Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wróg ciemnej strony
19.09.2020 21:38
fleja, cooo O.o to trochę skrót od łacińskiej formy słowa rmścicielr1;

Pomocna dłoń
19.09.2020 21:04
Nquus, hejka czarodziejka

nquus to przypadkiem nie ta sztuka w której Radcliffe integrowal się bez ubran z koniem Dino

Wróg ciemnej strony
19.09.2020 20:59
Hej go!

Praktykant w Ministerstwie Magii
19.09.2020 20:53
O rany, ale mi się chce spać. Jestem dziś takim wulkanem energii, że szkoda gadać

moje życie to mem
19.09.2020 18:38
Tak

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59574 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56177 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 44449 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43141 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 38320 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37185 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36429 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33345 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Święta
Dodał: Prefix użytkownikagne
Zobacz temat
Drukuj temat
Wszyscy jesteśmy nietolerancyjni
Prefix użytkownikagne
"Wszyscy jesteśmy nietolerancyjni", czyli kolejny, stworzony przeze mnie, optymistyczny temat. ;>

Do jego założenia skłoniła mnie dzisiejsza dyskusja na zajęciach z angielskiego. Temat, który mieliśmy przedyskutować był nieco inny: wszyscy jesteśmy rasistami.
Ta teza została oczywiście szybko obalona, ale kolega doszedł do moim zdaniem ciekawych wniosków, z którymi w dużej części się zgodzę.

Każdy z nas, choć nie wiem jak bardzo by się wypierał, podświadomie coś dyskryminuje.
Być może nie będzie to rasa, orientacja czy status społeczny drugiej osoby, lecz coś mniej oczywistego.
To co mnie przychodzi do głowy to głupota. :D Ludzka głupota mnie odrzuca i nie chodzi mi tutaj o to, że ktoś nie opanował biologii czy matematyki. Chodzi mi bardziej o taką życiową głupotę, jakiś przełącznik w mózgu który sprawia że ludzie są bezmyślni, żałośni, płytcy lub prostaccy*.
Może to mocne słowa, jak na osobę, która uważa się za tolerancyjną, ale właśnie po to założyłam ten temat.

Zastanawia mnie gdzie jest ta granica między nietolerancją, a niechęcią do niektórych ludzi, lub zachowań. W końcu nikt nie powiedział, że wszystko co stworzone na świecie musi nam się podobać. Każdy ma prawo do własnego zdania i dopóki nie ingeruje ono w życie innych wszystko jest na swoim miejscu.

Dla jasności nie ganiam za nikim z pałami, ale kiedy widzę niektóre osoby od razu nasuwają mi się mało pochlebne myśli. Nie znam tych osób i mogę się mylić, ale chodzi mi tu głównie o to pierwsze wrażenie, skojarzenie itp.
Czy te zwykłe myśli wystarczą by uznać kogoś za nietolerancyjnego?
Tak więc: Co myślicie na ten temat? ; )

Tak na koniec, chciałam troszeczkę wytłumaczyć się z tytułu tego tematu. Choć postawiona jest w nim teza chciałabym żebyście potraktowali to jak hipotezę. Nikogo tu nie oskarżam ;>

* Tak, wiem że to nie zawsze ich wina, a duży wpływ ma środowisko, blablabla. No ale nie o tym.
Edytowane przez Smierciojadek dnia 22.09.2015 13:04

Prefix użytkownikaAlette
Ojej... jest w tym trochę racji, ale czy to coś złego?

Tacy właśnie jesteśmy - nie musimy wszystko tolerować. Pewne rzeczy tępić trzeba. Weźmy nawet gwałt - nikt normalny tego nie toleruje, a to chyba dobrze o nas świadczy. Ja bym nawet posunęła się do stwierdzenia, że tolerowanie wszystkiego i wszystkich jest idiotyczne i niebezpieczne. Ociera się o obojętność, a wiadomo, że takowa nie należy do zjawisk pożądanych. Nie można wpadać w skrajność.

Myślę, że problemem ludzi nie jest właśnie ta nieustannie powtarzana tutaj przeze mnie nietolerancja (robię się taka ograniczona), ale brak chęci do porozumienia, brak umiejętności słuchania drugiej osoby. Jeśli dyskryminujemy osobę, która przejawia cechy negatywne, które powinna leczyć/zmienić, nie widzę w tym nic złego, jeśli nie dymi w tym nienawiść. Natomiast jeśli brak akceptacji wynika z ludzkiego egoizmu, braku empatii to wtedy jest niebezpieczne. Stąd właśnie te dyskusje chociażby o braku tolerancji ze względu na rasę -> rasiści nie słuchają drugiej strony, która wytacza rozsądne argumenty. Są zamknięci w swoim świecie, nie potrafią rozmawiać, nie są w stanie uzasadnić swoich twierdzeń. Tak samo jest również w przypadku homoseksualizmu - ktoś może wytaczać rozsądne argumenty i słuchać innych, wtedy jego uzasadniona nietolerancja nie jest zjawiskiem negatywnym. Jeśli jednak ogranicza się to do propagowania wzajemnej niechęci, złośliwości, upokarzania to ciężko ją zaakceptować. No i wreszcie tak samo jest z głupotą - jesteś w stanie powiedzieć, dlaczego ona ci przeszkadza, potrafisz wskazać przyczyny swoich odczuć, dlatego ta nietolerancja nie należy do złych.

Może na razie tyle ; )
Edytowane przez Prefix użytkownikaAlette dnia 05.11.2012 20:39
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaA.
Ja się zgadzam w 100% z tematem. W każdym z nas jest nietolerancja. Ja np najbardziej nie toleruje dwóch grup środowisk.

1. Pedofile gwałciciele - ich powinno się wytępić do reszty. Jeszcze rok temu pedofile i gwałciciele to była plaga w mojej dzielnicy, a ciągłe zgłaszanie na policję nie dawało żadnych efektów, więc z kolegami sami zadziałaliśmy i 3 osoby na pewno już się u na więcej nie pokażą, nie rozumiem również tego jak można karać kogoś kto działał w obronie kogoś słabszego. Przykład:
W jakiejś wsi na Pomorzu (nie pamiętam nazwy) był pedofil, który zgwałcił 12 letnią dziewczynkę. Został złapany przez policję i skazany na 2 lata więzienia. Co z tego skoro wyszedł z więzienia i pierwsze co zrobił to znowu poszedł i zgwałcił tą dziewczynę? Dziewczyna miała 5 braci, którzy jak się o tym dowiedzieli to sami postanowili wymierzyć sprawiedliwość i zabili gnoja. Kara dla nich? 8-12 lat więzienia. Gdzie pedofil za gwałt na dziewczynce dostał 2 lata! Dziecko do końca życia będzie miało zniszczoną psychikę, ale lepiej jeszcze jej rodzinę zabrać.

2. Drugą grupą, której nietoleruje to ludzie odmiennej orientacji. Nie rozumiem jak może być facet z facetem czy dziewczyna z dziewczyną? Jeszcze pozwalać takim dzieci adoptować? Potem takie dziecko ma przesrane w szkole, bo będzie wytykane palcami, że nie ma ojca/matki tylko dwie matki lesbijki/dwóch ojców gejów Rozumiem, że na imprezie po alkoholu, dla żartów się dziewczyna z dziewczyną przeliże, ale żeby tworzyć jakiś związek homo? Dla mnie jedyna słuszna relacja to: CHŁOPAK + DZIEWCZYNA = NORMALNA RODZINA. I dodam jeszcze, że Gdynia przeprasza za Biedronia...

Prefix użytkownikayasmin46
alette napisał/a:
Ja bym nawet posunęła się do stwierdzenia, że tolerowanie wszystkiego i wszystkich jest idiotyczne i niebezpieczne. Ociera się o obojętność, a wiadomo, że takowa nie należy do zjawisk pożądanych. Nie można wpadać w skrajność.

Zdecydowanie się zgadzam. Gdybyśmy tolerowali wszystkich ludzi, wszystkie zachowania to na pewno nikt by na tym dobrze nie wyszedł, a świat wcale nie byłby lepszym i bezpieczniejszym miejscem - nawet wręcz przeciwnie.

Ja osobiście zgadzam się z tematem, bo nie znam kogoś, kto by wszystko znosił i tolerował. Ja sama jestem tolerancyjną osobą, ale nie AŻ tak, by czasami czegoś nie skrytykować bądź nie tolerować czegoś. Mam jednak tyle tolerancji dla ludzi innych krajów, innej rasy czy innego koloru skóry. Nie przeszkadzają mi nawet homoseksualiści, jednak jeżeli chodzi o związki to strasznie nie rozumiem i nie toleruję sprawy, gdy dziewczyna lat 15 - 20 spotyka się z mężczyzną 40 - 60, który równie dobrze mógłby być jej ojcem. Różnica wieku może nie jest taka istotna, jednak już te 30 lat różnicy nie jest dla mnie na porządku dziennym. 5 - 10 lat różnicy między parą to jeszcze nie taka straszna przepaść, ale 30? Nigdy tego nie rozumiałam i nie zrozumiem.

Prefix użytkownikafuerte
2. Drugą grupą, której nietoleruje to ludzie odmiennej orientacji. Nie rozumiem jak może być facet z facetem czy dziewczyna z dziewczyną? Jeszcze pozwalać takim dzieci adoptować? Potem takie dziecko ma przesrane w szkole, bo będzie wytykane palcami, że nie ma ojca/matki tylko dwie matki lesbijki/dwóch ojców gejów Rozumiem, że na imprezie po alkoholu, dla żartów się dziewczyna z dziewczyną przeliże, ale żeby tworzyć jakiś związek homo? Dla mnie jedyna słuszna relacja to: CHŁOPAK + DZIEWCZYNA = NORMALNA RODZINA. I dodam jeszcze, że Gdynia przeprasza za Biedronia...

Jestem ciekawa, co byś zrobił, gdyby Twój najlepszy kumpel, super człowiek, który ma serce na dłoni, zawsze pomoże i wiesz, że możesz na nim totalnie polegać, że nie jest jakimś wrednym, fałszywym chamem, okazałby się gejem. I co wtedy? Zmieszałbyś go z błotem? Przestałbyś się z nim przyjaźnić? Mimo że jego osobowość nadal pozostaje niezmieniona? Nie musisz mnie odpowiadać na to pytanie, ale odpowiedz na nie sam sobie.

Każdy z nas ma do czegoś jakieś 'ale'. Tylko nie wiem, czy każdą naszą niechęć do czegoś, czy kogoś można od razu nazwać nietolerancją. Myślę, że ogólnie głupota i nieoduczenie, nieznajomość pewnych spraw jest przyczyną nietolerancji w wielu dziedzinach.
Edytowane przez Prefix użytkownikafuerte dnia 06.11.2012 17:53
imgupload.pl/images/2020/01/19/tumblr_bc13207b378b2f01b6faa0c3ad9d44fc_1956b598_640.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
Kara dla nich? 8-12 lat więzienia. Gdzie pedofil za gwałt na dziewczynce dostał 2 lata! Dziecko do końca życia będzie miało zniszczoną psychikę, ale lepiej jeszcze jej rodzinę zabrać.

Polskie prawo nie może tolerować samopomocy, inaczej nie byłoby prawem. Jednak z tym gwałtem to się zgodzę, bo jak to możliwe, że człowiek dalej musi być sąsiadem takiego zwyrodnialca? Powinni u nas zrobić tak, jak w Norwegii (?) - badania psychologa i przedłużać odsiadkę.

Nie rozumiem jak może być facet z facetem czy dziewczyna z dziewczyną?

No i właśnie o to chodzi - nie rozumiesz i nie starasz się zrozumieć. Ja nie jestem za pełną akceptacją i prawem do adopcji, ale tak naprawdę - po co masz zaglądać komuś pod kołdrę? Jeśli gej nikogo nie krzywdzi, to dlaczego nie może sobie żyć z drugim człowiekiem?

Rozumiem, że na imprezie po alkoholu, dla żartów się dziewczyna z dziewczyną przeliże,

O... i to jest dla mnie bardziej obrzydliwe. W ogóle co to jest - lizanie się na imprezie? Pocałunek to sfera intymna, dotyczy dwóch osób. Jak widzę całujące się pary w miejscach publicznych, to zbiera mi się na wymioty. Co oni domu nie mają? Ciężko znaleźć miejsce w parku? Ja nie chcę tego oglądać, to jest obleśne i świadczy o jakimś kompleksie. Ludzie, którzy są pewni siebie, nie mają potrzeby by upublicznić swoje uczucia i potrzeby. Te dziewczyny "liżą się", żeby wywołać określone wrażenie. To niedojrzałe...

gdy dziewczyna lat 15 - 20 spotyka się z mężczyzną 40 - 60, który równie dobrze mógłby być jej ojcem.

Ojcem, a nawet dziadkiem ; D A tak serio to do mnie to też nie trafia. Z resztą - w przypadku dziewczyny 15-letniej nawet 5 lat robi różnicę. W końcu to dwa różne poziomy emocjonalne. Już po 20-tym roku życie to nie ma takiego znaczenie, ale wcześniej jak najbardziej. Chociaż prawda jest taka, że w takim związku ciężko sprostać oczekiwaniom.

A tak jeszcze a propos - nie toleruję pseudosatyryków, jak chociażby Kuba Wojewódzki. Pod maską człowieka wykształcanego, zabawnego, kryje się prymitywizm. Nie wiem jak można upokarzać innych i jeszcze wpisywać to w jakąś konwencję. Ci ludzie są oderwani od rzeczywistości w jak najbardziej negatywnym tego słowa znaczeniu. Już od dawna nie widzieli i nie rozmawiali z normalnym człowiekiem, a powołują się na jego zachowanie. Na każde oskarżenie o brak subtelności, humoru odpowiadają - nie znasz się, jesteś ograniczony. Łatwo jest napisać jakąś głupotę, a potem powołać się na Gombrowicza. "Nie muszę się z niczego tłumaczyć w końcu jestem SATYRYKIEM". Cóż...

Nie toleruję również głupawych żartów o murzynach, Żydach, martwych płodach i innych. Nie wiem, co się stało, ale współczesne poczucie humoru jest na poziomie co najmniej gównianym. Generalnie żarty polegają na ty, by wyśmiać nasze przywary, pokazać schematy i ograniczenia. Nie wiem, jak można rzucać sucharami (obrzydliwymi zaznaczam) o obozach śmierci i jeszcze uważać się za mistrza dow****ów (fajnie, że cenzuruje mi słowo dow****... ****iście). W moim towarzystwie się o tym nie mówi, bo gryzę.
Edytowane przez Prefix użytkownikaAlette dnia 06.11.2012 17:54
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikagne
Ja np najbardziej nie toleruje dwóch grup środowisk.
1. Pedofile gwałciciele

Ten przykład trochę nie pasuje mi do tego co chciałam w tym temacie poruszyć.
Wiadomo, że nikt nie toleruje pedofili, gwałcicieli, morderców czy złodziei. Tego wręcz nie należy tolerować. Chodzi mi o zachowania, które w żaden sposób nikogo nie krzywdzą i tu świetny przykład podała yasmin. Nikt nie traci na tym, że jakaś para się kocha.

Chciałabym się jeszcze odnieść do tych homoseksualistów i tej różnicy wieku, ale nie mam już dzisiaj siły. Jutro. :>

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg

Prefix użytkownikayasmin46
alette napisał/a:
Nie toleruję również głupawych żartów o murzynach, Żydach, martwych płodach i innych. Nie wiem, co się stało, ale współczesne poczucie humoru jest na poziomie co najmniej gównianym. Generalnie żarty polegają na ty, by wyśmiać nasze przywary, pokazać schematy i ograniczenia. Nie wiem, jak można rzucać sucharami (obrzydliwymi zaznaczam) o obozach śmierci i jeszcze uważać się za mistrza dow****ów (fajnie, że cenzuruje mi słowo dow****... ****iście). W moim towarzystwie się o tym nie mówi, bo gryzę.

Także nie toleruję takich żartów. Dla mnie to po prostu brak szacunku i tyle. Bo co komuś zrobił jakiś murzyn czy Żyd? Powód bo istnieje to żaden powód, a takie żarty świadczą tylko o niskim ilorazie inteligencji, bo na pewno nie o poczuciu humoru i tym tzw. mistrzostwie danej osoby. Poza tym osoby, które słyszą żart i się z niego śmieją też nie wykazują się jakąś mądrością.

Prefix użytkownikaAda98
Nie toleruję nienawiści bez powodu. Za samo istnienie.
Nie toleruję bezczelności. Chyba, że ktoś na nią zasłuży.
Nie toleruję przekleństw. Sprawiają, że język jest brzydki.
Nie toleruję ocenieniu po pozorach. One potrafią mylić.
Nie toleruję głupich, nieśmiesznych żartów. Są płytkie.
http://www.facebook.com/pages/Wielka-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-pozostawia-wieczny-%C5%9Blad/302579449855644?ref=hl

Wielka miłość pozostawia wieczny ślad <3

Prefix użytkownikaPanna_Elisabeth_
alette napisał/a:
[quote]Kara dla nich? 8-12 lat więzienia. Gdzie pedofil za gwałt na dziewczynce dostał 2 lata! Dziecko do końca życia będzie miało zniszczoną psychikę, ale lepiej jeszcze jej rodzinę zabrać.

Polskie prawo nie może tolerować samopomocy, inaczej nie byłoby prawem. Jednak z tym gwałtem to się zgodzę, bo jak to możliwe, że człowiek dalej musi być sąsiadem takiego zwyrodnialca? Powinni u nas zrobić tak, jak w Norwegii (?) - badania psychologa i przedłużać odsiadkę.

Jak dla mnie "człowiek", który dopuści się tak niewyobrażalnie złego czynu, po prostu nie zasługuje na taką łaskę. Ja z natury jestem mściwa, nie dam rady słuchać tych wszystkich opisów ostatnich morderstw - uważam, że powinno być tak: "oko za oko, ząb za ząb". Ofiary psychopatów niewyobrażalnie cierpią. Uraz może pozostać na całe życie.

Nie pamiętam nazwiska człowieka, który na wyspie w Norwegii (?) po prostu chodził z karabinem i strzelał do ludzi, dzieci. Złapali go. Postawili przed sądem.
On po prostu się śmiał.

Wy mówicie o pedofilach, ja przywołam przykład Katarzyny Waśniewskiej - cała Polska żyła rzekomym porwaniem małej Madzi. Ona kłamała z zimną krwią. Wszyscy uwierzyli, chcieli pomóc. Nagle wszystkie fakty wychodzą na wierzch - matka zabiła własną córkę. Dotąd się nie przyznała.
Gdzie indziej matka zabiła syna, inna mordowała swoje dzieci i zamrażała je jak tylko się urodziły.

Tacy ludzie, jak dla mnie nie zasługują na NIC. To po prostu zwyrodnialcy, którzy powinni być absolutnie wykluczeni ze społeczeństwa i cywilizacji. Ale co może zrobić policja? Oczywiście nic. Nie ma dla nich słów, ani odpowiedniej kary - może po śmierci dostaną to na co zasłużyli..?

Powinni u nas zrobić tak, jak w Norwegii (?) - badania psychologa i przedłużać odsiadkę.

I co da odsiadka..? Siedzi sobie psychol w więzieniu, dostaje jeść, pić, ma w co się ubrać, gdzie spać, ma dach nad głową. Ludzie na świecie głodują... Gdzie tu jest sprawiedliwość?

Nie rozumiem jak może być facet z facetem czy dziewczyna z dziewczyną?

To jest złamanie praw natury. Godzę się z innością tych ludzi - to ich życie. Nie powiem, żebym była zwolenniczką tych małżeństw, ale niech sobie ludzie żyją, przynajmniej nie robią nic złego.

Co do adopcji przez małżeństwa homoseksualne - jestem ZDECYDOWANIE przeciwna. To obrzydliwe i straszne. Jak dla mnie mogą robić co tam chcą, ale jeszcze mieszać w to dzieci?! O nie.

gdy dziewczyna lat 15 - 20 spotyka się z mężczyzną 40 - 60, który równie dobrze mógłby być jej ojcem.

To jest po prostu obrzydliwe, nic dodać, nic ująć.

A tak jeszcze a propos - nie toleruję pseudosatyryków, jak chociażby Kuba Wojewódzki. Pod maską człowieka wykształcanego, zabawnego, kryje się prymitywizm. Nie wiem jak można upokarzać innych i jeszcze wpisywać to w jakąś konwencję.

A co do "Kubusia" - polecam, żebyś zobaczyła całkiem świeży odcinek z Marią Peszek alette. Doskonale to ujęłaś, Wojewódzki zachował się jak prymityw. Pod koniec odcinka Maria zaczęła go wręcz upominać - inteligentna babka, zakasowała go na maxa - ma niewyparzony język, bardzo wygadana. Ten odcinek warto obejrzeć. Jak dla mnie przeszedł on do historii jako "Wielka Porażka Wojewódzkiego".

Jeszcze coś - odnośnie tolerancji w naszym kraju - dam pewien przykład:
Słucham radia, RMF FM. Chyba było wtedy święto czy coś - NIE MAM POJĘCIA, jakieś święto państwowe - właśnie wtedy w Warszawie (?) miał odbyć się koncert Madonny. Kościół, księża i biskupi zrobili ogromną akcję - wszyscy krzyczeli "TO ŚWIĘTO PAŃSTWOWE, TRZEBA JE UCZCIĆ GODNIE... Bla, bla, bla...etc."

I teraz pomyślmy na stwierdzeniem - "Polska to tolerancyjny kraj".
Warto byłby dodać jeszcze słówko "wolny kraj". Nikt nie powinien nam narzucać co powinniśmy robić. Kto chce idzie na koncert, kto chce idzie do Kościoła. Nie widzę problemu. TO po prostu śmieszne - zresztą według mnie "Kościół" (mówię o wspólnocie, nie o religii, którą wyznajemy...) to ściema. Być może trochę zbaczam z tematu, ale po prostu irytuje mnie ta cała sprawa - Polska jest niesamowicie zależna od władz kościelnych! Księża są okropni - jak dla mnie to oni sami niedługo rozwalą Kościół (znów mówię o wspólnocie) od środka.

Jeszcze odwołam się do powyższego przykładu - nienawidzę obłudy i tej... nadgorliwości w czczeniu wszystkich świąt, obchodów, Boga... Mówię o obłudzie, o fałszu. Modlitwie na pokaz. "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu".

Nie jestem jakaś szczególnie religijną osobą, ale wierzę w Boga - uważam, że jeżeli nasz duch, intencje są dobre... Właśnie... Ten duch się liczy! Prawdziwie obchodzimy i czujemy powagę świąt państwowych i kościelnych, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, co one znaczą, dlaczego je ustalono... W skrócie - najbiedniejszy człowiek na świecie mógłby czcić "takie szczególnie dni" lepiej niż niejeden bogatszy, bo on wie, że nie musi dawać żadnych datków, darowizn, wystarczy jedynie jego sposób myślenia, osobisty rachunek sumienia, taka skrytość ducha, wewnętrzny spokój, odczucie tej "atmosfery"...

I znów - "Polska to tolerancyjny kraj". Właśnie takie ugodowe państwa są najmniej tolerancyjne, a ludzie mieszkający w nich są największymi rasistami.

Przepraszam, być może na koniec odbiegłam od tematu, ale późna pora nie sprzyja pisaniu rozwlekłych postów ;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaPanna_Elisabeth_ dnia 12.01.2013 00:31
Podobno Bóg kocha człowieka miłością bezwarunkową. Jak na bezwarunkową miłość, to cholernie dużo tych warunków.

Prefix użytkownikaSixth Gun
Ktos w pełni tolerancyjny nie istnieje. Tolerancja to również akceptacja czyichś zachowań, jakichkolwiek. Wątpię, by ktoś akceptował u innych dużą nadpobudliwość czy notoryczną kłamliwość. Albo najprostrzy przykład: nietolerancja ludzi nietolerancyjnych.

Zawsze jest coś, co nam nie pasuje. Jesteśmy ludźmi, nie możemy być tacy sami, nie możemy myślec tak samo, nie możemy lubić wszystkiego. Tak się nie da.
Glanek, jopro - jak zwał, tak zawał

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick.png

Jeżeli jesteś amatorem (lub amatorką) twórczości Borszewicza, to możemy się ożenić

Prefix użytkownikaEvolution232
Nie ma człowieka idealnego. Ale to sprawia ze ten świat jest ciekawy ;p zawsze trafisz na kogoś odmiennych pogladach. Przynajmniej nie jest nudno ;)
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Szukam ludzi do projektu o Harrym Potterze ;)
W planie stworzenie gry przęglądarkowej.
Poszukuje ludzi do współpracy wiecej info na PW

Prefix użytkownikafuerte
No bo chyba faktycznie w tolerancji chodzi o to, żeby tolerować zachowania, które nikomu nie wyrządzają krzywdy. A jeśli mówimy o nietolerancji wobec osób nietolerancyjnych, to ja bym to nazwała w wielu przypadkach zwyczajnym tępieniem głupoty. A nie nietolerancją wobec tych osób (ktoś nadąża?)
imgupload.pl/images/2020/01/19/tumblr_bc13207b378b2f01b6faa0c3ad9d44fc_1956b598_640.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Angelina Johnson
Ja nie toleruję żartów w Holocauście, obozach koncentracyjnych i Hitlerze. Bardzo tego nie znoszę. To jest moim zdaniem uwłaczające dla naszych przodków i milionów ludzi z innych krajów, którzy naprawdę przeżyli tam piekło.

Dodatkowo nie toleruję nazywania rodziców per stary, stara. Jakoś tak zostałam wychowana, że ani mnie to nie śmieszy, ani nie uważam tego za jakiś przejaw dorosłości. Wręcz przeciwne. Jest to dla mnie określenie obraźliwe i dziecinne. Nie chciałabym, by w przyszłości moje dziecko wołało na mnie moja stara.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownikaAna_Black
Tolerancja powinna mieć swoje granice. Przez poprawność polityczną już niedługo biali, heteroseksualni katolicy będą dyskryminowani, byleby tylko nie urazić homo. Żeby nie było nie mam nic do NORMALNYCH homoseksualistów, po których nawet nie widać, że są gejami. Nie toleruję pe*ałów w różowych wdziankach. Jak ktoś chce być gejem to ok, ale niech się nie wyróżnia. Tolerancja religijna. Ok, mogę być tolerancyjna dla muzułmanów i ich religii i kultury, ale pod warunkiem, że nie usiłują wprowadzić ją w nie swoim kraju i grożą "jak nie to obetniemy głowy". Nie dość, że dostali możliwość zamieszkania np. WB czy Francji, dostali wysokie zasiłki, chociaż mogliby pracować, to jeszcze chcą prawa szariatu (to po cholerę wyjeżdżali z kraju z prawem szariatu?). Dla gwałtów na dzieciach i sposobu w jakim traktują kobiety tolerancyjna być nie zamierzam. Oczywiście pewnie są normalni muzułmanie, ale to raczej rzadkość. Wkurza mnie to, że jak rasista to tylko biały przeciwko czarnemu. Jak biały zabije czarnego to w mediach "Biały zabił czarnego. Zabójstwo na tle rasistowskim", a jak na odwrót to media nie dopatrują się w tym rasizmu. Rasizm działa w obie strony, nie jedną. Niestety dopóki dopóty nasza kochana władza będzie poprawna politycznie nic się nie poprawi. Tylko czekać na zagładę cywilizacji. No dobra, może troszkę dramatyzuję.
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_potteromaniak_ana_black.png

oi65.tinypic.com/2nl65vr.jpg

img4.wikia.nocookie.net/__cb20131122130925/m__/marvel/pl/images/d/db/The_avengers_gif.gif

Pojawił się pomysł stworzenia nieprzeciętnych jednostek, które wzywalibyśmy w sytuacjach zagrożenia przerastających nas, zwykłych śmiertelników.

HULK MIAŻDŻYĆ!

www.9e3k.com/wp/wp-content/uploads/2012/08/Hulk-vs-Loki-04.gif

Loki: Dość tego! Wszyscy stoicie niżej ode mnie! Patrzysz na boga, szkaradny stworze! I nie godzę się, aby pomiatał mną...
Hulk: Wielki mi bóg.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/Thor-1429558677.gif

33.media.tumblr.com/8caebe0f50235ec3d8997bfacbf114c6/tumblr_n9g5j564Fx1skiebmo1_400.gif

Hulk ziewać ~ Łapa

25.media.tumblr.com/tumblr_m8z9tyv7qg1rpcea3o3_250.gif

Uwielbiam też jak dostajesz szału i zamieniasz się w tę wielką zieloną bestię..

i1217.photobucket.com/albums/dd398/MiyakoHiteya/Tumblr%20pics/thanks.gif

static.tumblr.com/04db463ca2c0ae5f8ab6f1ad512f6aed/adptjxj/OfVmwe80a/tumblr_static_tumblr_mdh7ruogcd1qmccp7o2_r3_250.gif

31.media.tumblr.com/6f73dc5f8974e16664b596cf79053647/tumblr_inline_n7jsc9ns7i1rqfizb.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m835m1wVOX1qk04hlo1_500.gif33.media.tumblr.com/70cd59c666abdc6ae0e12a5fcbbfbe96/tumblr_nm0zn7iBiG1qzxanao1_400.gif

Zdradzę ci moją tajemnicę. Zawsze jestem zły.

33.media.tumblr.com/5274675726286bc0a424d856c26df680/tumblr_inline_nnqxmemBsb1rqgtqi_500.gif

33.media.tumblr.com/020ea28e37d4be3b8867fdbd58514a96/tumblr_inline_nnmre4l6ZH1tpfg2f_500.gif

Nieźle. Chcą mnie zamknąć w metalowym pudle i zanurzyć w wodzie. Nie. Jest gorzej niż myślałem.

25.media.tumblr.com/tumblr_m42wevvwnM1qaon7qo2_500.gif

No bo czym jesteśmy? Zespołem? Nie, nie, nie. Mieszanką wybuchową niosącą chaos.

38.media.tumblr.com/cda9ac059ee51a9d1a478f66c1293c31/tumblr_inline_nrcijhheTW1rbyvbg_500.gif

Nie bądź jeleń, nie fikaj.

media.giphy.com/media/jo43sGvtnNEdO/giphy.gif

Matka wie że ukradłeś jej szaty?

38.media.tumblr.com/tumblr_m5tuqzaljl1rqlfp9.gif

- Jarvis, znasz przypowieść o Jonaszu?
- Traktowałbym ją raczej jako metaforę.

media2.giphy.com/media/VFB3cJJne7b5m/giphy.gif

- Thor walczy na 6.
- Nie zaprosił mnie?

24.media.tumblr.com/tumblr_m6rmf3RHqe1qismt6o1_500.gif

Co, stawaliście na siusiu?

www.gifmania.pl/Animowane-Gify-Komiks/Obrazki-Animowane-Iron-Man/Iron-Man-64217.gif

Niech wyskakuje z ciuchów. Przenoszę imprezę do was.

static.tumblr.com/2xsmasw/vQqm3rjpb/iron_man.gif

Weź mnie nie strasz. Co to było, robił mi usta usta?

i.imgur.com/k75NyyH.gif

Phil? Ale on ma na imię Agent!

31.media.tumblr.com/tumblr_m4ldk2Fzvu1qci7ofo1_250.gif

J.A.R.V.I.S: Dostępne 400% mocy.
Iron-Man: Dzięki.

25.media.tumblr.com/tumblr_mcc45djkA11qe8pkxo1_500.gif

Nie gniewam się, pączuszku. Masz niezły prosty.

cdn3.whatculture.com/wp-content/uploads/2014/10/Avengers-Hulk-Buster.gif

Ta wiedźma miesza ci w głowie. Jesteś od niej silniejszy, mądrzejszy. Jesteś Banner.

33.media.tumblr.com/598337ea881bd60b366a9350ecc80373/tumblr_nmq7kewjJN1s3y9slo4_500.gif

W plecy? Świnia z ciebie.

dartbeat.s3.amazonaws.com/2014/11/3.gif

On jest szefem. Ja tylko za wszystko płacę, wszystko buduję i dbam żebyśmy byli cool.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/iron-man-14-1428067620.gif

Stark! Potrzebny jest plan ataku!
Mam plan: atakować!

static.comicvine.com/uploads/original/0/2532/3509642-tumblr_mxs289cxyq1qddteyo1_500.gif

static.tumblr.com/sr7nemf/VyTm9fw51/tony5.gif

38.media.tumblr.com/bab5ebf21d2c082caa6a03346f7c5480/tumblr_mhobkiz5Lx1ra5vgio2_500.gif

rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzA1LzAzLzY1LzExLjgzYTJlLmdpZgpwCXRodW1iCTEyMDB4OTYwMD4/db896365/5ab/11.gif

media.giphy.com/media/11dMtvmKPLrwCk/giphy.gif

b1.pinger.pl/5b4fd557bea774512fc3600d1ec2946c/Captain-America-Thor-fight-togeth.gif

- Ja bym sobie odpuściła, to faceci nie z tego świata, bogowe czy coś.
- Bóg jest tylko jeden! I głowę dam, że tak się nie ubiera.

i.annihil.us/u/prod/avengersmovie/captainamerica/mainsite/images/grid/animgifs/falcon_pre.gif

- No jasne. Złoty chłopiec w złotej zbroi. Co zostanie jak ją zdejmiesz?
- Geniusz, miliarder, playboy, filantrop. A co? (...) A kto jest [prawdziwym bohaterem]? Ty? Jesteś wynikiem eksperymentów na ludziach. Tyle w tobie bohatera, ile zmieściło się do probówki.

images.says.com/uploads/story_source/source_image/265054/467c.gif

Ja nie walczę, nie zawiodę kumpla.

nd06.jxs.cz/546/392/0a8d46e948_96833905_o2.gif

lh3.googleusercontent.com/-f8QPpIqUP6w/VXcoCGSsN0I/AAAAAAAAvZc/v6J-8_drsAA/w800-h800/tumblr_nhem5wGGXB1tkflzao1_500.gif

Zabijesz mnie? Ustaw się w kolejce.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/02/thor-hammer-1424957797.gif

Kto znajdzie ten młot
i okaże się go godny
posiądzie moc Thora.

38.media.tumblr.com/tumblr_m745zkaPTf1ru1wbho2_250.gif

Thor: Loki może i jest nieobliczalny, ale jest Asgardczykiem i moim bratem.
Natasha: Zabił 80 ludzi w ciągu dwóch dni.
Thor: Był adoptowany.

screencrush.com/files/2013/04/thor1.gif

- Nie będę z tobą walczył bracie.
- Nie jesteśmy braćmi.

33.media.tumblr.com/209f4f4410f874b5b0a45a2f302c5cc4/tumblr_inline_namnsenSv51s0g87j.gif

Piekło rozbrzmiewa jękami jego ofiar.

i31.photobucket.com/albums/c355/543210-BOOM/THEYMOVEWHENIFLAIL/thorsaysapprovesmashingly.gif

- O, kontratakują.
- No wiesz, młodzi są.
- Do stu piorunów, szanuj mowę ojczystą
- Długo mi tego nie wybaczą.

33.media.tumblr.com/tumblr_m726hykhNm1rsy50k.gif

To bardzo, bardzo ciekawa teoria, ale ja mam prostszą. Nie jesteście godni.

moargeek.com/wp-content/uploads/2015/05/avengers-age-of-ultron-not-worthy.gif

- A jakby wsadzić młot do windy? Uniesie ją.
- Winda nie jest godna.

37.media.tumblr.com/32e00153d10200c13549d960c6f4901c/tumblr_n3zy3tiV8g1s00jsao5_500.gif

Zobaczyłem coś we śnie. Muszę to wyjaśnić. Tutaj się nie da.

c3.thejournal.ie/media/2015/07/tumblr_m726xuq0701rsy50k.gif

- Jak tam kosmos?
- Kosmos ma się dobrze.

24.media.tumblr.com/tumblr_m068saHsv51qjowpro1_500.gif

- I myślisz, że możesz mi zaufać?
- Nie ufam ci. Matka ci ufała. W przeszłości. Nawet mimo naszych ciągłych sporów. Zawsze miała nadzieję, że gdzieś w tobie nadal jest iskierka mojego brata. Ta nadzieja już nie istnieje i już cię nie chroni.

38.media.tumblr.com/tumblr_m726h5gMYu1rsy50k.gif

Mojego życia... Tato, nie nadaję się na króla. Będę bronić Asgardu i innych światów do ostatniego tchu... ale nie mogę tego robić z tronu. Mimo swego szaleństwa Loki rozumiał władzę w taki sposób, jakiego ja nigdy nie osiągnę.

sg.uploads.ru/t/R7Gmd.gif

O nie, będę żył wiecznie i będę cały z plastiku.

media.tumblr.com/cd46d5daafada989ad40aea7c2c3e434/tumblr_inline_mi34jgE5MN1qz4rgp.gifmedia.tumblr.com/cc910e990f52449283e0d4d0e8f21cde/tumblr_inline_mi34jqIXQ01qz4rgp.gif

Kto okaże się godzien moc młota posiądzie. Bez jaj, stary, to sztuczka.

25.media.tumblr.com/tumblr_m70w64YzEX1qap9q7o4_500.gif

Rekalibracja kognitywna... Zdzieliłam cię w czaszkę

ic.pics.livejournal.com/swing_set13/12737011/55389/55389_original.gif

Mam go spowolnić? Czy wyślesz mu więcej sparingpartnerów?

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/hawkeye-5-1425321334.gif

Lepiej wydaj rozkaz, bo zaczynam mu kibicować.

33.media.tumblr.com/tumblr_m72im12cSA1rsy50k.gif

Have you ever had someone take your brain and play? Pull you out and stuff something else in? Do you know what it's like to be unmade?

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130503063353/yakuza-mob-roleplay/images/9/97/Dom12.gif

Przerabiałem hipnozę. Nie lubię.

Stoimy w obliczu globalnej katastrofy.

38.media.tumblr.com/3b8b9b2d4f7cccded3b74b21640d60d6/tumblr_noesmkmmwK1unm9tpo8_500.gif

Hej malutki. Słonko już zachodzi.

i.imgur.com/QC8H4.gif

Cicho blaszak, ja nie mam rakiety w tyłku.

media.tumblr.com/tumblr_m7knw0jsiG1rsy50k.gif

- Steve nie lubi takiego słownictwa.
- A kopnąć cię w tą...

www.btchflcks.com/wp-content/uploads/2015/05/dirtyenough.gif

Nie jest taki zły, tylko trochę nerwus. Drugiego takiego nie ma na całym świecie. Wszyscy lubią wygrywać, a ten mój facet robi co może by walki uniknąć, bo wie że walkę wygra.

31.media.tumblr.com/tumblr_m21w9stkuY1qzcnvbo1_500.gif

- Co ci się śniło?
- Że jestem Avengersem, że jestem kimś więcej niż tylko posłuszną maszynką do zabijania.

media.tumblr.com/tumblr_m8t9g54ohv1r4z8sp.gif

Kocha to się dzieci dzieci, ja mam u niego dług.

imagesmtv-a.akamaihd.net/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/tumblr_ndvjpwRlwc1tv7tl2o2_r1_500-1427726593.gif

media.comicbook.com/uploads1/2015/03/whoisthatguy-128089.gif

screencrush.com/files/2015/03/scargif.gif

33.media.tumblr.com/0bf4d02e0594b534906a358fe2f02b38/tumblr_nek98zQdbM1r7gbeko2_r3_500.gif

33.media.tumblr.com/22bbd2537043876693c912e900e12a44/tumblr_no6rv9KAyk1qzo8iho1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_md3e07f3FK1qbqdfc.gif
38.media.tumblr.com/8421e9efc8073ab5c8bdf9c3faeaade6/tumblr_inline_nnpocxNuQz1t6nbgh_500.gif

25.media.tumblr.com/a7f43fdf07ea25a182b8d20740226546/tumblr_mfe2lrjn8H1qf2m9lo1_250.gif

38.media.tumblr.com/ab802d7120eb8e51306a5adf808d78c9/tumblr_inline_myuk6e2PAN1s3776n.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m8yttoyTqS1qm5bjko1_250.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m54ddygy381qjpi22o1_500.gifppss.kr/wp-content/uploads/2015/07/f.gif

33.media.tumblr.com/c0407e20203ddd67bc15db95bb2706b4/tumblr_n5lpkzcZnv1qhktavo10_250.gif

Wstąp do T.A.R.C.Z.Y, poznaj dalekie kraje, niezwykłych ludzi... i zabij ich.

www.wired.com/wp-content/uploads/2015/04/CoulsonAvengers.gif

static.tumblr.com/ed25722d40fad1805ab02855f04aa360/elphmmj/Wtvmgpbnd/tumblr_static_i_wear_my_sunglasses_at_night.gif

Ja się nie pocę. Ja błyszczę.

31.media.tumblr.com/9dd2a523cef1e34137b5a471094db1d6/tumblr_mmp2h2mHCS1qbbseto1_500.gif

Thor mógłby choć raz przysłać boga sprzątania po sobie. Na pewno ma jakąś magiczną miotłę.

37.media.tumblr.com/c2e3d4fdc72dba6261336613f19a30bc/tumblr_n4tlo7dxgF1qb9jcko1_250.gif

33.media.tumblr.com/12b97139bb8b966f9fb41650603166c4/tumblr_inline_no0so47yL71sm8bid_500.gif

Zawsze nosisz whisky?

auto.img.v4.skyrock.net/6087/91026087/pics/3249892288_1_15_d52LXUOb.gif

Ten dom miał wytrzymać siłę Hulka.

24.media.tumblr.com/845a6d2d998aa2e4613727c8151247b4/tumblr_n5jnrfXPwm1qe3p9bo1_500.gif

- Jak nas znaleźli?
- Zaprosiłem ich.

jlnelson73.files.wordpress.com/2014/05/tumblr_inline_n10d7gus6a1soew1g.gif

Nie poddam się. Odzyskam Skye i T.A.R.C.Z.Ę, ale jeep od Eddiego to za mało.

37.media.tumblr.com/6310f8400e6138491b9bfc00fc738779/tumblr_n5jnfpk75W1qc80zxo2_250.gif

Nasza kiepska opcja. Grant Ward.

media.tumblr.com/29e7e2bab8256ae80cdeceea5d966683/tumblr_inline_n5bjkjLMTH1qgp297.gif

lh3.googleusercontent.com/-V34sU9V2Mrw/VCsdWtp5NwI/AAAAAAAAHqE/nZ3ep14kOSc/w506-h379/Melinda-kick-gif.gif

Bez ciebie nie ma T.A.R.C.Z.Y.

33.media.tumblr.com/f32a1a7b82bf7b4ab15b9b3c1d61a57a/tumblr_mwwxs1tDEI1t0xz7jo1_500.gif

- Służysz Coulsonowi czy T.A.R.C.Z.Y?
- To to samo.

38.media.tumblr.com/e41aa5eda1d20c19304a141413501cc2/tumblr_ndhppazWXT1qgqr0ho3_500.gif

Kogo jak kogo, ale Coulsona nie zlikwidujesz.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/80/2d/df/802ddf8eb51aa2bbf1476a3dc1239415.jpg

Dyrektor T.A.R.C.Z.Y zawsze ma tajemnice.

Nie wierzę w strach. Wierzę w zaufanie.

33.media.tumblr.com/2e004bd58b351590cd67506bed27fd24/tumblr_nrcqtaemyD1uq32vbo1_500.gif

img.pandawhale.com/post-29680-its-like-magic-gif-Leo-Fitz-Ag-loKN.gif

31.media.tumblr.com/30de7b1e7495569e3bfbb5e94fa6cf69/tumblr_n4gtq0mhRB1qea60lo3_250.gif

31.media.tumblr.com/6c8af00d33ef73aa7d922e19aa4ac240/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o2_250.gif

25.media.tumblr.com/3c8f088cedb454c18665f8394567eda9/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o4_250.gif

media.giphy.com/media/2wYQhcMdUqCdO/giphy.gif

25.media.tumblr.com/0c9d9826babe9ac4483dc683b0a90a58/tumblr_muqn6l7tn01rt5ctno2_250.gif

I was able to hack S.H.I.E.L.D. from my van. You're gonna show me something new.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/29/34/a3/2934a3f25256ceb3e9cfec921cae3f8c.jpg

Nie byłam w waszym durnym "S.H.I.E.L.D. Hogwarcie".

overmental.com/wp-content/uploads/2015/01/skye-whattheybecome-gif3-26555.gif

38.media.tumblr.com/6a257e4505f56537505f33cb838b7625/tumblr_nm3xi3OkMp1qllhdno1_500.gif

static.tumblr.com/4203ff72c14d9dfa97d0d4593639af87/rxidj0f/YaCn1jhvg/tumblr_static_grant.gif

2.bp.blogspot.com/-eNovJZT1dcA/VWSf3EPqdzI/AAAAAAAAA3M/9YEBe2PJ6XQ/s400/agent%2Bcoulson.gif

Nie jestem dobrym człowiekiem, Skye.

38.media.tumblr.com/0c0bf09a073873c7d92bfe4d03acdbfd/tumblr_n4wh54tCbo1s0gqfgo2_250.gif
.

Long time to see.

media.giphy.com/media/z6EYJDY5kNfxK/giphy.gif

Jestem Agent Grant Ward.

31.media.tumblr.com/6fd59c719f4fad54a2c44eda3d62fadf/tumblr_mto8bjzffS1r8wqbxo1_500.gif

fictionfg.files.wordpress.com/2014/07/tumblr_n4msy4npe61rearvyo3_250.gif

37.media.tumblr.com/5866af3cec36e72245dea883d587848e/tumblr_n2anh0sV9V1t0xz7jo1_250.gif

33.media.tumblr.com/4a50944b27b8516769d1108ce1218ee6/tumblr_n4yt41nUAI1qhaefjo3_250.gif

media0.giphy.com/media/7oNP9r2ufABqg/200.gifmedia2.giphy.com/media/HYkf6aeiMoQQo/200.gif

38.media.tumblr.com/1c632dcd5147fffccaed7b16cce775e9/tumblr_n6sqzxr3wX1r3ud65o1_250.gif

30.media.tumblr.com/53acd9557e266ab537df86f31560fd42/tumblr_n5qilbFp1S1rjh2ymo5_250.gif

38.media.tumblr.com/034bc44c710b3b6fb461015e0ec03f9b/tumblr_n3z608svmK1sjoo39o2_500.gif

Jeśli to jeszcze aktualne, to poproszę tego drinka.

static.tumblr.com/06e31c3fee384da90a7c942b546c2974/wactdjh/E0zmsd6em/tumblr_static_thor__j_arrival.gif

- Żołnierzyk. Postać nie z tej epoki.
Ale za to z tej planety.

38.media.tumblr.com/tumblr_m3dayw74jm1qapy9o.gif

Nigdy nie chciałem tronu. Chciałem być równym tobie.

33.media.tumblr.com/0d4eb97a2737d90cd5c8739b99506f35/tumblr_mgwfq32ZEW1ra8x1ao12_r1_500.gif

- A ty co? Błyskawic się boisz?
- Nie darzę miłością tego, co zwiastują.

p.gr-assets.com/540x540/fit/hostedimages/1427006127/14159939.gif

- Chcesz zabrać mi ukochaną planetę w odwecie za rzekomą zniewagę? Nie. Sprawuję nad nią opiekę.
- No rzeczywiście, wspaniale się nią opiekujesz. Ludzie wyżynają się milionami, a ty palcem nie kiwniesz. Zaprowadzę tu porządek. Kto mnie powstrzyma?

thats-normal.com/wp-content/uploads/2013/05/madness01.gif

- Jesteś potworem.
- O nie. Potwór jest wśród was.
- A, Banner. To twój plan.

media.tumblr.com/tumblr_m9mucrxQ311r1sleg.gif

Że urodziłem się by zostać królem.

33.media.tumblr.com/4bfe4e0d17e71f8d0656496a1758b1ce/tumblr_inline_my9xl60oPO1qzu49c.gif

No dobrze. To może wolisz kogoś ze swoich nowych przyjaciół? Wydaje się, że jesteś do nich podobny. No i to jest o wiele lepsze! Mój strój jest taki sobie. Ale ile niesie ze sobą cnót! Jakiż to wielki zaszczyt! Czuję, że aż szaleję od sprawiedliwości. Chcesz usłyszeć mowę o prawdzie, honorze i patriotyźmie? Boże chroń Amer...

Zaufaj mojemu gniewowi.

Nie zrobiłem tego dla niego.

latestnewslink.com/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/62030920c2_tom-20hiddleston-20loki-20.gif

Uuuu. A była już na wyciągnięcie ręki. Dzięki Tesseractowi mogliście mieć władzę, nieograniczoną moc. A wy co? Ciepło i światło dla wszystkich ludzi? Dopiero przekonacie się, co znaczy prawdziwa władza.

25.media.tumblr.com/tumblr_m3qqfxEAxa1r5r8duo2_250.gif

Przynoszę wam dobrą nowinę. Czeka was wyzwolenie.

pobierak.jeja.pl/images/d/0/7/146491_avengersi-tancza-tancza-tancza.gif

orig09.deviantart.net/7874/f/2012/247/8/7/avengers_adorable_eyes__gifs_faster_gif__by_lokigodofmiischief-d5djwoi.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_m8rcl1kffW1rqd9vio5_500.gif

38.media.tumblr.com/bc3f0dd2dc0bba787cced4437e1ebea7/tumblr_mxcwx2V3o61qhct03o3_500.gif

ifotos.pl/img/ChomikIma_hhrapxs.jpg

Nie miałem prawa cię winić. Wiem, że chciałeś mi pomóc, chronić mnie. Od tego są przyjaciele.

Możemy żyć z godnością - nie możemy z nią umrzeć.

Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie.

Wszystko się zmienia. To nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Prefix użytkownikaSann
Jeżeli chodzi o tolerancję, to zawsze kojarzyła mi się z trzema tematami: orientacją, religią i kolorem skóry. Wiadomo, że dotyczy też innych sfer życia, ale to wokół tych trzech toczą się najbardziej zażarte dyskusje.

Homoseksualizm:
Nie mam absolutnie NIC przeciwko homoseksualistom pod warunkiem, że nie afiszują się z tym, jacy są. Mogą mówić otwarcie o tym, że są gejami/lesbijkami, okej, ale nie znoszę przesadnych manifestacji, typu jakieś parady albo całowanie się na środku ulicy. A żeby nie było, że napiętnuję tylko całujące się pary homo, to od razu mówię, że pary heteroseksualne też mnie odrzucają, kiedy kleją się do siebie jak glonojady, wydając przy tym bliżej nieokreślone dźwięki. Przytulanie się czy trzymanie za rękę jest okej, ale bez przesady.

Religia:
Zawsze zastanawia mnie, dlaczego, jak ktoś obraża katolika, ten nie detonuje jakiejś bomby. Dlaczego robią to muzułmanie? Rozumiem, że chcą bronić swojej wiary, ale chyba bez skrajności, co? W tej materii też trzeba być tolerancyjnym. Nie jestem wierząca, ale to nie znaczy, że mam wszystkich z tego powodu napiętnować, bo wierzą. Jeśli nie wierzą ślepo, bezkrytycznie, fanatycznie, to powinno się szanować ich pogląd.

Kolor skóry:
Nie przeszkadza mi, że ktoś jest czarny, żółty, zielony czy niebieski - niech będzie, jaki chce, jakim go natura stworzyła. Jeżeli jest dobrym człowiekiem, nie krzywdzi innych, to nie widzę powodów, dla których należałoby napiętnować tego kogoś za sam kolor jego skóry. To po prostu głupie. To brak zrozumienia i poszanowania odmiennej kultury.

British English & The Lord of the Rings - moje dwie największe miłości <3

"All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

From the ashes fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king."

~ J.R.R. Tolkien

"All we have to decide is what to do with the time that is given to us..."

3.bp.blogspot.com/-ynB9BQxOzH4/UatMRezYTkI/AAAAAAAACVc/slDAqbAfQ90/s640/w%C5%82adca5.jpg

"Tłumaczenia są jak kobiety: te wierne nie są piękne, a te piękne nie są wierne."

"Moja Mistrzyni Tłumaczeń"
~ Łoś :*

"Moja Guru angielskiego"
~ Sef :*

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_tlumacz.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_newsman.png

"Kasia została rozjechana walcem na drodze, czy jej rodzinie przysługuje roszczenie o naprawienie szkody?" - czyli jak wytłumaczyć laikowi, co to są kazusy.
~ Alette :*

Do Heleny

"Przebiegasz palcami po stronach,
Co niosą oświaty kaganek.
Spoczynek Ci obcy jest nocą,
Twój wieczór to dla innych ranek.

Boleśnie odrywasz głowę,
Znad ksiąg w pozłacanych ramach.
I wiesz, że jest jedna odpowiedz,
Na wszystko co masz dziś w planach.

I chociaż chcesz się zatrzymać,