Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Out of range value for column 'thread_views' at row 1
Drukuj temat
Co ostatnio przeczytaliście?
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Elantris , Brandon Sanderson
ecsmedia.pl/c/elantris-b-iext39895333.jpg

Elantris - gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkane przez istoty wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, by pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantryjczycy stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a samo Elantris okryło się mrokiem, brudem i popadło w ruinę. Shaod stał się przekleństwem. Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy ze wszystkich sił ją ignorowali. Księżniczka Sarene z Ted przybywa do Kae, by zawrzeć polityczne małżeństwo z księciem korony Raodenem. Sądząc z korespondencji, mogła się spodziewać, że odnajdzie miłość. Dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a ona uważana jest za wdowę po nim...


Pierwsza powieść mojego ukochanego pisarza fantastyki. Wiele osób mówi, że pierwsza połowa książki ich znudziła, jednak mnie nudziły tylko pierwsze strony, chyba jak w każdej książce. Sanderson wprowadza zwykle kilku bohaterów do fabuły, i ciągle zmienia się perspektywa pisania, a to na korzyść jednej czy drugiej postaci. W tej książce nie ma określone jasnej i ciemnej strony mocy. Każdego możemy uważać za złego lub dobrego, a paleta postaci ułatwia nam wybór ulubionego bohatera. Uwielbiam sandersonowskie opisy świata, który za każdym razem jest równie odjechany, co tu dużo mówić, haha. Postacie Raodena i Hrathena są bardzo przyjemne, jednak szkoda, że Hreathe skończył jak skończył. Ogólnie to po skończeniu książki czułam wieki niedosyt, ponieważ chciałabym dowiedzieć się więcej na temat Aonów i tego dlaczego, ludzie z Elantris nie pomyśleli o rozpadlinie, która popsuła wszystko. Widać, że to początki naszego mistrza, bo nie dopracował wielu szczegółów, a mnogość kwestii została jeszcze do rozwiązania. Jednak drugiej części nie ma i trzeba tę książkę traktować jako wprowadzenia do sandersonowskiego Cosmere! Polecam za to Duszę Cesarza, której akcja toczy się na tej samej planecie ale gdzieś z daleka od Arleonu.



i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif


"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris


Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer
 
Prefix użytkownikaBeatrice
Ostatnio przeczytałam ,,Każdego Dnia'' , którą na prawdę chciałabym polecić. Wciągnęła od razu. Opowiada o chłopaku, który co dzień jest kimś innym. Pewnego Dnia znajduje się w ciele Justina i zakochxuje się w jego dziewczynie, Rhiannon. Nie może być z ukochaną, bo codziennie zmienia postać. Ale czy uda im się być razem mimo przeciwności losu? Jeśli chcecie się dowiedzieć to przeczytajcie tę książkę. :) Jest również ,,Pewnego dnia'', w której całą historię opowiada Rhiannon. Niestety jeszcze się za nią nie zabrałam, bo zaczynam ,,13 Reasons Why''. (polecam serial)
Gryffindor
_________________________________________________________
thumbs.gfycat.com/ThreadbareImpressionableIvorybilledwoodpecker-size_restricted.gif
_________________________________________________________

65.media.tumblr.com/aa8b71fcdfdebc48240dbdc533fd0477/tumblr_inline_nuj64pRGBX1rybbfs_500.gif
_________________________________________________________
 
Prefix użytkownikabatalion_88
Ja sobie odświeżyłem po bardzo wielu latach jedną z lepszych powieści detektywistycznych Agathy Christie pt. "Morderstwo w Orient Expressie"

Co tu dużo pisać... Chyba tylko to, że zapomniałem rozwiązania zagadki xD Pomyliło mi się z innym pociągiem oraz inną zagadką ;d
Królowa kryminałów jak zwykle doskonale - napięcie, tajemniczość, ciekawi goście, najlepszy detektyw na świecie Hercules Poirot, luksusowy pociąg, i bardzo wielu podejrzanych wśród gości expressu ;d No i zbrodnia - taka tajemnicza, że... warto to przeczytać, żeby samemu się dowiedzieć ;d
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png



m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif
 
Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
s.lubimyczytac.pl/upload/books/259000/259756/396086-352x500.jpg


Bliźnięta z lodu
S. K. Tremayne

Rok po tym, jak w wypadku ginie jedna z bliźniaczek jednojajowych, Lydia, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na maleńką szkocką wysepkę, którą Angus odziedziczył po babci. Liczą na to, że będą mogli tam podnieść się z traumy. Jednak gdy ich żyjąca córka, Kirstie, twierdzi, że pomylili jej tożsamość r11; i że w rzeczywistości jest Lydią r11; koszmar powraca. Zbliża się zima i Angus jest zmuszony opuścić wyspę, by podjąć pracę. Sarah czuje się odizolowana, a Kirstie (a może to Lydia) staje się coraz bardziej niespokojna. Gdy potężny sztorm odcina od świata Sarę i jej córeczkę, zmuszone są stawić czoła temu, co naprawdę wydarzyło się tamtego feralnego dnia.


"Nie tyle moja własna śmierć jest nie do zniesienia, ile śmierć najbliższych. Bo ich kocham. I część mnie umiera razem z nimi. Dlatego można by powiedzieć, że wszelka miłość jest formą samobójstwa." - Chyba mój ulubiony cytat z tej książki <3

Kilka słów ode mnie, postaram się unikać spoilerów ze względu na Mikasę :D A to co będę spoilerować to dam w spoiler.

Głównym tematem książki jest utrata dziecka, siostry bliźniaczki, o tym jak rodzina sobie z tym radzi. A niestety nie radzi sobie za dobrze. Przerażająca a zarazem fascynująca więź jaką dziewczynki miały ze sobą za życia, teraz staje się dla rodziców koszmarem. Jednak prawdziwy horror dla rodziny zaczyna się kiedy córka, która żyje, pyta się dlaczego nazywają ją Kirstie skoro ona ma na imię Lydia, a Kirstie nie żyje. Większość historii jest przedstawiona z narracji pierwszoosobowej Sary (matki bliźniaczek), która próbuje dowiedzieć się czy naprawdę mogli popełnić tak fatalną pomyłkę i opłakiwać śmierć żyjącej córki, a tej zmarłej nie wyprawić pogrzebu?
Spoiler :: Pokaż
Kiedy jednak Sara uznaje, że musieli się pomylić targają nią sprzeczne uczucia. Po pierwsze ulga, że Lydia żyje. To ona była jej ulubienicą, a Kirstie była typową córeczką tatusia.
Po drugie przerażenie, jak może cieszyć się z ożycia jednej córki, skoro to oznacza, że druga,
którą też kochała, nie żyje.

Częściowo historia jest przedstawiana z punktu widzenia ojca, jednak tutaj w trzeciej osobie. Dowiadujemy się, że ukrywa on przed żoną straszliwą tajemnicę, ale do samego końca nie wiemy o co chodzi.

Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego popołudnia? Dlaczego dziewczynka zginęła, chociaż lekarze zgodnie stwierdzili, że upadek z takiej wysokości nie miał prawa spowodować takich urazów jakie odniosła dziewczynka?
Czy bliźniacza więź między siostrami pozostała nawet po śmierci jednej z nich i duch zmarłej naprawdę prześladuje siostrę? Takie pytania człowiek zadaje sobie przez niemal całą książkę.

Dzieci zazwyczaj kojarzą nam się z czymś dobrym. Pozbawione niemoralnych zachowań
(szczególnie te młodsze, 6-7letnie), niezdolne do nienawiści, otaczające ufną miłością swoich rodziców. Co się jednak stanie gdy rodzic zawiedzie? Jak to wpływa na dziecko, które tak bezgranicznie mu ufało i wierzyło, że zawsze je ochroni?

Zakończenie mnie dobiło. Podobało mi się jako czytelnikowi, ale nie podobało mi się moralnie jako człowiekowi.

Spoiler :: Pokaż
Na końcu bowiem Sara odkrywa, że to ona była pośrednim sprawcą wypadku i śmierci swojej córeczki, jednak szok po tym był tak duży, że wyparła to z pamięci. Duch jej córki, albo też silne omamy spowodowane odzyskaniem tamtych utraconych wspomnień doprowadzają ją do samobójstwa.


Ta książka boli... autentycznie. Czułam ból matki, czułam ból ojca, czułam ból Kirstie (a może Lydii?)
"Bliźnięta z lodu" to książka będąca swego rodzaju syntezą thrillera z horrorem r11; autor wyciągnął pierwiastki z tych dwóch gatunków, czerpiąc pełnymi garściami z potencjału, jaki za nimi stoi. W efekcie powstała hybryda, która powinna zadowolić miłośników zarówno jednego, jak i drugiego.

Książkę zdecydowanie polecam.
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

5. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif


Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.


Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath


Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif


Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest


i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif


i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif


The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle


i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.


Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.


Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3


www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg
 
https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
ecsmedia.pl/c/prokurator-b-iext49319187.jpg


Paulina Świst* - Prokurator

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo, jako błyskotliwa adwokatka, odnosiła sukcesy na sali sądowej. Teraz jednak fortuna przestała jej sprzyjać: nie dość, że przyłapała męża na zdradzie, to musiała również podjąć się prowadzenia sprawy groźnego bandyty rSzaregor1;. Co gorsza, rSzaryr1; jest jej przyrodnim bratem, z którym od dawna nie miała r11; i nie chciała mieć r11; nic do czynienia.
Wydarzenia ostatnich tygodni postanawia odreagować w dyskotece. Po raz pierwszy w życiu ma ochotę zachować się nieodpowiedzialnier30; i udaje się jej to aż za bardzo. Ląduje w mieszkaniu Łukasza, którego dopiero co poznała na parkiecie. Po niesamowitych miłosnych uniesieniach, zaspokojna seksualnie, ale skacowana moralnie, ukradkiem wraca do domu. Zaledwie kilka godzin później przekonuje się, że pech upodobał ją sobie na dobre: "facet na jedną noc" okazuje się prokuratorem prowadzącym sprawę jej przyrodniego brata. Jakby tego było mało, wszystko wskazuje na to, że pozasłużbowe kontakty Kingi i Łukasza nie ograniczą się do jednego gorącego spotkaniar30;


Zarówno opis jak i info na okładce "ostry seks, ostry język..." lekko mnie zniechęciły, ale uznałam, że skoro mam to wezmę w podróż, najwyżej nie przeczytam. Całość w sumie przeczytałam w ok 6h.

Jeżeli chodzi o język pisany to wielkie brawa dla autorki, bo czyta się świetnie. Jakiś czas temu usłyszałam (i poniekąd się z tym zgodziłam), że coraz mniej kobiet pisze dobrze książki, dobrze oddając męską postać. Wiecie, że zbyt kobieco się wyrażają. Tutaj nie ma tego problemu. Nie ma zbędnego rozwodzenia się nad emocjami. Jak ktoś jest zły to jest w narracji (pierwsza os), że jest "wkur***" a nie "złość przepełniała go do szpiku kości...".

Sceny seksu też nie są opisane jakoś wulgarnie i szczegółowo (a tego się bałam), po prostu są, ale nie zakłócają głównej akcji.

Więc pod względem "pisania" autorka ma ode mnie 9/10.

Co do akcji, to też fajnie trzymało w napięciu, nie szło się oderwać, parę razy dałam się nawet zaskoczyć. Ale nie jest to też super kryminał, bo czasami miewałam wrażenie, że ten wątek przestępczy schodzi na drugi plan w porównaniu z relacją głównych bohaterów. Ale mimo to czytało się naprawdę przyjemnie.

Kreacja bohaterów, dla mnie świetna. Nie ma tu wyidealizowanych głównych postaci. Bohaterka, momentami niemiłosiernie drażni, ale drażniłaby bardziej gdyby była "doskonała". Tutaj działała na nerwy, ale w bardzo ludzki sposób. Oczywiście była trochę kreowana na ideał każdego faceta, bo fanka piłki nożnej, lubiąca pić piwo prosto z butelki, ale miała masę wad, które dodawały jej takiej właśnie normalności. Więcej problemów miałam z postacią Łukasza, który był po prostu gburem z pewną odmianą kryzysu wieku średniego (zaciąganie do łóżka gówniar), zbyt pewnym siebie i okrutnie aroganckim. Fajne jednak było to, że wykorzystywał te cechy po mistrzowsku w pracy (Prokurator) plus zyskuje przy bliższym poznaniu.

Biorąc pod uwagę powyższe, jest to książka, którą polecam i do której za pewne wrócę. A juz na pewno sięgnę po drugą książkę tej samej autorki - Komisarz.


* Paulina Świst to pseudonim literacki debiutującej autorki, a prywatnie adwokat prowadzącej indywidualna kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Urodziła się 27 września 1986 roku, ukończyła Uniwersytet Jagielloński i specjalizuje się w prawie karnym.

Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

5. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif


Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.


Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath


Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif


Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest


i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif


i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif


The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle


i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.


Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.


Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3


www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg
 
https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaJakub Scamander
Ostatnia książka, którą przeczytałem, to czwarta część serii Siedem Sióstr pod tytułem Siostra Perły. Czekałem na tę książkę miesiącami. A teraz czekam na kolejną część.

Książka jest wspaniała, zarówno, jak jej poprzedniczki. Tutaj jednak poczułem, że zmienia się ona powoli w harlequina.

Ksiazka ta opowiada o czwartej siostrze, CeCe, która aby odkryć swoje prawdziwe pochodzenie wyrusza do Australii.

Szczerze polecam.

Teraz czytam Grę o Tron. Jest to książka na naprawdę wysokim poziomie.
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaAneta02
Ostatnia książka, którą przeczytałem, to czwarta część serii Siedem Sióstr

Skojarzyło mi się z Sześć córek Małgorzaty Szyszko-Kondej, ale to nie ją ostatnio czytałam, chociaż polecam ;)

Ostatnia książka, którą przeczytałam to Dawca Lois Lowry. Gorąco zachęcam wszystkich do przeczytania i zastanowienia się nad treścią. Czy aby właśnie w tę stronę zmierza świat? Pomimo tytułu, który kojarzy się z narządami, bądź krwią, Dawca przekazuje wspomnienia.
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif





W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.



Chlubne i niechlubne osiągnięcia


i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg
 
https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Prefix użytkownikaJakub Scamander
Aneta02 napisał(a):

Ostatnia książka, którą przeczytałem, to czwarta część serii Siedem Sióstr

Skojarzyło mi się z Sześć córek Małgorzaty Szyszko-Kondej, ale to nie ją ostatnio czytałam, chociaż polecam ;)

Ostatnia książka, którą przeczytałam to Dawca Lois Lowry. Gorąco zachęcam wszystkich do przeczytania i zastanowienia się nad treścią. Czy aby właśnie w tę stronę zmierza świat? Pomimo tytułu, który kojarzy się z narządami, bądź krwią, Dawca przekazuje wspomnienia.


Siedem Sióstr napisała Lucinda Riley.

A Dawcę mam na liście książek, które chcę przeczytać już od dawna. Książka tylko jakoś mi jeszcze w ręce nie trafiła :D
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaAneta02
A Dawcę mam na liście książek, które chcę przeczytać już od dawna. Książka tylko jakoś mi jeszcze w ręce nie trafiła


Ja wygrałam ją z rozdania na instagramie (da się? Da! xD). Patrząc na tytuł miałam mieszane uczucia, ale okazało się być świetne. Szkoda tylko, że taka krótka i zakończenie nie bardzo mi pasuje, no ale nie będę spoilerować :D
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif





W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.



Chlubne i niechlubne osiągnięcia


i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg
 
https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Prefix użytkownikaManiaLovegood
A ja po raz nie wiem który jadę całą serię HP :D Jestem przy ZF (mój najmniej lubiany tom). A ostatnia spoza świata HP książką to Paddock Terri "odwyk". Jak ktoś lubi takie tematy to polecam :) Super jest również "Sztuka Morderstwa"Michael'a White'a. Dobry kryminał z zaskakującym zakończeniem i świetnymi opisami brutalnych morderstw :) Taa... czytam HP (którego mój partner nazywa "bajeczką" ) a poza HP wyłącznie krwawe kryminały albo wspomnienia ofiar pedofilów, psychopatów i wszelkich innych form znęcania się fizycznego i psychicznego. Także jakby ktoś miał coś z tej tematyki to podrzućcie :D
culturallydisoriented.files.wordpress.com/2012/07/tumblr_m7dk9xvcdk1rys4czo2_400.gif

sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/hogwarts-is-my-home-2.png

Mam prawie 30 lat a wciąż czekam na list z Hogwartu...
Wiedzma Hedwiga

Moje dzieci zamiast dobranocki będą oglądały Harrego Pottera
Harry
 
Prefix użytkownikaJakub Scamander
ManiaLovegood napisał(a):

A ja po raz nie wiem który jadę całą serię HP :D Jestem przy ZF (mój najmniej lubiany tom). A ostatnia spoza świata HP książką to Paddock Terri "odwyk". Jak ktoś lubi takie tematy to polecam :) Super jest również "Sztuka Morderstwa"Michael'a White'a. Dobry kryminał z zaskakującym zakończeniem i świetnymi opisami brutalnych morderstw :) Taa... czytam HP (którego mój partner nazywa "bajeczką" ) a poza HP wyłącznie krwawe kryminały albo wspomnienia ofiar pedofilów, psychopatów i wszelkich innych form znęcania się fizycznego i psychicznego. Także jakby ktoś miał coś z tej tematyki to podrzućcie :D


Mogę zapytać, dlaczego Zakon Feniksa nie należy do twoich ulubionych części?
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaManiaLovegood
Jakub Scamander napisał(a):

ManiaLovegood napisał(a):

A ja po raz nie wiem który jadę całą serię HP :D Jestem przy ZF (mój najmniej lubiany tom). A ostatnia spoza świata HP książką to Paddock Terri "odwyk". Jak ktoś lubi takie tematy to polecam :) Super jest również "Sztuka Morderstwa"Michael'a White'a. Dobry kryminał z zaskakującym zakończeniem i świetnymi opisami brutalnych morderstw :) Taa... czytam HP (którego mój partner nazywa "bajeczką" ) a poza HP wyłącznie krwawe kryminały albo wspomnienia ofiar pedofilów, psychopatów i wszelkich innych form znęcania się fizycznego i psychicznego. Także jakby ktoś miał coś z tej tematyki to podrzućcie :D


Mogę zapytać, dlaczego Zakon Feniksa nie należy do twoich ulubionych części?


Szczerze powiedziawszy to sama nie wiem. Ta część w wielu miejscach mnie irytuje. Zawiera za dużo zbędnych opisów, akcja jest mocno rozwleczona, jest wiele wątków (niektóre według mnie niekoniecznie potrzebne np. wątek Cho Chang i ich wizyta w kawiarni w walentynki), irytuje mnie bezsilność Dumbledor'a i jego obojętność wobec Harry'ego (może za bardzo się wczuwam w odczucia postaci czytając książkę ale jestem równie sfrustrowana jak Harry !). No i po prostu nie znoszę postaci Umbridge :) Zawsze ta część czytam i jej nie pomijam gdy lecę serię bo są w niej tez wątki bardzo istotne.

Za to najbardziej lubię Czare Ognia z jednego tylko pwoodu: Jak czytałam ją pierwszy raz to całą książkę się głowiłam kto jest tym złym charakterem. Pamiętam jak kombinowałam między Bagmanem a Karkarovem. Wyjaśnienie zagadki było tak zaskakujące, że ze względu na wspomnienie tego uczucia zaskoczenia często wracam do tej części.
culturallydisoriented.files.wordpress.com/2012/07/tumblr_m7dk9xvcdk1rys4czo2_400.gif

sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/hogwarts-is-my-home-2.png

Mam prawie 30 lat a wciąż czekam na list z Hogwartu...
Wiedzma Hedwiga

Moje dzieci zamiast dobranocki będą oglądały Harrego Pottera
Harry
 
Prefix użytkownikaJakub Scamander
ManiaLovegood napisał(a):

Jakub Scamander napisał(a):

ManiaLovegood napisał(a):

A ja po raz nie wiem który jadę całą serię HP :D Jestem przy ZF (mój najmniej lubiany tom). A ostatnia spoza świata HP książką to Paddock Terri "odwyk". Jak ktoś lubi takie tematy to polecam :) Super jest również "Sztuka Morderstwa"Michael'a White'a. Dobry kryminał z zaskakującym zakończeniem i świetnymi opisami brutalnych morderstw :) Taa... czytam HP (którego mój partner nazywa "bajeczką" ) a poza HP wyłącznie krwawe kryminały albo wspomnienia ofiar pedofilów, psychopatów i wszelkich innych form znęcania się fizycznego i psychicznego. Także jakby ktoś miał coś z tej tematyki to podrzućcie :D


Mogę zapytać, dlaczego Zakon Feniksa nie należy do twoich ulubionych części?


Szczerze powiedziawszy to sama nie wiem. Ta część w wielu miejscach mnie irytuje. Zawiera za dużo zbędnych opisów, akcja jest mocno rozwleczona, jest wiele wątków (niektóre według mnie niekoniecznie potrzebne np. wątek Cho Chang i ich wizyta w kawiarni w walentynki), irytuje mnie bezsilność Dumbledor'a i jego obojętność wobec Harry'ego (może za bardzo się wczuwam w odczucia postaci czytając książkę ale jestem równie sfrustrowana jak Harry !). No i po prostu nie znoszę postaci Umbridge :) Zawsze ta część czytam i jej nie pomijam gdy lecę serię bo są w niej tez wątki bardzo istotne.

Za to najbardziej lubię Czare Ognia z jednego tylko pwoodu: Jak czytałam ją pierwszy raz to całą książkę się głowiłam kto jest tym złym charakterem. Pamiętam jak kombinowałam między Bagmanem a Karkarovem. Wyjaśnienie zagadki było tak zaskakujące, że ze względu na wspomnienie tego uczucia zaskoczenia często wracam do tej części.


Ciekawe. ZF to moja ulubiona część, jednak przyznam tobie rację, że taki wątek, jak związek Harry'ego z Cho i ich randka w Hogsmeade były bezsensowne i nie pasujące do całej powieści.

Nie rozumiem również, dlaczego Dumbledore przez cały czas informował Harry'ego. W tej części zacząłem czuć do niego nawet niechęć.

A co do Umbridge, to przyznam, że ją lubię. Gdyby nie ona, ZF byłby nudną częścią.

Natomiast czytając Czarę Ognia, nie miałem takiej frajdy, iż najpierw obejrzałem film i nigdy nie przeczytałem książki do końca 😂 Ja jestem dopiero na krótko przed drugim zadaniem (ale wszystkie części przeczytałem).
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaManiaLovegood


Ciekawe. ZF to moja ulubiona część, jednak przyznam tobie rację, że taki wątek, jak związek Harry'ego z Cho i ich randka w Hogsmeade były bezsensowne i nie pasujące do całej powieści.

Nie rozumiem również, dlaczego Dumbledore przez cały czas informował Harry'ego. W tej części zacząłem czuć do niego nawet niechęć.

A co do Umbridge, to przyznam, że ją lubię. Gdyby nie ona, ZF byłby nudną częścią.

Natomiast czytając Czarę Ognia, nie miałem takiej frajdy, iż najpierw obejrzałem film i nigdy nie przeczytałem książki do końca 😂 Ja jestem dopiero na krótko przed drugim zadaniem (ale wszystkie części przeczytałem).


Na szczęście ja jestem tak stara, że zanim wyszły filmy zdążyłam przeczytać książki :D Wyjątkiem jest KF- najpierw obejrzałam film a potem odkryłam, że jest na podstawie książki i tak oto po latach wylądowałam na forum fanowskim :D:D
culturallydisoriented.files.wordpress.com/2012/07/tumblr_m7dk9xvcdk1rys4czo2_400.gif

sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/hogwarts-is-my-home-2.png

Mam prawie 30 lat a wciąż czekam na list z Hogwartu...
Wiedzma Hedwiga

Moje dzieci zamiast dobranocki będą oglądały Harrego Pottera
Harry
 
Prefix użytkownikaLilyatte
Narzekacie na ZF. Po mojemu wypadła słabo w porównaniu z pierwszymi czterema książkami. No ale to wtedy Harry jednak musi poradzić sobie z traumą po zabiciu przez Voldemorta Cedrica. No i słyszy o przepowiedni, jest osaczony i oczerniany przez Ministerstwo, no a społeczeństwo nie jest po jego stronie. No i nie zapominajmy o tym, że wciąż oczekuje się od niego ( jego bliscy zaznaczmy) że pokona największego czarnoksiężnika stulecia ( gdzie ostatniego, mniej skupionego na Anglii, Dumbledore nie zabił, a wtrącił do więzienia). Myślę, że to dobrze napisana książka, taka przejściowa pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Dla mnie najgorsza część to Książę Półkrwi. Cierpię przy tym bo to jest mocno skopane i nie. Po prostu nie
Discord, jeśli potrzeba szybkiego kontaktu: Lilyatte #4394


Dumna mama koronadzieciaWrozka


zapodaj.net/images/dbaa3837923e9.png




cdn.pixabay.com/photo/2014/04/02/10/21/roses-303548_1280.png


The world that's waiting up for me
That I call my own
Through the dark, through the door
Through where no one's been before
But it feels like home
 
Prefix użytkownikaJakub Scamander
Lilyatte napisał(a):

Narzekacie na ZF. Po mojemu wypadła słabo w porównaniu z pierwszymi czterema książkami. No ale to wtedy Harry jednak musi poradzić sobie z traumą po zabiciu przez Voldemorta Cedrica. No i słyszy o przepowiedni, jest osaczony i oczerniany przez Ministerstwo, no a społeczeństwo nie jest po jego stronie. No i nie zapominajmy o tym, że wciąż oczekuje się od niego ( jego bliscy zaznaczmy) że pokona największego czarnoksiężnika stulecia ( gdzie ostatniego, mniej skupionego na Anglii, Dumbledore nie zabił, a wtrącił do więzienia). Myślę, że to dobrze napisana książka, taka przejściowa pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Dla mnie najgorsza część to Książę Półkrwi. Cierpię przy tym bo to jest mocno skopane i nie. Po prostu nie


Zgodzę się z tobą. Książę Półkrwi to katastrofa. Zarówno książka, jak i film nie przypadły mi do gustu.
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaManiaLovegood
Lilyatte napisał(a):

Narzekacie na ZF. Po mojemu wypadła słabo w porównaniu z pierwszymi czterema książkami. No ale to wtedy Harry jednak musi poradzić sobie z traumą po zabiciu przez Voldemorta Cedrica. No i słyszy o przepowiedni, jest osaczony i oczerniany przez Ministerstwo, no a społeczeństwo nie jest po jego stronie. No i nie zapominajmy o tym, że wciąż oczekuje się od niego ( jego bliscy zaznaczmy) że pokona największego czarnoksiężnika stulecia ( gdzie ostatniego, mniej skupionego na Anglii, Dumbledore nie zabił, a wtrącił do więzienia). Myślę, że to dobrze napisana książka, taka przejściowa pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Dla mnie najgorsza część to Książę Półkrwi. Cierpię przy tym bo to jest mocno skopane i nie. Po prostu nie


Mnie zawiódł w KP głownie fakt, że od początku wiemy o co chodzi i kto jest tym złym (w sensie od pierwszych stron wiemy, że Draco ma zleconą misję a przy pierwszej wpadce domyślamy się, że misja jest zabicie Dumbledor'a). OK jest wątek z zabiciem Dumbledor'a przez Snape'a i dopiero w IS dowiadujemy się jak to naprawdę wyglądało (że Dumbledor sam zlecił Snape'owi zabić go) ale jednak poprzednie części były bardziej zaskakujące i czytało się je jak dobry kryminał. Na szczęście IS rekompensują ten niesmak :)
culturallydisoriented.files.wordpress.com/2012/07/tumblr_m7dk9xvcdk1rys4czo2_400.gif

sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/hogwarts-is-my-home-2.png

Mam prawie 30 lat a wciąż czekam na list z Hogwartu...
Wiedzma Hedwiga

Moje dzieci zamiast dobranocki będą oglądały Harrego Pottera
Harry
 
Prefix użytkownikaJakub Scamander
ManiaLovegood napisał(a):

Lilyatte napisał(a):

Narzekacie na ZF. Po mojemu wypadła słabo w porównaniu z pierwszymi czterema książkami. No ale to wtedy Harry jednak musi poradzić sobie z traumą po zabiciu przez Voldemorta Cedrica. No i słyszy o przepowiedni, jest osaczony i oczerniany przez Ministerstwo, no a społeczeństwo nie jest po jego stronie. No i nie zapominajmy o tym, że wciąż oczekuje się od niego ( jego bliscy zaznaczmy) że pokona największego czarnoksiężnika stulecia ( gdzie ostatniego, mniej skupionego na Anglii, Dumbledore nie zabił, a wtrącił do więzienia). Myślę, że to dobrze napisana książka, taka przejściowa pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Dla mnie najgorsza część to Książę Półkrwi. Cierpię przy tym bo to jest mocno skopane i nie. Po prostu nie


Mnie zawiódł w KP głownie fakt, że od początku wiemy o co chodzi i kto jest tym złym (w sensie od pierwszych stron wiemy, że Draco ma zleconą misję a przy pierwszej wpadce domyślamy się, że misja jest zabicie Dumbledor'a). OK jest wątek z zabiciem Dumbledor'a przez Snape'a i dopiero w IS dowiadujemy się jak to naprawdę wyglądało (że Dumbledor sam zlecił Snape'owi zabić go) ale jednak poprzednie części były bardziej zaskakujące i czytało się je jak dobry kryminał. Na szczęście IS rekompensują ten niesmak :)


Tak, to był udany wątek.

To z Draco autorce nie wyszło. Nawet jak się nad tym zastanowić, to nie wiem, czy było to w jakimś stopniu sensowne. Pokazywać nam, kto będzie tajemniczym sprawcą już na samym początku książki? Może Rowling sama nie miała dobrego pomysłu na KP, ale chciała napisać te 7, a nie 6 części? wink Ja bym nie miał nic przeciwko, gdybyśmy po ZF przeskoczyli do IŚ.
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Prefix użytkownikaLilyatte
Ostatnią książką jaką przeczytałam, był Wiedźmin. Bodajże Krew elfów. Postanowiłam to sobie odświeżyć i stwierdzam, ze z wiekiem coraz bardziej go lubię. A jesli chodzi o to co czytałam ostatnio: było to opowiadanie fanowskie o Harrym. Kocham <3
Dla mnie KP był nudny i ciężki. Nie mogłam go czytać. Dopiero pod koniec odzyskało to klimat i IŚ poprawiły moim zdaniem jakość serii. Tyle że w Insygniach Epilog mogłby nie istnieć.
Discord, jeśli potrzeba szybkiego kontaktu: Lilyatte #4394


Dumna mama koronadzieciaWrozka


zapodaj.net/images/dbaa3837923e9.png




cdn.pixabay.com/photo/2014/04/02/10/21/roses-303548_1280.png


The world that's waiting up for me
That I call my own
Through the dark, through the door
Through where no one's been before
But it feels like home
 
Prefix użytkownikaJakub Scamander
Lilyatte napisał(a):

Ostatnią książką jaką przeczytałam, był Wiedźmin. Bodajże Krew elfów. Postanowiłam to sobie odświeżyć i stwierdzam, ze z wiekiem coraz bardziej go lubię. A jesli chodzi o to co czytałam ostatnio: było to opowiadanie fanowskie o Harrym. Kocham <3
Dla mnie KP był nudny i ciężki. Nie mogłam go czytać. Dopiero pod koniec odzyskało to klimat i IŚ poprawiły moim zdaniem jakość serii. Tyle że w Insygniach Epilog mogłby nie istnieć.


Jesli o Wiedźminie mowa. Ostatnio w moje ręce wpadła pierwsza część tej sagi. Od lat marzyłem, aby przeczytać polską książkę, która zdobyła sławę na całym świecie. Grałem w gry, olądałem serial, ale książka do mnie nie przemówiła. Czytanie jej było dla mnie bardzo trudne, co mnie zdziwiło, bo książka ta ma w sobie lubiane przeze mnie klimaty.

A dlaczego sądzisz, że epilog w Insygniach Śmierci mógłby nie istnieć? Nie podobał ci się? Fani mieliby zbyt dużo pytań, gdyby autorka ukończyła książkę w komencie, gdy Harry opuszcza gabinet Dumbledore'a.
Weź sobie ciasteczko, Potter.
 
http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.19