Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik Miodowego Królestwa
14.04.2021 14:39
zapraszam na nowy przepis, tym razem ciasteczka bez mąki, inspirowane ciastem marchewkowym Eat

Najlepszy wśród szkolonych
14.04.2021 13:57
Mikasa, haha może mają nadzieję, że ktoś się nimi zajmie xD

14.04.2021 13:43
ja zostałam zaproszona na imprezę przez kolegę, z którym nie gadałam dwa lata i koleżanka mnie uświadomiła, że tam będzie 6 małych dzieci... i zwątpiłam

14.04.2021 13:42
Klaudia Lind, herbata to zawsze dobry pomysł!

Najlepszy wśród szkolonych
14.04.2021 13:38
Myślę czy pić herbatę...tak, to dobry pomysł. Przydałby się też kocyk, ale w pracy niestety o to trudno

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59611 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45775 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43024 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38201 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36659 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wołyń
Prefix użytkownikaSpike23
Rzeź Wołyńska to jeden z najboleśniejszych momentów w historii Polski. Okrucieństwo oraz forma tego mordu jest nie do opisania, nie da się usprawiedliwić Banderowskich morderców którzy mordowali małe dzieci, kobiety w ciąży, starców i wszystkich kogo dorwali tylko dlatego że ktoś był Polakiem, mordowano także Żydów, w mniejszym stopniu także Czechów żyjących na Wołyniu. Metody jakich stosowali Banderowcy opisać się nie da bo były one tak brutalne i tak nie ludzkie że trudno uwierzyć w to że człowiek tak może robić ale może i jest zdolny do takich rzeczy co na Wołyniu Ukraińcy pokazali. Takich mordów co były na Wołyniu nie było chyba w żadnym horrorze, żeby sobie to uzmysłowić trzeba chyba tylko obejrzeć ''Cannibal: Holocaust". Ukraińcy palili ludzi żywcem, rąbali siekierami, zabijali kosami, głowy nabijali na płoty, żywcem nabijali na ple. Zastanawiam się gdzie wtedy była Armia Krajowa przecież ona w pierwszej kolejności powinna bronić ludności polskiej i polskich wsi a dopiero później przygotowywać akcję ''Burza'', zważywszy jaka była sytuacja. Barbarzyństwo band UPA jest nie do opisania, mój dziadek był na Wołyniu, był obrońcą Przebraża i widział co się tam działo a działo się piekło, piekło które trudno sobie wyobrazić a w szczególności na taką skalę. Film Wojciecha Smarzowskiego w miarę przedstawia tamte potworne wydarzenia choć moim zdaniem nie ukazuje całej brutalności band UPA i OUN, ale jest to pierwszy film o tak ważnej tematyce. Rzeź Wołyńska to jest ludobójstwo i nie da się o tym inaczej mówić, zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu a nie bawić się w zakłamywanie historii. Nacjonalizm Ukraiński to zło i antypolonizm.

Tutaj wrzucam filmik o tym jak wyglądała Rzeź Wołyńska (uwaga są brutalne sceny).
https://www.youtu...aiKEzKuMt4

Prefix użytkownikagordian119
Co do samego faktu, że była to jedna z najbardziej makabrycznych zbrodni w historii, nie ma żadnych wątpliwości. Polityka historyczna tego czy innego rządu jest... jaka jest, ale o polityce historycznej nie ma co się za bardzo rozpisywać, bo jest to... po prostu polityka (wow, brawo gordian, toś błysnął inteligencją xD). Może ja, jako historyk, mam tu lekkie skrzywienie, ale jak dla mnie naprawdę coś takiego jak "polityka historyczna" równie dobrze mogłoby nie istnieć (meh, coś takiego jak "polityka" mogłoby w ogóle nie istnieć, ale niestety żyjemy na Ziemi, a nie na Utopii More'a). Serio, kiedy politycy zabierają się za mówienie o historii i wykorzystywaniu jej do swoich celów, to historykom aż się nóż w kieszeni otwiera (przynajmniej mi...). Nie chcę więc wypowiadać się ani o samym Wołyniu, bo tu nie ma za bardzo o czym dyskutować, ani o polityce historycznej. Wypowiem się tylko na temat historii stosunków polsko-ukraińskich, bo to nie jest wcale taki łatwy temat, a Wołyń nie wziął się z niczego. To jeden z tych tematów, z którymi naród polski kompletnie nie potrafi się zmierzyć. Przyzwyczailiśmy się do "romantycznego" patrzenia na nasz naród i nasze państwo, zwłaszcza w przeszłości: pokojowe państwo, zawsze walczące w słusznej sprawie, nie prowadzące wojen najezdniczych, nie uczestniczące w wyścigu kolonialnym, nie splamione zbrodnią... Tymczasem Ukraińcy też mają do Polaków mnóstwo zarzutów, nie mniej uzasadnionych: kwestia kozacka w Rzeczpospolitej szlacheckiej (i teraz można się obrzucać argumentami, że Kozacy to nie Ukraińcy - nawet jeśli, to co z tego, skoro wyciągają z nich swoją narodową tradycję?), konflikty w Galicji - co prawda prowokowane w dużej mierze przez Austriaków, ale tu jednak Polacy robili za tych "ciemiężycieli", traktat w Rydze, który był zdradą Ukrainy jeszcze gorszą, niż to, o co oskarżamy Anglików w Jałcie (co zresztą wcale nie było ich winą), cała antyukraińska polityka II RP, przede wszystkim w latach 30., trochę się tego nazbierało. I teraz mi ktoś powie: "no dobra, ale to jest absolutnie nieporównywalne do wołyńskiej zbrodni" - owszem, ale powtórzę jeszcze raz - Wołyń nie wziął się z niczego. To było po prostu wyładowanie przez Ukraińców całej wściekłości na Polaków, która narastała latami, w dużej mierze z naszej winy.

Nacjonalizm Ukraiński to zło i antypolonizm.

A to jaki nacjonalizm jest dobry? Każda idea zakładająca, że jedni ludzie są bardziej wartościowi od drugich, każda idea opierająca się na posiadaniu "wroga" jest ze swojej natury zła. Ten ukraiński jest antypolski, a ten polski jest antyniemiecki - i teraz Niemcy mogliby dokładnie to samo powiedzieć o nas. Dlatego właśnie nie lubię polityki historycznej i w dyskusjach o historii zalecam wyzbycie się swojego punktu widzenia (na tyle, na ile to możliwe), bo on zawsze zależy od punktu siedzenia.
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najpow2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-powazny.png

i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png

W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)

Prefix użytkownikaSpike23
gordian119 napisał(a):

A to jaki nacjonalizm jest dobry? Każda idea zakładająca, że jedni ludzie są bardziej wartościowi od drugich, każda idea opierająca się na posiadaniu "wroga" jest ze swojej natury zła. Ten ukraiński jest antypolski, a ten polski jest antyniemiecki - i teraz Niemcy mogliby dokładnie to samo powiedzieć o nas.

Nacjonalizm często niestety jest przez wielu ludzi źle interpretowany i stąd rodzą się takie skrajności jak Rzeź Wołyńska. Obecnie to nacjonalizm ukraiński wymierzony jest w Rosję, oni odwołują się do Bandery i UPA jako że ci stawiali opór ZSRR i dlatego Ukraińcy ich gloryfikują. Często jest jednak tak że wielu Ukraińców nie ma pojęcia co UPA robiło na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, bo ich o tym w szkołach nie uczą. U mnie w szkole byli Ukraińcy i mówili że o samej Rzezi Wołyńskiej dowiedzieli się dopiero w Polsce a na Ukrainie nikt nic o tym nie mówił. Generalnie jeśli chodzi nacjonalizm ukraiński to były dwie odmiany był Banderowski OUN-B czyli ten odpowiedzialny za Wołyń ale był też umiarkowany OUN-M z Melnykiem na czele który wcale nie propagował mordowania Polaków ale wygrał niestety OUN-B. W przypadku relacji Polsko - Niemieckiej to niestety były to relacje jakie były czyli ciągłe wojny, Niemcy mają tego świadomość. Nie popieram niechęci do Niemiec, sam Niemców szanuję i nic do nich nie mam, ale historia pomiędzy Niemcami a naszym krajem była jaka była i nic tego nie zmieni.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: