Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wielki mag
21.10.2018 16:23
do jakich to absurdalnych wniosków człowiek może się posunąć żeby dostać grant Młotek

Wpieniasz mnie jak kwas octowy
21.10.2018 16:21
Ten Asen to jest jednak gość Grin

Śmierciożerca
21.10.2018 16:06
Liliana2194, nie, spoko, poczekam, tylko chciałam wiedzieć czy jesteś :D

Wielki mag
21.10.2018 16:05
Piszę, ale możecie pominąć

Śmierciożerca
21.10.2018 16:03
Lijka?

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 55841 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 42527 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41046 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 33344 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 32523 punktów.

6) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30666 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Posiada 29824 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29262 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
13 reasons why
Prefix użytkownikaSarahis
Mam wrażenie, że to Tyler postrzelił Alexa, ale nie wykluczam, że po prostu użyczył mu broni albo Alex sam się postrzelił.

No to jest takie dwuznaczne. Bo Sam Alex jest przedstawiony jako postać niezwykle wrażliwa i nachodzi myśl, że byłby skłonny do samobójstwa w związku z tymi konkretnymi wydarzeniami z serialu. A z drugiej strony przed samą akcją (o ile ogarnęłam) Taylor zdejmuje jego zdjęcie w ciemni, jakby miało to być jakieś trofeum. W każdym razie nie mogę się doczekać drugiej serii, która wychodzi niebawem (18 maja) i jestem mega wdzięczna netflixowi, że nie będzie karmił widzów odcinkiem co tydzień, tylko udostępnią cały sezon za jednym zamachem. Wow.

>>>*<<<

ci.memecdn.com/10481320.jpg

>>>*<<<

torrentz.eu/cutehamster.gif

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

zippy.gfycat.com/MediocreMellowAnteater.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

data.whicdn.com/images/303292934/original.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

i67.tinypic.com/2moci89.jpg

i49.tinypic.com/2qc1r2e.jpg

i65.tinypic.com/2ag0y9u.jpg

;___;

Prefix użytkownikaulka_black_potter
A mnie się wydawało, że Tyler odpuścił Alexowi, bo w sumie ten w jakiś tam sposób kiedyś mu pomógł. Tylko takie wrażenie wtedy odebrałam. Nawet do głowy mi nie wpadło, że on mógł go postrzelić. Po drugim obejrzeniu serialu, stwierdziłam jednak, że to mogła byc próba samobójcza...

Cieszę się, że kolejny sezon tuż, tuż, ale nie wiem kiedy będę mogła go obejrzeć:<

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ulka.jpg

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

~Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>
urszulaptak.blog.onet.pl/files/2015/02/4939.jpg

Katherine_Pierce
Właśnie skończyłam sezon 2 i mam o wiele więcej uczuć niż po pierwszym. Pierwszy sezon wywołał we mnie ogólnie roztargnienie, jakiś tam smutek, ale nie czułam przywiązania do większości postaci. Ten sezon zaczął się tak, że pierwsze dwa odc miałam w głowie "nope" ale od trzeciego siedziałam jak zahipnotyzowana i oglądałam dalej.

Nowe fakty jakie wyszły na jaw wzbudziły we mnie wiele mieszanych uczuć. Od sympatii do postaci, których nie sądziłam, że polubię, po wku*wienie na zakończenia niektórych wątków, po smutek ze względu na inny, poprzez uśmiech i wzruszenie na widok zakończenie innych wątków aż po roztargnienie.

No ale może od początku.
Spoiler :: Pokaż
Kurka wodna, nie spodziewałam się, że mogę shippować Hannah z kimś innym niż Clay'dem (nie wiem jak to się odmienia) - już pomijam fakt shippowania kogoś z martwą osobą, ale chodzi mi o historię - jednak ona i Zach wyglądali razem po prostu wspaniale i mieli niesamowitą chemię. Szkoda, wielka szkoda, że on okazał się być takim tchórzem w tamtym czasie, bo wyglądało jakby naprawdę był szczęśliwy i mu na niej zależało. Scena, w której czytali coś tam i dotykali się stopami, albo ta na pomoście jak się przytulali i robili sobie zdjęcia... no po prostu siedziałam i patrzyłam na nich jak zahipnotyzowana. Pokochałam ich całym sercem.

Bardzo polubiłam także Justina, ale zawiódł mnie na końcu, kiedy okazało się że nadal bierze :/ no kurde...

Jessica też bardzo się zmieniła, ale przyznam się że wkurzyło mnie jej spiknięcie się z Justinem na balu, mimo iż gdzieś w serduszku głęboko chciałam ich zejścia i nie widziałam chemii między nią i Alexem. Jednak postąpiła okropnie w stosunku do Alexa, z którym sama zgodziła się być. Jeżeli już chciała być z J. to powinna najpierw rozwiązać sprawę z A. a nie robić to w ten sposób.

Clay - co do niego to ciężko mi powiedzieć w sumie czy go lubię czy nie. Chłopak miał pretensje do H. o każdego innego faceta, tak jakby byli parą. A prawda jest taka, że to wyglądało tak jakby ona tak naprawdę widziała w nim tylko przyjaciela, ale też trochę z jego winy. Głównie dlatego, co wiemy z s1, że ciągle robił uniki, co ona mogła odebrać jako brak zainteresowania. Ale podoba mi się to co zrobił dla Justina. Więc ma pluski.

Tyler - myślałam, że trochę jedna postrzela, choć liczyłam na to, że jak już to zrobi to oberwie się tylko tym co na to zasłużyli. To jak ten kumpel B. go potraktował w finałowym odcinku, kiedy on naprawdę starał się nad sobą zapanować...

To sympatie, choć pewnie pominęłam kilka osób (Tony'ego celowo bo go lubiłam już w s1 xD )

Teraz wku...
cóż po pierwsze wyrok. Uważam, że zeznanie psychologa powinno przesądzić sprawę. Jasno dał do zrozumienia iż uważał, że w szkole dał ciała. Że jako pracownik szkoły dał dupy w sprawie Hanny.
Po drugie wyrok w sprawie gwałtu. Serio kurka 3 miesiące w zawieszeniu? Albo wyrok uniewinniający - co by dało znak, że sędzia nie uwierzył J. albo skoro uwierzył, bo wyrok był skazujący, jakaś dotkliwa kara. A nie "ok, wiemy że zgwałciłeś, ale ogólnie to spoko z ciebie dziecka więc bądź grzeczny to będzie luzik"
Po trzecie fakt, że nic się w tej szkole nie zmieniło. Wystarczy zobaczyć z jaką łatwością 3 sportowców dorwała w toalecie swoją dawną ofiarę. Ten koleś do tych wszystkich numerów powinien wylecieć ze szkoły albo być pod stałą kontrolą.

Smutno mi było na fakt, że Justin nadal bierze, że Jessica zdradza Alexa, z powodu tego co stało się Tylerowi w finale, Bryce nie został odpowiednio ukarany...

Wzruszałam się na scenach przyjaźni, współpracy, ale przyznam się że najbardziej na scenie malutkich Justine i Bryce... jedny jak z tego słodkiego chłopczyka mogło wyrosnąć COŚ takiego? Jak? I też nie wierzę do końca w to, że on nie traktował Justina nigdy jak przyjaciela, tak samo reszty chłopaków. Wydaje mi się po prostu, że w pewnym momencie został spaczony przez rodziców, których nigdy nie było, a którzy pozwalali mu na wszystko. Ani trochę go nie usprawiedliwiam, bo wyrósł na potwora, którego powinno się zamknąć w pudel z jakimś zbokami, którzy robili by mu to co on tym wszystkim dziewczynom, chodzi mi o to, że jednostronnie, w stosunku do facetów, miał jakiś tam swój system wartości opierający się na tym czego nie miał w domu - na wsparciu i zaufaniu. Mieszane uczucia budziły we mnie jego prawdziwe wspomnienia o H. Wydaje mi się, że on czuł do niej coś więcej i chyba mu zależało na początku. W sensie to zabranie ją nad ten most, potem ta rozmowa po meczu w Klubie. Było jasne, że to co jej powiedział (na temat rodziców) nie było czymś na co zarywał laski. Ale jak na spaczonego potwora przystało, kiedy nie dostał tego czego chciał po dobroci to wziął to siłą.

Smutne jest też to, że zanim (w s1) wyszła sprawa z kasetą z gwałtem na Jess, potem na Hannah, to uważałam go za takiego... lekko prostackiego, ale przyjaznego kolesia, lekko głupka, ale ogólnie spoko gościa. Byłam nim bardziej rozczarowana niż Justinem, w takim znaczeniu, że J. miałam od początku za dupka, a B. za nieogara, ale ogólnie spoko. Dużym plusem zarówno dla aktora jak i twórców serialu, było stworzenie takiej postaci, która potrafiła w taki sposób kreować swoją osobowość, że nabierała przy pierwszym wrażeniu.

Jeszcze jedno mega mnie zasmuciło. Fakt, że zeznając, wspominają, wszyscy, nawet B. (chodzi mi o te prawdziwe wspomnienia), poza Marcusem, który dla mnie jest zerem równie wielkim jak B., wspominali H. jako kogoś kogo naprawdę lubili, a ona lubiła ich. Pomagała im w potrzebie, była dobrą przyjaciółką, a i tam tylko ją odtrącali. To smutne.

Ucieszyłam, się że Alex przeżył, choć nie powiem, jak odkryłam, że wiedział o gwałcie na H. i mógł o tym powiedzieć wcześniej... rozczarował mnie.

Jednak, jako iż Zach i Hannah nie wypalili ( :( ) nic mnie tak nie ucieszyło jako nowy związek Tony'ego. Ten jego chłoptaś w s1 był dziwny i nie przypadł mi do gustu, ale tego naprawdę polubiłam i po prostu serduszko mi się radowało jak ich razem widziałam.

Podsumowując sezon oceniam lepiej niż s1, o wiele lepiej. Mimo początkowej niechęci. Nie mniej jednak zakończenie jasno wskazuje na s3, a tutaj już mam poważne obawy. Do sprawy H. wolałabym by nic więcej nie wnosili, ale czy da się ciągnąć ten serial bez jej historii?
Hannah miała wiele tajemnic, o których nie wspomniała, ale chyba to w tym sezonie poczułam do niej sympatię, której nie mogłam w sobie w pełni wykrzesać w s1 (dopiero po zobaczeniu całości gdzieś tam miałam do niej zrozumienie, ale pojedyncze odc s1 mnie do niej zniechęcały).
BTW, czy kaseta Zacha nie powinna opierać się bardziej na tym, że wstydził się ich związku po tym jak się parzyli jak króliki a nie jakieś tam karteczki?

No i ten sezon polubiłam już na 3 odcinku, a s1 dopiero całościowo (i słowo polubiłam to było za dużo, doceniłam jego przesłanie - lepiej oddaje moje uczucia po s1).
Serialomaniaczka
1. Oglądam:

Arrow
i.imgur.com/YX1utVn.gif

The flash
i.imgur.com/06YkUBZ.gif

SuperGirl
b4.pinger.pl/7299fc90ab17f8e7aeacb58e49c20125/tumblr_ohzvvoNhkD1vw6nnvo2_500.gif

Legends of Tomorrow
i.imgur.com/Y0yc6eI.gif

Prison Break
imgur.com/vWpwMGt.gif

Lucifer
imgur.com/pfFYbze.gif

The Originals
i.imgur.com/diXUmzb.gif

Shameless
i.imgur.com/kTKrJbn.gif

13 reason why
imgur.com/r1Kk4WG.gif

2. Oglądałam:

Pretty Little Liars - zakończony
i.imgur.com/Qid8jtD.gif

Gossip Girl - zakończony
imgur.com/lvzkZVy.gif

Smallville - zakończony
i.imgur.com/tljxb5v.gif

Charmed - zakończony
i.imgur.com/izNKeo0.gif

Hart of Dixie - zakończony
i.imgur.com/igFoHY2.gif

Containment - zakończony
i.imgur.com/EPFpiGc.gif

The Vampire Diaries - zakończony/porzucony przeze mnie w s5
imgur.com/AxhVJId.gif

How I Met Your Mother - zakończony
i.imgur.com/nZ3GZXa.gif

Scrubs - zakończony
imgur.com/GiUJORm.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Na początku chciałabym zaznaczyć, że wolałabym żeby ten sezon był ostatnim. Żeby już nie wymyślano nic na siłę, bo historia Hannah dobrze się spisała w tych dwóch sezonach i myślę, że przedostatni odcinek byłby dobrym zakończeniem.

Cały drugi seson rzeczywiście wywołał we mnie o wiele więcej emocji niż poprzedni, gdzie w sumie płakałam tylko na śmierci głównej bohaterki. Tutaj poruszyło mnie cierpienie Alexa i Jessici, trochę też Justina no i Claya.
Szkoda jednak, że wszystko wyszło nie tak jak byśmy się tego spodziewali. Oba procesy zakończyły się idiotycznie. Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale jeśli za gwałt dostaje się 3 miechy w zawieszeniu w Stanach to pozdro. Nie rozumiem dyrektora szkoły i tego pieprzniętego wufisty. Oni dobrze wiedzieli co się święci, co kto zrobił i nic, totalnie nic z tym nie zrobili, a uwzięli się na resztę, która była ofiarami, totalny szok.

Nie czaję też zachowania tej Tiny(?). Dlaczego spaliła wszystkie zdjęcia? Rozumiem, że nie chciała, żeby jej historia wyszła na jaw, spoko. Zabierasz swoje zdjęcie i nara. Ale nie, żeby było dramatyczniej ona musiała spalić wszystkie foty.

No i moja ulubiona część amerykańskich seriali z nastolatkami w roli głównej. Każdy zdradza każdego bo inaczej to nie ma sensu. Albo, co miesiąc zako****esz się w kimś innym bo to jest cool. I jeszcze to nic takiego chodzić 7 razy w roku na randki za każdym razem z kimś innym. Np. Hannah - Justin, Zach, Marcus, Clay. Jesiica Alexh, Justin, Alex, Justin, przypadkowy koleś z którym trzeba się całować na pierwszym spotkaniu. Tony ( jeny jaka on mial okropną fryzurę) u niego też przewinęło się trzech albo czterech kolesi. Nie licząc już tych sportowców, którzy mieli dziewczyny na każde zawołanie. Justin przecież się chwalił, że z wielonma spał. Nie potrafię tego pojąć, tego braku szacunku do siebie, do drugiej osoby, często braku jakiejkolwiek przyzwoitości.

A teraz odniose się do posta Kath:
Kurka wodna, nie spodziewałam się, że mogę shippować Hannah z kimś innym niż Clay'dem (nie wiem jak to się odmienia) - już pomijam fakt shippowania kogoś z martwą osobą, ale chodzi mi o historię - jednak ona i Zach wyglądali razem po prostu wspaniale i mieli niesamowitą chemię. Szkoda, wielka szkoda, że on okazał się być takim tchórzem w tamtym czasie, bo wyglądało jakby naprawdę był szczęśliwy i mu na niej zależało. Scena, w której czytali coś tam i dotykali się stopami, albo ta na pomoście jak się przytulali i robili sobie zdjęcia... no po prostu siedziałam i patrzyłam na nich jak zahipnotyzowana. Pokochałam ich całym sercem.
Zach to w ogóle jakas kosmiczna postać i nie czaję co ma tchórzostwo to bycia z dzieczyną, którą sie kocha.

Tyler - myślałam, że trochę jedna postrzela, choć liczyłam na to, że jak już to zrobi to oberwie się tylko tym co na to zasłużyli. To jak ten kumpel B. go potraktował w finałowym odcinku, kiedy on naprawdę starał się nad sobą zapanować...

O matko, Kath, serio? Myślałaś, że jednak trochę postrzela? Ja wiem, że to tylko serial, fikcja, ale w dobie tych ciągłych strzelanin, gdzie ciągle giną niewinni ludzie, trochę to słabe. Jak dla mnie nikt nie zasługuje na smierć, od tego sa więzienia, gdzie powinni trafić Bryce i jego paczka.

Wzruszałam się na scenach przyjaźni, współpracy, ale przyznam się że najbardziej na scenie malutkich Justine i Bryce... jedny jak z tego słodkiego chłopczyka mogło wyrosnąć COŚ takiego? Jak? I też nie wierzę do końca w to, że on nie traktował Justina nigdy jak przyjaciela, tak samo reszty chłopaków.

Dla mnie to nie było słodkie. Podszedł sobie do jakiegoś innego dziecka i zabrał mu ciastka. Okazuje się, że zawsze był mendą.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ulka.jpg

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

~Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>
urszulaptak.blog.onet.pl/files/2015/02/4939.jpg

Katherine_Pierce
Ulka, liczyłam, że
"trochę sobie postrzela, właśnie dlatego, że to fikcja, a jego postać po prostu była jak bomba z opóźnionym zapłonem i czekałam na wybuch. Na jakieś konkretne działanie. No i nie przepadałam za jego postacią (mimo iż było mi go mega żal w finale) i liczyłam, że zrobi w końcu coś za co go zamkną. No i strzelaniny w amerykańskich szkołach to tak ciężki i częsty temat, że nie zdziwiłby mnie to, gdyby ten wątek pojawił się w tym serialu.

Zach to chłopak, który był wychowywany w domu, gdzie panowała zasada zakazu mówienia o emocjach. Dlatego nie dziwi mnie, że miał takie problemy z ich okazywaniem, że bał się ich okazywać. Wydaje mi się, że on również myślał, że milczeniem
chroni Hannę przed docinkami jego kumpli.

Głupie, puste, ale tak był wychowywany i ciężko zmienić myślenie wpajane przez kilka lat w kilka tygodni.

Serialomaniaczka
1. Oglądam:

Arrow
i.imgur.com/YX1utVn.gif

The flash
i.imgur.com/06YkUBZ.gif

SuperGirl
b4.pinger.pl/7299fc90ab17f8e7aeacb58e49c20125/tumblr_ohzvvoNhkD1vw6nnvo2_500.gif

Legends of Tomorrow
i.imgur.com/Y0yc6eI.gif

Prison Break
imgur.com/vWpwMGt.gif

Lucifer
imgur.com/pfFYbze.gif

The Originals
i.imgur.com/diXUmzb.gif

Shameless
i.imgur.com/kTKrJbn.gif

13 reason why
imgur.com/r1Kk4WG.gif

2. Oglądałam:

i.imgur.com/Qid8jtD.gif

Gossip Girl - zakończony
imgur.com/lvzkZVy.gif

Smallville - zakończony
i.imgur.com/tljxb5v.gif

Charmed - zakończony
i.imgur.com/izNKeo0.gif

i.imgur.com/igFoHY2.gif

Containment - zakończony
i.imgur.com/EPFpiGc.gif

imgur.com/AxhVJId.gif

i.imgur.com/nZ3GZXa.gif

Scrubs - zakończony
imgur.com/GiUJORm.gif

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Oto jest Kath

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg

Na nic próby oderwania
Uśmiech jego mówi wiele

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my foe:

Do hymnu!

Refren:

Refren.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

Zacznę od tego, że jestem świeżo po seansie. I jestem dość mocno wkurzona i rozczarowana. Sezon 2 oglądało mi się dużo gorzej niż pierwszy. Może to kwestia tego, że poprzednio to było takie "świeże"? Tutaj już momentami wiało nudą i nastąpiło wpychanie wątków kompletnie niepotrzebnych i jakby "doklejonych" do fabuły na siłę.

Odnosząc się do waszych postów.. [SPOILER ALERT] :D

Ucieszyłam, się że Alex przeżył, choć nie powiem, jak odkryłam, że wiedział o gwałcie na H. i mógł o tym powiedzieć wcześniej... rozczarował mnie.

Nie wiedział. On tylko słyszał, że Bryce uprawia z kimś seks, nie wiedział, że Hanna była wtedy gwałcona. Obwiniał siebie o to, że tego nie sprawdził.

BTW, czy kaseta Zacha nie powinna opierać się bardziej na tym, że wstydził się ich związku po tym jak się parzyli jak króliki a nie jakieś tam karteczki?

No i właśnie to było takie nieprzemyślane, tzn. tu pierwszy sezon gryzie się z drugim i wygląda to jak wątek wlepiony na siłę.

Nie czaję też zachowania tej Tiny(?). Dlaczego spaliła wszystkie zdjęcia? Rozumiem, że nie chciała, żeby jej historia wyszła na jaw, spoko. Zabierasz swoje zdjęcie i nara. Ale nie, żeby było dramatyczniej ona musiała spalić wszystkie foty.

Myślę, że spaliła wszystkie, a nie tylko swoje, bo wiedziała, że gdyby inne dziewczyny ze zdjęć zaczęły zeznawać, to nastąpiłaby reakcja łańcuchowa i ktoś w końcu by do niej dotarł. A jak możemy się domyślać, ona kompletnie nie poradziła sobie ze swoją tragedią i wstydziła się bycia ofiarą. A czemu akurat taki sposób na pozbycie się dowodu? Cóż, myślę że nie dość, że jest łatwy i skuteczny, to możliwe, że dla niej był to też taki rytuał oczyszczenia. Miałam ziomków, którzy na zakończenie roku szkolnego rytualnie palili książki od niemieckiego, także co kto lubi ;v.

Oba procesy zakończyły się idiotycznie. Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości, ale jeśli za gwałt dostaje się 3 miechy w zawieszeniu w Stanach to pozdro. Nie rozumiem dyrektora szkoły i tego pieprzniętego wufisty. Oni dobrze wiedzieli co się święci, co kto zrobił i nic, totalnie nic z tym nie zrobili, a uwzięli się na resztę, która była ofiarami, totalny szok.

A była przecież taka głośnia sprawa kilka lat temu, że student zgwałcił dziewczynę i jakiś taki śmieszny wyrok też dostał. Okoliczności podobne, zastanawiałam się nawet, czy trochę się nie wzorowali (koleś niby 'czysty', laska była wstawiona - chyba nieprzytomna właśnie, nie pamiętam szczegółów, obrona też wyciągnęła argument, że koleś GWAŁCICIEL też jest poszkodowany, bo traci stypendium, reputacje, hurr durr, biedaczek). I też kwestia tego, co ten sędzia powiedział, że w tym ich stanie osoba niekarana może dostać za to przestępstwo wyrok w zawieszeniu. I taki też został wydany, decyzja sędziego. A czemu Justin więcej? Dla mnie to beka trochę, bo mimo iż możemy się podeprzeć argumentem, że Bryce miał lepszego adwokata, a jego ojciec był wpływowym człowiekiem (co na pewno też miało znaczenie) to jednak nie byli sądzeni za to samo. Justin nie dopuścił się gwałtu, tylko nie pomógł Jess - czyli jak to określili współudział, ale nie dopuścił się aktu samego w sobie. Więc też trochę nie ogarniam.

Co do wyroku w sprawie szkoły - tylko taki mógł zapaść. Ostatecznie Hanna nie poprosiła wprost o pomoc, a jednemu psychologowi jest ciężko ogarnąć parę set osób na kampusie.

trochę sobie postrzela, właśnie dlatego, że to fikcja, a jego postać po prostu była jak bomba z opóźnionym zapłonem i czekałam na wybuch. Na jakieś konkretne działanie. No i nie przepadałam za jego postacią (mimo iż było mi go mega żal w finale) i liczyłam, że zrobi w końcu coś za co go zamkną. No i strzelaniny w amerykańskich szkołach to tak ciężki i częsty temat, że nie zdziwiłby mnie to, gdyby ten wątek pojawił się w tym serialu.

To to jest w ogóle jakaś farsa! Cały sezon liczyłam na to, że Tyler W KOŃCU wybuchnie. Chociaż z drugiej strony po tych wszystkich scenach z bronią uznałam to za zbyt oczywiste. Ale końcówka była beznadziejna, szczególnie ten Clay zgrywający bohatera, trzymający broń do czasu przyjazdu policji xD Wtf co to miało być? Przecież mógł wrzucić tego kałacha czy co to tam było do samochodu razem z Tylerem, on i tak miał przy sobie więcej broni, której musiał się pozbyć, więc jaka to różnica?

Kolejna sprawa. To nawiązanie w ost. odcinkach do głośnej akcji me too... Niepotrzebne według mnie. Przeciwko samej akcji nic nie mam, cieszę się, że czasy się zmieniają i kobiety przestają się bać, ale to też było takie na siłę wciśnięte. Zaa duuuużo. Serio. Przesyt problemów społecznych. To tak jakby scenarzyści zrobili sobie meeting przed tworzeniem historii (tak, wiem, że po części jest oparta na powieści) i do jednego worka powrzucali najbardziej kontrowersyjne (według nich, mnie nic nie rusza) kwestie społeczne. I tak o to mamy:
- azjatkę lesbijkę wychowywaną przez parę gejów, która ostatecznie zaczyna się spotykać z murzynką lesbijką
- latynosa geja, w związku z murzynem, a jak
- dramatyczny wątek Chloe, która jest w ciąży z gwałcicielem
- dziewczyny regularnie gwałcone na kampusie
- zagubiony chłopak ćpun, którego matką również daje sobie w żyłę
etc etc...
W drugim sezonie to zostało jakoś tak wyolbrzymione, że seans mi bardziej przypominał jakiś film edukacyjny do moralizowania młodzieży niż porządne kino.

Był jeden taki moment, na którym się wzruszyłam, a mianowicie jak leciała piosenka Hannah na balu i Clay się rozkleił, a reszta przyszła go przytulić. U mnie też niektóre utwory budzą takie emocje, że nie mogę ich słuchać :D. Więc wiem jak to jest.

Reasumując pierwszy sezon ma u mnie mocne 8/10, drugi takie słabe 7/10, albo raczej mocne 6.
Zapowiada się, że będzie trzeci. Tylko o czym? Mogliby już skończyć z tą Hannah i skupić się na reszcie, ale wtedy byłaby to zwykła highschool drama, także mam mieszane uczucia.

>>>*<<<

>>>*<<<

this world is a school

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

;___;

Prefix użytkownikaAneta02
Właśnie skończyłam pierwszy sezon i stwierdziłam, że chcę się wypowiedzieć ;)
Niestety nie przeczytałam książki, więc nie mam porównania, ale...

W książce Clay przesłuchał kasety w ciągu doby.
Naprawdę? W sumie wydaje mi się to lepszym pomysłem, bo w filmie wszystko mi się ciągnęło aż zaczynało robić się nudne. Zdaję sobie sprawę, że to musiało być ciężkie przeżycie, ale tyle czasu słuchać głupich 13 kaset..? Dopiero pod koniec pierwszego sezonu zauważyłam zwielokrotnione tempo odsłuchiwania, wszystko działo się niemal jednego dnia i to bardzo mi się podobało.
Sama tematyka i sytuacja, w jakiej znajdowali się bohaterowie jest pouczająca i daje do zrozumienia. Nie powinniśmy opuszczać nikogo w potrzebie, albo tym bardziej (jak ten głupi psycholog!!!) powiedzieć, że po prostu trzeba żyć dalej... W tamtym momencie miałam ochotę jakoś magicznie wskoczyć do akcji i wydrapać mu oczy, albo ewentualnie rzucić Avadą.
Scena samobójstwa bardzo mnie poruszyła, a jej realizm sprawiał, że miałam ciarki na całym ciele. Trzeba przyznać, że aktorce udało się bardzo dokładnie i przerażająco odegrać rolę...

Niechcący usłyszałam mały spojler, że w następnym sezonie Cleya będzie nawiedzał duch Hannah i nie wiem, czy mi się to podoba... Jakie macie odczucia po obejrzeniu drugiego sezonu?

Edytowane przez Prefix użytkownikaAneta02 dnia 29.05.2018 17:26
Nie lubię przedłużać ani zanudzać, więc po prostu książkomaniaczka, potterhead no i całkiem miła i wrażliwa osóbka z nieco sarkastycznym poczuciem humoru bycie miłym i sarkazm troszkę się wykluczają, nieprawdaż?www.harry-potter.net.pl/images/smiley/tea_by_nironan12-d46lpnm.gif
Bractwo Czerwonej Opaski

media1.tenor.com/images/f73de2fa4139bcddd653b56c397e3edf/tenor.gif

media1.tenor.com/images/fea74b5795bea2f95a6056319dd200d2/tenor.gif

78.media.tumblr.com/74aca73b73082e907294a0199e8ba255/tumblr_ncv5svt6bq1tydf7eo3_250.gif

Lucyfer

i.giphy.com/media/xT0xerm2f2SHwvd92o/source.gif

media.giphy.com/media/HZi8qLE9k9eH6/giphy.gif

78.media.tumblr.com/4c96b0a405b73e2331b9a195503d813d/tumblr_inline_ojzzd3y06J1s7bc51_500.gif

The End of The Fu****g World

img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2018-01/16/22/asset/buzzfeed-prod-fastlane-03/anigif_sub-buzz-21847-1516158435-2.gif

images.gr-assets.com/hostedimages/1516230988ra/24889159.gif

img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2018-01/16/22/asset/buzzfeed-prod-fastlane-01/anigif_sub-buzz-19715-1516159476-7.gif

coffeeedrips-files-wordpress-com.cdn.ampproject.org/i/s/coffeeedrips.files.wordpress.com/2018/01/abf8fab298819513a0258cc20c9cb05c.jpg

GRYFFINDOR

Dom, gdzie kwitnie męstwa cnota

astro.temple.edu/~tuf19528/gryffindor%20crest.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/aneta.png

emotikona.pl/emotikony/pic/2dziura.gif

W Hogwarcie - Prefekt Giulia Boccanegra

https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Spojler oznacz spojlerem, może ktoś nie widział jeszcze :D. A ja wgl o tym zapomniałam, tak bardzo mi się to nie podobało

Niechcący usłyszałam mały spojler, że w następnym sezonie Cleya będzie nawiedzał duch Hannah i nie wiem, czy mi się to podoba...

Tylko czy to na pewno był duch? Ten "byt" wypowiadał się jak Hannah i wyglądał jak Hannah, ale nie powiedział Clayowi nic, czego on już nie wiedział, a wręcz cytował nagrania - czyli bazował na jego wspomnieniach, czyli dalej w domyśle - to nie był duch, a jego "schiza", "omam" czy whatever, zobrazowanie poczucia winy i złości - które mija po pogrzebie, gdy w końcu wygłasza mowę i wyrzuca z siebie te uczucia.
I właśnie dla mnie to było średnio potrzebne, a już na pewno nie w takiej częstotliwości, ale rozumiem, że trzeba było gdzieś tą Hannah wrzucić do serialu ;d

>>>*<<<

>>>*<<<

this world is a school

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

;___;

Prefix użytkownikayersinia
To może też dorzucę od siebie trzy grosze, ale z góry proszę o wybaczenie, jeśli coś przekręcę, bo serial widziałam jakieś pół roku temu i mogę nie pamiętać wielu rzeczy. Drugiego sezonu jeszcze nie widziałam.

Mnie też wkurzała główna bohaterka, ale z innego powodu - denerwowała mnie jej hipokryzja. Przez wszystkie taśmy użalała się nad sobą i wygarniała innym to, że nie potrafili w danym momencie stanąć na wysokości zadania. Natomiast kiedy sama znalazła się w prawie identycznej sytuacji, co jedna z osób na taśmach - dla siebie już znalazła usprawiedliwienie.

Nigdy nie posunę się do twierdzenia, że samobójstwo jest "tchórzostwem" czy też "głupie". Niepotrzebne - tak, ale nie "głupie". Mówiąc o tym, że jest głupie, sugerujemy, że osoba, która je popełnia, jest głupia - a taka osoba z reguły bardzo cierpi i nie potrafi sobie poradzić ze swoimi uczuciami i emocjami. Czuje tak duży ból, że tak drastyczny krok wydaje jej się sensownym wyjściem z jej sytuacji. Taka decyzja rzadko popełniana jest spontanicznie (zdarza się, ale rzadko), raczej jest to wynik długotrwałego cierpienia, w pewnym momencie jakaś sytuacja będzie zapalnikiem, przez który dana osoba po prostu wybuchnie, bo nie jest w stanie dłużej tego znieść. Bardzo współczuję osobom, które znalazły się w takiej sytuacji i mam nadzieję, że w krytycznym momencie znajdzie się obok nich ktoś, kto da im nadzieję, że z takiego stanu można wyjść, oczywiście z właściwą pomocą i nie od razu. Mam wrażenie, że zbyt łatwe ocenianie takich osób (lub też takiego czynu) wiąże się z niezrozumieniem tego, przez co muszą one przechodzić.

Ze swojej strony polecam obejrzenie odcinka specjalnego, w którym wypowiadają się psychologowie/psychiatrzy (nie pamiętam kto dokładnie) i twórcy serialu z aktorami - wyjaśniają wiele kwestii i dają lepszy pogląd na sprawę. Szczególnie podobała mi się wypowiedź pani psycholog - nie zacytuję, bo musiałabym ostro zaspojlerować, ale wytrąciła mi z ręki jeden argument przeciwko serialowi. Argument brzmiał "nieee, przecież to niemożliwe, żeby taka rzecz w ogóle mogła się wydarzyć, to jakiś dziwny pomysł scenarzysty...", natomiast pani psycholog niestety oświeciła mnie, że nie dość, że możliwe, to jeszcze zdarza się częściej, niż sobie to wyobrażamy. Przerażające.

Częściowo - ale tylko częściowo - zgadzam się z poglądem, że serial może promować samobójstwo. Sam serial tak, ale w połączeniu z odcinkiem specjalnym już nie. Trochę obawiam się, że mogłyby znaleźć się słabsze psychicznie osoby, które postanowiłyby swoją śmiercią "ukarać" ludzi, którzy w jakiś sposób sprawili im przykrość. Mam nadzieję, że to tylko moja nadintepretacja. Niemniej jednak serial porusza bardzo ważne kwestie - nie tylko samobójstwa, ale też akceptacji w grupie, szykanowanie itp. Warto, żeby młodzież zaznajomiła się z nim, ale sytuacją idealną byłaby np. pogadanka z kimś doświadczonym na temat odcinków.

Może nie jestem aż tak zachwycona tym serialem, jak wielu ludzi, ale spowodował, że postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej o psychologii osób ze skłonnościami samobójczymi. Dla zainteresowanych, polecam książkę "Noc szybko nadchodzi" - Kay Redfield Jamison. Autorka wie o czym pisze, bo sama przez to przechodziła.
Swoją drogą, wystraszyłam moich rodziców, jak zobaczyli co wypożyczyłam ;)
Edytowane przez Prefix użytkownikayersinia dnia 30.05.2018 19:52

Prefix użytkownikafuerte
Obejrzałam w końcu drugi sezon. Po pierwsze, mam to samo zdanie co Ulka, że powinni spasować i już dać spokój z kolejnym sezonem. Z drugiej strony rozumiem, że chodzi chyba o pokazanie tego, że tak naprawdę nawet po takiej tragedii, procesie, nic się nie zmienia.

Nic się nie zmienia, bo wraca Tyler i gwałcą go w szkolnej toalecie. Inni uczniowie. Gwałcicielowi pozwalają dokończyć semestr, przyjść na bal. Nikt nie protestuje, nikt nic nie robi. Wszystko zostaje takie samo.

Po drugie, gdzieś czytałam, że kolejny sezon ma mieć 15 odcinków. Dla mnie 13 w tym sezonie, to już było za dużo. Jasne, że więcej rzeczy się wyjaśniło, mieliśmy wgląd w historie innych bohaterów, opowiedzianych z ich perspektywy, nie tylko w punktu widzenia Hanny i jej taśm. Ale nie wiem, czegoś mi zabrakło, za bardzo to wszystko się dłużyło. Nie było odcinka, którego bym trochę nie przewijała, serio.

Dalej, mam problem z tym serialem, bo mam wrażenie, że tam żadna postać nie da się lubić. Komuś się tam współczuje, kogoś nie znosi, Clay ma straszne włosy i nie można na niego patrzeć, ktoś znowu jest bez wyrazu. Serio, nie ma tam ani jednej postaci, którą bym darzyła po prostu sympatią, bez jakichś innych pobocznych emocji temu towarzyszących.

No i na koniec:

Wątek Tylera. Mam wrażenie, że strasznie głupio to rozwiązali, bo niby co zrobią? Clay nie weźmie na siebie bohatersko winy, bo cała szkoła wie, że Tyler miał plan ich wszystkich rozwalić. Toni, który ma przesrane i robił cały sezon wszystko, żeby uniknąć poprawczaka, wywozi gościa, który chciał pozabijać uczniów. No przecież LUDZIE.

A i jeszcze. Widziałam, że ktoś wyżej pisał o tym, że za dużo różnorodności i rasowej i jeśli chodzi o orientacje seksualną i w ogóle. No nie wiem. My sobie siedzimy w Polsce, gdzie obcokrajowców spotyka się w sumie tylko w dużych miastach i zwyczajnie ich nie widać. Stany to zupełnie inne podwórko niż nasza mała, konserwatywna i ksenofobiczna Polska. Bez sensu byłoby pokazywać taką różnorodność w jakimś polskim serialu, ale w amerykańskim? To chyba nie powinno nikogo dziwić.

i68.tinypic.com/2m2jjvl.jpg
i65.tinypic.com/n657w5.jpg

Zlepek przypadkowych gifów, które wiele o mnie mówią:

i63.tinypic.com/11r6d8h.gif

i64.tinypic.com/35kps09.gifi67.tinypic.com/znwqkp.gif

i co do zasady

i68.tinypic.com/33cm1ih.jpg

Chcielibyście, żeby to było o was, ale jest o mnie:

i67.tinypic.com/2z6tpcg.png

i65.tinypic.com/2hr04e9.jpg

i67.tinypic.com/2581pqg.gif

a tak poza tym, to:

i65.tinypic.com/6tlf8x.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Katherine_Pierce
Powstanie 3 sezon, premiera zapowiedziana na 2019 rok.

https://www.faceb...g0NzUxNDM/
Serialomaniaczka
1. Oglądam:

Arrow
i.imgur.com/YX1utVn.gif

The flash
i.imgur.com/06YkUBZ.gif

SuperGirl

Legends of Tomorrow
i.imgur.com/Y0yc6eI.gif

Prison Break
imgur.com/vWpwMGt.gif

Lucifer
imgur.com/pfFYbze.gif

The Originals
i.imgur.com/diXUmzb.gif

Shameless
i.imgur.com/kTKrJbn.gif

13 reason why
imgur.com/r1Kk4WG.gif

2. Oglądałam:

i.imgur.com/Qid8jtD.gif

Gossip Girl - zakończony
imgur.com/lvzkZVy.gif

Smallville - zakończony
i.imgur.com/tljxb5v.gif

Charmed - zakończony
i.imgur.com/izNKeo0.gif

i.imgur.com/igFoHY2.gif

Containment - zakończony
i.imgur.com/EPFpiGc.gif

imgur.com/AxhVJId.gif

i.imgur.com/nZ3GZXa.gif

Scrubs - zakończony
imgur.com/GiUJORm.gif

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Oto jest Kath

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg

Na nic próby oderwania
Uśmiech jego mówi wiele

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my foe:

Do hymnu!

Refren:

Refren.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

Widziałam, że ktoś wyżej pisał o tym, że za dużo różnorodności i rasowej i jeśli chodzi o orientacje seksualną i w ogóle. No nie wiem. My sobie siedzimy w Polsce, gdzie obcokrajowców spotyka się w sumie tylko w dużych miastach i zwyczajnie ich nie widać. Stany to zupełnie inne podwórko niż nasza mała, konserwatywna i ksenofobiczna Polska. Bez sensu byłoby pokazywać taką różnorodność w jakimś polskim serialu, ale w amerykańskim? To chyba nie powinno nikogo dziwić.

Nie to miałam na myśli, daleko mi do bycia rasistą czy homofobem. Chodziło mi raczej o to, jakie jest prawdopodobieństwo, że w grupie znajomych znajdziemy WSZYSTKIE orientacje i (niemal) wszystkie rasy? To tak jak boysbandy, gdzie każdy ziomek był inny po to, by podobać się konkretnej grupie odbiorców. Trochę sztucznie, to wszystko.

Powstanie 3 sezon, premiera zapowiedziana na 2019 rok.

No tak jak myślałam po tym zakończeniu ;d. Meh.

Dalej, mam problem z tym serialem, bo mam wrażenie, że tam żadna postać nie da się lubić.

Ja lubiłam Alexa i Tony'ego ;c.

Swoją drogą powiem, że mimo tego ogólnego rozczarowania nowymi odcinkami, to np mojemu chłopakowi bardziej się podobał sezon 2 niż 1 xD. Może ze względu na to, że 1. był opowiedziany z perspektywy dziewczyny i za bardzo do niego nie trafiał ;v. Albo ma suaby gust :x.

>>>*<<<

>>>*<<<

this world is a school

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

>>>*<<<

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

>>>*<<<

;___;

Zachęciliście mnie do obejrzenia drugiego sezonu, więc postanowiłam najpierw przypomnieć sobie cały pierwszy, żeby lepiej ogarniać co się dzieje.

Chciałabym obgadać z kimś temat samej postaci Hanny, fajnie, jakby ktoś włączył się ze swoimi argumentami (bądź kontrargumentami). Pisałam już wcześniej, że jej nie polubiłam, ale w związku z tym, że nie byłam na bieżąco, to nie pamiętałam konkretnych powodów; jestem w połowie sezonu, przypomniało mi się, więc teraz mogę.

Po pierwsze: uważam, że taśma z Zackiem w ogóle nie powinna powstać. Chłopak był w porządku, zachował się naprawdę po mistrzowsku, kiedy jeden z jego kolegów potraktował Hannę poniżej wszelkiego poziomu. Ich pierwsza kłótnia, od której wszystko się zaczęło, była ewidentnie winą Hanny - dziewczyna miała gorszy okres i wyładowała się na Zacku. Co samo w sobie się zdarza i nie jest niczym niezwykłym, ale wkurzyło mnie co innego: kiedy chłopakowi w pewnym momencie puściły już nerwy, ona wypomniała mu to w taśmie (oraz to, że potem w ramach zemsty zabierał jej kartki) - przecież w tym przypadku to ona powinna go przeprosić za to, jak się zachowała. Jasne, że on też nie był do końca w porządku i powinien był odpuścić, ale zrzucanie całej winy na niego i robienie o tym taśmy jest czystą hipokryzją. W tym odcinku tylko użalała się nad sobą i robiła z siebie ofiarę, podczas gdy tak naprawdę to ona była powodem czyjejś przykrości.

Druga sprawa. W relacjach z Clayem była po prostu chamska. Miałam ciągle wrażenie, że traktowała go z góry. Krytykowała to, co on je, jaką ma fryzurę, jak się ubiera, że ma mało popularne zainteresowania itd. Albo... zaraz, jak to szło? "Powinieneś się opatentować" - co to w ogóle za tekst? Wiem, że w relacjach z różnymi ludźmi pozwalamy sobie na różne odzywki, ale oni nie byli dobrymi przyjaciółmi, żebym mogła to usprawiedliwić (jak np. z Alexem, w przypadku którego nie przeszkadzałoby mi to tak, biorąc pod uwagę ich wcześniejszą przyjaźń). Clay radził sobie z tym bardzo dobrze, nie ruszało go to, traktował to jak żart - i dobrze, bo to niby był żart, a ona na pewno nie chciała go urazić, ale takie teksty moim zdaniem są przegięciem i demonstracją lekceważącego stosunku do drugiego człowieka.

Tyle na razie. Zachęcam do dyskusji, jestem ciekawa czy zgadzacie się, czy wręcz przeciwnie.

EDIT: Aha, no i jeszcze jednej motyw. Na Zacka strzeliła focha, że chociaż wiedział czyją kartkę odczytano na lekcji (tę o osobie, która cierpi), nikomu nie powiedział, że to kartka Hanny. A na kolegę-poetę (nie pamiętam imienia) strzeliła focha, bo opublikował jej wiersz, chociaż wcale nie zamieścił autora.
Edytowane przez Prefix użytkownikayersinia dnia 14.06.2018 19:44

Prefix użytkownikaScarllet
To ja poruszę temat Clay'a. Czy tylko mnie ta postać w tym serialu tak działa na nerwy? Czasami mam wrażenie, że on ma coś z głową xD W pierwszym sezonie denerwował mnie jak nie wiem i w drugim również. Widział błędy innych a nie widział swoich. No i.. on sam był taki.. no nie wiem. Denerwował mnie jego sposób mówienia, poruszania się i może zabrzmi to płytko ale jego wygląd też mnie denerwuje. Wygląda jak taka ofiara losu i dokładnie taki sam jest w tym serialu. Ze wszystkich postaci jakie grają w 13 powodach on denerwuje mnie najbardziej, a zaraz po nim stoi matka Hanny xD
i.imgur.com/owi7CHc.png

"Ciepło miękkiego koca i ostatnie łyki stygnącej herbaty. Książka wypadająca już z rąk i oczy walczące ostatkiem ze światłem stojącej lampy.
Kolejny dzień za nami, kolejna noc przed i tylko te... myśli szaleńczo rozbiegane, niechcące nadal zasnąć."

static.tumblr.com/280ff90a7096d316b796a673b57ceadd/aluurcz/5D9ns0zqd/tumblr_static_tumblr_static_filename_640.gif

i.imgur.com/cFE02Q9.png

Aneta02 - Za najlepsze kłótnie w Hogwarcie
Lilyatte - Pomocna klepania
Katherine_Pierce i Wioletta - Za to, że są

W hogwarcie Veronica Lodge.Prefekt Slytherinu.

07. 09.2018r. - Największa bitwa między prefektem gryffindoru i Slytherinu w dziejach Hogwartu!

Clay miał parę momentów, w których mnie irytował, ale ogólnie lubiłam go. Podobała mi się jego postawa wobec krzywdy, jaką doznała Jessica, jak zapewniał ją o swoim wsparciu (chociaż przecież się nie przyjaźnili) i jak zależało mu na tym, żeby ten, który ją skrzywdził, został ukarany - on jeden chciał coś zrobić w tej kwestii.
Zwróciłabym jednak uwagę na inną rzecz, a konkretnie na jego "zemstę" na fotografie. Jeśli chodzi o pomysł zemsty, to chyba wybrał najlepszy - nie groźby, nie wrobienie go, tylko oko za oko. Człowiek by pomyślał, że tamten sobie na to zasłużył - no właśnie, czy na pewno? Z pewnością dało mu nauczkę i jakiś pogląd na to, jak czuła się w takiej sytuacji sama Hannah, ale zauważcie, że nakręciło to nową falę przemocy, zmieniła się tylko ofiara. Przecież to nie jest sposób na rozwiązanie problemu, bo problemem jest tu przemoc w szkole - psychiczna i fizyczna - a Clay w ten sposób tylko nakierował cel na innego ucznia i dał innym przyzwolenie na gnębienie go. Niby chciał dobrze, bo fotograf powinien ponieść konsekwencje, ale równie dobrze Clay mógł przyczynić się w ten sposób do kolejnego samobójstwa - bo na pewno przyczynił się już do nadużyć seksualnych wobec tego chłopaka.

Prefix użytkownikaScarllet
Skończyłam właśnie całkowicie 2 sezon.. I powiem wam, że wyroki sądu mnie wbiły. Może nie tyle ten o uniewinnienie szkoły co ten o zawieszeniu Bryce ( czy jak to się tam pisze xD ) na 3 miesiące! Osobiście znam dziewczyna, która była molestowana i tylko albo AŻ takie coś wpływa na psychikę i zostaje do końca życia. Dlatego powiem szczerze, byłam wściekła i rozczarowana tym.
Druga sprawa to.. fotograf. Chłopak działał mi na nerwy cały czas i ale to co mu zrobili było.. zbyt ostre i zabolało i mnie ;-;. Mimo to.. ukazanie tego, że dzieciaki w moim wieku czy młodsze są wobec siebie bezwzględne. Pierwszy sezon nie wpłynął mnie aż tak. Powiem szczerze, że drugi oglądało mi się o wiele przyjemniej i lepiej. Ale oba łącznie dały mi dużo do myślenia. Podoba mi się w tym filmie ukazanie homoseksualizmu jako rzeczy całkowicie normalnej i to jest na duży plus, ponieważ w polsce niestety często odtrąca się ludzi o innej orientacji.
Kolejne. Chloe. Uważam, że była ślepo zapatrzona w tego popaprańca i kiedy miała okazje mu dokopać co zrobił jej i innym dziewczyną w tym Jess i Hannie to po prostu stchórzyła.

No i na koniec dodam, że fajnie było zobaczyć perspektywę tych innych uczniów.
Uważam, że ten serial jest na prawdę wielkim plusem i to co przedstawia i jak wiele daje do myślenia szczególnie młodej społeczności. Wydaje się, że nas to niby nie dotyczy ale gdyby się tak rozejrzeć.. żyjemy w podobnym świecie. Po obejrzeniu dwóch sezonów zaczęłam się mocno zastanawiać nad sobą i w pewnym stopniu zauważyłam swoje błędy i wady. No i mam cichą nadzieje, że znajdą się również tacy co odkryją, że źle postępują i spróbują coś zmienić..

PS. Czekam na sezon 3 jak nie wiem!!
i.imgur.com/owi7CHc.png

"Ciepło miękkiego koca i ostatnie łyki stygnącej herbaty. Książka wypadająca już z rąk i oczy walczące ostatkiem ze światłem stojącej lampy.
Kolejny dzień za nami, kolejna noc przed i tylko te... myśli szaleńczo rozbiegane, niechcące nadal zasnąć."

static.tumblr.com/280ff90a7096d316b796a673b57ceadd/aluurcz/5D9ns0zqd/tumblr_static_tumblr_static_filename_640.gif

i.imgur.com/cFE02Q9.png

Aneta02 - Za najlepsze kłótnie w Hogwarcie
Lilyatte - Pomocna klepania
Katherine_Pierce i Wioletta - Za to, że są

W hogwarcie Veronica Lodge.Prefekt Slytherinu.

07. 09.2018r. - Największa bitwa między prefektem gryffindoru i Slytherinu w dziejach Hogwartu!

Prefix użytkownikaMerci
Wiedziałam, że tu znajdę coś dla siebie! jezyk

Zaraz po Riverdale to mój ulubiony serial! Więc i ja wypowiem się o swoich odczuciach.

Po pierwszym sezonie byłam wow. Doskonale rozumiałam co przechodziła dziewczyna ponieważ w gimnazjum miałam to samo. Mimo wszystko uważam, że nagranie kasety Zacka było bez sensu. Z nich wszystkim on był najbardziej spoko. Co do całości.. moim zdaniem to wykonali kupę dobrej roboty nagrywając taki serial. Dobrze uświadomić ludziom co się dzieje w szkołach. I serial daje do myślenia. Drugi sezon podobał mi się bardziej, wydawało mi się że działo się więcej i lepiej do mnie przemówił.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: