Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

halo, regulamin
03.12.2021 10:19
Smierciojadek, Tak

niektóre karty są tam absurdalne, ale przynajmniej można się pośmiać :D

Naczelna Emotikonka <3
03.12.2021 10:02
monciakund, zapisałam sobie na listę te grę ,,dylemat wagonika", bo brzmi fajnie. :D

halo, regulamin
03.12.2021 09:40
Dzień dobry, jak tam nastroje w piątek?

halo, regulamin
02.12.2021 21:19
Ja jestem team książki. Już wysłałam rodzinie listę (zrobioną z małą pomocą kumpla fuer) Wrozka

Praktykant w Ministerstwie Magii
02.12.2021 21:18
Też muszę kupić kuzynowi +/- 20 lat coś do 50 zł. Ostatnio mi doradzono tego kaktusa, co śpiewa Cypisa xD Byłoby spoko, tylko trochę przypał go odpalić przy babci.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56706 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46736 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44138 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36638 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Dokąd zmierza polska edukacja?
Prefix użytkownikaMikasa
Mnie bardziej chodzi o to, że historia powinna być uczona w ten sposób, że przedstawia się fakty, a jeśli ich nie można, to kilka punktów widzenia, nie jeden. Tak, żeby każdy mógł się zastanowić i wyciągnąć własne wnioski z tego, kto faktycznie był bohaterem,

Ha. Nie ma szans. Jest takie stare, bardzo mądre przysłowie, że historię piszą zwycięzcy. Zresztą jeżeli chodzi o ten konkretny przedmiot, to nasze programy są po prostu do dupy, bo w każdym trzyletnim cyklu zaczynało się od Mezopotamii i kończyło na jakimś absurdalnie powierzchownym omówieniu II WŚ i człowiek po ogólniaku nie ma pojęcia o najnowszej historii Polski, ja sama nie miałam, dopóki sobie nie poczytałam na własną rękę.

A tak na marginesie, to jak zgadzam się, że Walęsa jest bardzo ważną postacią, tak tego człowieka po prostu nie cierpię. Sprawia wrażenie ostatniego buca i zarozumialca, któremu się wydaje, że wynalazł koło, zabił Hitlera, zorganizował WOŚP i wyniósł dzieci z płonącego kościoła.

Co do słów Alette: czy ktoś zna dokładnie tę reformę? Bo wszyscy mówią o masowych zwolnieniach, ale przecież pozostaje ta sama liczba dzieci, prawda? Trzeba ich gdzieś pomieścić, ktoś musi ich uczyć bez robienia klas po 50 osób. Czy więc nie jest to kwestia przekwalifikowania się na nauczyciela LO lub powrotu do podstawówki?

Och, i na pewno się nie zgodzę, że nauczyciel mało pracuje. Nauczyciele wykonują potężną pracę po godzinach, za którą im nikt nie płaci. TONY papierologii, zajęcia wyrównawcze, wywiadówki, przygotowywanie lekcji, sprawdzanie klasówek i jeszcze kilka ton papierologii. Już nie wspominając o tym, że praca z rozkapryszoną młodzieżą niezainteresowaną nauką jest wykańczająca psychicznie... Dlatego, NIESTETY, w tym zawodzie często lądują bardzo sfrustrowani ludzie, którym się nie udało gdzie indziej. No i zostają beznadziejnymi nauczycielami, to fakt, że takich jest - ośmielę się stwierdzić - większość.
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikabatalion_88
Och, i na pewno się nie zgodzę, że nauczyciel mało pracuje.

Potwierdzam to, bo doskonale wiem ile moja mama pracując w szkole podstawowej (gimbaza też) dodatkowo LO w Krasnymstawie poświęcała wolnego czasu, niemal każdy wieczór to był sprawdzanie klasówek, testów, sprawdzianów, jakichś innych papierów, tony papierów. Ja bym tak nie potrafił. A jeszcze przecież wywiadówki, organizowanie wycieczek, rady pedagogiczne trwające po 3-4 godziny (dyrektorka do dziś za tyrankę jest uważana, nawet sprawy w sądzie były o mobbing). No i przez tyle lat rodzice sami zabiegali i wręcz ścigali się, żeby ona na kolejne lata zostawała wychowawczynią tej czy innej klasy (od czwartej podstawowej się brało i do ósmej) albo potem gimnazjum. A trafiła na klasę taką, że poprzednia wychowawczyni na urlop zdrowotny trafiła ;p Do dziś mi o wiele starsi kumple po kielichu każą mamę pozdrowić, bo dzięki niej zdali, bo coś tam. Ale w klasie miała też obecną lekarkę, farmaceutkę, lekarza, prawników, psychologów, itd. Tyle lat prowadziła kołka biologiczne, chemiczne, potem przyrodnicze i zawsze były tłumy. Do dziś zresztą nie brakuje chętnych na korepetycje (i przyjmuje dzieciaki z podstawówki i gimbazy a także LO)

Ja tam trafiałem na w miarę przyzwoitych nauczycieli, ale ja w innych latach się uczyłem, więc może to się pozmieniało - bo miałem kulturalnych i poświęconych na ogół pracy nauczycielom. Nie mam więc co narzekać, bo mieli podejście do najbardziej skomplikowanego przypadku. Dlatego też nie przeszkadzałbym z tą większością. Kiedyś nauczyciel miał jakiś szacunek, autorytet - starsi kumple (roczniki 79-84) opowiadali jak po łapach linijką dostali, jak do kąta i nikt się nie patyczkował, ale nikt też nie skarżył. A dziś... Nie do pomyślenia! To całe bezstresowe wychowanie hoduje nam bandę młodocianych degeneratów niestety. Młodzież bez żadnych zainteresowań, wiedzy, no ale może przesadzam

PS nie słyszałem, żeby IPN z czegokolwiek się wycofywał.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaAlette
No ja się nie zgodzę, że nauczyciele mają pełno pracy, dla mnie to jest jakiś mit ;p No albo wyraz kompletniej dezorganizacji własnego czasu... albo pasji do zawodu, co pochwalam ; ))

Ale ogólnie średnio 15godzin to są lekcje - w tygodniu. Nawet jeśli mają się do niej przygotować, czy sprawdzić jakieś kartkówki, to i tak nie wyjdzie im tyle, ile przeciętnie z kodeksu pracy, czyli 40h. Bo to nie jest tak, że na każdej lekcji jest sprawdzian, który potem godzinę sprawdzają i też nie jest tak, że do każdych zajęć trzeba się w kij szykować - przecież oni mają gotowe plany, które w kółko powtarzają.

No ale racja - praca z rozkapryszoną młodzieżą nie jest złota. Właśnie dlatego powinno się nauczycielom więcej płacić i robić porządny przesiew. Żeby nie pakowały się tam osoby, którym coś nie wyszło.

Zresztą - sam system płacenia jest w tym zawodzie komunistyczny ;p Wiecie - czy się stoi czy się leży, wypłata się należy. Oni dostają za staż pracy, a nie za wyniki. Wiadomo, że płacenie za wyniki też miałoby w kij wad - ale chyba żyją w tym kraju mądrzy ludzie, którzy znaleźliby złoty środek, gdyby ktoś w ogóle się tym przejął. Tym, a nie gimnazjami.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa
No tyle że praca nauczyciela to nie tylko lekcje, na przestrzeni lat zwiększyły się ich obowiązki biurokratyczne, wobec szkoły, wobec kuratora, różnych komisji, zbieraczy raportów, itd. Moja ciocia, nauczycielka matematyki, musi się usprawiedliwiać na piśmie za każdym razem, jak postawi komuś jedynkę, wykazując, że zrobiła wszystko, by uczeń był dobrze przygotowany, blablabla.

Fajne jest to, że nauczyciele mają ferie i wakacje, ale i tak za nic w świecie nie chciałabym pracować w szkole :D

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaWioletta
powiem szczerze, że to co się teraz dzieje to istny koszmar. ciągłe zmiany w podstawie programowej, ciągle nowe podręczniki, ciągłe zmiany. teraz jeszcze likwidacja gimnazjum, na rzecz 8 klas szkoły podstawowej. cieszę się, ze mam to za sobą, że książki można było odkupić, i korzystało z nich po kilka osób. teraz niby są darmowe podręczniki, ale w razie uszkodzenia jest problem by załatwić nowe, bo nigdzie nie są dostępne. mnóstwo wymagań, masa pieniędzy.
66.media.tumblr.com/tumblr_m7w3e1EGQt1qi99a3o1_400.gif

funkyimg.com/i/2eQhp.png

Severusie, jak mogłeś..

funkyimg.com/i/2eVfr.png

funkyimg.com/i/2fUBr.png

media0.giphy.com/media/oydRN1NBBIJeFcQShW/giphy.gif

Obecnie:
w Hogwarcie: Colleen Parker
różdżka: 9 cali, czarny bez, włos z ogona testrala
czarodziej: czystej krwi

Wcześniej:
w Hogwarcie: Wioletta Elbren Escher
różdżka: 18 cali, sosna, pióro feniksa
czarodziej: półkrwi.
Quidditch: Obrońca Gryffindoru oraz Zastępca Kapitana

Pottermore: wiolcis
dom: Gryffindor
różdżka: heban, 12¼ cala, włos jednorożca.

49.media.tumblr.com/15691614fc6fb95980384c7292e9a6c0/tumblr_nii4f87H9C1sa960qo1_500.gif

Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota
.

25.media.tumblr.com/7107ef8688733e475cb028935640e53f/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o1_500.gif

"Dom Godryka Gryffindora cieszy się szacunkiem świata czarodziejów od bez mała dziesięciu wieków..."
-Minerwa McGonagall do Gryffonów

66.media.tumblr.com/67575915b50a470fd8dfbef5528f3e9c/tumblr_nyyctih0401s25bcfo1_500.gif

Nadchodzi czas,
kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre,
a tym co łatwe.

img.joemonster.org/i/2016/01/snape_08.gif

Wioletta Snape i jej ołtarzyk uwielbienia Severusa Snape:

media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/3POlj6ueXAr6bf8j3EtDVQAohI0/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/01/14/936/n/1922283/31473ad6379f89e0_tumblr_m7q3sarQX11rxf32jo3_500/i/When-His-Hair-Becomes-Its-Own-Thing.gif

static.pulzo.com/xcxj1.gif

media.giphy.com/media/BvH1olbOPOTqU/giphy.gif

nsm05.casimages.com/img/2011/08/13//1108130215241174278581397.gif

66.media.tumblr.com/851347c5eea14a6bb28865db2d39cacf/tumblr_mnfjpxvq3N1s5o7dro4_r1_500.gif

i.makeagif.com/media/7-29-2014/LBAmoQ.gif

www.elcomercio.com/files/article_main/uploads/2016/01/14/5697c63386d8d.jpeg

Uwielbiam Zbuntowanego Anioła. <3

68.media.tumblr.com/cb69f17551f31e560c3b2868a36cc840/tumblr_inline_mk8h5yH39s1qz4rgp.gif

31.media.tumblr.com/a90403b27024b74ff6719452acae8710/tumblr_n2cl5p8JC91sh08qlo4_250.gif

66.media.tumblr.com/5674c90cfa01cf2d281c1db2f33b2273/tumblr_n9neezOYEs1sfws40o1_250.gif

Brenda i Dylan. <3

thumbs.gfycat.com/ChubbySpanishAfricanparadiseflycatcher-size_restricted.gif

images5.fanpop.com/image/photos/25200000/Brenda-Dylan-dylan-and-brenda-25243326-248-186.gif

community.ew.com/wp-content/uploads/2015/03/brenda-dylan-gif.gif

68.media.tumblr.com/3edb75364b1426adcf06cdb8379efaa5/tumblr_inline_o1l2612gch1tglqea_500.gif

www.slate.fr/sites/default/files/photos/89276f5e-c2a6-48e8-898f-a2073e5607d7.gif

Szkoła Uczuć

d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/s3/digital-cougar-assets/Cosmo/2015/02/02/48096/theone.gif

i.pinger.pl/pgr454/ef6e9494000229c54da48b7e/tumblr_lhb76ookXc1qcmhtxo1_500_large.png

funkyimg.com/i/2eWfg.jpg

WYMOWNA - 26.07.2016
Przewodnicząca Karczmy Pod Parchatym Trollem - 22.09.2016 - 14.04.2017 (09.04)
Członek Redakcji od 14.06.2017! <3

funkyimg.com/i/2joAe.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admzpiek2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminzpieklawiola.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/galeria.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_objawienie.png

Z dedykacją dla mnie od Ewy!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170802_220052_057-1_1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-07-19-14-24-2.png

Z dedykacją dla mnie od ulki kulki!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170726_161423_624.jpg

Od Klaudka! <3

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/sevcio.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/severus-675x937.jpg

Od Julki! Izrael!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/2w50byd.jpg

Na zamówienie, i z żywej sympatii do mnie! Seksi Sznejp w ręczniku na głowie. <3
- od wspaniałej Matki Karczmy, Alette!

funkyimg.com/i/2joEp.jpg

Dla mnie, o Sznejpie utalentowana Alette. <3

Prefix użytkownikaBruja
Poza tym, jak już pisałam, oni wszystko robią tak od dupy strony. Nasze szkoły to powinno się zmienić poprzez z jednej strony weryfikację nauczycieli, a z drugiej zabezpieczenie ich odpowiednim wynagrodzeniem. A tak to kto się pcha na posadę nauczyciela?

To byłby zbyt wielki wysiłek intelektualny dla naszego rządu. Chociaż akurat tutaj to można by ściągnąć od np. Finlandii, gdzie nauczycielom się dobrze płaci, ale zostać nauczycielem już nie jest tak łatwo, bo wybierają ich sobie spośród najzdolniejszych studentów danego kierunku, którzy jeszcze dodatkowo są sprawdzani pod kątem osobowościowym, czy nadają się do tej pracy.

Druga spraw to należałoby sobie zadać pytanie jaki jest cel naszej edukacji? Wychowanie samodzielnie myślących ludzi czy konformistów, którzy będą robić i myśleć to co im się narzuci. Co jest też tak naprawdę pytaniem o przyszłość gospodarczą kraju. Jeśli byśmy chcieli dogonić poziomem rozwoju kraje zachodnie, to musimy przejść z bycia montownią na gospodarkę bazującą na innowacjach i wysokich technologiach, a do tego potrzeba ludzi samodzielnie myślących i kreatywnych, żeby mieć takich ludzi potrzebni będą dobrzy nauczyciele najlepiej z pasją, którzy mają największą szansę zainteresować dzieci tematem i problemami, bo inaczej to nie bardzo widzę jak to zrobić.

Testami nie da się tego osiągnąć, bo nie od tego są, żeby ludzi uczyć kreatywności, tylko sprawdzać wiedzę. Zresztą to, że ktoś zna rozwiązanie zadania testowego, które to rozwiązanie ludzkość zna czasami już od dobrych setek lat nie oznacza, że będzie z tego człowieka naukowiec czy wynalazca, którzy siłą rzeczy muszą się mierzyć z problemami, na które ludzkość odpowiedzi nie ma. Choć oczywiście wiedza jak rozwiązać problemy, na które już znamy rozwiązanie jest dobrym początkiem.

31 marca siostrzenica (2 gimnazjum) i siostrzeniec (I gimnazjum) mieli wolne, no bo... oczywiście protest postkomunistycznego ZNP (Związek Nauczycielstwa Polskiego). Broniarz mówił o 35-40% szkół, które będę protestowały, ale było o wiele, wiele mniej. Co ciekawe najliczniejszy związek zawodowy w Polsce Solidarność odcina się od tego protestu szerokim łukiem, tak jak większość nauczycieli i rodziców, którzy w zdecydowanej większości są za wprowadzeniem reformy oświaty autorstwa PiS-u.

Mnie to już śmieszy, bo tu nie chodzi o żadne dobro dziecka, dobro edukacji itp. Byłem drugim rocznikiem, który poszedł do Gimnazjum. Wtedy jak wprowadzał to Handke, to ci sami ludzie, ten sam Broniarz i ZNP urządzało protesty przeciw wprowadzaniu gimnazjów - te same argumenty. Że za wcześnie, za szybko, że szkoły nieprzygotowane, że nauczyciele też niezadowoleni. No i jak się zmienia wszystko jak w kalejdoskopie - wtedy były złe, dziś są dobre. Gdzie tu sens i logika?

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaMikasa
Tak szczerze, to jeszcze nie słyszałam osoby wypowiadającej się z entuzjazmem o reformie. Zresztą likwidacja gimnazjum i zmiany programowe może nie byłyby złe, gdyby wziął się za to ktoś KOMPETENTNY, a nie partyjni idioci z paczki "miernych, biernych, ale wiernych". Zmiana dla samej zmiany i gwarantuję, że realizacja będzie jednym wielkim cyrkiem i bałaganem. I kto będzie musiał się z tym użerać? Właśnie nauczyciele, dlatego protestują.

Serio, czy PiS zrobił coś sprawnie i kompetentnie? Cokolwiek?

Aha, i nie ma takiego związku frazeologicznego jak "odcinać się szerokim łukiem", wtf.

Serio, czy PiS zrobił coś sprawnie i kompetentnie? Cokolwiek?

No jak nie, jak tak xD A reforma 500+? ; ) Przecież 77% Polaków ją popiera, a teraz na serio. Ja niestety nie pamiętam żadnego KOMPETENTNEGO MINISTRA edukacji, a naprawę sporo już ich "przerabiałem" przez kilkanaście lat nauki w zamierzchłych czasach. Wprowadzenie gimnazjów też się nie sprawdziło w bardzo dużej skali. Ja pamiętam same początki tej reformy - bałagan, problemy z dojazdami, wymieszanie "innych światów" - dzieciaków ze spokojnych, kameralnych szkół "rodzinnych" niemalże z młodzieżą agresywną, z patologicznych rodzin, gdzie papierosy czy alkohol to żaden szok. Poziom nauki na kolana też nie powalał. W pierwszych latach był istny cyrk, bałagan, zamieszanie i chaos w jednym.

Ja tak pół na pół - ale raczej częściej słyszę właśnie, że dobrze - ale kto co i ile wie o reformie, to też inna kwestia.

Aha, i nie ma takiego związku frazeologicznego jak "odcinać się szerokim łukiem",

Och, najmocniej przepraszam ;d Nie wiedziałem, że mój błąd aż tak w oczy się rzucił. W sumie to temat o edukacji, więc się poprawiam. Chodziło o odcięcie się grubą kreską xD Jednak pisanie posta przed 05.00 rano ma swoje wady... ; )
Edytowane przez Prefix użytkownikabatalion_88 dnia 02.04.2017 10:29

Prefix użytkownikaBruja
Mnie to już śmieszy, bo tu nie chodzi o żadne dobro dziecka, dobro edukacji itp. Byłem drugim rocznikiem, który poszedł do Gimnazjum. Wtedy jak wprowadzał to Handke, to ci sami ludzie, ten sam Broniarz i ZNP urządzało protesty przeciw wprowadzaniu gimnazjów - te same argumenty. Że za wcześnie, za szybko, że szkoły nieprzygotowane, że nauczyciele też niezadowoleni. No i jak się zmienia wszystko jak w kalejdoskopie - wtedy były złe, dziś są dobre. Gdzie tu sens i logika?

Normalnie, wtedy to było świeży i dopiero co utworzony system, więc był przy tym chaos i nikt nie był pewny jak to będzie wyglądać, ale z biegiem czasu sytuacja się ustabilizowała. Gimnazja istnieją już na tyle długo, że nauczyciele, uczniowie i rodzice w ostatnich latach dobrze wiedzieli czego mogą się spodziewać.

Normalnie, wtedy to było świeży i dopiero co utworzony system, więc był przy tym chaos i nikt nie był pewny jak to będzie wyglądać, ale z biegiem czasu sytuacja się ustabilizowała. Gimnazja istnieją już na tyle długo, że nauczyciele, uczniowie i rodzice w ostatnich latach dobrze wiedzieli czego mogą się spodziewać.

A mi się właśnie wydaje, że tu chodzi tylko i wyłącznie o protest polityczny. No bo w zasadzie pod tę reformę można niemalże wszystko ustawić tak, że jak idzie coś nowego, to po co coś zmieniać? Po co kiedyś zmieniano system opieki zdrowotnej? No też znajdą się tacy, którzy napiszą, że było dobrze, stabilnie po co coś zmieniać. Reformy mają to do siebie, że w sumie zawsze będą nowe. A reforma wejdzie, będzie jakieś 15 lat, znowu powstanie coś nowego, wybory i kolejna zmiana. Ja już nie jestem w stanie tych reform zliczyć jakie w swoim życiu przetrwałem.

Prefix użytkownikaBruja
A mi się właśnie wydaje, że tu chodzi tylko i wyłącznie o protest polityczny.

Nie, ludzie protestują, bo ta reforma jest słaba. Zmiany są wprowadzane za szybko i przez co jest jeszcze więcej chaosu niż potrzeba. W dodatku co ona tak naprawdę ma poprawić w naszej edukacji? Po co ona jest nam w ogóle potrzebna taka reforma? Dzieciaki w wieku dojrzewania przestaną mieć i robić problemy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bo się system zmienił? Serio, przecież to kpina, a nie tłumaczenie. Na razie reforma jest robiona na zasadzie, a bo ja kiedyś skończyłem szkołę starym system i uważam, że musi być najlepszy na świecie.

Poza tym, nawet jeśli poprzednia reforma też była słaba, to w żaden sposób nie usprawiedliwia tego, że nowa też jest słaba.

Prefix użytkownikafuerte
Każda tak duża zmiana będzie się wiązała z dużym chaosem i to trzeba wziąć na klatę. Problem tylko w tym, że zmiana dla samej zmiany nie ma sensu i wcale nie oznacza, że jest dobra. Jestem w ogóle ciekawa, gdzie rząd robił te konsultacje społeczne, bo kurna, jakoś nie widzę, żeby większość rodziców, nauczycieli i samych dzieci była zadowolona z reformy.

Zwłaszcza, że nawet, jeśli nie pojawiają się głosy krytykujące sam kształt reformy, czy podstawę programową, to szkoły wyraźnie mówią, że jest wprowadzana za szybko. Nie da się napisać dobrego programu nauczania na kolanie. To, że się coś obiecało w kampanii wyborczej nie oznacza, że ma się to zrealizować za wszelką cenę. Niech politycy realizują swoje obietnice, kiedy mają dopracowane projekty, nie wprowadzają swojej ideologii do programu nauczania, a nie dlatego, że obiecali i już teraz-zaraz reforma musi działać.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Nie, ludzie protestują, bo ta reforma jest słaba.

No sorry, ale ile tych protestów było? W ilu szkołach? Miało być w jakichś 35%-40%, a okazało się, że raptem 11% (!) czynnie wzięło w tym politycznym proteście za mało. Na siłę z tego "czarnych marszów" się nie zrobi. I ja powtarzam po raz któryś już tam, że większość dyrektorów, nauczycieli i rodziców jak i samych dzieci chce zmiany, więc o co chaos?? Tak samo jak i cała "Solidarność". Mamy demokrację, sorry - większość rządzi, bo większość wybiera. Przecież jest czymś oczywistym, że wszystkich się nie zadowoli. Nie ma takiego ustroju, żeby wszyscy mieli dobrze.

A z tym, że za szybko, to ja się zgadzam z fuerte. Też uważam, że co nagle, to po diable. Pełna zgoda. Tak samo jak tamta sprzed lat 16... Jak widać w Polsce reforma = mała rewolucja. Hop siup szybko i coś nowego. Nope. Tak to nie działa.

Prefix użytkownikaBruja
batalion_88 napisał(a):

Nie, ludzie protestują, bo ta reforma jest słaba.

No sorry, ale ile tych protestów było? W ilu szkołach? Miało być w jakichś 35%-40%, a okazało się, że raptem 11% (!) czynnie wzięło w tym politycznym proteście za mało. Na siłę z tego "czarnych marszów" się nie zrobi. I ja powtarzam po raz któryś już tam, że większość dyrektorów, nauczycieli i rodziców jak i samych dzieci chce zmiany, więc o co chaos?? Tak samo jak i cała "Solidarność". Mamy demokrację, sorry - większość rządzi, bo większość wybiera. Przecież jest czymś oczywistym, że wszystkich się nie zadowoli. Nie ma takiego ustroju, żeby wszyscy mieli dobrze.

A z tym, że za szybko, to ja się zgadzam z fuerte. Też uważam, że co nagle, to po diable. Pełna zgoda. Tak samo jak tamta sprzed lat 16... Jak widać w Polsce reforma = mała rewolucja. Hop siup szybko i coś nowego. Nope. Tak to nie działa.

Eee, ale co ma wspólnego fakt, że protest się nie udał z tym, że ta reforma jest słaba? Nagle pojawiły się z tego powodu za reformą jakieś sensowne argumenty?

A nawet jeśli większość by chciała, to co z tego? Jak większość chce zrobić coś głupiego, to reszta ma stać i klaskać?

Prefix użytkownikablad logiczny
Zmiany, reformy, reformy reform, a nadal będzie tak jak jest. Są, w Polsce dobre gimnazja którym ta reforma ewidentnie i bardzo zaszkodzi, ale są też takie patologiczne, którym nic nie może zaszkodzić. Bo jedynym sposobem na ich uzdrowienie, jest rozpędzenie ich "na cztery wiatry". Nie mam pojęcia jak ostatecznie będzie wyglądał rachunek strat i zysków.
Szkoły o umownie słabym poziomie to i tak mniejsze zło, niż te, w których otwarcie szerzy się patologia. Sprzyja temu bardzo duża liczba uczniów i wynikająca z niej anonimowość. Więc jeśli skutkiem reformy będą nowe molochy powstałe przez przymusowe łączenie kilku szkół, to zupełnie mija się z celem. Jeśli wróci się do małych szkół silnie związanych z lokalnym środowiskiem, to może to pomóc. Pod warunkiem, że rodzice będą mieć tam do powiedzenia tyle ile trzeba. Nie za dużo i nie za mało. Zakładanie hodowli "księżniczek i paniczów" których rodzice rządzą dosłownie wszystkim, (i mają mniemanie o swoich pociechach sięgające ponad chmury) , w szkole, nikomu nie wyjdzie na dobrze.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaAlette
Tak z innej bańki - co myślicie o pomyśle tych bonów edukacyjnych, o których wspominała Konfederacja? Nie oceniając poglądów politycznych, bo to temat trudny, chodzi mi tylko o ten pomysł tj. żeby każdy dzieciak miał dla siebie bon i żeby ten bon przypadał szkole, do której w ramach wolnej decyzji poślą go rodzice?

No i czy nauczyciele powinni dostać więcej kasy :D Strajk niby ucichł, ale ponoć planowali na kolejny rok nowe protesty ;p
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Nie słyszałam o tym bonie, ale sprawdziłam i uważam, że to nic noe wnoszący kretynizm. Co rodzica ogranicza w wyborze szkoły poza rejonizacją (którą łatwo obejść) a na późniejszych etapach po prostu wyniki w nauce dziecka? Mamy teraz wprowadzić jakiś nie wiem, cenzus majątkowy? W imię czego właściwie. Szkoły już teraz są różne, lepsze i gorsze i na etapie wyboru szkoły, każdy chyba sprawdza, gdzie idzie sam, czy w przypadku rodziców dokąd posyła dziecko. Także dla mnie dziwny pomysł, ale wiem, że Konfederacja chce sprywatyzować wszystko na świecie, wiec w sumie mnie to nie dziwi.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
monciakund
Odświeżam temat

Od dłuższego czasu (z przerwami i wyjątkami) dzieci, młodzież i studenci przeszli na edukację zdalną. Jakie, waszym zdaniem, będzie miała ona skutki na "covidowe" roczniki? Co myślicie o tegorocznych ulgach maturalnych?

I co myślicie o aktualnych reformach Czarnka?

Zapraszam do dyskusji!
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

31.media.tumblr.com/1ca838daf1b7baf7bf54202eafbe7917/tumblr_mr7lzbBN7k1rv3froo1_500.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021adminnaj.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-adminpieklo.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg

Prefix użytkownikaAlette
Myślę, że najgorzej zniosą to najmłodsze dzieci, dla których szkoła to w mniejszym stopniu nauka konkretnych zagadnień, a bardziej wychowanie w społeczeństwie. Wiele osób nie docenia, jak ogromne znaczenie ma to, że dzieci spędzają czas razem, że uczą się pewnego porządku i relacji z drugim człowiekiem poza domem.

A jakość nauki to pewnie też patologia, bo wiem, jak to wygląda u mnie. Kiepska jakość połączenia, brak sprzętu komputerowego, brak warunków na zajęcia zdalne. To powoduje ogólnie zniechęcenie do robienia czegokolwiek.

A te ofermy Czarnka to coś konkretnego masz na myśli?
Może źle się wyraziłam, ale chodziło mi np. o potencjalną zmianę ustawy o szkolnictwie wyższym.

Kazui <3

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: