Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Niezwyciężony mag
03.03.2021 23:49
Bo pytanie jest ciężkie i ktoś kto wbił z pytaniem jak się zdobywa punkty nie przebrnie

Wielki mag
03.03.2021 23:06
Ale wolno ankieta leci

Pracownik Miodowego Królestwa
03.03.2021 18:07
Angelina Johnson, polecam!

Oscypek
03.03.2021 18:01
OO, to jest myśl, by wiosną pojechać w Sowie, Mikasa, jesteś genialna!

Pracownik Miodowego Królestwa
03.03.2021 14:38
na pewno ładnie, czy w jakichś górach może nie być ładnie?

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59604 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45466 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43877 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 41604 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37824 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36617 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33847 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac II Turnieju FF
Prefix użytkownikakkinga123
Kategoria DRAMAT i jejku od razu już się boje co wymyśliliście xD
Choć co etap prac jest mniej to coraz ciężej mi się zabrać do czytania jezyk

Z dramatem kochani jest ten problem że można pisać dramat, a można dramatyzować.
Strasznie łatwo jest przegiąć, naładować za dużo emocji, zbyt dużo dramatycznych scenek, głębokich westchnień i mamy groteskę. Bo zbyt dużo dramatyzmu śmieszy. Mnie przynajmniej. Dlatego zacznę od końca czyli :

Miejsce III - Praca B
Brutalny morderca - Harry Potter. Cierpienia młodego Pottera. Odbieganie od kanonu. Nie ogarnęłam pomysłu. No to ok. Kraina snów, co tam robił, jak tam robił czemu go tak zmieniła ? Czemu popchnęła do morderstwa ? Czemu ? Gdzie ? Jak ? Za dużo pytajników, za mało jasny ten tekst. Praca jest napisana ładnie. No bo come on to już ten etap, że wszyscy autorzy umieją pisać ładnie, stylistycznie i cud miód malinki. Umiejętności nikomu nie odmawiam, więc oceniam tylko czy pomysł mi się spodobał czy nie. Tego pomysłu nie ogarnęłam. Może za tępa jestem ale nie ogarnęłam xD + too much drama

Miejsce II - Praca A
No cienszko, cienszko. Ogólnie obie prace były dobre, co zadecydowało o werdykcie ? A jakże too much drama.
Bo ja jestem takie wredne stworzonko i wygra u mnie praca która była najmniej dramatyczna, czyli była najlepszym dramatem. xD
Wracajac do pracy A no świetnie napisane, pomysł fajny, nie wiem jakoś włamywanie się do departamentu tajemnic najmniej mnie tu chwyciło, takie rozwiązanie. Ciężko było bo serio praca jest fajna. Ginny musi powrócić jako duch ? No niech będzie.
Przepraszam autroki, że tak mało piszę, ale i tak wszystkie prace sa super <3

Miejce I - praca C- No i fajnie. Znaczy nie fajnie, no bo kto normalny nazywa dziecko Marsel ? Taki żarcik <3 Praca miała konwencję dramatu, autorka nie przesadziła w żadną stronę. Był porządny dramat, który mnie nie rozśmieszył, ani nie sprawił wrażenia, że coś za dużo tu tej tragedii. No nie żeby za imię dziecka nie korciło mnie... No ale nieważne. Kraina snów, jako Ginny ze sztalugą. Wg ładnie napisane. Wszystkie sa ładnie napisane. Ale tu może dzięki temu, że praca jest najkrótsza, jakoś autorka najładniej tą esencję zawarła w całości. Ten myk z tym, że od miesiąca nie nazwali dziecka, to też fajny pomysł naprowadzający człowieka na rozwiązanie. Propsy za pomysł.

I żeby nikomu nie było przykro to powiem że takich talentnych ludziów mamy na HPnecie, że ojejku. No w sumie mogła to napisać wcześniej, ale ja to chyba wolę krytykować. Buziaki :*
Edytowane przez Prefix użytkownikakkinga123 dnia 20.09.2015 18:18
Last letter of Sehzade Mustafa to Sultan Suleiman

Hunkarim, you will most likely never get the opportunity to read this letter that I will be carrying on my heart. I am writing this letter on the off chance that I fall into a fate that I hope will never happen. This is my wish. But if my wish does not happen, and this letter does indeed reach your hands, that would mean that you have executed me.
Oh Hunkarim, oh my dear father.
Since you are reading these sentences, you have cut out your own heart, and I have passed away from this planet of lies. Please know that your hands have been mixed with blood, and know that you have taken an innocent life. We made a promise to each other. I promised you that I would never rebel against you. And you swore that you would not execute me. I kept my promise, father, and I definitely did not rebel against you. I swear on my son Mehmet life, and I swear on my daughter Nergizsah life that I did not betray you! I will never. However, you, you went back on your word. You did the thing that you said you would never do! I am leaving this cruel worlld in where a father can kill his own son. Instead of living like an oppresor who, for the sake of his good fortune and for the power that the throne brings,
has targeted his father's life, I would rather die like someone who was wronged and appressed.
Maybe my name won't be written into the golden pages of history and nobody will speak of my victories, nor will I have a throne to preside over. Furthermore, people will write that i was a Sehzade who was a traitor. So be it. Let them write things that way. Let them hide the truth that Allah knows. One day will come where the stories of the oppressed will also be told... Maybe in a few years, or maybe in a hundreds of years, someone will tell my story. Someone will hear me and will learn the truth. And on that day justice will return to the oppressed.

i.imgur.com/HlRYvEP.gifi.imgur.com/dafzPqD.gifi.imgur.com/1WcHqgt.gif45.media.tumblr.com/35397a1b8534d3991c0f332557453c92/tumblr_nnueh37YNQ1uo0ulzo4_250.gifi.imgur.com/EYDhIix.gif49.media.tumblr.com/378e6d3fd739144b474bbdd669c2fc90/tumblr_nnueh37YNQ1uo0ulzo6_250.gifi.imgur.com/8FPz1r9.gifi.imgur.com/scu3Fzj.gif

i.imgur.com/oVY98CH.gif
i.imgur.com/ZNZ11IG.gif
i.imgur.com/P73W7US.gif
i.imgur.com/SfRyfAW.gif
i.imgur.com/o7A55GD.gif
i.imgur.com/pjYPwoV.gif

i.imgur.com/VrzT6hh.gifi.imgur.com/SsL6YUI.gif
i.imgur.com/TQJKFxr.gifi.imgur.com/KkaA2gj.gif
i.imgur.com/rprKW9M.gifi.imgur.com/xmMnNoT.gif
i.imgur.com/2Rt98I5.gifi.imgur.com/fl4RgJ7.gif
i.imgur.com/oVLFtqO.gif i.imgur.com/5bi2Qk9.gif

65.media.tumblr.com/7966f8192d94bbef1ffd5bc076bbaa64/tumblr_mh16esZcUo1rc2hr9o1_500.png

i.imgur.com/CL9tw9i.png

Angelina Johnson
Głos Jury

Oczekuję dramatu i ciekawego ujęcia zadanego tytułu, "Harry Potter w Krainie Snu". Zobaczmy ;)

Praca A
Już sam początek mnie zaciekawił. W ogóle pomysł na osiedlowy klub qudditch wymiata, autor musi mieć głowę nie od parady. Jest też cudowna, świetna w grę Angelina Johnson, właśnie przez qudditch mam ten nick ;> Udało się też nawet zbudować napięcie, pierwszy akapit mi się podoba.
Z początku drugiego akapitu również jestem zadowolona. Autor nie skakał z akcji na akcję, kosztem opisu mniej interesujących aczkolwiek równie ważnych rzeczy, jak właśnie rozpaczający Harry nad ciałem Ginny. I ten Harry, jak dotąd taki bardzo... harry. Nie załamuje się, zawsze walczy do końca, cały czas w chwilach stresu musi działać, a nie bezczynnie patrzeć. Idźmy dalej.
Podoba mi się, że bohater wspomniał momenty, które działy się, gdy był uczniem, konkretnie w Zakonie Feniksa. Lubię jak fan ficki nawiązują do książek.
Kraina Snu w Departamencie Tajemnic, interesujący pomysł. Sam opis również mnie zaciekawił, co upewnia mnie, że autor ma dużą dawkę wyobraźni w kieszeni (w sumie to w głowie).
Trochę nie rozumiem zamysłu autora z tym duchem. Przecież duchy nie pracują i tułają się chyba po określonej przestrzeni? Chyba że Władca Snów umożliwia takiemu duchowi robienie, co się chce i wyglądanie jak blady żywy. Hm, ciekawe.
Ogólnie całość zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Był dramat, ale delikatny, nie przesadny, a że ja dramatów ogólnie nie lubię, to podoba mi się ta delikatność. Pomysł był fenomenalny i jedynie trochę końcówka mi go psuje, choć też jest ładna. Autorze, jestem z Ciebie dumna ;>

Praca B

Taki dosyć rozpoznawalny styl, szczególnie po opisach. Strasznie nie lubię gdy określa się postacie po ich kolorze włosów czy oczu, tym bardziej, że każdy wie o kim mówi nam narrator i nie ma tutaj żadnej tajemnicy. Mimo wszystko początek jest całkiem zgrabny, cieszę się też, że mamy tutaj czasy uczniowskie.
Oo, rozpacz po stracie Syriusza. Całkiem niezły pomysł, jeżeli to ma być dramat. Szczególnie to:
Bo nie potrafił pogodzić się z faktem, że stracił jedyną szansę na prawdziwą rodzinę
- tak bardzo Harry ; ) Czyli nawet kanonicznie, plus.
Bardzo podoba mi się opis tego jego bólu - co prawda autora trochę poniosło, ale jednocześnie zabrzmiało to całkiem poetycko.
W końcu, po tylu opisach i słowach wstępu (bardzo długiego wstępu) mamy coś, co może powoli naprowadzi nas na tytułową Krainę Snu. Bezsenność Pottera. Nie powiem, niebanalne jak na razie podejście do tematu, bowiem jak bezsenność połączyć ze snem? Zostałam zaciekawiona.
Tym razem bezsenność została zamieniona maniakalną wręcz potrzebą snu. Trochę się boję, że autorowi bardzo ciężko dojść do meritum, a niestety długość ma ograniczoną i przy końcu niepotrzebnie przyśpieszy. Mam nadzieję, że tak nie będzie, ponieważ sam pomysł wydaje mi się naprawdę interesujący ;D Czytam dalej.
O MATKO BOSKA. No to jest dramat, fakt. Ale aż nieprawdopodobny dramat. Harry? Zabić ucznia? Autorze, grzeję Ci już celę w Azkabanie! Co to za chory pomysł?!

Ogólnie opowiadanie kończy się tak jakoś hmm... obiecująco. W sensie, obiecuje, że będzie jakiś ciąg dalszy, gdzie zostanie wyjaśnione JAK HARRY MÓGŁ ZABIĆ UCZNIA?! Niestety chyba tak szybko się tego nie dowiem ;> Samo odniesienie do tytułu mi się podoba, jest bardzo delikatne, aczkolwiek przecież przez większą część ficka przeplata się motyw snu (kłopoty ze snem też się do tego zaliczają). Dramat też jest, zdecydowanie. I styl, naprawdę ładny.

Praca C

Na pierwszy rzut oka ta praca wygląda najmniej imponująco - jest najkrótsza, ma zero akapitów i widzę całkiem sporo dialogów. Mam nadzieję, że autor kosztem długości poszedł w mega jakość. Swoją drogą współczuje autorowi mieć pracę ostatnią, gdy dwie poprzednie tak mi się spodobały. Postaram się więc na razie nie porównywać Cię z konkurentami. Zaczynajmy!

Z pewnością początek jest taki, hmm, bezpośredni. Opisu może tak naprawdę są z 2-3 zdania, od razu przechodzimy do rozmowy. Ogólnie nie uważam tego za błąd, ale ja tak kocham czytać opisy, że tutaj autorze masz trochę peszka. Za to bardzo podoba mi się pomysł z prezentem od Hermiony. Sztaluga mugolska, ale zaczarowana. Takie coś może być tylko od Granger ;D Ach, i przeszkadzają mi braki przecinków.
Czwarte dziecko? No no, to niemal przebija zamordowanie ucznia przez Harry'ego! Miałam nie porównywać, szlag. Ale czwarte dziecko to dosyć odważny pomysł. I w końcu Marsel czy Marcel? ;D Sam pomysł na imię dobry (imię wojownika!), ale brak tu konsekwencji.
O łał. Zakończenie wbiło w fotel. To było naprawdę dobre. I strasznie, strasznie żałuję, że autor tak bardzo się pośpieszył i resztę napisał z mniejszym zapałem. Same opisy wyglądały na nieco wymuszone, bo w końcu coś pomiędzy początkiem, a końcem być musi. Wszystko działo się szybko - było dziecko i nagle go nie ma. Ból Ginny i Harry'ego - mało opisany, w ogóle w niego nie uwierzyłam. Sam opis pustego pokoju już mógłby zrobić ogromne wrażenie, gdyby autor trochę więcej czasu mu poświęcił, a tak to w fotel wbija tylko ostatnie kilka zdań. Pomysł świetny, naprawdę, ale za wykonanie pochwalić nie mogę.

Ogólnie tym razem jestem bardzo zadowolona z naszych Uczestników (w sumie to Uczestniczek ;D). Dziewczyny postarały się i - co mi się podoba najbardziej - każda miała zupełnie inny pomysł na tytułową Krainę Snu. Same pracy stoją na wysokim poziomie, wszystkie trzy czytało mi się szybko i z prawdziwą przyjemnością. Dlatego ciężko będzie mi je ocenić (w sumie zawsze ciężko mi oceniać, najchętniej wszystkie przepchnęłabym do finału^^). Dlatego też wezmę pod uwagę to, jak praca została napisana oraz to, jak bardzo pomysł przypadł mi do gustu.

III miejsce - Praca C
Jak już wspomniałam pomysł był mega, ale wykonanie moim zdaniem najsłabsze. Było najkrótsze, wszystko działo się szybko, opisy miejscami były trochę drętwe. Miałam wrażenie, że autor bardzo się śpieszył, byśmy mogli już przeczytać końcówkę, która naprawdę była cudowna. I miałam wrażenie, że sam Harry jako postać stał tutaj z boku, że głównym bohaterem była... sytuacja. O samej Krainie Snu było tylko tyle, że oni w niej byli i tam ich dziecko nie było martwe. Trochę mało jak dla mnie ; )

II miejsce - Praca B
Praca jest bardzo ładnie dopracowana. Mamy też dużo Harry'ego i dużo snu. Może Kraina Snu nie jest wspomniana dosłownie, ale właśnie ten brak dosłowności do mnie najbardziej trafił. Chętnie dałabym ją na miejsce pierwsze, gdyby praca miała prawdziwy koniec. A tutaj mam wrażenie, jakby to był rozdział wycięty z jakiejś serii i oczekuję ciągu dalszego! Poza tym trochę przeraża mnie pomysł z zabójcą Harrym. Dramat, ale trochę poroniony, przepraszam za określenie ;o

I miejsce - Praca A
Dopracowana równie dobrze, mamy dużo Harry'ego i dosłowną, pięknie opisaną Krainę Snu. Ta praca spełniła zadane wymagania moim zdaniem najlepiej, właśnie czegoś takiego oczekiwałam. Gdyby tylko dopracować końcówkę na miarę końcówki z pracy C, byłoby w ogóle idealnie. Jestem zachwycona, cud, miód i malina.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Only Dream
Praca A.
Początek mnie nie zaciekawił. Gdzieś mignęła mi jedna literówka, ale to nic. Przyglądanie się treningowi młodocianej drużyny quidditcha i podziwianie manewrów szukającej... Jak dla mnie nic porywającego. Harry jako auror trenuje graczy? Chyba cienko mu płacą skoro dorabia na boku xD
Śpiączka Ginny - ok. Tu zaczyna się robić ciekawie. Spodobała mi się wizyta w Krainie Snów. Niby banał, ale lubię takie klimaty. Trochę denerwujące było to wahanie się Harry'ego. Zrobić, nie zrobić. Zrobić, nie zrobić. No ale ostateczna cena za użycie Władcy Snów genialnie wymyślona. Już widzę te dręczące Pottera wyrzuty sumienia... Koniec był świetny.

Praca B.
Ta praca jest dziwna... I na swój sposób ciężka. Bardziej przypomina podstawę do egzorcyzmów niż dramat. Potter jest tutaj takim... ziemniakiem (chciałam napisać kluchą, ale Puchonem nie jest). Ma problem, ale nie poradzi się przyjaciół. Wie, że coś jest nie tak, ale woli siedzieć cicho. Dopiero jak już było za późno ruszył tyłek po pomoc i zrobił się normalny... Ta praca zupełnie do mnie nie przemawia. Opisy trochę dziwne, ciężko się je czytało. Nie moja bajka.

Praca C.
Praca dość krótka, ale mimo wszystko nawet dobra. Z jedna literówka, ale mniejsza o nią. Początek taki bajkowy, że aż się pytałam sama siebie gdzie ten dramat. A tu przebudzenie i takie bum! Dla rodziców starta dziecka na pewno jest dramatem. Opis ich cierpienia i zachowań taki realistyczny... Co prawda praca mogła być trochę dłuższa, ale jest dobrze. Bez większych elementów zaskoczenia, ale fajnie się czyta.

No więc...
Miejsce I. - Praca A.
Nudnawy początek, ale zakończenie powala.
Miejsce II. - Praca C.
Nie zaskakuje, ale nie jest źle.
Miejsce III. - Praca B.
Jak dla mnie za ciężka i Potter jest w niej taki... dziwny.
Do szybkiego kontaktu zapraszam na Discord: Włóczykij#3802

steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png

funkyimg.com/i/2ooKX.png

cdn.discordapp.com/attachments/633053046448062467/788857305981911050/75920013e9abe285d379e7958897bd6a.png www.californiamuseum.org/sites/main/files/imagecache/lightbox/main-images/robertdowneyjr_cahalloffameinductee.png
64.media.tumblr.com/2a1c6e1972d7f94766a26713540d95b0/tumblr_pnk0t6QAly1vpv9om_540.jpg img.theweek.in/content/dam/week/news/entertainment/images/2019/4/25/Johnny-Depp-dating.jpg

steemitimages.com/0x0/https://cdn.steemitimages.com/DQmUjzqS8MwphbAA7JHJU6AQDchTd1FaSgQRqa5nTvmggHo/Gradient-sprinkle-separator.png

i.postimg.cc/pXpV2m4v/only.png

68.media.tumblr.com/7d89c8cce0d03b0fc839df74a1fcb9ad/tumblr_oh3si5uNS21rp0vkjo1_500.gif

I'm not sure if I attract crazy or if I make them that way.

Właściciel(ka) pierwszej w czarodziejskim świecie linii sklepów erotycznych.
Już niebawem otwieramy nową filę na Nokturnie!

funkyimg.com/i/2h3Jd.jpg

Współwłaściciel(ka) zakładu pogrzebowego Czy to już?. O szczegóły pytać na sb.
Wybierz się z nami w tą ostatnią podróż! Wrozka

funkyimg.com/i/283f8.jpg

Prefix użytkownikaPenelope
Głos jury

Praca A

Podoba mi się pomysł. Całkowicie inne podejście do tematu. Autor stworzył swoją własną krainę snu. Do tego nie wyszło banalnie. Końcówka może nie powala, ale jest całkiem niezła. Ta miniaturka wywołała we mnie spore emocje. No i jest to dramat pełną gębą, bardzo mi się podoba ;]

Praca B

Praca jest dopracowana i w sumie końcówka zaskakuje, ale jakoś nie przekonuje mnie ten zdołowany Potter. Nie pasuje to do niego, a ja niestety nie lubię nie kanonicznych rzeczy... Poza tym troszkę tu za dużo opisów zdołowanego Harry'ego i za mało dramatu. Do tego Harry zabójcą? I znowu nie pasuje to do niczego... Czyli ogólnie dobrze, ale praca mnie nie zachwyciła.

Praca C

To jest moim zdaniem najlepsza praca. Trzyma napięcie do samego końca i jest to taki dramat jaki lubię. Do tego bardzo podobają mi się opisy i sam pomysł też jest świetny. Ogólnie wszystko fantastycznie. Ta miniaturka, podobnie jak praca A, też wywołała we mnie sporo emocji. Zdaje sobie sprawę jak trudno opisać coś takiego, a tutaj autorce się udało i za to wielkie brawa. No i fajny zabieg z tym imieniem, idealnie pasuje.

Podium:
I miejsce - praca C
II miejsce - praca A
III miejsce praca B
oi60.tinypic.com/2m3hd88.jpg

s1.fotowrzut.pl/1OPRWPHCXN/1.jpg

W kategorii Najlepsza Seria Obyczajowa, wygrywa Penelope - Trudny Wybór

oi64.tinypic.com/eheyy0.jpg

Wiersz mojej ulubionej poetki i to jeszcze o mnie Love

Sonet Dziękczynno-pochwalny

Jest taka osoba, co pięknie słowa plecie.
Entuzjazmu pełna, w każdej chwili miła,
Z potoku błahych słów się przy mnie wynurzyła
I pomaga mi przetrwać w liter srogim świecie.

Któż to taki? To Pene! Wszyscy dobrze wiecie!
Cóż ja bym kochana bez Ciebie zrobiła?
Co tu dużo gadać... Pewnie wciąż bym żyła.
Ale żyłabym tutaj jak zgubione dziecię.

Bezczynnie bym siedziała w beznamiętnej toni.
Czy cokolwiek bym zrobiła gdyby nie Twa głowa?
Czy cokolwiek bym stworzyła bez Twej boskiej dłoni.

Więc dziękuję Ci Królowo, za Twe wielkie słowa,
Że jesteś tutaj, że piszesz, chociaż czas Cię goni,
I że dzięki Tobie, znowu zaczęłam od nowa...

I love Smaug Serce

33.media.tumblr.com/f3baad52837cbdb8ccfb45000b8f8db6/tumblr_n4r14ilUuK1ttlvdio7_500.gif

th02.deviantart.net/fs70/PRE/f/2014/088/c/0/the_hobbit_smaug_03_by_jd1680a-d7c3t7n.jpg

38.media.tumblr.com/3880b9f22c39935778a2099f2a351228/tumblr_myixektcvu1t4oykno1_r1_500.gif

- O czym marzysz?- zapytał w końcu.
- Marzę o lepszym życiu. O tym, by ludziom bardziej zależało na ludziach, niż na pieniądzach, by mieli honor i nie łamali obietnic. Marzę o tym, by przyjaźń była prawdziwa, a miłość nie bolała. - Odpowiedziała bez zastanowienia.
- A jeśli ci powiem, że mogę ci to dać, pójdziesz ze mną? - Wyraz jego twarzy nie zdradzał uczuć, ale w oczach tliła się iskierka nadziei.
- Pójdę. Dlatego, że będę chciała uwierzyć w to, że mówisz prawdę. Szkoda tylko, że taki świat nie istnieje.
- Istnieje, a ja ci go pokażę, jeżeli tylko zechcesz otworzyć oczy. - Nieznajomy wyciągnął do niej rękę, a ona ją ujęła, po raz pierwszy wierząc, że może być szczęśliwa.[/color]

Dedykacja dla mnie od pewnej bardzo sympatycznej osoby ;]

Jest takie miejsce na oceanie, gdzie pewna wyspa się mieści,
nierzadko kto się na niej pojawia, bo zwą ją wyspą boleści.
Zamek potężny na niej góruje, co w dawnych czasach wzniesiony
przez władcę wyspy Odysa, dla Penelopy - żony.

Wiele już lat w domu nie bywał, a ona tęskni wciąż szczerze,
co dzień wychodzi w bezkres spoglądać, czy wraca na swej galerze.
Smutek w jej sercu, samotność w duszy, kiedy to wreszcie ustanie,
rozmyśla nieustannie czy jeszcze szansa będzie ujrzeć go w żywym stanie.

Odys na krańcach lądów przebywa, tułaczka go bowiem czekała
na długie lata, przez boską karę ta sytuacja się stała.
Wspomnienie żony cierniem mu w sercu się stało,
ach jakże trudne bez niej życie być musiało.

static1.wikia.nocookie.net/__cb20140124024445/vampirediaries/images/c/cf/Klaus_and_Caroline_5x11...gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1imclTliw1qbyrbao1_500.gif

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym.
Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?
Wy­korzys­taj ten dzień dzi­siej­szy. Obiema ręko­ma obej­mij go. Przyj­mij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, po­wiet­rze i życie, je­go uśmiech, płacz, i cały cud te­go dnia.
Wyjdź mu nap­rze­ciw.

Wiersz Anciol, mój ulubiony :D

Syrenka z łazienki prefektów

Pośród szklanej toni,
Uśmiecham się skromnie.
Stoję tu na straży,
Wielu ludzkich wspomnień.

O czym chcesz bym śpiewała?
Znam historii wiele.
Wiem czym jest wierność,
I kim są przyjaciele.

Potrafię powiedzieć,
O morskich przygodach.
Strasznych wodnych stworach,
Walecznych załogach.

Do skarbów sekretnych,
Jedyne znam drogi.
Do wysp tych magicznych,
I przełęczy trwogi.

Poproś mnie o słowa,
Od dawna tu czekam...
Nie znam swoich braci,
I serce mam człowieka.

Nie zapominaj o mnie!
Nie chcę być tu sama!
Utrwalona na szkle...
A całkiem zapomniana...

Robak gne :D

oi59.tinypic.com/jjtmrc.jpg

kibic

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Praca C
Na początku muszę zaznaczyć, że ta praca jest całkowicie niechlujna i wygląda jak dwie kupy słonia, nie mówiąc już o drobnych błędach. Jednak co do fabuły to chyba nie mam zastrzeżeń, oprócz tego, że ta praca jest krótka. Podoba mi się wybudzenie ze snu, który był taki sielankowy i amerykański. Dlaczego amerykański? Bo tylko w amerykańskich filmach przez miesiąc nie nadaje się dziecku imienia i dla relaksu maluje się obrazy, haha. Część realna tego opowiadania jest przygnębiająca i potrafiłam się wczuć w dramat H. i G., to chyba dobrze... Całość oceniam na plus, chociaż nie porwało mnie w niebiosa :)

Praca A
Boże, czy Harry zawsze musi podejmować takie głupie decyzje? No debil, totalny debil. I biedna Ginny... Będzie jak prawie Bezgłowy Nick, nie mogę tego przeżyć. Początek i koniec bardzo fajny, środek nudny jak macki mózgu oplatającego Rona W DT. Podobało mi się, to, że na sam koniec powiedziałaś droga autorko, że Ginny będzie duchem. Wpasowałaś się bardzo dobrze w kategorię, ale mogłabyś bardziej postarać się nad środkiem.

Praca B
Jezu, jakie to długie... Nie chce mi się...
Okeeej, trochę nie ogarnęłam z początku o co biega, dopiero później i sama nie wiem. Bardziej to przypomina kryminał niż dramat, ale był sen, dużo snu. Szkoda tylko, że Harry w sumie ciągle spał. Na pewno jest tu mega dopracowanie i pozostałe prace się przy ty chowają. Pomysł też nie jest najgorszy, chociaż nie porwał mnie tak jak końcówki innych opowiadań. Nie wiem do końca co myśleć o tym tworze.

Podium
I miejsce - praca A
II miejsce - praca B
III miejsce - praca C

Dlaczego tak? Ponieważ gdyby połączyć pracę A i C to o wiele większym dramatem byłaby A, gdzie Ginny przez całą wieczność rozmyśla nad stratą swojego dziecka. Bo co innego ma robić? Nawet jak rany się zasklepią, to przez tak długi czas musi o czymś myśleć... No i to jest WIECZNOŚĆ! Poza tym praca C jest niechlujna i krótka, a na tym etapie to powinien być już majstersztyk. Praca B znalazła się na II miejscu, ponieważ jest idealna pod względem stylistycznym i mimo, że pomysł jest taki sobie, na pewno gorszy, niż z pracy C to nie mogę dać tutaj ostatniego miejsca i koniec.
Edytowane przez Prefix użytkownikaulka_black_potter dnia 22.09.2015 09:37

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Smierciojadek
Uff, tutaj chociaż nie zabrakło Wam pomysłów. Wszystkie prace są na swój sposób ciekawe i w sumie trudno jest definitywnie wybrać podium. Także gratulacje dla wszystkich, naprawdę fajnie wyszły Wam te prace.

I miejsce - praca A
Sporo inwencji twórczej (Kraina Snu, Władcy Snu), dobrze przedstawione emocje, dramatu nie było może zbyt wiele, ale na swój sposób historia była nieco przygnębiająca. Końcówka to taka wisienka na torcie - niby nie powala, ale jednak zostawia po sobie na chwilę ślad. Poza tym plus za brak błędów oraz sensowny podział tekstu.

II miejsce - praca B
Potter à la zombie? Na pierwszy rzut oka średnio to brzmi, ale udało się to wszystko realnie przedstawić, całość ma ręce i nogi i wygląda naprawdę zachęcająco. Również plus za poprawność językową. Tutaj do gustu przypadł mi motyw zabójstwa, praca jest zakończona w odpowiednim momencie.

III miejsce - praca C
Tutaj z kolei chyba najbardziej ze wszystkich prac spodobał mi się pomysł śmierci tego dziecka. Sytuacja naprawdę niezbyt ciekawa, opis emocji nie wyszedł sztucznie, wielkie brawa za to. Tyle że... na tle dwóch pozostałych tekstów ta praca zdecydowanie odbiega pod względem stylistycznym, jest ciut niedopracowana. Ale na tym etapie, po przeczytaniu kilku Waszych prac, bez problemu można poznać, kto jest autorem którego tekstu - stąd wiadomo, że autorka po prostu tak pisze cały czas i nie jest to wina specjalnego zaniedbania. Choć gdyby osoba pisząca ten tekst chciała, na pewno dałaby radę wyeliminować błędy. Nie zrobiła tego, a szkoda.
media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Nieoryginalna
Praca A
Na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale to tylko przez to, że niezbyt ogarniałam zamysł autora. Pracę naprawdę świetnie się czytało, jednak to dopiero zakończenie zbiło mnie z nóg, naprawdę, jest świetne. Przerażające jest to, jak swoją decyzja Harry nakreślił całe życie (no i wieczność) Ginny. Zastanawia mnie, czy Potter naprawdę tak by postąpił. Strasznie chciałabym przeczytać kontynuację, dowiedzieć się, co według autorki stało się dalej.

Praca B
Jak najbardziej wpisuje się w ramy dramatu ;D Ból Harry'ego jest ukazany bardzo rzeczywiście, jednak zbytnio przyzwyczajona jestem do wersji książkowej, gdzie Potter nie rozpaczał aż tak. Szczerze mówiąc, to trochę się potem poplątałam. Nie rozumiem tej nagłej zmiany zachowania Pottera i uzasadnienia tego zabójstwa. Choć muszę przyznać, że zaintrygował mnie ten wątek.

Praca C
Strasznie krótka praca, jednak ani trochę nie ujmuje to jej jakości. Pierwsza część chwilami mnie nudziła, jednak wiedziałam, że musi być to jakoś zepsute, w końcu kategoria zobowiązuje ;p Zakończenie nie zaskoczyło mnie tak, jak w pracy A, jednak tu też zupełnie nie spodziewałam się takiego rozwoju akcji. Śmierć dziecka to naprawdę ciężki temat, w którym autorka świetnie sobie poradziła.

Mam problem z pierwszym miejscem, jednak ostatecznie stawiam na pracę A. Przeważyło o tym zakończenie, które naprawdę mnie zszokowało.

Drugie miejsce - praca C. Doceniam pomysł i świetne zrealizowanie go, zdaję sobie sprawę, jak ciężkie było to przez narzuconą tematykę.

Na trzecim miejscu umieszczam pracę B. Absolutnie nie uważam, że jest ona gorsza (zresztą etap do czegoś zobowiązuje haha), po prostu zamysł nie przypadł mi do gustu, nie lubię takiego odbiegania od kanonu. Choć podoba mi się motyw z morderstwem.

i.imgur.com/z94JHcB.jpg

i.imgur.com/IOq4uF6.png

i.imgur.com/dj3Zj8i.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/redniec20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najoryginalniejszy_nick.png

i.imgur.com/nO5N78p.png

i.imgur.com/Dcribpk.png

i.imgur.com/0OhslGx.jpg

media1.tenor.com/images/e321945b3ac887e9a7cdb51b4d824850/tenor.gif

like the coldest winter chill, heaven beside you (hell within)

Prefix użytkownikaChristina
Zasady oceniania
1. Oceniający ocenia obie prace i argumentuje swój wybór (min. 5 zdań). Na koniec wybiera jedną pracę, która jego zdaniem powinna wygrać. Ta praca otrzymuje jeden punkt.
2. Członek jury ocenia obie prace i argumentuje swój wybór (min. 5 zdań). Na koniec wybiera jedną pracę, która jego zdaniem powinna wygrać. Ta praca otrzymuje dwa punkty.

Prace turniejowe znajdziecie TUTAJ

Edytowane przez Prefix użytkownikaChristina dnia 28.09.2015 23:52
i65.tinypic.com/2d7bmkw.jpg
That's all they really want
i63.tinypic.com/fc8xht.jpg
Some fun
i65.tinypic.com/1zgcchl.jpg
When the working day is done
i64.tinypic.com/68xamr.jpg
All girls - they want to have fun
i66.tinypic.com/24o5d1j.jpg

i64.tinypic.com/214waz4.png
i64.tinypic.com/258waba.png
zapodaj.net/images/d9840e51c9400.png

Nagroda za Najlepszą Miniaturkę Wojenną - Niebo pośrodku piekła
Nagroda za Najlepszą Serię o Ciemnej Stronie - Krwawy Zmierzch
oi66.tinypic.com/n36vcy.jpg

http://xchristix.tumblr.com
Prefix użytkownika_raven_
Wygląda na to, że autorki dogadały się w sprawie bohaterów swoich opowiadań. Bo chyba nie było takiego wymogu? Nie podoba mi się ten pomysł. Więc tutaj, już na wejściu, obie prace miały u mnie minusa.

1. Pierwsza praca jest ciekawa - tematyka jak najbardziej na czasie, bliska nam, bo przecież wojna nadal trwa, i to całkiem niedaleko. Nowa rzeczywistość bohaterki ładnie przedstawiona - jej emocje, obraz wojennych zniszczeń, fajnie się to czyta. Natomiast zgrzytnęło mi to, że swoją bohaterkę w którymś momencie nazwałaś Kate. To jest zdrobnienie zaczerpnięte z języka angielskiego i nie powinno się znaleźć w miejscu, w którym mamy do czynienia z językami wschodnimi. Katia, Katiusza, ale nie Kate.
Na Merlina, Putin czarodziejem! Nie zniese. Sorry, ale nie. Charłak - tak, ale nie czarodziej. Wkurzyło mnie to dość mocno ;) No i nazwisko ojca - raczej Petrov niż Petrova, co?

2. Drugi tekst całkowicie do mnie nie przemówił. Nie dość, że temat jakiś taki bardziej odległy - i czasowo, i tematycznie. Ten 2025 rok mogłaś sobie darować, bo jak widzi się taką odległą datę, to u niektórych mimo woli włącza się wizja związana z technologią, komputerami, robotami, a to mało magiczne. Ja, czytając to opowiadanie, to w ogóle widziałam Katniss biegającą po korytarzach 13. Dystryktu :moody: To mi przesłoniło całą resztę.

W obu tekstach wpadło parę błędów interpunkcyjnych, w pierwszym "zacieranie" głowy trochę mnie zbiło z tropu, w drugim zdanie na 4 (CZTERY) linijki wprowadziło niezły chaos...

Jak dla mnie ciekawsza jest pierwsza praca, czyli jeden punkt dla A.

j.gifs.com/J6PONg.gif

oi62.tinypic.com/2zecyrp.jpg

#FinoAllaFine

But I'm a creep, I'm a weirdo.
What the hell am I doing here?
I don't belong here.

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwieksza_maruda.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_irytujacy_uzytkownik_raven.png

oi61.tinypic.com/14vr9l0.jpg

oi60.tinypic.com/2i2a8ok.jpg

img-ovh-cloud.zszywka.pl/0/0587/7984-mala-mi-.jpg

38.media.tumblr.com/cc771211be691b8df0a1087ee9f8cb9e/tumblr_n2wb1oF3Jo1rq3hwbo2_500.gif

WAVE GOODBYE, WISH ME WELL
I've become something else
Something else, something else, it's just this world

Prefix użytkownikafuerte
Głos Jury

Praca A

Przyznam szczerze, że trochę mnie znudziła ta praca. Nie przekonały mnie emocje, a częste podkreślanie nienawiści Kateriny do oprawców nie sprawiło, że te uczucia stały się bardziej przekonujące. Mam to samo zastrzeżenie do zdrobnienia i nazwiska, co Raven. Chyba z emocjami mam największy problem, bo dziewczyna straciła matkę i siostrę, a ja zupełnie tego nie czuję. No i ten Putin czarodziejem xD. No, ale jakieś elementy świata magii musiały być zachowane, więc wybaczam. Napisane dobrze, błędów mało, także to na plus.

Praca B

Spodobał mi się temat i uważam, że jest nam równie bliski, jeśli nie bliższy niż wszelkie wojny, które teraz targają światem. Bardziej świadomi wiedzą, na jakich zasadach działają wszelkie koncerny farmaceutyczne i jakie stawki toczy się walka. Dlatego mnie ta szczepionka na wilkołactwo się podoba. Duży plus za akcję i opisy, dzięki którym łatwo można było sobie wszystko wyobrazić. Brakuje mi jakiejś mocniejszej końcówki, ale jest nieźle. Dobrze napisane, ale brakowało mi wyraźniejszego podkreślenia, że w rękach bohaterki jest życie setek tysięcy ludzi.

I miejsce - Praca B
Bardziej podobał mi się pomysł, więcej się działo, no i w ogóle został opisany ważny problem przeniesiony tylko na karty świata magii. Łatwiej było mi się wczuć w tę pracę, mimo że dużo się działo.

II miejsce - Praca A
Właściwie wszystko jest wyżej; praca jest dobra, ale ja nie kupuję emocji, nie czuję ich. Topornie mi szło czytanie.

Nie ma właściwie różnicy, jeżeli chodzi o poziom prac, więc decydują właściwie detale albo po prostu pomysł. Stąd taki wybór.

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Smierciojadek
Dwie prace, dwa różne podejścia. Ale mam wrażenie, że jednak praca B bardziej spełniła moje oczekiwania co do wymogów - autorka użyła pewnej analogii (koncerny farmaceutyczne, utajnione leki; co rusz słyszy się, że np. jest gotowe antidotum na AIDS), czego w pierwszej pracy zabrakło, wrzucono tam czarodziejów do mugolskiego świata. Ale wybór nie jest prosty, bo w pracy B zabrakło mi magii, przez pół pracy nie mogłam zrozumieć, o co właściwie chodzi. Pracę A czyta się szybciej i więcej się dzieje. Ale z racji tego, że łatwo się domyślić, czyja praca jest czyja, oddam głos na osobę, której prace z poprzedniego etapu bardziej mnie urzekły. Choć składam ukłony także w stronę drugiej finalistki.

Praca B.
media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Praca A
Kurde, strasznie mnie denerwuje, że z łatwością mogę odczytać czyja to praca. I tak było na każdym etapie. Zawsze była jakaś wskazówka od tej autorki. To nie jest fajne... I ogólnie dużo tekstu mało "tego czegoś" o chciałabym zobaczyć w finale. Co tu więcej mówić. Niby nie jest źle i na pewno jest to już praca na fajnym, finałowym poziomie, jednak niezbyt mnie zainteresowała.

Praca B
Eee... Wilena? Dobra, nie powinna być zachowana jakaś tajemnica?
Ta praca bardziej przypadła mi do gustu. Nie była taka zagmatwana i czytało się ją zdecydowanie płynniej, pomysł tez bardziej trafiony. Opisy przemawiają do czytelnika no i akcja. W tym opowiadaniu coś się działo ;D Nie pomyślałabym, że można by wykorzystać wilkołactwo w takim opowiadaniu. Trafiony pomysł!

Pierwsze miejsce dla pracy B.

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikalosiek13
Taka uwaga na wstępie... Wymaganie narzucone przez redakcję wydaje mi się straszne i jakoś zniechęca mnie do czytania tych prac. Mam nadzieję, że podołałyście.

Praca A
Wstęp wydał mi się trochę wydumany? Nie rozumiem tego wtrącenia o brudzie. Rozumiem, wojna i bieda, ale bez przesady... To wspomnienie mi się podobało, jednak to co nastąpiło później, już mniej. Za dużo opisów, a za mało akcji, chociaż powoli zaczynałem wczuwać się w klimat tego ff. Natomiast, kiedy przeczytałem o tym Putinie, to cały nastrój jakby uleciał. To za bardzo mugolski osobnik, by mogło mnie to przekonać. Autorka powinna zastosować tu jakąś metaforę, by nie mówić wprost o kogo chodzi. Kolejne wspomnienie w ogóle nic mi nie mówi, jak i dalszy opis. Zakończenie przewidywalne i w sumie to żadne.

Praca B
Fajnie, że od początku do końca jest jakaś tam akcja, chociaż po drodze nieźle wyhamował ją ten długi opis badań. Sam pomysł do mnie kompletnie nie przemawia. Brzmi to dla mnie mało magicznie i jakoś kojarzy się z Resident Evil. Nie wyobrażam sobie takiego rozwoju sytuacji w społeczności czarodziejów. Końcówka zwyczajnie nieciekawa. Tylko jeden zwrot akcji i dziękujemy państwu. Ta rozmowa na koniec też bez żadnego polotu i wyszło takie to nijakie.

Muszę powiedzieć, że żadna z prac mnie nie zachwyciła, ale możliwe (po części), że to przez ten trudny temat, który został wam narzucony. Społeczeństwo czarodziejów za bardzo się odcinało od mugolskich tematów, dlatego trudno dojrzeć mi tu jakiś realizm. Więcej magii znalazłem jednak w pracy A, która miała dużo niewykorzystanego potencjału, ale jednak jestem bardziej skłonny uwierzyć w taki obraz wojny, niż jakieś tajemne laboratoria rodem z mugolskiego filmu o zombie.

Pierwsze miejsce - Praca A

Always

zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg

Prefix użytkownikaPenelope
Głos jury

Kurcze po prostu nie mogę się zdecydować. Obie prace mają swoje za i przeciw i w sumie są bardzo wyrównane. Na początku dodam tylko, że nie za bardzo przypadł mi do gustu pomysł wplatania Wileny i Kateriny do opowiadania.

Praca A
Pomysł jest fajny, taki na czasie. Emocje też do mnie przemówiły, są trochę takie oziębłe, jak cala Katerina, więc wszystko pasuje. Do gustu jednak nie przypadła mi końcówka, jest trochę taka nijaka. Ja kolejna się przyczepie Putin? Serio? Poza tym gdzieś już czytałam teorie, że jest on czarodziejem, także śmiesznie jezyk
Do pracy wkradło się też sporo błędów, oprócz interpunkcji i literówek dochodzą błędy, które wymieniła Raven i niestety są dość znaczące.

Praca B
Pierwsze moje wrażenie jest takie, że ktoś napisał tę pracę, bardzo dobrze, ale potem okazała się ona za długa i autor musiał powycinać niektóre fragmenty. Czasami właśnie czegoś mi brakowało albo był za duży przeskok z jednej akcji do drugiej. Mam przeczucie, że to opowiadanie jest niepełne i to główny minus tej pracy. Sam pomysł bardzo mi się podoba, ponieważ jest to poważny problem dzisiejszego świata.

Ogólnie rzecz biorąc miałyście bardzo trudny temat, a limit trzech stron na pewno sprawy nie ułatwiał.

Jak dla mnie lepsza jest praca B.
oi60.tinypic.com/2m3hd88.jpg

s1.fotowrzut.pl/1OPRWPHCXN/1.jpg

W kategorii Najlepsza Seria Obyczajowa, wygrywa Penelope - Trudny Wybór

oi64.tinypic.com/eheyy0.jpg

Wiersz mojej ulubionej poetki i to jeszcze o mnie Love

Sonet Dziękczynno-pochwalny

Jest taka osoba, co pięknie słowa plecie.
Entuzjazmu pełna, w każdej chwili miła,
Z potoku błahych słów się przy mnie wynurzyła
I pomaga mi przetrwać w liter srogim świecie.

Któż to taki? To Pene! Wszyscy dobrze wiecie!
Cóż ja bym kochana bez Ciebie zrobiła?
Co tu dużo gadać... Pewnie wciąż bym żyła.
Ale żyłabym tutaj jak zgubione dziecię.

Bezczynnie bym siedziała w beznamiętnej toni.
Czy cokolwiek bym zrobiła gdyby nie Twa głowa?
Czy cokolwiek bym stworzyła bez Twej boskiej dłoni.

Więc dziękuję Ci Królowo, za Twe wielkie słowa,
Że jesteś tutaj, że piszesz, chociaż czas Cię goni,
I że dzięki Tobie, znowu zaczęłam od nowa...

I love Smaug Serce

33.media.tumblr.com/f3baad52837cbdb8ccfb45000b8f8db6/tumblr_n4r14ilUuK1ttlvdio7_500.gif

th02.deviantart.net/fs70/PRE/f/2014/088/c/0/the_hobbit_smaug_03_by_jd1680a-d7c3t7n.jpg

38.media.tumblr.com/3880b9f22c39935778a2099f2a351228/tumblr_myixektcvu1t4oykno1_r1_500.gif

- O czym marzysz?- zapytał w końcu.
- Marzę o lepszym życiu. O tym, by ludziom bardziej zależało na ludziach, niż na pieniądzach, by mieli honor i nie łamali obietnic. Marzę o tym, by przyjaźń była prawdziwa, a miłość nie bolała. - Odpowiedziała bez zastanowienia.
- A jeśli ci powiem, że mogę ci to dać, pójdziesz ze mną? - Wyraz jego twarzy nie zdradzał uczuć, ale w oczach tliła się iskierka nadziei.
- Pójdę. Dlatego, że będę chciała uwierzyć w to, że mówisz prawdę. Szkoda tylko, że taki świat nie istnieje.
- Istnieje, a ja ci go pokażę, jeżeli tylko zechcesz otworzyć oczy. - Nieznajomy wyciągnął do niej rękę, a ona ją ujęła, po raz pierwszy wierząc, że może być szczęśliwa.[/color]

Dedykacja dla mnie od pewnej bardzo sympatycznej osoby ;]

Jest takie miejsce na oceanie, gdzie pewna wyspa się mieści,
nierzadko kto się na niej pojawia, bo zwą ją wyspą boleści.
Zamek potężny na niej góruje, co w dawnych czasach wzniesiony
przez władcę wyspy Odysa, dla Penelopy - żony.

Wiele już lat w domu nie bywał, a ona tęskni wciąż szczerze,
co dzień wychodzi w bezkres spoglądać, czy wraca na swej galerze.
Smutek w jej sercu, samotność w duszy, kiedy to wreszcie ustanie,
rozmyśla nieustannie czy jeszcze szansa będzie ujrzeć go w żywym stanie.

Odys na krańcach lądów przebywa, tułaczka go bowiem czekała
na długie lata, przez boską karę ta sytuacja się stała.
Wspomnienie żony cierniem mu w sercu się stało,
ach jakże trudne bez niej życie być musiało.

static1.wikia.nocookie.net/__cb20140124024445/vampirediaries/images/c/cf/Klaus_and_Caroline_5x11...gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m1imclTliw1qbyrbao1_500.gif

Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym.
Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro?
Wy­korzys­taj ten dzień dzi­siej­szy. Obiema ręko­ma obej­mij go. Przyj­mij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, po­wiet­rze i życie, je­go uśmiech, płacz, i cały cud te­go dnia.
Wyjdź mu nap­rze­ciw.

Wiersz Anciol, mój ulubiony :D

Syrenka z łazienki prefektów

Pośród szklanej toni,
Uśmiecham się skromnie.
Stoję tu na straży,
Wielu ludzkich wspomnień.

O czym chcesz bym śpiewała?
Znam historii wiele.
Wiem czym jest wierność,
I kim są przyjaciele.

Potrafię powiedzieć,
O morskich przygodach.
Strasznych wodnych stworach,
Walecznych załogach.

Do skarbów sekretnych,
Jedyne znam drogi.
Do wysp tych magicznych,
I przełęczy trwogi.

Poproś mnie o słowa,
Od dawna tu czekam...
Nie znam swoich braci,
I serce mam człowieka.

Nie zapominaj o mnie!
Nie chcę być tu sama!
Utrwalona na szkle...
A całkiem zapomniana...

Robak gne :D

oi59.tinypic.com/jjtmrc.jpg

kibic

Prefix użytkownikaGlen
Praca A - spodobała mi się tematyka pracy - konflikt między Rosją a Ukrainą i wplecenie w to magicznego świata. Główna bohaterka nie jest nikim niezwykłym, jedynie kolejną ofiarą wojny i to na plus, bo można się wczuć w jej sytuację. Rozbudowane opisy wspomnień i uczuć, co cenię w opowiadaniach. Rozbawiła mnie wzmianka o tym, że Putin jest czarodziejem ;)
Rzuciło się w oczy trochę błędów, ale językowo nie jest źle. Tylko to zakończenie... No psuje efekt, bo takie nijakie - mijała gruzy i sobie zasłabła... Jednak suma summarum, przyjemnie mi się je czytało.

Praca B - pomysł z lekarstwem i całą sytuacją ciekawy i na pewno aktualny. Lecz ta data... Mnie to nieco wprowadziło w błąd, bo widząc rok, pomyślałam o jakichś zaawansowanych technologiach, a tu lek na likantropię. Ale to taki szczególik. Praca ładnie napisana, błędów jakichś nie wyłapałam. Mamy mnóstwo akcji, przemyślanej i dobrze napisanej. I dla mnie, tej akcji było jednak za dużo - cały czas się leci, leci; czegoś mi tam brakowało. Ale ogólnie, praca jest na plus.

Obydwie prace podjęły ciekawe tematy, są całkiem zgrabnie i poprawnie napisane. Coś jednak wybrać trzeba, więc kierując się swym gustem, dla którego opisy i emocje są ważniejsze niż akcja, głosuję na pracę A.
Edytowane przez Prefix użytkownikaGlen dnia 01.10.2015 17:40

Angelina Johnson
Głos Jury

Praca A
Wstęp troszkę toporny, przynajmniej pierwszy akapit. Trochę też przeszkadzały mi powtórzenia. Boję się, że będzie to przesadzony dramat, przynajmniej takie mam wrażenie po tych kilku zdaniach ;D
Wspomnienie natomiast już mnie zadowoliło. Przyjemnie się czytało wiedząc, że zaraz spotka bohaterki jakaś tragedia. Sam opis także ciekawy.
Kolejny już trochę mniej. Niby czułam ten ból i cierpienie bohaterki, ale brak przecinków trochę mnie wybijał z tego rytmu. W momencie, gdy doszłam do Putina jako czarodzieja, mimowolnie się uśmiechnęłam. Fakt, to ciekawy pomysł, ale jednocześnie nie wiadomo czemu okropnie mnie śmieszy. Nie wiem czy się skupię na dalszym czytaniu, haha ;D
Kolejne wspomnienie mnie nie porwało. Zostało napisane w słabym stylu. Znów denerwowały mnie błędy, chociaż sam pomysł nadal mnie interesuje. Biedna siostrzyczka ;/ Brakowało mi za to jakiegoś większego opisu tego, co się z nią działo. Utopili ją żywcem? Zabili wcześniej?
Najbardziej podoba mi się końcówka. Tutaj już mam wrażenie, jakby sama autorka się wczuła, sama czytałam i zagryzałam paluszki ze stresu, co się stanie z bohaterką. Bardzo ujęły mnie te prawdziwe, wcale nie przesadzone zdania przy ostatnich opisach, jak ona musiała wyjść z tego okropnego domu, bo nie mogła już znieść bezczynności.
Och, mam nadzieję, że jednak tylko zemdlała, choć domyślam się, że nie o to chodziło autorce.
Ogólnie sam temat nawet niezły, pomysł bardzo ciekawy. Szkoda, że wykonanie trochę słabnie przez te nieszczęsne przecinki.

Praca B
Początek już zaczyna się akcją, lubię to. Tylko trochę dziwne wyrażenie znalazłam - "odepchnął się". ;D Sam opis to kawał dobrej roboty, biegałam wzrokiem po tekście jak szalona, ciekawa o co w ogóle w tym wszystkim chodzi. Bardzo mi się podoba takie nagłe wrzucenie czytelnika w środek akcji, gdzie dopiero powoli odkrywa co się dzieje, o czym czyta i w czym uczestniczy. Dobry pomysł ktoś miał.
Ooo, laboratorium, szczepionki, coś, co mnie interesuje! Autorka niechybnie trafiła w mój gust! Trochę tylko dziwi mnie zachowanie bohaterki. Najpierw "nie martwiła się Gregiem", adrenalina i tak dalej, a nagle przystaje, żałuje Grega i myśli, w którą stronę pobiec. Przecież nadal powinna być pod działaniem adrenaliny, a jej myśli powinny być konkretne i ostre jak brzytwa. Trochę też autorkę moim zdaniem poniosło. Wizja skończenia życia w niekończących się labiryntach? Jakoś nie wyobrażam sobie nowoczesnego kompleksu badań bez opisanych korytarzy, bez żadnych oznaczeń i jakiś labiryntów. Projektuje się wnętrza w taki sposób, aby były intuicyjne albo właśnie dobrze oznaczone i z pewnością w roku 2025 także by tak było.
Druga dziwna sprawa - Jeff wytrącił jej z rąk różdżkę, a ona początkowo się cieszy z tego spotkania i planuje, by razem uciekli? No nie bardzo chyba^^
Końcówka w porównaniu z pracą B gorsza, ponieważ było kilka niedociągnięć. Przyczepiłabym się jeszcze do postaci Jeffa, który jako wysportowany młodzieniec zarządzał jakąś firmą farmaceutyczną... na takie rzeczy przeważnie pracuje się kilkadziesiąt lat, nawet w spadku otrzymuje się firmy będąc raczej po 40 najwcześniej. Młodzikom nikt zarządzać wielkimi korporacjami i zakładami nie daje, bo po prostu są na to za mało doświadczeni.

Żałuję, że to już finał, a jednocześnie cieszę się, że obie autorki poradziły sobie z tym trudnym, finałowym zadaniem. Każda podeszła do problemu trochę inaczej. Interesujące jest to, że obydwie główne bohaterki mają imiona przypominające nicki naszych autorek, haha. Zmówiłyście się, czy jak? ;>

Głosuję na pracę B.
Mimo tylu niedociągnięć jeżeli chodzi o samą akcję, jest pod względem stylistycznym dużo wyżej niż praca A, a to jednak ważne, szczególnie na tym etapie. Sam pomysł także trochę bardziej mnie zainteresował, było więcej akcji, a mniej dramatu.

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Syriusz32
Praca A.
Nie wiem czemu, ale ta praca strasznie mi się spodobała. Nic nie wydaje się takie sztuczne, nic nie przychodzi tutaj tak łatwo. Dramat jest, a czytając można na prawdę się wczuć. Czytając o Putinie jako czarodzieju (po tych wszystkich memach) trochę się rozbawiłem. Podoba mi się że ta Kath, jest tak bardzo podobna do Kath z Hog xD Można bardziej wczuć się w jej charakter.

Praca B.
No... Nie jest zła. Może od tego zacznijmy, jednak też, to niezbyt powiedzmy mój styl. No trochę mi tu nie pasuje,że to wszystko tak szybko się dzieje. Zakończenie jest też trochę takie... Niezakończone. Podobały mi się w tym wszystkim przemyślenia podczas tej ucieczki, jednak akcja w bibliotece, jest trochę taka za szybka. Pełno gości na korytarzach, a ona wyskakuje jak zajc i petryfikuje gościa. Chyba ktoś by usłyszał że książka walnela o ziemię. Paczajcie jakie tam musi być echo...

Ocena...
Jak dla mnie, na 1 miejsce zasługuje praca A
www.harry-potter.net.pl/images/articles/syriuszwielkawojnaff.jpg

"Syriusz przejmujesz się mniej swoją maturą niż ślizgoni wygraniem Pucharu, a to jest jakieś osiągnięcie xD" ~ Anton

Prefix użytkownikaNeterin
Praca A
Podoba mi się temat opowiadania. Uwielbiam wojenne ff, więc autorka trafiła w mój gust;p Tekst czyta się lekko, oprócz początku, bo tam mi coś nie grało.
Przedstawiony został nam kawałek świata po wojnie, w którym brały udział oba światy, co jak dla mnie jest świetnym pomysłem. Autorka pokazała jak szybko może skończyć się to co znamy, jak wszystko może wywrócić się do góry nogami. Kolejnym ciekawym pomysłem jest przedstawienie Putina jako przywódcę nie tylko mugoli, ale i czarodziejów. Z jednej strony to takie wow, ale z drugiej straszne, że taki szaleniec ma pełnię władzy;d
Końcówce czegoś brakuje.

Praca B
Mam mieszane uczucia. Tekst czytało się sprawnie do pewnego momentu. Później coś przestało współgrać i czytało się ciężej.
Sam pomysł jest nawet okej. W świecie czarodziejów wilkołactwo jest sporym problemem i dobrze, że ktoś pracował nad szczepionką. Dalszy rozwój sytuacji ani trochę mnie nie zdziwił, bo wszyscy wiemy jak działają duże koncerny farmaceutyczne.
Końcówka jest średnia. Ogólnie mam wrażenie, że autorce lepiej wychodzą opisy niż dialogi. Na pewno są bardziej interesujące;p

Głosuję na pracę A
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_nick.png

i.imgur.com/1jQBv6y.png

Prefix użytkownikaLotta
Praca A
Konstrukcja opowiadania wydaje mi się dosyć chaotyczna, przez co (między innymi) czytało mi się ciężko. Do tego bardzo duża ilość błędów stylistycznych oraz interpunkcyjnych. Czasami musiałam czytać poszczególne zdania dwa razy, żeby móc dobrze zrozumieć o co w nich chodziło. Moje ulubione: "Ogarnęła ją melancholia i rozejrzała się po pokoju, który tak dobrze znała". ;)
Ale było też kilka rzeczy, które mi się podobały, przede wszystkim osadzenie akcji w realiach współczesnej Ukrainy oraz (nie kpię) Putin-czarodziej. Dobrze wiemy, że ludzie związani z magią też mogli być podli, a takie połączenie wiele by tłumaczyło jeśli chodzi o to, w jaki sposób w świecie przechodzą poszczególne zagrania rosyjskiego przywódcy.

Praca B
Tutaj przy pierwszym czytaniu o wiele mniej spodobała mi się poruszana problematyka. Jednak po głębszym zastanowieniu doceniam pomysł oraz to, że autorka pokusiła się o to, by zająć się mniej oczywistą tematyką. Do tej pracy też wkradło się parę błędów (ale raczej tylko "wkradło się" ;) ). Do najmocniejszych nie należy także samo zakończenie, jednak szalenie podobała mi się cała reszta: język, styl, tempo akcji, jak również poruszony problem koncernów farmaceutycznych oraz ich bezwzględności.

Dlatego bez żadnych wątpliwości punkt ode mnie wędruje do pracy B.
Tego, co ty widzisz, nikt inny nie widzi. Choćby widział dużo więcej.

W. Myśliwski

3.bp.blogspot.com/-u0V_EK5muDo/TmVOlv-wowI/AAAAAAAAF8U/ab_9JijtqdU/s1600/tumblr_ljvwxaOyAL1qaw528o1_500.png
K. Kieślowski, Gadające głowy

Prefix użytkownikaRazorBMW
A

Wspaniałe ukazanie perspektywy powojennej z perspektywy dziecka.
Do pełni szczęścia brakowałoby mi więcej psychologii oooraz PTSD.

Nie podoba mi się umieszczenie Putina. Jest to serio mocno nienaturalne, przykład wspaniałego umieszczania prawdziwych postaci był w Metal Gear Solid (szczególnie w części 3), ale do tego potrzebna by była mega rozwleczona fabuła.
A tutaj w opowiadaniach takiej być nie mogło.

No jest tu parę literówek, ale... co z tego, kupili mnie tą pracą.
Jest klimat? JEST.
Jest atmosfera wschodu? JEST.
Przypomina mi się wizyta Hannibala Lectera w rodzinnej posiadłości na Litwie jezyk

KUŹWA, JA CHCĘ KONTYNUACJĘ!!!

B

2025?
Deus Ex: Human Revolution, huh?

Jak na takie realia czasowe średnio mi się to podoba.
Czemu?
Wtedy można by było spokojnie dowalić...
cyberpunkiem.

Tutaj zaś NIBY mamy współczesne problemy, epidemia, wilkołactwo etc.
Tylko że jaki jest problem?
To NIE GRA z MAGIĄ.

MAGIA NIGDY nie będzie w świecie cyberpunku.
Albo jak będzie... to na zasadzie wojny z technologią.

To tutaj NIE GRA.

I to jest mój największy zarzut: setting świata.

Żebyśmy się zrozumieli, to ma potencjał na dłuższą powieść, nie na 4 strony A4, ALE musiałoby to być zrobione z głową.

A takie coś jest cholernie, chooooleeeeeernie ciężko zrobić.
Nie dziwię się, że nielicznym się udało - Bracio.... eeee... rodzeństwu Wachowskim, czy Mamoru Oshii, który zekranizował mangę Ghost in the Shell.

A tam nie ma magii, nie ma cudownych różdżek, tylko czysta robotyka, cybertechnologia oraz... militaria.

Dobra, fajnie, że wpleciono współczesne problemy. I wilkołactwo. hm. Dziwne.
Tylko nie ma to znaczenia :c
Nie ma to znaczenia przy settingu, który jest...
ja pamiętam Deus Exy, ja pamiętam GitS...

ten setting świata jest fatalny.

I to niweczy wszystko w tym opowiadaniu. Dialogi męczą, lepiej czytało mi się opisy. Bo te są spoko.

Też jest tam parę literówek.

Zdarza się.

---------

Prace są takie sobie, niestety.
Tzn można by było wycisnąć z nich więcej, ale... forma na to nie pozwalała.
Do tego dostałyście naprawdę ciężki temat.
Nie będę się litował: to są średnie prace, no ale ookej: rozumiem DLACZEGO takie są.

Wygrywa praca A głównie przez klimat.
Po prostu.

B jest przykładem jak można spróbować - i przykładem, dlaczego nie powinno mieszać się takich klimatów w krótkiej formie.
i.imgur.com/Axea2dj.jpg
i.imgur.com/AjekDS6.png
i.imgur.com/UHdLTdN.png

myanimelist.cdn-dena.com/signature/RazorBMW.png

Mikołaj Święty wielu przyjaciół posiadał
Wielu walniętych, jednego wiernego miał
Skrzata wspaniałego, zawsze zaufanego
Zgryzika onego, zaiste rozrywkowego
Umilacza czasu, pracownika wybitnego
Co zawsze w potrzebie rozweseli...
A i pomoże na Pomorzu, również tym po kądzieli.

The enemy is among us
The enemy is among us

And nobody is doing anything about it
They don't care
So we had to take matters into our own hands

A WORLD
NOT OF MY MAKING
YET A WORLD
OF MY DESIGN
SO STRANGE
AND SO FAMILIAR
BUT NO MATTER HOW DISTANT