Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Niezwyciężony mag
27.05.2020 23:04
Kiedy kupowałaś i co się działo? Grin

Pracownik Izby Przyjęć
27.05.2020 22:45
cieszcie się, że moje kupowanie samochodu was ominęło xD

Pracownik Izby Przyjęć
27.05.2020 22:45
louise60, Idea okej :D

Wzór do naśladowania
27.05.2020 22:40
Shanti Black, o, trzymam cię za słowo! Hopsa hopsa

Niezwyciężony mag
27.05.2020 22:39
A ja pamiętam jak, hmmm...., Kath kupowała samochód

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59269 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 55671 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 43929 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41953 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 36434 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36298 punktów.

7) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 33514 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 32981 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30766 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wasi idole
Prefix użytkownikabatalion_88
Żaden pan czy pani związani zawodowo z religią nigdy nie będą moimi idolami, tak myslę. Chyba, ze coś się zmieni. A Jezus żył tak dawno temu, że pewnie połowa informacji o nim jest podkolorowana i przekłamana, także sorry Jezus, nie tym razem.

To uważasz, że taki św. O. Pio był "zawodowo" związany z religią? No to gratuluję, serio. On grosza nie miał, i jest dla milionów ludzi (a może był za życia na ziemi) autorytetem za sposób życia jaki prowadził - w nastawieniu na Boga i drugiego człowieka, za dobroć serca, a niekoniecznie cuda jakie się dokonywały wokół niego - (stygmaty)

I co do Jezusa, ale jakie podkoloryzowanie? O czym Ty piszesz? xD Jan, Mateusz - byli ewangelistami, którzy WIDZIELI, słuchali, jedli, rozmawiali z Jezusem - i to spisali. Uważasz więc, że Pismo św. kłamie, że wszyscy to sobie wymyślili czy jak> ? O jakie kolory chodzi nie wiem, serio. Nie będę odsyłał do poczytania o objawieniach św. Faustyny, bo z zatwardziałymi antyklerykałami nie da się dyskutować - z prostego powodu. Oni na "starcie" i z góry zakładają, że mają rację, i ten kto się z nimi nie zgadza MUSI się mylić. Na nic dowody, argumenty, itp.

Ja rodziców nie uważam za swoje autorytety. Mama co prawda skończyła studia z wyróżnieniem, 36 lat pracowała, potem kończyła podyplomowe studia, jeszcze więcej pracowała, a w dodatku troje dzieci wychowała bez 500+, świetnie gotuje itd. Jednak wiele jest takich kobiet. Miłość nie wiąże się w tym wypadku z "byciem idolem" ;d

Może Małysz też kiedyś był takim autorytetem dopóki jego żona Iza nie zaczęła się lansować w mediach i POpierać PO za wszelką cenę... Polityka w naszym kraju dzieli i zubaża.

Może Jaś Mela? (ten chłopak co biegun zdobył bez nogi)
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikablad logiczny
Batalion, Ulka pewnie jakoś inaczej rozumie owo podkolorowanie. Faktycznie Ewangelie są pewną wizją teologiczną tej historii i są pisane według ściśle zaplanowanej przez ludzkiego autora, (poprawna nazwa takiego pisarza to chyba "hagiograf";) koncepcji i porządku myślowego. Pisana po fakcie i wiedzą jakiej autorzy nie mieli kiedy owa historia się działa. To nie znaczy, że są tam jakieś "tanie baśnie", bo jest wręcz odwrotnie. Osoby są przedstawiane skrótowo i "bardzo sucho" bez upiększeń i psychoanalizy. Baśnie na np. temat Jezusa, to podobno można znaleźć, w Koranie, w każdym razie czytałem gdzieś tłumaczenie takiego fragmentu.
Przepraszam za tę wycieczkę na teren "biblistyki" czy jak się to nazywa. Dawno już z nikim nie dyskutowałem, w takim temacie.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Ja po prostu ni uważam, że coś co zostało napisane 2 tysiące lat temu jest co do słowa godne wiary, ale to nie temat o tym.

"zawodowo związani z religią" to taki skrót myślowy i nic nie mam do Ojca Pio, ale nie jest on moim idolem, tak samo jak nie będzie nim Matka Teresa i żaden papież, nie chce mi się za bardzo tłumaczyć bo to w sumie bardziej osobiste sprawy : )

A co do żony Małysza... Ona nie jest moją idolką, więc... Niech robi co chce :D

i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer

Prefix użytkownikabatalion_88
Pisana po fakcie i wiedzą jakiej autorzy nie mieli kiedy owa historia się działa

No nie za bardzo właśnie. św. Jan był w Ogrodzie Oliwnym, był pod krzyżem ("O to matka twoja";) - widział chociażby cud - przebicie boku i wypłyniecie z niego wody i krwi - początki sakramentów, początek Kościół bierze spod krzyża. św. Mateusz też był uczniem i naocznym świadkiem cudów, uzdrowień, przemów Jezusa - to tak poza tematem ;d

Ja po prostu ni uważam, że coś co zostało napisane 2 tysiące lat temu jest co do słowa godne wiary, ale to nie temat o tym.

Ulka, już rozumiem co miałaś na myśli i szanuję Twoje zdanie. Tylko wiesz, wiele rzeczy zostało napisanych jeszcze wcześniej, i co? Mamy nie wierzyć w ich autentyczność, tylko dlatego, że sami ich nie widzieliśmy i były dawno? Idąc takim tokiem myślenia, to nie musimy też wierzyć w to co zostało napisane wczoraj...

A teraz kończę, bo zeskoczyliśmy nieco...

Idolem powinna być dla nas ta osoba, którą podziwiamy, którą szanujemy, z którą w zasadniczych kwestiach się zgadzamy. Także dla mnie sport, muzyka, kino - to wszystko piękne, ale idolem może być też zwykły, szary człowiek, który czyni coś dobrego na co dzień. Bez fleszów aparatów, wywiadów, mediów, nagłaśniania. Taki anonimowy "ktoś" kto jest wolontariuszem w Domu Dziecka, ktoś kto pomaga przejść staruszce przez ulicę, albo nakarmi głodną osobę, gdy inni się od niej odwracają.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaania potter
Odwrócę uwagę i odnowie temat - chętnie poznam waszych idoli lub osoby, którymi się interesujecie bądź czerpiecie inspiracje!
Moim idolem jest Bartek Kaszuba - artysta może kojarzony z dziecinnym kontentem, może strikte młodzieżowy - ale patrząc na niego jako osobę jest naprawdę kimś, kto może posłużyć jako autorytet.
Spotkałam go kilka razy już na przestrzeni lat - równo miesiąc temu miałam okazję po raz 7 i mogę tu zdecydowanie mówić o przełamaniu bariery idol/fan względem naszych relacji i kontaktu ze sobą Hug nie wiem czy macie kogoś takiego, ale zdecydowanie od czterech lat z nim jakoś mi lżej i mogę być lepszą wersją siebie - bardzo dużo mu zawdzięczam, jeśli chodzi o kształtowanie charakteru (szczególnie w tym okresie w ktorym dorastałam i w sumie dorastam dalej z nim!)

cheeetnie poslucham o waszym 'kims takim'!!

-

jednak jak juz tu padlo - ja nie uważam idola za kogoś, kogo zdanie i czyny przyjmuje bezkrytycznie. moj idol to tez czlowiek - tez moze sie pomylic lub zrobic cos zle. szczerze mowiac, nigdy nie wybielilam czynu lub slowa mojego idola, poniewaz tez mam swoj rozum i nie popieram wszystkiego co robi, choc czesto nasze poglady sie zgadzaja (!)
to bardzo wazne, zeby to widziec moim zdaniem
lights will guide you home
and ignite your bones
and i will try
to fix you

w Hogwarcie możecie mnie znaleźć jako Anne Leishale Dino

www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4z0q9RZEhNShaM6Ej35HuAWrDVZ4TyaU.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: