Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Żywa legenda
11.12.2018 12:45
Rany, jak cudownie siedzieć w domu ;d i nie wyobrażam sobie nudy, przecież w domu zawsze jest coś do zrobienia

Szef Biura Aurorów
11.12.2018 12:15
Dino

Księżna Półkrwi
11.12.2018 11:46
Livka, Krzywolap

Strażnik Teksasu
11.12.2018 11:46
Wioletta, Kotek

Księżna Półkrwi
11.12.2018 11:44
Mikasa, siemanko!

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 56841 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 46611 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41375 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 37362 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 33017 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 32323 punktów.

7) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30863 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29553 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wybory/Polityka
PaulaSmith
Oczywiście, że wybieram się na wybory. U nas w mieście prezydent bardzo dobrze i dużo działa. Wiadomo, że nie wszyscy są zadowoleni, ale ja patrzę z zadowoleniem na to, co się dzieje u nas w mieście. Nasz prezydent jest już na swoim stanowisku 12 lat i z jednej strony może przydałaby się świeża krew, ktoś to nie ma wypracowanych znajomości itp. ale uważam, że teraz nie czas na eksperymenty. Bo jak głosy się rozproszą to wygra PiS i to dopiero będzie dramat... Już teraz czytam u radnego pisu na fb, że "udało się nie przegłosować prawa o dofinansowaniu aborcji z pieniędzy miasta dzięki naszemu patronowi św. Urbanowi". No przecież nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta tych idiotów... Wiec idę, i będę głosować na obecnego prezydenta, a na radnego z naszej miejscowości, bo fajnie działa lokalnie i dla dzieci.
Edytowane przez PaulaSmith dnia 02.10.2018 12:33
www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienie.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/paula.png

s9.favim.com/orig/140118/filme-harry-potter-gif-animado-Favim.com-1272970.gif

78.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

SarahisSerce

funkyimg.com/i/2CwAW.jpg

Prefix użytkownikaTakoizu
Ja jak najbardziej wybieram się na wybory! Moim zdaniem mam teraz świetnego Prezydenta Miasta, młodego, energicznego faceta który przez całą kadencję sporo zdobił. Nawet mimo mojego w większości negatywnego nastawienia do PiSu (chociaż ja mam negatywne nastawienie do chyba wszystkich partii xD), nie wyobrażam sobie kogoś innego na tym stanowisku. Stawia na młodych i chce żeby zostali w mieście wiec bardzo mi się to podoba. Nie kojarzę wszystkich polityków z mojej okolicy, ale tych najważniejszych raczej tak xD
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Slytherin Semper Superbus

Prefix użytkownikaNeterin
Wybieram się, chociaż nie ma za bardzo na kogo głosować. Obecny burmistrz, który został złapany na jedzie pod wpływem, młodzik, który tylko dużo mówi i stary dziad z ramienia PiSu :';) Ciężka decyzja, ale potem nikt mi nie zarzuci, że narzekam a na wybory nie chodze :D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_nick.png

i.imgur.com/1jQBv6y.png

Prefix użytkownikaSarahis
Ok, no i po wyborach samorządowych, jesteście zaskoczeni wynikami? Frekwencją, podobno rekordową? Ja, tak jak już mówiłam, nie zagłosowałam. Natomiast śledzę sytuację polityczną w naszym kraju i czytałam artykuł o tym, jak Polska podzieliła się niemal na pół. Wiem, źródło "gazeta.pl", ale to tylko graficzne przedstawienie wskaźników procentowych (a raczej tylko przewagi). I wygląda to tak:

bi.gazeta.pl/im/69/f5/16/z24074089Q,Wyniki-wyborow-do-sejmikow-wg-wojewodztw.jpg

Jak myślicie, z czego to wynika? Nadal istnieje Polska A i Polska B?
Z drugiej strony mamy takie Warmińsko-Mazurskie, gdzie chyba nadal jest najwyższe bezrobocie w kraju i w ogóle to jednak takie wiejskie rejony, a jednak głosowali na Koalicję Obywatelskią i niby takie postępowe Mazowieckie, które jest za PiSem :o. Albo Łódzkie? Gdzie prezydent wygrała z 70? procentowym poparciem, a ostatecznie i tak przewagę zdobyła partia rządząca.

>>>*<<<

ci.memecdn.com/10481320.jpg

>>>*<<<

torrentz.eu/cutehamster.gif

66.media.tumblr.com/1d42d09131d8d71cafbee63f044368e7/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o4_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b7dce6f4a8eaff8a995dbf5f8cfc1cec/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o5_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/6f1f5dc3e260beb42dadeb04c6e15902/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o1_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b11e2eb6e8bfa6bce3f8301f39685e40/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o6_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/063bb7066e4e38e248da610a8e49e1ad/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o3_640.png

~~*~~

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

zippy.gfycat.com/MediocreMellowAnteater.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/591048ab9fa8e6dd1fe207d863379d7d/tumblr_oqdakqraui1vz54q7o1_r1_500.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

data.whicdn.com/images/303292934/original.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/5bea28b680dda6347611519e29514b3a/tumblr_o7e29wmyX31v2xrtuo1_400.gif

>>>*<<<

i67.tinypic.com/2moci89.jpg

<3

i65.tinypic.com/2ag0y9u.jpg

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

Prefix użytkownikafuerte
Przede wszystkim nie mylmy pojęć. Województwa nie składają się tylko z dużych miast czy w ogóle z miast. Wybory na wójta (prezydenta, burmistrza) to jest w ogóle coś innego, niż wybory do sejmików. Do sejmików głos oddają mieszkańcy całego województwa, nie tylko "stolicy" województwa. PiS nigdy nie miał dobrej passy w miastach wojewódzkich, więc to nie jest jakieś wielkie zaskoczenie. Natomiast z pewnością pokazuje różnice w głosowaniu przez miastowych i w głosowaniu przez mieszkańców mniejszych miast, miasteczek i wsi.

Co do mazowieckiego; postępowa, to tam jest głównie Warszawa, nic poza tym. Poza tym to jest tak wielkie województwo, że też trzeba inaczej na to patrzeć.

Premier Morawiecki ostatnio jeździł po Polsce i przekonywał, że nie ma Polski A i B. Chodziło mu oczywiście o zupełnie inne kwestie niż wyniki wyborów, no ale tak czy siak. Moim zdaniem trudno nie dostrzegać tego, że wschód Polski zawsze był bardziej konserwatywny. Chociaż też trzeba przyznać, że w żadnym z miast wojewódzkich w tamtym rejonie największej liczby głosów nie zdobywał nikt z PiS. Natomiast coś jest w tym, że wsie czy małe miasteczka na tych terenach bardziej rolniczych, czy po prostu biedniejszych i słabiej rozwiniętych zawsze głosują na jakąś konserwę. Dolnośląskie (przepraszam wszystkich xD) też wbrew pozorom nie jest bogatym województwem i poza Wrocławiem i kilkoma większymi miastami też jest raczej konserwatywnie. Nie wspominając o stężeniu narodowców na metr kwadratowy.

W ogóle to głosowanie do sejmików to jest dziwna sprawa, bo rzadko kiedy wie się, na kogo się głosuje. I dużo głosów jest dziełem przypadku albo tego, że nam czyjeś nazwisko zapadnie w pamięci. Ja np. nie znałam ani jednej osoby, która startowała do sejmiku, więc oddałam głos po prostu losowo, na kogoś z listy partii, która jest mi jakoś tam najbliżej. Dlatego się wszyscy tak ekscytują tymi wynikami z sejmików, bo one pod względem "podobieństwa" oddawania głosów są najbliższe wyborom parlamentarnym. Tutaj chyba najbardziej wychodzi ta przynależność partyjna, bo tych ludzi się po prostu nie zna.

did you mean it when you said I was pretty?

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

media.giphy.com/media/1jaLC4WQbqhLZCVnTC/giphy.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

I can't stop judging everything you do
But I can't get enough of you

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaBruja
Natomiast coś jest w tym, że wsie czy małe miasteczka na tych terenach bardziej rolniczych, czy po prostu biedniejszych i słabiej rozwiniętych zawsze głosują na jakąś konserwę.

No jest, głównie to, że PO miało jedynie pomysł na duże miasta i tam faktycznie, żyje się lepiej. Na rozwój mniejszych miejscowości, pomysłów brak. Ludzie, którzy zostali w tych miejscowościach, nie widzą teraz sensu głosowania na PO, które nic albo bardzo niewiele dla nich nie zrobiło.

Nie mówiąc już o tym, że często w tych małych miastach zostają starsze osoby, które pamiętają transformację z lat 90 i całe lata ogromnego bezrobocia, zamykania zakładów pracy, etc. O ile do dużych miast sprowadzały się zagraniczne firmy i istniała szansa awansu społecznego, to w mniejszych miejscowościach zamykane były zakłady pracy, na miejsce których często nie powstawało nic nowego.

Poza tym nie żeby PO to była jakaś wielce progresywna partia. To partia centroprawicowa.

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
W nadchodzących wyborach chyba pierwszy raz będę miała na kogo zagłosować. O kim mówię? O Robercie Biedroniu. Może i nie zgadzam się ze wszystkimi jego poglądami, ale z większością zdecydowanie tak. Dodatkowo, to bardzo ciepły człowiek, który odniósł ogromny sukces zarządzając Słupskiem, rozwijając to miasto i przede wszystkim - wyprowadzając ze sporego zadłużenia. Jutro odbywa się spotkanie w Bydgoszczy, na którym niestety nie mogę się pojawić, ale może ktoś z Was będzie i będzie mógł zdać mi relację?
Wydaje mi się, może nieco naiwnie, że osoba taka jak on, jest w stanie coś wreszcie zmienić w tym kraju. Nawet jeśli nie będą to od razu diametralne zmiany, to liczę najbardziej na zmiany światopoglądowe wśród społeczeństwa. Byłoby świetnie, gdyby chociaż do małego ułamka narodu dotarło, że osoba homoseksualna nie jest gorsza i może równie dobrze, a może nawet lepiej sprawować ważne państwowe urzędy.
Bardzo podoba mi się też idea burz mózgów i spotkań z ludźmi, którzy mogą powiedzieć, co ich wkurza i czego oczekują.
Obiecujący jest też dla mnie pomysł ograniczenia wpływu kościoła na politykę, bo to jest chore, żeby miliardy były ładowane w koscioły, podczas gdy mamy ogromne zadłużenie, braki sprzętów w szpitalach itpZ
A Wy co myślicie o kandydaturze Roberta?
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Prefix użytkownikafuerte
No z Biedroniem to na razie nie wiadomo co się jeszcze będzie działo. Na razie buduje struktury, a trudno stwierdzić, ile osób uda mu się zebrać do współpracy w skali całego kraju. W Warszawie na razie ma dwieście osób, ale co będzie dalej? Słyszałam, że spotkania z nim pękają w szwach, że są pełne sale. Fajnie. Ja mu ogólnie bardzo kibicuję, czego by nie robił, ale na razie trudno mi się odnieść do tego, co będzie reprezentować jego ugrupowanie. Poza tym mam ten problem, że wymyślił sobie hasło "ponad podziałami" a sam był (bo teraz na czas tworzenia struktur trochę ucichł) bardzo głośnym i aktywnym krytykiem nie tylko rządu, ale też właściwie swoich ludzi. Nie podoba mi się sposób, w jaki potraktował Barbarę Nowacką, a raczej słowa jakich użył. Bo jeżeli chce promować polityczną nomenklaturę bez mowy nienawiści, to powinien chyba jednak bardziej panować nad tym, jakich słów używa. Szczególnie wobec kobiet, skoro tak często podkreśla, że nasze dobro mu bardzo leży na sercu.

Nie wiem, niech próbuje, może wyjdzie z tego coś sensownego. Może się okaże, że to tylko wzmocni PiS przy następnych wyborach, bo jeżeli Biedroń ma komuś zabrać głosy, to zabierze je Koalicji Obywatelskiej, a ona ma największe szanse na nawiązanie jakiejkolwiek walki z PiS. Nawet jeśli się tak stanie, to i tak życzę mu, żeby jego ugrupowanie zdobyło jak najwięcej mandatów do sejmu, bo parlament bez lewicowej partii to jest jakiś żart. Jeżeli z mojego okręgu wystawi kogoś sensownego, nie wykluczam, że być może zagłosuję. Na razie trudno jednak coś konkretnego powiedzieć.

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

Prefix użytkownikaMikasa
A może ktoś naświetlić temat i powiedzieć, do czego dokładnie Biedroń startuje?
i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikafuerte
Z tego co wiem, zakłada ugrupowanie, na razie buduje struktury i będzie chciał startować (nie wiem czy sam, czy będzie wystawiał swoich ludzi) do PE i w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: