Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
29.11.2021 19:45
Jeszcze nie oglądałam to w sumie nie wiem, ale planuję zobaczyć w tym tygodniu :D

Prefekt
29.11.2021 19:33
Nie wiem jak wam ale spodziewałem się czegoś lepszego po tym Turnieju domów jakie jest dostępne na HBO GO. Było fajne ale nie jakieś rewelacyjne.

halo, regulamin
29.11.2021 19:32
U mnie dzisiaj przez chwilę padał śnieg, ale nie ma już po nim śladu

Najlepszy wśród szkolonych
29.11.2021 19:12
Czekam na możliwość pierwszego zimowego spaceru z prawdziwego zdarzenia *-*

Najlepszy wśród szkolonych
29.11.2021 19:11
Snow

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59638 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56653 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 46683 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44085 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38369 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36635 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikaWioletta

Posiada 32797 punktów.

10) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Do jakiej książki chcielibyście się przenieść?
Prefix użytkownikaania919
A co myślicie o lekturach? Do jakiej lektury na pewno nigdy w życiu byście nie wrócili jako postać z niej? Ja chyba do wszystkich Sienkiewicza, nawet w moich ulubionych Krzyżakach była masakra i wyrywanie języków, stanowczo nie chciałabym tam się pojawić!
lektury, kiedy to było.... większości już nie pamiętam. Na pewno nie chciałabym się przenieść do "Dżumy" :D. Do krzyżaków też nie. Nigdzie gdzie jest wojna czy życie w ciężkich warunkach. Tak mi przyszło do głowy, że chętnie bym się przeniosła do "Dzieci z Byllerbyn" :D jako któryś z dzieciaków, może Anna. Tam zawsze wesoło u nich było. Mogłabym się przenieść do "Kubusia Puchatka" jako Tygrysek. Albo do "Ten obcy", też z tego co pamiętam fajnie tam było - jako np Pestka. Albo do "Karolci" jako Karolcia, cudownie byłoby mieć koralik spełniający życzenia :) tylko żeby go nie zgubić będąc kimś innym hahaha :D. Najbardziej jednak chyba do tych "Dzieci z Bullerbyn" by mi odpowiadało :)
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

i.imgur.com/ZSNVgbV.png

Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Byłam jedną z tych osób, które czytały wszystkie lektury, dopiero w maturalnej klasie działo się tyle, że nie miałam czasu na wszystko. Ale wtedy były głównie lektury z okresu wojennego, więc siłą rzeczy do żadnej z nich nie chciałabym się przenieść.

Dopiero jak spojrzałam na książki wymienione przez Anię to pomyślałam o lekturach z pierwszych klas podstawówki. Wtedy prawie każda historia była tak ciekawa, że chciałoby się do niej przenieść! Dzieci z Bullerbyn uwielbiałam. U tej samej babci, u której miałam szafę z Narnii, chcieliśmy razem z kuzynami zrobić sobie taki stóg siana jak mieli w Bullerbyn. Trzeba nam było wyjaśnić, że ze zwykłego podwórka nie będzie tyle siana, co oni mieli na polu xD
Ech, w ogóle jako dziecko dużo czytałam, teraz o wiele mniej :(

I z późniejszych lektur niż klasy I-III to chciałam się przenieść do W pustyni i w puszczy. Jest teraz dużo zarzutów, że ta książka to rasistowska pochwała kolonializmu, no i jakby się zastanowić to cała ta historia z porwaniem nie była zbyt przyjemna. A jednak afrykańska przygoda do mnie przemówiła i też marzyłam o podróży po dalekich krajach. Dalej marzę ;) Ale lepiej bez porywania! jezyk
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-gadula.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-objawienie.png

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Też myślałam ostatnio o lekturach w kontekście tego tematu i chętnie bym się przeniosła do Tajemniczego Ogrodu. Z tego co pamiętam, była to całkiem ciekawa lektura, z tajemniczą fabułą no i pięknym ogrodem, ukrytym w wśród murów starej posiadłości. Natomiast na pewno nie chciałabym się przenieść do żadnej powieści Sienkiewicza, nawet samo wspomnienie czytania, napawa mnie grozą brrr.
Mój syn miał ostatnio lekturę Baśniobór, które było przesiąknięte fantastyką. Był tam las, stanowiący swojego rodzaju rezerwat dla fantastycznych postaci, takich jak elfy, gnomy itd. Do takiej książki też bym mogła się przenieść;)
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg

naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg

O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło

Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif

[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif

Dzięki za odwiedziny ^^[/color]

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Prefix użytkownikaZgredziak
Jeśli chodzi o mnie to książki które najczęściej czytam dotyczą historii, głównie II Wojny Światowej lub innych konfliktów zbrojnych np. tych na Bliskim Wschodzie, od razu powiem że nie chciałbym się przenieść do żadnego miejsca gdzie toczy się wojna z przyczyn wiadomych.

Uwielbiam natomiast klimaty postapokaliptyczne, zawsze bardzo intrygowały mnie wszelakie rzeczy związane z życiem po zagładzie np. po wojnie nuklearnej, inwazji zombie itp. Jeśli już miałbym się przenieść do jakiejś książki związanej właśnie z tym tematem to wybrałbym Metro 2033. Wizja życia pod ziemią a w szczególności w moskiewskim metrze po wojnie nuklearnej brzmi intrygująco, samo metro jest bardzo ciekawym miejscem gdzie można wiele odkryć, przeżyć i doświadczyć. Tak wiem że to niebezpieczne ale ten postapokaliptyczny klimat i realia zrobiłby na mnie zapewne przeogromne wrażenie, a to interesowałby mnie w tym świecie.

Z kanonu lektur szkolnych to chciałbym przenieść się do świata Lalki Prusa. Historia nieszczęśliwej miłości Wokulskiego do Łęckiej to coś co spotkało mnie samego w moim życiu xD Pomógłbym Wokulskiemu w jego sercowych rozterkach i wsparłbym go swoimi doświadczeniami ;) Poza tym chętnie zobaczyłbym XIX-wieczną Warszawę na własne oczy i to jak żyli wtedy ludzie, jakie były obyczaje i jak to było mieszkać w XIX wieku w Warszawie jezyk

Prefix użytkownikaLiliana2194
Nie będę oryginalna: chętnie przeniosłabym się do świata Harry'ego Pottera, marzę o tym od 2007 :D Mogłabym też wcielić się w któreś z Dzieci z Bullerbyn, ich życie zawsze wydawało mi się bardzo spokojne i przyjemne.
Przystań Elfów także sprawia wrażenie bardzo sympatycznego miejsca. Dzwoneczek to film animowany, owszem, ale dawno przed nim powstało sporo książek o wróżkach, które bardzo lubiłam w dzieciństwie (dodatkowo weszłam w posiadanie trzech/czterech pierwszych numerów magazynu) właśnie dlatego, że byłam oczarowana ich krainą oraz życiem. Szkoda tylko, że trudno je nazwać bezpiecznym...? Elfy były dosyć kruche i ciągle narażone na niebezpieczeństwo.
Edytowane przez Prefix użytkownikaLiliana2194 dnia 04.08.2021 21:42
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maniakhogliliana.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/hogwart.jpg

- - W Hogwarcie: - -

2) Valerie Adams
2.06.2019 -

1.bp.blogspot.com/-f6fn3825Rzg/XYoz2x_dXHI/AAAAAAAAAR4/U1Y3euTkpT43y5p-PzE3sOQUfVacTTDSgCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B4.png1.bp.blogspot.com/-Zt_p7ufiG7Y/XYpLUrPHdYI/AAAAAAAAASE/nWcAY3gPZdsKeHF_BgLud7iBasVSvJ96ACLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B2.png1.bp.blogspot.com/-HKWCp81dwBg/XYpLY6y0M3I/AAAAAAAAASI/Fq-O29kpGyY-why2RTfwu4MiQoKaXz0LwCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B3.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: tutaj

1) Liliana Williams
18.06.2014 - 31.05.2019

~ moja ulubienica spośród tej dwójki ~

1.bp.blogspot.com/-q33F5-l7z8g/XYotFEOYb9I/AAAAAAAAARQ/VUrs-_XIhyoKJu9-MM_2dZ_CPYx0_qQ8wCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B5.png1.bp.blogspot.com/-mBVG84cJUbY/XYowhPqZ9XI/AAAAAAAAARk/B5LZeE8-XIoPOaPZl2s8ZZtF5wRiD1rngCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B7.png1.bp.blogspot.com/-t25RlOp8RvQ/XYow9oCKVCI/AAAAAAAAARs/4wgSpZgFBM40x3mCffKZE0UIHujdlr4cQCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B8.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: 1. Lijka
2. Poboczne

- - Za 2017/2018: - -

www.harry-potter.net.pl/images/articles/humor.png

- - INBJN - -

Ten little Indian Boys went out to dine
One choked his little self and then there were nine.

68.media.tumblr.com/37a766bdee65f9dd103179e474f9a484/tumblr_o12brp9Qyv1qcffyto9_540.gif

Nine little Indian Boys sat up very late
One overslept himself and then there were eight.

Eight little Indian Boys travelling in Devon
One said he'd stay there and then there were seven.

Seven little Indian Boys chopping up sticks
One chopped himself in halves and then there were six.

49.media.tumblr.com/1ba28d7561830ce3ca69cf6dc1fefd68/tumblr_o1h4vyoU8Q1rpfvalo2_540.gif

Six little Indian Boys playing with a hive
A bumblebee stung one and then there were five.

Five little Indian Boys going in for law
One got in Chancery and then there were four.

Four little Indian Boys going out to sea
A red herring swallowed one and then there were three.

Three little Indian Boys walking in the zoo
A big bear hugged one and then there were two.

Two little Indian Boys sitting in the sun
One got frizzled up and then there was one.

One little Indian Boy left all alone
He went out and hanged himself and then there were none.

68.media.tumblr.com/bc978621ce1b3c07e887fb332616a035/tumblr_o15s27VgQV1unz0ero4_r1_500.gif

orig14.deviantart.net/3cce/f/2007/344/b/6/_raincloud__rvmp_by_bad_blood.gif

- - Huff - -

66.media.tumblr.com/3c390d626aef57a973918bf2e130b093/tumblr_put2dopQgR1rm48goo1_500.png

Prefix użytkownikaHanix082
Kiedy byłam młodsza też lubiłam wróżki, ale zwykle nie zachwycałam się nimi. Co do lektur. Mało przeczytałam na razie lektur, bo dopiero we wrześniu będę szła do piątej klasy, ale mam parę, które zapadły mi w pamięci. Do jakiej bym się nie chciała przenieść? Wszystkie lektury mi się podobały. Jedna mniej druga bardziej. Jakieś dwa miesiące temu miałam do przeczytania "Tajemniczy Ogród". Bardzo ciężko mi się go czytało, nie przez fabułę, tylko przez język jakim jest napisany. Chyba się zgodzicie, że "Tajemniczy Ogród" jest napisany trochę takim dawnym językiem. Fabuła jest ciekawa, ale ten język mi przeszkadza.
Gdybym miała się przenieść do jakiejś lektury, to do Narnii, ale o Narni już pisałam, że ją uwielbiam tak, że mogła bym tak po prostu kupić ją i przeczytać sama z siebie, więc wybiorę inną. Ta inna lektura, do której bym się przeniosła to "Dzieci z Bullerbyn". Czytałam ją w drugiej klasie i pamiętam, że mi się strasznie podobała. Zawsze chciałam być tam razem z tymi dziećmi i się z nimi bawić, wysyłać listy, przeżywać przygody. Teraz wolę bardziej fantastyczne i poważniejsze książki, ale gdybym musiała ją przeczytać jeszcze raz, to bym ją przeczytała z wielką chęcią. :)
Edytowane przez Prefix użytkownikaHanix082 dnia 18.06.2021 11:37

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Przyszedł mi do głowy jeszcze wiedźmin. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w jego świecie roi się od strasznych i krwiożerczych potworów, bezlitosnych bandytów i morderców. Gdybym jednak wcieliła się w czarodziejkę, taką pokroju Yen, która potrafiłaby poradzić sobie w każdej sytuacji i która miałaby specjalne względy u wiedźmina, no to co innego;)

Jest jeszcze Saga o Królestwie Światła, która właściwie przestawia obraz świata idealnego, wręcz raju i tam to już bankowo bym chciała się przenieść. Ale mimo, że Królestwo Światła jest takie niemal nieskazitelne, to po pewnymi czasie wieje nudą, więc chciałabym być z tych, którzy mają przywilej opuszczania krainy i wychodzenia na powierzchnię ziemi:)
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg

naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg

O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło

Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif

[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif

Dzięki za odwiedziny ^^[/color]

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: