Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
29.11.2021 19:45
Jeszcze nie oglądałam to w sumie nie wiem, ale planuję zobaczyć w tym tygodniu :D

Prefekt
29.11.2021 19:33
Nie wiem jak wam ale spodziewałem się czegoś lepszego po tym Turnieju domów jakie jest dostępne na HBO GO. Było fajne ale nie jakieś rewelacyjne.

halo, regulamin
29.11.2021 19:32
U mnie dzisiaj przez chwilę padał śnieg, ale nie ma już po nim śladu

Najlepszy wśród szkolonych
29.11.2021 19:12
Czekam na możliwość pierwszego zimowego spaceru z prawdziwego zdarzenia *-*

Najlepszy wśród szkolonych
29.11.2021 19:11
Snow

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56653 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46683 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44085 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36635 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Co ostatnio oglądaliście?
Prefix użytkownikaSam Quest
No to ja ostatnio oglądałam Whiplash, o czym pisałam w temacie o tym filmie, ale w sumie teraz mi się przypomniało, że obejrzałam nareszcie Kapitana Amerykę Wojnę Bohaterów. Długo się zbierałam do tego bo nie chciałam się rozczarować. No i się nie rozczarowałam. Chociaż w pewnym momencie miałam wrażenie, że nie wiedzą gdzie idą, ale całość wyszła spoko. Nie dłużył mi się i był fajną kontynuacją poprzednich części i wprowadzeniem do kolejnych.
Podoba mi się też to, że nawiązują do poprzednich części i pokazują to co było poruszone w Supermn vs Batman czyli jak cywile cierpią przez superbohaterów i ich spektakularne akcje xD

Nie będę streszczała fabuły bo u Marvela od dawna jeśli ktoś nie zna poprzednich części dużo nie skuma z kolejnych więc zarzucę tylko zwiastun i #TeamCapIJegoFajnyTyłek

https://www.youtu...yDL9fkFzaM
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Prefix użytkownikabatalion_88
Z nudów postanowiłem sobie odświeżyć (horror sci-fi?, thriller psychologiczny?) pt. "Cube 2". Pewnie znane każdemu (albo prawie każdemu).

Kilkoro ludzi zostaje uwięzionych w hipersześcianie. By się z niego wydostać, muszą współpracować.

Filmweb

Brak już tylu pułapek, mniej adrenaliny, krwi, zaskoczenia - końcówka mimo, że zaskakująca to głupia i beznadziejna. W sumie reżyserii podjął się pan Andrzej Sekuła. Musze przyznać, że wynudziłem się i mało co nie zasnąłem. Te wszystkie "równoległe światy", to padaczka wirtualna ;p Zawiodłem się. Część pierwsza była zdecydowanie lepsza.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaMikasa
Suicide Squad

W ogóle nie lubię klimatów typu komiksy i superbohaterowie, ale spodobała mi się piosenka z tego filmu (Heathens, dopiero parę dni temu usłyszałam) i postanowiłam spróbować.

Jezu, jaka nuda. Brak fabuły, postaci jakieś przerysowane i irytujące, muzyka nie pasowała do niczego, nie dotrwałam do końca.

Nie ogarniam fenomenu mutantów
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikablad logiczny
Zgadzam się, w pełni Batalionem odnośnie "Cube 2". To jedno z największych rozczarowań, bo po świetnej pierwszej części powstało coś wtórnego i niezrozumiałego. Sama końcówka jest przede wszystkim całkowicie niezrozumiała. Do dziś się zastanawiam o co chodziło? Może o likwidację narzędzia i świadka. Pierwsza część miała porządne przesłanie, że każdy jest potrzebny, choćby z pozoru wydawał się zbędnym ciężarem dla grupy. W drugiej to jakiś pokaz efektów specjalnych i przesłanie, że najlepiej ukryć się, w "paszczy krokodyla" :D bo tam nikt raczej nie będzie zaglądał.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Ech, ja w sumie zapomniałem (niewątpliwie poprzez popularność założonego przeze mnie tematu ; ) ) , że obejrzałem w poprzednim miesiącu film grozy uwielbianego przeze mnie Tim Burtona pt. "Jeździec bez głowy". W filmie występuje "nasz" filmowy Albus Dumbledore Michael Gambon. Oprócz niego Johny Deep, Christina Ricci (niezapomniana Wednesday Addams z super czarnej komedii), Christopher Walken i znana też z ekranizacji Harry'ego Pottera Miranda Richardson, a także znakomity jak zawsze Christopher Lee.

Jeździec bez głowy

Nowojorski policjant przybywa do małej osady, by rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw dokonywanych rzekomo przez jeźdźca bez głowy.

Filmweb.

Bardzo mi się ta produkcja spodobała. Przede wszystkim sama fabuła jest niby znana, ale z każdą minutą robi się coraz ciekawiej. Obsada mistrzowska. Podobnie sprawa ma się z muzyką oraz zdjęciami. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Co prawda spodziewałem się kompletnie innego zakończenia, ale uważam film za jeden z lepszych w dorobku Burtona. Ten jego "mroczny klimat" jakim widz delektuje się przy jego dziełach zauważalny jest od pierwszej sceny w zasadzie. Nic tylko zrobić dobrą herbatę, kawę, czekoladę, (co kto woli) i... obejrzeć : ) Polecam.

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

W międzyczasie obejrzałem też film pt. Dealer (1996).

Frank ma zaledwie kilka dni, by zwrócić pieniądze za narkotyki, które utracił w nieudanej transakcji. Próby ich zdobycia są coraz bardziej rozpaczliwe.

W życiu nie spodziewałem się, że duńskie kino akcji może
być aż tak atrakcyjne i wciągające.
Naprawdę jestem pod wrażeniem. Mimochodem obejrzałem kolejne
dwie części (w 3 jest wątek polski) i te dwie dalsze są obrzydliwe już.
Tu jeszcze w miarę, choć kombinowanie jak spłacić dług bywa męczące.
Tak czy siak daję filmowi solidne 6/10.
Jak ktoś lubi sceny z przemocą, adrenalinę, pościgami i tematem
narkotyków jako źródłem masy kłopotów to polecam.

Wczoraj w nocy obejrzałem film pt. "Mnich". W sumie nie wiem do jakiej kategorii by go zaliczyć ;p Rozmodlony zakonnik - kapucyn, który głosi porywające kazania, jest surowym spowiednikiem, ma twarde zasady, dużo się modli, wzywa do nawrócenia, SAM popada w sidła ciężkich grzechów...

A wszystko od tego, że przyjmuje do klasztoru chłopaka z maską na twarzy. Ta maska skrywa rzekomo spaloną twarz młodzieńca... Okazuje się, że nowicjusz to kobieta... Dalej nie zdradzę. Naprawdę warto obejrzeć, bo film z przesłaniem i wciągający.

No i trochę "Dom przy cmentarzu". Stary, klasyczny horror z połowy lat 80-tych. Rodzina przeprowadza się do tytułowego domu... A dalej wiadomo ;p Zasnąłem przy nim, ale było późno. Nie jest aż tak zły (stare nie znaczy gorsze ) ;

O.O. "Barbórka" to kawałek dobrego kina ;p Też oglądałem, ale nie ostatnio.

Przypomniał mi się jeszcze ten jeden z przedwczoraj. Chodzi o "Kwiaty na poddaszu" - ta starsza wersja - POLECAM każdemu tutaj. Niesamowity film.
Wstrząsający, smutny i depresyjny, ale i tak naprawdę
warto go zobaczyć. Kiedyś go widziałem i zrobił na mnie wielkie wrażenie
(byłem młodszy). Także tak:

Po stracie ojca czwórka dzieci zostaje zamknięta na strychu posiadłości ich dziadków. Uwięzieni nie mają pojęcia o rodzinnej tajemnicy.

Na podstawie książki - jest też wersja z 2014 roku.

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
Wczoraj byłam w kinie na filmie Logan.
Nie planowałam na niego iść, ale dużo znajomych wystawiało recenzje i oceniało pozytywnie. Film nie był zły i faktycznie był najlepszy ze wszystkich filmów o Wolverinie, ale jednak, nie ocenilabym go na 10/10. Sama fabuła nie bardzo przypadła mi do gustu, ale mimo tego, warto było obejrzeć, zwłaszcza,że to pożegnanie Jackmana z rolą.
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Prefix użytkownikaElizabeth_
Byłam, bodajże w styczniu w kinie na filmie "Dusigrosz". Jak dla mnie, genialna francuska komedia. Pełna ulubionego przeze mnie rodzaju humoru, lekko podobnego do Monty Pythona. Jeśli miałabym wskazać jakiś minus to myślę, że jedna z ostatnich scen była trochę zbyt rozczulająca, ale nie ma rzeczy idealnych. Polecam wszystkim poszukującym dobrego humoru, ale nie radzę chodzić na to z chłopakiem, bo może to odczytać jako aluzję ;D Ja byłam z przyjaciółką :)
Ucałowanka dla Elki. Niech moc Sznejpa będzie z Tobą! ~ Sam Quest

Noszę z dumą
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_len.png

Totalnie Zielona

W swoim podpisie wita Was
Elizabeth Lili Prince-Baudelaire.

Oda do Elizabeth by Sam Quest
(trzymajcie się mocno)
Elizabeth,
Ty jesteś jak zdrowie,
Jak mocno można kochać
ten tylko się dowie
Kto wie, jak Wielbisz
Zielony i Snarry lub Drarry
O zgrozo też Lucarry!
Uwielbiasz czytać o Harrym
Co rodzic ma dzieci i myślisz sobie
O rety!
Niestety nie każdy miał okazję
W blasku twej chwały się tarzać,
Jak koty które ubóstwiasz
Po szafach twoich skakać.
Lecz wiedz o najlepsza, że
Chociaż pisać nie umiem,
To wierzę, że mój wiersz,
Nie zniknie nigdy w tłumie.

- Harry, mam ci coś ważnego do powiedzenia, nie wiem jak zareagujesz... - Dumbledore odchrząknął. - Harry - profesor Snape jest twoim ojcem.
- Naprawdę?
- Nie. Ale zawalasz Eliksiry. Postaraj się pracować nieco sumienniej, dobrze?
Fanfik którego imienia nie wolno wymawiać

49.media.tumblr.com/ab369373724bbcbe45bca74af1a451a5/tumblr_n37c8uw2TK1reh6jno1_500.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/03/bea083a6abe4ca90d36c41445911198d.jpg
www.movie-roulette.com/photos_big/101-dalmatians-1-1.jpeg

Siedzi w gabinecie! - wyrzucił z siebie Harry z wyraźnym niesmakiem. - Dlaczego? Nie powinien być teraz na lekcjach?
- A to łobuz - podsumował Ron. - Co on robi w swoim własnym gabinecie?

Trylogia Draco by Cassandra Clare

Piszę:
Dziesięć lat trudniej [1/10]
Historia Pewnych Ślizgonów [2/12]
Hogwart po północy [wstrzymane]
Momenty z życia Snape'a w trzech aktach [10/10]
Słowniczek x Harry [2/4]
Pojednanie [3/12]
Sprawa to jasna, że Puchar Domów
Najlepiej wygląda w rękach Ślizgonów

Why do you think I'm calling you? Just to say hello?

Hello sick people.
31.media.tumblr.com/65ab721ac8b7431c37e04a0cbc77b893/tumblr_inline_nzapwgnsNS1qb6ufi_500.gif
It's my own gallery of Gregory House:
25.media.tumblr.com/816fa7f387bc59a440e6b533ce9e2870/tumblr_mxlxf07te51rqqwv3o3_500.gif
media.giphy.com/media/KveYJ5TIWUf8Q/giphy.gif
media.giphy.com/media/HmvgKmgmkX3q0/giphy.gif
49.media.tumblr.com/cd83a29158b3fd741eed3b27e4d31765/tumblr_nhcw65stb61sqagr7o1_500.gif
media3.giphy.com/media/K6VhXtbgCXqQU/giphy.gif
Why I love him so much?
49.media.tumblr.com/1d699b5408a435fcbf5f00d06bb78938/tumblr_msswrgJB1f1sggyx2o1_500.gif
49.media.tumblr.com/81c7b6c32805d239b9bedf37f75b9ebb/tumblr_n4kp4eY1FJ1tq4of6o1_500.gif
Gregory House in black&white
38.media.tumblr.com/b9709ee0650989d97e65ca5512120706/tumblr_n0z77pJqlU1sswamlo1_500.gif
Three truths in life:
49.media.tumblr.com/738a7e3078b45d6b086944d196024521/tumblr_n5ibjzH0o31sibe4oo1_500.gif
45.media.tumblr.com/94086a527d7b6fadfcfda8ef24bd3f52/tumblr_n8z1e2D16o1snc8dio1_500.gif
31.media.tumblr.com/ea7812fa5d740a6672eb01dc2a3d7c2c/tumblr_mnmrvrb1Qw1rqb9bto1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_lx5iqtY8Dd1qbyibz.gif
Fanka snarry, lucarry, drarry, mpreg, severitusów & SmH.

Harry spojrzał na niego zirytowany.
- Następnym razem, gdy prześpię się z twoim ojcem, poinformuję cię o tym - wypluł i niemal natychmiast tego pożałował, bo Draco spojrzał na niego w czystym szoku.
- Nie chcę z tobą o tym rozmawiać - dodał pospiesznie, czując narastającą panikę.
- Masz brata. Jest bezpieczny. Teraz jest was trzech, gratuluję. Nas jest pięcioro, przyzwyczaj się do tej matematyki.

Powinności by euphoria814

Zerknął w dół i ujrzał medalion. Spojrzał na Toma, znów stojącego przed nim, i uniósł brew.
- Dobrze na tobie wygląda. - Tylko tyle powiedział Tom, nim z powrotem usiadł.
Harry popatrzył na niego z niedowierzaniem. Chwilę później zaczął chichotać.
- Wkrótce będę miał więcej kawałków twojej duszy, niż ty sam - zażartował.
- Nie mogły trafić w lepsze ręce.
Takiej odpowiedzi się nie spodziewał.

- Bardziej służę jako cel do ćwiczeń - mruknął Barty, patrząc na Harry'ego z czułością w oczach, na wskutek czego Tom musiał zacisnąć zęby. Absolutnie gardził tym, jak jego śmierciożerca był blisko Harry'ego. Jednak wiedział, że nie mógł nic na to poradzić. Przynajmniej na razie.
Barty podniósł wzrok i ich oczy się spotkały.
Tom zobaczył w nich wszystko, czego potrzebował.
Jego śmierciożerca się nie wycofa.
A on nie zmusi go do poddania.
Złośliwy uśmiech wypłynął na jego usta i ponownie spojrzał na Harry'ego. Chłopak będzie jego. Poza nim, nikt nie był wystarczająco dobry dla Harry'ego. To było takie proste.

Syn Śmierci by Little.Miss.Xanda

Dziesiąty
Severus spojrzał na Harry'ego spod uniesionych brwi, z niechętnym podziwem.
- Dostałeś Wybitny z Eliksirów na SUMach?
Harry uśmiechnął się radośnie.
- Dałem egzaminatorowi autograf.
Snape jęknął.

Jedenaście razy by Horcerxhexer

Severus Snape. Being a hero doesn't always mean being a saint.
s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/58/82/8f/58828fb70b23d1c6bf9b3b698d94c019.gif

W nocy sobie odświeżyłem coś dobrego. Chciałem zerknąć na "Hooligans", a trafiłem na "Chuliganów" - nie to samo. Tam nie ma kibiców a uliczni zadymiarze. Taki opis na Filmwebie

.

Szkocja, lata 70. XX wieku. John McGill to wzorowy uczeń, który nagle zamienia się w chuligana.

Początek bardzo przejmujący. Potem wszystko się rozkręca i dla kogoś komu nieobce są takie "fazy" ten szybko załapie - co i jak ;p Z obsady nie znam nikogo, ale ta ciocia głównego bohatera mogłaby spokojnie zagrać w jakimś filmie "magicznym". Ostrych scen sporo, ale same pojedynki ulicznych grup mniej widowiskowe niż w Football Factory chociażby. 5/10.

Nie tak dawno zakończyłem seans z wampirem i Bellą xD czyli "Zmierzch. Księżyc w nowiu". Podobało się bardzo, choć to znam oczywiście. Najbardziej wnerwiający moment jak Bella igra z życiem cały czas, a Edward pojawia się jak jakieś widmo w jej świadomości i przestrzega, mówi, żeby "tego nie robiła". Ta jedzie jak szalona motocyklem, wsiada z obcym i napalonym gościem na motor, skacze z klifu. Jacob mnie denerwował - mógł oddać słuchawkę, a nie "niewinnie" oznajmić, że Charlie zajmuje się przygotowaniem pogrzebu.

Choć wilkołaki w tym filmie są w porządku. Mają swoje zasady i fajnie jak tego wampira-mopa zagryzły - należało mu się. Depresja Belli dołująca... mam ochotę na III część ;p

Volturi są okropni! O mały włos, aby zginął Edward, Alice i Bella. A "nasz Cedrik" to też taka - sorry - ciapa. Już jak ona miała zginąć, to idzie i prosi o śmierć, potem się wystawia na widelcu. Ta miłość - ech.

Prefix użytkownikaMarcus Clinton
Przed chwilą wróciłem z kina. Byłem na "Loganie" i jedyne co mogę teraz napisać to: WOW! WOW! WOW!
NAJLEPSZY film nakręcony przez studio Marvela.
Daję 9,5/10. Dlaczego 9,5/10 skoro jestem taki zachwycony? A może dlatego, że na końcu okazuje się, iż
Spoiler :: Pokaż
Logan wcale nie jest nieśmiertelny. Po prostu umiera, a Laura wraz z innymi mutantami szykuje mu grób. Potem zmienia znak krzyża na X. Oznacza to koniec Wolverina i zapewne koniec sekcji X-Men.

No, ale skoro Jackman już nigdy nie zagra Wolverina (bo tak się określił) to musieli to jakoś skończyć. Film od pierwszej sceny trzyma w napięciu. Nie było tam tylko bijatyki i akcji, ale także słowo "Kocham Cię" pod zupełnie inną postacią, przyjaźń, oddanie i poświęcenie. Smutek zagościł na mej twarzy trzy razy.
Spoiler :: Pokaż
Gdy zabili Profesora, gdy Logan umarł i gdy Laura straciła wszystkich, którzy się dla niej poświęcali.

Na minus oczywiście to, że zrobili ten film z dubbingiem. Na moje szczęście poszedłem na Logana z napisami. Bo jak Marvel może wypuszczać film z dubbingiem? Nigdy tego nie zrozumiem.
Po prostu Marcin

images82.fotosik.pl/1011/7aa87cb1da994ba8med.jpg

Takie cudo dostałem <3

i.imgur.com/0u16lZe.png

imageshack.com/a/img923/4417/HkXkFm.gif

Takie miłe słowa mnie spotkały Love

i.imgur.com/QrjCRNM.png

Mój ranking najcudowniejszych nóg!

1. Edyta!

images92.fotosik.pl/319/9827bac25b48a187med.jpg

2. Livka!
Tu cenzura zdjęcia

3. Scarlett!

images90.fotosik.pl/319/42d14ae8e08607d7med.jpg
https://zapodaj.n...83bd62.jpg

Ogłaszam wszem i wobec, iż GiHP to moja siostra bliźniaczka. Dedykuję jej tego gifa Edki, bo mi się podoba i jej też musi się spodobać
Love
imageshack.com/a/img922/6528/dy1EEC.gif

Edyta <3 Moja motywatorka!
imageshack.com/a/img924/2810/KzL3IE.gif

United <3
imageshack.com/a/img923/9488/ketnkt.gif

Śląsk!
imageshack.com/a/img921/3372/6I8rgn.gif

You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same.

imageshack.com/a/img924/953/bciSei.gif

"Śmierć będzie ostatnim
wrogiem, jaki będzie pokonany"

imageshack.com/a/img923/8085/HrtRvj.gif

imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/HZ1lIM.jpg

"Każdy ma fanów, ale ja mam najlepszych fanów, ja to wiem. Tak się stało, że moja muzyka odnalazła najpiękniejsze, najfajniejsze, najbardziej szlachetne i wartościowe serca. "
-
Edyta Górniak

Wszyscy smacznie śpią, a ja już wstałem, więc podzielę się tym co obejrzałem.
No to tak - "Zmierzch. Zaćmienie". Jednak szerzej o filmie napiszę może w temacie o tej ekranizacji. Dodam tylko pokrótce, że było warto i świetnie się na to patrzyło.

Pragnę się jednak skupić na kilku odcinkach znanego dobrze serialu grozy z USA pt. "Opowieści z krypty". Wielu pewnie z was kojarzy tę produkcję.
Jako dzieciak nocą wymykałem się do pokoju z telewizorem, żeby na to spojrzeć. Wtedy wydawało się to takie straszne, że elementy komizmu były "ukryte". Na youtube jest wiele odcinków. Skupię się na trzech pierwszych.

Sezon pierwszy, odc.1 - czyli historyjka gościa, który pracuje w więzieniu i wykonuje wyroki śmierci. "Smaży" skazańców na krześle elektrycznym.
Ma z tego radochę i nie obchodzą go ich emocje, lęki, strach, panika. W końcu w USA wycofuje się karę śmierci - i on zostaje bez pracy. Jednak w jego szalonej główce pojawia się nowa myśl - będzie dalej katem. Zabija więc tych, którzy uniknęli sprawiedliwego wyroku a na pewno byli winni. I ich zabija (wrzuca radio do jacuzzi pewnej parze itp.) W końcu go zgarniają, i wtedy akurat gubernator przywraca karę śmierci - sam kończy na krześle elektrycznym. 12 lat tak wciskał guziki, a teraz jego następca na nim wykona wyrok. Niezbyt straszne co nie?

ODC. 2 - TO dopiero beka. Kobieta w czasie świąt Bożego Narodzenia zabija pogrzebaczem męża (żeby z kochankiem przejąc jego fortunę), potem go taszczy na dwór, a w tym czasie w radiu mówią, że jakiś wariat w przebraniu św. Mikołaja biega w okolicy z siekierą. No i los chciał, że trafia do niej - atakuje ją, ona go powala - i ma alibi - męża zabił zbiegły psychol, a nie ona. Pech chciał, że nienormalny Mikołaj "ożył", a do domu wpuściła go córeczka morderczyni - i koniec.

odc. 3 - to już bajeczka. Szalony doktorek "zatrudnia" bezdomnego alkoholika do eksperymentu. Wszczepia mu gen kota, który żył jak był zdechły (sorry, ale lepiej tego nie wytłumaczę xD), i ma 9 żyć, więc można go zabić, ale on po jakimś czasie ożyje. No i zatrudniają się w cyrku - raz go topią, on ożywa, potem do niego się strzela z łuku w serce, i też budzi się w kostnicy, razi prądem, wiesza - ożywa, ma kasy jak lodu, ale nie chce się dzielić z doktorem, więc powoduje śmiertelny wypadek, z którego on cało wychodzi, a doktor caput. Potem go kochanka zabija i okrada, ale on ma jeszcze bodajże tych parę żyć - i kolejny numer za sumę olbrzymią - mają go zakopać żywcem. I jak już jest zakopany, to orientuje się, że źle liczył. Kot miał osiem żyć, bo to dziewiąte stracił jak pobierano ten gen czy coś - więc o jeden most za daleko. Teraz umrze już NA ZAWSZE xD Nie obudzi się, koniec. Cyrk ;p

Ten serial był bardzo popularny swojego czasu - do dziś kojarzę te najbardziej znane odcinki i "prowadzącego" - takiego śmiesznego trupka z diabelskim śmiechem. I pośmiać się też można.

Film "Zawrócony" obejrzałem już bardzo dawno temu. W ogóle, to 10 razy najbiedniej go widziałem ;)

No ja skupiłem się na dokończeniu sagi Zmierzchu. Ostatnie dwie części - Przed świtem - wczoraj i przedwczoraj. I cz. do kitu, serio. Jak dla mnie najgorsza z części. Zasypiałem przy nim.

Ten cały ślub, potem miesiąc miodowy, ciąża Belli i jej umieranie i przemiana. Słabe. W dodatku obrzydliwe - jak ona wymiotuje, chudnie w oczach - coś a la zombie. Potem tę krew pije, żebra jej pękają, pełno krwi... blehhh.

Dwójka o niebo lepsza - choć dla mnie to takie... smutne, że przestała być żywym człowiekiem a stała się zimną i martwą wampirzycą. Już naprawdę lepiej zostać wilkołakiem, który je to co wszyscy, dobrze walczy, fajne ma futerko, oczka i serce w nm mimo wszystko bije <3 Ta bitwa fenomenalna, choć wątpię, czy z Volturi poszłoby tak naprawdę - w sumie to tylko wizja była, a te jak wiemy u Alice były różne. np.p. myślała, że Bella nie żyje, a wcale tak nie było... Dobre kino - 2 części 8/10

Jako, że mamy 100 w tym roku rocznicę objawień fatimskich, to obejrzałem film pt.
"Fatima i Pastuszkowie" - Objawienia w Fatimie. Film chyba wiadomo o czym "prawi".
Hiacynta, Łucja i Franciszka - trójka ubogich pastuszków z Portugalii ma objawienia Matki Boskiej i jej przesłania - to dokument, więc warto spojrzeć.
Jan Paweł II uznawał to objawienie, choć katolicy nie muszą uznawać prywatnych objawień. Ja jednak wierzę (książka też dobra).

Wczoraj w nocy do "snu" sobie coś postanowiłem obejrzeć - i na serio zasnąłem prawie xD
Na youtube znalazłem stary, bardzo stary film - z 1975 roku. pt. "Piknik pod wiszącą skałą".

Australia, 1900 r., dzień św. Walentego. Podczas pikniku pod Wiszącą Skałą, lokalną atrakcją, kilka uczennic oraz nauczycielka giną w tajemniczych okolicznościach.

Przyznam, że bardzo ciężko się to oglądało. Takie to pogmatwane wszystko, że skupić się nie dało. Jakieś takie nie moje klimaty. Komentarze zachwalały, ale jak dla mnie nic nadzwyczajnego. Dałbym góra 4/10. Muzyka była jedynie przecudowna - a dalej jak w lesie, im głębiej, tym więcej drzew - średniak.

Minęło 45 lat od premiery klasyka nad klasyki ^^. Nikt nie wie?
Mowa oczywiście o "Ojca chrzestnego". Obejrzałem chyba po raz siódmy, bo kocham i miłuję <3 Mógłbym zachwycać się bez przerwy właściwie. Marlon Brando & Al Pacino i cała mafijna familia. Szkoda, że Sonny umarł, ale on był zbyt narwany. To bez wątpienia jeden z dziesięciu najwybitniejszych filmów wszech czasów. Polecam każdemu kto uwielbia klasykę gangsterskiego kina i Marlona Brando <3

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Wczoraj obejrzałam film, pt.: "Pokój" (2015 r.). Jest to dramat opowiadający historię kobiety porwanej przez psychopatę, który zamkną ją w szopie i więził prawie 10 lat, nie pozwalając wychodzić na zewnątrz. Po kilku latach kobieta rodzi ich wspólne dziecko i od tej pory wychowuje w tym zamknięciu synka. Film zaczyna się od momentu, kiedy chłopiec ma 5 lat i nie ma pojęcia, że poza "pokojem", w którym żyje jest jakiś inny świat. Jego matka postanawia wreszcie wyjawić mu prawdę i z pomocą syna zaplanować ucieczkę.

Film przypadł mi do gustu ponieważ jest poruszający, wzruszający, ale przy tym pozbawiony brutalności, czego nie lubię, szczególnie jeśli w filmie grają dzieci. Najbardziej podobała mi się gra aktorska chłopczyka, chwytała za serce:)

Nigdy wcześniej nie widziałam filmu o podobnej fabule, więc było to miłe zaskoczenie. Polecam :)

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Dzisiaj wolne, więc obejrzałem sobie w nocy na youtube film. Strzelałem w ciemno - więc nie spodziewałem się czegoś dobrego. I tak też wyszło.
"Nasz dom" - o czym to? W sumie to nie wiem, bo na końcu zasnąłem. Jednak nie polecam, jak ktoś nie lubi się nudzić.
Teoretycznie film o życiu po życiu. W praktyce pseudofilozoficzna mamałyga. Lekarz,który zmarł na stole operacyjnym budzi się w Piekle... Pełno potępieńców, głód, ciemność, nie ma co jeść i pić. Potem ktoś w rodzaju panów w białych fartuchach przenosi go do "białego i jasnego szpitala" - tam go leczą wodą cierpliwości, opatrują rany, mówią, że popełnił samobójstwo - bo chory układ pokarmowy
to bez wątpienia wynik złych decyzji (grzechów?), zaniedbań itp.
Jak dla mnie bardzo, ale bardzo pokręcona produkcja.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: