Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Pogadajmy o Ślizgonach
Prefix użytkownikaLily050
Nie wszyscy ślizgoni byli źli, ale na pewno większość. Mugoli i szlamy traktowali jak nędzne szumowiny nie mające prawa żyć. ;-)
Uważam, że przydział do Slytherinu nie jest hańbą - ślizgoni są sprytni, przebiegli... Ale mniej tolerancyjni niż np. prawi i uczciwi puchoni. xD W temacie 3/4 wypowiadających się to ślizgoni, u których Slytherin raczej się nie spotka ze zbyt negatywną opinią... Jak miałam 7 lat uważałam, że do tego domu trafiają tylko źli, a cechami ślizgonów jest wredność :-D. Teraz jednak jestem trochę mądrzejsza. Ale wciąż jestem zagorzałą gryfonką. xD
Ale wywyższanie czystości krwi oczywiście jest złe... To tak, jakbym ja była bogatą, rozpuszczoną gwiazdą popu i nie tolerowała biedniejszych.
Zgadzam się co do Cho. Nie przepadam za tą postacią.
Gdybym trafiła do Slytherinu nie opuściłabym strony. Jeśli bym tam trafiła, znaczyłoby, że mam trochę ślizgońskich cech. ;D We mnie jest po trochu każdego domu, ale najwięcej Gryffindoru. ;-D

Gryffindor - odważni, dzielni, szlachetni

Slytherin - sprytni, przebiegli, szanujący czystą krew

Ravenclav - mądrzy, błyskotliwi, pracowici

Hufflepuff - uczciwi, pomocni, mili, pracowici
 
Prefix użytkownikayersinia
Moim zdaniem Rowling zrobiła krzywdę dwóm domom - Slytherinowi i Hufflepuffowi. Slytherin gromadzi ludzi ambitnych - co samo w sobie nie jest złe (o ile nie jest to dążenie do celu po trupach), spryt też przydaje się w życiu. Natomiast w książce są pokazani jako "ci źli". Nie ma ŻADNEGO uczynnego Ślizgona - a nie wierzę, że takich nie było, spryt i ambicja nie przekreśla uczynności. Wszyscy są okropni, złośliwi, z ponurymi minami, brutalni itp. Pani Rowling w wieeeelu momentach w książkach gardzi stereotypami, a tymczasem w przypadku przydziału do domów sama z każdą książką umacniała stereotypy, o których dowiedzieliśmy się już w Kamieniu.

To samo zresztą w przypadku Hufflepuffu, który jest tak nieziemsko nijaki, że (tak jak ktoś tu wcześniej powiedział) równie dobrze książka mogłaby się obejść bez tego domu. Wystarczy poczytać posty nieszczęśliwych z powodu przydziału, nowoprzydzielonych Puchonów w pokoju wspólnym na pottermore. Dopiero na Pottermore - w mowie powitalnej prefekta Hufflepuffu - można przekonać się jak fajny jest to dom i gdybym szła do Hogwartu, na pewno poprosłabym Tiarę o przydział właśnie tam.
 
Prefix użytkownikaNarcissa
Bo Slytherin miał przypiętą łatkę, nie ważne jaki byłeś lub co sobą reprezentowałeś jeśli trafiłeś do Slytheinu musiałeś być zły. I jeśli na początku dostałeś taka łatkę, po co się trudzić i to zmieniać ( i tak większość by w to nie uwierzyła ) Z tą uczynością jest różnie, nie widziałam by Gryffindor pomagał jakiemuś innemu domowi.Raczej każdy trzymał się swojego.
A co do ślizgonów, przecież Andromeda była ślizgonką, wyszła za mugola i chyba nie była taka zła. Nastepny Horacy - może trochę pazerny, ale na pewno nie przeszedł na stronę ciemności.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

****

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif
 
Prefix użytkownikaAlette
Aż się wypowiem. Czytałam część wypowiedzi, ale zwyczajnie nie mam siły. Dlatego jeśli będę powtarzać za innymi, to wybaczcie.

Nie jeden raz pisałam, że dla mnie ten cały podział uczniów na podstawie cech osobowości jest totalnie bez sensu. Odwaga, spryt, mądrość, pracowitość - to wszystko wykształca się u nas z wiekiem.

Dlatego dla mnie nie było żadnego Ślizgona zacnego, dobrego, wspaniałego. Oni zwyczajnie nie mogli tacy być, bo wychowywali się w towarzystwie, gdzie odwaga, poświęcenia czy uczciwość traktowane były jak coś śmierdzącego. Jestem z kolei pewna, że gdyby nie Tiara, gdyby nie ten cały durny podział na domy, to pewnie te osoby, które trafiły do Slytha, mogłyby być naprawdę fantastycznymi osobami.

Nie rozumiem też jak można uznawać te cechy domu za fajne - spryt, przebiegłość i ambicja. Oczywiście, one mogę być pozytywne, ale nie w takim kontekście, w jakim pokazała to Rowling. Ambicja Ślizgonów była zwyczajnie chora, ich spryt najczęściej dotyczył dwulicowości (bo duża część Ślizgonów została przedstawiona jako półgłówki).

Nie zgadzam się również z tym, że Śmierciożercy przyłączyli się do Voldemorta ze strachu. Oni może sikali w gacie, kiedy chcieli od niego uciec. Ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić Voldemorta, który puka do drzwi Mafoy'ów i mówi - Hej, masz zostać moim zwolennikiem albo cię zabiję. Jestem pewna, że Lucjusz sam chciał być Śmierciożercą, tylko był za głupi by domyślić się, na co się pisze.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikaNarcissa
Dlatego dla mnie nie było żadnego Ślizgona zacnego, dobrego, wspaniałego.
Wcześniej wymieniłam dwie osoby, teraz następne.Severus Snape - był ślizgonem i wcale nie był bogaty, zrobił źle ale zrozumiał wszystko i jak dla mnie on zrobił więcej niż caly prawy Gryff razem wzięty.Regulus - ile trzeba odwagi by sprzeciwic się Voldziowi, i zrobić coś takiego.
Z twoich wypowiedzi wynika, że ślizgoni nie mają dobrych cech.To znaczy, że też nie potrafią kochać?Przyjaźnić się?
To wynika z tego, że cały Slyht jest zły a pozostałe domy są o dobre i nie mają żadnych wad.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

****

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif
 
Prefix użytkownikafuerte
Bo Slytherin miał przypiętą łatkę, nie ważne jaki byłeś lub co sobą reprezentowałeś jeśli trafiłeś do Slytheinu musiałeś być zły.


No ja się z tym nie zgadzam, szczególnie w kontekście postaci, które stworzyła Rowling. W książce nigdzie nie było bohatera, który wyróżniałby się innymi cechami niż te typowo ślizgońskie.

Nie rozumiem też jak można uznawać te cechy domu za fajne - spryt, przebiegłość i ambicja. Oczywiście, one mogę być pozytywne, ale nie w takim kontekście, w jakim pokazała to Rowling. Ambicja Ślizgonów była zwyczajnie chora, ich spryt najczęściej dotyczył dwulicowości (bo duża część Ślizgonów została przedstawiona jako półgłówki).


Się zgadzam, jak nigdy.

Wcześniej wymieniłam dwie osoby, teraz następne.Severus Snape - był ślizgonem i wcale nie był bogaty, zrobił źle ale zrozumiał wszystko i jak dla mnie on zrobił więcej niż caly prawy Gryff razem wzięty.Regulus - ile trzeba odwagi by sprzeciwic się Voldziowi, i zrobić coś takiego.
Z twoich wypowiedzi wynika, że ślizgoni nie mają dobrych cech.To znaczy, że też nie potrafią kochać?Przyjaźnić się?
To wynika z tego, że cały Slyht jest zły a pozostałe domy są o dobre i nie mają żadnych wad.


Nikt nie napisał (chyba) że reszta domów jest idealna. Snape'a i Regulusa poznajemy w innych sytuacjach niż szkolne - poza tym dla tego pierwszego pewnie też nie byłoby ratunku, gdyby nie Dumbledore.

Co do tej odwagi Regulusa... Najpierw był idiotą, że się do niego przyłączyć, no to trudno, trzeba później się zdecydować, jaką ścieżką się idzie.
Edytowane przez Prefix użytkownikafuerte dnia 21.08.2013 18:23
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Angelina Johnson
Tak się tylko wtrącę:

Co do tej odwagi Regulusa... Najpierw był idiotą, że się do niego przyłączyć, no to trudno, trzeba później się zdecydować, jaką ścieżką się idzie

Myślę, że to nie do końca jest prawda. Nie zapominajmy w jakiej rodzinie wychował się Regulus. Oni od dawien dawna, od pokoleń wręcz byli wierni ideałom, które propagował Voldemort. Uznawali wyłącznie czystość krwi i tak dalej. Więc myślę, że Regulus po prostu był od małego nauczany, że tacy przywódcy jak Riddle są jedynymi słusznymi i że to zaszczyt takim służyć. I błagam, nie kontrargumentujcie tego postacią Syriusza. Syriusz miał szczęście, poznał Pottera z którym się zaprzyjaźnił a Potter był po stronie dobra. Dodatkowo był buntownikiem i miał na pieńku z rodziną, więc był jakby anty wszystkim co oni mu próbowali wpajać. Mały Regulus za to, był chyba raczej takim oczkiem w ich głowie i nie miał tyle szczęścia by zaprzyjaźnić się z kimś i zaufać tak, by zmienić podejście do czegoś, w czym był wychowywany. Nie mam racji? ;D


Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png


s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png


img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg


img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg


Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.



Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png
 
Prefix użytkownikayersinia
Nie rozumiem też jak można uznawać te cechy domu za fajne - spryt, przebiegłość i ambicja. Oczywiście, one mogę być pozytywne, ale nie w takim kontekście, w jakim pokazała to Rowling.

A i owszem, można te cechy uważać... może nie tyle za fajne, co przydatne... w każdym razie jak napisałaś, nie w kontekście, w jakim to pokazała Rowling. Spryt pomaga dostosować się do nowej sytuacji, ambicja sprzyja rozwojowi osobistemu. Hermiona też była ambitna, chciała być pierwsza we wszystkim, a przecież nie było w tym nic złego - z wyjątkiem tego, że wkurzała tym innych, a niepotrzebnie, bo np. Neville'owi pomagała w lekcjach, chłopakom poprawiała wypracowania itp.
Równie dobrze można powiedzieć, że odwaga jest negatywna - bo mniej inteligentny odważny z brakiem instynktu samozachowawczego może sobie zrobić krzywdę. Te cechy moim zdaniem są pozytywne, trzeba tylko umieć z nich korzystać.

Tiara nie dzieliła na podstawie osobowości, tylko niektórych cech. Różnych osobowości w obrębie każdego domu było od groma i jeszcze trochę. Umieszczenie w jednej wieży samych odważnych uczniów nie sprawiło, że wszyscy mieli taką samą osobowość. Do tego każda cecha domu, do którego byli przydzieleni, u każdego w różnym stopniu się uzewnętrzniała.
Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 28.02.2014 16:42
 
Prefix użytkownikaAlette
Wcześniej wymieniłam dwie osoby, teraz następne.Severus Snape - był ślizgonem i wcale nie był bogaty, zrobił źle ale zrozumiał wszystko i jak dla mnie on zrobił więcej niż caly prawy Gryff razem wzięty.Regulus - ile trzeba odwagi by sprzeciwic się Voldziowi, i zrobić coś takiego.


Nie wiem skąd pojawiły się te tendencje do wybielania postaci Severusa. Może i on był w stanie kochać, ale nie zapominajmy, że gdyby nie jego uczucie do Lily, to Harry'ego miałby gdzieś. Tak samo jak Dumbledore'a i całą resztę. Poza tym jedna rzecz nie usprawiedliwi tego, co robił. A nasłał Voldemorta na niewinnego chłopca. Wiedział, że jeśli przekaże mu tajemnice o przepowiedni to skaże na śmierć jakąś rodzinę, czy to go powstrzymało? Nie. Dopiero gdy dowiedział się, że chodzi o jego dawną miłość to nagle obudziło się w nim uczucie skruchy. A podejrzewam, że gdyby Czarny Pan zgodził się nie zabijać Lily, to nie miałby nic przeciwko zabiciu Jamesa i Harry'ego.
Nawet jego późniejsze działania nie należały do dobrych, a on sam nie przeszedł wewnętrznej przemiany - wystarczy spojrzeć na to, jak traktował Neville'a.

Tutaj zgadzam się z Fuer - on nie był postacią dobrą, ale ciekawą.

A Regulus jest właśnie wybitnym przykładem tego, jak ślizgońskie przekonania mogą zniszczyć życie. Jemu zniszczyły, w końcu umarł.

Z twoich wypowiedzi wynika, że ślizgoni nie mają dobrych cech.To znaczy, że też nie potrafią kochać?Przyjaźnić się?


Tego nie napisałam i bynajmniej nie mam takiego zamiaru. Oni potrafili kochać, chociaż w wielu przypadkach to wciąż była miłość samolubna. Posiadali dobre cechy, tak jak każdy. Ale żadnej z nich nie determinował ani nie rozwijał Slyth. Bardziej bym napisała, że ten cechy w jakiś sposób nie umarły mimo przydziału do tego domu.

To wynika z tego, że cały Slyht jest zły a pozostałe domy są o dobre i nie mają żadnych wad.


Proszę nie wkładać mi do ust słów, których nie napisałam. Temat dotyczy konkretnie Slytherinu. Jak chcesz rozważyć cechy pozostałych domów, to zakładamy inny temat.

Syriusz miał szczęście, poznał Pottera z którym się zaprzyjaźnił a Potter był po stronie dobra. Dodatkowo był buntownikiem i miał na pieńku z rodziną, więc był jakby anty wszystkim co oni mu próbowali wpajać.


Nie nazwałabym tego w ten sposób. Być może i Syriusz wybrał Gryffindore na złość rodzicom, ale nikt nie zaprzeczy, że ten dom po prostu do niego pasował... chociaż z drugiej strony jak po 7 latach przebywania w takim towarzystwie mógłby nie pasować - to jest to o czym mówiłam. Ten cały przydział to jakaś kpina.

A i owszem, można te cechy uważać... może nie tyle za fajne, co przydatne... w każdym razie jak napisałaś, nie w kontekście, w jakim to pokazała Rowling.


No właśnie tylko my rozmawiamy o obrazie, jaki stworzyła JKR.

Poza tym te cechy mogą być przydatne, ale nie na tyle, by je wyznaczać na główną, domową cechę.

Tiara nie dzieliła na podstawie osobowości, tylko niektorych cech. Różnych osobowości w obrębie każdego domu było od groma i jeszcze trochę. Umieszczenie w jednej wieży samych odważnych uczniów nie sprawiło, że wszyscy mieli taką samą osobowość. Do tego każda cecha domu, do którego byli przydzieleni, u każdego w różnym stopniu się uzewnętrzniała.


Już to pisałam, ale - trzeba być naprawdę odpornym, by nie ulegać wpływom innych uczniów. A jeśli ludzie w twoim otoczeniu uznają tchórzostwo za mądrość, a czystą krew za podstawowy wyróżnik ludzi, to ty też tak robisz. Nie wiem, na podstawie jakich cech wyróżniała tiara, to nie miało sensu. Ktoś może być w wieku 11 lat przebiegły, ale w wieku 18 już nie... coś innego stanie się ważniejsze.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png


66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3



78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3



Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.


Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...


33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann



38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png


"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon



49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif



Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love


68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg
 
Prefix użytkownikaAnciol
yersinia napisał(a):

Moim zdaniem Rowling zrobiła krzywdę dwóm domom - Slytherinowi i Hufflepuffowi. Slytherin gromadzi ludzi ambitnych - co samo w sobie nie jest złe (o ile nie jest to dążenie do celu po trupach), spryt też przydaje się w życiu. Natomiast w książce są pokazani jako "ci źli". Nie ma ŻADNEGO uczynnego Ślizgona - a nie wierzę, że takich nie było, spryt i ambicja nie przekreśla uczynności. Wszyscy są okropni, złośliwi, z ponurymi minami, brutalni itp.



To nie jest wcale prawda. Slughorn był przecież ślizgonem i opiekunem tego domu! A był to człowiek bardzo sympatyczny! Mimo swoich wielu wad to dobry czarodziej, dobry człowiek i do tego nigdy nie faworyzował ślizgonów. Moim zdaniem to jest przykład fajnego ślizgona :)
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3




Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo



,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"



www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png



www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png
 
Prefix użytkownikayersinia
Już to pisałam, ale - trzeba być naprawdę odpornym, by nie ulegać wpływom innych uczniów. A jeśli ludzie w twoim otoczeniu uznają tchórzostwo za mądrość, a czystą krew za podstawowy wyróżnik ludzi, to ty też tak robisz.

Pewnie, że jest presja otoczenia i zwykle młodzi ludzie jej ulegają (potrzeba akceptacji itp.). Ale nie wierzę, że 100% Ślizgonów miało identyczne poglądy. Przecież nawet z rozmów w pokoju wspólnym czy dormitorium można podzielić ludzi wg poglądów i zawsze będą tworzyły się dwa obozy o przeciwnych poglądach.

Ktoś może być w wieku 11 lat przebiegły, ale w wieku 18 już nie... coś innego stanie się ważniejsze

Myślę, że Tiara nie tyle patrzyła na cechy w chwili obecnej, ale jakby wiedziała, że gdzieś w głębi drzemią jakieś wartości, które można wydobyć przy sprzyjających okolicznościach (taki Neville, który dopiero pokazał męstwo w ostatniej książce). Tiara to nie szklana kula, ale to ciągle rekwizyt z Hogwartu i myślę, że jakąś taką moc magiczną mogła mieć ;)
 
Prefix użytkownikaAnciol
Narcissa napisał(a):

A Cho?Dla mnie to taka głupiutka czpiotka, bardzo nie lubię tej postaci.Sama nie wiedziała czego chce, tu kocha Cedrika a po jego śmierci, całuje Harrego.A niby taka żałoba.
Luna no wlaśnie, czyta Żonglera do góry nogami, wymyśla jakieś storzanie.



To nie jest prawda. Krukonem był też Davis i wszyscy mówili, że to tylko taki przystojniak. W Ravencawie ceni się inteligencję. Dlatego wszyscy tam trafili. Cho nie była wcale głupią trzpiotką! Będę jej bronić. Słuchajcie nie popadajcie w stereotypy. To, że ktoś jest ładniutki nie znaczy, że jest kretynem. Nie poznaliśmy jej inteligencji tak na prawdę ale była dobrą czarownicą i chętnie walczyła.

A Luna pokazała swój intelekt w 7 części otwierając pokój wspólny.

Inteligencja to nie jest tylko wygłaszanie teorii ani wielka wiedza. To błyskotliwość i zaradność, poczucie humoru. A Ci krukoni z pewnością to mieli. Co do Cedrika i tej opcji! Ja to rozumiem! Myslicie, ze czemu tak płakała ? Ale do tego tez trzeba moim zdaniem dorosnąć trochę. Dziewczyna była zakochana w kimś kto umarł i zaczął jej się podobać ktoś inny. To są ogromne wyrzuty sumienia i ból. Uczucie jak zdrada. Nie ma w tym nic fałszywego.
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3




Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo



,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"



www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png



www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png
 
Prefix użytkownikafuerte
Nie rozumiem jednej rzeczy - niektóre z Was piszą, że nie każdy Ślizgon posiadał te cechy. Pewnie tak było, ale Rowling takiej postaci nie opisała. Alette już się odniosła do Severusa, że on wcale nie był dobry i też nie do końca rozumiałam to uznanie go przez Harry'ego za jakiegoś wspaniałego człowieka. Bo o ile Snape pokazał się także z dobrej strony, to zrobił to z egoistycznych pobudek, a nie dlatego, że był szlachetny. Był interesujący, na pewno uzdolniony i mądry, ale oprócz tego był też gnidą. I to, że dbał o Harry'ego wcale tego nie zmienia, bo to przez niego Voldemort dowiedział się o przepowiedni i de facto to on skazał Potterów na śmierć. Pośrednio, ale jednak.

Jedyna postać, która nie była do szpiku kości zła to faktycznie Slughorn, z którego ust nie płynęły hasła o czystości krwi i szlamach, nie bratał się też z Voldemortem.

Ale co do uczniów w szkole... Nie będę gdybać, kto miał dobre serce, a kto nie. Rowling przedstawiła Slytherin jako dom o najbardziej zatwardziałych poglądach, taki, w którym mało kto się wychyla z odmiennym zdaniem i gdzie trafiają dzieciaki wychowane w rodzinach zwolenników Voldemorta. I nie wiem, na jakiej podstawie mam z tym polemizować, skoro nie było ani jednego przypadku, kiedy jakiś Ślizgon zachował się szlachetnie.
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAnciol
A mam takie pytanie, czy ślizgonem nie był przypadkiem Lockhart?

Słuchajcie co jest złego, że oni mieli takie poglądy tak na serio ? To jest jak w normalnym życiu. Jest masa ludzi z którymi nie chciałabym być w jednym domu! To jest jak z polityką. To, że ktoś ma inne poglądy niż Ty nie znaczy, że są złe. Nie znacie wesołych rasistów? Sympatycznych homofobów? To, że ich charakteryzowały te poglądy nie czyni z sympatyków czystej krwi domowych tyranów. Dobrze, że mieli własny dom gdzie czuli się szczęśliwi.
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3




Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo



,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"



www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png



www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png
 
Prefix użytkownikafuerte
No nie wiem, może dla kogoś to nie ma znaczenia, ale dla mnie ma duże. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o czystość krwi, to ich poglądy rzutowały na życie codzienne i "szlam" wśród przyjaciół nie mieli. Albo nie chcieli się z takimi ludźmi przyjaźnić i miało dla nich znaczenie pochodzenie, czy grubość portfela.

Lockhart był w Ravenclawie.
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAnciol
No nie mieli wśród nich przyjaciół ale czy rasista będzie kiedykolwiek przyjacielem kogoś kto jest inny niż on? Nie. Na tym to polega. Każdy znas zna takich ludzi i na codzien nam to nawet nie przeszkadza. Ale jakby zebrac wszystkich w jednym miejscu i trzymać tam 7 lat to oczywiste, że jeszcze bardziej sami napędzają się w tych poglądach. Pieniądze nie mają z tym raczej nic wspólnego. Snape był biedny, Voldemort też. A w pozostałych domach było wielu bogatych uczniów np Cho, Cedrik czy Oliver.
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3




Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo



,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"



www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png



www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png
 
Prefix użytkownikaNarcissa
A no właśnie bogactwo, chyba nigdzie nie było powiedziane, że rody czystej krwi muszą być bogate. A tu przedstawiliście jak by bogactwo było ważne dla Slyth, tak na prawdę wiemy tylko, że Malfoyowie mieli pieniądze. A o innych uczniach? Możemy się tylko domyślać jaki mieli stan konta.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie

****

i44.tinypic.com/ivyb7c.gif
 
Prefix użytkownikaLossiril
Bardzo nie podoba mi się to, jak Jo podzieliła uczniów na obozy Slytherin i Pozostałe Domy. Poszła na łatwiznę wsadzając cały dom do jednego wora i przylepiając łatkę złych. Dlaczego śmierciożercy wywodzili się wyłącznie ze Slytha? Dlaczego nie z Huffa czy Rava? Zawsze mnie to gdzieś uwierało. Wszyscy źli to Slytherinu, jakby to był jakiś gang.

Ann Mia, pieniądze mają tyle wspólnego, że Slytherin cenił czystość krwi. Większość czystokrwistych to stare rody czarodziejów na wysokim stanowisku. Dlatego pieniądze też się w Slytherinie liczą.
"You could be great, you know, and Slytherin will help you on the way to greatness,
no doubt about that."


49.media.tumblr.com/8fd19fd808466128891dbc622e847972/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo2_r1_250.gif45.media.tumblr.com/0657b0d7361e18d2e9b9ad59589ba694/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo8_r1_250.gif49.media.tumblr.com/44cba2a6756c07fec6f86f9c6baeabe6/tumblr_nttjx4EWDx1s0s73vo4_250.gif

45.media.tumblr.com/d941556ef09d4df2aa4255e2d1916738/tumblr_o20215Cx8Z1txsq03o1_500.gif

www.nrdfeed.com/gImages/draco-scream-gif-gif71a7c2e0904f25cbb722c4b60d0e809153c8694c07ea4.gif

25.media.tumblr.com/96e036d50d60465467af86aaa10d1985/tumblr_mifwnfHhoW1r1da95o1_500.gif


tumblr klik

'We must take a hard road, a road unforeseen. There lies our hope, if hope it be.'

'The world is indeed full of peril, and in it there are many dark places; but still there is much that is fair, and though in all lands love is now mingled with grief, it grows perhaps the greater.'


i59.tinypic.com/258b141.gif


'Deserves it! I daresay he does. Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgment. For even the very wise cannot see all ends.'

i58.tinypic.com/ne49j.jpg

It is not our part here to take thought only for a season, or for a few lives of Men, or for a passing age of the world. We should seek a final end of this menace, even if we do not hope to make one.


www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najciekawszy_podpis.png
 
http://morivrty.tumblr.com
Prefix użytkownikafuerte
Powtórzę jeszcze raz - dla kogoś może to być nieistotne, ale piszę ze swojego punktu widzenia, a mnie by takie coś przeszkadzało. Są sprawy, na które możemy nie zwracać uwagi przyjaźniąc się z kimś, ale są takie, które już trochę przeszkadzają. Nie chciałabym się przyjaźnić z kimś, kto uważa, że kogoś odmiennej orientacji, wyznania, czy koloru skóry należy powybijać w pierony i jeszcze w dodatku gada o tym na prawo i lewo.
Bo przepraszam, ale czy nie podobnie było ze Ślizgonami? Widzieli Hermionę - darli jadaczkę, że szlama, Weasleyów - że biedni i zdrajcy krwi. Oni mieli na tym punkcie fioła; nie twierdzę, że wyłącznie ze swojej winy, bo dużo do powiedzenia mieli rodzice, ale jednak. Pomijam już fakt, że jak się jest nastolatkiem, to takie ciągłe wyzwiska i dokuczanie bardzo mocno siadają na psychikę. Więc, o ile będąc uczniami w większości nie robili nie wiadomo jak okropnych rzeczy, to wieczne wytykanie komuś, że jest gorszy bo nie jest czystej krwi, albo nie ma pieniędzy, więc jest nic nie warty też na pewno nie przeszło bez echa.

W pozostałych domach też byli bogaci, no pewnie, ale nie bardzo rozumiem, jaki to ma związek. Ja nie twierdzę nigdzie, że bogactwo to jest coś złego, ale że dla Ślizgonów miało znaczenie. Dla kogoś z innego domu być może też, nie twierdzę, że nie. Tak samo jak nie twierdzę, że wszystkich dupków ze szkoły umieszczano w Slytherinie, a inne domy były wolne od wredot.
zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAnciol
Np McLaggen był kretynem a gryfonem ;p Ale nie jest powiedziane, że śmierciożercy to tylko ślizgoni. Jedyne co było to, że większość z tych co się kumplowali ze Snape'm nimi została. Myślę, że mogli być nawet śmierciożercy z Gryffindoru.
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3




Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo



,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"



www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png



www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.36