Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Różowy Pomeranian Teksasu
17.11.2019 21:24
Jesien

Niezwyciężony mag
17.11.2019 21:10
no mam problemy z tym czasem wciaz, ale proszę mnie nie oceniac, jestem niecale dwa miesiace po zdaniu wlasnie xD

Świetny czarodziej
17.11.2019 21:03
Nieoryginalna, jak to nie potrafisz biegów redukować xD ja po miesiącu od zdania prawka ogarnelam, że przy redukcji też wciskasz gaz xD

Niezwyciężony mag
17.11.2019 21:00
znaczy w ogole jazda samochodem to bol, ale nie bardzo mam inne wyjście osobiście xD

Wielki mag
17.11.2019 20:53
5 na 4 to ból </3

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 58435 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 52416 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41857 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 41263 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 34531 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 34167 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 32504 punktów.

8) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30623 punktów.

10) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Poszukiwane FF!
Prefix użytkownikaAlette
Specjalnie dla HPnetowych pożeraczy FF - szukasz jakiegoś FF, ale nie pamiętasz tytułu? A może interesuje cię jedynie jakaś dziecina ficków, której nie znajdujesz w wyszukiwarce?
Skorzystaj z głów naszych użytkowników! Oni na pewno coś ci polecą.

Kilka uwag:

1. Poszukiwać i polecać ff można zarówno na HPnecie jak i na innych stronach. Pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń zabronione jest jedynie wstawianie odnośników do stron podejrzanych/niebezpiecznych (pod groźbą ostrzeżenia)

2. Jeśli polecane FF będzie zawierało sceny +18, również należy do podkreślić

3. Pamiętajcie, że w tym temacie również obowiązuje minimum co do długości. Oczywiście zostanie wzięte pod uwagę to, że nie zawsze można napisać więcej, ale jeśli na zapytanie o ff odpowiedzią będzie sam link, to post zostanie usunięty.

Napiszcie więc, kiedy poszukujecie - czego konkretnie, a nawet jeśli "czegoś do poczytania" to dodajcie coś o waszych upodobaniach.
A kiedy polecacie - co konkretnie, o czym to jest i dlaczego to polecacie.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
i63.tinypic.com/2jbjt5i.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_forumowicz.png
i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaShanti Black
To może ja zacznę, jako, że muszę się uczyć i robię wszystko, żeby tego nie robić (xD) to ogłaszam, że szukam dłuższych opowiadań o pierwszym pokoleniu i drugim pokoleniu. Przyjmuję wszystko :D
Moje wymagania, to żeby było długie, miało więcej niż 3 rozdziały i nie było pisane w sposób "Kali jeść, Kali pić".
Z góry dzięki! Love
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Prefix użytkownikagordian119
Ja się podpisuję pod prośbami Shanti, zwłaszcza w kwestii drugiego pokolenia, ale po skończeniu Hogwartu. Nie pogardzę też alternatywną wersją rzeczywistości, w której Harry, Ron i Hermiona wrócili do Hogwartu na 7 rok. Ale chętnie przygarnę jakieś FF o trzecim pokoleniu. W skrócie- poszukuję alternatywnych kontynuacji HP, byle nie takich słodziutkich i różowiutkich których czytałem aż nadto, mogą być niekanoniczne, ale bez przesady...
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png

i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png

W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)

Prefix użytkownikaAlette
Shanti, jeśliś dalej ciekawa, ja mogę zaproponować FF o huncwotach, które jest publikowane w formie bloga
http://na-skraju....
Fakt, że jeszcze nie doczytałam do końca, bo historia jest długa, ale ciekawa. Akcja ma miejsce w Hogwarcie, gdzie przybywa nowa uczennica i tutaj właśnie zaczyna się opowieść o huncwotach z perspektywy osoby z boku a później nawet nie. Polecam, bo wbrew pozorom to nie jest słodka historia o "super we wszystkim" bohaterce, która (no a jak!) zako****e się w arcyboskim Syriuszu, podczas gdy huncwotom wychodzą wszystkie żarty. Główna bohaterka jest po prostu normalna, nie przesadzona w żadną stronę, a huncwoci są właśnie takimi niedojrzałymi szesnastolatkami o osobowości pełnej wad i zalet. Mamy również problemy bohaterów z trzeciego planu, ciekawe własne postacie. Ogólnie FF jest rozbudowane, wielowątkowe i może nie najlepsze jakie czytałam w życiu, ale ciekawe ; )

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
i63.tinypic.com/2jbjt5i.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_forumowicz.png
i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaShanti Black
Alette, bardzo dziękuję. Sprawdzę to jak najszybciej :D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Prefix użytkownikaMargaret Black
O pierwszym pokoleniu znam świetnego bloga https://hogwart-z...gspot.com/ . Fanfiction jest wielowątkowe, w miarę kanoniczne i, przede wszystkim, długie. Z tego co pamiętam, przeciętny rozdział ma jakieś 30 tysięcy słów, czy coś takiego.

O drugim pokoleniu, to zdecydowanie warto wspomnąć "Sagę Poświęcenia". Jest to tłumaczenie angielskiego fanfiction (na razie gotowe są trzy tomy). Pokazuje ono jak wyglądałoby życie Harry'ego gdyby miał bliźniaka, który zostałby uznany za wybrańca. Wbrew pozorom Harry nie jest tutaj mrocznym buntownikiem, ale naprawdę mądrym dzieciakiem, który kocha swojego brata i myśli poważnie o nadchodzącej wojnie. Polecam ze względu na wspaniałych bohaterów - w szczególności świetną kreację Snape'a, do którego się dzięki temu przekonałam. Przetłumaczone tytuły to: "Ratując Connora", "Żadne usta poza wężowymi", "Oswobodzony z mroku", "Oneshot: Labirynt Światła" i ciągle tłumaczony "Wolny człowiek nie zazna pokoju". Fanfcition możecie znaleźć na ao3 i wattpadzie. No i od czwartego tum jest tutaj parring DM/HP ale naprawdę nie powinno to nikogo zniechęcić, bo opowiadanie samo w sobie jest cudowne.

Jest jeszcze "Maska Śmierciożercy", dość długie ale jeszcze nie zakończone. Aktualizacje pojawiają się bardzo rzadko, udostępniane na fanfiction.net i blogu. Cytując autorkę: "Marznąc kiedyś na przystanku powiedziałam do koleżanki: rEj, a gdyby napisać absolutnie poważne opowiadanie o mrocznym Gary Stu z koniecznie tragiczną przeszłością?r1; A niżej opis:
"Znów obcy ludzie próbują go zaszczuć, zabić, a przynajmniej zaszantażować. Nocami śni o gnijącej wodzie i bestii przyczajonej w jej głębi. W ciągu dnia głównie ucieka, kłamie lub walczy.
Jego matka nosi śmierciożerczy płaszcz i bawi się dobrze, siejąc grozę w imieniu Czarnego Pana. Oczekuje, że pójdzie w jej ślady.
Jego ojcem jest Severus Snape r11; niestety.

James Syriusz Rainbow jest chłopcem, który przeżywa. Za wszelką cenę."
Długo przekonywałam się do tego fanfiction, ale główny bohater jest po prostu przecudowny. Taki realny, że masz ochotę wziąć i nim potrząsnąć lub po prostu go przytulić. Uwielbiam to opowiadanie i często do niego wracam.

A i jeszcze tłumaczenie "Ulubieniec Losu"! https://www.fanfi...eniec-Losu
"Opowiadania w których Harry podróżuje do czasów Toma Riddle'a zawsze kończą się tym, że Potter albo w nich pozostaje, albo zostaje odesłany z powrotem. Na tym koniec, chociaż czasami stara się jeszcze uczynić Voldemorta dobrym. Ale co jeśli sprawy potoczyłyby się inaczej? Co jeśli chociaż raz ktoś podążyłby za podróżnikiem w czasie?"
Wbrew pozorom nie jest to kolejne typowe opowiadanie o podróżach w czasie. W zamian dostajemy ponad sto rozdziałów, Toma Riddle'a, którego pokochacie, zabawne, błyskotliwe dialogi i przemyślaną fabułę. Chociaż na początku jest dość mało opisów, to później styl autorki wyraźnie się poprawia. Jeżeli spodoba wam się to fanfiction, to macie do niego jeszcze zbiór oneshotów "Wybraniec Przeznaczenia".

Tłumaczenie "Harry Potter i metody racjonalności", po prostu zbiło mnie z nóg. Niestety całość nie jest przetłumaczona, ale nawet jeżeli nie znacie zbyt dobrze angielskiego żeby doczytać to w oryginale, to nawet ten kawałek warto. Historia opowiada o... sama nie wiem jak to powiedzieć. Mamy sytuację "co by było gdyby" Petunia nie wyszła za Dursleya tylko za zdolnego fizyka, który przelał swoją pasję w Harry'ego, który wyrósł na piekielnie inteligentnego chłopca, sceptycznie patrzącego na magię. Naprawdę to jest po prostu genialne! Do znalezienia na fanfiction.net

AKTUALIZACJA:

Mam jeszcze coś dla fanów Remusa Lupina. Jest to seria lupinowa do znalezienia na mirriel: http://forum.mirr...php?t=1422 i "Trzynaście lat, pięć dni", którego opis znajdziecie poniżej:
"Dlaczego Remus Lupin pojawił się w życiu Harry'ego dopiero na trzecim roku nauki w Hogwarcie? Co się z nim działo, gdy zrezygnował z pracy nauczyciela? Jak i kiedy spotkał się ponownie z Syriuszem? Czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - i czy ich przyjaźń naprawdę przetrwała bez szwanku te wszystkie wydarzenia? "

I jeszcze "R.A.B", jak mogłam o tym zapomnieć: http://forum.mirr...f=2&t=2229 Historia opowiada o tym jak potoczyłoby się życie pierwszego pokolenia, gdyby Regulus po znalezieniu horkruksa zwrócił się o pomoc do Zakonu Feniksa. Polecam za niesamowite przedstawienie przyjaźni Huncwotów i końcówkę, która wbiła mnie w fotel i zostawiła z ustami otwartymi w idealne "o".

No i Ida Lowry i historia Lucy, siostry Jamesa i Syriusza. Najbardziej przekonujące rodzeństwo Pottera, z jakim się spotkałam. Świetnie wpasowane w kanon. Lucy - bardzo prawdziwy obraz kobiety po przejściach i rozchwianego emocjonalnie człowieka.
1. Inny rodzaj magii http://forum.mirr...c.php?t=17
1 i 1/4. Cicha noc - uzupełnienie
2. Puste miejsce
3. Dwie drogi
4. Ta sama rzeka
5. Na zakręcie

No i jeszcze mam kilka oneshotów, o które nikt nie prosił ale które są po prostu wspaniałe.
http://archiveofo...ks/4783187
http://archiveofo..._work=true
https://myhamam.w...m/na-dnie/
https://myhamam.w...piolunowy/

Ale się rozpisałam... znowu wyjdę na nerda bez życia. Jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę xD
Edytowane przez Prefix użytkownikaMargaret Black dnia 07.09.2017 19:05
"Elficka aura" - to chyba najpiękniejszy komplement, jaki kiedykolwiek otrzymałam, dziękuję <3

fotowrzut.pl/tmp/upload/LAZ7TDN4S6/1.jpg

38.media.tumblr.com/97de7821b60974f267e375a8ba4e020f/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo2_500.gif

38.media.tumblr.com/68c3b191b188cf262e85d3ef6054652c/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo1_500.gif

38.media.tumblr.com/98d076184641ee1621b78f416e1f8f12/tumblr_nhkn11heLW1qk88rvo4_500.gif

Żeby nie było żadnych wojen
W naszym kraju
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby głód nie dotknął
Nas
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby nikt nie cierpiał
Gdy patrzę
(Wysłuchaj nas panie.)
Żeby wrogowie nasi
Zdechli
(Wysłuchaj nas panie.)
Amen.

33.media.tumblr.com/834207459bc174af59f3eacac5f1de3f/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino1_250.gif 33.media.tumblr.com/4ce2001dc16f7fed2e9d96475972eb0c/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino3_250.gif
38.media.tumblr.com/e56f382fe73c78ea91462221e53b3caf/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino4_250.gif 38.media.tumblr.com/bf633d910ec03872138ce7d92881dadf/tumblr_nhzbxq9oFc1s8uzino2_250.gif

To ja
Człowiek agresywny
Ze strachu
Przepełniony nienawiścią
Z bólu
Żyjący samotnie
Z obawy
Szydzący ze słabszych
Z niepewności
Uśmiechający się
Ze zmęczenia
Plujący jadem
Z zazdrości
Zły
Bo przeżarty żalem.

24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo2_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo3_250.gif 24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo4_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo7_r1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo8_r1_250.gif
24.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo9_r1_250.gif 25.media.tumblr.com/tumblr_mac5ck2MHN1qgyohyo10_r1_250.gif

Ej ale w sumie to ja lubię Bataliona <3 Dlaczego się tak gościa czepiacie? Sympatyczny jest xD

fotowrzut.pl/tmp/upload/RV6SW7S0UM/1.jpg

Drugie miejsce to ciągle podium xD

www.harry-potter.net.pl/images/articles/margaret.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/margaret.png

oi66.tinypic.com/2505h13.jpg

"Nie no co za żal, jakbym słuchał jakiejś bajki z morałem. Beznadzieja po prostu."

varki
Od roku nikt nic nie szukał. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze pomoże.
Czytałem kiedyś ff który był alternatywnym zakończeniem w którym Voldemort zwycięża i prztrzymuje w lochu Hermionę. Jest ostro 18+, ktoś kojarzy?

Prefix użytkownikaLilyatte
Ja chyba wiem! Ale linka podrzucę sową, bo jakoś mi się nie marzy nam xD

A skoro ja już przeczytałam wiele rzeczow: znasz ktoś coś podobnego do Ulubieńca losu? W sensie jeszcze nie yaoi, ale coś jyst na rzeczy. Byle nie coś z Ronem i Hermioną. Po prostu nie
cdn.pixabay.com/photo/2013/07/12/13/51/floral-147418_1280.png

Ciemne, długie włosy podróżniczki wplątują się w gałęzie drzew. Wie ona jednak, że nie może się poddać. Nie teraz, gdy już prawie odkryła nowy gatunek w niedawno odkrytej puszczy. Owady atakują ją ze wszystkich stron, a upał i duszność, jaka panuje wśród drzew jest nie do zniesienia. Nie może się jednak poddać. Jest tak blisko... W końcu odchyla ostrożnie kolejne liście, aby się przedostać i jest! Znalazła! Czym prędzej sięga po notatnik do kieszeni i robi szybki szkic na czystej kartce, starając się jak najlepiej odwzorować stworzenie. Przypatruje mu się uważnie i zaczyna pisać na pustej do tej pory stronie.

zapodaj.net/images/89148daf5f0cc.png

Kobieta wkłada długopis do kieszeni i uśmiecha się. Powoli wycofuje się do tyłu, aby nie przeszkadzać stworzeniu. Gdy jest już w bezpiecznej odległości ociera pot z czoła i znowu przedziera się przez puszczę w poszukiwaniu nowego, nieodkrytego gatunku.

varki
Dzięki :) dla innych zainteresowanych podaję tytuł "milczące wyzwanie", jeśli ktoś kojarzy coś jeszcze podobnego to poproszę :)

Prefix użytkownikaManiaLovegood
Ja ostatnio czytałam "Harry Potter i pentakl wężoustych".Jest w formie pdf na chomiku. Ewentualnie zainteresowanym moge przesłać na @. W skorce dorosly Harry porzuca prace aurora aby objąć pracę nauczyciela zaklęć w Hogwarcie aby moc "od srodka" rozwiklac sprawe tajemniczej smierci jednego z nauczycieli. Naprawde fajnie sie czyta. No i jeżeli ktoś to ceni to bardzo kanonicznie napisane. polecam.
culturallydisoriented.files.wordpress.com/2012/07/tumblr_m7dk9xvcdk1rys4czo2_400.gif

sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/hogwarts-is-my-home-2.png

Mam prawie 30 lat a wciąż czekam na list z Hogwartu...
Wiedzma Hedwiga

Moje dzieci zamiast dobranocki będą oglądały Harrego Pottera
Harry

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Szukam FF na naszej stronie z shipem Dramione :D

03.01.2019 r. -
Pogromca Parchatego Trolla
www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Madison Dixie
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/ao9yo2no.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkombum.jpg

_____________________~*~_____________________

- I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587.
- My name is OLIVER QUEEN.

66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif
data.whicdn.com/images/216550281/original.gif

_____________________~*~_____________________

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

cho_as
Poszukuję opowiadania, które kiedyś było zamieszczone na pewno na forum dziurawy kocioł. Nie jest to ff, nie dotyczy nawet świata HP. Opowiadanie miało 1-2 strony i zaczynało się słowami (mniej więcej): "Czy pamiętasz ten jeden jedyny moment zatrzymania wieczności pośród nicości..."Niewiele więcej pamiętam, ale może ktoś skojarzy.

Prefix użytkownikaLynn Avery
Szukam opowiadania, które było zamieszczone na forum Mirriel. Czytałam je między 2005 a 2006 rokiem. Kompletnie nie pamiętam treści, pamiętam że bylo napisane w formie sztuki lub podzielone na akty (chyba 4) i było zabójczo śmieszne (tak, pomocne, wiem.)
Bardzo długo miałam link do tego opowiadania, ale później zmieniła się strona lub przenoszono różne rzeczy i już nigdy tego opowiadania nie znalazłam.
i.postimg.cc/vTgRKM0k/8darkintentionscopy8sz.jpg
(...) I to jej wina, że ta żądza targa mną
Piekielny ogień niech pochłonie wreszcie ją
Jak, jawnogrzesznica mogła się tak święta stać...

Prefix użytkownikaJakub Scamander
ManiaLovegood napisał(a):

Ja ostatnio czytałam "Harry Potter i pentakl wężoustych".Jest w formie pdf na chomiku. Ewentualnie zainteresowanym moge przesłać na @. W skorce dorosly Harry porzuca prace aurora aby objąć pracę nauczyciela zaklęć w Hogwarcie aby moc "od srodka" rozwiklac sprawe tajemniczej smierci jednego z nauczycieli. Naprawde fajnie sie czyta. No i jeżeli ktoś to ceni to bardzo kanonicznie napisane. polecam.

Uwielbiam to FF Serce Czytałem je na bieżąco, gdy autor publikował je na swojej stronie internetowej. Tak dobrego FF nigdy wcześniej nie czytałem. Polecam gorąco. Szkoda tylko, że w trakcie publikacji rozdziałów z kolejnej części, strona została zamknięta. Zapowiadała się bowiem naprawdę dobrze.
Weź sobie ciasteczko, Potter.

http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32
Angelina Johnson
Autor tego FF opublikował u nas swój pierwszy rozdział, by zachęcić HPnetowiczów do swojej historii - http://www.harry-...f1044.html

Przyznam szczerze, że też mnie zaciekawiło to opowiadanie, tym bardziej, że bardzo lubię tak dopracowane ficki. Szczególnie, że czytało się to jak kolejny tom HP, gdyż rozdziały miały nawet własne grafiki, dokładnie jak w książkach o Harrym. Wydaje mi się, że w miarę promocji tego ficku autor spotkał się z głosami, że to trochę plagiat i tak dalej, tym bardziej, że chyba chciał to wydać. A jeżeli chcemy wydawać swój fick (tak jak robiła to Anix, która kiedyś adminowała na HPnecie, tutaj macie próbkę jej twórczości, choć uprzedzam, że nie ma tutaj żadnego podobieństwa do Pentaku Wężoustych - http://www.harry-...-f136.html, to jednak trzeba trochę pozmieniać nazwy postaci i tak dalej, tak mi się wydaje. U nas zresztą też była dyskusja na temat, jeśli chodzi o wydanie PW - http://www.harry-...o9072.html

No cóż, szkoda, bo ogólnie autor planował trylogię, miałam nadzieję, że jednak mu się to uda (w wersji elektronicznej chociaż) ;D
image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Prywatny ołtarzyk mojej siostry o najpiękniejszych nogach świata!
i62.tinypic.com/2mx262w.jpg

i44.tinypic.com/2lworqc.jpg
Od superhiper Prefekt Slytherinu, Lossiril <3

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

i68.tinypic.com/aert6v.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

Oszukać przeznaczenie chcesz,
I spotyka Cię kara.
Twój los już napisany jest,
Twe daremne starania.
Jak kamień co rzucony chce,
Gwiazdą w niebie się znaleźć.
Va'esse deireádh aep eigean

Od super Józia!

i41.tinypic.com/szva55.jpg

s10.ifotos.pl/img/bukareszt_qraqnra.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: