Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Jaka jest wasza ulubiona lekcja w Szkole Magii i Czarodziejstwa?
Prefix użytkownikaDebbie
Jak tak się zastanawiam, to na pewno zaklęcia - moim zdaniem są jedną z podstaw znajomości magii. Poza tym, te lekcje musiałybyć chwilami bardzo zabawne. :D Eliksiry (nie zwracając uwagi na to, kto je nauczał) też mogły być dosyć ciekawe i przydatne, bo na przykład nawet często ich działalność była większa od takich mugolskich lekarstw. I... może transmutacja? Nie wiem, czy dałabym radę w tym przedmiocie, jednak jakoś polubiłam profesor McConagall. :)
 
Prefix użytkownikaMarika_Chase
Wydaje mi się.. Nie, jestem PEWNA, że to Eliksiry. Nie ma tam ,,bezsensowego machania różdżkami" a wiedza wyniesiona z tej lekcji czasem bardziej się przydaje niż zaklęcia. Myślę, że to także ze względu na nauczyciela, który, choć wydaje się mało przystępny - naprawdę ma wiedzę.
Na drugim miejscu jest OPCM- myślę, że jest to bardzo potrzebne - zawsze powinniśmy umieć się bronić, a ta lekcja nam to umożliwia ( oczywiście nie ta z Różową Ropuchą).
Je ne sais pas pourquoi
incessamment je reve de Toi.
Quand je te voir, quelque chose est arrive a mon coeur
Et j'ai besoin de conseil, qu'est ce que je dois faire...

MOJE SŁONECZKO<3- Cyril Niccolaï

pbs.twimg.com/profile_images/457081340026839041/8ci-C4-M.jpeg

cs10473.vkontakte.ru/u62388525/144429715/x_ef3e6513.jpg

www.thehunchblog.com/wp-content/uploads/2012/09/Niccolai-romeo-2012.png

i.skyrock.net/8889/16698889/pics/456909132.jpg



**W Hogwarcie**
Marika Chase
 
Prefix użytkownikaRogasia_94
Jestem pewna że były by to Obrona Przed Czarną Magią, lekcje na pewno były by ciekawe i bardzo przydatne, no ale wolałabym je mieć z jakimś fajnym nauczycielem jak np Remusem, a nie z tą "Różową Landryną". Transmutacja z McGonagall też byłaby zacna, znając swój charakter to pewnie ubarwiłabym te lekcje swoimi pomysłami i żartami :eyebrows2:, oj byłoby ciekawie. Latanie :heart::harry:, tak to coś co sprawiałoby mi ogromną przyjemność. No i na koniec Zaklęcia i Uroki, przydatne w życiu, nie zaprzeczę.
"Do not let what you cannot do interfere with what you can do"

I solemnly swear that i am up to no good Diabeł
 
Prefix użytkownikaEwa Potter
Moim ulubionym przedmiotem byłaby obrona przed czarną magią... gdyby nie to, że jest on prowadzony bardzo chaotycznie. Myślę, że sama szukałabym w bibliotece ksiąg z tego typu zaklęciami :) Bardzo odpowiadają mi też zaklęcia :D
 
Prefix użytkownikaWioletta
moim ulubionym przedmiotem w Hogwarcie jest Obrona Przed Czarną Magią. bardzo podoba mi się ten przedmiot. myślę, ze jest też bardzo przydatny.
nauczyciel nie ma w zasadzie znaczenia chyba, że mowa o Dolores Umbridge, Gilderoy'u Lockhartcie bo on raczej niczego by mnie nie nauczył. :D
nie mówiąc o Amycus'ie Carrowie bo ro OPCM nie była. :D
myślę, ze fajne są również zaklęcia, transmutacja czy eliksiry. :)
66.media.tumblr.com/tumblr_m7w3e1EGQt1qi99a3o1_400.gif


Severusie, jak mogłeś..


media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/3POlj6ueXAr6bf8j3EtDVQAohI0/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/01/14/936/n/1922283/31473ad6379f89e0_tumblr_m7q3sarQX11rxf32jo3_500/i/When-His-Hair-Becomes-Its-Own-Thing.gif


66.media.tumblr.com/851347c5eea14a6bb28865db2d39cacf/tumblr_mnfjpxvq3N1s5o7dro4_r1_500.gif


WYMOWNA - 26.07.2016
Przewodnicząca Karczmy Pod Parchatym Trollem - 22.09.2016 - 14.04.2017 (09.04)
Członek Redakcji: 14.06.2017! <3 25.09.2021..


funkyimg.com/i/2joAe.png


www.harry-potter.net.pl/images/articles/admzpiek2020.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminzpieklawiola.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/galeria.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_objawienie.png


Na zamówienie, i z żywej sympatii do mnie! Seksi Sznejp w ręczniku na głowie. <3
- od wspaniałej Matki Karczmy, Alette!


funkyimg.com/i/2joEp.jpg


Dla mnie, o Sznejpie utalentowana Alette. <3


[img][/img]


Z dedykacją dla mnie od Ewy!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170802_220052_057-1_1.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-07-19-14-24-2.png


Z dedykacją dla mnie od ulki kulki!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170726_161423_624.jpg


Od Klaudka! <3


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/sevcio.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/severus-675x937.jpg


Od Julki! Izrael!


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/2w50byd.jpg


Wcześniej:
w Hogwarcie: Wioletta Elbren Escher
różdżka: 18 cali, sosna, pióro feniksa
czarodziej: półkrwi.
Quidditch: Obrońca Gryffindoru oraz Zastępca Kapitana

Pottermore: wiolcis
dom: Gryffindor
różdżka: heban, 12¼ cala, włos jednorożca.
 
Prefix użytkownikaMagda Rossalia Potter
Moim ulubionym przedmiotem byłyby OPCM, eliksiry, zaklęcia i transmutacja są interesujące i byłoby dużo zabawy przy uczeniu się różnych zaklęć czy robieniu mikstur. Ale lekcja latania też są ciekawe, a bycie ileś tam metrów od ziemi i patrzenie ze wszystkiego z lotu ptaka na pewno jest ekscytujące i daje dużo adrenaliny.
"Nie ma czegoś takiego, jak dobro i zło, jest tylko władza i potęga... I mnóstwo ludzi zbyt słabych, by osiągnąć władzę i potęgę... "
 
Prefix użytkownikaMargaret Black
Jestem przekonana, że nie miałabym konkurencji w Numerologii. Już teraz często czytam portrety numerologiczne i różne takie, a co dopiero gdyby spełniały się w rzeczywistości :)
Wątpię żebym lubiła Obronę Przed Czarną Magią. Przy tych pojedynkach czasami trzeba się chyba nabiegać.... heh.
Astronomia jest genialna. To takie romantyczne :) Nienawidzą romantyzmu, ale astronomia jest spoko. Kiedy ktoś nie potrafi się orientować na ziemi, warto poznać niebo :)
Starożytne runy też są interesujące, ale to pewnie wpływ czytania "Diabelskich Maszyn", więc...
"Elficka aura" - to chyba najpiękniejszy komplement, jaki kiedykolwiek otrzymałam, dziękuję <3

fotowrzut.pl/tmp/upload/LAZ7TDN4S6/1.jpg


38.media.tumblr.com/97de7821b60974f267e375a8ba4e020f/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo2_500.gif

38.media.tumblr.com/68c3b191b188cf262e85d3ef6054652c/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo1_500.gif

38.media.tumblr.com/98d076184641ee1621b78f416e1f8f12/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo4_500.gif

Żeby nie było żadnych wojen
W naszym kraju
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby głód nie dotknął
Nas
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby nikt nie cierpiał
Gdy patrzę
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby wrogowie nasi
Zdechli
(Wysłuchaj nas panie.)
Amen.

33.media.tumblr.com/834207459bc174af59f3eacac5f1de3f/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino1_250.gif 33.media.tumblr.com/4ce2001dc16f7fed2e9d96475972eb0c/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino3_250.gif
38.media.tumblr.com/e56f382fe73c78ea91462221e53b3caf/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino4_250.gif 38.media.tumblr.com/bf633d910ec03872138ce7d92881dadf/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino2_250.gif

To ja
Człowiek agresywny
Ze strachu
Przepełniony nienawiścią
Z bólu
Żyjący samotnie
Z obawy
Szydzący ze słabszych
Z niepewności
Uśmiechający się
Ze zmęczenia
Plujący jadem
Z zazdrości
Zły
Bo przeżarty żalem.


24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo2_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo3_250.gif 24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo4_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo7_r1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo8_r1_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo9_r1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo10_r1_250.gif


Ej ale w sumie to ja lubię Bataliona <3 Dlaczego się tak gościa czepiacie? Sympatyczny jest xD

fotowrzut.pl/tmp/upload/RV6SW7S0UM/1.jpg

Drugie miejsce to ciągle podium xD

www.harry-potter.net.pl/images/articles/margaret.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/margaret.png

oi66.tinypic.com/2505h13.jpg


"Nie no co za żal, jakbym słuchał jakiejś bajki z morałem. Beznadzieja po prostu."
 
Prefix użytkownikaCatherine Black
Ja od początku byłam zaciekawiona transmutacją i myślę, że byłaby ona bardzo interesująca
Myślę, że najbardziej przydatnym przemiotem były zaklęcia i do tego bym się przyłożyła
Natomiast wydaje mi się, że nie znosiłabym eliksirów - brałam kiedyś udział w jednym konkursie, gdzie trzeba było uczyć się na pamięć różnych przepisów i działania (z ziół itp. przeważnie leczcznicze) i to jest koszmarne >.<
 
Prefix użytkownikaFawkes13
Jak dla mnie to najfajniejsze były by:
*obrona przed czarną magią (niesamowicie pomocne i ważne, w dodatku ciekawe, a niektóre z nauczonych zaklęć mogą przydać się nawet w życiu codziennym, chociaż zaklęcie Reducto, specjalność Ginny)

*zaklęcia (dla mnie zaklęcia są taką kwintesencją całego świata czarodziejów, niesamowicie ważne i potrzebne na co dzień)

*transmutacja (kolejna bardzo ciekawa i baaardzo ważna dziedzina magii, wyjątkowo potrzebna na co dzień i w skrajnych sytuacjach)

*eliksiry (czy ze Snapem czy ze Slughornem, bardzo ważna i dająca pole do eksperymentów i rozwijania się dziedzina magii)
 
Prefix użytkownikaPaulaSmith
Opieka przed czarną magią- to oczywiste. Bardzo ciekawe tematy były poruszane na tych zajęciach, było ekscytująco, no i nauczyciel się nie zdążył znudzić, bo co roku inny xD

Ale takim moim drugim pewniakiem są zajęcia z zaklęć. Bardzo użyteczne w życiu codziennym, ułatwiające życie domowe, prace. No chyba najbardziej praktyczny przedmiot w Hogwarcie.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wyd2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminpaula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admingadulapaula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienie.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/paula.png


78.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif


SarahisSerce

funkyimg.com/i/2CwAW.jpg
 
Prefix użytkownikaania919
Moim ulubionym przedmiotem byłaby zapewne numerologia. Szkoda, że w książkach nie był dokładniej opisany ten przedmiot, chętnie bym się dowiedziała jak wyglądały zajęcia.
Polubiłabym też na pewno latanie na miotle Harry. Super byłoby tak wznosić się w powietrze. Chociaż w quidditcha to nie chciałabym grać, jest to trochę niebezpieczne.
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.


www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png


i.imgur.com/ZSNVgbV.png
 
Prefix użytkownikaAnia-023
Moimi ulubionymi lekcjami byłyby Obrona Przed Czarną Magią, Transmutacja i Eliksiry. Wolę lekcje pod surowym okiem niż takie luźne, ponieważ są nudne. Kochałabym również lekcje latania, bo w prawdziwym życiu lubię w-f.
 
Prefix użytkownikaclaimbro
Myślę, że odnalazłabym się w obronie przed czarną magią, zaklęciach i transmutacji. Są to przedmioty najbardziej magiczne i fascynujące w świecie Harry'ego Pottera i na pewno każdy chciałby je przeżyć. Poza tym jako czarodziej raczej kwestią wyćwiczenia byłoby opanowanie techniki zaklęć, dlatego nie powinno być ryzyka zrażenia się do tych przedmiotów. To są te zajęcia, które dają konkretną wiedzę praktyczną, przydatną w każdej chwili i na pewno przykładałabym się do nauki jak najlepiej, by jak najwięcej z niej wynieść.
Oprócz tego polubiłabym zapewne starożytne runy, bo lubię uczyć się języków, a to też coś w tym stylu.
No i myślę również nad eliksirami, chociaż patrząc na Księcia Półkrwi, gdzie nawet z instrukcją podręcznikową trudno było uwarzyć prawidłowy eliksir... Co do sympatii względem tego przedmiotu mam pewne zawahania. ;)
No matter how hard is it. I always smile like an idiot.

media.giphy.com/media/myDpGcVRokWrBref4k/giphy.gif
 
Prefix użytkownikaEcaeris
Opieka nad magicznymi stworzeniami Serce osobiście kocham zwierzęta i wierzę, że byłoby dla mnie duża frajdą szkolić się na magizoologa w świecie magii :D na drugim miejscu postawiłabym wróżbiarstwo ale głównie dlatego, że podobał mi się opis pomieszczenia i zajęć w książkach. Na ostatnim miejscu zielarstwo wraz z eliksirami :)
78.media.tumblr.com/f0c7718147bc14236397efc133411867/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o3_500.gif


p a t r o n u s - m a n x c a t

66.media.tumblr.com/0be3e60f6518979537f4122b4d1df156/tumblr_odz35d4LML1vgea2uo1_500.gif
 
Prefix użytkownikakadmus peverell
claimbro napisał(a):

Myślę, że odnalazłabym się w obronie przed czarną magią, zaklęciach i transmutacji. Są to przedmioty najbardziej magiczne i fascynujące w świecie Harry'ego Pottera i na pewno każdy chciałby je przeżyć. Poza tym jako czarodziej raczej kwestią wyćwiczenia byłoby opanowanie techniki zaklęć, dlatego nie powinno być ryzyka zrażenia się do tych przedmiotów. To są te zajęcia, które dają konkretną wiedzę praktyczną, przydatną w każdej chwili i na pewno przykładałabym się do nauki jak najlepiej, by jak najwięcej z niej wynieść.


U mnie bardzo podobnie, dodałbym tylko eliksiry, które od początku mnie fascynują.
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.38