Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wielki mag
05.10.2022 14:59
A nie żoną?

halo, regulamin
05.10.2022 14:59
Nieoryginalna, a to nie Ty jesteś dziewczyną Antona???

Wielki mag
05.10.2022 14:24
Halo Nieor, czy twój ziom ma w ofercie prawo rzymskie i konstytucyjne? xD

Waldeinsamkeit
05.10.2022 13:58
to moze ja znam dziewczyne antona hehe

halo, regulamin
05.10.2022 06:42
To byłby już całkowicie mały świat xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56965 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42671 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33748 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Halloween czy Święto Zmarłych?
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Temat na czasie, hm?

Podstawowe pytanie. Co sądzicie o obchodach Halloween w Polsce? Przyszło to do nas jakiś czas temu i coraz prężniej się rozkręca. Dzieciaki chodzą po domach i proszą o słodycze, ludzie przebierają się za wymyślne stwory, zjawy, itp., w klubach organizowane są imprezy tematyczne. A tu na drugi dzień Święto Zmarłych, czas zadumy, odwiedzania swoich bliskich, którzy odeszli z tego świata.

Myślicie, że te dwa święta się ze sobą kłócą? Bo wiecie, jak ktoś sobie poimprezuje 31. to na drugi dzień zmęczony, skacowany, nie do życia. Taki człowieczek prześpi cały dzień i ani mu w głowie odwiedzanie bliskich na cmentarzach.

Jakie jest wasze zdanie na temat tych dni.

Mnie osobiście w żadnym wypadku nie przeszkadza halloween. Jestem już za duża na chodzenie po domach i krzyczenie "cukierek albo psikus", ale z chęcią bym się przebrała i poszła na jakąś tematyczną imprezę. Na drugi dzień na lajcie można by odwiedzić groby. Moja wrażliwa duszyczka z pewnością ustosunkowałaby się do powagi tego święta i halloween w żaden sposób nie kolidowałoby z tym, że na drugi dzień chcę się pomodlić za bliskich.

Btw, to że dzisiaj siedzę w domu oznacza tylko jedno - wróciłam do mojego lasu, i jedyną imprezą jaką mogę tu zrobić, to chyba uczta z dzikami : (

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaBad wolf
Halloween... Przyznam szczerze, że nienawidzę tego święta. Serce Europy zwane Polską wszystko kopiuje z innych krajów, nawet jeżeli jest to coś złego i okrutnego. Święto Duchów poprzedzające Dzień Zmarłych to według mnie lekka kpina. Tym się raczej okazuje brak szacunku wobec zmarłych, balangując w wigilię ich święta.

Alkohol, przebieranki, hulanki, świetna zabawa i Bóg wie co jeszcze raczej nie jest według mnie odpowiednią formą spędzania takiego dnia. Nie wydaję mi się abym chciała żeby moje potomstwo nie przychodziło na mój cmentarz zapalić znicza, bo musi się zabawić...

Lepsze dziki niż pająki. X DD

Właśnie tak się ciągle mówi, ze wszystko kopiujemy za Zachodem, ale to nie do końca jest takie złe. Tak mi się przynajmniej wydaje. Polacy nie potrafią się cieszyć tak jak Amerykanie, u nich każde święto narodowe to parady, zabawy, itp. A u nas? U nas nudne apele, przemowy i marsze. Oczywiście Święto Zmarłych nie jest świętem narodowym, ale przecież zachowujemy powagę na grobach, potrafimy się wczuć w ten klimat (przynajmniej ja potrafię). Nie widzę więc powodu by dzień wcześniej nie zabalować ze zmarłymi, którzy za życia, byli pełni energii i chętnie bawili się razem z nami: D

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaBad wolf
Z takiego punkty nie patrzyłam i wiesz, że może masz rację?
Jednakże niby zmarli nie są niczego świadomi, bo nie istnieją, wydaję mi się, że to jest tak jakby, że cieszymy się z ich odejścia.
Gdyby było to w jakimś odstępie czasu to cóż, nie najgorzej.
Nie potrafimy jeszcze. Z roku na rok coraz więcej osób zbiera. Do tej pory do mnie już z dziesięć razy pukali. Może nigdy nie osiągniemy takich efektów jak na Zachodzie, jednakże będziemy się ciągle rozwijać w tych dziedzinach.

Prefix użytkownikafuerte
U nas jak zwykle depresja, nie ma znaczenia, jakie święto akurat obchodzimy. Chociaż akurat pierwszego listopada refleksja się przydaje.

Ogólnie rzecz biorąc halloween nie obchodzę, a Święto Zmarłych po części. Po prostu idę na te groby, na które chce. Nie odwiedzam zmarłych braci mojej babci, bo nigdy ich nie poznałam. Równie dobrze mogłabym obrobić wszystkie groby na cmentarzu, bo tych ludzi też nie znam.

Ogólnie, nie mam nic przeciwko halloween, niech każdy sobie obchodzi jak chce. Nieważne, czy to przyszło ze Stanów, czy z Bangladeszu - mam to gdzieś. Każdy ma inny charakter, inną mentalność, dlaczego mam się wtrącać komuś do obchodzenia jakiegokolwiek święta?

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Angelina Johnson
dlaczego mam się wtrącać komuś do obchodzenia jakiegokolwiek święta?

Myślę, że część sporów o Halloween wynika z tego, że dzieciaki latają poprzebierane za cukierkami i niektórzy ludzie po prostu sobie tego nie życzą.

Ogólnie uważam, że każde święto przy którym można się dobrze bawić, jest dobre. A szczerze mówiąc, kto nie lubi się przebierać, robić dekoracje (koniecznie muszę za rok wyciąć dynię!) i ogólnie mieć powód do zabawy? Nie widzę w tym nic złego.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownikalosiek13
Jak dla mnie jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Ba, mnóstwo katolików myśli, że 1 listopada, to "ŚWIĘTO ZMARŁYCH"... LoL, w końcu to "wszystkich świętych", a o ile się orientuję, to nie każdy zmarły jest świętym...
W każdym razie utarło się już w tradycji, że wtedy przypomina się sobie o zmarłych na cmentarzach i zaczyna się obowiązkowe szorowanie, sprzątanie, zapalanie zniczy, stawianie kwiatów, bo jeszcze ktoś sobie pomyśli, że te belzebuby nie pamiętają o swoich zmarłych z rodziny!
Dla mnie 1 listopada nigdy nie był żadnym dniem zadumy. Przejeżdżając obok cmentarza, czy będąc na nim w związku z jakimś pogrzebem, odwiedzam rodzinne groby. Nie robię tego z przymusu, czy też dlatego "że tak wypada!". Po prostu wtedy czuję taką potrzebę i idę, modlę się. Nie muszę też zapalać jakiejś głupiej świeczki, która ma być niby wyrazem pamięci(?). Przepraszam bardzo, ale dla kogo? Dla innych ludzi? Jak dla mnie właśnie tak to wygląda. Jedno z kolejnych świąt, kiedy to chcemy pokazać jacy jesteśmy zajebiści. Oczywiście nie jest tak dla każdego, ale te "narodowe" święta takimi właśnie mi się wydają.

Odnośnie Halloween...
Samo święto wywodzi się od Celtów i ich pogańskich obrzędów. To że były pogańskie, to znaczy, że mamy o nich zapomnieć? Bo są be dla kościoła? To że przybrały amerykańską formę, nie jest żadną tragedią samą w sobie, bo jaką krzywdę nam to wyrządza. Ktoś chce zbierać cukierki i się przebierać? Niech to robi. Może szatan od razu go za to nie opęta... Ale sorry, święto diabła przypada bodajże na 30 października.. fail...
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png

Always

zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg

Łał, wypowiedziałeś się w temacie xD

losiek13 napisał(a):

Jak dla mnie jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Ba, mnóstwo katolików myśli, że 1 listopada, to "ŚWIĘTO ZMARŁYCH"... LoL, w końcu to "wszystkich świętych", a o ile się orientuję, to nie każdy zmarły jest świętym...

Myślałam, że nikt się nie skapnie, że to wszystkich świętych. Chciałam nawet dodać notkę z wiki, tłumaczącą co to za święto, ale stwierdziłam, że to bd za duży zamętxD

Odnośnie Halloween...
Samo święto wywodzi się od Celtów i ich pogańskich obrzędów. To że były pogańskie, to znaczy, że mamy o nich zapomnieć? Bo są be dla kościoła? To że przybrały amerykańską formę, nie jest żadną tragedią samą w sobie, bo jaką krzywdę nam to wyrządza. Ktoś chce zbierać cukierki i się przebierać? Niech to robi. M
Może szatan od razu go za to nie opęta... Ale sorry, święto diabła przypada bodajże na 30 października.. fail...

Ja to miałam zamiar dziady w tym roku obchodzić, tylko że się bałam iść na cmentarz wieczorem i rozmawiać ze zmarłymi. Z lekka to przerażające.

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikafuerte
Mnie osobiście ogólnie jakoś ten pierwszy listopada drażni. A raczej wkurza mnie zachowanie ludzi i ich podejście. Wszyscy chodzą wściekli, a bo ciotka kupiła wiązankę/znicz/kwiatka nie w tym kolorze i nie będzie pasował, nie ma gdzie zaparkować, jest błoto, jest zimno, jest ciemno. Ogólnie wszyscy jęczą. Na wszystkich i na wszystko. I zapomina się tak naprawdę o idei całego święta. Bo liczy się tak naprawdę wszystko, tylko nie ten zmarły, na którego grobie potrafimy postawić tysiąc pierdół.

Bardzo prawdziwe [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=siGRUMFToEQ[/youtube]

I...

http://kwejk.pl/o...-roku.html

Always

Widziałam ten filmik, ech. Taki prawdziwy.
Ok, byłam już dzisiaj na grobach i załamka. Spotkałam siostrę mojej mamy i zadała mi w ciągu 15 minut milion pytać. Tak naprawdę nie miałam okazji skupić się na tym po co przyszłam i w sumie jutro pojadę chyb a jeszcze raz, ale wieczorem co by mi nikt nie przeszkadzał :x

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaLily050
Nie lubię Halloween. Słyszałam, że tego dnia sataniści składają ofiary z ludzi. Nie interesuje mnie chodzenie po domach i krzyczenie "cukierek albo psikus". nie podoba mi się, że wczoraj dzieciaki oblały mi drzwi colą. :| Jak ktoś chce to niech obchodzi, ale ja nie będę, bo to święto pogańskie, poza tym uważam je za trochę głupie. Jak kto lubi, to lubi. Ja nie lubię Halloween. Wypowiadałam się już o tym na innych stronach, na każdej mnie za to obrażono. Można się wypowiedzieć co się o tej sprawie myśli, ale obrażanie ludzi o innych poglądach uważam za mocne przegięcie. Na tych stronach również 3/4 osób lubiło Halloween, niektórzy mieli wręcz na tym punkcie obsesję. xD Nie jest tak, ze nie lubię się bawić. Lubię, ale nie w Halloween. .__. Ze względu na moje zdanie na ten temat.

Dzień Zmarłych obchodzę, bo jestem chrześcijanką. Sądzę, że warto udać się na cmentarz i pokazać zmarłym, że się o nich pamięta. Szkoda tylko, że jak się idzie na cmentarz ludzie sprzedają tam obwarzanki, słodycze, lampki, kwiaty... Handel kwitnie. :D
Nie wchodzę już na tę stronę.

Pierwszy raz od x lat byłem dzisiaj na cmentarzu 1 listopada... to jakaś porażka. Tyle ludzi ;o
Spotkałem moją nauczycielkę od wosu z gimnazjum. Oczywiście o wszystko mnie wypytała, co robię, gdzie, jak - "Studiujesz filologię angielską?! Powiem dla Basi (nauczycielka od angola z gimnazjum)! Ale się ucieszy!" Beka xD

Albo ciotki przy grobie: "Postaw ten kwiat tu, a ten tam. Przysuń bliżej. No, tak jest dobrze. Ale nie! Tu są dwa takie same kwiaty. Postaw ten tam!" Masaaaakra...

Always

losiek13 napisał(a):
Powiem dla Basi.

Gdym nie wiedziała, że na wschodzie Polski się tak mówi to w tym momencie padłabym z beki, no ale że wiem, powstrzymam się tylko do lekkiego uśmiechu. : )

Nie lubię Halloween. Słyszałam, że tego dnia sataniści składają ofiary z ludzi. Nie interesuje mnie chodzenie po domach i krzyczenie "cukierek albo psikus". nie podoba mi się, że wczoraj dzieciaki oblały mi drzwi colą. :| Jak ktoś chce to niech obchodzi, ale ja nie będę, bo to święto pogańskie, poza tym uważam je za trochę głupie. Jak kto lubi, to lubi. Ja nie lubię Halloween. Wypowiadałam się już o tym na innych stronach, na każdej mnie za to obrażono. Można się wypowiedzieć co się o tej sprawie myśli, ale obrażanie ludzi o innych poglądach uważam za mocne przegięcie. Na tych stronach również 3/4 osób lubiło Halloween, niektórzy mieli wręcz na tym punkcie obsesję. xD Nie jest tak, ze nie lubię się bawić. Lubię, ale nie w Halloween. .__. Ze względu na moje zdanie na ten temat.

Tutaj raczej nikt nie będzie Cię obrażał, ale... twoje argumenty na temat tego dlaczego nie lubisz halloween sa jakieś takie nijakie. Nie lubię, bo nie? Od kogoś coś usłyszałaś, ale pewnie nie sprawdziłaś czy to prawda, co? ;p

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikaAnciol
Ulka ona nie lubi bo słyszała, ze w tym dniu satanisci składają ofiary Z LUDZI :D Bożeeeeee. Widzisz to i nie grzmisz.

Pewnie, że Ci oblali drzwi colą. Mówili wyraźnie ,,cukierek albo psikus". Jak się jest nadętym, to się sprząta. ;]

Moje drogie dzieciaczki antyhalloweenowe. Czy wiecie, że to święto nie tylko pochodzi od celtów ale tez jest bardzo ściśle związane z tym waszym wszystkich świętych?
Tej nocy te wasze duszyczki którym stawiacie swoje świeczuszki zjawiają się na ziemi albo patrza z nieba jak tam sobie wolicie.

Zapalenie lampionów miało ochraniać domy prze upiorami i złymi duchami podobnie jak te przebrania. (Bo, że nie wszyscy idą do nieba to już z kościoła wiecie. ) To nic innego jak trochę inaczej obchodzone Dziady które już katolikom nie przeszkadzały, wręcz przeciwnie!

Kościołowi nie podoba się ponieważ sądzi, że ma monopol na decydowanie co jest złe a co dobre. Skoro wiara zabrania wam wierzyć w duchy, magię i wampiry dlaczego nie macie z tego beki i nie możecie się za te czarownice poprzebierać? Z jednej strony kościół mówi, ze to bujda i nieprawda a z drugiej, że jak przebierzesz się za coś co nie istnieje to masz grzech?! Litości.

Ja jestem absolutnie niewierząca. Już prędzej uwierzę w te monstra, które mogą podejść do domu niż, że Bóg jest wszędzie i wszystko widzi. Uważam też, że Halloween wreszcie wprowadziłoby coś fajnego do naszego kraju. I wcale nie jest konkurencją dla 1 listopada. Może wręcz przeciwnie? Może dzieciom dobrze by się kojarzyło i pamiętałyby o co w nim chodzi?
Jeg elsker Seferyn fordi han også elsker norsk ^^ <3

Wiersz autorstwa łośka <3

Anciolu, piękny i wspaniały,
kimże ja przy Tobie jestem,
taki niedojrzały...
Spójrz w oczy me,
jak lekki wiatr,
pieszczą Cię.
Odpowiedz na to pytanie,
czy życie razem nam dane?
Oddaj mnie rentę swę*,
a szepnę Ci do ucha,
Kocham Cię!

*rentę swę - użyte tu celowo

,,Twój artykuł został odrzucony przez administratora Sann dnia 22.01.2014 16:43.
Powód odrzucenia: Nie będę tego sprawdzać. I ch*j! ;D"

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/wladca_rymow.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/wladca_rymow.png

Prefix użytkownikafuerte
Ogólnie jestem zdania, że każdy sobie może wierzyć w co chce i obchodzić takie święta, jakie mu się podoba. Oczywiście dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na temat Halloween, zanim się powie, że to święto jest beznadziejne, no ale nie każdy w nim widzi coś fajnego.

Poza tym, jeszcze jedna sprawa. Ostatnio dzieciaki chodziły po domach z hasłem "cukierek albo psikus" na ustach. No i fajnie, jeżeli to są faktycznie dzieciaki. Ale mój tata w końcu stwierdził, że skoro idea robienia psikusów albo zbierania cukierków miała dotyczyć dzieci, to on nie rozumie, dlaczego ma otwierać drzwi chłopakom, którzy mierzą po 1,80 minimum. Stwierdził, że nie wie, czy przychodzą po cukierki, czy na kielicha. A głównie nie przychodziły dzieci z podstawówki, tylko właśnie nastolatki, które już kończyły gimnazjum. Więc dla mnie trochę nie halo.

No i prawda jest taka, że jak biegasz jak potłuczona dzień przed 1 listopada, to nie bardzo masz ochotę, biegać wieczorem co pięć minut i otwierać drzwi, żeby rozdawać cukierki.

Prefix użytkownikayersinia
Wszystkich świętych, ludzie! Nie ma czegoś takiego jak "święto zmarłych"! Idziecie na groby składać życzenia, jak w imieniny?

EDIT: Napisałam komentarz po przeczytaniu pierwszych kilku postów i dopiero teraz przeczytałam, że jednak nie jestem jedyna, która wie jakie święto przypada 1 listopada.
Edytowane przez Prefix użytkownikayersinia dnia 02.11.2013 13:48

Prefix użytkownikaAna_Black
Ja mogę tolerować Halloween pod warunkiem, że "psikus" nie będzie oznaczać zniszczeń. U mnie nigdy się to nie zdarzyło, no ale nie każde dziecko jest porządne i dobrze wychowane. Należy pamiętać, że dla dzieci to frajda, że mogą sobie chodzić i zbierać cukierki. One nie widzą w tym nic złego, bo nie odróżniają zła od dobra. Zresztą wcale nie uważam, żeby to było święto szatana jak uważa kościół. No bo równie dobrze dziecko może przebrać się za wampira na bal przebierańców w szkole. I co? Mamy nazywać szkolne bale przebierańców dziełem szatana? Halloween jest 31 listopada, a więc nie koliduje z 1 listopada.
Edytowane przez Prefix użytkownikaAna_Black dnia 04.04.2014 21:56
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_potteromaniak_ana_black.png

Loki: Dość tego! Wszyscy stoicie niżej ode mnie! Patrzysz na boga, szkaradny stworze! I nie godzę się, aby pomiatał mną...
Hulk: Wielki mi bóg.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/Thor-1429558677.gif

33.media.tumblr.com/8caebe0f50235ec3d8997bfacbf114c6/tumblr_n9g5j564Fx1skiebmo1_400.gif

Hulk ziewać ~ Łapa

25.media.tumblr.com/tumblr_m8z9tyv7qg1rpcea3o3_250.gif

Uwielbiam też jak dostajesz szału i zamieniasz się w tę wielką zieloną bestię..

i1217.photobucket.com/albums/dd398/MiyakoHiteya/Tumblr%20pics/thanks.gif

static.tumblr.com/04db463ca2c0ae5f8ab6f1ad512f6aed/adptjxj/OfVmwe80a/tumblr_static_tumblr_mdh7ruogcd1qmccp7o2_r3_250.gif

31.media.tumblr.com/6f73dc5f8974e16664b596cf79053647/tumblr_inline_n7jsc9ns7i1rqfizb.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m835m1wVOX1qk04hlo1_500.gif33.media.tumblr.com/70cd59c666abdc6ae0e12a5fcbbfbe96/tumblr_nm0zn7iBiG1qzxanao1_400.gif

Zdradzę ci moją tajemnicę. Zawsze jestem zły.

33.media.tumblr.com/5274675726286bc0a424d856c26df680/tumblr_inline_nnqxmemBsb1rqgtqi_500.gif

33.media.tumblr.com/020ea28e37d4be3b8867fdbd58514a96/tumblr_inline_nnmre4l6ZH1tpfg2f_500.gif

Nieźle. Chcą mnie zamknąć w metalowym pudle i zanurzyć w wodzie. Nie. Jest gorzej niż myślałem.

25.media.tumblr.com/tumblr_m42wevvwnM1qaon7qo2_500.gif

No bo czym jesteśmy? Zespołem? Nie, nie, nie. Mieszanką wybuchową niosącą chaos.

38.media.tumblr.com/cda9ac059ee51a9d1a478f66c1293c31/tumblr_inline_nrcijhheTW1rbyvbg_500.gif

Nie bądź jeleń, nie fikaj.

media.giphy.com/media/jo43sGvtnNEdO/giphy.gif

Matka wie że ukradłeś jej szaty?

38.media.tumblr.com/tumblr_m5tuqzaljl1rqlfp9.gif

- Jarvis, znasz przypowieść o Jonaszu?
- Traktowałbym ją raczej jako metaforę.

- Thor walczy na 6.
- Nie zaprosił mnie?

24.media.tumblr.com/tumblr_m6rmf3RHqe1qismt6o1_500.gif

Co, stawaliście na siusiu?

www.gifmania.pl/Animowane-Gify-Komiks/Obrazki-Animowane-Iron-Man/Iron-Man-64217.gif

Niech wyskakuje z ciuchów. Przenoszę imprezę do was.

static.tumblr.com/2xsmasw/vQqm3rjpb/iron_man.gif

Weź mnie nie strasz. Co to było, robił mi usta usta?

i.imgur.com/k75NyyH.gif

Phil? Ale on ma na imię Agent!

31.media.tumblr.com/tumblr_m4ldk2Fzvu1qci7ofo1_250.gif

J.A.R.V.I.S: Dostępne 400% mocy.
Iron-Man: Dzięki.

25.media.tumblr.com/tumblr_mcc45djkA11qe8pkxo1_500.gif

Nie gniewam się, pączuszku. Masz niezły prosty.

cdn3.whatculture.com/wp-content/uploads/2014/10/Avengers-Hulk-Buster.gif

Ta wiedźma miesza ci w głowie. Jesteś od niej silniejszy, mądrzejszy. Jesteś Banner.

33.media.tumblr.com/598337ea881bd60b366a9350ecc80373/tumblr_nmq7kewjJN1s3y9slo4_500.gif

On jest szefem. Ja tylko za wszystko płacę, wszystko buduję i dbam żebyśmy byli cool.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/04/iron-man-14-1428067620.gif

Stark! Potrzebny jest plan ataku!
Mam plan: atakować!

static.comicvine.com/uploads/original/0/2532/3509642-tumblr_mxs289cxyq1qddteyo1_500.gif

static.tumblr.com/sr7nemf/VyTm9fw51/tony5.gif

38.media.tumblr.com/bab5ebf21d2c082caa6a03346f7c5480/tumblr_mhobkiz5Lx1ra5vgio2_500.gif

rack.3.mshcdn.com/media/ZgkyMDEzLzA1LzAzLzY1LzExLjgzYTJlLmdpZgpwCXRodW1iCTEyMDB4OTYwMD4/db896365/5ab/11.gif

media.giphy.com/media/11dMtvmKPLrwCk/giphy.gif

b1.pinger.pl/5b4fd557bea774512fc3600d1ec2946c/Captain-America-Thor-fight-togeth.gif

- Ja bym sobie odpuściła, to faceci nie z tego świata, bogowe czy coś.
- Bóg jest tylko jeden! I głowę dam, że tak się nie ubiera.

i.annihil.us/u/prod/avengersmovie/captainamerica/mainsite/images/grid/animgifs/falcon_pre.gif

- No jasne. Złoty chłopiec w złotej zbroi. Co zostanie jak ją zdejmiesz?
- Geniusz, miliarder, playboy, filantrop. A co? (...) A kto jest [prawdziwym bohaterem]? Ty? Jesteś wynikiem eksperymentów na ludziach. Tyle w tobie bohatera, ile zmieściło się do probówki.

Zabijesz mnie? Ustaw się w kolejce.

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/02/thor-hammer-1424957797.gif

Kto znajdzie ten młot
i okaże się go godny
posiądzie moc Thora.

38.media.tumblr.com/tumblr_m745zkaPTf1ru1wbho2_250.gif

Thor: Loki może i jest nieobliczalny, ale jest Asgardczykiem i moim bratem.
Natasha: Zabił 80 ludzi w ciągu dwóch dni.
Thor: Był adoptowany.

- Nie będę z tobą walczył bracie.
- Nie jesteśmy braćmi.

33.media.tumblr.com/209f4f4410f874b5b0a45a2f302c5cc4/tumblr_inline_namnsenSv51s0g87j.gif

Piekło rozbrzmiewa jękami jego ofiar.

i31.photobucket.com/albums/c355/543210-BOOM/THEYMOVEWHENIFLAIL/thorsaysapprovesmashingly.gif

- O, kontratakują.
- No wiesz, młodzi są.
- Do stu piorunów, szanuj mowę ojczystą
- Długo mi tego nie wybaczą.

33.media.tumblr.com/tumblr_m726hykhNm1rsy50k.gif

To bardzo, bardzo ciekawa teoria, ale ja mam prostszą. Nie jesteście godni.

moargeek.com/wp-content/uploads/2015/05/avengers-age-of-ultron-not-worthy.gif

- A jakby wsadzić młot do windy? Uniesie ją.
- Winda nie jest godna.

37.media.tumblr.com/32e00153d10200c13549d960c6f4901c/tumblr_n3zy3tiV8g1s00jsao5_500.gif

Zobaczyłem coś we śnie. Muszę to wyjaśnić. Tutaj się nie da.

c3.thejournal.ie/media/2015/07/tumblr_m726xuq0701rsy50k.gif

- Jak tam kosmos?
- Kosmos ma się dobrze.

24.media.tumblr.com/tumblr_m068saHsv51qjowpro1_500.gif

- I myślisz, że możesz mi zaufać?
- Nie ufam ci. Matka ci ufała. W przeszłości. Nawet mimo naszych ciągłych sporów. Zawsze miała nadzieję, że gdzieś w tobie nadal jest iskierka mojego brata. Ta nadzieja już nie istnieje i już cię nie chroni.

38.media.tumblr.com/tumblr_m726h5gMYu1rsy50k.gif

Mojego życia... Tato, nie nadaję się na króla. Będę bronić Asgardu i innych światów do ostatniego tchu... ale nie mogę tego robić z tronu. Mimo swego szaleństwa Loki rozumiał władzę w taki sposób, jakiego ja nigdy nie osiągnę.

sg.uploads.ru/t/R7Gmd.gif

O nie, będę żył wiecznie i będę cały z plastiku.

media.tumblr.com/cd46d5daafada989ad40aea7c2c3e434/tumblr_inline_mi34jgE5MN1qz4rgp.gifmedia.tumblr.com/cc910e990f52449283e0d4d0e8f21cde/tumblr_inline_mi34jqIXQ01qz4rgp.gif

Kto okaże się godzien moc młota posiądzie. Bez jaj, stary, to sztuczka.

25.media.tumblr.com/tumblr_m70w64YzEX1qap9q7o4_500.gif

Rekalibracja kognitywna... Zdzieliłam cię w czaszkę

ic.pics.livejournal.com/swing_set13/12737011/55389/55389_original.gif

Mam go spowolnić? Czy wyślesz mu więcej sparingpartnerów?

mtv.mtvnimages.com/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/hawkeye-5-1425321334.gif

Lepiej wydaj rozkaz, bo zaczynam mu kibicować.

33.media.tumblr.com/tumblr_m72im12cSA1rsy50k.gif

Have you ever had someone take your brain and play? Pull you out and stuff something else in? Do you know what it's like to be unmade?

img2.wikia.nocookie.net/__cb20130503063353/yakuza-mob-roleplay/images/9/97/Dom12.gif

Przerabiałem hipnozę. Nie lubię.

Stoimy w obliczu globalnej katastrofy.

38.media.tumblr.com/3b8b9b2d4f7cccded3b74b21640d60d6/tumblr_noesmkmmwK1unm9tpo8_500.gif

Hej malutki. Słonko już zachodzi.

i.imgur.com/QC8H4.gif

Cicho blaszak, ja nie mam rakiety w tyłku.

media.tumblr.com/tumblr_m7knw0jsiG1rsy50k.gif

- Steve nie lubi takiego słownictwa.
- A kopnąć cię w tą...

www.btchflcks.com/wp-content/uploads/2015/05/dirtyenough.gif

Nie jest taki zły, tylko trochę nerwus. Drugiego takiego nie ma na całym świecie. Wszyscy lubią wygrywać, a ten mój facet robi co może by walki uniknąć, bo wie że walkę wygra.

31.media.tumblr.com/tumblr_m21w9stkuY1qzcnvbo1_500.gif

- Co ci się śniło?
- Że jestem Avengersem, że jestem kimś więcej niż tylko posłuszną maszynką do zabijania.

media.tumblr.com/tumblr_m8t9g54ohv1r4z8sp.gif

Kocha to się dzieci, ja mam u niego dług.

imagesmtv-a.akamaihd.net/uri/mgid:file:http:shared:mtv.com/news/wp-content/uploads/2015/03/tumblr_ndvjpwRlwc1tv7tl2o2_r1_500-1427726593.gif

media.comicbook.com/uploads1/2015/03/whoisthatguy-128089.gif

screencrush.com/files/2015/03/scargif.gif

33.media.tumblr.com/0bf4d02e0594b534906a358fe2f02b38/tumblr_nek98zQdbM1r7gbeko2_r3_500.gif

33.media.tumblr.com/22bbd2537043876693c912e900e12a44/tumblr_no6rv9KAyk1qzo8iho1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_md3e07f3FK1qbqdfc.gif
38.media.tumblr.com/8421e9efc8073ab5c8bdf9c3faeaade6/tumblr_inline_nnpocxNuQz1t6nbgh_500.gif

25.media.tumblr.com/a7f43fdf07ea25a182b8d20740226546/tumblr_mfe2lrjn8H1qf2m9lo1_250.gif

38.media.tumblr.com/ab802d7120eb8e51306a5adf808d78c9/tumblr_inline_myuk6e2PAN1s3776n.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m8yttoyTqS1qm5bjko1_250.gif

24.media.tumblr.com/tumblr_m54ddygy381qjpi22o1_500.gifppss.kr/wp-content/uploads/2015/07/f.gif

33.media.tumblr.com/c0407e20203ddd67bc15db95bb2706b4/tumblr_n5lpkzcZnv1qhktavo10_250.gif

Wstąp do T.A.R.C.Z.Y, poznaj dalekie kraje, niezwykłych ludzi... i zabij ich.

www.wired.com/wp-content/uploads/2015/04/CoulsonAvengers.gif

static.tumblr.com/ed25722d40fad1805ab02855f04aa360/elphmmj/Wtvmgpbnd/tumblr_static_i_wear_my_sunglasses_at_night.gif

Ja się nie pocę. Ja błyszczę.

31.media.tumblr.com/9dd2a523cef1e34137b5a471094db1d6/tumblr_mmp2h2mHCS1qbbseto1_500.gif

Thor mógłby choć raz przysłać boga sprzątania po sobie. Na pewno ma jakąś magiczną miotłę.

37.media.tumblr.com/c2e3d4fdc72dba6261336613f19a30bc/tumblr_n4tlo7dxgF1qb9jcko1_250.gif

33.media.tumblr.com/12b97139bb8b966f9fb41650603166c4/tumblr_inline_no0so47yL71sm8bid_500.gif

Zawsze nosisz whisky?

auto.img.v4.skyrock.net/6087/91026087/pics/3249892288_1_15_d52LXUOb.gif

Ten dom miał wytrzymać siłę Hulka.

24.media.tumblr.com/845a6d2d998aa2e4613727c8151247b4/tumblr_n5jnrfXPwm1qe3p9bo1_500.gif

- Jak nas znaleźli?
- Zaprosiłem ich.

jlnelson73.files.wordpress.com/2014/05/tumblr_inline_n10d7gus6a1soew1g.gif

Nie poddam się. Odzyskam Skye i T.A.R.C.Z.Ę, ale jeep od Eddiego to za mało.

37.media.tumblr.com/6310f8400e6138491b9bfc00fc738779/tumblr_n5jnfpk75W1qc80zxo2_250.gif

Nasza kiepska opcja. Grant Ward.

media.tumblr.com/29e7e2bab8256ae80cdeceea5d966683/tumblr_inline_n5bjkjLMTH1qgp297.gif

Bez ciebie nie ma T.A.R.C.Z.Y.

33.media.tumblr.com/f32a1a7b82bf7b4ab15b9b3c1d61a57a/tumblr_mwwxs1tDEI1t0xz7jo1_500.gif

- Służysz Coulsonowi czy T.A.R.C.Z.Y?
- To to samo.

38.media.tumblr.com/e41aa5eda1d20c19304a141413501cc2/tumblr_ndhppazWXT1qgqr0ho3_500.gif

Kogo jak kogo, ale Coulsona nie zlikwidujesz.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/80/2d/df/802ddf8eb51aa2bbf1476a3dc1239415.jpg

Dyrektor T.A.R.C.Z.Y zawsze ma tajemnice.

Nie wierzę w strach. Wierzę w zaufanie.

33.media.tumblr.com/2e004bd58b351590cd67506bed27fd24/tumblr_nrcqtaemyD1uq32vbo1_500.gif

31.media.tumblr.com/30de7b1e7495569e3bfbb5e94fa6cf69/tumblr_n4gtq0mhRB1qea60lo3_250.gif

31.media.tumblr.com/6c8af00d33ef73aa7d922e19aa4ac240/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o2_250.gif

25.media.tumblr.com/3c8f088cedb454c18665f8394567eda9/tumblr_mv9simIVX31qko9h3o4_250.gif

media.giphy.com/media/2wYQhcMdUqCdO/giphy.gif

25.media.tumblr.com/0c9d9826babe9ac4483dc683b0a90a58/tumblr_muqn6l7tn01rt5ctno2_250.gif

I was able to hack S.H.I.E.L.D. from my van. You're gonna show me something new.

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/29/34/a3/2934a3f25256ceb3e9cfec921cae3f8c.jpg

Nie byłam w waszym durnym "S.H.I.E.L.D. Hogwarcie".

overmental.com/wp-content/uploads/2015/01/skye-whattheybecome-gif3-26555.gif

38.media.tumblr.com/6a257e4505f56537505f33cb838b7625/tumblr_nm3xi3OkMp1qllhdno1_500.gif

static.tumblr.com/4203ff72c14d9dfa97d0d4593639af87/rxidj0f/YaCn1jhvg/tumblr_static_grant.gif

2.bp.blogspot.com/-eNovJZT1dcA/VWSf3EPqdzI/AAAAAAAAA3M/9YEBe2PJ6XQ/s400/agent%2Bcoulson.gif

Nie jestem dobrym człowiekiem, Skye.

38.media.tumblr.com/0c0bf09a073873c7d92bfe4d03acdbfd/tumblr_n4wh54tCbo1s0gqfgo2_250.gif
.

Long time to see.

media.giphy.com/media/z6EYJDY5kNfxK/giphy.gif

Jestem Agent Grant Ward.

31.media.tumblr.com/6fd59c719f4fad54a2c44eda3d62fadf/tumblr_mto8bjzffS1r8wqbxo1_500.gif

fictionfg.files.wordpress.com/2014/07/tumblr_n4msy4npe61rearvyo3_250.gif

37.media.tumblr.com/5866af3cec36e72245dea883d587848e/tumblr_n2anh0sV9V1t0xz7jo1_250.gif

33.media.tumblr.com/4a50944b27b8516769d1108ce1218ee6/tumblr_n4yt41nUAI1qhaefjo3_250.gif

media0.giphy.com/media/7oNP9r2ufABqg/200.gifmedia2.giphy.com/media/HYkf6aeiMoQQo/200.gif

38.media.tumblr.com/1c632dcd5147fffccaed7b16cce775e9/tumblr_n6sqzxr3wX1r3ud65o1_250.gif

30.media.tumblr.com/53acd9557e266ab537df86f31560fd42/tumblr_n5qilbFp1S1rjh2ymo5_250.gif

38.media.tumblr.com/034bc44c710b3b6fb461015e0ec03f9b/tumblr_n3z608svmK1sjoo39o2_500.gif

Jeśli to jeszcze aktualne, to poproszę tego drinka.

static.tumblr.com/06e31c3fee384da90a7c942b546c2974/wactdjh/E0zmsd6em/tumblr_static_thor__j_arrival.gif

- Żołnierzyk. Postać nie z tej epoki.
Ale za to z tej planety.

38.media.tumblr.com/tumblr_m3dayw74jm1qapy9o.gif

Nigdy nie chciałem tronu. Chciałem być równym tobie.

33.media.tumblr.com/0d4eb97a2737d90cd5c8739b99506f35/tumblr_mgwfq32ZEW1ra8x1ao12_r1_500.gif

- A ty co? Błyskawic się boisz?
- Nie darzę miłością tego, co zwiastują.

- Chcesz zabrać mi ukochaną planetę w odwecie za rzekomą zniewagę? Nie. Sprawuję nad nią opiekę.
- No rzeczywiście, wspaniale się nią opiekujesz. Ludzie wyżynają się milionami, a ty palcem nie kiwniesz. Zaprowadzę tu porządek. Kto mnie powstrzyma?

thats-normal.com/wp-content/uploads/2013/05/madness01.gif

- Jesteś potworem.
- O nie. Potwór jest wśród was.
- A, Banner. To twój plan.

media.tumblr.com/tumblr_m9mucrxQ311r1sleg.gif

Że urodziłem się by zostać królem.

33.media.tumblr.com/4bfe4e0d17e71f8d0656496a1758b1ce/tumblr_inline_my9xl60oPO1qzu49c.gif

No dobrze. To może wolisz kogoś ze swoich nowych przyjaciół? Wydaje się, że jesteś do nich podobny. No i to jest o wiele lepsze! Mój strój jest taki sobie. Ale ile niesie ze sobą cnót! Jakiż to wielki zaszczyt! Czuję, że aż szaleję od sprawiedliwości. Chcesz usłyszeć mowę o prawdzie, honorze i patriotyźmie? Boże chroń Amer...

Zaufaj mojemu gniewowi.

Nie zrobiłem tego dla niego.

Uuuu. A była już na wyciągnięcie ręki. Dzięki Tesseractowi mogliście mieć władzę, nieograniczoną moc. A wy co? Ciepło i światło dla wszystkich ludzi? Dopiero przekonacie się, co znaczy prawdziwa władza.

25.media.tumblr.com/tumblr_m3qqfxEAxa1r5r8duo2_250.gif

Przynoszę wam dobrą nowinę. Czeka was wyzwolenie.

pobierak.jeja.pl/images/d/0/7/146491_avengersi-tancza-tancza-tancza.gif

orig09.deviantart.net/7874/f/2012/247/8/7/avengers_adorable_eyes__gifs_faster_gif__by_lokigodofmiischief-d5djwoi.gif

38.media.tumblr.com/tumblr_m8rcl1kffW1rqd9vio5_500.gif

38.media.tumblr.com/bc3f0dd2dc0bba787cced4437e1ebea7/tumblr_mxcwx2V3o61qhct03o3_500.gif

cdn.natemat.pl/63aec486743540661bf43b7c41f917fe,981,0,0,0.jpg

Nie miałem prawa cię winić. Wiem, że chciałeś mi pomóc, chronić mnie. Od tego są przyjaciele.

Możemy żyć z godnością - nie możemy z nią umrzeć.

Człowiek jest najgorszym źródłem prawdy o sobie.

Wszystko się zmienia. To nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Prefix użytkownikaUpadly Aniol
A tu na drugi dzień Święto Zmarłych

Nie. 1 listopada według kalendarza liturgicznego Krk wspominamy Wszystkich Świętych ( nie każdy człowiek, który zmarł został świętym ). Zwane potoczniej Zaduszki mamy 2 listopada.

Nie obchodzę. Pamiętam jak w gimnazjum koleżanki poszły w nocy na cmentarz 31 października z dyniami i alkoholem. Nachlały się jak dzikie wieprze i piszczały. Mega frajda. A dzieci, które szantażują, że zrobią psikusa ? Wyjść z siekierą albo strzelbą i zapytać :"Jakiś problem" jezyk Chociaż ja nigdy nie spotkałem dzieciaków, które chodzą po domach tego dnia. Kolędnicy przeważają. Ja "świętuję" w ten sposób, że oglądam horrory - jakieś stare klasyki z "Halloween" na czele. Teoretycznie nie ma nic złego w pójściu na dyskotekę czy bawieniu się i przebieraniu. Mi to nie przeszkadza. Jednak nikt z moich bliskich, sąsiadów, krewnych, znajomych 'takiego czegoś' nie obchodzi. W ogóle szału nie ma. Słyszy się, że jakaś impreza ma być - ale to rzadkość. Sam kocham maski - miałem taką Jasona z Piątku 13, ale akurat 31 października jej nie zakładałem. Fakt faktem, że ściągamy te komercyjne uroczystości z Zachodu. Takie mamy wyobrażenie postępu : czyli ciągnięcia się w ogonie za Amerykanami chociażby ;p

Mnie w książkach HP nudziły właśnie te Noce Duchów...
24.media.tumblr.com/tumblr_m8xhishKur1qhr8kmo1_400.gifauto.img.v4.skyrock.net/7396/7977396/pics/160621264.gif

Prefix użytkownikaChristina
Odświeżam.
i65.tinypic.com/2d7bmkw.jpg
That's all they really want
i63.tinypic.com/fc8xht.jpg
Some fun
i65.tinypic.com/1zgcchl.jpg
When the working day is done
i64.tinypic.com/68xamr.jpg
All girls - they want to have fun
i66.tinypic.com/24o5d1j.jpg

i64.tinypic.com/214waz4.png