Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Prefix użytkownikaKHZP [on]
Świetny czarodziej
23.11.2017 20:26
Mikasa, a komentuję nowy arcik, a tak to ślęczę nad prezentacją na EDB...

Żywa legenda
23.11.2017 20:25
co tam,żuczki? Rain

Prefix użytkownikaKHZP [on]
Świetny czarodziej
23.11.2017 20:23
Wioletta, za chwilkę zerknę. Wrozka

Księżna Półkrwi
23.11.2017 20:21
Nowy fanart. Motylki

Rycerz Walpurgii
23.11.2017 19:51
Zireael, Facepalm

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 36573 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 34826 punktów.

3) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 31769 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 30673 punktów.

6) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 29424 punktów.

8) Limonka

Posiada 28147 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 28084 punktów.

10) Prefix użytkownikaania919

Posiada 26099 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Boże Narodzenie u mnie w domu
PaulaSmith
Założyłam ten temat już teraz, bo u mnie przygotowania do tego niezwykłego czasu w roku już ruszają. Wiem, że jest jeszcze sporo czasu, ale właśnie dlatego warto już pogadać o tym, żeby się zainspirować nawzajem - dekoracjami, prezentami czy jedzonkiem.

Zapraszam Was do tego, a już wkrótce pokaż Wam moje pierwsze dekoracje domowe, które będę robić jutro ;) są fajne bo kosztują tylko tyle, co drut florystyczny i nasz napad na okolicznw drzewka i krzewy ;)

Powoli wybieram też przepisy na święta, ale jak się tyle tego ogląda to powiem Wam, że wszystko by się zjadło ;)
Edytowane przez PaulaSmith dnia 13.11.2017 13:31

Prefix użytkownikaMikasa
Paula, nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć, co stworzyłaś! Ja niestety jestem manualnym trzylatkiem i żadne dekoracje mi nie wyjdą. Ale to będą moje (nasze) pierwsze święta "na swoim" i zastanawiam się, jak by tu przystroić dom. Wydaje mi się, że zrezygnujemy z takiej tradycyjnej dużej choinki, bo po pierwsze, nie mamy bombek, a po drugie, kto to będzie sprzątał... :D Ale lubię wszelkiej maści światełka, więc chyba skupię się na tym.

Jeżeli chodzi o gotowanie,to i tak na pewno będę u rodziców i zamierzam w tym roku nauczyć się, jak zrobić wigilijny barszcz. Dla mnie mogłoby nie być nic więcej, śniegu, prezentów i opłatka, ale BARSZCZ to życie, a moja mama robi cudowny, przepyszny i pikantny :D

chcesz bombki w prezencie na święta? XD
Wiolka.

i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Nie mogę się doczekać twoich ozdób Paula:) Osobiście, może kogoś to zdziwi, ale nie przepadam za robieniem ozdób świątecznych. W zeszłtm roku zrobiłam ich sporo, styropianowe bombki, choinki, kartki handmade, obrazki, ale poszło to wszystko na świąteczny kiermasz do szkoły syna. Do domu mi się tegi nie chce robićxD

Oczywiście stanie u nas choinka, mam taką około 2 metry, uwielbiam ją ubierać:) Do tego mamy mnóstwo światełek na okna i balkonbi naklejki na szyby.

Wigilie zawsze robie sama tylko dla naszej rodziny, dopiero w święta idziemy do rodziców.
Zawsze na wigilię robie barszcz z uszkami, karpia, po wigilii szałot, makówki, śledzie, bigos, marchewkę zasmażaną do karpia lub kapustę...
Ogólnie uwielbiam święta, ale w gronie najbliższej rodziny;)
naforum.zapodaj.net/thumbs/2214663ede08.jpg

Co by tu o mnie...
Jestem dość często na sbWiedzma
Mam postać w Hog, ale gram rzadko/wcale
Jestem 99% kluską (minus 1% za jedzenie Eat )

Na HPnet zajmuje się głównie...rysowaniem fan artów do galerii

zapodaj.net/images/f68ec58638a02.gif

Czasami piszę jakieś krótkie ff i biorę udział w konkursach i minizadaniach. Wszystko ku chwale Hufflepuffu!

DuszekKocham Halloween i mroczne klimatyDuszek

www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg

O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło

Znajdziesz mnie na:

mrauuuu Love
Ulubione anime - Noragami

linustechtips.com/main/uploads/profile/photo-241207.gif

Najciekawsze anime - Death Note

zippy.gfycat.com/WellwornAdoredIberianmidwifetoad.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif

Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif

Taaak, jestem stara xD Do tego cały ten podpis robiłam żmudnie na telefonie przez kilka godzinEyebrows
Dzięki za odwiedziny Hug

www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Prefix użytkownikagordian119
Ja również nie mogę się już doczekać :D W naszej rodzinie nigdy jakoś nie zakładało się zbyt wielu świecidełek na dom, kiedyś miałem taką świecącą na kolorowo gwiazdę, ale mi się popsuła :( Natomiast choinka to element obowiązkowy. Zawsze mieliśmy dwie- jedną w domu, drugą przed domem. Ubieranie ich to zawsze wielka frajda :D Zastanawiam się jak to będzie w tym roku, kiedy po raz pierwszy od 6 lat przy ubieraniu choinki nie będzie z nami mojej siostry i siostrzenicy, bo zawsze razem ubieraliśmy choinkę, ale też zapewne będzie fajnie :D Jeśli chodzi o wigilię to oczywiście rozumiem was, jeśli chcecie spędzać ją tylko w towarzystwie najbliższej rodziny, ale jak dla mnie spędzanie tej najważniejszej w roku kolacji w tak wąskim towarzystwie jest dość smutne. Zawsze lubię jak przyjeżdża do nas siostra i ciocia z rodzinami, i mam nadzieję że w tym roku też tak będzie. Bo kolacja wigilijna w trzy osoby zjedzona na szybko na rogu stołu to jednak nie jest to... Bez czego nie wyobrażam sobie wigilii? Na pewno bez opłatka. To chyba najpiękniejsza ze wszystkich naszych tradycji. Z potraw to na pewno obowiązkowo barszcz czerwony i pierogi z kapustą i grzybami. Karp też zazwyczaj jest, ale ja na jedzenie ryb jestem anty, więc bez tego bym przeżył xD Aaaa no a co do dekoracji, to zawsze lubiłem wyklejać gwiazdy z papieru. Takie duże. Jedna kartka A4 na jedno ramię gwiazdy. Dawno tego nie robiłem, więc może do tego wrócę... :D
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Wszyscy to robią, więc ja też wrzucę tu swoich ulubieńców xD

Marika_Chase która była tu ze mną od pierwszych chwil, Angelina Johnson za bycie najlepszą adminką i komentowanie moich ficków jezyk, Ewa Potter za bycie moim ideałem piękna i przemiłą osóbką <3, Inga Clinton za bycie Karyno-Grażko-Dżesiką, która wraz ze mną należy do tajnej rosyjskiej mafii, Bad wolf za bycie kołem napędowym dla moich ficków, kospirre za bycie księżniczką Slytherinu, Debbie za to że jest przesłodka <3, Shanti, która naciąga mnie na sówki i na olewanie :D, Helenkaa za humor, spam w grach i zabawach, pomaganie Rodzinie i bycie pojętną uczennicą Cwaniak, Violet-Horde- milusia i nie przestająca mnie zadziwiać <3

W Hogwarcie:

Gordian Stella
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Sam Quest
Kocham święta i uwielbiam ten klimat, który osobiście czuje już od listopada. Nie wiem co lubię w nich najbardziej, jedzenie jest super, ale u mnie w domu zawsze jest dobre jedzenie bo moja mama dobrze gotuje (czego nie można powiedzieć o mnie.
Zawsze spędzamy Wigilię u mnie na wsi, przyjeżdża siostra mojej mamy z rodziną, czasem jest jakiś niespodziewany wcześniej gość. Choinkę ubieramy w Wigilię rano i od kilku dobrych lat jest ona żywa i pełna słodyczy, więc bombki nie są potrzebne, do tego jak tylko ją ubierzemy to co jakiś czas ktoś dokłada swoje prezenty dla reszty. Ja jestem zarządcą stołu, odpowiadam za wystrój, dekoracje, rozdzielanie zadań. Między jedzeniem, a prezentami śpiewamy kolędy, każdy od najmłodszego lub najstarszego musi zacząć jakąś kolędę i potem lecimy tyle zwrotek ile znamy. Potem są prezenty i chociaż najmłodsza osoba ma już 16 lat to wszyscy cieszą się jak dzieci i gdy już są rozpakowane to każdy chwali się co dostał :D Po prezentach jest dalsze jedzenie, potem sprzątanie i kto chce idzie do kościoła, kto nie chce układa puzzle lub gra na xboxie. Takie mamy tradycje i od lat wygląda to podobnie i to jest najfajniejsze, bo zawsze jest ten schemat, który jest ogólnie poszerzany, a niczego nie odejmujemy od niego :D
W pozostałe dni po prostu się lenimy i spędzamy razem czas grając w gry, układając puzzle, oglądając bajki. Jest fajnie i za to kocham ten czas, bo spędzam go z rodziną.

Soory, że się tak rozpisałam, ale na samo przypomnienie sobie co i jak wygląda już mi się robi ciepło na serduszu i chwyta mnie rozrzewienie.

No i od tamtego roku jest nowa tradycja, którą mam zamiar kultywować, czyli wysyłanie kartek do HPnetowiczów, więc jak ktoś chce to chętnie wyślę! :D

Co do moich przygotowań to dzisiaj kupiłam duperele w Pepco i już czekam na grudzień co bym mogła już stroić mój pokój w Toruniu :D

i.imgur.com/yTI9vCO.jpg

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Mon Cher...

img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/enhanced/webdr03/2013/8/14/14/anigif_enhanced-buzz-17298-1376504784-27.gif

data.whicdn.com/images/65481698/original.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

38.media.tumblr.com/ea8b4b20e28e9d0561b5a263183171d3/tumblr_moynf14f8I1qdm4tlo1_500.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Kochanie, gdy jesteśmy razem w każdą noc jest jak w Halloween...

Prefix użytkownikaMikasa
Sam, zainspirowałaś mnie do odwiedzenia Pepco, ale w grudniu - pierwsza połowa listopada to dla mnie dużo za wcześnie na takie akcje... :D

Jeżeli chodzi o same święta, to ja nie przepadam za Wigilią. Cały ten rytuał, opłatek i czytanie fragmentu Biblii jest dla mnie zwyczajnie krępujące i męczące. Nie lubię tej "oficjalnej" częsci świąt.

Uwielbiam natomiast 25 i (w szczególności!) 26 grudnia, bo wtedy moja rodzina przechodzi w tryb relaksu totalnego, jest spokojnie, jest dużo jedzenia, zaprasza się znajomych i tę fajniejszą część rodziny (a nie nudne ciotki ;p) i jest po prostu przyjemna, beztroska impreza i nie trzeba się juz niczym przejmować, nigdzie gonić...Stres przemija, a barszcz zostaje :D

j.gifs.com/AnK63z.gif

Wioletta
A ja mam inaczej jak wy. Świąt nie lubię, najbardziej dzielenia opłatkiem bez czego niestety nie mogą się obejść w moim domu, a szkoda..

Ale nie po to tu piszę. Co do ozdabiania domu to mam lampki w pokoju na oknie, od środka które zawsze świecą się w święta, lampki na dworze. Na swoim oknie mam dodatkowo naklejki. Renifery, mikołaje itd. Nie wiem co w tym roku, bo szkoda mi odkleić Błędnego Rycerza.

Od tamtego roku mam sztuczną choinkę, którą wywalczyłam z mamą. XD. Chciałabym z niej całkiem zrezygnować, ale niestety.Co do naszych domowych tradycji to tak. Ubieranie choinki w Wigilię, to zawsze jest przestrzegane. Mimo braku postu, który został znieśiony, nie jemy mięsa tego dnia. W TV zawsze włączony jest Kevin, mimo, że już nikogo nie interesuje. Ja odpowiadam za nakrycie stołu, ubranie choinki, pakowanie prezentów, i rozdanie ich. Zawsze pakuje, stawiam pod choinkę, i po opłatku wręczam. :D Pomagam w gotowaniu, robię zawsze sałatki, i pierogi. jezyk Na Wigilii jest nas średnio dużo, ale zawsze tego dnia wpada rodzinka z prezentami i z życzeniami,

Co więcej hm...

Jest jedna rzecz, którą w święta lubię. Lubie kupować prezenty! Sprawia mi to radość, i ekscytuje mnie to. Nigdy nie wiem jak ktoś zareaguje. jezyk

Jak cos wymyślę to napiszę lub dopiszę.

PaulaSmith
Ja oczywiście kocham święta. U mnie w domu jest bardzo podobnie jak u Sam, Wigilię rozpoczynamy tradycyjnie fragmentem Pisma Świętego, kiedyś czytałam ja teraz przejął brat - uwielbiam to. Na życzeniach zawsze się wzruszamy i jest to niezwykły moment dla nas. Potem jemy pyszności - do moich obowiązków wigilijnych należy barszcz i uszka. W tym roku zamierzam dodatkowo zrobić gołąbki z kaszą gryczaną i grzybami z sosem grzybowym. O jedzeniu napiszę Wam jeszcze potem dokładniej xD Później następuje rozdanie prezentów, i tu mam jak Wioletta, z niecierpliwością zawsze czekam na reakcje na prezenty. Śpiewamy kolędy, często to jedyny dzień w roku, kiedy wyciągam gitarę i coś podgrywam. Gramy też w scrabble, słuchamy koncertów kolęd i oglądamy Kevina (jak mi się uda wszystkich na to namówić) xD
Kolejnym punktem, którego nie mogę się doczekać tego dnia jest pasterka - idziemy całą rodziną i zawsze sobie wtedy uświadamiam istotę tych świąt.
Kolejne dni spędzamy u Babci zazwyczaj, ale w tym roku chciałabym jeden z dni zrobić u siebie, ale zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie.

Co do poczynionych zakupów to przy okazji zdradzę Wam moją listę zakupionych prezentów, jednak dziś mam dla Was moje ODKRYCIE tegorocznych dekoracji świątecznych!!!! Dla tych, którzy nie mają lampek, a planują zakup, bądź dla tych, którym się stare przepaliły/znudziły/myszy je zjadły czy coś xD Ale do rzecyz to odkrycie to lampki led na DRUCIE! Do małych dekoracji rewelacja - nie trzeba szukać najbliższego kontaktu, bo są na baterie. I kosztowały 15 zł za 50 lampek led na 5 metrowym drucie. Po użyciu małych kompletów tak się nimi zachwyciłam, że kupiłam duży komplet na choinkę - koniec z kablami na drzewku, a drut wygląda super i delikatnie - POLECAM. Wrzucam przykładowe foto z tymi lampkami :

hurtowniaalfa.pl/8239-large_default/lampki-choinkowe-na-drucie-300-led.jpg

Prefix użytkownikaSarahis
Słodko tutaj, więc trochę będę się wyróżniać, bo wygląda na to, że jestem hpnetowym Grinchem. xD Nienawidzę świąt. Nie znoszę. Ostatnio specjalnie się zatrudniłam na ten okres, żeby mieć wymówkę do opuszczenia wigilii. W tym roku zamierzam wkręcić, że się uczę na sesję/jestem chora, bo jednak praca w tym okresie to masakra, a ludzie przez większość czasu zachowują się jak zwierzęta :/. Nie lubię niemal żadnych wigilijnych potraw oprócz barszczu, ale gotuje go sobie też w ciągu roku, więc nie jest to nic niezwykłego. Mam małą rodzinę (oprócz mamy i babci tylko dwóch wujków z rodzinami) i tak się złożyło, że ostatnio nawet oni nie przychodzą na kolację, bo niby "kolana bolą", "pogoda zbyt okropna, żeby przyjechać" i takie tam xD. Mimo iż moja mama proponowała, że po wujka pojedzie. Brr. Prezentów już od jakiegoś czasu nie dostaję, bo ciotki i wujkowie, janusze biznesu, wymyślili, że będziemy kupować prezenty TYLKO osobom do 18 r.ż., także od 3 lat mama mi przelewa świąteczne 200 zł i nara, MAGIA normalnie xD. Raz byłam na święta u chłopaka, ale widok karpi w wannie (?!), które niedługo potem zostają zarżnięte przy wszystkich trochę mnie zniechęcił. Co więcej, on ma bardzo tradycyjny dom, więc nie ma opcji, że nie jesz. NIE MA. Jak tylko jego mama zobaczy kogoś bez talerza, to zaraz się zaczyna, "czemu nie jesz?", "nie smakuje ci", etc... Horror. Ah, jedyny pozytywny aspekt całego tego zamieszania, to dekoracje - moja mama robi śliczne, jak mi przyśle to wstawię, bo serio fajnie wyglądają Eyebrows No i to, że jest wolne xD

pa1.narvii.com/5768/de5dc1d465b2dee65cdd1676f56c608571dcc717_hq.gif

37.media.tumblr.com/7506cc97d328cd40be33888df6806a5d/tumblr_n4okrj4nH41sd9fzbo3_500.gif

media2.giphy.com/media/m4XZiEEviqfGE/giphy.gif

78.media.tumblr.com/619df59e0b8c29713b31759b917d9d47/tumblr_o8nq9kHJLk1s8gfjqo1_500.gif

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."

68.media.tumblr.com/0591a913c5b7729a50e789c5aebab2d3/tumblr_oktrp9jlgQ1v9bduuo1_500.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m02cybOvUs1rpi5xmo1_400.png

68.media.tumblr.com/fb65f8668aab332bd52f36aee3b64140/tumblr_oktrp9jlgQ1v9bduuo2_500.gif

68.media.tumblr.com/b4d3bffde0f582441cb941812221af30/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o1_250.gif

68.media.tumblr.com/dd0ad589c031d665d1fdc8cedfc1a346/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o2_250.gif

68.media.tumblr.com/33cd5e872685388b7ea8b4797589912d/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o3_250.gif

68.media.tumblr.com/39555f0b38c057cd763183f320a02035/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o4_250.gif

<3<3<3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/dracula.jpg

<3

78.media.tumblr.com/719763adfd264be68a592c98d718edf7/tumblr_mo7f91cq5z1r7i5gpo3_500.gif

###

PaulaSmith
Sarahis Ty Grinchu :D

Ja już przygotowałam pierwsze dekoracje w domu, ich koszt to koszt drutu, który będę mieć jeszcze nadłuuugo - 11 złociszy w Castoramie i koszt lampek, które można ominąć, ja w zeszłym roku nie miałam tylu lampek. Ale za lampki wyszło 4x15 zł= 60 zł. Napadłam tuje rodziców i choinkę z tyłu domu, której nie widać :D Od kilku lat mam girlandy w domu, w zeszłym roku tuje były dodatkiem, w tym roku są podstawą girland. Dlaczego? Z dwóch powodów - 1. pięknie i długo pachną, a 2. to kwestia praktyczna, nie sypią się, jak igły. Dlatego dodałam trochę gałązek choinki, ale większość jest tui. Wiązałam sobie wszystko giętkim drutem, takim ala florystyczny i zobaczcie jak wyszło xD

Girlandy w kuchni:

funkyimg.com/i/2zmHK.jpg

Lustro w łazience:

funkyimg.com/i/2zmJR.jpg

W salonie zamiast girlandy postawiłam gałęzie w wiadrze:

funkyimg.com/i/2zmHJ.jpg

Z resztek gałązek porobiłam "bukirty" i wykorzystałam chyba wszystkie wazony w domu :D

funkyimg.com/i/2zmHH.jpg

Prefix użytkownikaHelenkaa
No to ja kiedyś też nienawidziłam świąt i rodzice mnie nazywali Grinchem soo xD Ale w tym roku mi się jakoś odmieniło (czyżby sam Santa Klaus mnie nawiedził?). W święta wkręciłam się już we wrześniu, jak usłyszałam słynne Last Christmas na you tubie. Postanowiłam prześcignąć wszystkie media itd i ja swoje życzenia złożyłam już 22 września xD Szaleństwo, tak wiem. Jak kiedyś omijałam szerokim łukiem wszystkie świąteczne działy w sklepach, tak teraz jestem tam pomału głównym kierownikiem xD.

Zawsze w pierwszy dzień świąt jeździliśmy do dziadków ze strony mamy, gdzie była cała nasza rodzinka, ale ostatnio się trochę pokomplikowało i już drugi rok tam nie pojedziemy. Przykre. Zależało mi na tym, bo choć nie lubiłam, jak wszyscy ciągnęli mnie za policzki i pytali o mojego "kawalera", to jednak to też była taka świąteczna tradycja. No cóż, to już ode mnie nie jest zależne....

W wigilię co prawda nie ma u nas 12 potraw, ale za to jest duża choinka (w tym roku będzie żywa :D), kominek i łosoś <3! No i nieodłączne rodzinne zdjęcie przy stole, na którym zawsze wyglądam jak początkująca narkomanka xD.
68.media.tumblr.com/b784a06492040610de3acf5d73d19c26/tumblr_ntp087arrf1takhpwo1_500.gif
uproxx.files.wordpress.com/2016/02/walking-dead-carl-eye.gif
media.giphy.com/media/GXC1gWUxfH4Pu/giphy.gif
media.tenor.com/images/5359cda27358aad52732803e498f8a7d/tenor.gif [/center]

Prefix użytkownikaViolet-Horde
Skoro wszyscy to ja tez!
Przez poprzednie dwa lata jeździłam z rodziną (mama, tata i siora) na święta do hotelu, bo moja mama stwierdziła, że ma dosyć szykowania tego wszystkiego, bo w nerwice popadnie i powiem szczerze, że mimo wszystko było cudownie. Atmosfera była świąteczna, a jedzenia może nawet lepsze niż w domu.
W tym roku stwierdziłam, że skoro Wigilia organizowana jest u mnie w domku i cała rodzina się zjedzie to i ja spróbuję się wkręcić... Uwielbiam wszelkie świąteczne ozdoby, a najbardziej wszelkie światełka! Z Gabrysią męczymy mamę za kazdym razem gdy gdzies jestesmy o wszelkie dekorację.

U mnie prawie nigdy nie ma 12 potraw, ale jest zawsze karp, choinka (sztuczna, ale jest) oraz jemioła! Po tym moja siostra daje popis swoich zdolności tanecznych i muzycznych, fałszując kolędy, ale i tak wszyscy biją jej brawa jakby właśnie zaśpiewała arię operową xD
Także polecam święta w wydaniu mojej rodziny Love
,,Uciekaj póki możesz... Dogonimy cię, ale przynamniej schudniesz przed śmiercią"

78.media.tumblr.com/645a0fb9d120199e7666dd51e798b6e2/tumblr_o6grf11Bnk1qdm4tlo1_500.gif

,,Wykrzycz porażkę, wypłacz ją. Następnie wstań i zrób coś by następnym razem nie musieć zdzierać gardła.''

k31.kn3.net/F8D3A2C3C.gif

Przestanę ubierać się na czarno, gdy wymyślą ciemniejszy kolor

68.media.tumblr.com/d31a60c0e66310b69c6791282659bc74/tumblr_nyum5zyi041rp0vkjo1_500.gif

Prefix użytkownikaMikasa
Zainspirowałyście mnie do planowania i w ostatnich dniach przedyskutowałam z Gryfonem kwestię dekorowania naszego mieszkanka. Uzgodniliśmy, że nie ma sensu brać dużej choinki. Pozostaniemy przy stroikach i światełkach, a jako że on ma raczej wywalone,to dostałam pełną swobodę w podejmowaniu decyzji :D Moja mama zapewne całe święta będzie mi wypominac, że u mnie nie ma choinki, ale na szczęście nie muszę się tym przejmować :D

Moje bardzo wstępne plany to ozdobienie szyb (sztuczny śnieg, naklejki?), malutka sztuczna choinka na szafkę nocną i moc światełek.

Paula - szalejesz! Widać, że nie możesz doczekać się świąt. A Twój piesek nie ma nic przeciwko? :D

j.gifs.com/AnK63z.gif

PaulaSmith
U nas staramy się żeby było 12 potraw, ale i chleb się do tego zalicza. Na wigilię staramy się piec swój chleb, a powinność ta spada na mojego męża :D Co u nas można zjeść?
- karp
- sałatka warzywna
- barszcz
- uszka
- śledzie x2
- kapusta z grzybami
- domowy chleb
- ćwikła
- kompot z suszów
- gołąbki z kaszą gryczaną i suszonymi grzybami
- tort makowy
- ciasta 2/3
- i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałam :D

Może macie jakąś potrawę regionalną czy taką bardziej Waszą? Chętnie wprowadziłabym coś nowego na wigilię u nas ;)

Wracając jeszcze do dekoracji to zawsze kusi mnie sztuczny śnieg na szyby, ale: u mnie wszędzie firany, więc średni byłoby to widać, i potem mycie okien średnio mnie zachęca, zwłaszcza, że okna myję przed świętami xD

A mój piesek nie ma żadnego problemu z dekoracjami, w końcu jest najlepsiejszy na świecie :D Ale pamiętam, że moja Mama któregoś roku miała choinkę w naturalnych dekoracjach między innymi pierniczkami i rodziców pies wszystkie, które sięgnął to zjadł :D

Prefix użytkownikaSarahis
gałęzie w wiadrze

Jak to poetycko zabrzmiało xD

PaulaSmith napisał(a):

A mój piesek nie ma żadnego problemu z dekoracjami, w końcu jest najlepsiejszy na świecie :D Ale pamiętam, że moja Mama któregoś roku miała choinkę w naturalnych dekoracjach między innymi pierniczkami i rodziców pies wszystkie, które sięgnął to zjadł :D

xD

Dodam coś od siebie, co do pupilka :D Trochę offtop :<
Dostałam mojego psa ok 10 lat temu, miesiąc przed świętami. Był wtedy takim ślicznym słodkim kruczoczarnym szczeniaczkiem, a ja się nim jarałam jak kościoły w Norwegii, bo to był pierwszy piesek taki mój-mój. No i w każdym razie postanowiłam, że wiecie, rodzina przyjeżdża, to się nim przed wszystkimi pochwalę i kupiłam mu cudowną czerwoną, welurową wstążkę żeby zawiązać mu kokardę na szyi. Niestety, dwa dni przed wigilią dostał pierwszej pchły i tak go swędziało, że wygryzł sobie OGROMNĄ dziurę na dupie. Ostatecznie całą wigilię siedział smutny, w obroży przeciwpchłowej i z łysą dupą. Co więcej polizał wszystkie cukrowe sopelki na dole choinki (na szczęście u mnie panuje zasada, że słodycze z choinki je się PO świętach) - był na tyle cwany, żeby nie robić tego przy wszystkich, ale babcia go w końcu przyłapała.

Może ktoś ma jeszcze jakąś wigilijną historyjkę, niekoniecznie z pupilami? :D Świąt nie lubię, ale chętnie poczytam Eyebrows

pa1.narvii.com/5768/de5dc1d465b2dee65cdd1676f56c608571dcc717_hq.gif

37.media.tumblr.com/7506cc97d328cd40be33888df6806a5d/tumblr_n4okrj4nH41sd9fzbo3_500.gif

media2.giphy.com/media/m4XZiEEviqfGE/giphy.gif

78.media.tumblr.com/619df59e0b8c29713b31759b917d9d47/tumblr_o8nq9kHJLk1s8gfjqo1_500.gif

"Mój związek się zakończył. A dokładniej, zniknęły moje koty, które były dla mnie jak dzieci, co nie każdy będzie w stanie zrozumieć. Nie jestem osobą, która jest w stanie odnosić się emocjonalnie do żywych istot, ale byłem bardzo przywiązany do swoich kotów, być może dlatego, że były jedynymi ludźmi, którzy nie mogli mnie osądzić, bo nie potrafią mówić."

68.media.tumblr.com/0591a913c5b7729a50e789c5aebab2d3/tumblr_oktrp9jlgQ1v9bduuo1_500.gif

25.media.tumblr.com/tumblr_m02cybOvUs1rpi5xmo1_400.png

68.media.tumblr.com/fb65f8668aab332bd52f36aee3b64140/tumblr_oktrp9jlgQ1v9bduuo2_500.gif

68.media.tumblr.com/b4d3bffde0f582441cb941812221af30/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o1_250.gif

68.media.tumblr.com/dd0ad589c031d665d1fdc8cedfc1a346/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o2_250.gif

68.media.tumblr.com/33cd5e872685388b7ea8b4797589912d/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o3_250.gif

68.media.tumblr.com/39555f0b38c057cd763183f320a02035/tumblr_mv1ghxtY7q1svh2x9o4_250.gif

<3<3<3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/dracula.jpg

<3

78.media.tumblr.com/719763adfd264be68a592c98d718edf7/tumblr_mo7f91cq5z1r7i5gpo3_500.gif

###

Prefix użytkownikaIlly
U mnie w domu pies będzie na święta już po raz dziewiąty i nigdy specjalnie nie sprawiał problemów, no może poza tym, że opłatkiem podzielić się nie chciał, a i o północy bardzo małomówny bywał. No, ale jeżeli chodzi o zjadanie choinkowych dekoracji mogę go określić mianem złotego psa - nigdy nie tknął niczego 😊 Jednak w moim domu był inny amator świątecznych ozdóbek, a byłam nim ja. Jako dziecko upodobałam sobie przecudowne, błyszczące choinkowe dzwoneczki ze... styropianu. Moja rodzina miała ze mną trzy światy, kiedy próbowała mnie powstrzymać od pożarcia ich. A że ja jestem człowiekiem upartym i łatwo się nie poddaję, to wychodziło różnie. Do dziś mamy te poobgryzane dzwonki. No cóż, zawsze miałam nietypowe wymagania żywieniowe, grunt, że nie upodobałam sobie szklanych bombek jezyk

Prefix użytkownikaMikasa
To ja jeszcze opowiem o naszej rodzinnej tradycji, z którą nigdzie indziej się jeszcze nie spotkałam, może ktoś zna?

Otóż u nas zawsze są domowe uszka, robi je mama lub babcia. I w jednym z uszek ukryty jest grosik. Tak, nasz zwykły złoty grosik. Później, w trakcie jedzenia, wszyscy jedzą barszcz uważnie i z namaszczeniem, a ten, kto znajdzie grosik, ma mieć szczęście w finansach w kolejnym roku :D Problem w tym, że właściwie nigdy nie pamiętamy, kto wylosował pieniążka rok wcześniej, więc nie jesteśmy w stanie zweryfikować mocy tej tradycji ^^

U kogoś z was się to kultywuje może?

j.gifs.com/AnK63z.gif

PaulaSmith
Oooo u nas jest tak samo z tym grosikiem w uszkach ;) U nas zazwyczaj Tata na niego trafia ;) najśmieszniejsze jest, że uszek jest dość sporo i jemy je na początku z barszczem, ale nigdy nic nie zostaje bo.każdy pieniążka szuka, a potem wszyscy najedzeni xD

Ja zmienię kierunek - prezenty! Uwielbiam je dawać, wymyślać i czekać na reakcję obdarowanych. Macie pomysły na ten rok? Ja już większość mam, oto moje pomysły:
- voucher na rehabilitacyjne masaże dla teściowej, bo jej szkoda pieniędzy, a mega jej się przyda, trochę kosztują ale składamy się z siostrą męża
- mąż od roku mi mówi, że by sobie postrzelałz wiatrówki, więc wymyśliłam mu voucher na strzelnicę
- dla rodziców bilety na koncert
- termofor dla zmarźlucha czyli dziewczyny brata
- miarki do pieczenia jako dodatek do prezentu dla Mam
- książka z ulubionej serii Mamy
- kalendarz z naszymi zdjęciami dla Dziadków i Rodziców
- lot balonem dla brata edit : lot.balonem będzie na jego urodziny jednak xD więc pomyślałam o jakiejś fajnej grze planszowej dla dorosłych, bo.lubimy tak spędzać wieczory
I tyle póki co ;) A Wy jak stoicie z prezentami? ;)
Edytowane przez PaulaSmith dnia 21.11.2017 11:07

Prefix użytkownikaIlly
Moje dwie siostry wyszły za mąż a trzecia ma chłopaka, dlatego W tym roku mamy losowanie. Ja wylosowałam mamę, a moja najstarsza siostra tatę, dlatego chcemy im kupić dopasowane prezenty. Myślimy o medalikach, krzyżykach

PaulaSmith
Jako, że większość moich prezentów już mam ogarniętych powoli nadchodzi kolejny etap, który uwielbiam pakowanie - oto moje inspiracje na ten rok, zdjęcia pochodzą z pinteresta xD

funkyimg.com/i/2zAta.jpg

funkyimg.com/i/2zAtb.jpg

funkyimg.com/i/2zAtc.jpg

funkyimg.com/i/2zAtd.jpg

funkyimg.com/i/2zAte.jpg

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: