Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik departamentu
18.01.2022 00:14
Noo właśnie ja też go odgrzebałam (jak i parę innych serii) po jakichś, nie wiem, 10 latach, może więcej. Niewiele pamiętam, więc czytam znowu z zainteresowaniem jezyk

Sprzedawca prac domowych
18.01.2022 00:11
Kurczę muszę poszukać w bibliotece xD od lat nie czytałam :)

Sprzedawca prac domowych
18.01.2022 00:10
Eragon?! Chmurka Ksiazka Wrozka<br />Kocham!!!
Ps. Nie dziwię ci się xD

Pracownik departamentu
17.01.2022 23:59
Dobry wieczór! Cały ten dzień był taki byle jaki. Zbliżają się egzaminy, a ja czytam po raz drugi "Eragona" i mam ochotę oddać się tej lekturze w pełni, nie poświęcać czas na jakieś inne głupoty jezyk

Sprzedawca prac domowych
17.01.2022 23:12
Dobry wieczór hpneciątka :) jak tam? Przeżyliście poniedziałek?

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56721 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46836 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44554 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36643 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 32300 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wybory/Polityka
Prefix użytkownikaMikasa
Nie wiem, czy ten temat przetrwa, bo hpnet chyba nie lubi politycznych dyskusji, ale to ważny rok w naszym kraju, więc niech będzie takie miejsce. Niech ten temat posłuży do rozmowy na temat trwających wyborów prezydenckich oraz jesiennych wyborów parlamentarnych.

Na początek: głosowaliście w pierwszej turze na prezydenta? Wybieracie się do urn za niecałe dwa tygodnie? Jeżeli to nie tajemnica, to podzielcie się, kto jest waszym kandydatem.
Edytowane przez Smierciojadek dnia 26.12.2016 21:16
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Angelina Johnson
Na początek: głosowaliście w pierwszej turze na prezydenta? Wybieracie się do urn za niecałe dwa tygodnie? Jeżeli to nie tajemnica, to podzielcie się, kto jest waszym kandydatem.

Ja powiem szczerze, miałam problem z wyborem kandydata w I turze. Z góry odrzuciłam Dudę, Bronka, Mizerię i Palikota, gdyż nie reprezentują sobą nic, co by mnie interesowało. Już nie wspominając o tym, że Bronek przez ostatnie 5 lat był w moim mniemaniu ponurym żartem na stanowisku prezydenta. A najbardziej chyba przeraził mnie pomysł wysprzedania polskich lasów. Gdzie miałabym z psem chodzić, spacerować? Wydaje się to dosyć zabawne, ale tak naprawdę jest tragiczne. I Bronek jest tragedią narodową moim zdaniem.

Na początku interesował mnie Braun, wydawał się być wykształconym, spokojnym człowiekiem. Niestety wystarczyło go posłuchać przez chwilę... Jak kandydat na prezydenta Polski może witać się słowami "Szczęść Boże"? No błagam. Jesteśmy co prawda katolickim państwem, ale wielu obywateli jest niewierzących, a ich prezydentem on również by był. Uważam, że prezydent powinien szanować wyznania Polaków inne niż katolicyzm, więc tym bardziej witać i zachowywać powinien się neutralnej.

Krowin-Mikke. Z wieloma kwestiami się zgadzam, ale jednocześnie z wieloma stanowczo nie. Dlatego mam problem z nim. Niby oszołom, ale powiem Wam szczerze, chciałabym, by wszedł ktoś i rozpierniczył za przeproszeniem ten cały, komunistyczny nadal i zatwardziały system. A Krowin być może by to zrobił. Przeraża mnie jeszcze jego stosunek do kobiet.

Kukiz. Ogólnie lubię Kukiza, ale czy nadawałby się na prezydenta? No nie wiem. On tak naprawdę jest sam, nie ma nikogo w rządzie, kto by go poparł, a prezydent bez tego licho zrobi. Poza tym Kukiz to estradowiec, nie mam pewności jak rzeczywiście zachowałby się na tym stanowisku, czy umiałby zachować stosowną powagę? Czy spełniłby swoje obietnice, a może przysłowiowa szajba uderzyłaby mu do głowy? Tym bardziej, że sam Kukiz lubi bardzo zmieniać zdanie...

Resztę z góry odrzuciłam, ale nie chce mi się pisać dlaczego. Nie napiszę też na kogo zagłosowałam.

A w wynikach jedynym zdziwieniem jest dla mnie oczywiście Kukiz. Poza tym mamy to, co mamy ZAWSZE OD LAT. PO - PIS. W postaci Bronek - Duda. Irytuje mnie to, bo zarówno PO jak i PIS mieli swoją szansę i jej nie wykorzystali, więc czemu ludzie cały czas na nich głosują? Nie mam zielonego pojęcia. Może boją się zmian? Ja bardzo chciałam zmiany i mimo że to było mało prawdopodobne, po cichutku liczyłam, że a nóż mój naród się obudzi i pokaże tym kretynom, że mamy własne mózgi i mamy dosyć ich rządów.
Głosować na pewno pójdę, ale zastanawiam się między oddaniem głosu nieważnego, a zagłosowaniem na Dudę. Z dwojga złego nie chcę znów ośmieszającego nas na arenie międzynarodowej Komorowskiego. Duda przynajmniej wygląda i na razie sprawia wrażenie poważniejszego i bardziej odpowiedniego na reprezentatywne w końcu stanowisko. Z drugiej strony czy powinnam się bawić w wybieranie mniejszego zła? Mam ogromny problem z tą decyzją.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Alette
To ja też się wypowiem, ale ogólnie. Nie będę odpowiadać na pytanie, na kogo głosowałam lub nie głosowałam, bo to prywatna sprawa. Natomiast na podstawie moich obserwacji, zwłaszcza na debacie przed wyborami, mogę powiedzieć, że:

Duda to jakiś chory żart, serio. Nie wiem, jak można na niego głosować, to po prostu wariat z tak kosmicznie fałszywą twarzą. Ja rozumiem, że polityk nie powinien być wzorem szczerego serca, ale on wydaje mi się osobą, która utopi przyjaciela w łyżeczce wody, gdy tylko ten się odwróci. Facet w dodatku nie ma nic ciekawego do powiedzenia, żadnej wizji... po prostu nic. Jeśli zostanie prezydentem, to umrę ze śmiechu.

Nie widziałam też w żadnym razie opcji w Kukizie. Nie neguję jego poglądów, nie przeszkadza mi też on jako człowiek. Być może to wspaniała osoba... ale facet, który łazi w wymiętolonych ubraniach i nie potrafi się odszczekać dziennikarzowi czy przeciwnikom politycznym ma zostać głową państwa? Jakoś do mnie to nie przemawia. Bądź co bądź prezydent to głównie reprezentowanie Polski, a nie realne wprowadzanie zmian.

Zaciekawiła mnie postać Jacka Wilka, który wypowiadał się kulturalnie, z głową i bez zbędnych docinek. Nie ręczę za niego, bo aż tak się w to nie wgłębiałam, natomiast na debacie wypadł chyba najlepiej. Widać, że facet na prawie się zna i ma jakąś wizję funkcjonowania państwa. Nie zdobył nazbyt wielkiego poparcia, ale mam zamiar obserwować jego poczynania... o ile nie zmienię zdania.

Co do Korwina mam mieszane uczucia, bo z jednej strony wydaje mi się on tak cholernie mądrą osobą, która samym swoim spojrzeniem doprowadza ludzi do porządku. Silna osobowość, dominujący charakter... tego oczekiwałabym po prezydencie. A jednak jest tak wiele kwestii, które dla mnie Korwina skreślają. No nic... mimo wszystko mam nadzieję, że dostanie się do Sejmu, bo przydałoby się tam więcej prawicy. Chodzi mi o tę prawdziwą prawicę, a nie jakieś PiSy, żeby nie było.

W sprawie debaty to po prostu wyśmiałam Palikota i Tanajno. Ten pierwszy zachowywał się jak jakiś debil bez wiedzy. Ja rozumiem postęp, ale w wersji Palikota to wygląda jak palenie mostów, całkowite zapomnienie o historii i zwyczajne niezrozumienie Polski i Polaków... a głowa państwa ma nas reprezentować, nie? Tanajno z kolei zrobił z siebie pośmiewisko, kiedy płakał o te kilka minut.

O Braunie wypowiadałam się już na sb, więc nie będę się powtarzać. A Bronek cóż... to wieśniak, więc w zasadzie pasuje do naszego narodu.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa
Ja na sto procent nie zagłosuję na Komorowskiego. Waham się pomiędzy Dudą i głosem nieważnym. Ale co chwilę nachodzi mnie myśl, że chyba zwariowałam, rozważając oddanie głosu na Dudę. Nie znoszę tego faceta, nigdy nie widziałam kogoś tak sztucznego, fałszywego. W dodatku to ten sam człowiek, który mówił, że za in vitro należy się grzywna lub więzienie. I nie oszukujmy się - w tych wyborach chodzi już przede wszystkim o głosowanie PRZECIWKO komuś.

W tej chwili najbardziej zgodny z moim sumieniem jest głos nieważny...

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Smierciojadek
Ja powiem tak - niezbyt rozumiem, jak osoby, które mają lat naście, opowiadają się całym sobą za radykalnymi zmianami, bo jest TAK ŹLE. Osoby, które nigdy w życiu nie pracowały (lub pracowały sezonowo), nigdy nie miały do czynienia z podatkami, z zagadnieniami gospodarczymi.

Studiuję. Nie wiem, co się będzie ze mną działo za kilka lat. Nie wiem, czy będę zarabiać dużo, czy mało. Wtedy tak naprawdę ukształtuje się chyba w pełni mój pogląd polityczny. Na razie żyje mi się dobrze. Moim rodzicom też. Dziadkom. Wszystkim znajomym rodziców. Może to kwestia tego, w jakim towarzystwie się obracam (ludzi wykształconych, z pomysłem na życie), w jakim mieście żyję (dużym). Ale ja na ten moment nie potrzebuję zmian, żadne problemy mnie nie dotykają. Ale wiem, i myślę, że to klucz do zrozumienia wszystkiego, że teraz poza skończonymi studiami, liczy się coś więcej. Liczy się osobowość, determinacja, zaangażowanie, zrobienie czegoś więcej, a nie odtwórcze przesiedzenie 5 lat na uczelni. I sama widzę, jak zachowują się ludzie z mojego roku - już teraz myślą o swojej przyszłości, zakładają małe biznesy, chodzą na praktyki. I wiecie, dla chcącego nic trudnego. Dotacje, inkubatory... Kto chce, zakłada swój biznes. Ale komu się chce? Tutaj właśnie jest druga kwestia - nie cierpię ludzi roszczeniowych. Ludzi, którzy nie kończą szkoły albo kończą cokolwiek, albo nawet kończą studia i wyciągają łapę po pieniądze. Żeby coś mieć, trzeba na to ZAPRACOWAĆ. I to jest moje zdanie. Państwo nie jest tu potrzebne. W innym znaczeniu też nie potrzebuję państwa - nie chcę, żeby ktoś wpieprzał mi się w moje życie, żeby decydował, czy mogę dokonać aborcji, czy chcę podjąć się zabiegu in vitro, czy chcę mieszkać z facetem po ślubie, a w sumie to nawet czy chcę mieszkać sobie z kobietą. Nie interesują mnie inni ludzie, niech innych ludzi przestanie interesować wkładanie nosa w cudze sprawy, w ciągłe pouczanie, nagabywanie i wygłaszanie swoich najświętszych racji. Powtórzę - mnie się żyje dobrze i mam gdzieś, co robią inni, poza moim najbliższym otoczeniem. Oczywiście w granicach przyzwoitości i w graniach tego, aby nie wadzić pozostałym. To chyba dość egoistyczne podejście, ale zdaję sobie z tego sprawę. Ale tak sobie myślę, jak dobrze by było, jak LEPIEJ, gdyby każdy zajął się własnymi sprawami. Dlatego nie jestem przeciw systemowi, przynajmniej nie teraz.

Kolejna kwestia - nie widzi mi się oddawanie większości władzy w ręce obywateli. Wszechobecny ostatnio wątek JOW-ów - kto z Was wie, na czym to tak naprawdę polega? Wałkowałam ten temat wzdłuż i wszerz w tamtym roku na studiach (na przykładzie Wielkiej Brytanii), ale nie uważam, żebym miała kompetencje do wypowiadania się w tym temacie. Nie znam się na gospodarce, nie jestem ekspertem. A takowych ekspertów chciałabym posłuchać, tyle że na razie cisza na morzu. Ludzie zachłysnęli się tym tematem, nie widząc kompletnie, o co w tym chodzi. Ale to coś nowego, innego, więc z góry trzeba założyć, że jest to lepsze. Więc sprawy gospodarcze, typowo ustrojowe, zostawiłabym dla tych, którzy mają o tym pojęcie. Tu byłabym bardziej skłonna do oddania większej decyzyjności w sprawach społecznych - chociażby w przypadku reformy szkolnictwa i posłania sześciolatków do szkoły. Tego typu kwestie powinny być ustalane przy aprobacie, mniejszej bądź większej, ludności.

Prezydent, moim zdaniem, ma ładnie wyglądać. To tyle w kwestii jego zadań w kraju. Na arenie międzynarodowej ma nie budzić pośmiewiska, może ma pokazać charakter, stanowczość, w końcu funkcja reprezentacyjna ma ogromne znaczenie. Dlatego też idąc tym tokiem myślenia - Kukiz w spodniach moro, wiecznie mający pretensje Korwin czy szczęśćboże Braun opadli dla mnie przy starcie. Po obejrzeniu debaty najciekawszy wydawał mi się Wilk, już i nawet Ogórek by przeszła z tym swoim "zmienianiem prawa". Ale niestety - Duda wzbudził we mnie ogromną niechęć. Tak po prostu. Jak to ktoś powiedział - bezpłciowość. I on taki dla mnie jest. Nie zdobędzie szacunku. Poza tym mam wrażenie, że wiele osób zapomina o stojącym za rogiem panem Kaczyńskim, który na czas kampanii odsunął się na bok. Dobra taktyka, nie przeczę. Komorowski nie jest idealny, miał swoje wzloty i upadki, nie zawsze umiał wyegzekwować to, co powinien (na przykład ostatnia sprawa z wypowiedzią szefa FBI), tyle że trzeba brać pod uwagę, że nie jesteśmy, jako Polska, pępkiem świata, że nie mamy światu niczego do zaoferowania. I w niektórych sprawach niestety trzeba się zamknąć, trzeba się wycofać, bo nas niedługo ktoś zmiażdży. Szacunek do naszego kraju na arenie międzynarodowej to jedno, a liczenie się z naszym zdaniem to drugie.

Może moje zdanie to skutek tego, że żyję w pewnym sensie w świecie-szklarni. Nie mam styczności z ludźmi ze wsi, może nie dostrzegam ich problemów, problemów, z którymi ponoć boryka się cała Polska. Ale to chyba przywilej dużych miast. Tyle ode mnie.
media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-wydarzenie1.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Angelina Johnson
Ja pozwolę sobie zacytować:

"Przez 8 ostatnich lat bezradnie patrzyliśmy jak wzrasta zadłużenie państwa, jak likwidowane są kolejne zakłady przemysłowe (np. afera stoczniowa), jak rośnie biurokratyczna armia urzędników (wzrost do ok. 600 tys.), a maleje armia żołnierzy frontowych, którzy byliby w stanie obronić nasz kraj w razie agresji (spadek do ok. 40 tys.). Musieliśmy znosić ciężar fiskalnego bicza związanego przez Tuska, którym nadal obrywamy z ręki Kopacz. Musieliśmy patrzeć na szereg afer i przekrętów korupcyjnych na szczytach władzy (afera hazardowa, autostradowa, infoafera). Słuchaliśmy kompromitujących nagrań z afery taśmowej, gdzie z ust ministra spraw wewnętrznych padło słynne "państwo istnieje tylko w teorii". Jakby tego było mało znosiliśmy pokornie grabież naszych oszczędności z OFE, powiększający się chaos w służbie zdrowia czy decyzję o rezygnacji z suwerennej polityki zagranicznej."

Już nie mówiąc o tym, kto wygrywa przetargi i za jak niebotyczne kwoty (pieniądze z naszych podatków oczywiście) są one opłacane.
Przemysł nam kuleje. Mamy ogromne pokłady niewykorzystanych dóbr (węgiel chociażby), które między innymi Unia zakazuje nam wydobywać. Bierzemy gaz z Rosji za kwotę co najmniej nieadekwatną w porównaniu z krajami, które leżą DALEJ (a więc samo położenie gazociągu wyszło DROŻEJ). Cytat:
"Przypomnijmy tylko, że w grudniu 2010 roku wicepremier Pawlak z Wicepremierem Rosji Sieczinem podpisali porozumienie o dodatkowych dostawach rosyjskiego gazu do Polski. Rząd Tuska uznał to porozumienie za swój wielki sukces, będący ponoć dowodem bardzo dobrych stosunków z Rosją. Umowę podpisano do roku 2022, ale nastąpiło to dopiero po burzliwej debacie w Sejmie, zarządzonej zresztą na wniosek PiS, bo wcześniej rząd Donalda Tuska forsował umowę gazową z Rosją aż do roku 2037. Poza tym w kontrakcie zawarte są: formuła cenowa kupowanego gazu oparta na cenach ropy naftowej i ceny prawie 2- krotnie wyższe niż te po jakich Rosja chciała ostatnio sprzedawać gaz Chinom i znacznie wyższe niż dla odbiorców w Europie Zachodniej takich jak RWE E.ON, czy GDF Suez, zakaz reeksportu przez Polskę gazu kupionego w Rosji, opcja bierz i płać (a więc płać także wtedy kiedy nie jesteś w stanie gazu zużyć)."

Powiedzcie mi, czy to jest normalne?

Ja cały czas się trzęsę, że jeden z nielicznych dobrze jeszcze działających przemysłów w Polsce jakim jest Grupa Azoty (która mnie niejako interesuje ze względu na kierunek moich studiów) zostanie przejęta przez Rosję, która ostrzy sobie na nią zęby. A patrząc na podejście naszego rządu (po co go zmieniać w końcu) wysprzedanie kolejnej spółki, kolejnej firmy byłoby całkiem prawdopodobne.

Przykład bardziej osobisty - Stocznia Szczecińska. Szczecin, niegdyś miasto portowe, mimo że nie leży nad morzem. Główny punkt miasta - Wały Chrobrego niedaleko naszej Stoczni, perły i dumy miasta (starówki po wojnie nie mamy, została rozebrana kamień po kamieniu by odbudować Warszawę). Jak doprowadzono do upadku stoczni? Dokładnie można przeczytać o tym tutaj - http://fundacja.l...ecinskiej/ ,ale wątpię by komuś się chciało. Dlatego przytoczę samą końcówkę, a jeśli ktoś się zainteresuje dlaczego tak się stało, to sobie doczyta.

"Chyba najwłaściwszym komentarzem do powyższego jest wypowiedź b. Ministra Wiesława Kaczmarka udzielona w programie rMisja Specjalnar1;, wyemitowanym w TVP 1, który oświadczył, że był r11; na polecenie ówczesnego rządu r11; organizatorem linczu medialnego Zarządu Stocznia Szczecińska Porta Holding S.A. w okresie poprzedzającym ogłoszenie upadłości.

To co się wydarzyło jest precedensem na skalę cywilizowanej Europy r11; rząd Państwa będącego członkiem Rady Europy posadził do aresztu właścicieli prywatnego przedsiębiorstwa, po czym bezprawnie zagarnął majątek tego przedsiębiorstwa."

4500 pracowników pozostało bez pracy.

Ja się raczej nie dogadam z Wami w tej sprawie, bo jestem idealistką niestety. I lubię patrzeć na moje państwo szerzej niż przez pryzmat siebie i tego jak mi się żyje, a mi się wcale dobrze nie żyję (o czym nie mam zamiaru opowiadać, bo to moje osobiste sprawy). I może że cały czas mam zakorzenione, że powinnam szukać pracy za granicą, to jednak ciężko byłoby (będzie?) zostawić Polskę. Dlatego tak bardzo bym chciała zmian. Dlatego tak bardzo bym chciała posadzenia tych starych komuchów do więzień, albo chociaż zdegradowania ich. Dlatego chciałabym by ktoś odpowiedni zrobił porządek ze Związkami Zawodowymi, z zapętlonymi ustawami.

A jeżeli wracając do tematu samego prezydenta, chciałabym bardzo mieć kogoś, kto tym wieśniakiem nie jest, bo ja nie uważam Polski za wiochę, którą należy wyśmiewać. Już nawet pijaczyna Kwachu nam takiego wstydu nie narobił co ten idiota, któremu żona na kartkach pisze, co ma mówić. A ten idiota obecnie próbuje pozyskać wyborców Kukiza, stając nagle za JOWami, gdzie jeszcze niedawno był stanowczo przeciwko. Był taki filmik nawet na yt z jego wypowiedzią wcześniej i obecnie, ale nie mogę teraz tego znaleźć. Gorąco koło **** się leśnikowi zrobiło. Nie wyobrażam sobie go na drugiej kadencji i mam nadzieję, że nie będę musiała.
Gdyż, jeżeli prezydent to urząd wyłącznie reprezentatywny, to stanowczo bardziej reprezentatywny jest obłudny Duda niż nasz wieśniaczek Bronek, który nawet poprawnie PO POLSKU pisać nie potrafi (PREZYDENT POLSKI, KUŹWA!).

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

Slytherin! Sss..

Krew na twej sukience
Spłoń i skonaj w męce!

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png

Prefix użytkownikaMikasa
Angelina, przeczytałam Twój post od pierwszej do ostatniej literki i pod koniec prawie już płakałam. Te wszystkie afery, skandale, kradzieże i przestępstwa rozłożone są na lata, ale jak zbierze się to tak w jednym miejscu, jak Ty to zrobiłaś, to do człowieka dociera ogrom tragedii tego naszego biednego kraju. Największym dramatem jest prosty fakt, że Polską rządzą ludzie, którzy wydają się jej po prostu nienawidzić. Wyprzedawanie majątku, pogardzanie obywatelami, itd. To, co budzi moją bezsilną wściekłość, to Tusk, który spiiiirdolił za granicę W NAGRODĘ za to wszystko, co tu spieprzyl i nikt już zdaje się o nim nie pamiętać. On powinien siedzieć w więzieniu do końca życia, a tak naprawdę jest do końca życia ustawiony, CHYBA ŻE strąci go stamtąd jakiś gniew społeczny, ale podejrzewam, że to już musiałoby dojść do rozlewu krwi, a tego jednak bym nie chciała.

To jest po prostu dramat i rozpacz, co oni narobili.

Prefix użytkownikafuerte
Może boją się zmian? Ja bardzo chciałam zmiany i mimo że to było mało prawdopodobne, po cichutku liczyłam, że a nóż mój naród się obudzi i pokaże tym kretynom, że mamy własne mózgi i mamy dosyć ich rządów.

Naród się nie obudzi, bo dostał kandydatów z kosmosu. Wszystkich. Nie za bardzo wiem, jak ma się zmienić cokolwiek, skoro dostajemy na tacy co rusz jakichś cholernych radykałów, którzy swoimi poglądami stoją na granicy oszołomstwa. Albo takich, którzy część programu mają nawet okej, ale psują wszystko jakimiś chorymi tekstami.

Serio, gdyby był jakiś normalny kandydat, który nie chce na siłę wciskać mi swojego światopoglądu, tylko naprawdę zająć się gospodarką, tak jak powinien, to pierwsza bym poszła na niego zagłosować. Ale dla mnie zmiana systemu z PO/PiSu na Kukiza i Korwina, to jest jeszcze większy dramat. Tymczasem u nas głosowanie w każdych wyborach opiera się na tym, że albo lewica płacze ze strachu przed prawicowymi radykałami, albo radykałowie boją się lewaków. Mnie się po prostu marzy ktoś normalny, kto postawi ten kraj na nogi, ale nie będzie oszołomem, który będzie przekonywał albo do zrobienia z Polski państwa katolickiego (którym prawnie NIE JEST) albo z drugiej strony do zrobienia z nas jakiejś krainy wspaniałym socjalem płynącej.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Smierciojadek
Nie głosuję na Komorowskiego, bo jest z PO, z chęcią oddałabym głos za kogoś spoza elity. Prezydent może być dla mnie neutralny, bo on świata nie zwojuje. To rząd, premier, rządzą w tym kraju. Prezydent nie ma kompetencji do zmian. Tzn. no może ma, ale czy są one skuteczne? Weto i inicjatywy... No tak. Więc gdyby Kukiz wyglądał i wypowiadał się jak człowiek, gdyby miał coś do powiedzenia nt. realnych zmian, gospodarki, to mogłabym oddać na niego głos. Pisałam wcześniej, że sympatię wzbudził we mnie Wilk, choć reprezentuje poglądy partii, która w ogóle do mnie nie przemawia. Ale był ułożony, elokwentny, kulturalny, niezbyt krzykliwy. Rozważałam więc opcje, nie byłam ślepo zapatrzona. Nadal nie jestem. Ale Duda kompletnie mi się nie widzi jako głowa państwa, no nie i koniec. Czy on w ogóle coś zaproponował? Poza tym, no cóż, boję się dojścia do władzy PiS-u, a wybór Dudy to pierwszy krok do tego.
Mimo wszystko zachowanie Komorowskiego mnie teraz śmieszy - szczególnie z tym referendum i nowelizacją Konstytucji. Serio, jak to usłyszałam, to poczułam zażenowanie. Ale nie wiem, co musiałby zrobić, żebym zmieniła swój potencjalny głos. Chyba już nie ma takiej opcji. ; )

Skoro teraz takie "rewolucje", to ciekawe, co będzie jesienią. Jest trochę czasu na przedstawienie czegoś "nowego". Z chęcią się temu przyjrzę. Byle postulaty miały ręce i nogi (czyt. właśnie przemysł czy gospodarka), a nie zahaczały ciągle o tematy związane z moralnością.

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

Prefix użytkownikaMikasa
Z dnia na dzień szanse Bronka w tym wyścigu maleją. Koleś się totalnie zbłaźnił tym lizaniem tyłka wyborcom Kukiza. Jest kompletnie niewiarygodny, zalicza wpadki, no i zwyczajnie ma za sobą tragiczną kadencję. Także z "murowanego faworyta", który miał wszystkich odesłać z kwitkiem już w pierwszej turze, stał się największym przegranym. Bo ja już zwyczajnie nie wierzę i nie wyobrażam sobie, żeby on wygrał. Kampanię przed pierwszą turą po prostu olał i przespał, a jak się teraz wziął do roboty, to wychodzi jeszcze gorzej.

Alternatywą jest jednak Duda, którego ABSOLUTNIE nie popieram. Oglądałam jakieś tam wywiady z nim, to on właściwie na żadne pytanie nie odpowiedział. Wszystko przekręcał tak, żeby móc mówić, jak to Komor zawalił, a nie jak to Duda ma zamiar cokolwiek naprawić. Trzeba mu przyznać, że w panowaniu nad rozmową jest dobrze wyszkolony. Jest też cholernie sztuczny, z całą tą swoją gestykulacją, mimiką i postawą, ja mu w ogóle nie ufam. Gdybym na niego głosowała, to chyba miałabym do siebie później o to żal. Ale pobieżnie przeglądając media (internet, bo nie wiem, co się dzieje w telewizji), to obecnie najwięcej widzimy o żenadzie uprawianej przez Komora, a Duda jest jakby z boku, a przynajmniej nie robi nic skrajnie głupiego. I to mu pewnie da wygraną.

Wysokie standardy, nie ma co.

Prefix użytkownikalosiek13
A ja tam Bronka lubię i pójdę na niego zagłosować jeszcze raz! :D Nie rozumiem tego strasznego bUlu dupy o to, że raz czy dwa zdarzyło mu się walnąć jakiś błąd ortograficzny. Najśmieszniejsze w tym jest to, że o tym najwięcej prują się ludzie, dla których polska składnia "być bardzo trudna"...
Skompromitował nas w Japonii, bo wszedł na jakieś tam siedzisko? No faktycznie, straszne, że nie wiedział, że na tym czymś się tylko siedzi. Jakoś na miejscu chyba do niego nikt pretensji o to nie miał. No i "Chodź, Szogunie!" - serio? Czy to naprawdę było tak skandaliczne, żeby unosić to do rangi jakiegoś skandalu międzynarodowego? Góra srania z tego była pewnie tylko w Polsce, ale to akurat nic nowego. Już gorsze było zostawienie Sarkozy'ego bez parasolki, czy posadzenie tyłka na fotelu, zanim zrobiła to Merkel.
Było jeszcze podwalenie kieliszka z szampanem królowej Szwecji, a w tym to nawet i ja miałem swój udział... mwehehehe.
Każdy prezydent, w każdym kraju na świecie zalicza różne wpadki, to normalna sprawa, bo w końcu to też ludzie. Jasne, powinien tego unikać, ale część z tego na pewno była niezamierzona.

Co do afer, to raczej problem rządu, niż prezydenta, a wybory parlamentarne dopiero w październiku. No i widać strach przed PiSem ogromny, skoro po tylu jazdach ekipa nadal rządzi.

Zgadzam się jednak z Mikasą, że to co robi po przegranej w I turze, mnie również zniesmacza. Ta nagła pobudka z JOWami, które swoją drogą są debilnym pomysłem, wygląda strasznie słabo. A z drugiej strony, to jak odpowiedział temu dzieciakowi, na to pytanie o siostrę, popieram jak najbardziej. Czytałem wczoraj fajną wypowiedź na Fejsie na ten temat i jak znajdę, to może coś z niej przytoczę ;p

O Dudzie powiem tyle, że facet nijaki, nie mogę na niego patrzeć, no i doskonale wiem, jakie mordy za nim stoją. Nie ma mowy, żebym zagłosował na PiS...
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png

Always

zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg

Smierciojadek
A co to za wpadka? Ja po chwili zastanowienia jestem skłonna przyznać mu rację. Postawa młodych ludzi pod tytułem "daj, daj, daj natychmiast" mnie przeraża. W Wielkiej Brytanii powiedzmy ludzie z niskiej-średniej klasy wynajmują mieszkania przez pół życia, czasem nawet przez całe życie i nikt nie widzi w tym problemu. U nas trzeba mieć wszystko na własność. Ja muszę mieć, to musi być moje i tylko moje. Kobieta popracuje kilka lat i odłoży pieniądze, a na resztę weźmie kredyt. Luzie tak robią na całym świecie. Ale nie, to u nas w wieku lat 23 trzeba mieć swoje M3. Dzisiaj słuchałam opinii kogoś mądrzejszego i potwierdza, że na taką sytuację NIE MA RADY. Jak ktoś zarabia 1000 zł, to jedynym jego celem powinno być zwiększenie dochodów. I tyle. Co ma niby do tego prezydent? jezyk

Ale fakt, Bronek powinien się zamknąć, bo go zjedzą. A przynajmniej teraz, kiedy panuje taki bury nastrój. ; )

Ciekawa jestem debaty - a raczej jej formy (czy kandydaci będą znać wczesniej pytania, czy będzie to wymiana zdań).

Angelina Johnson
Nie rozumiem tego strasznego bUlu **** o to, że raz czy dwa zdarzyło mu się walnąć jakiś błąd ortograficzny. Najśmieszniejsze w tym jest to, że o tym najwięcej prują się ludzie, dla których polska składnia "być bardzo trudna"...

Nie wierzę, że akurat Ty piszesz takie pierdoły ;> Co z tego, że niektórych wyborców składnia jest niepoprawna? Przecież to chyba oczywiste, że prezydent Rzeczypospolitej Polski, głowa naszego państwa POWINNA znać nasz ojczysty, polski język. Czy to, że jesteśmy krajem pijaków oznacza, że naszym prezydentem powinien być największych wśród żulków, który będzie witać np. Merkel butelką Amareny? ;D Chyba mamy prawo wymagać ogłady, kultury, znajomości języka polskiego (i historii moim zdaniem też) od reprezentanta naszego kraju. Naprawdę uważacie, że Bronek godnie Was reprezentuje? Przecież on nawet podstawowych zasad kultury nie zna, o czym było pełno przy niemal każdym jego spotkaniu z innymi głowami państwa. To są podstawy o których nawet zwyczajny zjadacz chleba wie, a nasz reprezentant dziwnym trafem nie.

Co mnie dziwi najbardziej (i to już mówię ogólnie, czytając wypowiedzi młodych ludzi na różnych forach, fb itd., a nie tutaj) to głosy mówiące, że boją się Dudy, bo za Dudą stoi Kaczyński. Czy nagle każdy ma amnezję? Nikt nie pamięta KTO stoi za Komorowskim? Nagle wyjechał i wszystkie grzechy poszły w zapomnienie?
Za Komorowskim jak i za naszą panią premier nadal stoi nasz największy złodziej, który nakradł i napsuł ile mu było trzeba i sobie pojechał trzepać jeszcze większą kasę w UE, Donald Tusk. I to właśnie za Donalda Tuska działy się te wszystkie wielce sympatyczne rzeczy o których wspominałam w ostatnim poście. To Donald Tusk uważał za swoje wielkie zwycięstwo chociażby felerną umowę z Rosją a propos gazu, gdzie wtedy właśnie PIS i przerażający Kaczyński się sprzeciwiali.
Co takiego zrobił Kaczyński, że wszyscy się go boją?
Jak się podpytałam niektórych, potrafili mi jedynie wymienić Smoleńsk.

A co zrobił rząd Tuska?
Lista jest długa. Przykłady:
- afera taśmowa. Mnie np. osobiście bardzo uderzyła wypowiedź Sikorskiego, wtedy jeszcze chyba naszego Ministra, że "Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie".
- afera hazardowa
- afera sopocka
- rozbrajanie polskiej armii (!)
- Polska bez marynarki wojennej
- Polska bez sił powietrznych: Po 2012 roku polskie Siły Powietrzne czeka zapaść. Taka jest konkluzja utajnionego przez Ministerstwo Obrony Narodowej raportu, sporządzonego w maju ub. roku na najwyższym szczeblu dowództwa Sił Powietrznych.
- Likwidacja 3 tys. etatów (!) w polskiej policji
- Senator Platformy Obywatelskiej Tomasz Misiak przewodnicząc komisji gospodarki narodowej, która pracowała nad specustawą stoczniową, zgłaszał do niej poprawki. Później - jak napisała rGazeta Wyborczar1; - firma Work Service, której Misiak jest współwłaścicielem, dostała bez przetargu zlecenie przy jej realizacji
- NIK - Kopacz wydała 300 mln na nieprawidłowe dofinansowanie szpitali (http://polska.new...5,1,1.html)
- Najwyższa Izba Kontroli zarzuca resortowi, że bez potrzeby przekazał 10 milionów złotych klinice kierowanej przez senatora PO.
- Afera pożyczkowa Palikota - do Palikota z anonimowych spółek w rajach podatkowych płyną milionowe pożyczki
- Zniszczenie raportu Pitery o CBA (http://www.rp.pl/...itery.html)
- Afera Komorowskiego - Komorowski zataił przed prokuraturą informacje o niektórych spotkaniach i ich charakterze z oficerem dawnej WSI w prowokacji służb dot. rozwiązania WSI
- Afera KRUS - państwowa kasa zasila liderów PSL
- Zwalnianie z więzień przestępców mafii pruszkowskiej - 28 maja 2008 więzienne mury opuściło trzech bossów gangu: Zygmunt R. ps. Bolo, Ryszard Sz. ps. Kajtek oraz Janusz P. ps. Parasol. Poza tym na przełomie ostatnich miesięcy na wolność wyszło 35 innych r0;pruszkowiakówr1;, którzy odpowiadają m.in. za napady i handel narkotykami
- Umorzenie śledztwa ws. Kulczyk - Auganow. No cóż. Podobno to Kulczyk (zamieszany w aferę Orlenu) buduje już autostradę r11; najdroższą w Europier30;
- Polska płaci najwyższe stawki za gaz w Europie
- Propozycja ustawy przewidującej więzienie za handel szczypiorkiem. Na szczęście "za" - tylko PO.

Przykłady. Afery w liczbie 748 do poczytania np. tutaj: http://markd.pl/a...ja-rzadow/) Zgromadzone powyżej "osiągnięcia" partii rządzącej dotyczą dwóch lat rządów PO (od X.2009 do X.2011) .

Afera za aferą, przekupstwo, skandale, niebotyczne sumy wydawane nie wiadomo na co, fałszerstwo, wysprzedawanie polskich dóbr. Nasz złodziej uciekł, ale jego rząd pozostał, a na jego czele nasz kochany Komorowski. Tylko o tym jakoś nikt już nie pamięta ;>

I żeby było jasne. PIS też święty nie jest, ale wielokrotnie sprzeciwiał się tragediom, do których doprowadza nasz PO. Duda nie jest moim wymarzonym prezydentem i sama nie wiem czy będę głosowała na niego, czy oddam głos nieważny. Ale jeżeli już miałabym wybierać mniejsze zło, to z pewnością mniejszym złem jest Duda, który może i z PIS, ale jako prezydent realnej władzy nie ma i nic wielkiego nam nie zaszkodzi, a chociaż jest wykształcony i kulturalny.

Ciekawa jestem debaty - a raczej jej formy (czy kandydaci będą znać wczesniej pytania, czy będzie to wymiana zdań).

Komorowski będzie u Wojewódzkiego, po co mu debaty^^

Slytherin! Sss..

Krew na twej sukience
Spłoń i skonaj w męce!

Prefix użytkownikaMikasa
Angelina, oprócz tego, że jednoczę się z Tobą w nienawiści do PO, to jeśli chodzi o PiS, to ja się przede wszystkim boję wojny światopoglądowej. Boję się wprowadzenia drastycznych ustaw o zakazie in vitro i aborcji i polityki prowadzonej na kolanach przed Kościołem.
Ostatnio Duda powiedział, że jest za tym, żeby milion podpisów oznaczało referendum, "ale nie w sprawach światopoglądowych". Jest to pojęcie tak szerokie, że naprawdę bardzo ogranicza tę "otwartą" politykę referendum, a poza tym - jest to znak, że Duda w "sprawach światopoglądowych" będzie nieugięty i konserwatywny.

Prefix użytkownikafuerte
Co takiego zrobił Kaczyński, że wszyscy się go boją?

Przykładowo:

- afera gruntowa
- afera taśmowa z Renatą Beger
- pijani politycy PiSu na posiedzeniach sejmu (Dorn, Kruk)
- afera madrycka (Hofman i spółka, z tych ostatnich)
- Bolesław Piecha, który był wiceministrem zdrowia w rządzie Kaczyńskiego, w zamian za zgodę na wpisanie ivabradyny (leku, który NIGDY nie powinien zostać dopuszczony do użytku) na listę leków refundowanych, dostał mieszkanie dla swojego syna
- podatki: ".PiS zamroził pierwszy i drugi próg podatkowy oraz kwotę kosztów uzyskania przychodu, co najmocniej uderzyło w najmniej zarabiających. Jednocześnie musieli płacić wyższą składkę zdrowotną na NFZ, bo została ona podniesiona dwukrotnie - w 2006 i 2007 r. A więc na pewno te zmiany nie polepszyły sytuacji bytowej najmniej zarabiających Polaków, Fiskalizm wręcz się powiększył, dodajmy że nowe stawki PiT wyraźnie promowały grupę najlepiej zarabiających Polaków - Obniżona bowiem została górna stawka PiT ( z 40 % na 32 %) natomiast dolna grupa zarabiająca do 85 tys zł została "odciążona" o cały procencik z 19 % na 18. Wraz ze wzrostem składki na NFZ , nawet uwzględniając obniżkę składki rentowej , większośc podatników ( ok.70% ) nie odczuła realnej obniżki podatków, natomiast wyrwa w budżecie spowodowała cięcia w sferze społecznej."
- PiS się strasznie szczyci, że w latach jego rządów bezrobocie spadło poniżej 10%, ale nie widzi tego, że z kraju wyjechały przy okazji 2 miliony ludzi
- budżet - PiS systematycznie zwiększał wydatki państwa, a tym samym dług publiczny, co przełożyło się siłą rzeczy na wysokość podatków, które za rządów PO zostały zwiększone

Mogę dać kilka komentarzy mądrych głów na to, co sądzą o gospodarce zostawionej przez Prawo i Sprawiedliwość w 2007 roku:

"Zostawiło kwitnącą gospodarkę z ciemnymi chmurami na horyzoncie, gospodarkę bezbronną w warunkach dekoniunktury, bez odpowiednich reform. Nie zrobiło nic poza początkiem procesu obniżania klina podatkowego, ale bez skutków dla pracodawców, i przepisem dotyczącym telepracy. Premierowi Kaczyńskiemu przez gardło nie mogły przejść słowa przedsiębiorca-pracodawca, ale chętnie mówił o parszywych oligarchach. W gospodarce zastosował \r1;manewr Syryjczyka\r1;, który mówił, że najlepsza polityka to brak polityki." A. Malinowski prezes Konfederacji Pracodawców Polskich

"Wystawiamy byłemu rządowi negatywną ocenę za zaniechanie, bo chociaż wciąż mamy wzrost gospodarczy, ale w tych warunkach mógł uczynić znacznie więcej. Nie zreformował finansów publicznych, a bezrobocie spadło, bo młodzi i przedsiębiorczy wyjechali. Fachowców do pracy jest tak mało jak w PRL, przy mocnej złotówce przestaje się opłacać eksport. Ludzie dużo kupują, ale marnie zarabiają, więc ich dług rośnie. Każdy kij ma dwa końce." Marek Goliszewski, prezes BCC

"PiS zostawiło kukułcze jajo: rozbabrane sprawy służby zdrowia, niedokończony system emerytalny, przerosty w administracji i fatalne warunki prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorstw. To wystarczy, by powiedzieć, że sytuacja jest co najmniej niejednoznaczna, a powrót na ścieżkę szybkiego wzrostu bardzo trudny. Wielkie zagrożenia znajdują też wyraz w budżecie na rok przyszły." prof. Leszek Zienkowski, ekonomista, NOBE, PAN

Nie wklejam tego po to, żeby bronić PO, bo nie jestem ich fanką, ale po to, żeby pokazać, że oni się NICZYM od nich nie różnią. A przypominam, że te afery, o których napisałam to i tak nie wszystko, a PiS rządził tylko DWA lata. Więc nie do końca rozumiem argumenty, które tak drastycznie miałyby przechylić szalę na rzecz któregoś z kandydatów na prezydenta. Przepaść to mogła być między Komorowskim, a nie wiem, Korwinem, ale nie między Komorowskim a Dudą. Duda być może byłby lepszym reprezentantem na arenie międzynarodowej, ale światopoglądowo to jest dramat. Komorowski też jest konserwatywny, ale jakoś nie widzę, żeby swoje widzimisię w tej kwestii stawiał na pierwszym miejscu. Nie obchodzi mnie w tym momencie, z jakich powodów, ale po prostu tego nie robił.

Zgadzam się, że cały ten rząd jest do wymiany, ale PiS to nie jest żadna alternatywa. I szczerze mówiąc, żadna partia w tym momencie nie jest dla mnie czymś lepszym. Bo to się zawsze kończy tak samo w momencie, kiedy się ktoś dorwie do koryta. Chętnie zagłosuję na kogoś innego niż PO, jeżeli się pojawi jakaś sensowna partia, z którą będę się utożsamiać, a nie się jej bać. Bo mam dość głosowania ze strachu. Więc nie będę wcale, albo będę oddawać nieważne głosy.

Prefix użytkownikaMikasa
Ja również uważam, że interwały PiS-PO-PiS to żadna zmiana i tylko dalsze pogrążanie naszego kraju. Bardzo liczę na to, że Kukiz zgromadzi wokół siebie jakichś mądrych ludzi przedstawi porządny kompleksowy program, który obejmie sprawy gospodarcze, zdrowotne i edukacyjne. Wtedy ludzie na to zagłosują. Bo w polityków popisu wierzą już chyba tylko ich rodziny.

Prefix użytkownikafuerte
No ja z kolei uważam, że Kukiz też się nie nadaje. Zwłaszcza, jeżeli patrzymy na prezydenturę też pod kątem reprezentacji. Jego święte oburzenie po ogłoszeniu wyników wyborów było żałosne, podobnie jakieś tajne porozumienia z Tanajno i Korwinem. Rozumiem wściekłość na środki masowego przekazu, które faworyzują Komorowskiego, ale prezydent mimo wszystko powinien mieć trochę ogłady. To, jeśli chodzi o kandydaturę Kukiza na prezydenta. Nie wiem, co może zaproponować po stworzeniu partii i z kim ją stworzy i co wymyśli poza JOWami - które będą katastrofą. No i czy będzie miał coś do powiedzenia oprócz tego, bo JOWy właśnie ogarnął Komorowski i może być problem. Póki co Kukiza nie widzę, ale z ostatecznymi sądami poczekam aż faktycznie pojawi się jakiś program.

Smierciojadek
No ja na ten moment też nie widzę Kukiza. On aktualnie nie ma żadnego pomysłu na siebie. Wypowiada się prosto i zrozumiale, trafia do ludzi, którzy o polityce nie mają pojęcia, tyle że z tego nic nie wynika. Nawet jeśli założy partię i tłum pójdzie za nim, to sam rządzić nie będzie. Z kim zawiąże koalicję? Czy to już nie będzie poddanie się całemu politycznemu mechanizmowi i powolne wkraczanie w cały ten syf? Aktualnie nie różni się bardzo od "awangardowego" Palikota.

Prefix użytkownikafuerte
Nie wiem, może kogoś to zainteresuje w kontekście tych albo parlamentarnych wyborów na jesieni. Nie mam pojęcia, na ile to jest warte, ale może komuś się przyda: http://www.zalatw...

Alette
Ja tam jestem zdumiona, że Kukiz stał się dla kogokolwiek opcją. Myślałam, że jego kandydowanie to taki żarcik, a tutaj poparcie z kosmosu. Na co ludzie liczą, oddając na niego głos? Ja wiem, że nie ocenia się człowieka na podstawie tak przyziemnych rzeczy jak wygląd... ale serio widzicie takiego Kukiza obok Obamy? Bo ja nie. Oglądałam debatą i na tej debacie Kukiz nie potrafił przez dłuższy czas zebrać się do kupy tylko dlatego, że miał przemawiać pierwszy. Nawet Ogórek znalazła w sobie dość siły, żeby się odszczekać prowadzącemu (a propos Konstytucji i miała rację moim zdaniem).

Ja na Dudę głosować nie będę, bo po prostu jego obietnice mnie rozwalają. Robi ludziom papkę z mózgu i to jeszcze z uśmiechem na twarzy. Bronek chociaż nie narzuca mi swojego światopoglądu, a że robi trochę siary to mi w zasadzie wisi. Wydaje mi się, że Polacy powinni nauczyć się trochę dystansu i przede wszystkim nie srać się za każdym razem, gdy nie daj Boże ktoś nas zagranicą skrytykuje. Zobaczcie jaki zamęt robił Sarkozy, już nawet nie wspominam o przywódcach Włoch czy USA gdzie skandale są chyba jak chleb powszedni. Nawet Putin gdzieś sobie romansował i miał wszystko gdzieś.
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: