Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Prefix użytkownikaKHZP [on]
Świetny czarodziej
23.11.2017 20:26
Mikasa, a komentuję nowy arcik, a tak to ślęczę nad prezentacją na EDB...

Żywa legenda
23.11.2017 20:25
co tam,żuczki? Rain

Prefix użytkownikaKHZP [on]
Świetny czarodziej
23.11.2017 20:23
Wioletta, za chwilkę zerknę. Wrozka

Księżna Półkrwi
23.11.2017 20:21
Nowy fanart. Motylki

Rycerz Walpurgii
23.11.2017 19:51
Zireael, Facepalm

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 36573 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 34826 punktów.

3) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 31769 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 30673 punktów.

6) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 29424 punktów.

8) Limonka

Posiada 28147 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 28084 punktów.

10) Prefix użytkownikaania919

Posiada 26099 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wybory/Polityka
Prefix użytkownikafuerte
U mnie od kilku lat bez zmian d;
Niektóre pytania tendencyjne, ale to chyba norma we wszelkiego rodzaju testach politycznych.

https://www.polit...&soc=-4.56
i65.tinypic.com/2hr04e9.jpg

i67.tinypic.com/2581pqg.gif

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikablad logiczny
Robiłem w międzyczasie i na szybko, koleżanki nie było w pracy więc nie mogła dopilnować czy zawsze to poprawnie przetłumaczyłem. Nie znoszę takich testów, (a zrobiłem ich kilka, w czasie różnych szkoleń) nawet jeśli są po polsku i mam czas. Jestem bowiem takim wielce indywidualnym indywiduum, że połowa pytań zwykle zupełnie do moich poglądów nie pasuje. Pytania są niektóre dość sztampowe i bez polotu.

Wyniku w formie graficznej czy liczbowej tutaj nie przedstawię, bo nie zrobiłem screena.
Jednak "czerwona plamka" w kwadracie miedzy godzinami 12-15. drugi rząd nad linią dzieląca liberałów, od osób o poglądach autorytarnych. W mojej opinii powinienem być jeszcze bliżej tej linii, lub nawet lekko poniżej, bo "autorytarny jestem tylko niektórych bardzo "gardłowych" sprawach, w innych jestem nieprzejednanym wrogiem autorytaryzmu. Do tego zaledwie 4 kratki, w prawo, choć, w mojej opinii jestem bardziej prawicowy. Ale być może źle przetłumaczyłem lub zrozumiałem niektórych z pytań.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikabatalion_88
Ja tam nawet nie spojrzałem na ten test, bo to nie ma najmniejszego sensu. Wiadomo, że one są jak bikini. Pokazują niby wiele, ale najważniejsze ukrywają.

Wiem, że mniej więcej od roku 1995 mam zdecydowanie prawicowe poglądy ; ) I do tego nie są mi potrzebne żadne testy jakich jest multum, i które tylko pośrednio nas jakoś utwierdzają w tym co sami myślimy. I tak decydujący jest głos przy urnie.

Przyznam, że na obecną chwilę kompletnie się wyłączyłem z naszego "podwórka"...
Już mnie to nudzi wzajemne skakanie sobie do gardeł, awantury, Smoleńsk, 500+, Tusk, Macierewicz, Misiewicz, Petru, imigranci, wiek emerytalny... wkoło nam wesoło;d
Ludzie przy rodzinnych stołach się żrą, a oni tam za kulisami razem wódkę piją.

Polityka to jedna wielka ściema. Przed kamerami co innego, a poza nimi inny świat. To interesy, pieniądze i kalkulacje i "zabiegi" jak tu robić, żeby mieć. Wydaje mi się, że szkoda nerwów, zdrowia i czasu na to wszystko. Ludzie, którzy mają jakieś ideały i konkretne przekonania i tak się tam nie do pchną ;d

I mnie dziwi, że po tylu latach kłamstw i dogadaniu się komunistów z "elitami" "drugiej Solidarności" ludzie jeszcze wierzą w jakieś podziały, bitwy, wojny polityczne. Lepiej sobie odpuścić i znaleźć inne hobby <; szary człowiek i tak zawsze będzie na...końcu.
m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikagordian119
Polać temu panu wyżej! I choć ja przez swoje życie przechodziłem chyba przez wszystkie możliwe poglądy polityczne z gimbopatriotą włącznie, ostatecznie wylądowałem na krześle umiarkowanego liberała, ale akurat nie o to chodzi. Przede wszystkim, zgadzam się z tym że polityka to jedno wielkie szambo i nawet jeśli znajdzie się ktoś taki komu naprawdę będzie zależało na państwie i ludziach, to władza zrobi z nim to samo, co robi ze wszystkimi ludźmi- zeżre, tak jak pieniądze czy narkotyki. Dlatego moje zainteresowanie polityką ogranicza się tylko do spraw lokalnych- takich, jakie mają realny wpływ na nasze życie i gdzie przynajmniej części władz na nas zależy. A wielka polityka to nic innego jak kręcenie lodów...
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Wszyscy to robią, więc ja też wrzucę tu swoich ulubieńców xD

Marika_Chase która była tu ze mną od pierwszych chwil, Angelina Johnson za bycie najlepszą adminką i komentowanie moich ficków jezyk, Ewa Potter za bycie moim ideałem piękna i przemiłą osóbką <3, Inga Clinton za bycie Karyno-Grażko-Dżesiką, która wraz ze mną należy do tajnej rosyjskiej mafii, Bad wolf za bycie kołem napędowym dla moich ficków, kospirre za bycie księżniczką Slytherinu, Debbie za to że jest przesłodka <3, Shanti, która naciąga mnie na sówki i na olewanie :D, Helenkaa za humor, spam w grach i zabawach, pomaganie Rodzinie i bycie pojętną uczennicą Cwaniak, Violet-Horde- milusia i nie przestająca mnie zadziwiać <3

W Hogwarcie:

Gordian Stella
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Prefix użytkownikaMikasa
Przede wszystkim, zgadzam się z tym że polityka to jedno wielkie szambo i nawet jeśli znajdzie się ktoś taki komu naprawdę będzie zależało na państwie i ludziach, to władza zrobi z nim to samo, co robi ze wszystkimi ludźmi- zeżre, tak jak pieniądze czy narkotyki. Dlatego moje zainteresowanie polityką ogranicza się tylko do spraw lokalnych- takich, jakie mają realny wpływ na nasze życie i gdzie przynajmniej części władz na nas zależy. A wielka polityka to nic innego jak kręcenie lodów...

Ale to zupełnie inna sprawa, my rozmawiamy o poglądach politycznych,a nie o realizacji swojej misji przez partie ;p Bo to, że właściwie wszystkie są do dupy, to chyba jasne...
i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Chyba się tu wszyscy, w tej sprawie zgadzamy, bo to oczywista oczywistość. Jedne partie robią to bardziej otwarcie inne bezczelnie udają, że to wszystko w trosce o "demokrację" i "nasze (rzekome) dobro". Usłużne media, w zamian za profity natomiast klepią to, przez całą dobę. Tak naprawdę to te wszystkie zagrywki mają jeden cel, zbudowanie "płotu" który izoluje "stworzenia trawożerne, czteronożne" których przeznaczeniem jest dojenie i strzyżenie, przez władze, dając im jakąś namiastkę wolności. Lew je przeskakuje lis się podkopuje, ale to są nieliczne wyjątki które oni mogą zaakceptować. Ważne są masy, a nie wyjątki
Jedyny bat na to towarzystwo to jasne wyrażanie swoich poglądów, (oni boją się wyników sondaży), oraz prawd, nic tak nie działa na polityków jak świadomość/wiedza, "że my wiemy" o tym ich celu i gdy pójdziemy do wyborów to nie samotnie, tylko przekonamy jeszcze po kilka osób z otoczenia. Tylko trzeba byś konsekwentnym i to po prostu bezceremonialnie robić.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.

Tylko tak szczerze, to co komu po tym jakie ma poglądy, jak i tak w zasadzie nie ma kto ich reprezentować? Ludzie za młodu tracą swoje ideały i idą "za tłumem", żeby tylko "wybierać mniejsze zło" i głosują jak ciocia, jak w tv powiedzą, jak kolega, żona czy przyjaciele, patrzą na sondaże i myślą: o, ci mają 23%, to na nich, bo nie zmarnuję głosu. No a ci 4%, to nie wejdą, szkoda głosu. I tak jest od lat - piszę to jako najstarszy użytkownik strony, który ma za sobą więcej wyborów w Polsce niż niejeden użytkownik stąd piątek w dzienniku <;

Poglądy poglądami, ale potem przy urnie to 90% ludzi i tak wybiera pomiędzy tymi a tymi - mamy tak zabetonowaną scenę polityczną, że szkoda nawet gadać... PiS, PO, Kukiz15, może Nowoczesna Petru + od lat PSL. Teraz może SLD wejdzie. I nic się nie zmienia w zasadzie. Raz ci, raz ci, raz tamci, to potem im podobni. I co się takiego zmieniło przez te 28 lat, żeby tym się jeszcze podniecać i interesować? NIC,kompletnie nic.

Jak kradli tak kradną, jak robili afery, tak robią, jak ustawiają swoich ludzi z rodzin dając im stanowiska tak dalej to trwa... Trzeba być już naiwnym, żeby wierzyć w jakąkolwiek zmianę - dobrą, złą, średnią...

Jestem za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci tak jak pisał o tym w swojej encyklice św. Jan Paweł II, za większym dostępem do broni, za niższymi podatkami, za likwidacją podatku dochodowego, za nie wchodzeniem do strefy euro, za nieprzyjmowaniem imigrantów z Afryki, bo w tej chwili Polska ma ich ponad milion z Ukrainy. I zanim mi ktoś zarzuci "chrześcijaństwo", to odsyłam do "porządku miłości" - tzw. Ordo Caritatis
Rodzinę uważam za związek mężczyzny i kobiety, jestem przeciwny prawom do adopcji dzieci przez gejów, lesbijki. Jestem za to za legalizacją trawki, choć sam jej nie palę, ale państwo nie powinno mieć prawa do decydowania o tym co dla mnie dobre, niezdrowe, szkodliwe itd. Na swoim podwórku ja jestem panem - a nie, że płacę podatek za samo posiadanie działki, to chore, tak jak chory jest socjalizm - czy to w wydaniu PiS-u, czy PO, czy SLD PSL itd. Tak samo jak sam zasadziłem drzewo na własnym podwórku, to mogę je ściąć jak chcę - a nie prosić urzędnika o pozwolenie, coby łapówkę mu może dać. Chcącemu krzywda się nie dzieje - prawicowa zasada.
I nie są to jakieś "korwinizmy", ale wielu ludzi tak myśli. Żadne 500+, żadne rozdawanie rent socjalnych, mieszkań i zasiłków z podatków. Tak samo żadne propagowanie homoseksualizmu za państwowe pieniądze, wystawianie "sztuki", w państwowym teatrze w celu tylko prowokacji i wywoływania skandali. Mają prywatne teatry. Jak tacy odważni, to niech sobie Koran spalą albo się nim podeprą, ale nie...wygodniej i łatwiej ośmieszać potulnych jak baranki chrześcijan, bo przecież muzułmanie zareagują tak jak we Francji w wydawnictwie pisemka Charlie bodajże.

Chory ustrój poprawnie polityczny, zadłużone kraje, bankructwa, kryzysy, socjal i rozdawnictwo - oto co mamy dziś. Unia Europejska jest przeciwnością Europy i jej wartości, czymś tak niedorzecznym, że ciężko to określić. Upadamy z każdym dniem, miesiącem, rokiem. Nie wiem co czeka świat. Może faktycznie w końcu wybuchnie jakaś wojna. Elity europejskie swoje, szary człowiek swoje. Zakłamanie i korupcja.

Takie mam poglądy... i co mi z nich> Niewiele ;d Interesuję się tą nową jeszcze inicjatywą o nazwie Młoda Endecja - jeżeli odwołują do wartości i ideałów śp. Romana Dmowskiego i przedwojennej partii SN (Stronnictwo Narodowe), to jestem za. Choć na prawej scenie są konflikty i bez szeroko rozumianej kolacji środowisk wolnościowych, wolnorynkowych, prawicowych, konserwatywnych, narodowych ciężko o jakąś alternatywę dla PoPisu. takie jest moje zdanie. Uważam się za konserwatywnego liberała ;d Światopoglądowo jestem jak najbardziej konserwatywny. Ekonomicznie liberalny.
m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Po co? Bo to jest istota demokracji: Świadomi obywatele, świadomie wybierają swoje władze, a media jak najbardziej obiektywnie i wszechstronnie informują obywateli. Do tego potrzebny jest "pluralizm medialny". Bo jak mawiał Don Camillo do towarzysza "Wójta". "Gdyby tylko jednym wolno było trąbić przez megafony to byłaby dyktatura". Dlatego czasami bił, w kościelne dzwony, nawet jeśli to nie była pora na dzwonienie :D
Władze zaś mają dbać by nikomu nie działa się oczywista krzywda i załatwiać sprawy ludzi. Jeśli tego nie robią i nie ma sposobu, aby na nich to wymusić to może trzeba zmienić sam system wyborczy, np. wprowadzić JOW-y
Swobodne wyrażanie poglądów to istota demokracji, bo władza ma wiedzieć czego obywatel chce i dlaczego. Jeśli nie chce i opiera się na iluzjach tworzonych przez usłużne media to sama sobie kopie polityczny grób. Przekonał się o tym pewien były prezydent i pewne partie które przez 8 lat robiły co chciały, ale nadszedł koniec.
Demokracja to działania obywateli i żaden dobry król Maciuś XXI z za siedmiu gór egzekwowania naszych praw nam nie załatwi.
Nie lubię kuzynów.

Prefix użytkownikaMikasa
Reforma sądów.

Czy ktoś mi to może obiektywnie wyjaśnić? Z mojej strony tak: nie mam za grosz zaufania do PiSu i uważam, że są zgrają niekompetentnych szkodników. Jednocześnie, mam identycznie podejście do całej tej żałosnej "opozycji" i załamuję ręce, że Polacy - większość z nich o dobrych intencjach - utknęli między jednym nieszczęściem a drugim.

Ale jeżeli chodzi o szczegóły, to przyznam - nie znam się aż tak bardzo. Nie wiem, czy są tu w ogóle jacyś zwolennicy obecnych działań PiSu, więc mam pytania do przeciwników:

- Mówi się, że sądy nadal są pełne komunistycznych nazwisk, niektórzy z nich popełniali naprawdę haniebne czyny w przeszłości. Czy ich odsunięcie jest dobre i słuszne, czy to po prostu zamiana jednych drani na drugich?
- Mówi się, że podobny system panuje w innych europejskich krajach i jakoś nikt nie protestuje - co o tym powiecie?
- Bez wątpienia duża część protestujących, to zwyczajni zatroskani obywatele, ale czy nie sądzicie, że jednocześnie są oni wykorzystywani do walki politycznej, w której nikt z nas nie ma nic do zyskania?
- Do naszych hpnetowych prawników: czy uważacie, że zreformowanie naszego wymiaru sprawiedliwości jest rzeczą konieczną? Czy w tej proponowanej ustawie są rzeczy, które popieracie?

j.gifs.com/AnK63z.gif

Alette
Nie czuję się na siłach, żeby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości, natomiast nie ufałabym tym krzykliwym hasłom. Ostatnio trafiłam na wielkie hasło, że niby wielkie zło, bo MS ma w nowej ustawie o sądach wybierać prezesów sądów rejonowego, okręgowego i apelacyjnego. Ci sami ludzie najwyżej nie wiedzieli, że w obecnym stanie prawnym MS już wybiera prezesów sądów okręgowego i apelacyjnego, a zmiana dotyczy tylko jeszcze jednego szczebla.

Moim zdaniem problemem w aferze nie są same zmiany, jakie zostaną wprowadzone, bo ja nie umiem ich ze swojej perspektywy ocenić. Wymiar sprawiedliwości funkcjonuje słabo, co widzi chyba każdy. Nie jest absolutnie tak, że sędziowie to złodzieje i partacze, po prostu system stworzył taki a nie inny schemat działania, który nie radzi sobie z anomaliami.
Natomiast problem tkwi w sposobie przeprowadzania zmian. Wymiar sprawiedliwości to bardzo ważna część naszego życia, a tu nie ma ani konsultacji społecznych ani nawet dobrego wyjaśnienia zwyczajnemu Kowalskiemu, o co chodzi. Politycy się przekrzykują, ludzie protestują, a władza ma nam do powiedzenia jedynie "nie ugniemy się, zaufajcie nam!".
W takich sytuacjach powinno się zorganizować jakąś poważną debatę, w której rząd rzetelnie odbije wszystkie zarzuty podawane przez opozycję czy właśnie protestujących. A rząd tego nie zrobił, czyli brakuje mi argumentów albo uważa, że nie warto. Nie jesteśmy godni wyjaśnień, bo skoro nie klaszczemy Jarkowi, to widać jesteśmy potomkami SB albo jakąś zakochaną w sobie elitą, którą się odciąga od koryta.
PIS bardzo podzielił ludzi, wzbudził w nas nieufność wobec wszystkich wokół. To jest taka ideologia - biedny jest biedny przez bogatych. Przeciw tej partii chyba są już wszystkie te bardziej rozwojowe grupy społeczne. Dali w kość nauczycielom, przedsiębiorcom, lekarzom, teraz jeszcze prawnikom, a to nie koniec listy.

Tak czy inaczej tu już nawet nie chodzi wcale o zmiany, ale o to, że mimo tupania mnóstwa ludzi na ulicach, oni nic sobie z tego nie robią.
68.media.tumblr.com/455bad7c1afadcdcfe5860dfb1733c01/tumblr_ony5052GUr1tltr42o1_540.gif

68.media.tumblr.com/9fd2a05222918d2a1a8f19a2176ee96b/tumblr_ony5052GUr1tltr42o2_540.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
i63.tinypic.com/2jbjt5i.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_forumowicz.png
i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
Las mnie wzywa Klaudek884

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikafuerte
- Mówi się, że podobny system panuje w innych europejskich krajach i jakoś nikt nie protestuje - co o tym powiecie?

Istnieją podobne rozwiązania, jeżeli chodzi o system powoływania sędziów. Jest tylko kilka "ale". Taki system istnieje w krajach, które mają o wiele większe poszanowanie do demokracji, trójpodziału władzy i prawa w ogóle niż Polska. I nie mówię tutaj tylko o władzy, ale też o obywatelach. Kolejna kwestia - w żadnym z państw, na których podobną regulację powołuje się PiS nie odwołuje się sędziów przed końcem kadencji ustawą. I to w dodatku napisaną na kolanie.

Bardzo ważne jest to, żeby patrzeć na poszczególne regulacje i konstrukcję przepisów, ale trzeba też mieć na względzie cel, dla którego zostały stworzone. PiS zasłania się tym, że zapowiedział reformę, bo obiecał obywatelom. Tymczasem obywateli ma głęboko gdzieś. Sądy mają być dla ludzi, nie po to, żeby rząd mógł obsadzić najważniejsze stanowiska swoimi ludźmi - tak jak robi to od początku kadencji w spółkach państwa, ministerstwach i urzędach.

- Bez wątpienia duża część protestujących, to zwyczajni zatroskani obywatele, ale czy nie sądzicie, że jednocześnie są oni wykorzystywani do walki politycznej, w której nikt z nas nie ma nic do zyskania?

Powiem tak - bardzo łatwo jest oceniać ludzi sprzed monitora albo telewizora. Bardzo łatwo jest napisać, że jesteśmy amebami i nie rozumiemy o co chodzi. I robi to naprawdę wiele osób, zwłaszcza tych, które uwierzyły w propagandę PiS i oglądają to, co napisane jest na paskach w TVP Info. A wystarczy po prostu przyjść na protest, żeby zobaczyć, że wszystkie agresywne okrzyki, które padają z tłumu są od razu piętnowane. Polityków nie zmienimy, oni zawsze w takich sytuacjach będą szukali dla siebie promocji i będą próbowali przeforsować swoje poglądy. Tylko, że ludzie w tłumie są mądrzejsi. Wystarczy w nim stanąć, żeby to usłyszeć i zrozumieć. Poza tym, na protestach nie przemawiają tylko politycy. Wypowiadają się adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, wczoraj w Łodzi także mój profesor, sędzia SN. I oni nie krzyczą "precz z Kaczorem", tylko tłumaczą, o co naprawdę chodzi w tej "reformie". Tłumaczą co to oznacza dla nas i co to może oznaczać. Przychodzą też ludzie, którzy protestowali w latach 80. Przychodzą i mówią o tym, jak bardzo to, co dzieje się teraz, przypomina im czasy, kiedy oni byli studentami i protestowali przeciwko władzy. Łatwo zrobić głupków ze wszystkich, którzy tam stoją, jasne. Ale można też przyjść, zobaczyć na własne oczy, posłuchać ludzi, którzy znają się na tym lepiej niż szary Kowalski. Propagandę można oglądać w telewizji. Na żywo emocje są inne.

- Do naszych hpnetowych prawników: czy uważacie, że zreformowanie naszego wymiaru sprawiedliwości jest rzeczą konieczną? Czy w tej proponowanej ustawie są rzeczy, które popieracie?

Na pewno jest. Tylko właśnie o to chodzi, że konieczna jest reforma, a nie robienie bałaganu, który będzie bardzo trudno odkręcić. Wymiana sędziów nie spowoduje, że sprawy będą rozpatrywane szybciej. Rocznie do sądów wpływa około 15 milionów spraw. Rocznie. Na tle krajów europejskich jesteśmy jakoś w połowie stawki. Trudno się dziwić, że sądy działają wolno przy takiej ilości spraw, ale jak widać, nie jesteśmy na szarym końcu. Jest dużo niepotrzebnych procedur, które spowalniają czas procedowania, w sądach jest za mało asystentów czy referendarzy. Sędziów jest 10 tysięcy. Nie wiem, czy to dużo, biorąc pod uwagę 15 milionów wpływów.

Wreszcie - jeżeli władza nie szanuje porządku prawnego, nie szanuje Konstytucji, łamiąc szereg jej artykułów z uśmiechem na ustach, to nie wiem, kto może czuć się bezpiecznie w takim kraju. Chyba tylko sympatycy rządu. Takie zachowanie rodzi tyle niebezpieczeństw na teraz i na przyszłość, że trudno je nawet zliczyć. Za kogo zabiorą się po sądach? Co będzie musiał zrobić kolejny rząd, żeby to posprzątać? Ile przepisów będzie musiał złamać, zachęcony działaniem PiS? Pozostaje pytanie, czy w ogóle będą jeszcze wolne wybory. Przecież o nic innego przy majstrowaniu przy Sądzie Najwyższym nie chodzi.

Obywatele się cieszą, bo bogatsi dostają po dupie. Nie widzą jednak, ile wysiłku trzeba włożyć, żeby tym sędzią być. Nie widzą, jaka to odpowiedzialność, ile pracy wykonuje się w sądach NAPRAWDĘ. Lepiej napisać na fejsbuczku, że sędziowie leżą do góry brzuchem w swoich pokojach, bo tak powiedział wujek Mirek.

Problem polega na informacji, mało kto rozumie o co tu chodzi a wszyscy krzyczą "o końcu demokracji". Trzeba było ludziom jasno wyjaśnić te zmiany, wręcz na łopacie wyłożyć, jasno pokazać jak było, co zostaje zmienione i dlaczego powinno być. Trzeba jasno pokazać jak to wygląda, w innych krajach o "utrwalonej demokracji" np. Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i krajach skandynawskich. Tak to wyszedł jeden wielki krzykliwy bełkot opozycji oraz mediów, wyzwiska "noszenie kotów, w proteście" i wielki pośpiech, w procedowaniu projektów z drugiej strony. Nie chce mi się tego słuchać, bo to nie jest żadna dyskusja, tylko jeden wielki wakacyjny piknik dla znudzonych.
Krzyki "demokracja, demokracja", ale jaka? Z tego co się mówiło to "kasty prawnicze" były nietykalne. Zaś za ich błędy i pomyłki płacą wszyscy. Ostatnio trochę pogrzebałem, w necie i zobaczyłem do jakich absurdów dochodziło. Proces wytoczony przez prokuraturę spokojnemu niekaranemu wcześniej człowiekowi "o głupstwo" trwał 12 lat. Pozwany, w końcu wygrał i teraz wszyscy podatnicy płacą mu odszkodowanie. Tymczasem nikt nie zauważył, ze człowiek już skazany za oszustwa finansowe, prze nikogo nie niepokojony zakłada sobie "piramidę finansową". Kradnie sobie spokojnie góry pieniędzy. NIKT SIĘ TYM NIE INTERESUJE-PRZYPADEK? Emerytka z Warszawy "popełnia samobójstwo". Po śmierci oblewa się benzyną i podpala, więc samobójstwo oczywiste. Prokuratura wałkuje córkę, zamiast zainteresować się faktem, że podpadła "czyścicielom kamienic".
Zmiany są konieczne, tylko nie wiem czy takie i czy robione, w taki sposób.
Nie lubię kuzynów.

Prefix użytkownikafuerte
no widzisz blad, dlatego napisałam, żeby przyjść na protest, chociażby po to, żeby posłuchać, co mają do powiedzenia prawnicy. Bo telewizja zawsze będzie pokazywać drącego się Petru, a nie kogoś, kto mówi o co w tym bałaganie chodzi. W wielu miastach w Polsce organizowane są spotkania, na których prawnicy tłumaczą na czym polegają zmiany, które chce wprowadzić w PiS i o konsekwencjach. Poza tym wiesz, pisząc o "kastach" też się wpisujesz w retorykę mediów i rządu. Bo to oni używają tego języka i oni próbują wszystkim wcisnąć, że całe środowisko jest do szpiku kości złe i niemoralne.

Prawda jest taka, że 95% ludzi nie nie wiedziało co się dzieje i o co chodzi, tylko o to, że "koniec demokracji" ma być, że Ziobro będzie miał nieograniczoną władzę itd. Ojciec jest radcą prawnym, dwaj kumple po prawie (jeden nawet adwokatem, a drugi prokuratorem xD), gadałem, czytałem, rozmawiałem, dowiadywałem się. O tym, że w sądach jest tragicznie, to każdy niemal wie. Pytanie czemu przez poprzednie 8 lat nikt nie zrobił i nawet nie próbował z tym porządku zrobić. Tylko "środowisko samo się oczyści" Jak widać nie, nie oczyściło się.

Osobiście cieszę się, że prezydent Andrzej Duda nie podpisał tych ustaw i dał 2 veta - pokazał, że spokój i bezpieczeństwo w Polsce są najważniejsze. Też tej ustawy nie popierałem, nigdy. Te burdy były sporym przegięciem, ale protestować każdy ma prawo.

Oczywiście jest takie mądre powiedzenie: jak chcesz psa uderzyć, to zawsze kija znajdziesz- i tak jakby Duda podpisał, to byłby lament, krzyk, płacz i hejt z ośmieszaniem, że "Adrian", marionetka, itd.Nie podpisał, to już słychać głosy i opinie, że na pokaz, żeby się przypodobać, żeby itd. no ludzie... zawsze wam będzie źle? I już słyszę, że ruch sprytny xD ha ha ha , nie mogę.

Nasze sądy to dno, i nie będę tu wyliczał tych kradzieży i innych wyskoków, bo może sędziowie też są jak księża czyli jak samoloty.. mówi się o nich jak spadają ; ) Są też wspaniali i uczciwi, ale tych afer przez lata ukrywanych nie da się zliczyć. Teraz mam nadzieję, że w końcu to się ustabilizuje i wspólnymi siłami politycy (tak, wierze w cuda) coś z tym zrobią.

A tam 19,20-letnie dziewczyny, faceci krzyczący: "konstytucja", której nota bene nie znają na mnie wrażenia nie zrobiły. Każdy ma jednak prawo protestować.
Czekać tylko na kolejny jakiś ruch i powód do awantury. Serio, ale ja już się pogubiłem ile tych puczów mieliśmy - ale jedno jest pewne, jak była demonstracja w sprawie ACTA, to wtedy faktycznie liczebność powaliła.

A prawdą jest, że polskie sądy są silne wobec słabych i słabe wobec silnych. No, ale dobrze, że są veta.

I tak sobie myślę, że hipokryzja i obłuda totalnej opozycji i mediów liberalno-lewicowych sięgnęła już dna kompletnego. Jeszcze wczoraj: "Adrian wetuj", "Długopis - pull up" - super demonstracje, naprawdę boki zrywać. Jak dziś jeszcze broniono tych protestów, że to, że tamto. I co? Są dwa veta a oni nadal będą protestować. Teraz "pan prezydent" itd. Wałęsa mówił, że nie będzie veta, bo to "nie jest mężczyzna" (odezwał się autorytet co 41 kolegów ze stoczni za PIENIĄDZE sprzedawał do SB) - a dziś nadal to samo...

I wiecie co? Nie mam wątpliwości, że ustawa o sądownictwie była kolejnym już pretekstem, żeby ludzi na ulice wyciągnąć. Szkoda mi Dudy, bo stanął między młotem a kowadłem. W PiS-ie będzie, że to zdrajca itd, a radykalna i skrajna opozycja będzie drzeć buzie, że jeszcze jedno veto... dla mnie te uliczne zadymy i to wszystko to jeden wielki cyrk, ale dobrze zaplanowany i zorganizowany. Szkoda, że ludzie dali się podzielić i zmanipulować.

a szary człowiek nadal w sądzie będzie guzik znaczył, będą czekać po kilkanaście lat na ciągnące się rozprawy,kogoś zamkną za wycięcie drzewa czy jazdę rowerem po alkoholu, a biznesmenowi umorzą krętactwa i kradzieże. Tak niestety jest.
Edytowane przez Prefix użytkownikabatalion_88 dnia 24.07.2017 20:55

Alette
Połowa rządów PiS już za nami, myślę, że możemy to sobie pomalutku podsumować. Tak naprawdę mamy kilka podstawowych tematów, które chciałabym z wami przedyskutować ; )

Co z 500+
Na ten moment politycy nie tylko gwarantują kontynuowanie tego programu, ale chcą go rozszerzyć. Co myślicie o tym, po czasie, po wprowadzeniu i kiedy możemy to w miarę ocenić?

Sądownictwo
Mieliśmy sporo protestów, płaczu, personalnych wojenek. Jak to odbieracie? Boicie się zmian ustaw, jesteście za zmianą, czy może totalnie nie ogarniacie, w czym rzecz?

Protest medyków
Niby miał on charakter apolityczny, w tym sensie, że rezydenci nie podpisywali się pod żadną partią i podkreślali, że za poprzednich rządów było też źle. Jednak co myślicie o konieczności reformy służby zdrowia?

Jest jakiś polityk, którego polubiliście albo wręcz przeciwnie? Może jakaś twarz stała się dla was charakterystyczna?

Czekam na wasze opinie ; )
68.media.tumblr.com/455bad7c1afadcdcfe5860dfb1733c01/tumblr_ony5052GUr1tltr42o1_540.gif

68.media.tumblr.com/9fd2a05222918d2a1a8f19a2176ee96b/tumblr_ony5052GUr1tltr42o2_540.gif

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Miniaturki

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
500+ to idealny sposób na przekupienie motlochu. Ja w dalszym ciągu uważam, że powinno się dawać wędkę, a nie rybę.
Osobiście nie pobieram 500+, bo uważam, że wszelkie tego typu programy i pomysły odbijają się na nas w postaci podatków, wzrostu cen produktów itp. W dalszym ciągu uważam, że rodziny otrzymujące świadczenie nie są odpowiednio sprawdzane i bardzo często te pieniądze są przepijane albo wydawane na zachcianki rodziców.
Przeraża mnie też to, że wiele osób zrezygnowało z pracy tylko po to, żeby dostawać te 500zł. Rozszerzenie programu uważam za głupotę, powinien zostać zlikwidowany, a zamiast niego powinno powstać więcej państwowych żłobków czy przedszkoli.
Smutne jest też to, że są osoby, które chciałyby iść do pracy, ale po odjęciu kosztów dojazdu, żłobka/przedszkola, okazuje się, że bardziej opłaca im się siedzieć na bezrobociu żeby zajmować się dzieckiem i pobierać 500+ oraz zasiłek.

Sądownictwo - nie jestem już na bieżąco w temacie, także na razie nie będę się wypowiadać.

Protest medyków - popieram ich w pełni. Mam w rodzinie osobę, która skończyła medycynę i jest w trakcie robienia specjalizacji. Ostatnio w rozmowie powiedziała mi, że jeden dzień kursu z zakresu USG kosztuje 1500zł, co stanowi 80% jej pensji.
Pensje są zdecydowanie za małe w stosunku do odpowiedzialności i kosztów szkoleń.
Mam wrażenie, że niestety protestem nikt się za bardzo nie przejął, a to jest przykre.

Jeszcze bardziej popieram protest ratowników medycznych, których wspieram całym sercem i mam nadzieję, że uda im się coś wywalczyć.
"Fear of a name increases fear of a thing itself."

Prefix użytkownikaMikasa
500+
Od początku byłam przeciwko, a im więcej czasu mija, tym bardziej przeklinam ten "program", który prowadzi nas wszystkich do ruiny. Kath być może wyjaśni to trochę spójniej pod względem gospodarki, no ale nie pamiętam, żeby tak wyraźnie i boleśnie WSZYSTKO DOOKOŁA drożało. Wszystko.

Sądy
Za mało wiem, ale coraz wyraźniej widzę, że to rzeczywiście chodzi o to, żeby móc olewać konstytucję...

Protest Medyków
O ile popieram postulaty i uważam,że cały system jest do przebudowy, o tyle liderzy tego protestu kompletnie sknocili sprawę. Najpierw się obrażali jak dzieci, potem wybrali sobie przed kamery dziewczynę, która kompletnie nie wzbudza sympatii czy empatii. Tak jak mówię, cała nasza "służba zdrowia" jest do zaorania, ale jednoczesnie nie wierzę w żadne znaczące reformy, bo ludzie za to odpowiedzialni są zwyczajnie niekompetentni.

Ja po tych dwóch latach odnoszę wrażenie totalnego chaosu i wprowadzania byle jakich zmian przez byle jakich ludzi.

Na plus: wspieranie mody na patriotyzm i zamknięcie granic dla nielegalnych imigrantów.
Na minus: cała reszta...

j.gifs.com/AnK63z.gif

Katherine_Pierce
500+
Od początku byłam przeciwko, a im więcej czasu mija, tym bardziej przeklinam ten "program", który prowadzi nas wszystkich do ruiny. Kath być może wyjaśni to trochę spójniej pod względem gospodarki, no ale nie pamiętam, żeby tak wyraźnie i boleśnie WSZYSTKO DOOKOŁA drożało. Wszystko.

Poczułam się wywołana do tablicy to może napiszę. Ale tylko o tym, bo o całej reszcie syfu nie chcę pisać, bo szkoda mi klawiatury.

Więcej pieniędzy w gospodarce - to może odnosić skutek pozytywny i negatywny. Pozytywny, jeżeli dodatkowa gotówka jest wrzucana co jakiś czas, w kontrolowany sposób i w miarę spójnie i równomiernie. Np. przy podwyżkach procentowych emerytur, niższych stopach procentowych kredytów (więcej osób na nie stać, rozwijają biznesy itd.). Wtedy mamy do czynienia z inflacją (która wcale nie jest negatywnym zjawiskiem o ile jest kontrolowana), której tak bardzo nie odczuwamy ponieważ każdy ma trochę więcej w portfelu. Jeżeli więcej zarabiają bogaci, też na tym wiele nie tracimy. Bo gdy ktoś, kogo stać na wszystkie podstawowe dobra, takie jak jedzenie, rachunki, dostanie nagle więcej kasy, to nie będzie więcej jeść czy wlewać więcej wody do wanny, bo zawsze go na to było stać. Więc wydatki na dobra podstawowe się nie zmienią. Takie osoby zaczną wydawać więcej na dobra luksusowe, to ich ceny pójdą w górę (popyt rośnie, rośnie cena).

Problem pojawia się gdy spore zastrzyki gotówki dostają najbiedniejsi. Problem pojawia się wtedy głównie dla klasy średniej. Dlaczego? Otóż, jeżeli osoby, które do tej pory oszczędzały np. na jedzeniu (kupowały tańsze margaryny zamiast masła itd.) dostaną dodatkową gotówkę, to zwiększą popyt na to na czym oszczędzali. I znów, większy popyt, wyższe ceny. Ten progres cen będzie się utrzymywał tak długo, jak długo popyt będzie na plusie. Więc zatrzyma się wtedy kiedy dla tych biedniejszych te dodatkowe pieniądze nie będą robiły różnicy, bo ceny wyrównają ich wydatki ilościowe do tych sprzed zastrzyku kasy. Dlatego więc to ci, którzy dodatkowej kasy nie dostają, a wcześniej żyli na poziomie "szału nie robi, tyłka nie urywa, ale mogło być gorzej" odczują wzrost cen bardziej niż wszyscy inni.

Może i chaotycznie napisałam ale w pracy nie mogę dokładniej xD
www.harry-potter.net.pl/images/articles/1.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/3.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png

Serialomaniaczka
1. Oglądam:
Arrow
i.imgur.com/YX1utVn.gif

The flash
i.imgur.com/06YkUBZ.gif

SuperGirl
b4.pinger.pl/7299fc90ab17f8e7aeacb58e49c20125/tumblr_ohzvvoNhkD1vw6nnvo2_500.gif

Legends of Tomorrow
i.imgur.com/Y0yc6eI.gif

The Originals
i.imgur.com/diXUmzb.gif

Shameless
i.imgur.com/kTKrJbn.gif

13 reason why
imgur.com/r1Kk4WG.gif

2. Oglądałam:
Gossip Girl - zakończony
imgur.com/lvzkZVy.gif

Smallville - zakończony
i.imgur.com/tljxb5v.gif

Charmed - zakończony
i.imgur.com/izNKeo0.gif

Hart of Dixie - zakończony
i.imgur.com/igFoHY2.gif

Containment - zakończony
i.imgur.com/EPFpiGc.gif

The Vampire Diaries - zakończony/porzucony przeze mnie w s5
imgur.com/AxhVJId.gif

How I Met Your Mother - zakończony
i.imgur.com/nZ3GZXa.gif

Scrubs - zakończony
imgur.com/GiUJORm.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

klaroline-ok.blogujacy.pl/files/2013/05/tumblr_mbtct6C6od1r086dio1_500.gif
I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaMikasa
Niestety, ale w ten sposób dochodzi do demoralizacji społeczeństwa, bo na rozdawnictwie jeszcze żaden kraj się nie dorobił. Do tego dochodzi rekordowa liczba małych firm, które ogłaszają upadłość, źródło: https://msp.money...97349.html

Obserwuję,jak na forach internetowych, pracodawcy i pracownicy przerzucają się winą za złą sytuację, a ja bym bardzo chciała,żeby te dwie grupy społeczne nareszcie się zjednoczyły i połapały, że to państwo najbardziej ich okrada.

Ja mieszkam w Lublinie, to przecież nie jest jakieś bardzo małe miasto,ale za to na samiutkim wschodzie i tutaj sytuacja z pracą serio jest beznadziejna. Jeżeli jesteś studentem i potrzebujesz hajsu na piwo i xero, to spoko, dasz radę, ale o jakimś godnym starcie w dorosłe życie to można pomarzyć, o ile nie jesteś programistą, a niestety nie każdy może nim być...

j.gifs.com/AnK63z.gif

Alette
To teraz ja, żeby nie było :D

Co do 500+ to dla mnie chytry plan i całkiem dobrze zrealizowany. Natomiast jestem jemu przeciwna, bo moim zdaniem takich potężnych pieniędzy w socjal się nie inwestuje. Ogólnie kasa powinna iść na klasę średnią. Dlaczego tak uważam? Bo do klasy średniej przy odrobinie wysiłku ma dostęp większość ludzi. I wtedy jest wśród społeczeństwa mobilizacja, żeby się znaleźć w klasie średniej, a klasa średnia napędza gospodarkę. Dla mnie to inwestycja zwrotna, poprawcie mnie, jeśli się mylę.
Pomoc dla najbiedniejszych to oczywiście mus, ale nie powinno polegać na rozdawaniu, a bardziej wyrównaniu szans. Tak jak wielokrotnie się powtarza - żłobki i przedszkola darmowe, żeby rodzice (zwłaszcza samotni) mogli podjąć normalną pracę. Wyprawka dla dziecka - nie w formie "dawania", ale wypożyczania. Wyprawka do szkoły. Dużo różnych form pomocy można zaoferować, a moim zdaniem kasa to ostateczność.

A co do sądownictwa, to z moich obserwacji to po prostu jedna strona bije się z drugą, a my jesteśmy jedynie manipulowani przez jedną albo drugą telewizję. Nie chodzi więc wcale o olewanie Konstytucji, ale kto będzie miał więcej graczy w sądownictwie. Jeden obóz chce wymienić skład na swoich ziomków, a drugi krzyczy, bo te stołki traci.
Bo nie ma co siebie oszukiwać, że w chwili obecnej sądownictwo to śmiech na sali. I nie mówię tu wcale o niczemu winnych sędziach z dolnych szczebli, którzy po prostu pracują. Ale sami zobaczcie - MS ma pretensje, że KRS mu zablokowało asesorów, a on chciał ich mianować, żeby uzupełnić wakaty w sądach. A KRS mu przypomina, że nie organizował konkursów, żeby te wakaty uzupełnić. A mimo wszystko warto podkreślić, że konkursy to akurat nie jest zbyt sprawiedliwa droga obsadzania stanowisk, bo mi kojarzy się jedynie z kolesiostwem.

O ile popieram postulaty i uważam,że cały system jest do przebudowy, o tyle liderzy tego protestu kompletnie sknocili sprawę.

Chyba nie jestem na bieżąco, ale kiedy oni się obrażali czy coś tam knocili?

Kilka słów jeszcze o przedsiębiorcach, skoro wątek został podjęty - ja bym tu nie obarczała winą obecną władzę, bo to wszystko zaczęło się akurat za PO. Przecież ta cała akcja na wpuszczanie obcego kapitału, całowanie po dupie UE i głaskanie wielkich spółek zaczęła się za ich rządów głównie. A to właśnie nastawienie gospodarki na wielkie przedsiębiorstwa niszczy te mniejsze. Tutaj nie mam pewnie odpowiedniej wiedzy, więc poprawcie mnie, jeśli się mylę - ale czy to nie działa tak, że średni nie dają po prostu rady przy ofensywie wielkich? Bo wielkie dostają lepsze ceny, więcej zarabiają i więcej zaoferują często pracownikom. A jeszcze mają siedzibę ukrytą w Wielkiej Dupie na wyspie Sam-Sobie-Szukaj.
Więc ja bym powiedziała, że państwo ponosi winę, że się dało wkręcić w te ujednolicanie UE, gdzie teraz każdy może ci wystartować z oddziałem. A prawda jest taka, że jakiejś tam portugalskie, niemieckie czy szwedzkie firmy mają tak samo w dupie nasz kraj, jak jego gospodarkę i pracowników.

Kazui <3

Miniaturki

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: