Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Selbstverwirklichung
03.12.2021 12:12
odświeżyłam świąteczne tematy, zapraszam do dyskusji! Heart dance

Selbstverwirklichung
03.12.2021 12:06
pokoj posprzarany, najbardziej znienawidzone zajecia odwolane, siedzę na niemieckim i wieczorem lecę do pracy na kilka godzin

siemka

halo, regulamin
03.12.2021 10:19
Smierciojadek, Tak

niektóre karty są tam absurdalne, ale przynajmniej można się pośmiać :D

Naczelna Emotikonka <3
03.12.2021 10:02
monciakund, zapisałam sobie na listę te grę ,,dylemat wagonika", bo brzmi fajnie. :D

halo, regulamin
03.12.2021 09:40
Dzień dobry, jak tam nastroje w piątek?

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56706 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46736 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44138 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36638 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Aborcja i eutanazja
Prefix użytkownikaSam Quest
Ja całym serduszkiem popieram "strajk kobiet", ale fizycznie nie pojawiam się na protestach. Czuję z tego powodu wyrzuty sumienia, ale pozostaje mi wirtualnie wspierać protestujących i odpowiednie organizacje.

U mnie nastąpiła duża zmiana w sposobie myślenia o aborcji, poczytałam dużo w poprzednim roku, poedukowałam się i tak jak wcześniej uważałam, że kompromis, który był, był ok, tak teraz uważam, że aborcja bez podawania przyczyny to jedyna dobra droga.

Nie ma co się oszukiwać, że w Polsce aborcje były tylko przy tych trzech przypadkach, bo Polki abortowały płody wielokrotnie więcej razy niż podają to statystyki, tylko robiły to za granicą lub "na czarnym rynku".
Uważam też, że jeżeli ktoś nie popiera aborcji to powinien jej nie robić, ale jej prawne zakazywanie przynosi więcej szkody niż pożytku.

I szczerze mówiąc, jak słyszę, że aborcja jest stosowana jako środek antykoncepcji to normalnie karuzela śmiechu nie ma końca. Przecież lepiej iść zrobić zabieg, który wiąże się z kosztami/ewentualnymi powikłaniami, a do tego dyskomfortem, niż kupić paczkę prezerwatyw za 10 zł.

I jasne większa świadomość odnośnie antykoncepcji i jej prawidłowego używania zmniejszyłaby ilość niechcianych ciąż, ale ta sama ideologia, która stoi za zakazem aborcji, stoi też za zakazem antykoncepcji i tylko kalendarzyk małżeński jest słuszny. Więc może ogólnie zakażmy ludziom seksu, jeżeli nie ma on na celu prokreacji i nakażmy urodzenia dziecka jakie by nie było.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Jestem za prawem do aborcji, za prawem do eutanazji, za wolnym wyborem. Argumenty, które powołują osoby identyfikujące się jako "pro life" są dla mnie kompletnie nie do obrony z bardzo wielu względów. Po pierwsze nie zgadzam się, że postulaty OSK są radykalne - radykalny byłby nakaz aborcji albo wprowadzanie polityki ograniczającej dzietność. Prawo do decydowania o własnym ciele nie jest radykalnym postulatem, jest postulatem humanitarnym. Po drugie, nie zgadzam się, że w Polsce nadal powinien obowiązywać kompromis; nie dość, że środowiska związane i napędzane przez Ordo Iuris dążą już teraz do tego, żeby zakazać pozostałych dwóch przesłanek z tego tzw. "kompromisu", to jeszcze nie do końca rozumiem, dla kogo był ten kompromis. Bo przez kogo został ustanowiony, to chyba wszyscy dobrze wiemy. Kompromis nie interesował kobiet, które było stać na to, żeby wyjechać z kraju i dokonać aborcji. Krzywdę za to robił tym, których na to nie stać. Po trzecie, argumenty Kai Godek i jej podobnych nie są do obrony z tego prostego względu, że kobietom, które mają rodzić dzieci z tak poważnymi uszkodzeniami nie oferuje się żadnej pomocy. Do szału mnie doprowadza wycieranie sobie gęby "życiem poczętym", płodem po prostu, a zostawianie rodziców ciężko chorych dzieci, które najpewniej umrą niedługo po porodzie. A jeżeli nie umrą, to będą prowadzić wegetatywne "życie". Czy ktoś w tym wszystkim widzi godność tych rodziców i tych dzieci? Nie wydaje mi się.
Z tych właśnie względów, moim zdaniem, na tym etapie nie ma już o czym dyskutować. Nie ma powodu dyskutować o kompromisie, ponieważ kompromis został wprowadzony DWADZIEŚCIA OSIEM LAT TEMU i przez DWADZIEŚCIA OSIEM LAT nikt nie wpadł na to, żeby stworzyć jakąkolwiek infrastrukturę, system pomocy finansowej (godnej) i psychologicznej. Prawica ma w dupie dzieci z niepełnosprawnościami. Prawica ma w dupie życie poczęte, które potem, ojej, będzie homoseksualne. Gdzie pieniądze na psychiatrię dziecięcą? W jaki sposób ten rząd i poprzednie walczyły z zatrważającą liczbą samobójstw wśród nastolatków?

Dlatego żadnych kompromisów. Kompromis nie działa.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
Chciałabym się do czegoś odnieść

Prawo do decydowania o własnym ciele nie jest radykalnym postulatem, jest postulatem humanitarnym.

Ja akurat nie zgadzam się ze sprowadzaniem aborcji do decydowania o własnym ciele, tak samo jak pozbawianiem płodu podmiotowości (na zasadzie - to zlepek komórek, a nie człowiek).
Wydaje mi się zresztą, że te określenia skutkują ogólną niechęcią do propozycji legalizacji aborcji, bo płód to nie wyrostek robaczkowy i też nie powstał bez przyczyny, żeby jego "usunięcie" sprowadzać do ot takiej decyzji o ciele.

To nawet nie ma wiele wspólnego z wiarą, na mnie ten cały proces rozwoju człowieka w macicy robi ogromne wrażenie i po prostu nie rozumiem uznawania tego za takie "nic".

No i dlatego też moje poparcie dla strajku kobiet obecnie spadło do poziomu niemal zerowego. Ja po prostu nie identyfikuję się z formą tego protestu (wulgarne hasła, niszczenie Kościołów, tańce i klubowa muzyka). Wiem, że to jest tłum i nie ma co tu wymagać jakiegoś zjazdu profesorów, ale ja się po prostu z tym nie identyfikuję.
Poza tym ci "czołowi" działacze tego strajku to jakaś banda gamoni i nie da się ich słuchać.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaSarahis
Ja akurat nie zgadzam się ze sprowadzaniem aborcji do decydowania o własnym ciele, tak samo jak pozbawianiem płodu podmiotowości (na zasadzie - to zlepek komórek, a nie człowiek).
Wydaje mi się zresztą, że te określenia skutkują ogólną niechęcią do propozycji legalizacji aborcji, bo płód to nie wyrostek robaczkowy i też nie powstał bez przyczyny, żeby jego "usunięcie" sprowadzać do ot takiej decyzji o ciele.

No dobra, ale wyobraź sobie, że gdyby twoje urodzone, np 5 letnie dziecko miało wypadek i potrzebowałoby krwi (zakładając, że nie ma na stanie), to NIKT nie ma prawa cię zmusić, aby oddać mu krew. Nikt. Ono może sobie umierać, ale nikt nie zmusi cię do oddania krwi lub narządu własnemu dziecku.
Tak samo sprawa ma się z aborcją. Póki płód nie może przeżyć poza organizmem kobiety, jest od niej zależny i "wypożycza" twój narząd jakim jest macica.
Dlaczego więc 'żywe', urodzone dziecko może umrzeć jak nie wyrazisz zgody na oddanie mu organu, bo autonomia ciała, a płód masz trzymać w sobie, bo tak? Jak jesteś w ciąży, to już nie masz prawa nagle decydować o swoim ciele?

>>>*<<<

ci.memecdn.com/10481320.jpg

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/1d42d09131d8d71cafbee63f044368e7/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o4_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b7dce6f4a8eaff8a995dbf5f8cfc1cec/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o5_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/6f1f5dc3e260beb42dadeb04c6e15902/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o1_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b11e2eb6e8bfa6bce3f8301f39685e40/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o6_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/063bb7066e4e38e248da610a8e49e1ad/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o3_640.png

~~*~~

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/591048ab9fa8e6dd1fe207d863379d7d/tumblr_oqdakqraui1vz54q7o1_r1_500.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/5bea28b680dda6347611519e29514b3a/tumblr_o7e29wmyX31v2xrtuo1_400.gif

>>>*<<<

<3

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

Prefix użytkownikagordian119
Zasadniczo zgadzam się z tym, co napisała Alette (o dziwo xD). Zwłaszcza podoba mi się to jej porównanie do wyrostka robaczkowego, bo to wydaje mi się być sednem sprawy. Oczywiście, w sytuacji, w której kobieta zostaje zgwałcona, ona sama nie uczestniczyła w "procesie decyzyjnym", który w konsekwencji mógł doprowadzić do ciąży, i z tym się nie spieram, ale to nie jest sytuacja normalna, a my tu raczej rozmawiamy o normalnej. W niej oboje potencjalnych rodziców podejmuje decyzję o pójściu ze sobą do łóżka, a wówczas powinni być świadomi tego, że to się wiążę z takim czy innym ryzykiem, a jak nie są... no to cóż, ignorancja szkodzi, a za swoje czyny musimy ponosić odpowiedzialność. Nie chcę się wypowiadać na temat prawa aborcyjnego, bo pewnie zalejecie mnie miliardem danych i statystyk pokazujących, że w państwach o pełnym dostępie do aborcji wcale nie jest to środek stosowany powszechnie jako "antykoncepcja" - okej, być może tak jest, nie chcę zabierać głosu w tej sprawie, bo to są decyzje, które muszą podjąć ludzie o wiele mądrzejsi ode mnie, i to nie pod wpływem emocji. Uważam jednak, że zaostrzanie prawa aborcyjnego to najgorsza możliwa droga, jaką mogą pójść przeciwnicy aborcji (z którymi, zresztą, się utożsamiam). Zakazami nic się nie zdziała, jeśli społeczeństwo nie jest przekonane co do ich słuszności (co aktualna epidemia pokazuje nam bardzo dobitnie). Bardziej bym stawiał na działania długofalowe, jak edukacja seksualna (wobec której sprzeciw jest rzeczą, która mnie najbardziej wpienia w prawicy), ogólnie uświadamianie ludzi, że jak już idą w seks, to niech się zabezpieczają, albo przynajmniej wiedzą, na co się piszą. Niestety, wyrok TK z 22 października chyba był już ostatnim gwoździem do trumny marzeń o zdroworozsądkowym podejściu do sprawy, o społecznym dialogu - obie strony zdają się być już tak bardzo radykalne, że o żadnych rozmowach i kompromisach słyszeć nie chcą. Zresztą młodzież zawsze była radykalna i bezkompromisowa...

Jeśli chodzi o moje prywatne zdanie na temat aborcji, to zasadniczo jestem przeciw, choć rozumiem jej zwolenników (przynajmniej tych mniej radykalnych, tych, którzy rozumieją, że mamy do czynienia z człowiekiem, a nie "zlepkiem komórek", który można usunąć jak wyrostek robaczkowy), jak i nie zamierzam nikogo za specjalnie przekonywać do swoich racji, bo już dawno pogodziłem się z tym, że (prawie) wszyscy ludzie blisko mojego wieku myślą emocjami, a nie rozumem, myślą tylko o sobie i zamykają się w swojej bańce informacyjnej, a jak ktoś ma inne zdanie, to od razu go obrzucą błotem. Niemniej, jeśli w moim najbliższym otoczeniu zdarzyłby się przypadek, że ktoś miałby dokonać aborcji, gdyby to dotyczyło np. którejś z moich sióstr albo potencjalnej partnerki, to zdecydowanie byłbym przeciwny, może poza wypadkiem, gdyby ciąża zagrażała jej życiu - wtedy tak, byłaby to trudna decyzja, ale nie byłoby wyjścia. W każdym innym przypadku namawiałbym ją do tego, żeby to dziecko urodziła. Gdyby to miało być też moje dziecko, to już zwłaszcza: gdyby urodziło się chore - trudno, kochałbym je tak samo i wychowałbym je najlepiej, jak potrafię; gdyby było wynikiem gwałtu - znalazłbym tego skur...czybyka nawet na końcu świata i urwałbym mu narzędzie zbrodni, ale dziecko bym kochał i wychował jak swoje; gdybym był biedny (...to bym się trzy razy zastanowił nad tym, czy chcę mieć dziecko, ale gdyby już było...), trudno - żyłbym tak, żeby przetrwać i żeby zapewnić mojemu dziecku najlepsze warunki, na jakie tylko mnie stać. I taką właśnie postawę chciałbym widzieć u ludzi, a nie "a co tam, róbmy co chcemy, a jak się zdarzy wpadka, to zawsze pozostaje aborcja".

Co do eutanazji, to zanim się na jej temat wypowiem, bo tu mam zdanie dość jasne i konkretne, to zacznę od tego, że trzeba rozróżniać dwa pojęcia, które są w tej sprawie mylone na potęgę: czym innym jest eutanazja, a czym innym zaniechanie tzw. terapii uporczywej. Eutanazja jest działaniem wprost zmierzającym do pozbawienia życia drugiego człowieka. Terapia uporczywa jest takim "na siłę" przedłużaniem komuś umierania. I ową terapię uporczywą nie uważam za coś dobrego - jeśli jasne jest, że ktoś umrze, należy pozwolić mu umrzeć i nie przedłużać mu cierpienia. Ale pozwolić komuś umrzeć to co innego, niż kogoś zabić, czyli podjąć samodzielnie działanie zmierzające do czyjejś śmierci. Bo niby jakie my mamy prawo decydować o tym, czy ktoś ma żyć, czy nie? Ktoś jest nieuleczalnie chory? Cóż, medycyna się rozwija, a i w niej zdarzają się cuda (lub, po prostu, rzeczy, których my sami o naszym ciele nie wiemy). I nie ma co udawać, że to dla "jego dobra", bo tak naprawdę eutanazja ma służyć tylko naszej wygodzie, sprawić, że nie będziemy musieli się taką osobą zajmować. Osoba nieuleczalnie chora sama może podjąć decyzję np. o niepodejmowaniu leczenia, jeśli będzie chciała umrzeć. Ale zabijanie ludzi jest dla mnie czymś nie do pomyślenia.
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najpow2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-powazny.png

i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png

W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)

I taką właśnie postawę chciałbym widzieć u ludzi, a nie "a co tam, róbmy co chcemy, a jak się zdarzy wpadka, to zawsze pozostaje aborcja".

Serio?...
Znasz kogoś kto ma taką postawę? Myślisz, że aborcja to takie hop siup? To jest ZABIEG. Jeżeli jest przeprowadzona farmakologicznie w domu, wiąże się z ogromnym bólem (skurcze). Kolejna sprawa - pieniądze. Trzeba przecież zapłacić. I myślisz, że to takie fajne jechać na Słowację, w strachu i niesamowitym pokładzie wątpliwości?
Wydaję mi się, że wiele ludzi (tak jak gordian) nie ma pojęcia o temacie i uważa, że aborcja to taka tam zachcianka. Przecież to takie fajne poronić sobie w łazience, bać się czy macica wydaliła wszystko, bo jak nie to trzeba iść do szpitala na łyżeczkowanie :v. Łyżeczkowanie w ogóle jest super, zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym (co jest kolejnym zagrożeniem) wsadzają ci narzędzia do.. wiesz gdzie :D.
Same przyjemności. Już pomijam kwestię psychiki, bo to gruby temat.
Także weźcie się zastanówcie czasem.

>>>*<<<

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/1d42d09131d8d71cafbee63f044368e7/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o4_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b7dce6f4a8eaff8a995dbf5f8cfc1cec/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o5_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/6f1f5dc3e260beb42dadeb04c6e15902/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o1_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b11e2eb6e8bfa6bce3f8301f39685e40/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o6_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/063bb7066e4e38e248da610a8e49e1ad/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o3_640.png

~~*~~

this world is a school

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/591048ab9fa8e6dd1fe207d863379d7d/tumblr_oqdakqraui1vz54q7o1_r1_500.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/5bea28b680dda6347611519e29514b3a/tumblr_o7e29wmyX31v2xrtuo1_400.gif

>>>*<<<

<3

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

Prefix użytkownikagordian119
A skąd stwierdzenie, że ja nie wiem, co mówię? Napisałem wyraźnie, że nie chcę się wypowiadać na temat prawa aborcyjnego, bo to muszą stworzyć osoby o wiele mądrzejsze ode mnie. Nigdy nie twierdziłem, że decyzja o poddaniu się aborcji jest łatwą decyzją. Wyrażam tylko swoje obawy wobec tego, do czego może doprowadzić myślenie o aborcji jako o czymś "normalnym", co zawsze jest dostępne i co zawsze można zrobić, a co wynika raczej z postawy ludzi, z zaniku odpowiedzialności i takich wartości, jak miłość czy rodzina, które są uznawane za relikty przeszłości. I tylko o to mi chodzi - gdybyśmy żyli w taki sposób, dyskusje takie, jak ta, w ogóle nie miałyby racji bytu. No ale cóż, w idealnym świecie nie żyjemy...
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najpow2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-powazny.png

i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png

W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)

Takoizu
Wypowiem się najpierw o eutanazji. Co do zasady jestem jej przeciwna, ale jeżeli osoba starsza lub nieuleczalnie chora, nad którą wisi wyrok śmierci zdecyduje po rozmowie z psychologiem/psychiatrą że chce odejść to dla mnie okej. Tak samo w sytuacji kiedy lekarze stwierdzą śmierć mózgu a funkcje życiowe są podtrzymywane przez maszyny, to najbliższe osoby powinny móc podjąć decyzję o odłączeniu ( ale nie wiem czy to się podpisuje pod eutanazje).

Co do aborcji, jestem za w trzech przypadkach które do niedawna widniały w ustawie. Moim zdaniem powinna jeszcze zostać przywrócona przesłanka ekonomiczna, która zakładałaby, że aborcji mogą dokonać osoby w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej - po wcześniejszym dokładnym sprawdzeniu czy to będzie zasadne. Nie jestem zwolennikiem aborcji na życzenie "bo tak". Bo nie chce dziecka. Bo jednak o ile nie dotyczy to osoby bardzo młodej np. 15 latki ( ale tutaj bym podłączyła pod przesłankę ekonomiczną o której pisałam) to jednak osoba decydująca się na współżycie powinna być też na tyle dojrzała żeby zdawać sobie sprawę z konsekwencji takiego działania oraz wiedzieć w jaki sposób zapobiegać ewentualnej ciąży.

Moja postawa wynika głównie z tego, że ja bym nie potrafiła dokonać czegoś takiego. Ale jeżeli są kobiety, które są na tyle silne psychiczne że poradzą sobie z tym to ja ich nie oceniam i nie potępiam, bo zdaje sobie sprawę że często jest to jest decyzja bardzo ciężka.

Moim zdaniem zamiast zabraniać aborcji z przyczyn eugenicznych niech się wezmą na poważnie za pomoc tym chorym dzieciom i ich rodzicom. Zamiast grozić całkowitym zakazem aborcji niech dadzą powszechniejszy dostęp do antykoncepcji. Prowadzić normalne zajęcia z Edukacji Seksualnej.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Prefix użytkownikaAlette
No dobra, ale wyobraź sobie, że gdyby twoje urodzone, np 5 letnie dziecko miało wypadek i potrzebowałoby krwi (zakładając, że nie ma na stanie), to NIKT nie ma prawa cię zmusić, aby oddać mu krew. Nikt. Ono może sobie umierać, ale nikt nie zmusi cię do oddania krwi lub narządu własnemu dziecku.

Też mogę podać przykład na tym poziomie.
Noworodki są niesamodzielne i pożyczają sobie twoje życie, żeby przetrwać. To może w takim razie zezwólmy na porzucanie niemowlaków w lesie albo lepiej - na śmietnikach. Ostatecznie opieka nad dzieckiem też odbija się na zdrowiu rodziców. Nie ma dziecka, nie ma problemu.

Dlaczego więc 'żywe', urodzone dziecko może umrzeć jak nie wyrazisz zgody na oddanie mu organu, bo autonomia ciała, a płód masz trzymać w sobie, bo tak? Jak jesteś w ciąży, to już nie masz prawa nagle decydować o swoim ciele?

Jeśli ciąża powoduje zagrożenie dla twojego zdrowia, aborcja wciąż jest legalna. Zagrożenie dla zdrowia to chociażby to "oddanie organu", dlatego nie rozumiem porównania.

Póki płód nie może przeżyć poza organizmem kobiety, jest od niej zależny i "wypożycza" twój narząd jakim jest macica.

To tak jakbyś porwała i uwięziła w piwnicy człowieka, a potem powiedziała, że ma być ci wdzięczny za lokum i jedzenie.

Moim zdaniem powinna jeszcze zostać przywrócona przesłanka ekonomiczna, która zakładałaby, że aborcji mogą dokonać osoby w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej - po wcześniejszym dokładnym sprawdzeniu czy to będzie zasadne.

Moim zdaniem ta przesłanka nie ma racji bytu. Bo jeśli podstawą zakazu aborcji jest ochrona życia, to ochrona sytuacji materialnej jest zawsze poziom niżej. Tym bardziej, jeśli masz możliwość oddania dziecka po urodzeniu.
Nie wiem, czy dobrze się wyraziłam. Po prostu jeśli uznajesz, że płód to człowiek, to trudno uznać za dopuszczalne zabicie go z powodu biedy (chyba, że powodu tej biedy faktycznie nie byłoby czym dziecka nakarmić, co jednak obecnie nie przejdzie, bo przecież dziecko można oddać). A jeśli uznajesz, że płód człowiekiem nie jest, to tym bardziej przesłanka ekonomiczna nie ma sensu, bo po prostu aborcja powinna być dozwolona.

Ja z aborcją akurat mam duży problem, bo po prostu emocjonalnie nie mogę jej zaakceptować, chyba że dotyczy naprawdę szczególnych sytuacji (jak nieuleczalna choroba dziecka, ciąża w wyniku czynu zabronionego, zagrożenie dla życia i zdrowia matki). Natomiast z drugiej strony każdy ma własne sumienie i niech sam się z niego rozlicza.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Jezu. Alette wygrałaś w dziedzinie najbardziej bzdurnej i nieadekwatnej argumentacji. Poważnie, jestem w szoku. Ale nie obrażaj się, po prostu bardzo mnie zaskoczyły twoje wypowiedzi, wyglądają jakby były odpowiedzią na coś kompletnie innego, a nie na moje słowa.

Też mogę podać przykład na tym poziomie.
Noworodki są niesamodzielne i pożyczają sobie twoje życie, żeby przetrwać. To może w takim razie zezwólmy na porzucanie niemowlaków w lesie albo lepiej - na śmietnikach. Ostatecznie opieka nad dzieckiem też odbija się na zdrowiu rodziców. Nie ma dziecka, nie ma problemu.

To jest kompletnie od czapy. Ja mówię, o autonomii ciała człowieka i PRAWIE. Nie ma możliwości LEGALNIE zmusić kogoś do oddania narządu. A porzucanie noworodków jest nielegalne. To jest tak ogromna różnica, że szkoda szczempić ryja.

Jeśli ciąża powoduje zagrożenie dla twojego zdrowia, aborcja wciąż jest legalna. Zagrożenie dla zdrowia to chociażby to "oddanie organu", dlatego nie rozumiem porównania.

Nawet nie wspomniałam o zagrożeniu zdrowia... I nie wiem co to ma do "oddania organu". Mój przykład był kompletnie inny.

Póki płód nie może przeżyć poza organizmem kobiety, jest od niej zależny i "wypożycza" twój narząd jakim jest macica.

To tak jakbyś porwała i uwięziła w piwnicy człowieka, a potem powiedziała, że ma być ci wdzięczny za lokum i jedzenie.

CO XD. Kuhwa alette ty jesteś inteligentną dziewczyną. Co tu się odjaniepawliło XD.
Jest o g r o m n a różnica między porwaniem, wbrew woli człowieka, który jest urodzony, jest samodzielnym bytem a ciążą XD. Ja naprawdę nie wiem skąd to porównanie. Tak jakbyś w ogóle nie odnosiła się do mojej wypowiedzi.

Nie jestem zwolennikiem aborcji na życzenie "bo tak". Bo nie chce

Serio myślisz, że ktoś bez żadnych przesłanek po prostu idzie sobie na zabieg/bierze tabletki? Bo tak?

Bo jednak o ile nie dotyczy to osoby bardzo młodej np. 15 latki ( ale tutaj bym podłączyła pod przesłankę ekonomiczną o której pisałam) to jednak osoba decydująca się na współżycie powinna być też na tyle dojrzała żeby zdawać sobie sprawę z konsekwencji takiego działania oraz wiedzieć w jaki sposób zapobiegać ewentualnej ciąży.

Akurat jak pracowałam na ginekologicznym, to większość dziewczynek w podobnym wieku miało aborcję farmakologiczną z marszu. A w dokumentacji nie ma konkretnie zabiegu, jest tylko nazwa leku. Zazwyczaj tak zabazgrana, że tylko lekarz lub farmaceuta się rozczyta XD.

Moim zdaniem powinna jeszcze zostać przywrócona przesłanka ekonomiczna, która zakładałaby, że aborcji mogą dokonać osoby w bardzo trudnej sytuacji życiowej i materialnej - po wcześniejszym dokładnym sprawdzeniu czy to będzie zasadne.

Hmm jestem na tak i na nie. Bo to bez sensu sprawdzać majątek osoby i decydować czy można dokonać aborcji jeśli nie spełnia absolutnego minimum egzystencji. Jakby nie było są zasiłki dla bidoków i dzieciorobów, więc jak to się doliczy, to wyjdzie, że da się tam jakoś dziecko uchować.

Zapomniałam jak lubię to forum XD.

>>>*<<<

>>>*<<<

~~*~~

~~*~~

~~*~~

~~*~~

~~*~~

this world is a school

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

<3

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

Prefix użytkownikakkinga123
Myślę że temat jest ważny. Jestem zwolenniczką aborcji ogólnodostępnej dla każdej kobiety. W każdy wypadku. Kropka. Jak to ładnie ujęła Alette

Natomiast z drugiej strony każdy ma własne sumienie i niech sam się z niego rozlicza.

Także tego. Państwo nie powinno mieć tu nic do gadania i regulować indywidualnych wyborów kobiety skoro jesteśmy samodzielnie myślącymi jednostkami oraz "mamy własne sumienie". Dlatego ja osobiście wychodziłam na ulice i protestowałam. I to nie, że za kompromisem, tylko za wolnością wyboru.
Sama nie chce mieć dzieci więc świetnie wiem co robić kiedy zaszłabym w nieplanowaną ciąże. To nie tak, że tego nie zrobię bo państwo mi utrudnia. Gorzej z kobietami/dziewczynami które nie do końca wiedzą ( lub ich nie stać) i będą podejmować drastyczne środki żeby się tej ciąży pozbyć. Choćby myśląc o ich życiu i zdrowiu nikt nie powinien utrudniać tylko pozostawiać to jeszcze raz zacytuję - sumieniu osoby decydującej się na aborcję.
Fajnie jakby osoby które samy nie zrobiłyby aborcji nie podejmowały decyzji za całą resztę.
PS. z argumentem "to niech osoba podejmująca się aborcji nie podejmuje decyzji za dziecko" nie będę dyskutować bo wchodzimy na to co już ładnie wyjaśniała saharis - jest różnica między ciążą, zarodkiem, a urodzonym człowiekiem - samodzielnym bytem.
Nawet jeśli Ty tak nie uważasz - znowu nie narzucaj swojego światopoglądu innym. Bo chcąc nie chcąc cała ta dyskusja tym właśnie jest - światopoglądem. Nie narzucaj komuś swojego. Nikt nie szedł na strajki z hasłem - zmuszajmy kobiety do aborcji. Nikt nie narzucał naszego spojrzenia na sprawę. Nadal jeśli jesteś przeciwna to jak najbardziej nie powinnaś tej aborcji robić.
Także kwitując moje poglądy: Twoje ciało - Twoja sprawa.
Last letter of Sehzade Mustafa to Sultan Suleiman

Hunkarim, you will most likely never get the opportunity to read this letter that I will be carrying on my heart. I am writing this letter on the off chance that I fall into a fate that I hope will never happen. This is my wish. But if my wish does not happen, and this letter does indeed reach your hands, that would mean that you have executed me.
Oh Hunkarim, oh my dear father.
Since you are reading these sentences, you have cut out your own heart, and I have passed away from this planet of lies. Please know that your hands have been mixed with blood, and know that you have taken an innocent life. We made a promise to each other. I promised you that I would never rebel against you. And you swore that you would not execute me. I kept my promise, father, and I definitely did not rebel against you. I swear on my son Mehmet life, and I swear on my daughter Nergizsah life that I did not betray you! I will never. However, you, you went back on your word. You did the thing that you said you would never do! I am leaving this cruel worlld in where a father can kill his own son. Instead of living like an oppresor who, for the sake of his good fortune and for the power that the throne brings,
has targeted his father's life, I would rather die like someone who was wronged and appressed.
Maybe my name won't be written into the golden pages of history and nobody will speak of my victories, nor will I have a throne to preside over. Furthermore, people will write that i was a Sehzade who was a traitor. So be it. Let them write things that way. Let them hide the truth that Allah knows. One day will come where the stories of the oppressed will also be told... Maybe in a few years, or maybe in a hundreds of years, someone will tell my story. Someone will hear me and will learn the truth. And on that day justice will return to the oppressed.

i.imgur.com/HlRYvEP.gifi.imgur.com/dafzPqD.gifi.imgur.com/1WcHqgt.gif45.media.tumblr.com/35397a1b8534d3991c0f332557453c92/tumblr_nnueh37YNQ1uo0ulzo4_250.gifi.imgur.com/EYDhIix.gif49.media.tumblr.com/378e6d3fd739144b474bbdd669c2fc90/tumblr_nnueh37YNQ1uo0ulzo6_250.gifi.imgur.com/8FPz1r9.gifi.imgur.com/scu3Fzj.gif

i.imgur.com/oVY98CH.gif
i.imgur.com/ZNZ11IG.gif
i.imgur.com/P73W7US.gif
i.imgur.com/SfRyfAW.gif
i.imgur.com/o7A55GD.gif
i.imgur.com/pjYPwoV.gif

i.imgur.com/VrzT6hh.gifi.imgur.com/SsL6YUI.gif
i.imgur.com/TQJKFxr.gifi.imgur.com/KkaA2gj.gif
i.imgur.com/rprKW9M.gifi.imgur.com/xmMnNoT.gif
i.imgur.com/2Rt98I5.gifi.imgur.com/fl4RgJ7.gif
i.imgur.com/oVLFtqO.gif i.imgur.com/5bi2Qk9.gif

65.media.tumblr.com/7966f8192d94bbef1ffd5bc076bbaa64/tumblr_mh16esZcUo1rc2hr9o1_500.png

i.imgur.com/CL9tw9i.png

Prefix użytkownikaAlette
Sarahis, nie wiem, dlaczego uważasz, że twoje spojrzenie na świat jest lepsze niż każde inne. Coś jest bzdurą, bo się z tym nie zgadzasz. Fajnie. Ale w sumie spoko że jesteś świecie przekonana o wyższości własnej racji. Na pewno jest ci z tym łatwiej w życiu.

Jeśli chodzi o mój przykład, to oczywiście, że on nie oddaje problemu aborcji - tak samo jak twój. Bo nie da się zestawić dwóch zupełnie innych sytuacji tylko dlatego, że mają podobne cechy.

Poza tym musisz się zdecydować - bo niby piszesz o PRAWIE, a totalnie pomijasz, że w PRAWIE jest zakaz aborcji. Także albo gadamy o tym jak jest albo o tym jak powinno być.
Także oczywiście porzucanie dzieci jest nielegalne. Aborcja też. Możemy rozmawiać zalegalizowaniu aborcji z tego czy innego powodu i możemy rozmawiać o zalegalizowaniu porzucania noworodków z tego czy innego powodu.

Nawet nie wspomniałam o zagrożeniu zdrowia... I nie wiem co to ma do "oddania organu". Mój przykład był kompletnie inny.

Ale jak kompletnie inny? Piszesz, że nie ma legalnej możliwości zmuszenia rodzica do oddania organu umierającemu dziecku. A ja ci piszę, że nie ma legalnej możliwości zmuszenia kobiety w ciąży, żeby oddała organ dziecku w macicy i to jest przykład legalnej aborcji. Jeśli w twoim przykładzie chodzi o coś jeszcze innego, to serio - o co?

Jest o g r o m n a różnica między porwaniem, wbrew woli człowieka, który jest urodzony, jest samodzielnym bytem a ciążą

No nie jestem specjalistą, ale wydawało mi się, że dziecko nie nawiedza kobiety podczas snu ze słowem "chcę zająć twoją macicę, idź i kopuluj".
A tak już bardziej konkretnie - co to w ogóle za tekst "wypożycza" sobie macicę? Co najmniej jakby faktycznie to dziecko miało jakikolwiek wybór niż w tej macicy siedzieć i jakby samo się sprowadziło na ten świat i wcale nie powstało (totalnie poza swoją wolą) przez właśnie tę "właścicielkę macicy" i jej partnera seksualnego.

No i oczywiście, że jest ogromna różnica między człowiekiem przed i po urodzeniu. Jest też różnica między niemowlakiem a nastolatkiem (również ogromna). I?

PS. z argumentem "to niech osoba podejmująca się aborcji nie podejmuje decyzji za dziecko" nie będę dyskutować bo wchodzimy na to co już ładnie wyjaśniała saharis - jest różnica między ciążą, zarodkiem, a urodzonym człowiekiem - samodzielnym bytem.

Ja akurat się z tym nie zgadzam, bo rozmawianie z aborcji z wyłączeniem jej głównego problemu nie ma w zasadzie sensu. To takie przerzucanie się łajnem po prostu. Znaczy zawsze fanie porzucać w siebie łajnem, ale tylko na HPnecie w sumie i tylko na forum :D

Mogę się mylić (ale nikt na razie mnie z tego błędu nie wyprowadził), ale cały problem aborcji sprowadza się do tego, kiedy uznajemy, że jest człowiek, a kiedy jeszcze nie. No i dlaczego akurat ten moment jest właściwy. Tutaj wiele osób jest przekonanych, że ma dostęp do "prawdy", ale to jest dziwne. Bo problemy etyczne mają to do siebie, że nie ma na nie "oczywistej" odpowiedzi.

I ze względu na brak odpowiedzi jestem za legalną aborcją. Ale nie podpisuję się pod hasłami "płód to nie człowiek" ani "twoje ciało, twoja sprawa". No i wiadomo, że moje zdanie nie ma tu wielkiego znaczenia, bo racja jest jak dupa i każdy ma swoją. Ale skoro ktoś może uważać, że płód to taki tam sobie zarodek to w gruncie rzeczy ktoś może uważać, że aborcja to zbrodnia.
Edytowane przez Prefix użytkownikaAlette dnia 06.03.2021 22:27

Kazui <3

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Prefix użytkownikakkinga123

Ja akurat się z tym nie zgadzam, bo rozmawianie z aborcji z wyłączeniem jej głównego problemu nie ma w zasadzie sensu. To takie przerzucanie się łajnem po prostu. Znaczy zawsze fanie porzucać w siebie łajnem, ale tylko na HPnecie w sumie i tylko na forum :D
Mogę się mylić (ale nikt na razie mnie z tego błędu nie wyprowadził), ale cały problem aborcji sprowadza się do tego, kiedy uznajemy, że jest człowiek, a kiedy jeszcze nie. No i dlaczego akurat ten moment jest właściwy. Tutaj wiele osób jest przekonanych, że ma dostęp do "prawdy", ale to jest dziwne. Bo problemy etyczne mają to do siebie, że nie ma na nie "oczywistej" odpowiedzi.

Ale ja go nie wyłączam właśnie mówię, że jest to kwestia światopoglądu.
I jeśli ktoś uważa, że jego racja jest jedyna i niepodważalna bo odnalazł jedyną prawidłową odpowiedź, to nie ma sensu. Bo wiadomo, nikt zdania nie zmieni więc będzie to jałowe.
Wiec nie chciałam się tu kłócić z osobistymi poglądami osoby, czy i kiedy płód zaczyna być dzieckiem, albo czy aborcja jest dobra czy zła w odczuciu jednostki, tylko że państwo nie powinno nic nam tutaj narzucać, bo to nasza indywidualna decyzja.
Last letter of Sehzade Mustafa to Sultan Suleiman

Hunkarim, you will most likely never get the opportunity to read this letter that I will be carrying on my heart. I am writing this letter on the off chance that I fall into a fate that I hope will never happen. This is my wish. But if my wish does not happen, and this letter does indeed reach your hands, that would mean that you have executed me.
Oh Hunkarim, oh my dear father.
Since you are reading these sentences, you have cut out your own heart, and I have passed away from this planet of lies. Please know that your hands have been mixed with blood, and know that you have taken an innocent life. We made a promise to each other. I promised you that I would never rebel against you. And you swore that you would not execute me. I kept my promise, father, and I definitely did not rebel against you. I swear on my son Mehmet life, and I swear on my daughter Nergizsah life that I did not betray you! I will never. However, you, you went back on your word. You did the thing that you said you would never do! I am leaving this cruel worlld in where a father can kill his own son. Instead of living like an oppresor who, for the sake of his good fortune and for the power that the throne brings,
has targeted his father's life, I would rather die like someone who was wronged and appressed.
Maybe my name won't be written into the golden pages of history and nobody will speak of my victories, nor will I have a throne to preside over. Furthermore, people will write that i was a Sehzade who was a traitor. So be it. Let them write things that way. Let them hide the truth that Allah knows. One day will come where the stories of the oppressed will also be told... Maybe in a few years, or maybe in a hundreds of years, someone will tell my story. Someone will hear me and will learn the truth. And on that day justice will return to the oppressed.

i.imgur.com/HlRYvEP.gifi.imgur.com/dafzPqD.gifi.imgur.com/1WcHqgt.gif45.media.tumblr.com/35397a1b8534d3991c0f332557453c92/tumblr_nnueh37YNQ1uo0ulzo4_250.gifi.imgur.com/EYDhIix.gif49.media.tumblr.com/378e6d3fd739144b474bbdd669c2fc90/tumblr_nnueh37YNQ1uo0ulzo6_250.gifi.imgur.com/8FPz1r9.gifi.imgur.com/scu3Fzj.gif

i.imgur.com/oVY98CH.gif
i.imgur.com/ZNZ11IG.gif
i.imgur.com/P73W7US.gif
i.imgur.com/SfRyfAW.gif
i.imgur.com/o7A55GD.gif
i.imgur.com/pjYPwoV.gif

i.imgur.com/VrzT6hh.gifi.imgur.com/SsL6YUI.gif
i.imgur.com/TQJKFxr.gifi.imgur.com/KkaA2gj.gif
i.imgur.com/rprKW9M.gifi.imgur.com/xmMnNoT.gif
i.imgur.com/2Rt98I5.gifi.imgur.com/fl4RgJ7.gif
i.imgur.com/oVLFtqO.gif i.imgur.com/5bi2Qk9.gif

65.media.tumblr.com/7966f8192d94bbef1ffd5bc076bbaa64/tumblr_mh16esZcUo1rc2hr9o1_500.png

i.imgur.com/CL9tw9i.png

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
Wiecie co?
Ja przez lata uważałam, że tzw. Kompromis aborcyjny był ok. Dalej uważam, że to jest absolutnie minimum, jakie powinno być zagwarantowane kobietom, a tymczasem nasz rząd postanowił odebrać nam jedno z naszych praw i na siłę zrobić z nas męczennice. Niedawno urodziłam drugie dziecko i byłam przeszczęśliwa, że gdyby z płodem było coś nie tak to miałabym wybór. Jestem pewna, że chorego dziecka bym nie urodziła i koniec. Nie i już. Porody to była dla mnie masakra, to jak po nich wyglądam też pozostawia wiele do życzenia, to jak się czuję również (problemy z rpodwoziemr1; i nasilone problemy z kręgosłupem, prawdopodobnie czeka mnie operacja). Nie wyobrażam sobie znosić tego całego poświęcenia, bólu, trudu i swojego ciała, aby urodzić dziecko, którego wychowywać bym nie chciała. Jednak to jeszcze jest optymistyczny scenariusz, że byłoby co wychowywać, bo wiele z wad jest letalną, takie płody nie mają nawet najmniejszych szans na przeżycie, a każdy uszkodzony płód stanowi ryzyko dla matki.
Zastanawiam się czy rząd w ogóle myślał o psychice tych biednych kobiet, które pozostaną bez wyboru. Czy myślał o tych, które już były umówione na aborcję i zostało to odwołane? Czy myślał o personelu szpitali, o hospicjach i innych placówkach, które będą niezbędne, aby porody takich zmasakrowanych dzieci przyjmować? Wątpię.
Szczerze? Gdyby nie to, że dosłownie za pierwszym razem się udało, to teraz nie zaszłabym w ciążę.
Wracając do początku mojej wypowiedzi. Kiedyś uważałam, że kompromis aborcyjny wystarczy, ale zmieniłam zdanie i jestem za aborcją na życzenie. Dlaczego? Bo krótko po porodzie zdarzył mi się wypadek przy pracy - prezerwatywa pękła, poleciałam po Ella One, ale cały czas bałam się, że tabletka mogła nie zadziałać. Zrobiłam masę testów ciążowych i byłam już dosłownie spakowana, na wypadek, gdyby czekała mnie wycieczka za granicę w celu usunięcia ciąży. Absolutnie nie byłam gotowa na kolejne dziecko, ba! Nie chcę mieć kolejnego dziecka, bo uważam, że nie mam na to warunków, pomimo tego, że mam dom 130m2, ale nie mam żadnego wolnego pokoju. Nie wiem jak ludzie mogą się cisnąć na 35m2 w 5 osób, ale to temat na inną rozmowę. Także tak, aborcja powinna być legalna, tak samo jak podwiązanie jajowodów. Nie mówię, że w przypadku braku wskazań medycznych czy innych (np. Gwałt) powinna być refundowana, ale powinna być możliwa.
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Wiecie co?
Ja przez lata uważałam, że tzw. Kompromis aborcyjny był ok. Dalej uważam, że to jest absolutnie minimum, jakie powinno być zagwarantowane kobietom, a tymczasem nasz rząd postanowił odebrać nam jedno z naszych praw i na siłę zrobić z nas męczennice. Niedawno urodziłam drugie dziecko i byłam przeszczęśliwa, że gdyby z płodem było coś nie tak to miałabym wybór. Jestem pewna, że chorego dziecka bym nie urodziła i koniec. Nie i już. Porody to była dla mnie masakra, to jak po nich wyglądam też pozostawia wiele do życzenia, to jak się czuję również (problemy z rpodwoziemr1; i nasilone problemy z kręgosłupem, prawdopodobnie czeka mnie operacja). Nie wyobrażam sobie znosić tego całego poświęcenia, bólu, trudu i swojego ciała, aby urodzić dziecko, którego wychowywać bym nie chciała. Jednak to jeszcze jest optymistyczny scenariusz, że byłoby co wychowywać, bo wiele z wad jest letalną, takie płody nie mają nawet najmniejszych szans na przeżycie, a każdy uszkodzony płód stanowi ryzyko dla matki.
Zastanawiam się czy rząd w ogóle myślał o psychice tych biednych kobiet, które pozostaną bez wyboru. Czy myślał o tych, które już były umówione na aborcję i zostało to odwołane? Czy myślał o personelu szpitali, o hospicjach i innych placówkach, które będą niezbędne, aby porody takich zmasakrowanych dzieci przyjmować? Wątpię.
Szczerze? Gdyby nie to, że dosłownie za pierwszym razem się udało, to teraz nie zaszłabym w ciążę.
Wracając do początku mojej wypowiedzi. Kiedyś uważałam, że kompromis aborcyjny wystarczy, ale zmieniłam zdanie i jestem za aborcją na życzenie. Dlaczego? Bo krótko po porodzie zdarzył mi się wypadek przy pracy - prezerwatywa pękła, poleciałam po Ella One, ale cały czas bałam się, że tabletka mogła nie zadziałać. Zrobiłam masę testów ciążowych i byłam już dosłownie spakowana, na wypadek, gdyby czekała mnie wycieczka za granicę w celu usunięcia ciąży. Absolutnie nie byłam gotowa na kolejne dziecko, ba! Nie chcę mieć kolejnego dziecka, bo uważam, że nie mam na to warunków, pomimo tego, że mam dom 130m2, ale nie mam żadnego wolnego pokoju. Nie wiem jak ludzie mogą się cisnąć na 35m2 w 5 osób, ale to temat na inną rozmowę. Także tak, aborcja powinna być legalna, tak samo jak podwiązanie jajowodów. Nie mówię, że w przypadku braku wskazań medycznych czy innych (np. Gwałt) powinna być refundowana, ale powinna być możliwa.
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the pages I write
Hold me tonight..."

Wiecie co?
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the pages I write
Hold me tonight..."

Sarahis, nie wiem, dlaczego uważasz, że twoje spojrzenie na świat jest lepsze niż każde inne. Coś jest bzdurą, bo się z tym nie zgadzasz. Fajnie. Ale w sumie spoko że jesteś świecie przekonana o wyższości własnej racji. Na pewno jest ci z tym łatwiej w życiu.

Nie wiem jak to wydedukowałaś, ale akurat ty powinnaś wiedzieć, czy coś jest legalne czy nie :D.

>>>*<<<

>>>*<<<

~~*~~

~~*~~

~~*~~

~~*~~

~~*~~

this world is a school

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

<3

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: