Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Różowy Pomeranian Teksasu
26.06.2019 20:30
Hej Wam!

Żywa legenda
26.06.2019 20:21
Jest Lilyatte?

Naczelna Emotikonka <3
26.06.2019 20:02
Nowe FF. Motylki

Wybitny uzdrowiciel
26.06.2019 19:32
Hej hej hej!

Śmierciożerca
26.06.2019 19:10
Lilyatte, już, sorki, nie było mnie

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 58228 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 49970 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41857 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 39811 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 34240 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 34049 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 32073 punktów.

8) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30495 punktów.

10) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Patronus
Prefix użytkownikagordian119
Hej wam :) Czytam sobie właśnie już po raz sam nie wiem który moją ulubioną część HP, czyli Więźnia Azkabanu i za każdym razem kiedy dochodzę do momentu w którym Harry zaczyna uczyć się rzucania zaklęcia Patronusa od Lupina nachodzi mnie pewna "refleksja", bo mam takie wrażenie, że to zaklęcie jest co najmniej...dziwne. Bo jest to zaklęcie służące głównie do walki z dementorami, dopiero później poznajemy jego inne zastosowanie. Ale ogólnie jest przedstawione jako takie bardzo trudne zaklęcie i w ogóle każdy się zachwyca nad 13-letnim czarodziejem który potrafi go wyczarować. I takie bardzo trudne zaklęcie służy właściwie tylko do walki z dementorami- jednym, jedynym stworzeniem magicznym, owszem- strasznie plugawym, ale chyba jednak są gorsze... No i jeszcze czarodzieje przekazują sobie patronusami wiadomości, co mogliby robić na dziesiątki różnych sposobów. Może trochę niejasno się wyrażam, ale wydaje mi się, że wątek tego zaklęcia został potraktowany bardzo po macoszemu. Od takiego skomplikowanego zaklęcia którego umiejętność wyczarowania budzi aż tak wielki respekt wymagałoby się jednak, moim zdaniem, nieco więcej. Co myślicie? Czy to tylko moje biadolenie, czy ktoś jeszcze może to dostrzegł? jezyk
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png

i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png

W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)

Prefix użytkownikablad logiczny
Nie tylko do walki z dementorami, gdzieś była informacja, że jest skuteczne też przeciw śmierciotulom. To także bardzo niebezpieczni zabójcy czarodziejów, wśród magicznych stworzeń. Może faktycznie jest to trochę mało wyeksponowane, ale pewnie też miało jakieś inne zastosowania. Oczywiście jeszcze dzięki tej umiejętności, został ukazany "stan psychiczny" czarodziejów. Śmierciożercy przecież nie byli, w stanie go wyczarować.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikabatalion_88
Zgadzam się z Autorem tematu. Swoją drogą to bardzo ciekawymi refleksjami się podzieliłeś z nami. Myślę podobnie i też nad tym kiedyś rozmyślałem.

Najpierw to wielkie zaskoczenie i niedowierzanie, że Potter potrafi to zrobić w wieku lat 13. "Cielesnego patronusa???" - takie dopytywania są. No i na egzaminie na SUMACH też każdy tym jest niemal wniebowzięty. A potem...

Tonks wysyła go od tak sobie do zamku, żeby ktoś Pottera odebrał. No i PRZYPOMINAM, że aby to zaklęcie było skuteczne, to musiano przywołać naprawdę mocne i najszczęśliwsze wspomnienie w życiu. Tonks w takim stanie mogła cokolwiek czarować? No może przesadzam, ale Snape <; Przez tyle lat ten sam patronus.

No i najpierw faktycznie to zaklęcie wydawało się nie wiem jak wielkim osiągnięciem, czarem, wyższą szkołą magii. A potem ono zastępowało na dobrą sprawę sowy... Kingsley też Rysia na wesele Billa i Fleur przysłał, żeby ostrzec zebranych...
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaNicram_93
Zgodzę się z Gordianem. Mi to zaklęcie w Więźniu Azkabanu bardzo mi się podobało. Najważniejsze jednak jakie były jego założenia. Do wyczarowania go trzeba było sobie przypomnieć jakieś szczególnie szczęśliwe wspomnienie. Widzieliśmy w trzeciej części jak trudne było to zaklęcie i ile prób było kompletnie nieudanych. Z tego co mówił Lupin wielu dorosłych czarodziejów, w ogóle nie potrafi rzucać tego zaklęcie. Według niego nawet nie cielesny patronus, a już zwykła mgiełka jest już dużym wyczynem. I o ile pojedyncze przypadki jak Harry'ego mnie nie ruszają, bo zawsze ktoś może wyjątkowo się tego nauczyć, to już to co Rowling zrobiła z tym zaklęciem od piątej części to już żart.

Za każdym razem, gdy czytam, że cała Gwardia Dumbledore'a rzuca patronusy i to cielesne, zadaję sobie pytanie, czy autorka pamięta w ogóle o tym co pisała dwa tomy wcześniej. To miało być przecież tak trudne zaklęcie, a tu dwadzieścia parę młodych osób uczy się tego w parę spotkań bez większych problemów. A dalej lepiej nie było, wykorzystywanie tego zaklęcia jako innego rodzaju "sowy" (nie wiem jak nazwać to inaczej) czy przywoływanie zaklęcia bez problemów w nawet najbardziej przygnębiających i ciężkich momentach sagi.

Niestety bardzo fajny pomysł na zaklęcie, które na początku było świetne, a które później autorka fatalnie zepsuła. No ale kim by była Rowling bez swojej niekonsekwencjixD
Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."

Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/1_12.jpg

Natalie Swan

Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif

Kluby piłkarskie

i.pinimg.com/originals/a0/96/32/a096320fec0651f3ad30db0a085872d0.jpg

Juventus F.C.

www.sofw.pl/wp-content/uploads/2014/09/215.jpg

Wisła Kraków

polskielogo.net/wp-content/uploads/2016/01/106-korona-kielce-ikona.jpg

Korona Kielce

oi53.tinypic.com/6qy5q0.jpg

MKS Busko-Zdrój

Filmy: