Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wybitny uzdrowiciel
23.02.2019 05:17
chyba czas iść spać ;x

Różowy Strażnik Teksasu
23.02.2019 02:07
Only Dream, Kotek

Wybitny uzdrowiciel
23.02.2019 02:02
Grumpy cat

Różowy Strażnik Teksasu
23.02.2019 01:54
Rue Riddle, usunąć?

Bo jak coś to to Snape nie ja jezyk

Śmierciożerca
23.02.2019 01:51
Ech :(

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 57618 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 47901 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41827 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 38450 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 33598 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 33582 punktów.

7) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 31517 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30165 punktów.

10) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wybory/Polityka
Prefix użytkownikaBruja
gordian119 napisał(a):

Sama nie mam nic przeciwko ofercie socjalnej. W krajach, gdzie to jest dobrze zorganizowane, żyje się dobrze - Norwegia, Szwecja, Niemcy.

Tylko zauważ jedną rzecz - kraje które tutaj wymieniłaś to gospodarcze potęgi, które mogą sobie na takie rzeczy pozwolić. A Polska?

Nie do końca tak. Te kraje są bogatsze, ale polityka jaką prowadzą, jest prowadzona od dawna. Po drugiej wojnie światowej partie prawicowe były skompromitowane w oczach sporej części ludności, bo kolaborowały z nazistami, więc latami rządziła socjaldemokracja.

Wiadomo, że nie będzie od razu tak jak w Niemczech i trzeba będzie brać pod uwagę, na co nas stać, ale i 12 zł to nie 9 euro (jeśli się nie mylę obecna minimalna w Niemczech).

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
Sama jestem nieco rozczarowana, z uwagi na dosyć utopijne podejście do wzrostu minimalnej płacy i rozszerzenia programu 500+.
Pomysł może i brzmi dobrze, ale takie pomysły to ogromne koszty. Mimo wszystko, uważam, że jest to dobre posunięcie ze strony Biedronia. Dlaczego? Ponieważ odebranie świadczeń socjalnych pozbawiłoby go wyborców, a z kolei PiS wymyślił by kolejne 1000+ i socjal dalej by kwitł.
Poza tym, jest to dobra kiełbasa wyborcza, wiadomo, że ludzie nie pozwolą teraz odebrać sobie świadczeń socjalnych.
Minimalna krajowa to z kolei coś, co byłoby świetne, gdyby tylko można było to zrealizować bez podnoszenia kosztów wszystkiego wokół. Jak wiadomo wzrost minimalnej płacy = większe koszty dla pracodawców = wyższe koszty podstawowych produktów. Z drugiej strony, gdyby zwiększenie minimalnej płacy wynikało z obniżania podatków, to mogłoby to mieć sens. Przedsiębiorcy płaciliby mniejsze podatki, ludzie mogliby więcej zarabiać, tym, którzy nie pracują opłacałoby się podjąć pracę, bo wreszcie praca byłaby bardziej opłacalna od dostawania 500+. Zmniejszenie podatków spowodowałoby też, że mniej pracodawców zatrudniałaby na czarno lub pół czarno (np. ja mam 1/4 na umowie, a pracuję cały etat. Nie chcę tak pracować, ale albo tak, albo wcale). Takie działanie poskutkowało w Rumunii.

Bardzo podoba mi się nacisk na równość i zacieranie granic, bo tego w naszym społeczeństwie brakuje.
Poza tym, podoba mi się też plan na zastąpienie energii węglowej innymi, bardziej ekologicznymi rozwiązaniami.
No i oczywiście plan odcięcia kościoła od koryta :).
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Prefix użytkownikablad logiczny
Utopijnych obietnic to jest tam dużo więcej, mi. zupełnie nierealna obietnica "odejścia od węgla". Czy on urwał się z Księżyca i na głowę upadł :D Do tego potrzeba przynajmniej czterech dużych elektrowni atomowych, mających minimum po dwa bloki energetyczne dużej mocy, oraz kilku mniejszych opalanych gazem dostarczanym z niezawodnego źródła. W tej chwili nie mamy nawet jednej elektrowni atomowej, a jej budowa po wydarzeniach z Fukushimy to nie tylko ogromny wydatek na systemy bezpieczeństwa, ale cała masa czasochłonnych ekspertyz.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaBruja
Z drugiej strony, gdyby zwiększenie minimalnej płacy wynikało z obniżania podatków, to mogłoby to mieć sens. Przedsiębiorcy płaciliby mniejsze podatki, ludzie mogliby więcej zarabiać, tym, którzy nie pracują opłacałoby się podjąć pracę, bo wreszcie praca byłaby bardziej opłacalna od dostawania 500+.

Albo skończy się tak, że pieniądze trafią głównie do kieszeni prezesa, a do roboty i tak zatrudni tego, kto będzie chciał robić za najmniejszą miskę ryżu. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby jeden człowiek chciał wykorzystać sytuację, np. duże bezrobocie wśród absolwentów danego kierunku, i ten pracownik nic z tego nie miał. Zakładanie, że zmniejszenie podatków przedsiębiorcom będzie oznaczać, że oni tę kasę dadzą pracownikom, a nie np. włożą ją sobie do kieszeni uważam za urocze, ale myślę, że to nie będzie działać tak pięknie, jak się wydaje.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: