Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik Miodowego Królestwa
15.01.2021 21:34
z 7 piętra to mógłby być bez kitu ciekawy widok

moje życie to mem
15.01.2021 21:33
Jakbym wylała z 7 piętra to może by zamarzł do parteru

ale nie wiem, nie znam się. I wolę nie pytać rodziców, bo rozpętam fizyczną dyskusję xD

15.01.2021 21:31
CoSieDzieje, to bardzo kuszące, może jutro to zrobię u rodziców :D

ja błogosławię nasz garaż

Niezwyciężony mag
Mikasa, sprawdź czy wrzątek się zamieni w lód zanim doleci do ziemi Wrozka

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59592 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56546 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45153 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43631 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 40798 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37632 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36501 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33827 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Magiczne studia?
Prefix użytkownikaShanti Black
To pytanie spadło na mnie jak grom z jasnego nieba podczas obiadu i tak się zastanawiam, czy młodzi czarodzieje również mogli iść na studia po ukończeniu szkoły magii?
Wiadomo, że uczniowie wybierali sobie "ścieżkę kariery" czy jak to się tam nazywało, ale czy, gdy ktoś chciał dalej zgłębiać tajniki magii, to czy miał taką możliwość?
A może istniały jakieś magiczne uniwersytety, na których można było studiować? :D
Pogdybajmy sobie...
Edytowane przez Prefix użytkownikaShanti Black dnia 26.12.2015 13:12
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Prefix użytkownikafullmoon
W książkach nic o tym nie było i w zasadzie to nie wiem czy takie studia w ogóle istniały. Jak dla mnie czarodzieje mogli się później dokształcać, ale to chyba we własnym zakresie - sami muszą znaleźć sobie materiały lub nawet nauczyciela.
~ W Hogwarcie ~
Elizabeth Robertson
pani Prefekt Naczelna i pałkarka dryżyny Gryfonów

www.thenug.com/sites/default/pub/031315/thenug-tl2dA1QqpQ.gif

25.media.tumblr.com/b3ac60b0f7b120c4ed9c7690b5780c06/tumblr_mzrs0lMz8q1se9fcoo4_500.gif

Prefix użytkownikablad logiczny
Z całą pewnością szkolono aurorów i była to intensywna i wszechstronna nauka. W innych zawodach raczej każdy sam się dokształcał, w miarę potrzeb. Prawdopodobnie odbywało się to na podobnej zasadzie jak robili to dawni rzemieślnicy. Bardziej doświadczeni uczyli następnych. Przyszli nauczyciele dokształcali się czytając fachową literaturę i odbywając coś na kształt stażu, w różnych instytucjach. Służyły temu podróże po świecie, w czasie których spotykali sławnych czarodziejów. Uczono się od nich. Właśnie, w taką podróż chciał się udać Albus Dumbledore. Takie są moje wnioski, ponieważ książki wyraźnie wzorują się na średniowiecznym systemie zdobywania wiedzy.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaKHZP
Skoro pod koniec Hogwartu opiekunowie wypytywali uczniów o to co dalej, jak widzą swoją przyszłość i takie tam, w jaki zawód chcą pójść, to sądzę, że były jakieś szkoły wyższe. Właściwie to ciekawe. Ja sądzę, że kształcili się już potem w konkretnej dziedzinie w innych szkołach... chociaż... Może to wyglądało tak, że np.: ci co chcieli być uzdrowicielami mieli gwarantowaną naukę w Szpitalu Św. Munga, aurorzy w Departamencie i tak dalej. Właściwie to ciekawy system, bo pracodawca zna od razu możliwości pracownika sam kształcąc go, dba o renomę w swojej placówce, czy gdzieś indziej.
Pozdro, Puchon KHZP
Pozdro, Puchon KHZP

Miejsce na wierszyk, który jest w fazie produkcji. ; )

i58.tinypic.com/30tq9n8.jpg

i61.tinypic.com/531hle.jpg

Ja i HPnet: od 14.06.2013 10:41 - na zawsze!

i66.tinypic.com/fymvk1.jpg

Olśniewający swym uśmiechem KHZP

i64.tinypic.com/xgktat.png

Love Dziękuję! Love

Moje arcydzieła:

FF:
1. Na plaży.
2. Cukierki.
3. Wróżba z przeszłości

Artystycznie:
1. Borsuk - wyszywanka.

NAJMROCZNIEJSZY OBSZAR MOJEGO PODPISU

i63.tinypic.com/2ia8lmv.png

<p align="justify"> </p>

Prefix użytkownikaAnimag37
Magiczne studia? Nie. Nie potrafię sobie tego wyobrazić, gdyby takie coś istniało, to ktoś by o tym wspomniał. Jedyne co przedstawiono w tym zakresie, to ulotki z dalszą drogą kariery i nie było tam nic o szkole po Hogwarcie.

Prefix użytkownikabatalion_88
Ja nigdy nie słyszałem o żadnych czarodziejskich studiach. Jednak mam spore wątpliwości, że na amnazjetora przyjmowano do szpitala św. Munga prosto po Hogwarcie. Musieli przejść jakiś kurs/staż, żeby wiedzieć co robić, jak działać itp. Do tego same Owutemy to za stanowczo za mało. To samo jeśli chodzi o aurorów, pracowników Ministerstwa Magii (dziwię się, że Percy już po Hogwarcie tam coś robił), nauczycieli Hogwartu... Co innego zostać pałkarzem w drużynie quidditcha czy konduktorem Błędnego Rycerza (taki Stan Shunpike pewnie ledwie kilka SUMÓW złowił), barmanem czy sprzedawcą na Pokątnej a bycie Niewymownym w Departamencie Tajemnic lub Redaktorem Proroka Codziennego. Tak jak w mugolskim świecie - nie do każdego zawodu potrzebne są wyższe studia.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaShanti Black
Chodziło mi o takie zawody, jak uzdrowiciel, magomedyk, czy jakiś magiczny weterynarz, albo magiczny prawnik.
Takie zawody w naszym świecie wymagają wyższego wykształcenia, w związku z czym, w magicznym z pewnością też, zwłaszcza, że wiadomo, że czary w złych rękach mają opłakane skutki.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Prefix użytkownikafuerte
Mnie się wydaje, że późniejsza edukacja jak najbardziej była możliwa, ale raczej nie w formie studiów, jako takich, które my znamy, ale bardziej w formie kursów, szkoleń. Ogólnie zawsze mi się wydawało super w Hogwarcie to, że oni w odniesieniu do swojego świata uczą się praktycznych rzeczy. Uczyli się tych zaklęć, pielęgnowania magicznych roślin, zajmowania się zwierzętami, warzyli eliksiry - robili wszystko to, co tak czy siak na jakimś etapie życia pewnie musieliby zrobić. Więc na dobrą sprawę już jako młodzi ludzie mieli jakieś umiejętności i nawet właśnie, jak ktoś nie miał ochoty pogłębiać wiedzy, to już bez problemu mógł znaleźć sobie jakieś zajęcie. Wiadomo, że do zawodów takich jak uzdrowiciel czy auror trzeba było przejść specjalne szkolenia, staże i tak dalej, no ale z pewnością do pracy w Esach i Floresach nie wymagali ukończenia filologii angielskiej ;)

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikakospirre
Zgadzam się z Fuerte. Jak dla mnie różnego typu szkolenia czy kursy, miałyby tutaj właściwie miejsce. Ale na pewno nie studia. To mi tutaj kompletnie nie pasuje, nabyte podstawowe praktyki w Hogwarcie, są wystarczające, ale jeżeli ktoś chiałby iść w jakimś kierunku, to zapewne istnieją jakieś odpowiednie kursy. Prócz tego nie zapomnijmy o prywatnych lekcjach, na pewno jakieś mają miejsce. Studia tutaj nie miałyby jak dla mnie najmniejszego sensu. Takowe prywatne lekcje np. Z Aurorem lub specjalne kursy jak dla mnie są najbardziej na plus.

Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

64.media.tumblr.com/63ddd495dff33ec7c8f44e35801573be/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo1_500.gif

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

infj|aquarius|xvii|ravenclaw

~~~
there is something so special about falling in love with nature every time you see a little detail like a fallen leaf on the ground that is slowly turning brown...or spotting a tiny mushroom that is sprouting from a tree... or just getting a warm feeling when you see the moon, i am in love with the little things of life
~~~

64.media.tumblr.com/16e929c292fef1869760e896884cf51c/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo2_500.gif

Natka Potter, Lilyatte

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: