Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wzór do naśladowania
31.05.2020 07:14
Przydałaby się jakaś emotka z deszczem, która cieszy się z tego, że pada Hopsa hopsa

Wzór do naśladowania
31.05.2020 07:12
Rain

Matura to bzdura
31.05.2020 06:53
Duszek

Niezwyciężony mag
31.05.2020 00:36
Gackom, packom, jak im tam

Żywy worek treningowy
31.05.2020 00:22
Chyba sobie

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59269 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 55671 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 43929 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41953 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 36436 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36300 punktów.

7) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 33514 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 32981 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30766 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wasi idole
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Poprawcie mnie jeśli się mylę ale takiego tematu chyba nie ma.

W temacie tym chciałabym, żebyśmy podyskutowali o naszych idolach, dzięki którym życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Macie takich? Czerpiecie od nich jakieś inspiracje? Może są to jacyś sportowcy, piosenkarze, autorzy książek? Dlaczego ich podziwiacie?
Zapraszam do dyskusji :)

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Wioletta
to smutne, że po przeczytaniu, że powstał taki temat zdałam sobie sprawę, że od dłuższego czasu nie mam żadnego idola. jak byłam młodsza to jarałam się kilkoma osobami. zbierałam o nich informacje, interesowałam się wszystkim co z nimi związane. teraz nie mam takiej osoby, i w sumie nawet nie mam pomysłu kto mógłby nią być. jednak chętnie poczytam o waszych.
66.media.tumblr.com/tumblr_m7w3e1EGQt1qi99a3o1_400.gif

funkyimg.com/i/2eQhp.png

Severusie, jak mogłeś..

funkyimg.com/i/2eVfr.png

funkyimg.com/i/2fUBr.png

media0.giphy.com/media/oydRN1NBBIJeFcQShW/giphy.gif

Obecnie:
w Hogwarcie: Colleen Parker
różdżka: 9 cali, czarny bez, włos z ogona testrala
czarodziej: czystej krwi

Wcześniej:
w Hogwarcie: Wioletta Elbren Escher
różdżka: 18 cali, sosna, pióro feniksa
czarodziej: półkrwi.
Quidditch: Obrońca Gryffindoru oraz Zastępca Kapitana

Pottermore: wiolcis
dom: Gryffindor
różdżka: heban, 12¼ cala, włos jednorożca.

49.media.tumblr.com/15691614fc6fb95980384c7292e9a6c0/tumblr_nii4f87H9C1sa960qo1_500.gif

Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota
.

25.media.tumblr.com/7107ef8688733e475cb028935640e53f/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o1_500.gif

"Dom Godryka Gryffindora cieszy się szacunkiem świata czarodziejów od bez mała dziesięciu wieków..."
-Minerwa McGonagall do Gryffonów

66.media.tumblr.com/67575915b50a470fd8dfbef5528f3e9c/tumblr_nyyctih0401s25bcfo1_500.gif

Nadchodzi czas,
kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre,
a tym co łatwe.

img.joemonster.org/i/2016/01/snape_08.gif

Wioletta Snape i jej ołtarzyk uwielbienia Severusa Snape:

media1.popsugar-assets.com/files/thumbor/3POlj6ueXAr6bf8j3EtDVQAohI0/fit-in/1024x1024/filters:format_auto-!!-:strip_icc-!!-/2016/01/14/936/n/1922283/31473ad6379f89e0_tumblr_m7q3sarQX11rxf32jo3_500/i/When-His-Hair-Becomes-Its-Own-Thing.gif

static.pulzo.com/xcxj1.gif

media.giphy.com/media/BvH1olbOPOTqU/giphy.gif

nsm05.casimages.com/img/2011/08/13//1108130215241174278581397.gif

66.media.tumblr.com/851347c5eea14a6bb28865db2d39cacf/tumblr_mnfjpxvq3N1s5o7dro4_r1_500.gif

i.makeagif.com/media/7-29-2014/LBAmoQ.gif

www.elcomercio.com/files/article_main/uploads/2016/01/14/5697c63386d8d.jpeg

Uwielbiam Zbuntowanego Anioła. <3

68.media.tumblr.com/cb69f17551f31e560c3b2868a36cc840/tumblr_inline_mk8h5yH39s1qz4rgp.gif

31.media.tumblr.com/a90403b27024b74ff6719452acae8710/tumblr_n2cl5p8JC91sh08qlo4_250.gif

66.media.tumblr.com/5674c90cfa01cf2d281c1db2f33b2273/tumblr_n9neezOYEs1sfws40o1_250.gif

Brenda i Dylan. <3

thumbs.gfycat.com/ChubbySpanishAfricanparadiseflycatcher-size_restricted.gif

images5.fanpop.com/image/photos/25200000/Brenda-Dylan-dylan-and-brenda-25243326-248-186.gif

community.ew.com/wp-content/uploads/2015/03/brenda-dylan-gif.gif

68.media.tumblr.com/3edb75364b1426adcf06cdb8379efaa5/tumblr_inline_o1l2612gch1tglqea_500.gif

www.slate.fr/sites/default/files/photos/89276f5e-c2a6-48e8-898f-a2073e5607d7.gif

Szkoła Uczuć

d3lp4xedbqa8a5.cloudfront.net/s3/digital-cougar-assets/Cosmo/2015/02/02/48096/theone.gif

i.pinger.pl/pgr454/ef6e9494000229c54da48b7e/tumblr_lhb76ookXc1qcmhtxo1_500_large.png

funkyimg.com/i/2eWfg.jpg

WYMOWNA - 26.07.2016
Przewodnicząca Karczmy Pod Parchatym Trollem - 22.09.2016 - 14.04.2017 (09.04)
Członek Redakcji od 14.06.2017! <3

funkyimg.com/i/2joAe.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admzpiek2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminzpieklawiola.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/galeria.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_objawienie.png

Z dedykacją dla mnie od Ewy!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170802_220052_057-1_1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-07-19-14-24-2.png

Z dedykacją dla mnie od ulki kulki!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20170726_161423_624.jpg

Od Klaudka! <3

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/sevcio.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/severus-675x937.jpg

Od Julki! Izrael!

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/2w50byd.jpg

Na zamówienie, i z żywej sympatii do mnie! Seksi Sznejp w ręczniku na głowie. <3
- od wspaniałej Matki Karczmy, Alette!

funkyimg.com/i/2joEp.jpg

Dla mnie, o Sznejpie utalentowana Alette. <3

Prefix użytkownikaKHZP
Uszanowanko.
Szczerze mówiąc, nie mam żadnego ,,idola'', jednak chce (w głównej mierze) powiedzieć kilka słów o osobie, którą uważam za kogoś nadającego się na dobrego mentora i kogoś na kim się można wzorować.
Internet jest zbiorem wszystkiego. Głównie śmieci, ale jak poszukamy to znajdziemy to co chcemy, a w tym takie perły jak HPnet. W sieci jest też wielu ,,mędrców'', którzy znają się na wszystkim. (Sarkazm.) Ale jak już wspomniałem, są wyjątki, a perły rzucone przed wieprze napotykamy jednak całkiem często.
Nie jestem fanem ,,gigantów'' muzyki, a aktorów tez wielu nie podam, bo nawet z nazwisk ich nie znam (co najwyżej obsada HP), ale interesuję się gameingiem, wiec zacznę od Remigiusza ,,Rocka'' Maciaszka.
Jest jedną z osób, które szanuję, za to co osiągnął i za to, co robi oraz jakie poglądy reprezentuje. Wpływa na wielu ogladajacych w bardzo pozytywny sposób i szerzy (moim zdaniem) godne uwagi opinie na wiele tematów, z czego uważny słuchacz wyciągnie konkretne, dobre wnioski. Niw bez powodu na kanale na YT jest w kategorii ,,Ludzie i blogi'', mimo zajmowania się, że tak powiem, graniem w gry.
Mimo zaczęcia Remigiuszem, którego nie mogłem pominąć, najwięcej chcę powiedzieć o Włodku Markiewiczu, który tak swoją działalnością jak i życiem (doświadczenia, którymi dzieli się w swojej książce - ,,Kropki'', jak i różną aktywnością w internecie w przeciągu kilku dobruch lat) reprezentuje wiele poglądów, cech, sentencji i intencji, na jakie na prawdę warto zwracać uwagę i do jakich warto się stosować. Chodzi zwłaszcza o czerpanie radości z życia, szanowane drugiego człowieka i ogólnie relacjach w różnych środowiskach, także tych jednoosobowych. Moim zdaniem, nie oddam tego co prezentuje takim opisem, wiec zdecydowanie zachęcam was do zapoznania się z jego kanałem na YT, a w tym obecnie prowadzonymi liveami ze znanymi przynajmniej części z was osobami oraz książka, w której opowiada o tym co na niego wpływało i jakie miał poglądy, spostrzeżenia w pewnym okresie czasu.
Uważam obydwu tych YTberów za osoby, nadające się na autorytety, a jednym z powodów, czemu tak myślę, jest ich świadomość bycia oglądanymi przez dużo osób w różnym wieku i podkreślanie, że dzielą się przemyśleniami, lecz jak ujął to pierwszy z nich, nie chcą być klonowani przez ogladajacych i stawać się celebrytami w tym znaczeniu.
Myślę, że kogoś zainteresują i zapozna się z nimi. Mam też nadzieję, że nie napisałem tego zbyt sztywniacko, bo pisząc o nich nie chce robić reklamy, tylko przekazać swoją opinię itd., żeby nie przeciągać, a żebyście mnie dobrze zrozumieli.
To chyba tyle.
Pozdro, Puchon KHZP
Pozdro, Puchon KHZP

Miejsce na wierszyk, który jest w fazie produkcji. ; )

i58.tinypic.com/30tq9n8.jpg

i61.tinypic.com/531hle.jpg

Ja i HPnet: od 14.06.2013 10:41 - na zawsze!

i66.tinypic.com/fymvk1.jpg

Olśniewający swym uśmiechem KHZP

i64.tinypic.com/xgktat.png

Love Dziękuję! Love

Moje arcydzieła:

FF:
1. Na plaży.
2. Cukierki.
3. Wróżba z przeszłości

Artystycznie:
1. Borsuk - wyszywanka.

NAJMROCZNIEJSZY OBSZAR MOJEGO PODPISU

i63.tinypic.com/2ia8lmv.png

<p align="justify"> </p>

Prefix użytkownikabatalion_88
Oczywiście - moim idolem jest Robert Lewandowski! Najlepszy środkowy napastnik świata. Benzema to mu może korki czyścić. Tak samo jak Suarez czy Cavani ;p A nieco poważniej, to jestem pod ogromnym wrażeniem jego pracowitości. On nigdy nie był tak utalentowany jak Messi czy Ronaldo. Kiedy on ganiał po boisku Znicza Pruszków Messi był już w Barcelonie, a Ronaldo przechodził do Manchesteru United ze Sportingu Lizbona.
Ktoś widział jego karne? Wolne? Widać gołym okiem ile on nad nimi pracował. I zauważy każdy kto choć trochę miał z piłką nożną do czynienia w swoim życiu.
Bardzo skromny, mocno religijny, kochający żonę, człowiek sukcesu, pomaga potrzebującym, wspiera ubogich i utalentowanych. Żadnych skandali. Bez jego bramek dla reprezentacji Polski bylibyśmy na dnie w tabelach eliminacyjnych. On kocha to co robi i żyje tym. Wczoraj wszyscy mogliśmy się przekonać co znaczy Bayern Monachium bez niego. (przegrana z Realem). Madryt chciał go już 3 raz kupić, latem będzie próba numer 4. człowiek - piłkarz - perfekcjonista! Dumny z bycia Polakiem. Sportowiec spełniony, a wiele jeszcze przed nim.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaAlette
Otwieram tydzień z tematem!

Pytania macie na wstępie, ja od siebie dodam coś jeszcze ; )
Myślicie, że na takich idolu ciąży odpowiedzialność za jego fanów? Jakbyście po latach (albo i nie po latach) ocenili zachowanie swoich idolów właśnie jako idole? Mamy sporo przykładów osób, które mimo rzeszy fanów nie nieśli za sobą szczególnych wartości, ale z drugiej strony... czy powinni?

A jeśli nie macie takiego idola - czym musiałaby się charakteryzować osoba, żeby na to miano zasłużyć?

Co myślicie o samej koncepcji posiadania takiego wzoru? Czy powinniśmy mieć, a może wręcz przeciwnie?
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa
Może najpierw odniosę się do wypowiedzi Alette. Myślę, że bycie wzorem dla masowej publiczności może być pewnym obciążeniem psychicznym. To też zależy, czy tych fanów masz tysiąc, sto tysięcy czy całe miliony (jak np. Rowling). Uważam jednak, że "idol" nie jest w żadnym stopniu odpowiedzialny za czyny i słowa swoich fanów. Każdy ma swój rozum ;) Oczywiście mówię tu o zdrowym podejściu do tematu, a nie o jakimś kulcie jednostki, sekcie, itd.

Rowling przez lata była moją idolką. Wierzyła w siebie i swój talent, ale pracowała ciężko, postawiła wszystko na jedną kartę. Już po sukcesie została tą cudowną, dobrą osobą i uwielbiałam oglądać jej wywiady, to naprawdę ogromnie inspirująca postać. Poza tym, sądząc po różnych wystąpieniach, ma podobne do mnie poczucie humoru :D

Niestety, odkąd wmieszała się w politykę, trochę jej uderzyło do głowy i już jej tak nie śledzę, ale na pewno wiele jej zawdzięczam.

Drugą taką osobą jest Paweł Zagumny. Sportowiec-geniusz, który zachował życie prywatne dla siebie i dużo nie mówił, ale jak już coś powiedział, to w sposób szalenie błyskotliwy, cięty. Cudowne poczucie humoru, dokładnie takie, jakie sama stosuję :D Zawsze miałam wrażenie, że zostalibyśmy dobrymi przyjaciółmi. Jego charyzma, opanowanie i umiejętności od zawsze mi imponowały. Charakterologicznie widzę w nim wiele podobieństw do mojego taty oraz chłopaka, także wszystko by się zgadzało ;)

Podsumowując: w moich idolach najbardziej pociąga mnie intelekt, charyzma i wybitne uzdolnienia w danej dziedzinie.
Edytowane przez Prefix użytkownikaMikasa dnia 30.04.2017 13:53
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

W każdym temacie na forum już się wypowiedziałem, ale są dodatkowe pytania do tematu, więc co tam ; )

Myślicie, że na takich idolu ciąży odpowiedzialność za jego fanów?

No bez przesady. Skąd w ogóle taki pomysł? I chyba chodziło o "na takim" ;d Ludzie są odpowiedzialni za swoje czyny, sami podejmują decyzje, i co niby taka Rowling, Lewy, czy ktokolwiek inny mieliby zrobić z tym, że ktoś z ich fanów sklep okradł? Oni mieliby czuć się winni, bo ich fan jest złodziejem? Robert ma miliony fanów, w samych Niemczech, czy Polsce są ich miliony, i on nie ma najmniejszego wpływu na to, co kto zrobi ze swoim/cudzym życiem. Może kochać Lewandowskiego za grę, talent, pracę, styl, ale czy będzie np. podzielał jego wiarę, poglądy, praktyki, będzie stosował taką dietę? To można odnieść do wszystkiego i każdego.

Czy to wina Komorowskiego, że głosujący na niego człowiek dokonał mordu politycznego w Łodzi w biurze poselskim posła (Rosiaka?) No nie... Choć oczywiście znajdą się tacy, którzy powiedzą, że polityk o ile jest dla kogoś idolem powinien uważać, i przede wszystkim ważyć słowa. Nie prowokować mówiąc o jakimś "dobijaniu watahy".

Tak nawiasem mówiąc, to moim idolem jest też urodzony w 1929 roku mnich benedyktyński z opactwa w Tyńcu - znany ludziom wierzącym o. Leon Knabit OSB. Jednak do niego nie mam żadnych zastrzeżeń, bo on pisze, mówi, głosi rekolekcje zawsze w oparciu o Regułę św. Benedykta, która podparta jest fundamentem Ewangelii, więc nic złego z tego wyjść nie może. ;d Mówi o miłości, pokoju, modlitwie, jej mocy, dialogu międzyreligijnym, więc jest akceptowany przez ludzi, którzy nie wierzą i nie chodzą do kościoła.

Dla mnie idol musi mieć wartości chrześcijańskie. Nigdy nie będzie moim idolem ktoś kto pluje na Kościół, ośmiesza konserwatywne wartości, przesiąknięty jest polityczną poprawnością, nie wstydzi się swojej wiary, poglądów. A takich jest wielu w każdej dziedzinie. Kiedyś bardzo lubiłem Krystynę Jandę, Daniela Olbrychskiego - nadal ich lubię, podziwiam, szanuję, ale nie są już idolami wśród aktorów. Odkąd zaczęli tak jednoznacznie opowiadać się po jednej ze stron "barykad", to mnie zrazili. A już te tweety Jandy o jakieś wojnie domowej podczas Marszu Niepodległości, o poście itd. są godne pożałowania. Nie wiem, czy dziś żeby być idolem wystarczy tylko opluwać wartości innych i prowokować do czegoś?

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaania919
Myślicie, że na takich idolu ciąży odpowiedzialność za jego fanów?

Nie, nie, nie, każdy odpowiada za swoje czyny. Każdy ma swój rozum i nie powinien ślepo podążać za idolem i robić coś tylko dlatego, że ktoś sławny tak robi. Idol nie jest odpowiedzialny za swoich fanów.

Co myślicie o samej koncepcji posiadania takiego wzoru? Czy powinniśmy mieć, a może wręcz przeciwnie?

Ja tam nie mam żadnego idola i nie mam potrzeby posiadania go. Jeśli ktoś chce mieć idola to czemu nie, ważne żeby nie podążać ślepo za jego przykładem i zachować pewien umiar. Jest sporo ludzi, z których można brać dobry przykład.
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

i.imgur.com/ZSNVgbV.png

PaulaSmith
Idol kojarzy mi się z kimś kto jest dla nas przykładem, z kimś na kogo punkcie mamy lekkiego świra- w dobrym tego słowa znaczeniu, z kimś kto swoją działalnością napędza nas do działania. Otóż po dłuuuugim namyśle stwierdzam, że nie mam kogoś takiego. Jeśli chodzi o moją pasję/pracę, to owszem oglądam mnóstwo zdjęć na internecie, ale nie mam jednej osoby, która szczególnie odznaczyłaby się w moim życiu. Widać albo nie mam takiej potrzeby, albo nie spotkałam nikogo, kto by mnie skłonił do większego zainteresowania się nim, tak bym mogła go nazwać idolem.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wyd2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminpaula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admingadulapaula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienie.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/paula.png

78.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

SarahisSerce

funkyimg.com/i/2CwAW.jpg

No cóż, skoro założyłam ten temat to chyba powinnam się wypowiedzieć. Moim idolem od maleńkości jest (UWAGA, UWAGA) Adam Małysz. : D Serio, podziwiam tego człowieka za wszystko czego w życiu dokonał, że zawsze przy tych swoich zwycięstwach pozostawał normalnym człowiekiem, a teraz gdy skończył karierę, nadal kocha skoki i nie stał się "celebrytką". Ten człowiek od wielu lat motywuje mnie do działania. : )

Chciałabym napisać, że Rowling jest moją idolką, ale najzwyczajniej w świecie znielubiłam ją :<

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikafuerte
Idoli miałam może w czasach szkolnych, ale to też chyba bardzo wczesnych. Są oczywiście osoby, które cenię, wśród muzyków, aktorów, pisarzy, czy w świecie nauki, natomiast nie mam chyba potrzeby uznawania nikogo za idola. Głównie z tego powodu, że posiadanie idola kojarzy mi się z bezkrytycznym przyjmowaniem wszystkiego co mówi, czy robi, a to nie jest raczej w moim stylu. Każdy czasem ma rację w pewnych sprawach, a w innych plecie kompletne głupstwa i nie wiem, czy chciałabym wspierać swoje zdanie na kimś, z kim w innych sprawach się zupełnie nie zgadzam, a cenię go np. za książki, które pisze.

Co odpowiedzialności za fanów - nie zgadzam się, że taka na kimkolwiek ciąży, z jednym wyjątkiem. Sprawa chyba inaczej wygląda z idolami dzieci, które nie potrafią często rozpoznać, że ich idol przekracza jakieś granice. Chociaż z drugiej strony od ogarniania tego, czym interesują się dzieci są rodzice, więc też nie nakładałabym jakiegoś wielkiego brzemienia na jakąś, nie wiem, Miley Cyrus.

imgupload.pl/images/2020/01/19/tumblr_bc13207b378b2f01b6faa0c3ad9d44fc_1956b598_640.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaMikasa
Może rzeczywiście warto byłoby sprecyzować definicję idola, chociaż chyba nie znajdziemy jednej odpowiedzi. Dla mnie idol to nie ktoś doskonały, tylko ktoś, kogo podziwiam i szanuję ponad inne znane mi postaci. Jak widać, z Rowling się wyleczyłam (swoją drogą, czy to nie ciekawe, że odkąd zaczęła się tak angażować politycznie, to naprawdę coraz mniej osób ją lubi?). Przyznam, że mam problem z obiektywizmem wobec Gumy ;) Ale i tak uważam to za dość niewinne, bo ten człowiek wypowiada się o sporcie, na litość boską, więc moralnego czynnika tutaj nie ma.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

Prefix użytkownikaEwa Potter
Dlaczego TAKI TZT?! To jest strasznie trudny temat do omówienia i nie miałam zamiaru się w nim wypowiadać xD
Dla mnie IDOL to bardzo duże słowo, a ja nie lubię używać dużych słów i staram się być w tym ostrożna. Zawsze bardzo mnie denerwowało gdy ludzie wokół mnie rzucali takie słowa na wiatr, powtarzali je w nieskończoność aż traciły w moich uszach swoje znaczenie. Teraz bardzo często się spotyka z ich nadużywaniem. Prosty przykład: Ile razy słyszy się jak ktoś nazywa połowę swoich znajomych swoimi przyjaciółmi- nie no dla mnie to jest przykre. Ja osobiście mam 3 osoby, które mogę nazwać swoimi przyjaciółmi, ale mimo wszystko jestem z tym ostrożna, bo jeśli już kogoś określę jako przyjaciela to oświadczam, że ta osoba jest dla mnie niesamowicie ważna.

Wracając do tematu... IDOL chyba jeszcze tak nikogo nie nazwalam w swoim życiu, ale to może ze względu na moją "osobistą" definicję tego słowa. Jakby się tak nad tym zastanowić to mam niczego sobie, prawie że boskie xD wymagania pod taką osobę, więc może dlatego się to jeszcze nie zdarzyło.

Były w moim życiu osoby, które darzyłam dużym szacunkiem i podobał mi się ich styl życia, jedną z takich osób był mój nauczyciel tańca, ale ze względu na pewne okoliczności już mu daleko do zostania moim idolem.

Szanuję i podziwiam Anię Lewandowską za jej sposób bycia, za jej wytrwałość i pracowitość, za to że stara się wpoić ludziom zdrowe nawyki- miłość do sportu i zdrowego odżywiania. Miło, że dzieli się z innymi swoją wiedzą, bo zmiana swojego stylu życia może znacząco wpłynąć nie tylko na zdrowie, ale na całokształt naszego życia. Podoba mi się też jej zachowanie wobec męża, ich miłość. A najbardziej podoba mi się jak broni prywatności swojej rodziny przed dziennikarzami. Nie wszystko jest na sprzedaż, zasługują na to żeby móc cieszyć się sobą nawzajem w ciszy i spokoju.

Jako osoba wierząca mogę jeszcze dodać (jeżeli ktoś jest nietolerancyjny, niewierzący i nie ma cierpliwości to może w tym momencie przestać czytać), że dla każdego chrześcijanina największym idolem powinien być Jezus, ogólnie Wielka Trójca, święci... Z tego co pamiętam dzięki oazie wybieraliśmy sobie przez ten pryzmat (idola) naszego nowego patrona- mam na myśli bierzmowanie. Ja dla siebie wybrałam Marię Magdalenę Love + od urodzenia mam jeszcze jednego patrona św. ojca Pio.
No to oni mogą być moimi idolami. Polecam i pozdrawiam, miłego dnia.
KONIEC xD

Pytania macie na wstępie, ja od siebie dodam coś jeszcze ; )
Myślicie, że na takich idolu ciąży odpowiedzialność za jego fanów? Jakbyście po latach (albo i nie po latach) ocenili zachowanie swoich idolów właśnie jako idole? Mamy sporo przykładów osób, które mimo rzeszy fanów nie nieśli za sobą szczególnych wartości, ale z drugiej strony... czy powinni?
A jeśli nie macie takiego idola - czym musiałaby się charakteryzować osoba, żeby na to miano zasłużyć?

Zapomniałam odpowiedzieć na te pytania. Myślę, że nie można obciążać jednych ludzi za czyny drugich. Każdy ma swój rozum i powinien wiedzieć co jest dobre a co złe. I jeśli taka Hanna Montana stała się wzorem dla nastolatek bo Disney propagował przez nią same wspaniałe wartości to już nie można winić aktorki odgrywającej tę rolę, za to, że jest jaka jest. Każdy powinien być sobą, nawet jeśli dana osoba staję się idolem dla innych. Bo kiedy taki idol zacznie udawać, to nie wiem czy chciałabym żeby nadal był moim idolem. Czaicie? : D

(Haha, 3 maja a ktoś właśnie zaczął mi wiercić nad głowąxD)

Co do kolejnego pytania, to myślę, że całkiem fajnie jest posiadać wzór, który daje jakąś motywację do działania, inspiruje i popycha do przodu. A to czy ktoś chce mieć idola czy nie,t o jego indywidualna sprawa. Poza tym, nie można powiedzieć "A, teraz znajdę sobie idola, bo tak". To się samo jakoś tak rodzi.

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikafuerte
Jak widać, z Rowling się wyleczyłam (swoją drogą, czy to nie ciekawe, że odkąd zaczęła się tak angażować politycznie, to naprawdę coraz mniej osób ją lubi?).

Mnie zastanawiają właśnie mechanizmy odchodzenia od idola w kontekście Rowling chociażby. Zaznaczam jednak od razu, że nie ona jedyna ma problem z odpływającymi fanami z powodu swoich poglądów politycznych. Natomiast zastanawiające jest dla mnie to, że przecież z kosmosu akurat takie jej się nie wzięły, prawdopodobnie miała takie poglądy od zawsze albo do bardzo dawna. Wydaje mi się, że z jej wywiadów czy nawet książek można było zobaczyć, w jakim świecie Rowling chce żyć i trochę mnie takie zdziwienie nad jej postrzeganiem rzeczywistości dziwi.

Nie wiem czy chodzi o to, że Rowling dość stanowczo zaczęła wyrażać sobie przemyślenia, czy o co tak właściwie. Bo jeżeli o formę, to rozumiem, że momentami jest zbyt nachalna. Z drugiej strony, jak mówię, Rowling nigdy nie ukrywała, że nie ma poglądów narodowców i że bliżej jej raczej do liberalnego, czy może w ogóle nawet do lewicowego postrzegania świata.

No i w sumie nawiązując do tego, nasunęło mi się takie pytanie. Czy uważacie, że Wasi idole, załóżmy w dziedzinie sportu, muzyki, czy literatury, powinni wypowiadać się na tematy polityczne? Irytuje Was to? Czy to, że nie zgadzacie się w tych kwestiach ze swoimi idolami, bardzo wpływa na wasze ich postrzeganie? Wiem, że część się już na ten temat wypowiedziała, ale może ktoś miałby coś do dodania.

imgupload.pl/images/2020/01/19/tumblr_bc13207b378b2f01b6faa0c3ad9d44fc_1956b598_640.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Wolność słowa, każdy może wypowiadać się o czym chce. I np. bardzo lubię Cejrowskiego, ale odcinam go całkowicie od jego poglądów politycznych, bo musiałabym go znielubić na amen. W swoim otoczeniu też mam osoby, które głośno mówią o swoich poglądach politycznych, nie zawsze zgodnych z moimi, no i co? Mam ich za to nie lubić? Tak samo z idolami, osobami znanymi i lubianymi. Póki nie są nachalne i nie wciskają do wszystkiego swoich ideologii będę je szanować. Ale taka Rowling wciska gdzie się da swoje przekonania i ja nie potrafię oddzielic jej tak jak Cejrowskiego, bo on nie wpycha do swoich programów polityki w taki niefajny sposób, a Rowling jaka się stała każdy widzi. No i jak pisałam, nie irytuje mnie, jeśli mój idol wypowiada się na tematy polityczne, bo przeciez może, jednak ciesze się, że Małysz tego nie robi i mogę go bezgranicznie wielbići! :D

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikablad logiczny
Ja tam nigdy nie uważałem za swoich idoli sportowców, piosenkarzy czy aktorów. Podobnie pisarzy, bo większość pisze zupełnie co innego niż realizuje potem jako cel, w życiu.
Ze sportowców to może tylko Robert Korzeniowski. Uznaję za autorytety kilku naukowców, (tak może chyba dokładnie kilku by się znalazło) :D Spotkałem jednak kilka osób które niezwykle cenię za konsekwencję, w wyborze drogi i determinację z jaką nią podążają.
Oczywiście podobnie jak Ewa Potter też fascynują mnie niektórzy katoliccy święci. To co prawda ludzie i mieli swoje wady, nawet poważne, ale szli lub ostatecznie poszli za rozpoznaną prawdą. wielu z nich było przy tym nieźle zakręconych i wyprzedzali swoje czasy. Nie przejmowali się przy tym zbytnio opiniami otoczenia i co kto o nich sobie pomyśli. Dlatego robili różne, czasami wariackie numery.
Za, (jeszcze) żyjący autorytet, uważam papieża emeryta Benedykta XVI. Właśnie jako typowego akademickiego naukowca, ale i człowieka tak po ludzku niezwykle mądrego. Chyba dlatego, że pisał tak łatwo zrozumiałym dla mnie stylem. Tak się historycznie złożyło, że przeżył wiele i wiele widział mi. skutki rewolucji obyczajowej "68r". Więc bywał bardzo nadwrażliwy na negatywne trendy, zjawiska i nawet potencjalne zagrożenia. To jest też cecha naukowców.
Edytowane przez Prefix użytkownikablad logiczny dnia 08.05.2017 08:41
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

dla każdego chrześcijanina największym idolem powinien być Jezus, ogólnie Wielka Trójca, święci...

Tak, podpisuję się pod tym jak najbardziej ;d To oczywiście dla nas Ktoś niedościgniony, bo z Bogiem - idolem tylko tak trochę się utożsamiamy. Jesteśmy przesiąknięci duchem tego świata, gdzie prawdziwych wartości się nie uświadczy <a raczej bardzo rzadko> ;d

Co do Rowling i jej wchodzenia w politykę... Nie trzeba od razu być "narodowcem" (co nie jest niczym złym), żeby mieć własne zdanie na temat imigrantów, podatków, wiary, aborcji, itd. - takie, które narzucają nam elity EU <; Wystarczy być konserwatystą.

Jandę uwielbiam oglądać, ale za nic w świecie jej poglądów nie podzielam, bo są bardzo, ale to bardzo powiązane z jedyną partią (PO), którą najdelikatniej uważam za największą pomyłkę po 1989 roku. Jednak jak gra, to super, napatrzeć się nie mogę ;d

No i święci katoliccy, tak. To fenomen, niedościgniony dla "szarego Kowalskiego". / Mi ci współcześni są bliscy serca jak św. Faustyna, Łucja, także O. Pio, ale ci z dawniejszych lat - św. Benedykt - patron Europy, św. Bernard z Clairvaux, św. Tomasz z Akwinu, św. Franciszek z Asyżu... wiele by wymieniać. No i prorocy z Eliaszem na czele ^^

Żaden pan czy pani związani zawodowo z religią nigdy nie będą moimi idolami, tak myslę. Chyba, ze coś się zmieni. A Jezus żył tak dawno temu, że pewnie połowa informacji o nim jest podkolorowana i przekłamana, także sorry Jezus, nie tym razem.

Wiem kto jeszcze jest moim idolem, a właściwie są, bo to dwie osoby. Moi rodzice są świetni i w sumie staram się prowadzić swoje życie tak jak oni to robią. Bez kłótni między sobą i zawsze razem, nie ważne kiedy, jak i gdzie. Myślę, że to są moi najwięksi idole, bo od zawsze czerpie z nich przykład i chce być taka jak oni : D

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.

"zmiennokanoniczne"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikablad logiczny
Ulka, to nie ma znaczenia, czy ktoś jest związany z religią, jest agnostykiem, czy też ogłasza wszem i wobec swoją niezachwianą wiarę, w ateizm. Ważne aby szukał prawdy, stosował odpowiednie logiczne i właściwe swojej dziedzinie nauki metody dowodzenia wniosków, niektóre "nielogiczne" też ujdą Śmiech. Najważniejsze, aby jednak starał się je stosować, w życiu. Jest nie tyle ważne aby nigdy od tego nie zboczył, ale bardziej, by ktoś nie był demagogiem działającym na pokaz, lub jeszcze gorzej. Politycznym, biznesowym, cwaniaczkiem lub cynicznym manipulatorem takim "inżynierem społecznym", który sam już zupełnie nie wierzy, w to co głosi lub robi.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: