Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Iris
Dodał: Prefix użytkownikaania919
Zobacz temat
Drukuj temat
Wegetarianizm/weganizm
Prefix użytkownikaYashenah
Katherine_Pierce napisał(a):
A słyszeliście o jeszcze bardziej radykalnej diecie a mianowicie o diety frutariańskiej?


Co też ludzie nie wymyślą. Co chwila nowa jakaś dieta. Osobiście nie słyszałam o tej diecie, ale na samych owocach i ew jakiś z krzaka warzywach. Pół biedy, jeśli ktoś nie narzuca i nie wojuje, aby zacząć się odżywiać wg danej diety. Gorzej właśnie, gdy za cel obierze zmienienie świata i zaczytana robić wszystko, aby przekonać każdego do swoich przekonań.
Jest kilka dróg, ale to od Ciebie zależy, którą wybierzesz.

truth, freedom, hope and faith

Nothing is true.
Everything is permitted.
 
http://www.javri.eu
Angelina Johnson
Ja miałam spore problemy skórne i gdy już naprawdę nie było pomysłu jak na to zadziałać, lekarz poradził mi ograniczenie spożywania mięsa, argumentując to tym, że skoro jestem alergikiem, to może też mam alergię na te wszystkie "dodatki" używane przy produkcji mięsa.

Zaczęłam to mięso ograniczać i rzeczywiście czuję się lepiej. Obecnie zdarza mi się cały miesiąc nie zjeść mięsa, ale nie jestem wegetarianką ;) Gdy ktoś poczęstuje mnie daniem, gdzie jest mięso, to z reguły nie odmówię, bo raz na jakiś czas to przecież nic mi się nie stanie. Jednak kto wie, może kiedyś całkowicie z tego zrezygnuje? Nie jedząc mięsa jakoś tak mam wrażenie, że lepiej się czuję. Po kotlecie czuję się taka ociężała ;D

Tak czy siak uważam, że weganizm to już w moim wykonaniu byłby masochizm. Bardzo lubię jajka, lubię ciasta i uwielbiam żółty ser. Owsianka na mleku co rano być musi. Nie umiałabym z tego zrezygnować. Znam osobę, która próbowała, ale obecnie jednak poprzestała na wegetarianizmie. Jednakże czytałam bardzo mądrą książkę, w której każda teza była poparta publikacjami naukowymi (naukowymi, a nie "bo amerykańscy naukowcy tak orzekli" ;D ) i tam było napisane jak bardzo produkty zwierzęce przyczyniają się do współczesnych chorób, takich jak chociażby nowotwory czy alzheimer. Oczywiście nie wierzę w to, że nie jedząc mięsa nie ma szans, bym zachorowała na raka, sam autor też w to nie wierzy, ale myślę, że to jak jemy ma duży wpływ na to jak żyjemy i jak się czujemy. Obecnie jedzenie produkujemy masowo, jest ono więc pełne dodatków i modyfikacji, które wcale nie są przyjazne dla naszego organizmu. Czy mięso jest bardziej szkodliwe od pomidora z tesco? Podobno tak ;D

A co powiecie o bardzo popularnej, i wręcz kojarzącej się z dietą wege, soi? Ja czytałam, że to jest bardzo szkodliwe dla człowieka, zwłaszcza dla mężczyzn, ponieważ zawyża poziom estrogenu.

Soja jest też kojarzona z GMO, gdyż praktycznie nie ma już jadalnej soi nie-GMO. A ludzie mają różne podejście do żywności modyfikowanej genetycznie. To oczywiście temat na inną dyskusję, ale sądzę, że wiele ludzi zdrowo odżywiających się dyskredytuje soję właśnie głównie ze względu na to, że ma ona poszperane w swoim DNA ;D

Poza tym soja nie jest jedynym strączkiem, który wpływa dobroczynnie na nasz cholesterol. Soczewica czy fasola działają identycznie, a jedna z odmian fasoli nawet mają większy wpływ na cholesterol niż sama soja.

A spotkaliście się kiedyś z jakimś namolnym propagowaniem wegetarianizmu? Bo tyle się o tym mówi, że ludzie wege mają bzika i sztyletują Cię wzrokiem za jedzenie karkówki, ale szczerze, to ja nigdy tego nie doświadczyłam, a mam wegetarian w swoim bardzo bliskim gronie ;d

Ja spotkałam się raz. Na studniówce mojego mugola. Wiecie, stoły uginały się pod potrawami z których większość to było mięso, jak to zawsze na takiego typu imprezach. Kolega mojego mugola przyprowadził znajomą obok której się wtedy kręcił już z kilka tygodni. Ona była weganką chyba? Usiedli obok nas i nie mogłam zjeść jednego posiłku w spokoju, bo dziewczyna wszystko komentowała. Wszystko. Każde jajeczko, które ktoś położył na talerz, o skrzydełku kurczaka nie wspomnę. Po zwróceniu jej uwagi zaczął się długi wykład na temat zwierząt i ich traktowania i o tym jak ważne jest uświadamianie nieświadomych ;D To było słabe.

Mam koleżankę wege, została buddystką po poznaniu swojego chłopaka (już męża w sumie), też buddystę. Buddystom wiara nie pozwala jeść zwierząt, bo reinkarnacja. Przenocowali mnie i moje dwie koleżanki na weekend, a ich podejście bardzo mi się spodobało - u nich w domu nie mogliśmy jeść mięsa ani pić alkoholu. Ale jak wyszliśmy na miasto czy na pizze, to spokojnie siedzieli przy nas i nie mieli nic przeciwko, gdy koleżanka zamówiła pizze z szynką, a ja wypiłam kufel piwa. Bardzo pochwalam takie podejście - u nich w domu jest taka zasada i koniec, trzeba się dostosować. Ale w miejscach publicznych? Niech każdy je to, na co ma ochotę ;D

A słyszeliście o jeszcze bardziej radykalnej diecie a mianowicie o diety frutariańskiej? Zezwala ona na jedzenie głównie samych owoców, a dokładniej mówiąc tego co nie zabije samej rośliny. Pomidorki tak bo zrywając je z krzaczka tego krzaczka nie zabijamy. Ale marchewka to już roślina sama w sobie więc nope.

To nawet każdy normalny dietetyk i lekarz stwierdzi, że głupota totalna. Człowiek musi dostarczać sobie odpowiednie ilości substancji odżywczych - białka, węglowodanów, tłuszczy, witamin, mikroelementów. Frutarianom będzie brakowało co najmniej połowy tego, co powinni sobie dostarczyć. Dla mnie dietę owocową można położyć na tej samej półce, co dieta Dukana czy kopenhaska. A to bardzo niska półka ;D


Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png


s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png


img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg


img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg


Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.



Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png
 
Prefix użytkownikaSam Quest
Cześć!

Ostatnio wspominałam o tym na sb, mianowicie zaczęłam ograniczać mięso i mam w planach całkowite wyeliminowanie na przestrzeni najbliższych miesięcy.
Nie wiem czy jest za tym jakaś wielka ideologia. Po prostu jakoś mi tak źle teraz po tym jak zjem kurczaka czy świniaka.
Trochę też się nasłuchałam i miałam styczności z ubojem zwierząt i tak jak kiedyś średnio mnie to obchodziło, tak teraz jestem bardziej świadoma i nie chcę do tego przykładać ręki. Wiem, że nadal będą istnieć ubojnie, ale ja nie chcę napędzać tej machiny.

Na weganizm się nie zdecyduje, bo lubię jajka, miód i ser, ale mleka nie piję, z nabiału generalnie tylko ser, a jajka biorę od "kur szczęśliwych", czyli z mojej wsi, od babci lub sąsiadki.

Nie wiem czy to wyjdzie na stałe, czy tylko na próbę, ale eliminuję mięso i wprowadzam zamienniki, wprowadzając więcej kaszy, ciecierzycy, soczewicy.

No i chciałam zapytać czy mamy obecnie na stronie wegetarian lub weganów i czy macie jakieś wskazówki dla początkujących takie z własnego doświadczenia. :D
i.imgur.com/T8lLRQU.png


Ściana uznania i miłości


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png


Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.


www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_



i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif


Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.16