub komuś się nie podoba (w takim wypadku po prostu nie piszcie...)
Chciałabym wszystkim zakomunikować, że jestem dziewczyną ;]

"Snape milczał przez chwilę, patrząc na niego, a potem wychrypiał:
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - Snape wytrzeszczył oczy na Dumbledore'a (...) - Wszystko.

"Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak świniaka na rzeź...
- To bardzo wzruszające, Severusie - (...) - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
-Jego losem? - wykrzyknął Snape. - Expecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Przez te wszystkie lata?...
- Zawsze.

Gabriel
hmm w 7 części było sporo o młodości Dumbledora ale o wieku chyba nie wspomianała nic Rowling.. w każdym razie ciotka Rona miała 107 lat więc nie widzę przeszkód żeby Dumbledore miał trochę więcej. Oczkotak po za tematem Voldemort miał chyba coś kolo 70 lat?
gabriel !!

ginny_basiecza
UśmieszekPodobno Dumbledore jak umierał, miał 153 lata. Niewiem czy to ploty, czy co.. No ale coż..
Od zła Ślizgonów,
Przemądzrzalstwa Krukonów,
Mazgajstwa Puchonów,
Chroń nas Gryffindorze!

www.bachaa15.blog.onet.pl
Gizmolina
Zacytuję Wikipedię: "urodził się w lipcu lub sierpniu 1881 lub 1920, zmarł prawdopodobnie 28 czerwca 1997". Więc mógł mieć jakieś 116, albo 77 lat... Uśmieszek Może Jo wspominała o tym w jakimś wywiadzie...?
WWW.VERITASERUM.CBA.PL

Krzychu_110
Myślę że po prostu czarodzieje dłużej żyli niż mugole i jest to możliwe..

Marcus Flint
Podobno Dumbledore jest starszy od Hagrida o 42 lata. W szóstej części Hagrid miał 68 lat, więc Dumbledore miał 110 lat. Chociaż Dumbledore jak poznał Toma miał 30 lat, a Tom 10. Teraz Voldemort ma 70, więc Dumbledore może miec 90 lat. Tak dokładnie nie wiadomo ile ma. Jest całkiem mozliwe, że miał eliksir życia. Przecież Nicolas Flamel miał 667 lat, kiedy umarł.
[...]Marcus Flint był jeszcze wyższy od Wooda.
-Tu jest dużo miejsca, Wood - odpowiedział z chytrym uśmieszkiem trolla - pomieścimy się.[...]

Kapitan menel

Popieram. To jest najbardziej prawdopodobna teoria.
www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.<-- A czy Ty możesz powiedzieć to samo?

Gabriel
Myślę że po prostu czarodzieje dłużej żyli niż mugole i jest to możliwe.. i to jest wytłumaczenie !!
gabriel !!

Lady Mary Jane
Gabriel napisał/a:
Myślę że po prostu czarodzieje dłużej żyli niż mugole i jest to możliwe.. i to jest wytłumaczenie !!

Hm. Gabriel no cóż, chciałam tylko powiedzieć, że to co napisałeś w poście, który cytuję, jest dokładnym powtórzeniem Twojego poprzednika. Czy nabijanie punktów, to jedyne, czym żyjesz na tej stronie? Myślę, że 1 post w danym temacie w zupełności wystarczy.

Co do samego tematu, to zgadzam się z przemyśleniami Sev. Widocznie Dumbledor rzeczywiśćie miał Kamień Filozoficzny, a może po prostu żył dłużej jako wybitny czarodziej. Tego nie wiem - i prawdopodobnie nigdy się nie dowiem ;D

Pozdrawiam,
Mary J.
Chcę z Tobą przejść przez piekło...

Prefix użytkownikaMala Czarna
Teorię o posiadaniu Kamienia Filozoficznego jest trochę naciagana.Bo wychodziłoby na to, że w pierwszej części w Hogwarcie były by dwa takie kamienie. To chyba trochę przesada.
Żył tak długo, bo sie zdrowo odzywiał,o! (z przymrużeniem oka Jęzor )

Claire
Eee tam, jaki znowu Kamień? xD Czarodzieje byli długowieczni, ale nie będę powtarzać wypowiedzi poprzedników. W jakimś wywiadzie przeczytałam, że Dumbledore miał 150 lat i to było uważane jako normalny, sędziwy wiek.

Ekhm, zastanawiacie się, ile lat miał Dumbledore? To zastanówcie się, ile mogła mieć Bathilda! Lol
Edytowane przez Claire dnia 14.04.2008 17:29
I'm burning up a sun just to say goodbye.

i56.tinypic.com/2pqqqn9.gif

Gizmolina
Stop!!
Właśnie dzisiaj kupiłam sobie nowiutki egzemplarz "Tezaurus Harry Potter", gdzie napisane jest, że Dumbledore urodził się w roku 1881, a w roku 1892 rozpoczął naukę w Hogwarcie. Ta informacja została oficjalnie potwierdzona przez JK Rowling w 2001r. Uśmieszek
Co do długowieczności czarodziejów... Chyba macie rację, że po prostu żyją dłużej niż mugole (w końcu umieją czarować, nie?Szczerzy zęby)
WWW.VERITASERUM.CBA.PL

Krzychu_110
Claire_ napisał/a:
Ekhm, zastanawiacie się, ile lat miał Dumbledore? To zastanówcie się, ile mogła mieć Bathilda! Lol

Co prawda to prawda w końcu gdy Dumbledore był dzieckiem ona była już dorosłą kobietą

Aberforth
Dumblodore miał około 150 lat wiem to na pewno. Uśmieszek

Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.

SabinaPotterKhan
Gizmolina, no ja właśnie w sobotę miałam w ręce tą książkę Tezaurus Harry Potter i akurat jak ją otworzyłam to natknęłam sie na lata życia Dumbledore'a Uśmieszek czyli miał jak zmarł 116 lat, tak ? no bo wyglądał jak dla mnie, to nie wiadomo na ile lat Jęzor

http://bollywood0and0india.wordpress.com
Lily_Luna
Krzychu_110 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak śmierć ze starości, zawsze jest jakiś czynnik - nowotwór, nieszczęśliwy wypadek. Czarodzieje chyba potrafią wyleczyć nędznego raka. Potrafią też stworzyć sobie warunki do życia (jedzenia, co prawda, nie mogą wyczarować, ale co to za problem ogrzać się lub schłodzić wodą). Tak więc 100 lat nie jest niczym nadzwyczajnym.

Gizmolina
SabinaPotterKhan napisał/a:
Gizmolina, no ja właśnie w sobotę miałam w ręce tą książkę Tezaurus Harry Potter i akurat jak ją otworzyłam to natknęłam sie na lata życia Dumbledore'a Uśmieszek czyli miał jak zmarł 116 lat, tak ? no bo wyglądał jak dla mnie, to nie wiadomo na ile lat Jęzor

TakUśmieszek Albus miał 116 lat i 10 lub 11 miesięcy. Dokładniej nie da się określićB)
WWW.VERITASERUM.CBA.PL

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: