Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Nieustraszony Gryfon
18.04.2021 01:24
No, moim zdaniem słabo to zrobili. Mogli puścić wszystkie części.

Uczeń Hogwartu
17.04.2021 22:26
Ja sobie od tamtego tygodnia w każdą sobotę robię seansik Harrego. W tamtą sobotę obejrzałam 1 część, a teraz oglądam 2.

Uczeń Hogwartu
17.04.2021 22:24
Moim zdaniem to bzdura, że TVN7 puściło 1, 3 i puści 5 część Harrego

Uczeń Hogwartu
17.04.2021 22:23
Hej

Pracownik Miodowego Królestwa
17.04.2021 20:56
no też mam takie nadzieje, że się uda gdzieś pochodzić jak człowiek

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59611 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45775 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43024 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38201 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36659 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Co gdyby Harry był w Slytherinie?
Prefix użytkownikaRue Riddle
No właśnie. Co wesług was stałoby się z Wybrańcem gdyby trafił do domu węża?
Zaprzyjaźniłby się z Draco i jego bandą? Czy Snape by go traktował tak samo źle gdyby był w jego domu? Czy Harry zdołałby zabić Voldemorta? Czy tak jak większość Ślizgonów tolerowałby Czarną Magię? Czy nienawidziłby mugolaków i "zdrajców krwi"?
Co o tym sądzicie?
Sen też jest bardzo wartościowy, a na pewno bardziej niż edukacja zdalna ~ CoSieDzieje
16.04.2020

Moim domem na HPnecie jest Ravenclaw ale jestem pewna że w Hogwarcie trafiłabym Slytherinu. Szczerze jednak mówiąc, jestem hybrydą, mianowicie Krugonką xD
Wprowadziłam emotkę "Wiedzma" zamiast słowa "poszło", odnośnie postów w Hogwarcie, co zrewolucjonizowało sb Cwaniak
(No dobra, nie zrewolucjonizowało, ale i tak jestem z tego dumna xD)

Moja HPnetowa twórczość Wizard

Fanarty:
Meropa Gaunt
Trytonka
Chiński Ogniomiot
Molly Weasley
Hagrid i Aragog
Hagrid i Sfinks

Fan ficki:
Moja seria o Draco Malfoyu. Psychologiczne, trzy rozdziały.
Moja seria o początkach Hogwartu. Przygodowe, jeden rozdział.
Moje drabble o... A zresztą sami się przekonajcie :D

Artykuły:
Patriotycznie, czyli artykuł o Ravenclawie.
Ten artykuł o Wiktorze Krumie pisałam razem z Lorką - pozdro! Wino
A w tym wydaniu Proroka odpowiadałam za rozrywkę:D W tym też ;p

A tu są takie (nie)miłe rzeczy o mnie z sb Starstruck

Ostatnio przychodzę tu nie dla punktów, tylko aby z tobą pogadać ~ potterkking

Oczywiście, że to naprawisz. Zdolna z ciebie dziewczyna ~ Nedelle

Chociaż ja tam ubóstwiam twoją trytonkę i twierdzę, że jest najpiękniejsza Love ~ Bad wolf

Witaj księżniczko rozrywki Kapelusz ~ Prorok Niecodzienny

Biorę przykład z najlepszych :D (czyt. Ciebie) xD ~ AdersYooo

Mówiłam Ci kiedyś, że mi przypominasz takiego hpnetowego kociaka? Taka spokojna, miła kulka puchu xD ~ ulka_black_potter

Ona jest ogólnie mistrzem dziwactwa, samokontroli i ciętych ripost, to z nią wszystko możliwe xD ~ Bad wolf

Jesteś świetną męską postacią Cwaniak ~ Angelina Johnson

Uważaj przy Rue! To gramatyczny i ortograficzny strażnik HPneta! ~ Livka
(Moja nowa fucha Cwaniak )

Rue na władcę Hogwartu! ~ Angelina Johnson

No chyba już widzę kto będzie miał Hogwardzkiego Awardsa xD ~ Roksolana Delakur
(Nie miałam)

Facepalm
Ale wiesz co? lubię Cię za ten Twój nieogar xD
~
gordian119

Są tacy ludzie, którym się nie odmawia, a ty jesteś jedną z takowych Chmurka ~ Roksolana Delakur

Awwww <3 jesteś jak piwo kremowe na moje serce <3 ~ Livka

Jeny, co to się zadziało, żeby ktoś poprawiał Rue Riddle xD ~ BumSzakalaka

Jesteś tak wyrodna, że ciotka Petunia już bardziej kochała Harry'ego niż ty swoje dzieci xD ~ MorfinGaunt

I mistrzowski tekst Adersa:
Jak można nie pić, jak tu wchodzisz. Ja tego na trzeźwo nie zniosę... xD ~ AdersYooo

A oto niezbity dowód na moją fajową fajowatość i śmiesznośćCwaniak
- Uwielbiam Cię xD
- Za co? Cwaniak
- Za twoje teksty xD

By Shanti Black Love

A to jest po prostu śmieszne Śmiech
Roksolana Delakur, Asen jest bardziej... mrrraśny. Taki ponury i nieociosany, męski... zostaw kluchę Neville'a i bierz Bułgara! ~ Angelina Johnson

Nie sprowadzajcie Rue na złą drogę... może będą z niej ludzie! ~ ulka_black_potter
... Dzięki, ulka xD

- Pff, Krukoni są wredni ~ Didi Malfoy
- Nie. Tylko Rue ~ Lilyatte
Eyebrows

- Rue jest łatwa do wołania xD ~[color=#0000ff] Roksolana Delakur[/color]
- Krzyczysz "obiaaaaaaad" i Rue pomimo bycia na drugim krańcu Polski reaguje Wrozka~ [color=#ffff00]CoSieDzieje[/color]

Moja HPnetowa rodzinka :D
Dobry Wujaszek (AdersYooo), Najlepsza Ciocia (Bad wolf), Dziadek Bat (batalion_88), Antybliźniaczka (Inga Clinton), Pomocna Lewa Dłoń (EmilyWright), Po Prostu Babcia (Ewa Potter), Babcia Chrzestna (Roksolana Delakur), Bogini Spisku Hogwardzkiego (BumSzakalaka).
Może kiedyś też tu trafisz? :tanczy:

A to rysunki z dedykacją dla mnie, autorstwa Ewki Potter Serce
Podziwiajcie Ksiazka

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-03-10-10-43-1_1.png

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-04-15-51-26-1-1.png

A to od Klaudii Lind Love
Czyż nie wspaniałe? Starstruck

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20171008_173442-952x699_t2.jpg

A tutaj, moi Szanowni Państwo widzimy wielkie dzieło utalentowanej Zireael Wizard
Piękne i już :motylki:

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/r0tb14.jpg

i.postimg.cc/BZR8pL9C/hermiona.png

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Oczywiste jest, że historia Harry'ego potoczyłaby się całkowicie inaczej. Nauczyły mnie tego liczne filmy i książki o podróżach w czasie.

Zaprzyjaźniłby się z Draco i jego bandą?

Może tak, a może nie. Kto wie. Myślę, że jeśli Harry trafiłby do Slytherinu wyszczególniłyby się w nim ślizgońskie cechy, ale czy od razu leciałby do Draco? Chyba założyłby własną paczkę :D

Czy Snape by go traktował tak samo źle gdyby był w jego domu?

Chyba przynależność do innego domu nie zmieniłaby nastawienia Severusa do młodego czarodzieja, ponieważ od początku nie były one decydujące w uczuciach Snape'a. Raczej chodziło o Jamesa i Lily.

Czy Harry zdołałby zabić Voldemorta?
Czy tak jak większość Ślizgonów tolerowałby Czarną Magię?

Może gdyby zajął się czarną magią miałby większe możliwości i więcej siły? Albo chodziło po prostu o czystość Harry'ego i jego szczere intencje, dlatego właśnie był w stanie zabić Czarnego Pana. Gdyby był w Slytherinie raczej nie poznałby bliżej Hermiony, Rona oraz innych, a oni w rzeczywistości bardzo mu pomogli w tej walce.

Czy nienawidziłby mugolaków i "zdrajców krwi"?

A czy każdy Ślizgon nienawidził mugolaków? Nie sądzę. Z racji licznych znajomości Harry'ego, myślę, że chłopak wcale by nie pałał nienawiścią do "zdrajców krwi".

Zdecydowanie wszystkie epizody Chłopaka z Blizną wyglądałyby inaczej gdyby zmienił dom. Nie tylko na Slytherin, ale także np. na Raveclaw. Ale wszystko może opierać się na domysłach :D

03.01.2019 r. -
Pogromca Parchatego Trolla
www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Madison Dixie
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/ao9yo2no.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkombum.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20201.jpg

_____________________~*~_____________________

- I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587.
- My name is OLIVER QUEEN.

66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif
data.whicdn.com/images/216550281/original.gif

- Tak, jak mówili! Geralt! Tak, jak mówili... Jestem twoim przeznaczeniem? Powiedz! Jestem twoim przeznaczeniem?
- Jesteś czymś więcej, Ciri. Czymś więcej.

i.pinimg.com/originals/77/1c/bf/771cbf249ac2523f149efe9619045a26.gif

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

Prefix użytkownikablad logiczny
Wprost niemożliwe jest przewidzenie wszystkich konsekwencji. Z całą pewnością bardzo szybko doszłoby do konfliktu z Draco, bo dla dwóch "gwiazdorów" byłoby zbyt mało miejsca na jednej scenie. Harry raczej szybko poczułby się bardzo samotny, w takim towarzystwie. Raczej nie wpłynęłoby to decydująco na jego relacje z Severusem Snape i poglądy na temat mugoli. Jednak nie miałby wielkich szans na zaprzyjaźnienie się z Hermioną, Ronem, Luną i innymi. Na zabicie Voldemorta raczej nie miałby wtedy szans, bo nikt nie dorównywał mu, w posługiwaniu się czarną magią.
W takim przypadku cała historia zmieściłaby się, w najwyżej dwóch niezbyt grubych tomach.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikabatalion_88
Ja kompletnie nie jestem w stanie czegoś takiego "kupić" <;
Jednak dobrze, załóżmy, że tak się dzieje, że Harry trafia do Slytherinu. No i co? Już pierwszej nocy pewnie dochodzi do konfliktu między nim a Draco Malfoyem, bo dom węża za mały jest na dwie gwiazdy. Kogo miałby tam mieć za przyjaciół? Crabbe, Goyle...litości. Może Nott? A może Blaise Zabini? To tylko takie domysły. Moim zdaniem Draco zgotowałby mu tam piekło, istne piekło... Ośmieszałby go, wypominał pochodzenie jego matki, itd. Reszta ślizgonów szybko wzięłaby stronę panicza z magnackiego rodu, niż znanego, lecz "słabego" w ich oczach Wybrańca...

Snape... Ekhm, NIC , ale to nic by się nie zmieniło w jego stosunku - nadal widziałby w Harrym kogoś okropnego, drugiego Jamesa - byłby dla niego tak samo zły, niesprawiedliwy i okrutny, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Tak samo Lucjusz - zabroniłby się przyjaźnić z Potterem - Potter na świętach u Malfoyów? xD No błagam.. poza tym, jak już odrodził się Voldemort, który chce zabić Wybrańca, to Malfoyowie staną po jego stronie? Nigdy! Byli zbyt tchórzliwi.

Reasumując, to Harry Potter w Slytherinie byłby najbardziej nieszczęśliwym człowiekiem w zamku. Mógłby się przyjaźnić z innymi, może nawet Ronem i Hermioną, ale wiemy jak to było między domami w Hogwarcie...
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaania919
Nie da się przewidzieć wszystkich skutków

Zaprzyjaźniłby się z Draco i jego bandą?

Nie sądzę, jakoś nie wiem z kim ze Slytherinu mógłby się przyjaźnić, może kolegowałby się z Ronem, ale to raczej nie byłaby tak bliska przyjaźń.

Tak, Snape go nienawidził bo był synem Jamesa, myślę, że stosunek Snape'a do Harry'ego by się nie zmienił. Harry miałby tylko gorzej jak Snape byłby opiekunem jego domu. Łatwiej byłoby mu go wyrzucić ze szkoły.

Nie wiem, Harry'emu bardzo pomagała Hermina i Ron, nie wiem czy znalazł by sobie równie dobrych przyjaciół, może by wziął do pomocy Lupina albo kogoś innego i jakoś by im się udało. A może tak czy siak przyjaźniłby się z Ronem i Hermioną, trudno to przewidzieć.
A może by już wcześniej zginął, np. uduszony przez diabelskie sidła podczas szukania kamienia filozoficznego.

Czy tak jak większość Ślizgonów tolerowałby Czarną Magię?

Nie.

Czy nienawidziłby mugolaków i "zdrajców krwi"?

Nie.
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

i.imgur.com/ZSNVgbV.png

Prefix użytkownikaDebbie
Z jednej strony byłoby ciekawie i Ślizgoni może nie wyszliby aż do takiego stopnia na tych złych. Myślę, że jeśli zwyciężyłyby w nim rozsądek oraz silna wola, to nie dał by sie tak łatwo owpływnić otoczeniem. Może z upływem czasu w jakiś inny sposób znalazłby sobie przyjaciół. Stosunek Snape'a do Harry'ego raczej by się nie zmienił. Kto wie, czy w wyniku nie byłby jeszcze gorszy.
Z tej drugiej rzeczywiście nie czułby się dobrze w tym środowisku. Już dlatego, iż Harry nie chciał trafić do Slytherinu. Przewidzieć, co by się stało, nie jest z koniecznością możliwe, ponieważ wtedy zmieniłoby się faktycznie wszystko.

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Jestem niemal pewna, że Harry nie zaprzyjaźniłby się z Draco. Za bardzo się od siebie różnili, nie wyobrażam sobie, żeby Harry wielbił czystą krew i wyzywał mugolskie dzieci od szlam. Byłby raczej odludkiem, kimś kto stoi opozycyjnie do całego domu, bo Slytherin za bardzo kojarzyłby mu się z śmiercią jego rodziny i Voldemortem. Snape chyba by oszalał mając Harry'ego w swoim domu, ale na pewno by go aż tak nie karał, więc Harry mógłby jeszcze bardziej mu "dokuczać".
Być może Harry dałby radę przekabacić na swoją stronę więcej ślizgonów i Draco zostałby bez pomocników...a może i Draco by się zmienił?
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png

naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg

naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg

O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło

Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif

[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif

Dzięki za odwiedziny ^^[/color]

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Takoizu
Otwieram Tydzień z Tematem.
Tym razem zastanówmy jak potoczyłaby się historia gdyby Harry znalazł się w Slytherinie? Czy dalej chciałby walczyć z ciemną stroną i Voldemortem? Jak mogłaby wyglądać jego przyjaźń z Malfoyem? Czy Harry jako ślizgon dalej byłby ulubieńcem Albusa? Jak traktowałby go Snape?
Puśćcie wodze fantazji niczym w dobrym Fanfiction! Czekam na owocną dyskusje!

33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Prefix użytkownikaAneta02
Tu można myśleć i myśleć bez końca, ale tak naprawdę sądzę, że wszystko da się podsumować jednym zdaniem. Nikt nie wie, co by się wtedy stało. Możemy jedynie podejrzewać, jak zachowywałby się Harry w danych sytuacjach, które znamy w książce, ale i tego nie jesteśmy pewni, bo nie wiemy, jaki byłby jako wąż. Myślę, że nie doszłoby do większości sytuacji przedstawionych nam w książce, bo np, w Komnacie Tajemnic (gdyby Harry już miał walczyć z bazyliszkiem) nie objawiłby mu się miecz Gryffindora. Jakie jest Wasze zdanie?

https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Prefix użytkownikaKrnabrny
Gdyby Harry trafił do Slytherinu jedno jest pewne - mielibyśmy więcej informacji o tym domu w serii. Poznalibyśmy lepiej więcej osób z tego domu, musieliby się czymś od siebie różnić, być mniej zbitą masą co może przełożyłoby się na lepsze postrzeganie tego domu. Generalnie moim zdaniem lipa, że śliztgoni zostali tak źle ukazani, a już zwłaszcza, gdy tylko ich stół na końcu pozostał pusty nie chcąc walczyć z Voldemortem. Cechy Slytha same w sobie nie są złe - spryt, ambicja i co? Uwierzyć, że trafiali tam tylko ci, którzt źle je wykorzystywali i głupi tchórze ewentualnie raz na dekadę ktoś szlachetny? Przesada trochę? Wgl mi Percy trochę pasuje do Slytha z tą jego ambicją, bo nie przeczę odwagi - zwłaszcza, gdy w ostatniej części przeszedł na dobrą stronę. Ale ambicja przeważała, więc chyba trafił do Gryfa bo Weasley a wszyscy Gryfoni. Swoją drogą co by było jakby Percy trafił do Slytha? Przecież rodzina bo go wyklęła (poza Molly) :D

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-rymy.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/krnabrny.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aehwnqq.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aenawhs.png

s2.ifotos.pl/img/Screensho_awsqanq.png

Na temat relacji z S. Snape już się wypowiedziałem wcześniej w traktowaniu pewnie niewiele by się zmieniło . Tylko się zastanawiam, czy wtedy równie chętnie odbierałby Slytherinowi punkty za wybryki Harry'ego? Ostatnie pytanie jest ciekawsze, bo Albus Dumbledore traktowałby go zapewne tak samo. Tylko czy miałby za co wtedy przyznawać te dodatkowe punkty na koniec roku? Harry bez przyjaciół niewiele by mógł zdziałać, pelerynę niewidkę, też musiałby bardzo starannie ukrywać. Snape zapewne nie pozwoliłby mu nigdzie wymykać się nocami, a Drako bardzo chętnie by pomógł go pilnować. Znając poglądy Rona, ale tego z książek, a nie filmowego z pewnością raczej i to mimo naturalnej ciekawości nie szukałby przyjaźni z kimś ze Slytherinu. Z Hermioną byłoby jeszcze gorzej nawet gdyby Harry z jakiegoś dziwnego powodu próbował się z nią zaprzyjaźnić, to Draco skutecznie by im to wyperswadował. I co z jego przyjaźnią z Hagridem?
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.

Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Jeśli chodzi o Dumbledore'a to myślę, że nie spoufalałby się z Harrym aż tak, jak to zrobił, gdy Harry był w Gryffindorze. O ile w ogóle można mówić o spoufalaniu, w końcu dyrektor wiedział o Harrym wszystko, Harrym o nim nie wiedział nic. Na pewno Dumbledore dalej potrzebowałby pomocy Harry'ego w pozbyciu się Voldemorta, ale raczej na tym by się ich stosunki kończyły. I nie byłoby żadnych dodatkowych punktów na koniec roku Merlin jeden raczy wiedzieć za co.

Podoba mi się teoria Krnabrnego o Percym, widziałabym go w Slytherinie. To był jedyny Weasley, do którego nie pałałam symaptią, czuć było, że dla niego kariera jest ważniejsza nawet od rodziny.

Harry pewnie nie przyjaźniłby się z Ronem i Hermioną, ale to nie znaczy, że nie miałby jakichś innych, dobrych, ślizgońskich przyjaciół. Nie umiem stwierdzić czy razem z nim chcieliby walczyć z Voldemortem, ale nie chce mi się wierzyć, że cały czas w Hogwarcie spędziłby sam.

Myślę, że w takim wypadku relacja Dumbledore'a z Harrym byłaby nieco inna. Oczywiście opieramy się tylko na spekulacjach, więc ciężko powiedzieć, ale jednak... Nie, jednak im dłużej się zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ich relacja byłaby taka sama jak ta opisana w książkach.

Krnabrny przedstawił sytuację z ciekawej strony. Fajnie byłoby wiedzieć nieco więcej o Ślizgonach. Chociaż jakby na to nie patrzeć, o Hufflepuffie wiemy najmniej. Także S;ytherin na pewno nie został zepchnięty na najdalszy plan, sporo o nim wiemy.
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif

W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.

Chlubne i niechlubne osiągnięcia

i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg

Anastazja, tu jest właśnie problem, bo nie wiemy o uczniach Slytherinu nic po za tym, że przez przynajmniej lata kiedy L. Malfoy miał duże wpływy, w czarodziejskim świecie wszyscy bardzo liczyli się też z Draco. Nawet S. Snape miał respekt i wolał się nie narażać swojemu byłemu prefektowi z czasów szkolnych. Więc raczej niewielu Ślizgonów zdecydowałoby się przyjaźnić z Harrym, gdyby Draco miał obiekcje. Tu jedyną niewiadomą byłby chyba tylko Teodor Not, którego pozycja (podobno) była "prawie równa". Niestety jego ojciec też był zdeklarowanym śmierciożercą. Na dodatek niczego nie wiemy z książek, tylko z późniejszych pomysłów Rowling, które ostatecznie nie trafiły nawet do filmów. Nakręcono podobna jakąś scenę jasno ukazującą relacje Draco z Teodorem, ale została wycięta z finalnej wersji filmu, czego Rowling podobno żałowała.
Przyjaźń z uczniami z innych domów, też nie jest oczywista, bo gdy drużyna Slytherinu grała z Gryffindorem, chyba wszyscy kibicowali Domowi Lwa. Z tego wynika, że nikt nie lubił Ślizgonów, a oni też woleli trzymać się we własnym gronie. W HP i CO też brak jakiejkolwiek wzmianki o kimś kto zaprosił lub został zaproszony przez kogoś ze Slytherinu na Bal Bożonarodzeniowy.
Nie lubię kuzynów.

Panie Błędzie
Ale czy wiemy cokolwiek o Hufflepuff. To najbardziej zaniedbamy dom jeśli mam być szczera. O Slytherinie wiemy całkiem sporo dzięki temu, że Harry miał mnóstwo zatargów ze Ślizgonami. Także no.
Wydaje mi się, ba to oczywiste, że Rowling najbardziej skupiła się na domie w którym był Harry. Już idzie wymiotować całym tym Gryffindorem i jego uczniami. Za to niewiele w ogóle była mowa o uczniach innych domów, także... Chciałabym zobaczyć historię napisaną właśnie z tej perspektywy. Ze strony gdzie Harry jednak trafił do Slytherinu. No ale to też takie gdybanie no bo mimo wszystko jednak charakter, moralność, zachowanie...to wszystko się kształtuje na przestrzeni czasu. Prawdopodobnie Harry byłby całkiem innym człowiekiem. Jednak mógłby być wciąż taki sam. Nie wiadomo.
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif

W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.

Chlubne i niechlubne osiągnięcia

i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg

Raczej wiemy jedno. Nie przyjaźnili się zbytnio ze Ślizgonami. Z Krukonami też raczej ostro konkurowali w quidditchu. Jednak jeśli dobrze pamiętam, a dla pewności przed chwilą sprawdziłem " Puchoni też uczcili wrzaskiem przegraną Ślizgonów", po tym jak Albus Dumledore przyznał na koniec pierwszego roku Harry'ego dodatkowe punkty kilku Gryfonom. To jest nawet nieco dziwne, bo te punkty spowodowały, że Hufflepuff, spadł w klasyfikacji z trzeciego na czwarte miejsce. Z tego wynika, że o bliższą przyjaźń z tymi "z urzędu" (lub jak kto woli nieodwoływalnego wyroku Tiary) przyjaznymi, pracowitymi i miłymi uczniami byłoby Harry'emu - Ślizgonowi, równie trudno, podobnie jak z uczniami pozostałych dwóch domów.
Nie lubię kuzynów.

Prefix użytkownikaLiliana2194
Nie byłby zadowolony, to wiemy na sto procent :D A poza tym nie mamy pewności. Osobiście wierzę, że dało się znaleźć Ślizgonów, którzy zachowywali się zupełnie w porządku i z takimi osobami Harry mógłby się zaprzyjaźnić. Z Malfoyem i jego bandą - szczerze wątpię.

Któż wie?

Czy tak jak większość Ślizgonów tolerowałby Czarną Magię? Czy nienawidziłby mugolaków i "zdrajców krwi"?

Musiałby mieć bardzo wyprany mózg, nie wyobrażam sobie Harry'ego jako typowego Ślizgona.

Owszem, sądzę, że przydział do Slytherinu niewiele by zmienił. Snape przystopowałby zapewne z odejmowaniem Potterowi punktów, ale poza tym ich relacje niewiele różniłyby się od przedstawionych w serii.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maniakhogliliana.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/hogwart.jpg

- - W Hogwarcie: - -

2) Valerie Adams
2.06.2019 -

1.bp.blogspot.com/-f6fn3825Rzg/XYoz2x_dXHI/AAAAAAAAAR4/U1Y3euTkpT43y5p-PzE3sOQUfVacTTDSgCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B4.png1.bp.blogspot.com/-Zt_p7ufiG7Y/XYpLUrPHdYI/AAAAAAAAASE/nWcAY3gPZdsKeHF_BgLud7iBasVSvJ96ACLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B2.png1.bp.blogspot.com/-HKWCp81dwBg/XYpLY6y0M3I/AAAAAAAAASI/Fq-O29kpGyY-why2RTfwu4MiQoKaXz0LwCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B3.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: tutaj

1) Liliana Williams
18.06.2014 - 31.05.2019

~ moja ulubienica spośród tej dwójki ~

1.bp.blogspot.com/-q33F5-l7z8g/XYotFEOYb9I/AAAAAAAAARQ/VUrs-_XIhyoKJu9-MM_2dZ_CPYx0_qQ8wCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B5.png1.bp.blogspot.com/-mBVG84cJUbY/XYowhPqZ9XI/AAAAAAAAARk/B5LZeE8-XIoPOaPZl2s8ZZtF5wRiD1rngCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B7.png1.bp.blogspot.com/-t25RlOp8RvQ/XYow9oCKVCI/AAAAAAAAARs/4wgSpZgFBM40x3mCffKZE0UIHujdlr4cQCLcBGAsYHQ/s1600/Ostatni%2B8.png

www.harry-potter.net.pl/images/smiley/it_s_all_about_magic_by_leogomes91.gif Karta postaci: 1. Lijka
2. Poboczne

- - Za 2017/2018: - -

www.harry-potter.net.pl/images/articles/humor.png

- - INBJN - -

Ten little Indian Boys went out to dine
One choked his little self and then there were nine.

68.media.tumblr.com/37a766bdee65f9dd103179e474f9a484/tumblr_o12brp9Qyv1qcffyto9_540.gif

Nine little Indian Boys sat up very late
One overslept himself and then there were eight.

Eight little Indian Boys travelling in Devon
One said he'd stay there and then there were seven.

Seven little Indian Boys chopping up sticks
One chopped himself in halves and then there were six.

49.media.tumblr.com/1ba28d7561830ce3ca69cf6dc1fefd68/tumblr_o1h4vyoU8Q1rpfvalo2_540.gif

Six little Indian Boys playing with a hive
A bumblebee stung one and then there were five.

Five little Indian Boys going in for law
One got in Chancery and then there were four.

Four little Indian Boys going out to sea
A red herring swallowed one and then there were three.

Three little Indian Boys walking in the zoo
A big bear hugged one and then there were two.

Two little Indian Boys sitting in the sun
One got frizzled up and then there was one.

One little Indian Boy left all alone
He went out and hanged himself and then there were none.

68.media.tumblr.com/bc978621ce1b3c07e887fb332616a035/tumblr_o15s27VgQV1unz0ero4_r1_500.gif

orig14.deviantart.net/3cce/f/2007/344/b/6/_raincloud__rvmp_by_bad_blood.gif

- - Huff - -

66.media.tumblr.com/3c390d626aef57a973918bf2e130b093/tumblr_put2dopQgR1rm48goo1_500.png

Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Nie myślałam wcześniej o tym, że jako Ślizgonowi byłoby mu się ciężko zaprzyjaźnić z kimś z innego domu, ale fakt, to się raczej nie za często zdarzało, żeby Ślizgon miał nieślizgońskiego przyjaciela.
Zresztą mam wrażenie, że takich międzydomowych przyjaźni nie było pokazanych za wiele tak czy siak - chociaż w piątej części zaczynają się pojawiać.

Zgadzam się z Lilianną, że Snape by przystopował z zabieraniem punktów. Może zamiast tego Harry częściej miałby szlaban? Niby to cięższa kara, ale dotyka bezpośrednio ucznia, nie całego domu.

Zastanawiam się też jeszcze czy Harry w ogóle mógłby dostać się do Slitherinu. W końcu nie był tak zupełnie czystej krwi, jego mama pochodziła z mugolskiej rodziny.

Prefix użytkownikaTina_Granger
Według mnie to byłoby całkiem dobre rozwiązanie i to nie tylko dla tego tego ,że sama jestem w slitherinie ale mogło to by zmienić trochę charakter niektórych ślizgonów na lepsze

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: