Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

halo, regulamin
18.08.2022 19:56
Hejka!

Kocham lato, ale cowieczorny dylemat czy siedzieć w półmroku czy zamknąć okno (by przy zapalonym świetle nie wlatywały owady) to zbyt dużo xD

Pracownik departamentu
18.08.2022 00:15
Cześć. Znowu tu pusto :( Dodałam newsa, poproszę o zaakceptowanie. I a nóż widelec ktoś jednak napisze jak mu mija lato...

Wróg ciemnej strony
14.08.2022 10:54
Cześć. ;(

Pracownik departamentu
11.08.2022 20:54
Hejka! Jak Wam leci lato?
Klaudia po urlopie, więc pewnie zadowolona z wyjazdu, ale nie z powrotu do pracy jezyk
A jak u reszty?

Praktykant w Św Mungu
10.08.2022 21:12
Hejka Wrozka

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56913 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42671 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33508 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Pogadajmy o Hufflepuffie i Ravenclawie
Prefix użytkownikaMistkey250
Krukoni - Jeśli chodzi o książkowe patrzenie na świat, to nie są wcale tacy najgorsi, mimo iż są to kujoni. np. Luna Lovegood - bardzo pozytywna postać, oryginalna i na swój sposób fajna. Jeśli chodzi o Krukona, którego nie lubię, to Cho Chang. Nie mogła się pogodzić z śmiercią Cedrika. Rozumiem. Ale ona swoim płaczem wyżywała się na Harry'm. Nie wnikam czy specjalnie czy nie tak myślę. Jeśli chodzi o naszych kujonkach, to niestety nie miałem jeszcze z żadnym większej styczności... Ale tak po tych naszych krótkich rozmówkach, to chyba są spoko.

Puchoni - Mój drugi ulubiony dom, po Ślizgonach. Ach te nasze kluski xD Jeśli chodzi o książkowe, to kocham je tak samo jak nasze stronkowe. Może nie było ich tam za dużo, ale ci co byli są przez mnie lubiani. Nimfadora Tonks - Moja ulubiona aurorka. Te jej kolorowe włosy i niezdarność jakoś polubiłem ;D Cedrik Diggory. Lubię go trochę mniej niż Dorę, ale i tak nie jest zły. Nawet tam jakoś pomógł Harry'emu z tym jajem. No cóż... Musiał zginąć. Jego śmierć mnie nie wzruszyła, ale i tak go lubiałem. Stronkowe Kluchy są superrr... Z nimi już miałem okazję pogadać dłużej... PO prostu są genialni. Ślizgoni i Kluchy zawsze razem!!!
fc07.deviantart.net/fs70/i/2012/141/0/7/slytherin_wallpaper_by_forestborn-d50nu2m.jpg

Od cnoty Gryfonów, kretynizmu Puchonów i wszechwiedzy Krukonów, chroń nas Slytherinie.

static.stuff.co.nz/1383208995/261/9349261.jpg

Always.

img1.wikia.nocookie.net/__cb20120416195457/rangersapprentice/images/2/26/Sorcerer-in-the-north-will-treaty.jpg

Jeżeli zastanawiasz się czy przegrasz, przegrasz na pewno

img3.wikia.nocookie.net/__cb20120407084202/rangersapprentice/images/2/20/Halts_peril_three.jpg

- A więc niech zwycięży lepszy - zawołał szyderczo Deparnieux, a tym razem Halt odezwał się:
- Owszem, zamierzam zwyciężyć
.

Prefix użytkownikaulka_black_potter
A Narcissa założyła ten temat żeby zrobić mi na złość - dlatego też do tej pory się tu nie wypowiedziałam:czarodziej:

Zacznę może od Krukonów. Ani mnie oni ziębią, ani grzeją. Ten dom był dosyć nudny. Z tego co nam przekazała Rowling, wyrobiłam sobie obraz dumnych i nie zwracających na nikogo uwagi ludzi. Ich celem była nauka i tak doczesne sprawy jak Lord Voldemort, chcący zawładnąć czarodziejskim światem, po prostu nie mogły ich obchodzić.
Odzwierciedleniem Krukonów na naszej stronie jest Mikasa. Zawsze stoi z boku, ale ma ogromną wiedzę. Uwielbiam te momenty kiedy zażarcie o czymś dyskutujemy na sb, a Mikasa wparuje z "Bd? Serio bd? Nie można użyć pełnej formy?" - czysta Krukonka : )

Co do Puchonów... Jak to już kilka osób zauważyło. Rowling ich skrzywdziła. To takie zbiorowisko lam i innych takich co nie pasowali do reszty domów - Ernie Macmillan jest tego doskonałym przykładem - Jo mogła mu dać jeszcze grubsze te okulary, ech. Nie ukrywam, że nie lubię Puchonów w książce - niczym się nie wyróżnili. I tak jak Krukoni sa dla mnie obojętni to Hufflepuff mnie irytuje. Zlepek grubasów i mułów, tyle.
Jednakże na HPnecie jest inaczej. Na początku byłam załamana, że trafiłam do tego domu, ale później stwierdziłam, że trzeba pogodzić się z losem i pomóc Huffowi wyjść na piedestał - ta, piekne czasy mojego zaangażowania xD
Uwielbiam wszystkie Kluski, bo sa takie nieogarnięte życiowo i każda z nich jest specyficzna. Lubię Huffa na naszej stronce.

Tak, niezbyt wymagająca ocena, ale wypowiadałam się na ten temat juz tyle razy, że teraz nie bardzo mi się chciało;p

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaremusmistrz
Ja się dziwię ,że dostałem się do ravenclawu ,jedyna mądrość moja to ta życiowa i ta jaki jestem wobec innych a jeżeli chodzi o szkolne rzeczy itp . ,to w ogóle nie ogarniam .Do mnie pasuje Hufflepuf chyba bo lojalność i wierność .Gryfindornmoże bo prawość ,a odwaga średnio , ale brawura nawet pasuje. W filmie miałem wrażenie że Huflepuf tak jakby był w cieniu a ravenclaw nie wiele wyżej.Ale najlepiej bym się dogadał z takimi osobami jak Lupin,Syriusz ,Ron,Harry
Edytowane przez Prefix użytkownikaremusmistrz dnia 04.07.2014 00:04

Prefix użytkownikayersinia
O swoim wielkim uczuciu, jakim darzę Hufflepuff już pisałam wcześniej, dlatego podzielę się tylko linkiem do wywiadu z Rowling, w którym wspomina o Hufflepuffie (rychło w czas, swoją drogą, mogła ich w książkach bardziej docenić, miała 7 tomów na to):
https://www.youtu...mu0RneksxI

Prefix użytkownikaania potter
Puchoni-Trafili do tego domu najprawdopodobniej dlatego że byli pracowici,uczynni i sprawiedliwi,ponieważ takie cechy ceniła Helga Hufflepuff.

Krukoni-jak wiadomo,są mądrzy.
lights will guide you home
and ignite your bones
and i will try
to fix you

w Hogwarcie możecie mnie znaleźć jako Anne Leishale Dino

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4z0q9RZEhNShaM6Ej35HuAWrDVZ4TyaU.gif

Prefix użytkownikaNessa Laime
Ravenclaw to mój ulubiony dom, w końcu sama jestem Krukonką ^^ Na pewno mieszkańcy tego domu są inteligentni, żądni wiedzy, opanowani i spokojni. Z samych książek o HP można wywnioskować, że kochają naukę, co dla mnie jest ogromną zaletą.
Nie każdy Krukon to kujon.
Nie cierpię, kiedy inni tak o nas mówią. Moim zdaniem prawdziwy kujon cały dzień spędzałby przy książkach, a przecież mieszkańcy Ravenclawu też lubili chodzić na błonia, spacerować czy robić inne rzeczy, niekoniecznie związane z nauką.

Może, gdyby Rowling dokładniej ich opisała, doszłyby też inne cechy i nie kojarzylibyśmy ich wyłącznie z mądrością.

Lepiej bym tego nie ujęła, dobrosia1. Zgadzam się z tym zdaniem w 100%. Przecież Krukoni na pewno mieli też inne ważne cechy, które dotyczyły bezpośrednio ich samych, jednak Jo nie opisała ich w żadnej części HP. Co nie znaczy, że inni mają nas kojarzyć wyłącznie z pojęciem kujon.

Hufflepuff nie należy do grona domów, do których chciałabym się dostać, jednak nic nie mam do jego mieszkańców. Zawsze kojarzyłam ich z uczciwością, dobrym sercem i przyjacielskością. Na pewno każdy mógłby się zwrócić do nich z prośbą, prosić o pomoc czy dobrą radę. Puchoni są świetnymi kolegami, zawsze są uprzejmi i życzliwi i głównie dlatego bardzo ich lubię i darzę szacunkiem ^^
fc01.deviantart.net/fs19/f/2007/226/2/f/_cloud__by_jimmyjets.giffc01.deviantart.net/fs16/f/2007/146/f/3/Jumping_love_by_iTop_edition.gif fc01.deviantart.net/fs19/f/2007/226/2/f/_cloud__by_jimmyjets.gif

www.emeryci-sg.org.pl/wazne_sprawy/images/klepsydra_kreska.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

hogsmeade.pl/images/hat/ravenclawf.gif

Harry jest jak... na przykład czekolada. Jeśli spróbowało się czekolady, nigdy się nie zapomina jej smaku. Tak samo z Harrym. Nigdy się nie zapomni magii, która z niego płynie, magii, która cię zaczarowała. ~ania potter

- Ginny, nie nazywaj Rona palantem, nie jesteś kapitanem drużyny...
- No wiesz, tak często sam nazywałeś go palantem, że chciałam cię wyręczyć.

Kto ci podbił oko, Granger? Chcę mu posłać kwiaty.

Irytek odleciał rechocząc i wrzeszcząc:
- Pottuś kocha Pomuluną!
- To miłe, że nikomu o tym nie powiesz - mruknął Harry.

- Tak, Quirrell to był świetny nauczyciel -powiedział głośno Harry. - Miał tylko jedna wadę: z tylu głowy wystawał mu Lord Voldemort.

- Granger, odejmuję Gryffindorowi pięć punktów za chamskie wyrażanie się o naszej nowej dyrektor... Macmillan też pięć, bo mi się sprzeciwiasz... Potter pięć, bo cię nie lubię... Weasley, koszulka ci wyłazi za to też pięć punktów...

Dajcie mi znać, jak już pokonacie Voldemorta, dobrze?

- Wiesz co, Weasley, to bardzo dobry pomysł - rzekł Lockhart. - Powinienem pójść przygotować się do mojej następnej lekcji.
I odszedł szybkim krokiem.
- Przygotować się do lekcji- prychnął za nim Ron. - Raczej zakręcić sobie loki.

- Nie sądzę, by to miało jakieś znaczenie- oświadczyła chłodno profesor McGonagall - chyba że za drzwiami czeka jakiś szaleniec z siekierą, żeby zamordować pierwszą osobę która wyjdzie z Wielkiej Sali.

- Później go poszukam, na pewno znajdę go gdzieś na górze, wypłakującego sobie oczy nad starymi pantoflami mojej matki albo nad czymś podobnym. Oczywiście, mógł też wczołgać się do szybu wentylacyjnego i tam zdechnąć, ale to chyba złudna nadzieja.

- Gdyby mózg był ze złota, byłbyś biedniejszy nawet od Weasleya.

- Może jest chory! - szepnął Ron z nadzieją.
- Może sam odszedł - mruknął Harry - bo znowu nie dali mu obrony przed czarną magią!
- Albo może go wylali! - zawołał Ron. - Przecież nikt go nie znosi, więc...
- A może - rozległ się lodowaty głos tuż za nimi - czeka, żeby usłyszeć, dlaczego wy dwaj nie przyjechaliście pociągiem razem z innymi.

Znasz swoją matkę, Malfoy, prawda? - powiedział Harry. - Ma minę, jakby jej ktoś podsunął łajno pod nos... Czy ona zawsze ma taki wyraz twarz, czy może tylko wtedy, kiedy ty jesteś w pobliżu?

A co będzie, jeśli machnę różdżką i nic się nie stanie?
Ja wiem? Może ją rzucisz i rąbniesz go w nos - zaproponował Ron.

- Na co oni tak się gapią? - zapytał Albus, który razem z Rose wystawił głowę przez okno przedziału.
- Nie przejmuj się - odrzekł Ron. - Na mnie. Jestem bardzo sławny.

Prefix użytkownika_Kamyk_
Muszę jeszcze raz tu napisać, bo sprawa Hufflepuffu jest niezakończona(Moim zdaniem). Ludzie spostrzegają ten dom jako ostatnia deska ratunku w Hogwarcie. Spostrzegają go jako "resztę", która nigdzie nie pasuje. I powiem, że jest w tym sęk prawdy, ale, czy to oznacza, że to najgorszy dom? Moim zdaniem nie. Hufflpeuff jest inkluzywnym domem i to własnie Puchoni są wytrwali, godni i najbardziej przyjacielscy, pomimo złośliwego losu, Puchoni stoją twardo murem i brną pod wiatr. Swoją wytrwałością, pracowitością i upartością umieją wykształcić z siebie najpiękniejsze talenty i zdolności. Znalazłem ciekawe zdanie na wiki
"Hufflepuff był tym domem, który miał spełniać ideały szkoły - przyjmował wszystkich, którzy chcieli się uczyć, mimo że nie byli odważni, mądrzy, czy przebiegli, lecz, mimo to chcieli się wzbogacać i ciężko na to pracowali." i za to się ich podziwia.
I jeszcze dodam, że do Hufflepuffu trafiali odważne, mądre i sprytne osoby. Cedric, Ernie, Zachariasz, Amelia, Scamander, Tonks. Ale ludzie dziwią się, dlaczego taki Cedric nie był w Gryffindorze, ponieważ był dzielny. A moim zdaniem trafił do Hufflepuffu, ponieważ z pierwszych z cnót uznawał czystą grę oraz lojalność. I Cedric jest dowodem, że można mieć cechy z innych domów i trafić do drugiego. A Hermiona? dlaczego nie została przydzielona do Ravenclawu, skoro była taaaka mądra? Ponieważ ceniła w sobie odwagę bardziej niż mądrość. Tak samo jest z cechami Hufflepffu. Też można rzec, iż w Hufflepuffie ludzie się motywowali, a w innych domach królowała dyscyplina i indywidualność. Bo tylko jeden Gryfon może być bohaterem, jeden Krukon może coś stworzyć, jeden Ślizgon może stać się niepokonany. A Puchoni działają wspólnie, razem jako zgodna rodzina. I pewnie niektórzy już pomyślą, że tak działają, ponieważ sami nie dadzą rady. Nie. działają razem, ponieważ uważają to za słuszne. I w grupie jest o wiele bezpieczniej i ma się większą pewność. I nie mówcie, mi, że do Hufflepuffu trafiały same ciamajdy i zawsze dajecie przykład Tonks. W Gryffidnorze nie było ciamajd? Neville? Slytherin, Crabbe i Goyle? Moim zdaniem wady ciamjadości, lenistwa, buractwa występują we wszystkich domach. A to , że zostali pokrzywdzeni to prawa. Nic o nich nie było w książce. Jedynie coś tam w Czarze Ognia. Ale nawet pomimo takiej małej obecności da się zobaczyć, iż Puchoni wykazywali się lojalnością, godnością, przyjaznością, odwagą, sprytem. Reasumując, Hufflepuff jest dla wytrwałych osób. Nawet te hpnetowe, kluski i książkowe są uparte jak w diabli. Jednak jako wady Hufflepuffu bym zaliczył cechy niskiej samooceny, naiwności i bardzo często braku własnego zdania. Oraz, (ale nie wiem, czy to może wada)uczniowie Hufflpeffu są bardzo entuzjastyczni, wszystkim się podniecają.
OTO NAJPRZYSTOJNIEJSZY HPNETOWICZ

oi67.tinypic.com/x5qlau.jpg

CUD!

Toph?xD

oi61.tinypic.com/xe0603.jpg

38.media.tumblr.com/9ed94d85e72b100c05d60f02d88e7e96/tumblr_nfu62xzYp61u47lcno2_r1_500.gif

W Hufflepuffie możesz być kim chcesz,
A nie kim musisz być.

media.giphy.com/media/ib6ODgiEUUhiw/giphy.gif

jestem Puchonem, więc jestem tylko sobą. Tyle w temacie.

Czy to złe? Że jestem sobą? Że nikogo nie udaję? Jestem sobą, a to sztuka.

fc07.deviantart.net/fs70/f/2012/150/0/e/hufflepuff_don__t_care_by_ununununium-d51q4lz.jpg

oi61.tinypic.com/25sq0bb.jpg

"I got my feet kicked up and it's a quarter to four
Nothin' to do so I just stare at the floor
Well maybe I will try to sneak into the Ravenclaws' place for once
'Cause it seems like such fun and
they're just so uptight and
I could make excuses
But the truth is they'd all probably just blow
'Cause after all I'm just a Hufflepuff, Just a Hufflepuff

I try to keep a low profile during the war
I'll leave the fighting up to the Gryffindors
'Cause man they sure like to be heroes
But not me, you see
'Cause it don't seem like fun and
it just seems crazy man,
I could make excuses
But the truth is they'd all probably just blow
'Cause after all I'm just a Hufflepuff
Just a Hufflepuff

It's hard to be the outside lookin' in through glass
When everyone is praisin somebody else, some other class.
And even though I may not have the brains or the brawn
I'm loyal to the ones that matter to me,
'cause it's just the right
thing and, it's just how I am and I won't make excuses,
'cause the truth is that I'll do just enough,
'cause after all I'm just a Hufflepuff.
I am just a Hufflepuff"

I nie mówcie jakiej jesteście płci kiedy nie chcecie pokazać swojej mordy Wrozka ~ ulka_black_potter

Kurde...No coś na pewno umiesz xD UMIESZ NIC NIE UMIEĆ! ~ Mist

_Kamyk_, chyba Ci zakosze zdjęcie z podpisu xD (do własnego podpisu :3)~ Syriusz32

BLANCO, CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM, ciul z tego, że jestem niewierząca. ~ Cookie

Wykorzystywanie chłopca w łazience jest nie na miejscu ;< ~Alette

[center]Kamyk = Amber Hufflepuff(żółć w godle)=Gold ~ Blanco

_Kamyk_, szkoda mi Cię Przepraszam Mam podobno serce z kamienia, ale mi tak smutno :< Ale może to dlatego, że z kamienia^^~ gne

Jestem dumny, że jestem Puchonem.

You might belong in Hufflepuff, where they are just and loyal, those patient Hufflepuffs are true and unafraid of toil.

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao1_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao2_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao3_250.gif38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao4_250.gif

33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao5_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao6_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao9_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao10_r1_250.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao11_r1_250.gif33.media.tumblr.com/tumblr_mbu7c9HWNt1qa3emao12_r1_250.gif

i.imgur.com/RM8ioJs.gif

Ziemia, Ogień, Powietrze, Woda

fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/084/d/9/the_legend_of_korra___bending_intro_by_aragnael-d4tvy1i.gif

"Każdy ma jakąś fobie."

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130908171929/cartoonnetwork/images/0/0f/Ghostfreaks_Tendrils.PNG

Hufflepuff <3
i58.tinypic.com/kbrfyo.jpg

Prefix użytkownikaKatniss_Evans
Moim zdaniem Heldze Hufflepuff za bardzo nie zależało na tym jaki czarodziej będzie w jej domu. Po prostu akceptowała wszystkich :)

Ja toleruję Puchonów i uważam, że są fajnymi osobami, choć mało wnieśli do serii książek o HP. No ale dajmy na to Cedric i Nimfadora - super postacie! :D
A krukoni... Cóż to inna bajka. Ja szczerze mówiąc bardzo pasuję do tego domu. Wszyscy wyobrażają sobie krukonów jako ludzi siedzących z nosem w książkach. Ale jestem przekonana, że jakby Golden Trio było w tym domu, to było by inaczej ;)
A oto profil Katniss_Evans Czarodziej! ! Gryfonka na medal Wizard

Piszę opowiadanie autorskie, więc jeśli jesteś ciekawy to zapraszam ;) http://zatoka-snu...
,,Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie pokonany''

Prefix użytkownikabatalion_88
Nie mam jeszcze żadnego przydziału, więc nie wypada tu nic złego o Hufflepuffie i Ravenclawie pisać - a tym bardziej o mieszkańcach tych domów, bo nóż widelec, jeszcze ja się znajdę, w którymś z nich, i będzie lipa oraz wstyd xD.

Nie mam żadnych zastrzeżeń, zarówno do założycieli jak i opiekunów czy uczniów tych domów. Moim zdaniem wspaniale uzupełniały dominację (jakby nie patrzeć dwóch innych, o których więcej wiemy). Te domy nie mogły być absolutnie "byle jakieś" skoro należały tam takie oryginały jak Luna, Tonks, Flitwick, Lockhart, (chyba nie najlepszy przykład ;p) Cedrik , Hanna itd. Byli tam wspaniali, zdolni, lojalni, przyjaźni i sympatyczni uczniowie/uczennice.

Nie wiem czemu tak naskakuje się na Puchonów. Argumentuje się, że Tiara tam umieszczała wszystkich jak leci, co moim zdaniem nie jest zupełnie prawdą. Wydaje mi się, że po prostu Helga nie przywiązywała aż tak wielkiej uwagi na czystość krwi, odwagę, mądrość. Uznała pewnie, że w jej domu każdemu należy się miejsce, takim którzy po prostu są pracowici, i chcą zdobywać wiedzę magiczną bez względu na wrodzone zdolności czy pochodzenie.

Wiemy, że do Krukonów "szli" mądrzy, inteligentni. Mogłoby się wydawać, że tam same lalusie, nudziarze i kujony trafiają, ale to też nic nie znaczący stereotyp. Ja tam Lunę wprost uwielbiam! Nie była ani kujonką ani też na pewno nudna. Jako jedyni nie mieli hasła do pokoju wspólnego, tylko trzeba było odpowiedzieć na jakąś zagadkę (z tego co pamiętam z IŚ).

Podsumowując, to te dwa domy były tak samo ważne jak Gryffindor czy Slytherin. Niestety Rowling (tzn. nie niestety ;p) umieściła głównych bohaterów u Gryfonów, największego wroga szkolnego zaś w Slytherinie (tak jak i znienawidzonego nauczyciela). No i stąd mamy to co mamy. Dwa pozostałe chcąc nie chcąc usuwają się w cień, niejako schodzą na dalszy plan...
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaAnimag37
Widziałem taki cytat czy coś takiego : Od cnót Gryffindoru,... Hufflepiuffu i ... Ravenclaewu chroń nas Slytherinie . I to waśnie to zachęciło mnie do Slytherinu, jednak już po wybraniu domu przez tiarę. Ravenclaw jest domem do którego chyba pasuję bo oceń nie mam złych i do tego bardzo mi na nich zależy. Hufflepuff - są tam mili, fajni uczniowie. Nie zwlekaj z tiarą batalion88 ! ;)

Prefix użytkownikaEwa Potter
KRUKONI

: ja oceniam ich niesamowicie pozytywnie, inteligentni, z zapałem do zdobywania wiedzy, zawsze służą dobrą radą, nie wytykali palcami osób *nieczystej krwi* (niesamowicie nie podoba mi się to określenie...aż mnie cary przechodzą), miłe, pogodne osoby. W sumie to głupio mi się przyznać, ale byli mi dosyć obojętni (tak jak Puchoni) ze względu na pomijanie tych dwóch domów :( moje podejście zmieniło się gdy przeczytałam artykuł na temat Roveny, jej diademu oraz na temat wszystkich założycieli Hogwartu :D POLECAM!

PUCHONI

niesamowicie pogodni ludzie, to nic, że są trochę niezdarni i czasami są mniej obdarowani talentem czarodziejskim... oddani, przyjacielscy, a ta ich niezdarność jest taka kochana i potrafi rozbawić człowieka (nie w sensie nabijania się!), ja cenię bardziej takie cechy charakteru niż czystość krwi czy talent :)

W każdym razie bardzo lubię mieszkańców obu tych domów :D Love

Jestem bardzo szczęśliwa, że przydzielono mnie do Gryfonów Serce ale wydaje mi się, że nie byłabym zawiedziona gdybym dostała się do któregoś z powyższych :D
W przeciwieństwie do Slytherin'u -myślę, że schlebiałoby mi, że dostałam się do domu dla utalentowanych czarodziejów, który daje szanse stać się kimś wielkim, ale NIE byłabym z tego powodu szczęśliwa! *BA! BYŁABYM NA 100% zrozpaczona i przerażona (przetrwać w domu pełnym osób z takimi charakterami!? zjedliby mnie tam żywcem xD )

*boję się, że mnie za to zlinczujecie, ale kiedy opisywałam Puchonów przyszedł mi do głowy Glizdogon z czasów szkolnych :/ CHOĆ wcale NIE uważam, że mieszkańcy tego domu to płochliwi zdrajcy, szukający pomocy u najpotężniejszych w zasięgu wzroku (lizus Glizdogon)

Prefix użytkownikaNajpoten
Ewa Potter napisał(a):
*boję się, że mnie za to zlinczujecie, ale kiedy opisywałam Puchonów przyszedł mi do głowy Glizdogon z czasów szkolnych :/ CHOĆ wcale NIE uważam, że mieszkańcy tego domu to płochliwi zdrajcy, szukający pomocy u najpotężniejszych w zasięgu wzroku (lizus Glizdogon)

Odwaga nie jest nadrzędną cechą Puchonów. Oczywiście w każdym z domów byli za równo wspaniali czarodzieje jak i tchórzliwe gnidy. To po prostu jest inwidualne dla każdego człowieka. Nikt się nie obraża. Tak samo jak nie sądzę że w Slythernin'ie byli sami śmierciożercy, zdrajcy itd.

Trochę ubolewam że został te dwa domy pominięte. W serii faktycznie mogłoby być więcej wątków dotyczących tych 2 domów. Ale hej! To było z punktu widzenia Harry'ego. Dlatego każdy dom został przedstawiony w sposób jaki został. Harry nie miał aż tak wielu przyjaciół w tych domach (chyba tylko Cedrik, Luna i Cho), więc trudno byłoby dowiedzieć się czegoś więcej po za ogólnymi cechami domu.
25.media.tumblr.com/a095fedb3760c6aeae6c428a3fda904b/tumblr_mm99avFW621spgai0o1_500.gif

Lately I've been, I've been losing sleep
Dreaming about the things that we could be
But baby I've been, I've been prayin' hard
Said no more counting dollars
We'll be, we'll be counting stars

fc07.deviantart.net/fs71/f/2013/363/8/4/image_2013_12_29_233851_by_wolfgirljw-d6zz3l9.png

Kot z sumieniem to...to jak świnka morska - ani świnka, ani morska...

Warto być kotem. Nie tylko masz dziewięć żyć, ale i teologia jest dużo prostsza.

Prefix użytkownikaSam Quest
Odzwierciedleniem Krukonów na naszej stronie jest Mikasa. Zawsze stoi z boku, ale ma ogromną wiedzę. Uwielbiam te momenty kiedy zażarcie o czymś dyskutujemy na sb, a Mikasa wparuje z "Bd? Serio bd? Nie można użyć pełnej formy?" - czysta Krukonka : )

Ulka, you made my day :D

Zawsze mówie, że Kruczki i Kluski to takie bachory Rowling. Wiadomo nie można pisać o wszystkich, bo książki nie mają tyle pojemności, ale bardzo jednowymiarowo Jo pokazała te domy jak i Slytha.
Nie zgodze sie z tym, że Kruczki tylko siedziały w ksiażkach, bo to w mojej opinii błędne interpretowanie tego domu. Dobrze to ANciol podsumowała, tam chyba bardziej chodziło o inteligencje i bystrość niż bycie super mądrym. Bo czy Cho, Marietta, Lockhart, Luna byli kujonami? Nie sondze xD
Zresztą faktem jest, jak to kiedyś gdzieś podobno powiedział losiek, że Kruczkom bliżej ideologicznie jest do Ślizgonów niż innych domów. Myślę, że gdzieś ta wyniosłość, że są w domu uważanym za miejsce dla bystrzaków i najmądrzejszych uczniów, w nich była. Jednak nie zamieniłabym domu Roweny na żaden inny :D

Co do Klusek to nigdy nie miałam o nich żadnej opini. Byli takim nic nieznaczącym domem w moim odczuciu i jakoś nie zwracałam na nich uwagi. Najwięcej sie o nich dowiedziałam z tekstów na stronie, bo w książce było malutko informacji o tym domu.
Jednak na stronie bardzo lubię Klsueczki i ta moja obojętność względem tego domu istnieje tylko w książkach :D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Prefix użytkownikaMargaret Black
Gdybym chodziła do Hogwartu i Tiara Przydziału zapytałaby mnie do którego z domów chciałabym pójść - bezzwłocznie wskazałabym Ravenclaw, lub Hufflepuff. To nie tak, że pozostałe dwa domy są gorsze - po prostu Kruczki i Borsuczki są lepsze :)
Mi też, tak jak Sam Krukoni wydają się podobni do Ślizgonów. Myślę, że między wieloma osobami z tych domów była szczera przyjaźń. Kruczki wydają mi się osobami pełnymi sprzeczności: wyniośli - ale nie zarozumiali, krytykowani przez swój stosunek do wiedzy - ale tolerancyjni, poważni - ale z bujną wyobraźnią. Taki Krukon to dobry materiał na przyjaciela - nie dość, że pomoże na sprawdzianie, to jeszcze nie skrytykuje neonowo różowej szaty (chyba).
Puchoni zaś wcale nie są fajtłapami. Na jakiej podstawie tak twierdzicie? Chyba tylko dlatego, że Tonks taka była. Przecież Puchoni nie potykali się o siebie nawzajem schodząc po schodach (a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo). Puchoni to ludzie, którzy we wszystkich potrafią dojrzeć dobro i nigdy nie odmawiają pomocy. Są sprawiedliwi, ale nigdy nie skrytykują twoich złych wyborów.
Po prostu. Ravenclaw i Hufflepuff rządzą Hogwartem (ale w ukryciu, bo są przecież sprytni).
"Elficka aura" - to chyba najpiękniejszy komplement, jaki kiedykolwiek otrzymałam, dziękuję <3

fotowrzut.pl/tmp/upload/LAZ7TDN4S6/1.jpg

38.media.tumblr.com/97de7821b60974f267e375a8ba4e020f/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo2_500.gif

38.media.tumblr.com/68c3b191b188cf262e85d3ef6054652c/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo1_500.gif

38.media.tumblr.com/98d076184641ee1621b78f416e1f8f12/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo4_500.gif

Żeby nie było żadnych wojen
W naszym kraju
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby głód nie dotknął
Nas
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby nikt nie cierpiał
Gdy patrzę
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby wrogowie nasi
Zdechli
(Wysłuchaj nas panie.)
Amen.

33.media.tumblr.com/834207459bc174af59f3eacac5f1de3f/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino1_250.gif 33.media.tumblr.com/4ce2001dc16f7fed2e9d96475972eb0c/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino3_250.gif
38.media.tumblr.com/e56f382fe73c78ea91462221e53b3caf/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino4_250.gif 38.media.tumblr.com/bf633d910ec03872138ce7d92881dadf/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino2_250.gif

To ja
Człowiek agresywny
Ze strachu
Przepełniony nienawiścią
Z bólu
Żyjący samotnie
Z obawy
Szydzący ze słabszych
Z niepewności
Uśmiechający się
Ze zmęczenia
Plujący jadem
Z zazdrości
Zły
Bo przeżarty żalem.

24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo2_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo3_250.gif 24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo4_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo7_r1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo8_r1_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo9_r1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo10_r1_250.gif

Ej ale w sumie to ja lubię Bataliona <3 Dlaczego się tak gościa czepiacie? Sympatyczny jest xD

fotowrzut.pl/tmp/upload/RV6SW7S0UM/1.jpg

Drugie miejsce to ciągle podium xD

www.harry-potter.net.pl/images/articles/margaret.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/margaret.png

oi66.tinypic.com/2505h13.jpg

"Nie no co za żal, jakbym słuchał jakiejś bajki z morałem. Beznadzieja po prostu."

Prefix użytkownikakospirre
Puchoni
Na wstępie mówię, że uczniowie w HufflePuffie nie są mięczakami czy osobami nie godnymi uwagi. Te kochane kluchy, mają wielkie serce i wykazują się na tle pozostałych uczniów ogromnym braterstwem.
Weźmy na taki przykład Cedrica, zachowywał się wzorowo podczas Czary Ognia. Był zabawny, szczery i przede wszystkim: hojny. Na tyle hojny, że poświęcił swoje życie za Pottera. Nie zostawiłby go samego, bo kim był? Był Puchonem.
Albo taka Nimfadora Tonks. Wzięła udział w bitwie o Hogwart, była aurorem. No i co? Jest słaba, jest tchórzem?
Mam wiele cech które są wyraźnie zaznaczone w HufflePuffie. Kluchy to kochane pączusie, po części mogłabym siebie nazwać Puchonką.

Ravenclaw
Kruczki! Nazywam je gołębiami bo raczej mi wlasnie takowe przypominają. Wiecznie z uniesioną głową, opanowane posklaczki. Zawsze doceniałam ich wyjątkowość i sposób myślenia, wykazują się sporą inteligencją i mądrym bytem, ale nie uważam ich za kujonów. Mam o nich trochę mieszane zdania, z jednej strony uczyła się tam Cho Chang, a ja tej przebrzydłej dziewuchy nie lubię xD Na myśl o tym, że może tam być więcej takich plastików, robi mi się nie dobrze. Ale. Jest jakies ALE które zmienia wszystko! Luna! <3 Jest jedną z moich ulubionych bohaterek, jeżeli takie są moje gołąbki... Mmm, to bardzo fajnie.
No i oczywiście książki, które ja osobiście uważam za główne źródło wiedzy. Myślę, że mam coś z Kruków, szczególnie, że idę w kierunek; filozofia a to mi jakoś tak do nich pasuje. No i rok temu na Pottermore wyszło mi, że wlasnie tam bym trafiła.

To jest naprawdę dziwne, za każdym razem gdy robię testy na Pottermore, wychodzi mi co innego. Raz jestem Puchonem a drugiego dnia Gryfkiem.
Ekhem, ktoś mi to wytłumaczy? ;-;

Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

64.media.tumblr.com/63ddd495dff33ec7c8f44e35801573be/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo1_500.gif

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

infj|aquarius|xvii|ravenclaw

~~~
there is something so special about falling in love with nature every time you see a little detail like a fallen leaf on the ground that is slowly turning brown...or spotting a tiny mushroom that is sprouting from a tree... or just getting a warm feeling when you see the moon, i am in love with the little things of life
~~~

64.media.tumblr.com/16e929c292fef1869760e896884cf51c/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo2_500.gif

Natka Potter, Lilyatte

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Prefix użytkownikablad logiczny
Ludzie, gdzie wyczytaliście, że uczniowie z Ravenclawu są kujonami ? Zamiłowanie do wiedzy, a kucie to dwie bardzo różne sprawy. Dlatego tak bardzo nie lubiłem szkoły. Ja tam nigdy nie zakuwałem dla przyjemności, bo jak trzeba było się ostro uczyć, to oznaczało, że tej wiedzy akurat nie znoszę. Zdać jakoś jednak trzeba, więc coś tam trzeba wiedzieć. Zakuwanie dla przyjemności to kompletny absurd. Wiedzę zdobywa się dlatego, że to sprawia radość i bardzo prawdopodobne, że się przyda. Wtedy jest to pasją i nawet się nie zauważa samego procesu uczenia. Zawsze też jakoś się przydało, w tej sprawie nigdy się nie pomyliłem.
Lista znanych "kujonów" ze świata HP:
1. Percy Weasley. Zdał 12 Sumów.
2. Barty Crouch Jr. To samo, ale on był wybitnie utalentowany, więc raczej się nie musiał wysilać.
3. Hermiona podobnie, tylko, że ona lubiła wiedzieć wszystko, nawet jeśli nie było jej to do niczego potrzebne, jak np. wróżbiarstwo.
Żadnego tu Krukona.
Odnośnie Hufflepuffu to Nie są żadne "odpadki". Po prostu mają taki główny cel życiowy, bycie prawym, pracowitym uczciwym i przyjaznym. Nie dawać się wciągnąć, w szeregi śmieciożerców czy inne czarnomagiczne praktyki.
Gdybym nie trafił do Rav. z czego jestem bardzo zadowolony. To właśnie na drugim miejscu, chciałbym być, w Hufflepuffie, bo tam też siebie bym widział. Nawet "zaryzykowałem", dwa razy odpowiadając wg. nieco tylko "wyższego priorytetu życiowego", mimo iż to bardziej pasowało do typowego Puchona.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaania919
Czołem, czołem czarodzieje
Przed chwilą powstał temat o slytherinie, czas więc odświeżyć wątek o ravenclawie kibic
W końcu to rav jest tym najwspanialszym domem, zrzesza najbardziej inteligentnych uczniów. Inne domy nam nie dorównują, jesteśmy najwspanialsi. Ślizgoni to tchórze, chowają się jak tylko pojawia się niebezpieczeństwo, puchoni to ciapy, spójrzcie tylko na taką Tonks, ciągle coś wywraca czy rozlewa. Gryfoni to lenie jak Ron czy Fred i George, którym ledwie po trzy sumy udało się zaliczyć. Na cóż im ta odwaga, dadzą się przez nią tylko powybijać jak Moody, Syriusz czy Lily.
Ravenclaw górą kibic
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

i.imgur.com/ZSNVgbV.png

Czyżby ta wasza inteligencja sprawiała, że jakimś wielce magicznym sposobem nie bierzecie czynnego udziału w Pucharze Domów? Mwahaha.

64.media.tumblr.com/63ddd495dff33ec7c8f44e35801573be/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo1_500.gif

~~~
there is something so special about falling in love with nature every time you see a little detail like a fallen leaf on the ground that is slowly turning brown...or spotting a tiny mushroom that is sprouting from a tree... or just getting a warm feeling when you see the moon, i am in love with the little things of life
~~~

64.media.tumblr.com/16e929c292fef1869760e896884cf51c/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo2_500.gif

Natka Potter, Lilyatte

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Postanowiliśmy zacząć dawać szanse innym. Bo przecież nudne jest ciągłe wygrywanie i udowadnianie jak mega świetni jesteśmy. A czy wy od tego czasu gdy skończyliśmy cały czas wygrywać Puchar wygraliscie chociaż raz? Hahaha... nie. No właśnie. Nasza inteligencja podpowiedziała nam, że teraz trzeba pozwolić innym. Ale wy z tego nie korzystacie.

03.01.2019 r. -
Pogromca Parchatego Trolla
www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Madison Dixie
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/ao9yo2no.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkombum.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20201.jpg

_____________________~*~_____________________

- I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587.
- My name is OLIVER QUEEN.

66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif
data.whicdn.com/images/216550281/original.gif

- Tak, jak mówili! Geralt! Tak, jak mówili... Jestem twoim przeznaczeniem? Powiedz! Jestem twoim przeznaczeniem?
- Jesteś czymś więcej, Ciri. Czymś więcej.

i.pinimg.com/originals/77/1c/bf/771cbf249ac2523f149efe9619045a26.gif

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

Czy to marna prowokacja?! Usprawiedliwianie lenistwa rzekomą inteligencją jest co najmniej żenujące.
Wypraszam sobie. Slytherin stara się jak nigdy przedtem!
Z tego co pamiętam, edycję wygraliście już jakiś czas temu, czyżby to wasze "dawanie szansy innym", miało trwać w wieczność? Lucjusz

~~~
~~~

Natka Potter, Lilyatte

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: