Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

halo, regulamin
03.12.2021 10:19
Smierciojadek, Tak

niektóre karty są tam absurdalne, ale przynajmniej można się pośmiać :D

Naczelna Emotikonka <3
03.12.2021 10:02
monciakund, zapisałam sobie na listę te grę ,,dylemat wagonika", bo brzmi fajnie. :D

halo, regulamin
03.12.2021 09:40
Dzień dobry, jak tam nastroje w piątek?

halo, regulamin
02.12.2021 21:19
Ja jestem team książki. Już wysłałam rodzinie listę (zrobioną z małą pomocą kumpla fuer) Wrozka

Praktykant w Ministerstwie Magii
02.12.2021 21:18
Też muszę kupić kuzynowi +/- 20 lat coś do 50 zł. Ostatnio mi doradzono tego kaktusa, co śpiewa Cypisa xD Byłoby spoko, tylko trochę przypał go odpalić przy babci.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56706 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46736 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44138 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36638 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac III Turnieju FF
Prefix użytkownikablad logiczny
Pierwsze miejsce praca- D. 3 punkty.
Bardzo spodobał mi się pomysł i wykonanie
Oczywiście nie zgadzam się z autorem/narratorem/podmiotem lirycznym*
*niepotrzebne skreślić.
To na wypadek gdyby przyleciały na miotłach moje trzy byłe polonistki. Ba za robienie fundamentalnego błędu i utożsamianie poglądów autora z poglądami głównego bohatera, ugotowałyby mnie, w jakimś paskudnym eliksirze :D
Ten dramatyzm jest mocno przesadzony, jeśliby się trzymać książki.
Jednak, jeśli poczytać to co tam niektórzy wypisują o Cho, To autor miał świętą rację i wykonał znakomitą robotę.
Uznaję, że słowo "przydział" ujdzie tutaj za "Tiarę" bo się z nią kojarzy jednoznacznie. Kto wie jakby się potoczyła ta historia gdyby Cho trafiła do Gryffindoru.
Serio to porządnie i z wielką wyobraźnią napisane.

Drugie miejsce praca- B. 2 punkty.
"Dramat, w domyśle", że tak się wyrażę.
Tekst niemal zupełnie nie jest dramatyczny, ważne jest to o czym my wiemy, a z czego nie zdają sobie sprawy bohaterowie.
Nadal całkiem dobrze się bawią, tymczasem właśnie Glizdoogon już staje po stronie Voldemorta i być może już planuje zdradę.
Zagranie literackie na najwyższym poziomie i barwny styl.

Trzecie miejsce praca- A. 1 punkt.
Bardzo ładny pomysł nawiązujący do mitologii, ale z początku troszkę nie mogłem złapać powiązania.
Schemat jednak dość wyraźny.
Dobre dialogi i jasno ukazany dramatyzm sytuacji.
Zastanawiam się tylko po jakie licho główny bohater wracał i dlaczego popada, w taki fatalizm. Zamiast wiać, lub szukać pomocy, w Zakonie Feniksa.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaWilena Romus
Praca A
Podobają mi się relacje z bratem i jego podejście do sprawy. Sytuacja głównego bohatera na pewno jest dramatyczna, chociaż nie za bardzo to czuję. Wydaje mi się, że jest tu trochę za dużo dialogu, a za mało opisów, przez co ta dramatyczność dramatu nieco mi umknęła. Chwilami miałam problem z czytaniem, nie wszystko mi pasowało i praca jest jak dla mnie zbyt okrojona i sztuczna. Za mało emocji, ale i tak... jestem na tak. Gdyby tylko dopracować niektóre szczegóły, byłoby świetnie, bo postać brata i cała sytuacja zasługuje na docenienie. Dodam jeszcze, że nie podoba mi się ta wzmianka o morderstwie. Wiem, to tylko wzmianka, ale jednak ta śmierć ma tutaj dość duże znaczenie, co psuje nieco wymagania. Ale to taki szczegół.

Praca B
Dlaczego ten początek? Od połowy praca jest dramatyczna, wzruszająca, smutna... ale ten początek, to tak ni z nieba spadł, ni wyrósł spod ziemi. Nie wiem co o tym myśleć i po co to tam jest. Wykorzystanie tiary bardzo mi się podoba i ta końcówka jest taka... płaczliwa. Mimo mojego podejścia do relacji Syriusza z Jamesem, podobało mi się. Zdecydowanie najlepsze wykorzystanie brata. Przeżyłabym nawet chaos w tekście, ale ten początek mnie po prostu znudził i jest naciągany jak gacie Dudziaczka.

Praca C
Ta praca podobała mi się od samego początku, chociaż bohatera nie lubię. Opisy są wciągające. Dramatyzm może nie jest oryginalny, ale jednak przedstawienie sytuacji całego świata czarodziejów chyba się w ten gatunek wpisuje. Wzmianka o Ollivanderze wydaje mi się tutaj najmniej wymuszona, tak samo jak tytuł, a z całym tekstem nie miałam żadnego problemu. Czytało się płynnie, bez zgrzytów. Końcówka dodatkowo kopie w tyłek, więc podium gwarantowane.

Praca D
Trochę chaotycznie napisana i nie podoba mi się wykorzystanie wymagań, na cele z tytułem. Domyślam się, że to rZły przydziałr1;, chociaż równie dobrze może to być część tekstu. Nawiązanie do tiary dość pokrętne i na pewno za to minusik, taki średnii, bo jednak jakoś to połączenie widać. Spotkanie i Ollivander najsłabiej wypadają na tle innych prac. Te rzeczy są o tyle okropne, że sam pomysł jest cudny. Nie lubię Cho, ale chyba właśnie chodziło o dobranie takiego bohatera, który najlepiej się nie kojarzy. Jest tutaj to, co lubię w miniaturkach, czyli jakiś głębszy sens. Jestem pod wrażeniem, a jednocześnie cierpię, ze względu na niedopracowanie. Jeżeli patrzeć na sam pomysł, ten tekst jest zdecydowanie najlepszy.

Praca E
Początek dobry. Podobały mi się opisy, wszystko to miało taki ciekawy klimat, że aż chciało się czytać dalej, ale niestety, potem było coraz gorzej, a końcówka gnała już tak szybko, że musiałam ją przeczytać jeszcze raz. Szkoda, po pierwszych kilku zdaniach spodziewałam się czegoś o wiele lepszego. Chyba ta praca najbardziej mnie rozczarowała. Po przeczytaniu miałam niedosyt i żałuję, że autor nie postarał się bardziej w drugiej części tekstu.

Podium
Miejsce 1 praca - C - według mnie najlepsza, najlepiej napisana, najciekawszy dramat, wszystko naj. Jedyne miejsce, przy którym nie miałam problemów z wyborem.
Miejsce 2 praca - D - tu się wahałam, bo przy wykorzystaniu wymagań jestem rozczarowana, ale jednak ten tekst jest zdecydowanie lepszy od innych..
Miejsce 3 praca - A - za relacje z bratem, chociaż nie jestem pewna tego wyboru.

Prefix użytkownikaNedelle
Ogólnie prace były na wysokim poziomie i w sumie nawet lepiej, że opadłam, bo tutaj już w ogóle nie miałabym żadnych szans ;d

I miejsce - Praca A. Bardzo spodobał mi się pomysł z tymi siostrami. Lubię mitologię i różne podobne do niej historie, więc serio duży plus. Bohaterowie wyszli tu naprawę fajnie. Opisy napisane ładnie. Wszystko to sprawiło, że czytałam spragniona każdej następnej linijki. Na koniec musiałam się powstrzymywać, by nie zacząć ryczeć.

II miejsce - Praca E. Uwielbiam Włochy, więc polubiłam od razu bohatera, chociaż musiałam walczyć z wizją mieszkańca Meksyku w sombrero. Właśnie, po co te pogrubienia? xD Mało dramatu w dramacie, ale i tak widać, że ktoś sprawnie posługuje się klawiat... znaczy piórem.

III miejsce - Tutaj miałam nie lada problem. Jednak myślę, że to miejsce należy się pracy C. Ciekawy wybór postaci, niebanalny pomysł i całkiem niezłe wykonanie. Dialogi wydały mi się całkiem naturalne. No i szczególnie spodobało mi się te... nie wiem jak to nazwać. To nawiązanie do emocjonalności bohatera, że najpierw stara się być dorosły, a potem ulega i znowu staje się zwykłym dzieciakiem. Idealnie to obrazuje, co dzieje się z człowiekiem, gdy dosięga go dramat.
Sława, przyjacielu!

"Z pokojem wspólnym Ravenclaw była taka fanowska teoria, że uczniowie starszych roczników mają tak bardzo gdzieś te zagadki (bo chcą po prostu wejść do siebie, czy po coś jak mówiliście), że odpowiadają na nie na olewkę. Przykładowo:
- Co ma wspólnego budzik i wiosło?
- Obu tych rzeczy nie powinno się wsadzać sobie w du...
- No.... w sumie racja.
A pierwszoroczni patrzą wtedy na nich ze zgrozą i traktują jak bohaterów :D"

Jesteśmy winni Szeregowemu przeprosiny. Szkoda, że nie pieniądze!

Co to jest? Błyszczy i jest niepokojąco duże!
Na pierwszy rzut oka to krystaliczny węgiel. Wynik oddziaływania ciśnienia i wysokiej temperatury.
Kowalski! W prostych żołnierskich słowach!
Inaczej najlepszy przyjaciel kobiety.
Paralizator?

Life's a piece of shit
When you look at it
Life's a laugh and death's a joke, it's true
You'll see it's all a show
Keep 'em laughin' as you go
Just remember that the last laugh is on you

i.pinimg.com/originals/97/35/3f/97353fe4cf71f36b7c09cda9a76458eb.gif

Cóż za draka, jaka farsa
Knedel nam odwala dansa
Sznejp aż oczy swe przeciera.
gdy do niego ta dociera.

Kluska bierze Sznejpa w tany
Slughorn cały uhahahany
Zaraz z nimi tańczyć chce
a to wszystko sen, hehe
- SQ <3

funkyimg.com/i/2vvaP.gif

Knedlu! Orędowniku Klusek! ty jesteś jak zdrowie.
Ile Cię trzeba wielbić, ta Kluska się dowie,
Co w Twą niełaskę wpadnie. Dziś wielkość Twą i chwałę
Widzę i opisuję, bo mam nadzieję, że literkę dostanę!

Prefix użytkownikaElizabeth_
Oceniałam te prace przede wszystkim pod kątem realizacji wymagań.

Natomiast mnie się najbardziej spodobała praca A. O braciach L. dużo się nie mówi, a tutaj zostali wybrani idealnie pod temat. Naprawdę bardzo udana opowiastka. Poszczególne elementy nie są wstawione na siłę. Wszystko jest elegancko skomponowane. Przyjemnie mi się czytało tą pracę i żadna następna nie była na takim wysokim poziomie. Gratulacje autorowi w półfinale. Praca za 4 punkty.

Praca D - pod kątem dramatu jest to najlepsza praca. Pod kątem spotkania z bratem już mniej i dlatego w tym wypadku praca ma drugie miejsce. Wydaje mi się, że brat został dodany na doczepkę, aby tylko zrobić ten punkt, tym bardziej, że było to ukazane na samym końcu, jakby autor/ka dopiero sobie o tym przypomniał/a. Nie mniej jednak bardzo ładny styl i w dużej mierze to on mnie przekonał o należnym 2 miejscu.

Praca B - jak jedyna z pozostałych przypadła mi do gustu. Mimo że nie przepadam za Huncwotami, ta praca przekonała mnie do siebie jakąś taką prostotą... Psoty dwóch braci, choć nie z krwi to jednak bardzo silnej więzi. Wiem, że wiele osób uwielbiam Huncwotów i już za samo to, że się pojawiali jest to dla nich super praca, ale u mnie można powiedzieć, że ta praca zajęła 3 miejsce, ale mimo to, że to Huncwoci. Mimo wszystko... Jestem na tak.

Praca C - nie do końca rozumiem, czemu Colin kupił różdżkę będąc na 4/5 roku, wtf? Popsuła mu się? Czy coś mnie ominęło? Nie wiem. Spotkanie z bratem mogło mieć inne okoliczności, a Colin i Dennis to też był dobry temat, jednak w tym wypadku nie wykorzystano potencjału.

Praca E - nie ogarniam w ogóle tej pracy. Nie trafiła do mnie.
Edytowane przez Prefix użytkownikaElizabeth_ dnia 31.07.2016 22:30
Ucałowanka dla Elki. Niech moc Sznejpa będzie z Tobą! ~ Sam Quest

Noszę z dumą
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_len.png

Totalnie Zielona

W swoim podpisie wita Was
Elizabeth Lili Prince-Baudelaire.

Oda do Elizabeth by Sam Quest
(trzymajcie się mocno)
Elizabeth,
Ty jesteś jak zdrowie,
Jak mocno można kochać
ten tylko się dowie
Kto wie, jak Wielbisz
Zielony i Snarry lub Drarry
O zgrozo też Lucarry!
Uwielbiasz czytać o Harrym
Co rodzic ma dzieci i myślisz sobie
O rety!
Niestety nie każdy miał okazję
W blasku twej chwały się tarzać,
Jak koty które ubóstwiasz
Po szafach twoich skakać.
Lecz wiedz o najlepsza, że
Chociaż pisać nie umiem,
To wierzę, że mój wiersz,
Nie zniknie nigdy w tłumie.

- Harry, mam ci coś ważnego do powiedzenia, nie wiem jak zareagujesz... - Dumbledore odchrząknął. - Harry - profesor Snape jest twoim ojcem.
- Naprawdę?
- Nie. Ale zawalasz Eliksiry. Postaraj się pracować nieco sumienniej, dobrze?
Fanfik którego imienia nie wolno wymawiać

49.media.tumblr.com/ab369373724bbcbe45bca74af1a451a5/tumblr_n37c8uw2TK1reh6jno1_500.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2015/03/bea083a6abe4ca90d36c41445911198d.jpg
www.movie-roulette.com/photos_big/101-dalmatians-1-1.jpeg

Siedzi w gabinecie! - wyrzucił z siebie Harry z wyraźnym niesmakiem. - Dlaczego? Nie powinien być teraz na lekcjach?
- A to łobuz - podsumował Ron. - Co on robi w swoim własnym gabinecie?

Trylogia Draco by Cassandra Clare

Piszę:
Dziesięć lat trudniej [1/10]
Historia Pewnych Ślizgonów [2/12]
Hogwart po północy [wstrzymane]
Momenty z życia Snape'a w trzech aktach [10/10]
Słowniczek x Harry [2/4]
Pojednanie [3/12]
Sprawa to jasna, że Puchar Domów
Najlepiej wygląda w rękach Ślizgonów

Why do you think I'm calling you? Just to say hello?

Hello sick people.
31.media.tumblr.com/65ab721ac8b7431c37e04a0cbc77b893/tumblr_inline_nzapwgnsNS1qb6ufi_500.gif
It's my own gallery of Gregory House:
25.media.tumblr.com/816fa7f387bc59a440e6b533ce9e2870/tumblr_mxlxf07te51rqqwv3o3_500.gif
media.giphy.com/media/KveYJ5TIWUf8Q/giphy.gif
media.giphy.com/media/HmvgKmgmkX3q0/giphy.gif
49.media.tumblr.com/cd83a29158b3fd741eed3b27e4d31765/tumblr_nhcw65stb61sqagr7o1_500.gif
media3.giphy.com/media/K6VhXtbgCXqQU/giphy.gif
Why I love him so much?
49.media.tumblr.com/1d699b5408a435fcbf5f00d06bb78938/tumblr_msswrgJB1f1sggyx2o1_500.gif
49.media.tumblr.com/81c7b6c32805d239b9bedf37f75b9ebb/tumblr_n4kp4eY1FJ1tq4of6o1_500.gif
Gregory House in black&white
38.media.tumblr.com/b9709ee0650989d97e65ca5512120706/tumblr_n0z77pJqlU1sswamlo1_500.gif
Three truths in life:
49.media.tumblr.com/738a7e3078b45d6b086944d196024521/tumblr_n5ibjzH0o31sibe4oo1_500.gif
45.media.tumblr.com/94086a527d7b6fadfcfda8ef24bd3f52/tumblr_n8z1e2D16o1snc8dio1_500.gif
31.media.tumblr.com/ea7812fa5d740a6672eb01dc2a3d7c2c/tumblr_mnmrvrb1Qw1rqb9bto1_500.gif

media.tumblr.com/tumblr_lx5iqtY8Dd1qbyibz.gif
Fanka snarry, lucarry, drarry, mpreg, severitusów & SmH.

Harry spojrzał na niego zirytowany.
- Następnym razem, gdy prześpię się z twoim ojcem, poinformuję cię o tym - wypluł i niemal natychmiast tego pożałował, bo Draco spojrzał na niego w czystym szoku.
- Nie chcę z tobą o tym rozmawiać - dodał pospiesznie, czując narastającą panikę.
- Masz brata. Jest bezpieczny. Teraz jest was trzech, gratuluję. Nas jest pięcioro, przyzwyczaj się do tej matematyki.

Powinności by euphoria814

Zerknął w dół i ujrzał medalion. Spojrzał na Toma, znów stojącego przed nim, i uniósł brew.
- Dobrze na tobie wygląda. - Tylko tyle powiedział Tom, nim z powrotem usiadł.
Harry popatrzył na niego z niedowierzaniem. Chwilę później zaczął chichotać.
- Wkrótce będę miał więcej kawałków twojej duszy, niż ty sam - zażartował.
- Nie mogły trafić w lepsze ręce.
Takiej odpowiedzi się nie spodziewał.

- Bardziej służę jako cel do ćwiczeń - mruknął Barty, patrząc na Harry'ego z czułością w oczach, na wskutek czego Tom musiał zacisnąć zęby. Absolutnie gardził tym, jak jego śmierciożerca był blisko Harry'ego. Jednak wiedział, że nie mógł nic na to poradzić. Przynajmniej na razie.
Barty podniósł wzrok i ich oczy się spotkały.
Tom zobaczył w nich wszystko, czego potrzebował.
Jego śmierciożerca się nie wycofa.
A on nie zmusi go do poddania.
Złośliwy uśmiech wypłynął na jego usta i ponownie spojrzał na Harry'ego. Chłopak będzie jego. Poza nim, nikt nie był wystarczająco dobry dla Harry'ego. To było takie proste.

Syn Śmierci by Little.Miss.Xanda

Dziesiąty
Severus spojrzał na Harry'ego spod uniesionych brwi, z niechętnym podziwem.
- Dostałeś Wybitny z Eliksirów na SUMach?
Harry uśmiechnął się radośnie.
- Dałem egzaminatorowi autograf.
Snape jęknął.

Jedenaście razy by Horcerxhexer

Severus Snape. Being a hero doesn't always mean being a saint.
s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/58/82/8f/58828fb70b23d1c6bf9b3b698d94c019.gif

Prefix użytkownikalosiek13
Ehh... Nie zdążyłem zagłosować :( Piszę z telefonu, więc odniosę się tylko do tego, co mi zapadło w pamięć.

Praca A
Jak dla mnie skreślił ją brak spójności z serią. Zdecydowanie za dużo odstępstw. Sporo rzeczy mnie raziło, chociażby wzmianka o Bellatrix kompletnie nietrafiona. Szczęśliwe małżeństwo, Bella, no już na pewno. Trzeba było jeszcze na obiad zaprosić i napisać, że to ona go ugotuje :v No i fakt, że Voldemort był czarodziejem półkrwi nie był szeroko znany. Także to wtracenie też mnie odrzuciło. Maksmymalnie dałbym 3 miejsce, ale tylko dlatego że zapadła mi ta praca w pamięć przez te "błędy".

Praca E
Czytało się zdecydowanie najlepiej, po raz kolejny. Nie przeszkadzali mi bohaterowie niezwiązani z serią. Od początku było ciekawie, fajne opisy i nie wiało nudą jak w innych pracach. Była akcja zamiast jakichś tam bełkotów od rzeczy i o niczym. Faktycznie całościowo brakuje ciągu dalszego, ale solidny pomysł nadrabia. Jak dla mnie pierwsze miejsce w tym etapie.
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png

Always

zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg

Angelina Johnson
FINAŁ: 5.08 - 7.08 do godziny 23:00!

Proszę przy swojej ocenie dopasować fan art do pracy. Możecie również nie tylko podać numer fan arta, ale też ocenić na ile pasuje on do danej pracy (każda dziewczyna ma inny fan art!), czy podoba Wam się ujęcie opowiadania w oparciu o ten fan art itp.

Fan arty do wyboru:

1.
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_98/64125_261166167299504_1576088197_n_t2.jpg

2.
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_133/3977369_fanart100_lightening_by_makani.jpg

3.
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_94/teddy_lupin_by_hueco_mundo-d330bnk_t2.jpg

4.
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_96/4c0f0ff7f0_27680804_o2.jpg

5.
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_95/marauders_moon_by_avender-d37sn47_t2.png

6.
www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/usagi_1_miejsce.jpg

Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Prefix użytkownikaShanti Black
Praca A

Podoba mi się tutaj zamysł i przedstawienie zniszczonego życiem Lucjusza. Uwielbiam wszelkie wzmianki o fotografiach i przeszłości w opowiadaniach, więc to na plus. Nie podoba mi się zakończenie, bo uważam, że nie pasuje to do wyniosłego Malfoya. I ogólnie cała historia dość średnio pasuje mi do obrazka ze szczęśliwą rodzinką w komplecie, tak jak to jest przedstawione na arcie nr 2. Narcyza też średnio wyszła. Co spodobało mi się najbardziej? Wzmianka o sznurku wiszącym nad fotografią. Takie smutne, prawdziwe i przede wszystkim życiowe.

Praca B

Jak tylko zobaczyłam fanart z Teddym, wiedziałam, że jeśli któraś z finalistek się na niego zdecyduje, będę surowa w ocenie, bo tak przypadł mi on do gustu i mnie zauroczył.
Cóż... Podoba mi się. Bardzo ciekawe ukazanie Teddy'ego, który o swoich rodzicach w sumie tylko słyszał. Od razu rzuciło mi się w oczy typowe idealizowanie zmarłych, co podkreślał podmiot liryczny. Ciekawa jest dla mnie "niezależność" młodego, czyli to, że nie chce na chwale swoich rodziców zbudować życia i fakt, że nie wyraża się o nich "mama", "tata", bo ich nie zna, nie pamięta. Dla niego przecież to tylko postaci z opowiadań.
Urzekły mnie w tej historii dwa słowa: "Jestem Teddy".
Jak dla mnie autorka mocno nawiązuje do fanartu nr 3, pojawia się nawet wzmianka, że młody siedzi przy gronach Remusa i Tonks. Ciekawy pomysł i dobre wykonanie. Naprawdę :D

Podsumowując: Obie prace były dobrze napisane, obie bez problemu naprowadziły mnie na fanart inspirujący. Jednak głosuję na pracę B, ponieważ bardziej do mnie przemówiła i wydała mi się bardziej taka... realistyczna. Taka scena rzeczywiście mogłaby mieć miejsce.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shantiwielkawojanff.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Smierciojadek
Przede wszystkim brzydkie są te fanarty. Trzeci i czwarty to jakaś tragedia, drugi też bez szału. xD

Praca A - fanart numer 2
Praca B - fanart numer 3

Jesteśmy już na tym etapie, że nie trzeba wybitnie się wczytywać, żeby zgadnąć, która praca należy do której uczestniczki (w zasadzie przy półfinale było to samo, choć prawdopodobieństwo pomyłki było jednak większe). Widać to przede wszystkim po stylu pisania, ale także po formie. Szkoda, że i jedna, i druga dziewczyna zabrnęła w temat/formę, z której już korzystała. Nie chcę za wiele zdradzać, co by nie dać na tacy rozwiązania, ale i był temat miłosny, i były wtrącenia narratora.

Jedna praca była skupiona na akcji (Lucjusz, Narcyza, rozmowa, darcie kartki, śmierć), druga natomiast to typowy monolog wewnętrzny. Jeśli chodzi o wymagania co do dopasowania do fanartów, to tutaj nie mam nic do zarzucenia. Jednakże gdybyśmy patrzyli na obrazek numer 4 i czytali miniaturkę B, moglibyśmy tak patrzeć i patrzeć przez cały czas czytania tekstu. Bo to jakby klatka z filmu. Natomiast obrazek 2 i praca A nie są ze sobą aż tak kompatybilne, ponieważ zdjęcie-fanart występuje jednak jako dodatek w opowiadaniu.

Czuję pewien niedosyt ze względu na to, że to finał. Nie wiem, komu przyznać swoje punkty. Ale ze względu na większą poprawność językową (choć szału nie ma), mój głos idzie w stronę pracy B.
media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-wydarzenie1.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Prefix użytkownikaMikasa
Praca A

Cóż, to jasne, autorka inspirowała się obrazkiem numer 2 z Malfoyami. Pierwsza uwaga: jakoś nie kupuję tego, by Lucjusz myślał o Voldemorcie jako "najgorszym człowieku pod słońcem". Kompletnie też nie wierzę w Malfoyów-dobroczyńców, którzy oddają swój majątek ofiarom reżimu czy coś. Ych... Nie wiem, jestem rozdarta. Z jednej strony przedstawiona wizja jest na pewno satysfacjonująca (nienawidziłam Lucjusza i dobrze, że zdycha w zapomnieniu :D), ale z drugiej, w moich oczach zupełnie nieprawdopodobna. Język czasem zgrzytał, ale ogólnie jest dobrze, sam pomysł na wzięcie fanarta i podejście do niego niejako "od drugiej strony" też jest całkiem sprytny.

Praca B

Początek zniechęca. Nie lubię pierwszoosobowej narracji, a tutaj jeszcze wprowadzony mamy klimat felietonu, nie opowiadania (przynajmniej w moim odczuciu). Jako grammar przyczepię się do czasownika "posiadać": to, że jest użyty niepoprawnie, to jeszcze przebaczę, bo to już wyższa matematyka i nie wymagam, żeby każdy o tym wiedział. Ale tutaj to słowo jest zwyczajnie nadużywane i mi mocno przeszkadza. Ciągle powtarzana mantra "nie ma w tym nic złego", a to dopiero początek. Zaburzony rytm narracji (pierwsza scena, druga scena...).

Przepraszam, może ton oceny jest zbyt ostry, bo piszę na bieżąco, tak jak czytam. Ale ta praca kompletnie nie przypadła mi do gustu. Inspiracja jasna, obrazek na cmentarzu.

W finale głosuję na pracę A.

Ogólnie powiem, że pomysł na finał bardzo mi się spodobał - inspiracja obrazkiem i dużo wolności twórczej. Ale chyba nie wpłynęło to dobrze na poziom tego ostatniego etapu. Oczywiście jest to wybitnie subiektywna sprawa, no ale nie miałam żadnych wątpliwości, na kogo zagłosować.
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaWioletta
Praca A - fanart numer 2
Szczerze mówiąc podobała mi się ta praca. Przedstawienie tej rodziny w okresie po latach. Nie podoba mi się jednak postawa Lucjusza, czy on serio nagle przestałby w siebie tak wierzyć? Nie pasowało mi to do jego zarozumiałej natury, a koniec kompletnie. Nie w jego stylu. Dosyć nieźle zrealizowany pomysł z obrazka. Od razu było wiadomo o co chodzi. Także za to również plus.

Praca B - fanart numer 3
Nie przepadam za takim wewnętrznym monologiem. Za mało się dla mnie w tej pracy działo. Nie przemawia do mnie ta praca, niestety. Spodziewałam się więcej po wyborze obrazka. Niby wszystko do siebie pasuje, ale czegoś jednak brakuje. Dosłownie wyszło, ze to tylko Teddy.

Szczerze mówiąc żadna praca mnie nie zachwyciła. Spodziewałam się czegoś lepszego, ale jak muszę wybrać to wybieram prace A.
66.media.tumblr.com/tumblr_m7w3e1EGQt1qi99a3o1_400.gif

funkyimg.com/i/2eQhp.png

Severusie, jak mogłeś..

funkyimg.com/i/2eVfr.png

funkyimg.com/i/2fUBr.png

media0.giphy.com/media/oydRN1NBBIJeFcQShW/giphy.gif

Obecnie:
w Hogwarcie: Colleen Parker
różdżka: 9 cali, czarny bez, włos z ogona testrala
czarodziej: czystej krwi

Wcześniej:
w Hogwarcie: Wioletta Elbren Escher
różdżka: 18 cali, sosna, pióro feniksa
czarodziej: półkrwi.
Quidditch: Obrońca Gryffindoru oraz Zastępca Kapitana

Pottermore: wiolcis
dom: Gryffindor
różdżka: heban, 12¼ cala, włos jednorożca.

49.media.tumblr.com/15691614fc6fb95980384c7292e9a6c0/tumblr_nii4f87H9C1sa960qo1_500.gif

Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota
.

25.media.tumblr.com/7107ef8688733e475cb028935640e53f/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o1_500.gif

"Dom Godryka Gryffindora cieszy się szacunkiem świata czarodziejów od bez mała dziesięciu wieków..."
-Minerwa McGonagall do Gryffonów

66.media.tumblr.com/67575915b50a470fd8dfbef5528f3e9c/tumblr_nyyctih0401s25bcfo1_500.gif

Nadchodzi czas,
kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre,
a tym co łatwe.

img.joemonster.org/i/2016/01/snape_08.gif

Wioletta Snape i jej ołtarzyk uwielbienia Severusa Snape:

media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/3POlj6ueXAr6bf8j3EtDVQAohI0/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/01/14/936/n/1922283/31473ad6379f89e0_tumblr_m7q3sarQX11rxf32jo3_500/i/When-His-Hair-Becomes-Its-Own-Thing.gif

static.pulzo.com/xcxj1.gif

media.giphy.com/media/BvH1olbOPOTqU/giphy.gif

nsm05.casimages.com/img/2011/08/13//1108130215241174278581397.gif

66.media.tumblr.com/851347c5eea14a6bb28865db2d39cacf/tumblr_mnfjpxvq3N1s5o7dro4_r1_500.gif

i.makeagif.com/media/7-29-2014/LBAmoQ.gif

www.elcomercio.com/files/article_main/uploads/2016/01/14/5697c63386d8d.jpeg

Uwielbiam Zbuntowanego Anioła. <3

68.media.tumblr.com/cb69f17551f31e560c3b2868a36cc840/tumblr_inline_mk8h5yH39s1qz4rgp.gif

31.media.tumblr.com/a90403b27024b74ff6719452acae8710/tumblr_n2cl5p8JC91sh08qlo4_250.gif

66.media.tumblr.com/5674c90cfa01cf2d281c1db2f33b2273/tumblr_n9neezOYEs1sfws40o1_250.gif

Brenda i Dylan. <3

thumbs.gfycat.com/ChubbySpanishAfricanparadiseflycatcher-size_restricted.gif

images5.fanpop.com/image/photos/25200000/Brenda-Dylan-dylan-and-brenda-25243326-248-186.gif

community.ew.com/wp-content/uploads/2015/03/brenda-dylan-gif.gif

68.media.tumblr.com/3edb75364b1426adcf06cdb8379efaa5/tumblr_inline_o1l2612gch1tglqea_500.gif

www.slate.fr/sites/default/files/photos/89276f5e-c2a6-48e8-898f-a2073e5607d7.gif

Szkoła Uczuć

d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/s3/digital-cougar-assets/Cosmo/2015/02/02/48096/theone.gif

i.pinger.pl/pgr454/ef6e9494000229c54da48b7e/tumblr_lhb76ookXc1qcmhtxo1_500_large.png

funkyimg.com/i/2eWfg.jpg

WYMOWNA - 26.07.2016
Przewodnicząca Karczmy Pod Parchatym Trollem - 22.09.2016 - 14.04.2017 (09.04)
Członek Redakcji od 14.06.2017! <3

funkyimg.com/i/2joAe.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admzpiek2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminzpieklawiola.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/galeria.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_objawienie.png

Z dedykacją dla mnie od Ewy!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170802_220052_057-1_1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-07-19-14-24-2.png

Z dedykacją dla mnie od ulki kulki!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170726_161423_624.jpg

Od Klaudka! <3

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/sevcio.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/severus-675x937.jpg

Od Julki! Izrael!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/2w50byd.jpg

Na zamówienie, i z żywej sympatii do mnie! Seksi Sznejp w ręczniku na głowie. <3
- od wspaniałej Matki Karczmy, Alette!

funkyimg.com/i/2joEp.jpg

Dla mnie, o Sznejpie utalentowana Alette. <3

Prefix użytkownikaKubusiek0986
Glosuje od razu.
Praca A:
Ta praca bardzo mnie urzekła. Jest to bardzo smutna opowieść. Nie podoba mi sie zakończenie kiedy to Malfoy odbiera sobie zycie. Dla mnie to smutne i tragiczne jak się traci kogos bliskiego. Lucjusz tęskni za synem i wspomina jak byli parę lat temu szczęśliwi. Pomysł z obrazkiem oceniam na dobry.

Praca B:
Taka praca jest bardzo przyjemna i bardzo mile sie czyta. W tekście słowa:"Samotność jest dobra" bardzo jestem za. Ponieważ lubię samotność. Przyjemnie się czyta jak bohater wymawia imię Teddy. Jednak brakuje tylko wiecej akcji,dynamiki,czegoś mocniejszego. Ale jest to bardzo przyjemny monolog.

Podsumowując: Obie te prace uznają dobra ocene i są bardzo dobre. Jednak za sprawą smutnego wydarzenia w którym Malfoy traci życie,oceniam pracę B gdyż jest ona bardzo przyjemna i podziwiam ją. Brawo autorowi/autorce za napisanie tej pracy.
Edytowane przez Prefix użytkownikaKubusiek0986 dnia 05.08.2016 13:01

Prefix użytkownikaEwa Potter
Obie prace są niesamowite i zdecydowanie pasują do finału. W obu znalazło się nawiązanie do zdjęć (wybraliście te, które i ja bym wybrała-najładniejsze i skłaniające do refleksji)

Praca A jest cudowna, zakochałam się w niej. Napisana odrobinę gorszym językiem niż praca B, ale mimo wszystko jest idealna. To tak jak z książkami, czasami bywa tak, że jedna podoba nam się bardziej niż druga, mimo gorszego wykonania i sami nie do końca jesteśmy w stanie powiedzieć dlaczego...
Pewnie to historia w niej opisana mnie tak urzekła, lepszy pomysł autora.
Praca B też jest genialna, ale sama historia już mnie tak bardzo nie urzekła jak w przypadku pracy A. To zależy pewnie od nastroju. W tym momencie wygraną jest dla mnie praca A.

Wygrana=Praca A

Prefix użytkownikablad logiczny
Na początek, to mam żal, że nikt nie zdecydował się na obrazek nr 1.
Mogłoby być śmiesznie.
Praca A.
Pomysł dobry i takie nietypowe zagranie, aby obrazek potraktować jak.... obrazek i wpleść, w tę historię.
Napisane bardzo ładnie i znakomite opisy zwłaszcza przeżyć wewnętrznych.
Jednak:
Żadna siła ziemska lub "podziemna" nie przekona mnie do takiego obrazu Lucjusza Malfoya.
Ten człowiek jest śliski jak węgorz, bo przynajmniej dwa razy świadomie i dobrowolnie wszedł do tego samego "rynsztoka".
Nikt go przecież nie zmuszał aby iść, w masce na czele tego pochodu, który robił "występy" na polu namiotowym. Wtedy jeszcze Voldemort nie wrócił.
Nie wierze w żadne jego wyrzuty sumienia, jeśliby czegoś żałował to tego, że przegrał.
Dlatego, w czasie czytania zgrzytało mi to wszystko niczym piasek między zębami.
To dramatyczne zakończenie jest dobre, ale nie do tej postaci.
Nie potrafię oddzielić treści od bohatera.
Praca B
Ma swoją specyfikę styl i bieg wydarzeń ściśle zgodny z myślą autora.
Nie każdemu musi się podobać taki nadmiar retrospekcji, choć jest napisana całkiem przyjemnym stylem.
Zadecydowało zakończenie:
"Tylko Teddy", sierota- wspaniałe i proste nawiązanie do "Tylko Harry". To jest dla mnie genialne, bo gdyby tego zabrakło, opowiadanie straciłoby dużo uroku.
Oczywiście za fajny uważam ten pomysł z przydziałem, a właściwie z jego uzasadnieniem mimo fikcji literackiej.
Głosuję na Pracę B.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikafuerte
Praca A

Wybór fanarta jest oczywisty ze względu na bohaterów, ale moim zdaniem autorka dobrze poradziła sobie z poprowadzeniem historii. Nie jest to zwyczajny opis rozmowy, tak jak może wynikać z obrazka, ale też nie zostały wprowadzone jakieś wątki z kosmosu. Opowieść utrzymana raczej w mało optymistycznym tonie, zwłaszcza, jeśli brać pod uwagę zakończenie. Moim zdaniem, właśnie ono mogło być trochę lepiej pomyślane, w sensie dopracowania, ale i tak sprawia, że tekst zapada w pamięć. Zastrzeżenia mam właściwie tylko do tego skakania między czasami, którego wręcz nie znoszę, i uważam, że praca byłaby jeszcze lepsza, gdyby został zachowany tylko jeden czas. Natomiast sama historia się broni, więc jest okej.

Praca B

Tutaj mam problem, bo o ile ten tekst jest napisany nieco lepiej językowo i faktycznie mniej w nim błędów czy literówek niż w pracy pierwszej, to mnie nie porwał. Właściwie nie do końca pamiętam, o co chodziło, bo brak było jakiegoś wyraźnego punktu. Kombinacja z narracją też do mnie nie przemawia i moim zdaniem, te wzmianki o scenach nadają patosu pracy, która stanowi przemyślenia młodego chłopaka i napisana jest językiem potocznym. To mi się gryzie.

Właściwie można chyba się domyślić, że głosuję na pracę A. Zawsze zwracam dużą uwagę na język, jakim jest napisany tekst, ale nie można zwracać uwagi tylko i wyłącznie na aspekty techniczne. Praca A jest, moim zdaniem, ciekawsza od pracy B, bardziej zapada w pamięć i dzięki zakończeniu trochę więcej się w niej dzieje. B czyta się przyjemnie, ale myślę, że na finał Turnieju FF to jednak za mało. Językowo na pewno wygrywa drugi tekst, ale jeśli chodzi o pomysł i kreatywność, A wychodzi na prowadzenie.

Ogólnie sama uważam, że wymagania nie były wcale jakieś super łatwe, ale w sumie spodziewałam się nieco ciekawszych fabularnie prac. Obie autorki postawiły głównie na jakieś filozoficzne aspekty przez co trochę mało się dzieje. Ode mnie tyle.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaJolanty Black
Praca A - fanart 2
Praca była bardzo dobra zarówno pod względem językowym jak i w kwestii fabuły ale... Ci bohaterowie. Kompletnie nie pasowali mi tutaj Lucjusz i Narcyza, którzy bardzo różnili się od swoich kanonicznych pierwowzorów. A tak w ogóle to jakoś nie chce mi się wierzyć, że Lucjusz (pomimo całego swojego tchórzostwa) popełniłby samobójstwo. Końcówka bardzo dobra, ale w bodajże ostatnim zdaniu zamiast "sznur", napisane było "sznurek", co kompletnie mnie zaskoczyło.
Praca B - fanart 3
Nie jestem fanką opowiadań pierwszoosobowych, ale to miało w sobie to coś. Ogólnie to lubię takich "buntowniczych" bohaterów, którzy ma "trzy, czteery" nie rzucają się do walki. Jak dla mnie minusem były tutaj wstawki napisane kursywą, ale jak zdążyłam zobaczyć są one charakterystyczne dla tej autorki.
Podsumowując, głosuję na pracę B.
Mogło istotnie nie umknąć twojej uwadze że życie ma gorzki smak , twój przemiły ojciec to wiedział i starał się abym i ja o tym nie zapomniał!

Prefix użytkownikalosiek13
Praca A
No obrazek drugi, to nie ciężko stwierdzić. Sama praca... nudna. Po raz kolejny brak akcji, historia nie jest wiarygodna. I nie chodzi tutaj o to, że Malfoyowie nie mogli przejawiać ludzkich uczuć, bo mogli. Problem w tym, że te dialogi są jakieś takie mało rzeczywiste, sztuczne. Ot, kolejna opowiastka, o której za minutę zapomnę.

Praca B
Obrazek 3. Chociaż historia nie pasuje zbytnio, bo same gorzkie żale.
Tą historię znam bardzo dokładnie.
Tę*
I znowu temat przegadany i nic poza tym. Weny chyba zabrakło, bo praca króciutka i jeszcze poszarpana na drobne fragmenty. Zanim człowiek zdąży się wczytać, to już koniec i przeskok do kolejnych smutków. Nie ma tu nic, co mógłbym docenić.

Obie prace są równie nieprzekonywujące, dlatego nie wiem, którą miałbym wskazać jako zwycięską. Szybki rzut okiem na obie... Niech będzie, że pierwsze miejsce praca A, bo chociaż są dialogi.
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png

Always

zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
Praca A - obrazek 2.
Nie podoba mi się wiele rzeczy w tej pracy. Po pierwsze wybrany sposób nawiązania do obrazka, nie jestem pewna czy spełnia jedyne wymaganie:
Na jego podstawie mają napisać opowiadanie tak, by fanart idealnie do niego pasował.

bo jak na moje to każdy obrazek można było użyć jako obrazek, który ktoś ogląda. No ale skoro zostało dopuszczone to nie będę się tego czepiać. Malfoy'owie mega nienaturalni, nie wiem, które z nich bardziej. Zakończenie pewnie miało być dramatyczne, ale dla mnie było ty wytchnienie ulgi, że to już koniec.

Praca B - obrazek 3.
Też mi się nie podoba xD Po pierwsze Tedy raczej nie mógł pamiętać jak Remus mu coś czyta, bo jego rodzice zmarli krótko po jego narodzinach. Po drugie wkurza mnie brak dialogów. Po trzecie praca jest zwyczajnie nudna. Nawiązanie do obrazka lepsze niż w pracy A.

Obie dziewczyny postawiły na melancholię, wybrały obrazki mające nam grać na emocjach. Ze mną żadnej się nie udało. W A może gdyby to była inna para to bym poczuła jej klimat, ale przy nich zupełnie nie poczułam tego realizmu. W pracę B ciężko mi się było wczuć bo trudno mi było dobić do końca.

Dodam jeszcze, że i jedna i druga postawiły na obrazki, na które liczyłam, że nie zostaną wybrane xD Wolałabym coś bardziej oryginalnego jak humor z wycieczki śmierciożerców czy coś przygodowego dnia w pracy Charliego xD

Nie wiem, na którą pracę oddać głos, ale mimo iż praca A mniej mnie przekonywała i nie jest realna to dotrwałam do końca za jednym razem, a do pracy B miałam trzy podejścia. Więc mój głos idzie dla pracy A.
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif

5. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaBarlom
Czas i na moje przemyślenia.
Obie historie są przepełnione smutkiem choć jedna z nich i pod względem językowym i emocjonalnym nieco bardziej do mnie przemówiła.

A
Co do wymogu, to bardzo ładnie został ujęty tutaj art, jako główny punkt zaczepienia fabuły, który krążył przez cały czas. Zagrało to na moich emocjach i realnie poczułem smutek tej tragedii. Dodatkowo autorka (mam nadzieję że obie finalistki to dziewczyny, jak nie to przepraszam xD ) bardzo adekwatnie oddała przyszłość Malfoyów. Chodzi mi o to, że opowiadanie wygląda na tyle wiarygodnie, że byłbym w stanie je uznać za kanoniczną możliwość, a to spory plus. Opisy i dialogi ładnie napisane, dramat małżonków odpowiednio oddany.

B
Ta praca trochę mniej mnie porwała. Sporo było przerywników, wstawek. Całość chyba nieco krótsza niż pierwsza praca. Ogólnie mam wrażenie, że można było z tego tematu wycisnąć więcej. Też fajnie oddane to co mógł myśleć Teddy, chociaż mimo iż dobrze oddane, to osobiście czegoś mi w tym Teddym brakowało. Chyba brakowało mi jakiejś emocji. Może taki był zamysł, ale przez to oprócz pojawiającego się smutku i refleksji nad śmiercią, brakowało mi jakiegoś wybuchu. Co do arta, to pasuje, ale odczuwam pewien niedosyt. Ogólnie praca w porządku, ale czegoś jej brakuje biorąc pod uwagę, że to finał turnieju.

Tak więc głosuję na pracę A

PS: "przez szalejącą na dworze burze"... moje pierwsze skojarzenie, to że ktoś wyczarował w ich dworku huragan i skrzaty musiały uciekać przed piorunami bijącymi z sufitu xD W sumie to całkiem ciekawy materiał na jakąś komedię xD
Mistrz opisów
Mistrz podpadania wszystkim
jeśli chcesz się na kimś zawieść pisz, a na pewno w czmś podpadnę

i62.tinypic.com/20tieex.jpg

i66.tinypic.com/jt44ed.jpg

i.imgur.com/71l0Tjd.jpg

img13.deviantart.net/0392/i/2015/216/d/8/collab_looking_for_raava_by_yamsgarden-d7csrah.png

fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/300/f/4/avatar_state_by_dctb-d6s13wj.jpg

pre04.deviantart.net/cc2d/th/pre/i/2014/328/b/5/waterbending_in_the_sunset_by_koikii-d87jczh.pngpre04.deviantart.net/4c0d/th/pre/i/2014/020/3/9/korra_avatar_state_power_by_solkorra-d7303ro.jpg

38.media.tumblr.com/127aa12ab4392e6211c5638fe566d6fb/tumblr_nh84pjNQLi1te3e3io1_500.gif

Prefix użytkownikaMarcus Clinton
Praca A
Dobrze mi się ją czytało. Było dosyć wciągająca, no i spodobał mi się pomysł tego, iż autorka wplotła zdjęcie konkursowe jako zdjęcie rodzinne. Jednak nic nie jest mnie wstanie przekonać do tego, że Lucjusz miał jakiekolwiek uczucia i tego, że mógł nazwać Voldemorta "najgorszym". Pomimo moich odczuć co do Malfoya praca napisana poprawnie.

Praca B
Pomysł dobry. Spodobało mi się ukazanie myśli Teddy'ego i to co on sam myślał o rodzicach. Jednak strasznie źle mi się czytało niektóre momenty, narracja pierwszoosobowa nigdy nie będzie u mnie na pierwszym miejscu. Końcówka pracy również mi się spodobała, to jak Teddy mówi o zemście. Jednak to już jest finał i spodziewałem się czegoś lepszego.
Głosuję na Pracę A.
Po prostu Marcin

images82.fotosik.pl/1011/7aa87cb1da994ba8med.jpg

Takie cudo dostałem <3

i.imgur.com/0u16lZe.png

imageshack.com/a/img923/4417/HkXkFm.gif

Takie miłe słowa mnie spotkały Love

i.imgur.com/QrjCRNM.png

Mój ranking najcudowniejszych nóg!

1. Edyta!

images92.fotosik.pl/319/9827bac25b48a187med.jpg

2. Livka!
Tu cenzura zdjęcia

3. Scarlett!

images90.fotosik.pl/319/42d14ae8e08607d7med.jpg
https://zapodaj.n...83bd62.jpg

Ogłaszam wszem i wobec, iż GiHP to moja siostra bliźniaczka. Dedykuję jej tego gifa Edki, bo mi się podoba i jej też musi się spodobać
Love
imageshack.com/a/img922/6528/dy1EEC.gif

Edyta <3 Moja motywatorka!
imageshack.com/a/img924/2810/KzL3IE.gif

United <3
imageshack.com/a/img923/9488/ketnkt.gif

Śląsk!
imageshack.com/a/img921/3372/6I8rgn.gif

You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same.

imageshack.com/a/img924/953/bciSei.gif

"Śmierć będzie ostatnim
wrogiem, jaki będzie pokonany"

imageshack.com/a/img923/8085/HrtRvj.gif

imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/HZ1lIM.jpg

"Każdy ma fanów, ale ja mam najlepszych fanów, ja to wiem. Tak się stało, że moja muzyka odnalazła najpiękniejsze, najfajniejsze, najbardziej szlachetne i wartościowe serca. "
-
Edyta Górniak

Prefix użytkownikaSam Quest
Dobrze, więc napiszę to po raz ostatni: (chlip, chlip)
Głos członka Jury

Praca A, Pewna rzecz mnie tu strasznie zirytowala i przez cały ff aż do końca więczącego dzieło, miałam jeden wielki wtf. Taki Lucjusz to jest coś czego nie kupuję, kompletnie. Jest tak bardzo niekanoniczny, chociaż wiem, że to ff, że nie mogę tego zdzierżyć. Tak Narcyza, jak i Lucjusz kompletnie do mnie nie przemowili nie mówiąc o ich historii. Czytałam różne ff, ale jeśli bohater tak bardzo odbiega od pierwowzoru to chce w to uwierzyć, tu nie mogłam. Nie poczułam tej historii i chociaż końcówka na swój sposób mocna to mnie nie porwała. myślę, że najbardziej mi przeszkadzało bohaterowie. Co do wykorzystania fanarta numer 2 bardziej tu wykorzystanie zdjęcia w ff niż inspiracja.

Praca B, może jest tu trochę dramatyzmu i patosu, ale do mnie przemówiła. Podobał mi się swego rodzaju bunt w postawie Teddy'ego. Do tego moim zdaniem to dobra inspiracja fanartem numer 3. Podoba mi się sposób manipulacji moimi emocjami i całość mi się podoba. Moim zdaniem nie jest przekombinowany i jest tu coś niezwykle ważnego, czyli wiarygodność.

To by było na tyle. Głosuje na prace B.

Amen

Edit., lepiej mi poszło narzekanie xD
Edytowane przez Prefix użytkownikaSam Quest dnia 06.08.2016 12:42
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: