Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wróg ciemnej strony
01.03.2021 16:13
nie ma to jak ściągać termokurczliwej folii z widelczyków deserowych produkcji Ikea nożem i wbić go sobie na pół cm w rękę poniżej środkowego palca... nie polecam.

Praktykant w Św Mungu
01.03.2021 14:28
Mikasa, to mi się wydaje bardzo interesujące, szczególnie jeśli chodzi o niedziele niehandlowe... Chociaż w moim mieście pewnie jeszcze kilka lat zanim coś takiego będzie

Pracownik Miodowego Królestwa
01.03.2021 14:05
w ramach pracy trafiłam na info, że Żabka będzie budować nanosklepy - takie budy bez obsługi, gdzie wchodzisz za pomocą QR, bierzesz produkty z półki i automatycznie pobiera Ci kasę z konta

Wielki Mag
01.03.2021 10:07
monciakund, ja właśnie pierwsze, ale następne dopiero o 13 xD

moje życie to mem
01.03.2021 09:31
I siema. Ja właśnie skończyłam swoje poniedziałkowe zajęcia xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59602 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45466 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43877 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 41604 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37824 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36617 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33845 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Dumbledore
agatqa92
Postać Dumbledora była dość szczegółowo przedstawiona w siódmej części jak pewnie każdy z was zauważył. Co o niej sądzicie?

Ja bardzo sie rozczarowałam. Zawsze uważałam Albusa za osobe "bez skazy".
Strasznie zdenerwował mnie fakt, że wystawił Harrego na pewną śmierć, że dążył do tego, żeby w końcu "sam" się zabił.
Uważam również, że powinnien opowiedzieć Harremu troszkę chociaż o swojej przeszłości. To, że zataił przed nim istotny fakt, iż w dzieciństwie mieszkał w Dolinie Godryka był trochę nie fair. Tak sądzę. Za to co Potter zrobił chyba mu się to należało. Przy okazji mógł mu opowiedzieć więcej o jego rodzicach (Harrego), w koncu mieszkał blisko nich... Tłumaczy go fakt, że Harry sam mu się o to nie pytał, ale jednak..

W przed ostatnim rozdziale DH Albus płakał.. a ja razem z nim.. To było straszne, te łzy Dumbledora.. takie szczere, prawdziwe.. wybaczam mu wszystko ;)
I na tym kończe swój wywód :)
Edytowane przez Smierciojadek dnia 22.09.2015 13:50
'Nie wiem czego szukam, ale jestem pewna, że to znajdę'

auror14
No cóż, nie ma ludzi idealnych. Moim zdaniem powinien więcej wyjaśnić Harry'emu. Może chciał to zrobić, ale nie zdążył? Nie wiadomo. Po przeczytaniu 7 części zacząłem go jeszcze bardziej podziwiać. To był WIELKI STRATEG. Ten plan mający na celu wprowadzenia Harry'ego w posiadanie Różdżki Przeznaczenia przed ostatecznym starciem z Voldemortem to strategiczny majstersztyk. Wiem co mówię, bo interesuję się historią i gram w gry strategiczne i wiem, ile trzeba się natrudzić, żeby stworzyć dobry plan, który zadziałaTakTakTak
Marti-tina :*:*:*

Członek Zakonu Feniksa
i Gwardii Dumbledore'a, Auror
republika.pl/blog_ve_673759/1634741/tr/herb_mojej_kwatery.gif
Hymn Zakonu
Płoną domostwa, leje się krew
Do walki zagrzewa feniksa śpiew
Dumbledorem naszym mistrzem, Dumbledore naszym wodzem
Który na śmierciożerców zawziął się srodze

Ref:Nie pozwolimy by Zło zwyciężyło
By szczelinami jak gaz się sączyło
Śmierciożerstwu niczym wężowi łeb odetniemy
Albo próbując w boju polegniemy

Zakon Feniksa na straży Dobra stoi
I go do końca zniszczyć nie pozwoli
Zło i jego sługi zwyciężymy
Nienawiść miłością zastąpimy

Ref:

Żaden z nas nigdy Zakonu nie zdradzi
Chociaż ostrożność nigdy nie zawadzi
Odwaga i wierność to nasze cnoty
Których przestrzegamy co do joty

Ref:

Niech ta pieśń i feniksa śpiew
Rozbrzmiewa w świecie niczym Dobra zew
My w jego służbie zwyciężymy
I Zło z tego świata wyplenimy

Ref:

melody
"Bez skazy"? Nie istnieją ludzie "bez skazy". A ja akurat cieszę się, że Jo pokazała Dumbledore'a jak człowieka, który ma własne tajemnice, wątpliwości, pokusy. Brakowało mi jego przeszłości w poprzednich częściach, bo przecież to wiekowy czarodziej, o niesamowitej inteligencji i wiedzy, dlatego jego życie z pewnością było ciekawe.
A co do zatajenia wielu rzeczy przed Potterem, to fakt uważam, że mieszkając w sąsiedztwie jego rodziców, mógłby mu coś powiedzieć, ale może obawiał się, że zdradzi zbyt wiele
Posiadaczka hipogryfki o wdzięcznym imieniu Ariana
Zaawansowany Auror
Członkini Stowarzyszenia Wilkołaków
Animag - biała łania

Świat zobaczyć w Ziarenku
Piasku
Niebo w Dzikiej Roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A Wieczność w godzinie.
- Wróżby niewinności

William Blake
img170.imageshack.us/img170/5935/maskmh9.th.gif

volta
mnie zawiódł. wyszło na to, że przez 7 (może 17) lat kłamał. harry był marionetką w jego rękach. nie wiem, czy na jego miejscu bym mu wybaczyła...
rozumiem, że skończyło się wszystko pomyślnie. ale on był tą osobą, której ufało się w 100 %. i on zawiódł. mnie wtedy strasznie serce zabolało. wybaczam, ale nie zapominam. no i tyle na ten temat ode mnie :)
i belong to here where
no-one cares and no-one loves

a place called hate
the city of fear

jetinajt
Dobrze, że Rowling pokazała ciemną stronę Dumbledora i zrobiła to bardzo dobrze. Pokazała jaki wpływ miały wydarzenia z młodości na dalsze losy profesora. Kto wie czy gdyby nie doszło do znajomości z Grindewaldem i śmierci siostry, to czy zamiast lorda Voldemorta nie mielibyśmy tandemu Dumbledore- Grindenwald.

michalowska1
w poprzednich tomach naprawde malo wiedzielismy o dumbledorze, zawsze uwazalam ja za osobe bardzo dobra i wogole, ale po przeczytaniu ksiazki bylo male rozczarowanie ale nie wazne co bylo kiedys wazne co zrobil pozniej, po prostu popełnił kilka bledow w przeszlosci ale to i tak mialo wielki wplyw na to co dzialo sie pozniej
republika.pl/blog_ve_673759/1634741/tr/herb_mojej_kwatery.gif
Członek zakonu feniksa i GD
Szczególnie polubiłam: tonks 15 i lav oraz DEMONA
Patronus-Motyl
Jestem Monika!!
HYMN ZAKONU

Płoną domostwa, leje się krew
Do walki zagrzewa feniksa śpiew
Dumbledorem naszym mistrzem, Dumbledore naszym wodzem
Który na śmierciożerców zawziął się srodze

Ref:Nie pozwolimy by Zło zwyciężyło
By szczelinami jak gaz się sączyło
Śmierciożerstwu niczym wężowi łeb odetniemy
Albo próbując w boju polegniemy

Zakon Feniksa na straży Dobra stoi
I go do końca zniszczyć nie pozwoli
Zło i jego sługi zwyciężymy
Nienawiść miłością zastąpimy

Ref:

Żaden z nas nigdy Zakonu nie zdradzi
Chociaż ostrożność nigdy nie zawadzi
Odwaga i wierność to nasze cnoty
Których przestrzegamy co do joty

Ref:

Niech ta pieśń i feniksa śpiew
Rozbrzmiewa w świecie niczym Dobra zew
My w jego służbie zwyciężymy
I Zło z tego świata wyplenimy

Ref:

hogwarts.h14.ru/hogwarts/fakyltets/gryffindor-I.gif

W klubie NieLovanych :(

Lara
A mnie sie wydaje ze dobrze Rowling zrobila ukazujac jego ciemna strone. Tak jak ktos powyzej napisal nikt nie jest perfekcyjny, nawet Dumledore i kazda ma swoja wlasna strone ;] W koncu czlowiek to tylko czlowiek. Teraz przynajmniej wiadomo, ze Dumbledore nie byl inny. Choc troszeczke mnie zabolalo i zszokowalo, gdy skonczylam czytac wspomnienia Snape'a. Myslalam, ze naprawde zdradzi Harrego. Ale na koncu wszsytko sie ladnie wyjasnilo ;] Bardzo dobrze pani Rowling zrobila, ze najpierw ukazala go jako, ze tak powiem zdrajce ;)

b1ala.znajomi.interia.pl
LunaMadness
nie rozumiem waszego oburzenia, może widzieliście Matrix?
jest tam powiedziane, że jedno, to znać swoje przeznaczenie, a drugie je wypełnić
uważam, że wiedział co robi, a jego wady i błędy dodają mu wiarogydności

hermionaginny
Trochę zwątpiłam w Dumbledore'a, czytając siódmą część. Jednak podoba mi się, że nie był taki "idealny", jak to go zwykła przedstawiać Rowling. Głównym bohaterem tej książki jest sama śmierć- Dumbledore'a, bliskich Harry'ego i jego samego. Po przeczytaniu rozdziału "King's Cross" stał się on noją ulubioną postacią.
Auror to ja xD

Słucham:
Matalliki
Nirvany

Odpowiednik w HP: Hermiona
Dom: Gryffindor
Patronus: Kot
Animag: Kot
Zwierzę: Krzywołap i Hedwiga
Nazywam się Kasia :).

Akazasona
Dumbledore... Zawsze był taki niekazitelny, i dobrze, że go rowling takiego nie pozostawiła. Choć przez kilka rozdziałów byłam oburzona jego postępowaniem, cieszę się, że jednak pozostał dobry. Od początku go lubiłam, a gdyby okazało się, że jest zły, podejrzewam, iż straciłby w moich oczach. No i zawsze był odrobinę stuknięty;) A Harry'ego nie pozostawił samego, gdyż miał jeszcze Snape'a któremu dawał wskazówki. Zawsze ryzykował, ale to chyba się u niego ceniło;)

Albus _ Dumbledore
To moja najulubieńsza postać z książki i z filmu oczywiście. Jak czytam z nim sceny to ciarki mnie przechodzą co tym razem Dumby ma do powodzenia. Bardzo podobała mi się jego walka z Voldemortem. Jak na moje wygrał. Ale powracając do tematu to tak jak powiedział Dumbledore każdy człowiek popełnia błędy.:|
Albus Perciwal Wulfryk Brian Dumbledore
Zastępca Szefa Kwatery Głównej Zakonu Feniksa
Dyrektor szkoły Magii i Czrodziejstwa w Hogwarcie

Różdżka: Elder Wand (rożdżka o potężnej mocy)
Rdzeń: Pióro Feniksa

Patronus: Feniks

syllwiaaa
Ja się strasznie zawiodłam. Do tej pory Dumbledore był moim idolem, był idealny, żadnej wady. A teraz okazuje się, że od dawna wiedział, że Harry musi umrzeć. Z jednej strony cieszę się, że Dumbledore jest trochę bardziej ludzki z tymi wadami, ale jednak wolałam go jak był tym idealnym.
"Och, wspaniale, Potter - przerwał mu Snape,
krzywiąc wargi w drwiącym uśmiechu. - Tak, to miłe,
że nauczyłeś się czegoś przez prawie sześć lat.
DUCHY Są PRZEZROCZYSTE.

Which he Her
Nie wyobrażałem sobie Dumbledore'a marzącego o Insygniach Śmierci. Zawsze byl idealny mądry a okazało się że czytając poprzednie częśći praktycznie w ogóle go nie poznaliśmy. Uważam iż dobrze zrobił nie mówiąc Harre'emu całej prawdy chłopak by się załamał z resztą ja na jego miejscu także.....

Muriel
volta napisał/a:
mnie zawiódł. wyszło na to, że przez 7 (może 17) lat kłamał. harry był marionetką w jego rękach. nie wiem, czy na jego miejscu bym mu wybaczyła...
rozumiem, że skończyło się wszystko pomyślnie. ale on był tą osobą, której ufało się w 100 %. i on zawiódł. mnie wtedy strasznie serce zabolało. wybaczam, ale nie zapominam. no i tyle na ten temat ode mnie :)

Ja mam inne zdanie na ten temat, ja również uważałam, że zawiódł, ze to niemożliwe żeby wystawił Harrego na śmierć...
I miałam racje przecież wszystko zostało wyjaśnione we fragmencie gdzie Voldemort trafił Harrego zaklęciem a on ocknął się w jakimś "miejscu", gdzie czekał na niego Dumbledor! I tam mu wszystko wyjaśnił.

Poza tym ujawnionych zostało kilka faktów, które nie stawiają Dumbledora w dobrym swietle, ale jeżeli od samej młodości po starczy wiek byłby taki idealny jego postać byłaby po prostu sztuczna, dzięki temu że się zmieniał miał wiele doświadczeń, które były mu pomocne...
Edytowane przez Muriel dnia 28.01.2008 21:28

5yriusz Black
Fajnie, że pokazała go jako zwykłego, ale potęzniejszego i bardziej doświadczonego człowieka...z drugiej strony, skoro stworzyła postac jednoznacznie złą(Voldemort), to mogłaby stworzyc dla równowagi jednoznacznie dobrą. Poświęciła trochę baśniowego klimatu na rzecz realizmu, ale mi to akurat nie przeszkadza.

scarlett
Dumbledore miał być bez skazy, miał być nieskalanie białą postacią. Dziwnie będzie się teraz wracało do wcześniejszych części, znając jego tajemnice ujawnione w 7. Tak, porozmawiał z Harrym, wyjaśnili sobie, tylko szkoda, że Dumbledore stać było na to dopiero po śmierci. A gdyby Rowling wskrzesiłaby w Voldemorcie jakieś dobre uczucia? Sprawiłaby, że okazałaby na końcu skruchę? No właśnie. Także Dumbledore powinien pozostać bez skazy do końca.
Żal mi było niezmiernie, ale ja także mu wybaczyłam, chociaż było trudno; )

malinka_09
Ja tam Dumbledore'owi jeszcze nie wybaczyłam. Dlaczego? Bo wykorzystał miłość Snape'a do Lily dła własnych celów, bo nie powiedział Harry'emu tyle istotnych rzeczy, bo oddalił się od swojego brata, który w końcu okazał się lepszy od niego. Ja rozumiem, że każdy ma prawo popełniać błędy, ale nie umiem już lubić starego Dropsa tak jak kiedyś.

jackjack
jetinajt napisał/a:
Dobrze, że Rowling pokazała ciemną stronę Dumbledora i zrobiła to bardzo dobrze. Pokazała jaki wpływ miały wydarzenia z młodości na dalsze losy profesora. Kto wie czy gdyby nie doszło do znajomości z Grindewaldem i śmierci siostry, to czy zamiast lorda Voldemorta nie mielibyśmy tandemu Dumbledore- Grindenwald.

Czy z tego jak to czytales nie wydaje Ci się że Dumbledor byl homoseksualista a jego zwiazek z Grindewaldem to ni byl tylko friendship? że to nie tylko wspolne zainteresowania? teraz jest w europie moda na homoseksualizm, wydaje mi sie ze rowling troche uległa

malinka_09
Wiesz jackjack, chyba nie istnieje nic takiego jak moda na homoseksualizm. Po prostu jest teraz większa tolerancja i mi się to podoba. Nie przeszkadza mi, że Dumbledore jest gejem. Ja go nie lubię z innych powodów: wykorzystał Snape'a, Harry'ego do swoich celów i nie dbał o własną rodzinę.

jackjack
wcale nie przestalem go lubic z tego powodu
poprostu chcialem sie dowiedziec czy innym tez udalo sie cos takiego wyczytac.
a ja dumbledora polubilem jeszcze bardziej bo okazal sie bardziej ludzki.
okazal sie nie byc aniolem strozem Harrego okazal sie byc wiernym swojej ideologii "dla wiekszego dobra"

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: