Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wielki mag
11.12.2018 13:00
Dino

Żywa legenda
11.12.2018 12:45
Rany, jak cudownie siedzieć w domu ;d i nie wyobrażam sobie nudy, przecież w domu zawsze jest coś do zrobienia

Szef Biura Aurorów
11.12.2018 12:15
Dino

Księżna Półkrwi
11.12.2018 11:46
Livka, Krzywolap

Strażnik Teksasu
11.12.2018 11:46
Wioletta, Kotek

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 56841 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 46611 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41375 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 37362 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 33017 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 32323 punktów.

7) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30863 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29553 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac I Turnieju Fan Art
Prefix użytkownikaAlbus Dumbledore
To właśnie w tym temacie możecie umieszczać swoje oceny prac, w poszczególnych etapach.

LINK DO PRAC

Zasady oceniania
1. Oceniający wybiera trzy najlepsze prace i argumentuje swój wybór (min. 5 zdań). Prace otrzymują odpowiednio: 3 punkty - I miejsce, 2 punkty - II miejsce, 1 punkt - III miejsce.
2. Członek jury wybiera trzy najlepsze prace i argumentuje swój wybór (min. 5 zdań). Prace otrzymują odpowiednio: 4 punkty - I miejsce, 3 punkty - II miejsce, 2 punkt - III miejsce.

Jury w składzie:
Katherine_Pierce
PaulaSmith
Wioletta

Szablon oceniania dla jury(z którego również możecie korzystać):
1) Pomysł - 10 pkt
2) Zgodność z tematem - 10pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - 20pkt
4) Jakość/staranność - 5pkt
5) Ogólne wrażenia - 10pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów/55 możliwych
Edytowane przez Prefix użytkownikaKatherine_Pierce dnia 14.12.2017 09:30

Sam Quest
Głosowanie w Eliminacjach - 14.12.2017 - 15.12.2017 do godziny 22:00

Motyw przewodni: "Idą święta"
Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

data.whicdn.com/images/253868770/original.gif

- Używasz sarkazmu by odsuwać od siebie ludzi.
- A jednak nadal tu jesteś.

www.outerplaces.com/images/user_upload/jj%20quotes2.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Brodata Samica

www.harry-potter.net.pl/images/articles/sam.png

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
Zaczynamy :D
Zacznę od tego, że wszystkie prace są piękne więc zdecyduje szablon:

Praca A
Ładna praca, ale jak na moje za mało świąteczna. Po prostu jest sobie fajny Harry w szaliku, w którym łaził cały rok. Dlatego moja ocena za zgodność z tematem nie będzie powalała.

1) Pomysł - 4 pkt - po prostu Harry Przepraszam
2) Zgodność z tematem - 7 pkt - Daję tylko za napis na sweterku
3) Technika - 14
4) Jakość/staranność - 4 pkt
5) Ogólne wrażenia - 6 pkt
6) Ocena ogólna: 35/55 możliwych

Praca B
Naprawdę piękna praca i jak tylko ją zobaczyłam to się zakochałam :D Kolorystyka, dbałość o szczegóły <3 cudo. Plus ta data... to dwa miesiące po śmierci Lily i Jamesa Przepraszam sen Harry'ego czy magia świąt? Ale właśnie to mnie wzruszyło

1) Pomysł - 9 pkt - piękne, Lily, James i Harry zawsze chwytają mnie za serce
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - no tu nie ma o czym dyskutować :D
3) Technika - 18 pkt
4) Jakość/staranność - 5 pkt
5) Ogólne wrażenia - 8 pkt
6) Ocena ogólna: 50/55 możliwych

Praca C

Praca bardzo ładna i staranna. Mało oryginalna, jednak też nie pospolita. Taka... wyróżniająca się na plus pomysłem jednak też nie jest w czołówce.

1) Pomysł - 8 pkt
2) Zgodność z tematem - 10 pkt
3) Technika - 14 pkg
5) Ogólne wrażenia - 7 pkt
6) Ocena ogólna: 43/55 możliwych

Praca D

Rozbawiła mnie ta praca :D Właśnie tak sobie wyobrażałam Hagrida z jego "pupilkiem" :D Bardzo mi się podoba choć praca mało staranna.

1) Pomysł - 10 pkt (rozbawiło mnie to niemiłosiernie xD )
3) Technika - 15 pkt
4) Jakość/staranność - 3 pkt
6) Ocena ogólna: 45/55 możliwych

Praca E

Piękna praca, jedyna którą potrafię przyporządkować do właściciela jezyk Jednak mimo tego iż jest naprawdę śliczna, staranna no i profesjonalna, to trochę traci na pomyśle. Znaczy jakbym zobaczyła ją samą to byłabym zachwycona, jednak na tle innych prac (mimo iż wyróżnia się jakością) pomysłowość się nie wyróżnia :/

1) Pomysł - 7 pkt
3) Technika - 20 pkt
5) Ogólne wrażenia - 9 pkt
6) Ocena ogólna: 51/55 możliwych

Praca F

Ładna, choć nie wiem czy to Ginny czy Lily. Po prostu sobie ładna buzia we świątecznej czapce. Traci na pomyśle niestety :/

1) Pomysł - 5 pkt
2) Zgodność z tematem - 9 pkt
3) Technika - 15 pkt
6) Ocena ogólna: 40/55 możliwych

Praca G

Prosta praca jednak wykonana na tyle starannie, że nie jest to coś co "każdy dałby radę tak zrobić". Dla mnie pomysł najbardziej oryginalny, podoba mi się brak przesytu, a wysyła fajną treść. Trochę traci na zgodności z tematem, bo niestety trochę za mało świątecznych akcentów, z drugiej strony właśnie brak przesytu to to co mi się na pierwszy rzut oka spodobało

1) Pomysł - 10 pkt!!! KOCHAM :D Mega proste za to bardzo oryginalne. Najbardziej oryginalna praca xD
2) Zgodność z tematem - 8 pkt
3) Technika - 19 pkt
5) Ogólne wrażenia - 10 pkt
6) Ocena ogólna: 52/55 możliwych

Praca H

Bardzo ładna praca i podoba mi się przedstawienie tego. Jednak jak na moje za dużo RÓŻU xD wątpię czy Harry po przygodach z Dolores chciałby mieszkać w tak różowym miejscu. Chyba, że to efekt światła w jakim zrobione zostało zdjęcie.

1) Pomysł - 9 pkt
3) Technika - 18 pkt
6) Ocena ogólna: 48/55 możliwych

Czyli tak:
I miejsce i 4 pkt: praca G
II miejsce i 3 pkt praca E
III miejsce i 2 pkt praca B
Edytowane przez Prefix użytkownikaKatherine_Pierce dnia 14.12.2017 09:52
Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaKrnabrny
Dobra, drodzy autorzy, nie czytajcie, bo i tak u każdego się o coś doczepię i popsuję wam dzień i na co wam to? Generalnie gdyby Kah nie dawała punktów chyba bym nie ocenił, ale ciii - żeby jjuż nie bredzić (ta, ja i brak bredni) przejdźmy do meritum.

Praca A
Zgadzam się z Kath iż trochę mało tematu świąt w tej pracy przez co nawiązanie do tematu w stosunku do większości pozostałych prac jest słabsze. Kolejna rzecz na którą zwróciłem uwagę to okulary, gdzie jedno szkło wydaje się większe i dziwnie to wygląda. Tak naprawdę praca szczególnie nie odpycha, ale niestety tego czegoś też nie ma. Tylko i aż w miarę poprawna. Tło moim zdaniem nie wyszło byt dobrze - raz jaśniejsze, raz ciemniejsze, tam gdzieś miały być małe płatki śniegu czy mi się zdaje? W każdym razie...I na tym zakończymy :D

1) Pomysł - 3 pkt
2) Zgodność z tematem - 1 pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - 0 punktów bo czuję się kompletnie niekompetentny, aby to oceniać.
5) Ogólne wrażenia - 4 pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (pomijając TECHNIKĘ) 11/35 możliwych

Praca B
Praca robi na mnie dobre wrażenie, a skoro pierwsze wrażenie jest najważniejsze to to chyba dobra oznaka. Muszę pochwalić za pomysł, poza pokazaniem świąt (choinką, ozdobami, prezentami) mamy też rodzinę ?Potterów?, która spędza razem czas. Bardzo to do mnie przemawia, bo Boże Narodzenie to święta rodzinne, a na większości prac mamy jednak pojedyncze postacie, także dla mnie rodzinka to plusik.Dodatkowo ta data na którą zwróciła Kath, bo sam bym tego nie zrobił - naprawdę intrygujące. Fajna kolorystyka, generalnie całość robi dobre wrażenie.
1) Pomysł - 8 pkt
2) Zgodność z tematem - 8 pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem!
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 29/35 możliwych

Praca C
Muszę przyznać, że niezbyt mi się podoba, coś mnie lekko odpycha od tej pracy. Niby nie jest specjalnie brzydka czy niestaranna, ale taka jakaś - banalna? I chyba trochę mało Potterowa - to ma być chyba Ginny, ale tych elementów z serii mogłoby być ciut więcej. Oczywiście to tylko mój odbiór, wiem, że każdy ma prawo do własnej wizji. No w każdym razie jak jest środek skali ocen to jestem trochę bardziej na lewo niż na prawo.
1) Pomysł - 4 pkt
2) Zgodność z tematem - 4 pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - Ale to już było, już się coś mówiło, zdania ja nie zmieniam, tego nie oceniam!
5) Ogólne wrażenia - 3 pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 15/35 możliwych

Praca D
Praca wywołała uśmiech na mojej twarzy. Nie wpadłbym na to, w pewien sposób mnie zaskoczyło. Oczywiście, Hagrid musiał zadbać by nawet Aragog miał godne święta - kochany olbrzym. Widać pomysł, moim zdaniem bardzo dobry. Ciężko mi napisać piąte zdanie, więc wymyśliłem je na siłę - obraz zawiera też element tajemnicy, ciekawe co takiego Hagrid podaruje Aragogowi?
1) Pomysł - 7 pkt
2) Zgodność z tematem - 5pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - A ja wcale się nie zmienię, tej kategorii nie ocenię!
4) Jakość/staranność - 3pkt
5) Ogólne wrażenia - 7pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 22/35 możliwych

Praca E
Wydaje mi się, że praca jest bardzo staranna i dobra pod względem wykonania. Zatem pierwsze wrażenie fajne. Co do pomysłu - jakiś na pewno był, może niezbyt innowacyjny, ale w miarę dobry. Obrazek bardzo świąteczny. Generalnie praca mi się podoba.
1) Pomysł - 5 pkt
2) Zgodność z tematem - 7pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - Tak jak wyżej
5) Ogólne wrażenia - 8pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 25/35 możliwych

Praca F
Muszę przyznać, że gdybym nie zobaczył tej pracy na portalu o HP nie powiązałbym jej z HP. Mały minusik, niestety jeden z dwóch. Wygląda jakby nie miała nosa - może to Voldemort w peruce? Albo jakby postać strzelała focha. Wybaczę, bo też zawsze miałem problem z rysowaniem nosów, więc w zupełności rozumiem. Ogólnie rzecz biorąc mój odbiór jest pozytywny.
1) Pomysł - 3 pkt
2) Zgodność z tematem - 3pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - Tutaj punktów nie odbieram, za tą kategorię się nie zabieram.
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 15/35 możliwych

Praca G
Muszę przyznać, że pomysł jest oryginalny, ale mało nawiązań do świąt. Zatem to miecz trochę obosieczny. Praca prosta, choć ciekawa. Na pewno inna od reszty prac. Generalnie bardziej na plus niż na minus.
1) Pomysł - 7 pkt
2) Zgodność z tematem - 3 pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - Nie oceniam
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 21/35 możliwych

Praca H
Fakt, dużo różo jak słodko. Plus, że to druga praca na której zaakcentowano, że Boże Narodzenie to rodzinne święta. Muszę przyznać, że praca zgodna z tematem, widać pomysł. Ogólne wrażenie jest pozytywne. Jest OK :D.
1) Pomysł - 7 pkt
2) Zgodność z tematem - 7 pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - Bo ja jestem chłopak szczery, nie oceniam bez kozery :)
4) Jakość/staranność - 2.9 pkt
5) Ogólne wrażenia - 5pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów (BEZ TECHNIKI) 21.9/35 możliwych

Podium:
i.imgur.com/3vhLQHW.png
Edytowane przez Prefix użytkownikaKrnabrny dnia 14.12.2017 17:26

www.harry-potter.net.pl/images/articles/krnabrny.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aehwnqq.pngs2.ifotos.pl/img/Zaznaczen_aenawhs.png

s2.ifotos.pl/img/Screensho_awsqanq.png

Prefix użytkownikafuerte
Pozwolę sobie nie korzystać z szablonu oceniania, ale napiszę wszystkie oceny prosto z serduszka.

PRACA A

Rysunek jest na pewno bardzo ładny, estetyczny i widać, że autor czy też autorka ma talent plastyczny. Z jednej strony faktycznie jest jakoś mało świątecznie, ale z drugiej mnie się te ich szaliczki zawsze kojarzyły mocno z zimą i Bożym Narodzeniem, także jestem w stanie to przełknąć. Widać, że praca została wykonana starannie, że się autor postarał i nie zrobił tego na tzw. odwal się. Wadę jaką widzę, to to, że mam uzasadnić na pięć zdań, a już nie wiem co napisać, bo na rysunku się faktycznie mało dzieje. Może napiszę, że fajnie wyszły oczy, bardzo intensywnie. Estetycznie jest myślę super, tylko no po prostu trochę jakby za mało się dzieje.

PRACA B

Tu się za to dzieje dużo, na pewno pod względem kolorów. Jak zobaczyłam tę pracę, to zrobiło mi się od razu ciepło i przyjemnie i może też trochę smutno, no bo wiadomo, jaki Potterów spotkał los. Props jest za kota, że tam sobie leży na dywanie, chociaż myślę, że najprędzej leżałby na jakimś kartonie, ale wybaczam. Autor może nie ma kota, czy coś, to nie wie. Mimo tego że jest sporo kolorów i to dość intensywnych, to nie mam wrażenia, że coś się zlewa albo, że czegoś jest za dużo. Pasuje mi to do klimatu świąt i ja ten klimat czuję i czuję emocje.

PRACA C

A to jest bardzo fajne. Bardzo proste przy tym i w sumie wiem, że taka powściągliwość w używaniu kolorów, to ma oddać tutaj, że śnieg i że zima i, że pada. Ale w sumie trochę szkoda, że jednak nie ma więcej tych kolorów. Nie chodzi mi tu o tło w bombce, ale poza nią, jakby co. I myślę sobie, że o ile wykonanie jest przez ten brak kolorów chyba jednak gorsze od pozostałych prac, to jednak pojawił się faktycznie motyw mocno świąteczny. Na pewno bardziej niż w pracy A. Ale tak jak pisałam, no czegoś mi jednak brakuje, trochę za mało poza tą bombką się dzieje.

PRACA D

Ogólnie nie lubię pająków i nie wyobrażam sobie, jak takie stwory mogłyby obchodzić w ogóle święta, ale faktycznie wiem, że Hagrid miałby na ten temat inne zdanie. Pomysł jest absolutnie super, widzę tu jakąś kreatywną postać, która za tym stoi. Hagrid chyba jeszcze młody, bo brodę zgubił. Tak czy siak - kolory ciemne i smutne, ale to jama Aragoga, więc nie narzekam i rozumiem. Trochę się jednak te światełka, czy girlanda, czy co to tam jest zlewa z tą czarną otchłanią kredki i to mnie może trochę razi, ale ogólnie uważam, że pomysł do tej pory jest najbardziej "jakiś".

PRACA E

Tu już widzę wyższą szkołę jazdy. No fajne to jest. Już samo to, że tam jest Zgredek, to to robi robotę. Widać dużą dbałość o szczegóły, nawet jak się spojrzy na wzorki na bombkach, czy stroiku. Zgredek przygotowujący ten stroik, i Zgredek z dwiema różnymi skarpetkami, no to jest kurczę cały Zgredek. Choinka tylko trochę blado przy tym Zgredku wypada, ale jakby samo jego stworzenie wystarcza, żeby się przekonać o talencie autora. Tylko tak sobie kminię z tym niebem gwiaździstym, czy to znaczy, że on siedzi na dworze w te święta?

PRACA F

Ładne to jest, ale znowu mam ten sam problem, że mało się dzieje. A jako osoba zupełnie nieutalentowana plastycznie nie lubię, kiedy się nie dzieje, bo nie lubię oceniać umiejętności, bo wszyscy ludzie na ziemi mają w tym temacie większe niż ja. Oczy są ciekawe, pewnie gdybym oglądała więcej fanartów, to bym wiedziała, że to czyjś znak rozpoznawczy (w sensie autora), a tak to nie wiem. Ale fajnie, że nie poszło to w kierunku tzw. chińskiej bajki. Czapka mikołaja wskazuje na ten klimat, ale niewiasta jakaś taka smutna. No i ta czapka się niestety trochę kolorem zlewa z kolorem włosów.

PRACA G

O kurczę, podoba mi się to. Podoba mi się pomysł i odebranie dość dosłownie tematyki tego etapu. Niby dosłownie, a jednak po magicznemu, czyli tak, jak ma być. Kolorystycznie surowo, mógłby się od biedy jakiś papirusowy kolor wkraść, ale nie będę narzekać. No pomysłem jestem zachwycona, te święta to idą prawie jak tak Mojżesz przez Morze Czerwone. Od razu wiadomo o co chodzi, bazgranie tych literek po bokach też musiało być karkołomne. No faworyt mój.

PRACA H

W pierwszej kolejności chciałabym zauważyć, że autora mocno poniosła fantazja, gdyż Ginny jest tu dobrą sztuką w wieczorowej sukni. Na tym rysunku widać przynajmniej, dlaczego miała takie powodzenie. Pomysł podobny jak z pracą B, jest rodzinnie, jest fajnie. Podoba mi się, że to chłopaki ubierają choinkę, a Lily sobie siedzi i nadzoruje. Girl power, wiadomo. Może z tego rysunku bije mniejszy klimat świąt (pewnie przez to równouprawnienie), ale jest coś ciepłego jednak. Jest rodzinnie, wszyscy są szczęśliwi, Harry pewnie najbardziej. Tylko myślę sobie, że on by się przenigdy nie zgodził na te różowe ściany w domu.

To podium nieszczęsne. Nie wiem, co mam zrobić, wszystko mi się podoba.

I miejsce - PRACA G

Wahałam się, bo trochę surowo i w ogóle. Ale tak sobie myślę, że te literki to musiała być drobnica i ktoś na to jednak poświęcił sporo czasu. No i pomysł mi się podoba. Nie ma przecież żadnej postaci, a jednak się zwraca na to uwagę i to ciekawi.

II miejsce - PRACA E

Za szczegóły, za Zgredka, za to, że widać mnóstwo pracy włożone w tę prace. I za to, że jest zagadka w postaci tego, gdzie Zgredek spędza święta.

III miejsce - PRACA B

Czuję klimat, czuję, że autor się też napracował (nie żeby się inni nie napracowali) i nie wiem, coś jest takiego, że mnie przekonuje. Coś się przede wszystkim dzieje, no i jest kot.

Tak czy siak, wszystkie prace są super i mamy dużo utalentowanych ludzi na stronie i to też cieszy. Obiecuję, że teraz zacznę częściej zaglądać do fanartów.

did you mean it when you said I was pretty?

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

media.giphy.com/media/1jaLC4WQbqhLZCVnTC/giphy.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

I can't stop judging everything you do
But I can't get enough of you

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaCoSieDzieje
Praca A:
1) Pomysł - 2 pkt, jak dla mnie nic nadzwyczajnego. Praca rysowana po to, by była.
2) Zgodność z tematem - 3 pkt, temat niby się zgadza, ale jedyny świąteczny element to napis. Jak dla mnie realizacja po najmniejszej linii oporu.
3) Technika - 10 pkt, podoba mi się tło. Zostało bardzo ładnie namalowane. W sumie to jeden z nielicznych plusów tej pracy.
4) Jakość/staranność - 4 pkt, nic dodać, nic ująć.
5) Ogólne wrażenia - 2 pkt, Harry z napisem. Ładne tło.
6) Ocena ogólna: 23/55 możliwych

Praca B:
1) Pomysł - 6 pkt, tu już lepiej.
2) Zgodność z tematem - 6 pkt, wszystko się zgadza. Wszystko jest w normie.
3) Technika - 15 pkt, widać, że autor spędził nad pracą dużo czasu.
5) Ogólne wrażenia - 7 pkt, mały Harry raczej nie miał okularów!
6) Ocena ogólna: 38/55 możliwych

Praca C:
1) Pomysł - 3 pkt, jakiś pomysł to zawsze jest...
2) Zgodność z tematem - 4 pkt, święta, ale czy coś więcej?
3) Technika - 11 pkt, szacunek za tło.
4) Jakość/staranność - 4 pkt, trochę niedokładne zdjęcie
5) Ogólne wrażenia - 5,5 pkt, tło!
6) Ocena ogólna: 27,5/55 możliwych

Praca D:
1) Pomysł - 7 pkt, ulka, czy to ty?
2) Zgodność z tematem - 4,5 pkt, gdyby ta praca wylądowałaby na stronie fanclubu Star Wars lub Percy'ego Jacksona nie widziałbym różnicy.
3) Technika - 12 pkt, trochę za dużo bieli.
4) Jakość/staranność - 3,5 pkt, biel i zdjęcie przy złym oświetleniu.
5) Ogólne wrażenia - 8 pkt, uśmiechnąłem się nawet.

Praca E:
1) Pomysł - 6 pkt
2) Zgodność z tematem - 6 pkt, Zgredek na pewno wie dlaczego tak.
3) Technika - 16 pkt, ładne pisaki, ale wolę pastele.
4) Jakość/staranność - 4 pkt, gwiazdki mogły być bardziej równe.
5) Ogólne wrażenia - 7 pkt, nie podoba mi się choinka niestety.
6) Ocena ogólna: 39/55 możliwych, choinka boli moje oczy.

Praca F:
1) Pomysł - 3 pkt, kto to?
2) Zgodność z tematem - 4,5 pkt ten sam problem co w pracy D.
3) Technika - 12 pkt, bardzo ładny rysunek.
4) Jakość/staranność - 4 pkt, słabo doświetlone miejsce, w którym robiono zdjęcie.
5) Ogólne wrażenia - 5 pkt, za dużo mroku i ciągle nie wiem kto to.
6) Ocena ogólna: 28,5/55 możliwych, bardzo ładny rysunek, podobał mi się, ale mało potterowy.

Praca G:
1) Pomysł - 7 pkt, nie jest to banalny rysunek.
2) Zgodność z tematem - 3 pkt, związku z Harrym nie widzę.
3) Technika - 14 pkt, ładny pisak.
4) Jakość/staranność - 4,5 pkt, nic nie mogę zarzucić.
5) Ogólne wrażenia - 3 pkt, patrz punkt 2.
6) Ocena ogólna: 31,5/55 możliwych, gdzie Harry?

Praca H:
1) Pomysł - 5 pkt, nic nadzwyczajnego.
2) Zgodność z tematem - 5 pkt, te święta miały iść:D
3) Technika - 12 pkt, ładne kredki.
5) Ogólne wrażenia - 5 pkt, pierwszy rysunek miał wypadek.
6) Ocena ogólna: 31/55 możliwych

A jako, że liczy się jeszcze serce to podium wygląda tak:

Podium:
Miejsce III: praca E
Miejsce II: praca B
Miejsce I: praca D
Edytowane przez Prefix użytkownikaCoSieDzieje dnia 14.12.2017 14:43

PaulaSmith
Wszystkie prace są Bardzo fajne, każda jest inna, co jest super. Wy skończyliście swoją pracę w tym etapie, czas na moją ;)

Praca A

No niestety brak tu pomysłu. Sam rysunek jest ładny, ale napis Idą święta to za mało na wyczarowanie klimatu świąt. Szalik może świadczyć ewentualnie o zimie, ale to tyle. Kolorystycznie jest ładnie.
1) Pomysł - 2 pkt - dla mnie brak pomysłu
2) Zgodność z tematem - 3 pkt - napis
3) Technika - 15 pkt - kolory ładnie nasycone
5) Ogólne wrażenia - 5 pkt
6) Ocena ogólna: 28/55 możliwych

Praca B

Zwraca uwagę swoją nasyconą kolorystyką - pięknie! Czuć tutaj klimat świąt, które mi kojarzą się z rodzinnym ciepłem na maxa. Uwielbiam dopracowanie szczegółów w tej pracy - struktura kominka, obicie fotela, miotła na ścianie ;) Niebanalnym pomysłem jest pokazanie ich twarzy w odbiciu lustra na ścianie - brawo autorze, czuję się zaskoczona takim podejściem. Data wprowadza kolejny poziom emocji... jakby to było jakby żyli? Najpierw myślisz, ale sielanka, a potem widzisz datę, kojarzysz i przychodzi nostalgia. Dziękuję!

1) Pomysł - 10 pkt - zdecydowanie był pomysł na tę pracę, widać to w wielu szczegółach
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - wiadomka
3) Technika - 18 pkt - kolory bardzo ładnie nasycone, dzięki czemu całość jest wyrazista w odbiorze

Praca C

Jest tu pomysł, choć może mało oryginalny, ale jest ;) Nie do końca wiem, kto znajduje się na tym rysunku. Mogę podejrzewać, że to Ginny, ale też może być to potomstwo Harry`ego i Ginny lub Rona i Hermiony... Zabrakło czegoś charakterystycznego dla postaci. Brakuje mi tu też trójwymiarowości bombki, jest dość płasko, co psuje mi efekt.

1) Pomysł - 6 pkt - tak jak wspomniałam, mało oryginalnie
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - tutaj bez problemu, od razu na myśl przychodzą święta
3) Technika - 14 pkt - bo płaska ta bombka ;)
4) Jakość/staranność - 4 pkt - tło jest troszkę ubogie
6) Ocena ogólna: 40/55 możliwych

Praca D
Widać, że praca nie była robiona pod jury, bo kto by rysował pająka wiedząc, że będę oceniała :D A tak serio to brakuje dokładności, jakości, staranności w tym rysunku. Jakkolwiek Aragog może mnie nie fascynować, to patrząc obiektywnie nie widzę tutaj przyłożenia się do wykonania tej pracy. Zamysł nie był zły ;)

1) Pomysł - 8 pkt - ciekawe osadzenie świąt w świecie Hagrida
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - widać, że święta ;)
3) Technika - 8 pkt - niedopracowane kolory, liczne białe prześwity
4) Jakość/staranność - 2 pkt - niestety wygląda jakby było rysowane na ostatnia chwilę
6) Ocena ogólna: 33/55 możliwych

Praca E

Tutaj mamy zupełne przeciwieństwo poprzedniej pracy - jest starannie, dopracowane szczegóły, cudownie nasycone kolory. Pomysł nie powala, ale wygrywa technicznie. Od razu wiemy, kogo przedstawia ten rysunek i z łatwością mogę sobie wyobrazić takie zaplątanego, zakręconego na punkcie świąt i ogromnej ilości ozdób Zgredka. Nawet skarpety ma cudownie inne :D

1) Pomysł - 6 pkt
3) Technika - 20 pkt
6) Ocena ogólna: 49/55 możliwych

Praca F

Ta praca ma podobny problem, co praca A. Jest portret, który otrzymując jeden element ma stać się świąteczny. Co prawda tam jest tylko napis, a tu aż czapka, no ale dla mnie to za mało. Nie do końca też wiem, kogo przedstawia ten rysunek. To, co jeszcze bardzo rzuca mi się w oczy to... oczy. Są nieproporcjonalnie duże w stosunku do ust, co bardzo mi przeszkadza, zwłaszcza, że usta są plamą...

1) Pomysł - 3 pkt
2) Zgodność z tematem - 6 pkt
3) Technika - 14 pkt - zaburzenie tych proporcji nadrobiły rzęsy :D
6) Ocena ogólna: 33/55 możliwych

Praca G

Zdecydowanie najlepszy pomysł. Jest tutaj bardzo prosta praca, choć nie prosta w wykonaniu. Nie ma zbędnych kolorów. Jest jasny przekaz - Idą Święta. Dla mnie nic dodać, nic ująć.

1) Pomysł - 10 pkt - dałabym więcej jakby można było :D
3) Technika - 20 pkt - zrobić tło dla napisu Christmas... szacun!
6) Ocena ogólna: 55/55 możliwych

Praca H

Tutaj razi mnie bardzo kolorystyka, źle mi się to ogląda, gdy jest tyle tego różu na ścianach, na podłodze, na fotelu i na dziewczynce. Przez nagromadzenie tego koloru bardzo zlewa się ten rysunek. Jest całkiem ciekawa scenka z życia rodziny. Ładnie dopracowana jemioła, radio, z którego sączy się muzyka. Są tutaj fajne elementy i mniej fajne. Razem odbiór jest trochę zaburzony.

1) Pomysł - 8 pkt
3) Technika - 15 pkt - nie za dobór koloru, ale ładne jego nasycenie już się należy
6) Ocena ogólna: 42/55 możliwych

Czyli tak:

I miejsce - 4 pkt - praca G
II miejsce - 3 pkt - praca B
III miejsce - 2 pkt - praca E

Edytowane przez PaulaSmith dnia 14.12.2017 15:42

Prefix użytkownikaAlette
Oceniam teraz, bo pewnie później nie będę miała czasu ; )

Na początek - bardzo się cieszę, że tyle osób wysłało swój rysunek, zwłaszcza że Fan Arty są u nas popularne od niedługiego czasu. Każda praca ma w sobie "to coś", ale żeby wybrać podium, skorzystam z szablonu, aczkolwiek nie mam wiedzy technicznej, więc pewnie krótko.

Praca A

1) Pomysł - 5 pkt

Pomysłu samego w sobie tutaj nie widzę, 3 bym dała za to, że no jest coś. Nie jest to może wielka ujma dla samej pracy, która wyszła ładnie, ale jednak stworzenie samej postaci w takiej pozycji bardzo pomysłowe nie jest. Chociaż dałam więcej punktów za to, że postać nie jest wersją filmową ; )

2) Zgodność z tematem - 3pkt

Zgodność z tematem średnia, bo poza tytułem "Idą święta", niespecjalnie tutaj święta widać. Mogłyby być dodaje jakieś bombki, choinki, czapka mikołaja dla Harry'ego, cokolwiek.

3) Technika - 11pkt

Podoba mi się oddanie tych rozwichrzonych włosów postaci, myślę też, że trudniej jest stworzyć postać z profilu. Brakuje trochę tutaj cienia, ale to nie jest łatwa rzecz. Pod względem kolorów jest poprawnie, chociaż można by tu więcej pomieszać, dodać prześwity.

Nie mam zarzutów, bo praca jest dokładna i w pełni pokolorowana. Nie widzę elementu, w którym autor by się nie postarał albo krzywo zeskanował. Trochę niedokładne kolorowanie wydaje mi się, że wynika ze zdjęcia. Mogę niemieć racji, ale w moim przypadku jakkolwiek bym nie użyła kredek, na komputerze wydaje się to niezbyt równe.

To praca, na która się przyjemnie patrzy. Podoba mi się to, że ten Harry jest jakiś, że sposób jego stworzenia daje też jakieś informacje o jego osobowości - dla mnie wydaje się delikatny, uroczy, niewinny jak nieobsrana łąka.

6) Ocena ogólna: 31/55

Praca B

1) Pomysł - 7 pkt

Jest w tym dla mnie jakaś tajemnica :D Z jednej strony mamy tutaj konkretną datę, a z drugiej ten chłopiec jest trochę duży.
A tak na poważnie - mnie zawsze chwyta za serce coś, jak widzę taką szczęśliwą, potterową rodzinkę. Bardzo fajnie wypada to, że postacie są odwrócone, a ich twarze widać w lustrze. Normalnie jak Ain Eingarp.

2) Zgodność z tematem - 9pkt

Tutaj od razu widać, że praca jest świąteczna, bo ta choinka mówi o tym bardzo bezpośrednio. Poza tym jest wiele elementów, które nawiązuje do ten bożonarodzeniowej atmosfery, jak chociażby kominek i te wiszące skarpety.

3) Technika - 14pkt

Sama praca może nie jest doskonała pod względem kształtu czy cienia, ale podoba mi się bardzo szczegółowość i te żywe kolory. Zresztą, ja wielokrotnie powtarzałam, że bardzo lubię takie prace, gdzie wiele się dzieje.

Tutaj też nie mam zarzutów, bo wszystko zostało dokładnie pokolorowane, nie ma jakiś pustych fragmentów.

5) Ogólne wrażenia - 9pkt

To jest praca, na której przyjemnie zawiesić oko, wzbudza ona jakieś emocje i przekazuje, co ma przekazywać.

PRACA C

1) Pomysł - 6 pkt

Z jednej strony mamy klasyczny portret, ale jednak umieszczenie tego odbicia w bombce sporo zmienia. Nie jest to może jakieś szczególnie oryginalne, ale miłe ; )

2) Zgodność z tematem - 8pkt

Od razu rzuca się w oczy, że to są święta, jako że dominuje tutaj biel, a bombka jest na pierwszym planie. Nie ma może takiej ilości tych świątecznych gadżetów, ale dla mnie nawiązanie do świąt wystarczające.

3) Technika - 5pkt

To nie tak, że mi się praca nie podoba, po prostu uważam, że muszę ją jakoś przyrównać do pozostałych, a widać, że mimo wszystko praca A czy B były ciut lepsze pod względem techniki.

4) Jakość/staranność - 4pkt

Pozostawienie bieli na kartce jest dla mnie trochę pójściem na łatwiznę, ale rozumiem, że tutaj tak miało być - bardzo zimowo. U góry ciut widać taki brązowy pasek.

Praca na tle pozostałych jest najbardziej zimowa, co ją w pewien sposób odróżnia. Nie jest to dzień z życia, a właśnie tak typowo w porze roku pokazanie świąt. Nie ma ciepłego kominka, jest biała bombka i śnieg. Za to dałam tyle punktów.

6) Ocena ogólna: 28/55 możliwych

PRACA D

1) Pomysł - 8 pkt

Nie wypadłam z kapci, ale jest to ciekawe przedstawienie świąt, jesli chodzi o pomysł. Fakt, że Hagrid w ogóle jest wdzięczną postacią - łatwo go narysować tak, żeby był rozpoznawalny, można dorzucić kila dzikich stworzeń. Ale on jest bardzo magiczny, a i warto zwrócić uwagę, że w innych pracach pojawiali się główni bohaterowie, a Hagrid nie :D

Nie mam większych uwag, bo jednak motyw świąt jest - zarówno w formie wieńca, czapki mikołaja czy kolorowych lampek. Nie jest to rysunek, od którego te święta kipią. Trzeba chwilkę popatrzeć, żeby odgadnąć, ale jak wspomniałam - temat zachowany.

3) Technika - 3 pkt

Praca ma swój urok i, jak mniemam, narysowała go młodsza dusza, ale w porównaniu do innych prac nie mogę postawić innej punktacji. Pająk i jama to lepsza strona rysunku, ale Hagrid wypada źle, poza tym nie ma tam zbyt wiele elementów, na które mogłabym zawiesić oko. Jednak wydaje mi się, że wraz z treningiem będzie coraz lepiej, bo widzę tutaj dużo energii, a to dla mnie ważne - żeby praca nie była zbyt statyczna.

4) Jakość/staranność - 1pkt

To się łączy trochę z tym, co wyżej, ale ten brak staranności jest tutaj mocno widoczny. Wystarczy spojrzeć na to niedokładne kolorowanie - widać dużo białych plam.

5) Ogólne wrażenia - 3pkt

W zasadzie na zachętę. Nie jest to moja ulubiona praca, ale fajnie, że ktoś podjął wysiłek stworzenia pracy na turniej.

6) Ocena ogólna: 22/55 możliwych

PRACA E

1) Pomysł - 7 pkt

Zgredek z dekoracjami świątecznymi to nie jest coś wyjątkowego pod względem pomysłu, ale zostało to przedstawione w tak magiczny sposób, że nie mogę dać mniej niż 7pkt.

Ze wszystkich prac ta wydaje mi się najbardziej świąteczna, po prostu bije od niej Boże Narodzenie. Fajne jest to, że ten motyw jest tutaj na pierwszym planie - jest Zgredek i z każdej strony otacza go ten szczególny klimat - choinka, bombki, pełno ozdób, czapka i jeszcze ta "cicha noc".

3) Technika - 20pkt

Wydaje mi się, że ocena na niższym poziomie byłaby nie w porządku. Bardzo podoba mi się ta gwiezdna noc, nie wiem, gdzie Zgredek ma nogi, ale pod względem technicznym na pewno jest tutaj najlepiej.

To się wiąże z tym co wyżej - nie ma prześwitów, krzywego skanu. Jest jak powinno być.

Bo mi wolno

PRACA F

1) Pomysł - 5 pkt

Tutaj będzie tak samo jak przy pierwszej pracy - trudno w portrecie dostrzec jakiś ciekawy pomysł, poza tym, że daję punkty za fakt, że postać nie jest wersją z filmu.

2) Zgodność z tematem - 5pkt

Ona nosi jakąś czapkę mikołaja, ale równie dobrze mogłaby to być czapka smerfa albo krasnoludka. Chodzi mi o to, że mocno świąteczne to nie jest i pewnie autor sam wie, że tutaj ultrabożonarodzeniowego klimatu nie ma.

3) Technika - 15pkt

Nie jest to może doskonałe pod każdym względem, ale skupia mój wzrok i jest to jeden z tych obrazów, które chciałabym mieć u siebie, bo tak. Bardzo mi się podoba spojrzenie i usta, ciekawie wypadają włosy. Mniej podoba mi się szyja, jest o wiele za długa, a trzeba zwrócić uwagę, że optycznie skraca ją kołnierzyk. gdyby go odjąć, okazałoby się, że nasza bohaterka to żyrafa. le jest cień, więc będzie 15pkt.

Nie mam uwag - zdjęcie wykonane poprawnie, nie ma brzydkich prześwitów, a takie "wychodzenie" poza kreskę to chyba naturalna cecha przyjętej techniki.

praca naprawdę śliczna, ale ta szyja.

6) Ocena ogólna: 38/55 możliwych

PRACA G

1) Pomysł - 10 pkt

TO jest faktycznie coś, czego się kompletnie nie spodziewałam. Dla mnie to takie coś a la "Idą święta" przedstawione w formie mapy huncwotów. Nawiązanie do Pottera jest tak oczywiste, a jednak niebanalne, więc to dla mnie pod względem pomysłu naprawdę coś.

W pracy oceniam magię świat, a tutaj pomysł wypadł świetnie, ale mimo wszystko tej atmosferze muszę ciut odjąć bo święta mimo wszystko sa tylko kropką na mapie. Wiem, że to zamierzone, ale jeśli porównam t do pracy ze Zgredkiem, gdzie to jest wszystko na pierwszym planie, to tutaj może być tylko (albo aż!) 7pkt.

3) Technika - 15pkt

Trudno mi ją ocenić w takie pracy. Ona na pewno jest ciekawa i estetyczna, musiała wymagać sporo pracy. Nie jest na pewno ona tak rozbudowana i tak wymagająca pod względem technicznym jak pozostałe - tutaj są literki, ślady stóp i ta ramka i to nie jest bardzo dużo. Tylko z drugiej strony trudno mi odjąć tutaj punkty, skoro dodatkowe elementy zepsułyby efekt. Dlatego niech będzie 15.

bez zarzutu.

Ta praca nie będzie moją ulubioną, ale na pewno doceniam i gratuluję. To jest coś, na co nigdy bym nie wpadła, może umysł mam za mały. Dlatego 7pkt.

6) Ocena ogólna: 44/55 możliwych

PRACA H

1) Pomysł - 6 pkt

Nie jest to bardzo pomysłowe, bo rysunek tych postaci już się pojawiał, a i trzecie pokolenie jest obecnie popularne. Jednak nie dam tych punktów bardzo mało, bo Harry wreszcie nie boi się nargli.

2) Zgodność z tematem - 8pkt

Klimat świąteczny nie bije od tego, ale faktycznie tutaj są święta. Ubieranie choinki, jemioła, taki bozonarodzeniowy klimacik.

3) Technika - 11

No takie to ciut krzywe i momentami nieporadna, te postacie z profilu niemal egipskie, ale jest coś uroczego w tej szpiczastouchej Ginny.
11 pkt daję głównie za to, że dodano tutaj sporo elementów, które zakrywają niedociągnięcia.

Trudno mi mieć jakieś uwagi większe, punkcik odjęłam za prześwity i takie kiepskie profilu, moim zdaniem gdyby autor się bardziej postarał, wyszłoby to naturalniej. Ale tylko punkcik.

Jest to przyjemna praca. prosta i urocza, jako jedyna niesie w sobie ciut romantyzmu, za co dałam jeden punkt więcej niż planowałam.

6) Ocena ogólna: 36/55 możliwych

MOJE PODIUM

I praca E
II praca G
III praca B

Ale gratuluję wszystkim ; )
Edytowane przez Prefix użytkownikaAlette dnia 14.12.2017 15:35
www.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
i63.tinypic.com/2jbjt5i.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_forumowicz.png
i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaMikasa
Praca A: schludna, przyjemna dla oka, ale taka bez kontestu, bez historii... szkoda. Ale doceniam szalik, bo zawsze go lubiłam, no i fajnie narysowane włosy!

Praca B: uwielbiam ją! Jest tak cudownie ciepła, świąteczna,pełna kolorów, ale jednocześne wyważona... Pięknie narysowana choinka, bardzo zgrabne elementy dodające klimat, takie jak kominek, kocyk, kot... Super

Praca C: Moim zdaniem byłby to bardzo fajny projekt własnoręcznej kartki świątecznej. Prosto, miło, wymownie. Ponownie jednak brakuje tu jakiejś opowieści ;)

Praca D: Yyy... Nie. Ogólnie brawo za pomysł, bo jest niebanalny i dość zabawny, ale ten klimat ciemnej puszczy i ołówka mnie nieco odrzuca. Mogłoby być trochę staranniej ;)

Praca E: Wyższa liga ;) Cudowna dbałość o szczegóły, bajkowy klimat, jakaś magiczna technika wykonania... Warsztatowo to na pewno najlepszy rysunek ze wszystkich. Kocham Zgredka i miło widzieć go radosnego. W ogóle rozwaliły mnie te nożyczki na ziemi, widać w tej pracy tyle zaangażowania w detale!!! Wspaniałe

Praca F: Hm... no mógłby to być każdy. Ładnie narysowane na pewno, świetne oczy i brwi, no ale świąt to tu nie widzę/

Praca G: Przepraszam, ale nie przemówiła do mnie. Tzn. na pewno arcyciekawe podejście do tematu, ale to wszystko. Ale się autor musiał nadziubać z tymi literkami...

Praca H: za różowo tutaj :D Na pewno urocza rodzinna scena. Kozacka jemioła i sprzęt grający :D Rysunek wykonany starannie i widać, że autor przyłożyl się do szczegółów, za to plus.

Moje podium

1 miejsce - praca E, jest już 5 zdań w opinii
2 miejsce - praca B. Przedstawia miejsce w taki sposób, że chciałabym się w nim znaleźć. Przypomina mi rozkoszne leniwe wieczory w Hogwarcie. Resztę napisałam powyżej
3 miejsce - praca C. Daję tutaj autorowi kredyt zaufania. Chciałabym, żeby przeszedł do następnego etapu i narysował dla nas coś jeszcze. Widzę tutaj talent i zamiłowanie do estetyki. Zachęcam do pracowania nad tłem i może rezygnacji z ołówka, jest taki surowy...
i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Angelina Johnson
Praca A
Taka trochę niepozorna. Bardziej pasowałby mi napis "Winter is coming" niż "Idą święta", bo tak jak czuć w tej pracy mroźną, zimową atmosferę, tak świąt tam za bardzo nie widzę. Nie podobają mi się policzki, nie wiem czemu rumieńce są obrysowane czarną kredą. Natomiast bardzo podoba mi się tło, widać takie małe kuleczki śniegowe w tej niebieskości ;D Bardzo fajnie wyszedł też szalik, normalnie faluje na tej ilustracji. Fryzura też pierwsza klasa, idealny Harry Potter!

Praca B
Od razu jak przeglądałam sobie po raz pierwszy pracę, mój wzrok przykuła właśnie ta praca. Jest dla mnie idealna i zupełnie mnie kupiła. Po prostu ta świąteczna atmosfera aż się z niej wynurza. Niby dużo się dzieje, ale ja lubię takie mocne kolorki, a po drugie wszystko ładnie współgra. Strasznie podoba mi się choinka, te cienie ciemniejszym zielonym są świetne. Poza tym super ramka, podziwiam, że autorowi chciało się do dorysowywać. Sam pomysł także świetny, choć trochę smutny. Jak sobie uświadomiłam, że patrzę na radosne święta Lily, Jamesa i małego Harry'ego, to jakoś tak przykro mi się zrobiło. Tym bardziej właśnie podoba mi się kolorystyka - ona krzyczy "cieszmy się", gdy człowieka, patrząc na to, ogarnia żal. Super.

Praca C
Jest urocza w swej prostocie. Pomysł również zasługuje na uwagę, fajnie przedstawiona postać w bombce. Zabrakło mi jednak trochę pomysłu na tło, ja bym osobiście tam widziała igły choinkowe. Po drugie sama postać może być i Ginny, i Lily i kimkolwiek innym rudnym. Przydałoby się coś charakterystycznego. Natomiast sam obrazek jest świąteczny i jest z pomysłem.

Praca D
Sam pomysł mega, chyba jak dotąd najbardziej mi się podoba. Uwielbiam Hagrida i jego wielką miłość do niebezpiecznych zwierzaków. Skoro traktował Aragoga jak człowieka, to całkiem prawdopodobne, że dekorował mu jamkę i dawał prezenty. A Aragog, z uwagi na wielki szacunek do swojego opiekuna, z pewnością się na to zgadzał. Autorze, masz cudownie potterowe podejście do świata!
Niestety musisz chyba kupić lepsze kredki. Mam wrażenie, że to kolorował albo jakiś leniwiec, albo ktoś, kto z prześwitów chce zrobić dzieło sztuki (nie wyszło!). Bardzo mi te prześwity przeszkadzają, naprawdę. Przez nie obrazek jest mniej czytelny i po prostu brzydszy. Podoba mi się natomiast poza Hagrida, jest tak dziwaczna, że aż śmieszna ;D

Praca E
Tutaj jestem pewna, kto jest autorem tej pracy, haha. Jej się chyba nie uda być incognito. I widzę kawał dobrej ilustracji, która spokojnie mogłaby się znaleźć w książce z wydaniem świątecznym Harry'ego Pottera. Teraz tylko znajdź pisarza albo napisz do Rowling i twórzcie coś super!
Zgredek jest przesłodki, a jako że uwielbiam go jako postać, to w ogóle mam ochotę go wyrwać z tego fan arta, przytulić i nie puszczać! Jego mina jest po prostu cuuuuudowna. Poza tym widać ogromną staranność autorki, mam wrażenie, że wszystko jest tutaj dopasowane. Ozdoby są świetne, a samo ubieranie choinki to dla mnie kwintesencja tematu "idą święta". Od ozdób zaczyna się w sumie cała atmosfera, prawda? ;D
Co mi nie pasuje? Trochę kolor choinki, wyszła bardzo blado i w porównaniu z choinką z fan arta B, jest brzydsza. Poza tym lewa stopa Zgredka (na obrazku prawa dla nas jako obserwatorów) jest wygięta jakoś tak pod nienaturalnym kątem. Jakby była złamana i wykręcona w drugą stronę. Tylko że przy całej tej pięknej ilustracji to tak naprawdę są niuanse. Przynajmniej na tym etapie Turnieju ;>

Praca F
Fiu fiu fiu, jaka śliczna dziewczyna! Cała męska część Hogwartu pewnie za nią lata ;> Ma cudowne oczy, autor chyba ślęczał nad nimi bardzo długo albo bardzo długo się uczył tak rysować, bo nie wyobrażam sobie, że ot tak można sobie narysować taaakie oczy. Fajna czapka, chociaż jej kolor zlewa się trochę z włosami, ale może to kwestia skanu/zdjęcia rysunku. Widać nieśmiało, że to Gryfonka, ale na Ginny zupełnie mi ona nie pasuje. Prędzej mogłaby być Lily. Twarz ładna, ale... mało świątecznie. Podobnie jak w pracy A, chociaż tutaj ta czapka przypomina święta. Ale czy one idą, czy one nadeszły, tego nie wie nawet ta śliczna dziewczyna (och, chciałabym, by to był mój portret!).

Praca G
Również przyciąga wzrok, ale to dlatego, że na pierwszy rzut oka wygląda najbardziej ubogo. Jednak ktoś napracował się naprawdę ciężko, bo jak sobie przybliżyłam ten fan art i zobaczyłam te niezliczone ilości małych, równych literek... o zgrozo! Mi już by w połowie kulfony powychodziły, podziwiam za cierpliwość. Sam pomysł też mega, ujął mnie na równi z Hagridem i Aragogiem. Napis Christmas wygląda jak nadrukowany, szacun. Stopy też, tak równiutkie, że to aż niemożliwe. I szczerze mówiąc, fan art za staranność, pomysł i pracę w niego włożoną zasługuje na pewno na podium, ale ja osobiście chciałam kolorowych, ciepłych rysunków, więc... naprawdę przykro mi autorze. Ale mam nadzieję, że przejdziesz dalej!

Praca H
Mnie też ten róż bije po oczach ;D Poza tym praca ładna i zgrabna, ale jakaś taka w porównaniu z poprzednimi... bez polotu. Jako całość tworzy fajną ilustrację rodzinki przygotowującej się na święta, ale przypatrując się bliżej nie widzę tutaj nic, co by mnie szczególnie ujęło i na czym mogłabym zawiesić oko. Jemioła wygląda trochę jak suche patyki zawieszone na suficie i to mnie nieco śmieszy, ale poza tym... no nie wiem, jakoś tak mi brak czegoś ŁAŁ. A najbardziej to mnie wkurza ten dywan. Nie wiem czemu. Ale jest jakiś taki niezgrabny i w ogóle. Nie rysuj więcej dywanów, autorze ;>

Podium:

I miejsce - praca E - najbardziej staranna, dopracowana, a jednocześnie ciepła i pełna świątecznej atmosfery :christmasdance:
II miejsce - praca B - ujęła mnie praktycznie wszystkim, ale najbardziej pomysłem i historią, którą ze sobą niesie. To nie tylko ładny obrazek, ale też kawał dobrej idei!
III miejsce - praca C - chciałam tutaj dać Aragoga i Hagrida, ale byłoby to nie fair wobec autorki pracy C, która jednak staranniej wykonała swój rysunek, a też miała niezły pomysł świąteczny. Także jednak stawiam na C, ale po cichutku liczę, że Aragog przejdzie ;>
www.harry-potter.net.pl/images/articles/ang.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Prywatny ołtarzyk mojej siostry o najpiękniejszych nogach świata!
i62.tinypic.com/2mx262w.jpg

i44.tinypic.com/2lworqc.jpg
Od superhiper Prefekt Slytherinu, Lossiril <3

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

i68.tinypic.com/aert6v.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

Oszukać przeznaczenie chcesz,
I spotyka Cię kara.
Twój los już napisany jest,
Twe daremne starania.
Jak kamień co rzucony chce,
Gwiazdą w niebie się znaleźć.
Va'esse deireádh aep eigean

Od super Józia!

i41.tinypic.com/szva55.jpg

s10.ifotos.pl/img/bukareszt_qraqnra.gif

cdn.drawception.com/images/panels/2014/12-30/FxP59mOmw5-2.png

OCENA LOSKA13, KTÓRY Z POWODU 3 WARNÓW NIE MOŻE JEJ DODAĆ OSOBIŚCIE.

Słowem wstępu - totalnie nie znam się na rysowaniu, sam rysować nie umiem. Wszystkich plastycznie utalentowanych podziwiam, ale to nie znaczy, że >podziwiam< wszystkie prace. Głównie oceniam pomysł i to jaką reakcję wywołała we mnie dana praca. Oceny należy traktować z przymrużeniem oka ;>

Praca A
1) Pomysł - 1 pkt - wgl do mnie nie przemawia Potter tępo wpatrzony przed siebie.
2) Zgodność z tematem - 1 pkt - poza napisem, brak.
3/4 - nie oceniam, bo się na tym nie znam.
6) Ocena ogólna: 5 pkt w mojej skali

Praca B:
1) Pomysł - 1 pkt - to takie słodkie, że aż mi się nie podoba. No i Ruda jest (za to w sumie powinny być ujemne... Hmm, -5 punktów.).
2) Zgodność z tematem - 5 pkt - tutaj święta już przyszły, a nie idą.
6) Ocena ogólna: 12-5=7 pkt w mojej skali

Praca C

1) Pomysł - 8 pkt - pomysł z bombką uroczy, w dodatku postać przypomina mi rudą Kath, co jest mega zabawne xD
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - ja bombki zwykłem wieszać przed świętami, czyli niewątpliwie jak w temacie, one tutaj dopiero idą.
6) Ocena ogólna: 25 pkt w mojej skali

Praca D
1) Pomysł - 10 pkt - ten Aragog wygląda jak trup z88; Kupuję to xD
2) Zgodność z tematem - 5 pkt - są prezenty - jest wigilia. Święta przyszły.
6) Ocena ogólna: 24 pkt w mojej skali

Praca E
1) Pomysł - 1 pkt - subiektywnie nie cierpię Zgredka, także nie przemawia to do mnie w ogóle. Ta postać mocno zaniża moją ocenę.
2) Zgodność z tematem - 9 pkt - jeszcze nieposprzątanie, czyli święta idą.
5) Ogólne wrażenia - 2 pkt
6) Ocena ogólna: 12-10 (za Zgredka)= 2 pkt w mojej skali

Praca F
1) Pomysł - 1 pkt - z jednej strony ta mina i poza przemawiają do mnie. Sam mam taką na myśl o świętach, ale to jednak nie ten klimat.
2) Zgodność z tematem - 1 pkt - no czapka i już?
5) Ogólne wrażenia - 1 jeśli się nie mylę to Ruda, także -5 pkt
6) Ocena ogólna: -3 w mojej skali

Praca G
1) Pomysł - 10 pkt - taki tam żarcik z adminów - to lubię! Przypomniało mi się moje zagranie z pracą na Halloween - także bardzo doceniam.
2) Zgodność z tematem - 10 pkt -zdecydowanie idą!
6) Ocena ogólna: 30 pkt w mojej skali - szacuneczek, naprawdę. Podziwiam za przepisanie tekstu rozdziału "PS". Mi by się nie chciało.

Praca H
1) Pomysł - 4 pkt - nudno po prostu.
2) Zgodność z tematem - 9 pkt - dzieciaki do roboty, a rodzice się cmokają - nice.
5) Ogólne wrażenia - -10 pkt - za Rudą całującą Pottera.
6) Ocena ogólna: 3 pkt w mojej skali

Podium:
I - G
II - C
III - D

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Oto jest Kath

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg

Na nic próby oderwania
Uśmiech jego mówi wiele

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my foe:

Do hymnu!

Refren:

Refren.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

Wioletta
GŁOS CZŁONKA JURY!Cwaniak

PRACA A:
Dobra. Co to ma wspólnego ze świętami poza napisem na swetrze? Chyba nic. Harry wygląda tutaj jak Neville. Taka pyzowa twarz. W sumie w tej pracy podoba mi się jedynie głęboka zieleń oczu, bo chociaż po tym mam pewność, że to Harry.
1) Pomysł - 2 pkt
2) Zgodność z tematem - 1 pkt
3) Technika - 5pkt
4) Jakość/staranność - 2pkt
5) Ogólne wrażenia - 2pkt
6) Ocena ogólna: 12/55 możliwych

Praca B:
O i tutaj jest o wiele lepiej niż w pracy A. Po pierwsze widać, ze święta. Jest choinka, jest rodzina, ale i prezenty. Smutne jest to, że widzimy datę.. A przypuszczam, że to mogłyby być cudowne święta Harry'ego. Wszystko ładnie, pięknie w sumie. Kolorowo. Jedynie te twarze na zdjęciu/lustrze... Takie wygięte. Dużo się dzieje.
1) Pomysł - 6 pkt
3) Technika - 12pkt
6) Ocena ogólna: 39/55 możliwych

PRACA C:
No cóż. Pomysł nawet spoko. Ale ja nie chciałabym bombki z Ginny czy kto to jest? Jakaś ruda w szaliku w kolorach Ravenclaw. Szału nie ma dupy nie urywa, ale jednak jakieś nawiązanie do świąt jest.
1) Pomysł - 3 pkt
3) Technika - 4 pkt
4) Jakość/staranność - 1 pkt
6) Ocena ogólna: 18/55 możliwych

PRACA D:
Łeee pająk. Blech, fuj i tak dalej. Party u Aragoga. Brakuje mi tutaj staranności, jak dla mnie praca wykonana niechlujnie, niedokładnie, nie lubię czegoś takiego. To takie nietraktowanie odbiorcy serio. A Hagrid wygląda jak jakaś laska.
1) Pomysł - 3 pkt
2) Zgodność z tematem - 4pkt
3) Technika - 0 pkt
4) Jakość/staranność - 0 pkt
6) Ocena ogólna: 10/55 możliwych

PRACA E:
No. I to jest przykład staranności. Kurczę no. Zgredek i święta. Od razu mam przed oczami bombki dla Harry'ego w Pokoju Życzeń. Przyjemnie się na to patrzy. Masa szczegółów. Ładne kolorki. Wszystko ładnie pięknie. Troche nudno, ale ładnie.
1) Pomysł - 4 pkt
3) Technika - 20 pkt
6) Ocena ogólna: 46/55 możliwych

Praca F:
No dobra, a kto to jest? Bo chyba nie Ginny? Czy może Lily? Postać kompletnie do nikogo nie podobna. Ktoś się zbyt mocno starał by wyszło ładnie, a wyszło przesadzenie. Jakaś ruda, wymalowana. Niesmacznie. Z tematem to jedynie czapka ma coś wspólnego. Co w sumie jest ledwo zauważalne. Ciemno, i jednokolorowo.
1) Pomysł - 3 pkt
3) Technika - 10 pkt
6) Ocena ogólna: 25/55 możliwych

Praca G:
Zacznę od tego, że wczoraj/dzisiaj w nocy jak to zobaczyłam pomyślałam: wtf co to jest? Ale później jak przyjrzałam się tej pracy bardziej dojrzałam jej sens. To jest genialne. Mapa, wszystko łatwe i proste. Pomysł mega oryginalny, zaskakujący! Jestem na tak. Widać, że pochłonął wiele pracy.
1) Pomysł - 10 pkt
3) Technika - 17 pkt

Praca H:
W sumie dziwna sprawa. Po jednej stronie rodzinka ubiera choinke, wszystko fajnie klimat jest. Po drugiej jakaś para się całuje, i tutaj już nie jest rak fajnie. To pewnie Harry, i Ginny.. Jakoś autor chyba chciał za dużo pokazać, i wyszło mdło. Nie wiem nie trafia do mnie, i nie czuje tej pracy. Takie zlepki pomysłów, nie tworzą dobrego pomysłu.
1) Pomysł - 2 pkt
2) Zgodność z tematem - 2 pkt
3) Technika - 5 pkt
4) Jakość/staranność - 2 pkt
5) Ogólne wrażenia - 1 pkt
6) Ocena ogólna: 12/55 możliwych

PODIUM!
I miejsce - praca G! prawdziwa petarda! (4 pkt)
II miejsce - praca E! jest pięknie wykonana! (3 pkt)
III miejsce - praca B! To jest magia świąt. (2 pkt)

Prefix użytkownikaKHZP
Jak na (nie)prawdziwego krytyka przystało, oleję schemat i napiszę coś o każdej z prac po swojemu.
Mam nadzieję, że nikt z autorów się nie obrazi, ale z góry przepraszam za możliwą dysproporcję w wypowiedzi na temat każdej z prac. Wszystkie wymagają od siebie innego punktu widzenia i, aby wychwycić wszystkie plusy i minusy, muszę się rozpisać na tyle, na ile muszę.
GrinGrinGrin

Praca A

Mam wobec tej pracy mieszane uczucia, dla tego przedstawię ją w dwóch wersjach mojej interpretacji. Jednak zacznę od tego, że w rankingu mistrzów się nie załapała, ale doceniam wykonanie.
Interpretacja 1: Harry, zima, śnieg i szalik. Pierwsze co się nasuwa na myśl. Świąteczny najbardziej jest chyba sam klimat pracy, ponieważ zdecydowanie bardziej objawia się ona zimowym charakterem, niż na przykład bombkami zwisającymi Harry'emu z uszu, które symbolizowałyby okres świąt. Mimo to podoba mi się, ale napis jest zbyt niewidoczny.
Interpretacja 2: Harry, rumieńce i deszcz... Po dłuższym wpatrywaniu się w rysunek, tło zasugerowało mi bardziej deszcz, możliwe że z gradem (xD), niż śnieg. W pracy mankamentem jest ta bladość... Kolory są za mało żywe i dalej boli brak świąteczności. Mimo to domyślam się, że Harry zapatrzony w Ginny (albo Cho, zależy od czasu), rumieni się i uśmiecha, a pogoda traci dla niego znaczenie.
Jakoś tak nie mogę się w odbiorze tego tworu do kupy zebrać. Jak da się zauważyć, opisałem w całości, oprócz interpretacji, odbiór wykonania. Praca mi się podoba, ale czuję się zagubiony i nie wiem co myśleć. Skupię się na tym, że sam nigdy bym czegoś tak dobrze nie narysował, a z tego powodu oceniam pracę na plusika. :slonce:

Praca B

Bardzo ciepła praca. Rodzinny czas i te sprawy. Wykonanie zasługuje na PO. Klimat świąteczny jak najbardziej został ujęty w tej pracy, a wystrój, choć skromny, bardzo ładny.
Podoba mi się motyw wściekłego kota, który rozdrapuje swój kojec, żądając nowego pod choinką. (xD) Praca pod wyróżnienie, na pewno!

Praca C

AAAAA! Co tak blado, że już o zmarnowanej przestrzeni nie wspomnę?!
Praca jest bardzo schludna, ładnie wykonana i miła dla oka, ale jest jak dla mnie zbyt pusta...
Jednak jej największymi plusami są:
1. Bombkowa koncepcja.
2. Rzetelne wypełnianie do linii. (Obstawiam pisaki/markery, ale szanuję taką prezencję tak mocno, że kredkom się troszkę obrywa.)
Praca na plusika. :slonce:

Praca D

Tak bardzo podobał mi się pomysł, tak bardzo... A wykonanie mnie ogromnie rozczarowało. Praca nie jest brzydka, a i ma swój urok, widać święta w pobliżu natury (jezyk), ale czuć pośpiech, co było tragiczne w skutkach. Rozumiem to jednak i dodam plus z wyrozumiałości: Wieniec nad Aragogiem jest cały z jemioły, racja? (jezyk)

Zgredek Praca E Zgredek

Podium: I

Gratuluję pierwszego miejsca w moim rankingu. Zacznę od wytykania minusów, więc zachęcam twórcę do przejścia niżej.
Minusy:
- w moim mniemaniu, Zgredek wrócił chyba z wakacji na te święta. Jego opalenizna odrobinkę mi przeszkadza.
- sam Zgredek i girlanda, którą trzyma wydają się być pokropkowani w dziwny sposób, co mimo wyróżniania się i podkreślenia pierwszorzędności mnie przeszkadza.
Plusy:
+ dobór kolorów bardzo mi się spodobał ( z zastrzeżeniem do koloru skóry Zgredka)
+ fragment tła, który pokazuje gwiaździste niebo.
+ bardzo ładny efekt. Po prostu się tym szczegółem zachwyciłem. Pomysł był rewelacyjny, a wykonanie tylko to potwierdza.
+ "papierowe wycięcie" - genialny wybicie choinki i tego co jest przed nią dzięki ww. niebu. Efekt krawędzi papierowej choinki (tak wygląda i jest to superowe) ujął mnie niebezpodstawnie.
+ mieszanina styli - przynajmniej dla mnie praca łączy trzy wrażenia graficzne.
+ BARDZO DUŻO detalicznych elementów, które nie podważalnie są największym plusem pracy.

Praca F

Podium: III

Długo zastanawiałem się nad tym, które miejsce na podium zajmie ta praca, ale przyznaję jej zasłużony brąz!
A o to lista powodów, oczywiście zaczęta minusami:
Minusy:
- "niewyraźna" - ciężko mi to nazwać bladym, a i biel kartki nadaje charakteru tej pracy, jednak emanuje ona pewnym rodzajem smętności.
- podwojenie nosa/wargi - nad ustami, a częściowo nawet na nich, znajduje się subtelna kreseczka, która na moje oko wprowadza zamęt objawiający się wrażeniem (gdy się przyjrzymy) początku nosa, którego w efekcie końcowym miało nie być lub podwojeniem górnej wargi.
Plusy:
+ baaardzo podoba mi się styl. Nie anime, nie... styl wężowy, nie zwykły rysunek. Jest to specyficzne i ciekawe. Ogromnie mi się to podoba.
+ symbolika świąt, choć zajmuje jedną trzecią kartki, jest wręcz ukryta! Bardzo mi ta czapka odpowiada. Jest widoczna, a zarazem zlewa się z postacią, dzięki czemu wszystko jest równoważne i ogląda się całość.
+ podoba mi się pomysł na (tu nie chcę urazić twórcy ale...) świąteczną wężową Gryfonkę. Intrygujące!

Praca G

Podium: II

Najlepsza praca pod kątem koncepcji artystycznej!
Pomysł rewelacyjny. Całość jest bardzo nieoczywista. Ale przejdźmy do wypisywania plusów i tylko jednego minusika:
Jedyny minus - praca niestety nie przyciąga z daleka. Pierwsze wrażenie tak na prawdę nie istnieje. Trzeba się na niej skupić, co jest tak plusem, jak i minusem przy przeglądaniu prac "z listy" (sunąc w dół).
Plusy:
+ "nie razi" - wiem, że to jest zaprzeczenie minusowi, ale jak wyżej pisałem, takie wyróżnianie się a kilometr jest plusem, jak i minusem, również przy tego wyróżniania braku. (Taka kwestia sporna.)
+ chyba najważniejszym plusem tej pracy jest detaliczność, którą podziwiam. Poza serią liter, które robią bardzo fajny efekt, personalia postaci Świąt są umieszczone na, budzącym wrażenie oryginalnego, skrawku mapy Huncwotów. Rewelacja!
+ plusem bonusowym jest poznanie rozmiaru buta Świąt. Co z tego, że w nie znanej nam skali? jezyk

Praca H

Bardzo podoba mi się romantyczny motyw i lekka, mimo że prawie w pełni różowa, kolorystyka pracy. Plusik za jemiołę! Love
Rysunek zawiera również miłe detale, takie jak nutki wydobywające się z grającego gramofonu. :D
Na prawdę mi się ta praca podoba. Ma ode mnie wyróżnienie!

Podsumowanie:

Miejsce PIERWSZE: Praca E

Miejsce DRUGIE: Praca G

Miejsce TRZECIE: Praca F

Miejsce SPECJALNYCH WYRÓŻNIEŃ: Praca B i Praca H

Pamiętajcie, że WSZYSCY jesteście WYGRANYMI dzięki samemu udziałowi!

Pozdro, Puchon KHZP

Miejsce na wierszyk, który jest w fazie produkcji. ; )

i58.tinypic.com/30tq9n8.jpg

i61.tinypic.com/531hle.jpg

Ja i HPnet: od 14.06.2013 10:41 - na zawsze!

i66.tinypic.com/fymvk1.jpg

Olśniewający swym uśmiechem KHZP

i64.tinypic.com/xgktat.png

Love Dziękuję! Love

Moje arcydzieła:

FF:
1. Na plaży.
2. Cukierki.
3. Wróżba z przeszłości

Artystycznie:
1. Borsuk - wyszywanka.

NAJMROCZNIEJSZY OBSZAR MOJEGO PODPISU

i63.tinypic.com/2ia8lmv.png

<p align="justify"> </p>

Prefix użytkownikaEmilyWright
No witam serdecznie. Bez zbędnych wstępów, bo zostało 20 minut, a i piszę z telefonu, przejdę od razu do ocen.

Praca A

Jest... no jest. Harry wyszedł całkiem spoko, ale nie widzę zbytnio zgodności z tematem i mam wrażenie, jakby autor(ka) nie miał(a) pomysłu na "Idą święta" i po prostu narysowała to co umiał(a) i dopisał(a) dwa słowa, żeby do nikt nie czepiał. A jednak się czepiam xp

Praca B

Włosy Ginny (?) zlewają się z dywanem, a kolorystyka jest dosyć krzykliwa, ale jakoś patrząc na ten rysunek czuję ten świąteczny klimat. Szacun za ramkę, bo wygląda, jakby wymagała sporo cierpliwości i ogólnie to w sumie jest ładnie. Tak właśnie świątecznie.

Praca C

Bombka z Ginny (?) w środku to chyba dosyć oryginalny pomysł ;D Aczkolwiek sama postać narysowana tak trochę... zwyczajnie. W sensie patrzę i jest okej, ale zabrakło mi takiego efektu "wow".

Praca D

No niestety. Dosyć przygnębiająca kolorystyka, całość wygląda dość niechlujnie i nie widzę tutaj tej magii świąt, a jedynie... No właśnie, co ja widzę. Chyba Aragoga z Hagridem i jakimiś lampkami.

Praca E

Chyba wiem, czyja to praca haha xD Przepiękna jest. Już sam pomysł ze Zgredkiem to dla mnie duży plus, bo kocham tę postać i lubię go widzieć takiego wesołego i uśmiechniętego :D Choinka może trochę blada, ale przynajmniej nie odwraca uwagi od postaci na pierwszym planie, a niebo jest po prostu cudne.

Praca F

No jakaś dziewczyna w czapce xD Odnoszę podobne wrażenie jak przy pracy A, z tym wciskaniem tego, co się umie rysować, a ta czapka, żeby się nie czepiać. Sama postać urocza, czapeczka też, ale świąt nie czuję.

Praca G

Tę pracę chciałam bardzo docenić, bo literki są mega staranne, równe i kształtne i nawet nie mogę sobie wyobrazić, ile to pracy kosztowało. Jednak siła tkwi w prostocie tego obrazka. A pomysł naprawdę bardzo oryginalny, nie spodziewałam się takiego dosłownego podejścia do tematu!

Praca H

Odnoszę wrażenie, że wyszło trochę mdło. A Ginny (to chyba już trzecia Ginny w tych eliminacjach) chyba nie jest Ginny haha. Jest bo jest, ani to złe ani wybitnie dobre - takie umiarkowane, powiedziałabym xD

Podium:

I miejsce - praca E. Za to, że mnie urzekła kompletnie :D
II miejsce - praca G. Bo doceniam niezwykłą staranność i pomysłowość. Zastanawiałam się nad pierwszym, ale jednak Zgredek górą :>
III miejsce - praca B. No nie była wybitna, ale przynajmniej poczułam święta!

Dziękuję, dobranoc :3
Królowa Czekolady (mianowana przez Carycę Lodówki), Oczowa Księżniczka Bezokiej Romany (mianowana przez Królową HPnetu) i Lewa Dłoń Naczelnej Drabadżony

www.harry-potter.net.pl/images/articles/em.png

2.bp.blogspot.com/-UwroDjPnUdE/W047BeGN5TI/AAAAAAAAG7o/Xmmi0I491r40R68tmGjBLdCsfVQYbSSxQCLcBGAs/s1600/20180717_204923_0001.png

www.aviene.pl/images/line4.png

~EmilyWright - Emily, Emilka, Emila, Milka, Emek, Emka, Promyczek, ewentualnie nawet Emiliś~

"- Cały czas chodzisz w te maliny... Z kim ty się tam spotykasz?
- Z rodziną.
- Pana młodego?"

~Debora, 09.09.2017

Dział narcystyczny, czyli w czym i dlaczego jestem najlepsza

1.
funkyimg.com/i/2w1an.jpg

Moja duma i radość <3

2.
i.imgur.com/Ph79J1a.png

Awards od Marcusa Clintona

3.
funkyimg.com/i/2wWtu.png

4.
i68.tinypic.com/29nzf47.jpg

Piękny rysunek Wymownego dla mojej skromnej osoby

5.
funkyimg.com/i/2yMUT.png

6.
W czym jestem najlepsza zdaniem davidda

1. Jesteś najlepsza w byciu najlepszą.
2. Jesteś najlepsza w byciu członkiem naszego zespołu.
3. Jesteś najlepsza w żartach.
4. Najlepsza w pisaniu wierszy.
5. Najlepsza we wszystkim

7.
Czemu nie ma lepszej Emilki?

1. Bo nie mam innego Promyczka
2. Bo żadna inna Emilka nie pisze tak pięknie ff jak Ty
3. Bo żadna inna nie ma takiej średniej w szkole xD
4. Bo żadna inna Emilka na stronie nie jest prefektem w Hogwarcie
5. Bo jesteś fajniutka <3

by Katherine_Pierce

8.
Emilka To narcyz jakich mało
I tak już na HP-necie zostało
Wiersz skromny dla jej osoby pisze
Mam nadzieje, że się nim na stronie popisze
Nad rymami cały dzień główkuje
I do użytkowników apeluje
Emily jest we wszystkim najlepsza
Od wszystkich klejnotów dla Ravenclawu cenniejsza
Punkty dla swego domu kolekcjonuje
I schody do pucharu domu bez przerwy buduje
Nie oszukujmy się moi kochani
Niestety moje rymy są do bani
Lecz Emilka może je doceni
I w jakieś cudo przemieni

Wierszyk od Violet-Horde

9.
funkyimg.com/i/2xpog.jpeg

Simowa ja autorstwa Shanti Black

10.
Cytaty

"Normalnie Emilka jest jak ten wiatr, co nią miota po osiedlu" ~Alette

38.media.tumblr.com/d822f420e344887244ce61f41e81b14a/tumblr_mr24ph4l8x1s4pqtoo6_250.gif

"Naprawdę - po raz kolejny stwierdzam, że jak na swój wiek masz wyjątkowo poukładane w głowie i nie dziw, że trafiłaś do Ravenclawu" ~Loony5

www.latina.com/sites/default/files/large.gif

"Emilka, ty narcyzie" ~Natka Potter

media.giphy.com/media/ZtQHhNHumcRUs/giphy.gif

"Według mnie akcent kolorystyczny ożywi, bo takie słoneczko jesteś." ~Cookie

68.media.tumblr.com/3b7608407e5370a657a048c60e5c3b5d/tumblr_mztc53dI0Z1r187pho6_500.gif

"Jak na tak młodą osobke, to masz błyskotliwe poczucie humoru ;D" ~Mikasa

s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/96/e8/d9/96e8d92b905b901c9f4b978ae46538f6.gif

"Nasz Promyczek słońca, kochana, przyjacielska osoba. Napędza hogwarckie życie i chyba to bardzo lubi. Każdemu pomoże jak może xD" ~PaulaSmith

b3.pinger.pl/6c677d38baa220338ae4318a81baa8e8/anigif_enhanced-29047-1409510558-.gif

"Dzięki Emilce wciąż wierzę w przyszłość tego świata" ~Lilyatte

media.giphy.com/media/WyZZyQBCtyRJ6/source.gif

"Jesteś kochanaaaa! :3" ~ Debbie

25.media.tumblr.com/047df9f351bf5c0841780d1f37fab057/tumblr_mlbm1iYsLE1s7f9w7o1_500.gif

"Dziewczyno, gdzie ty byłaś całe moje życie? Kocham twoje ff, weź się ze mną umów na korepetycje xD" ~Margaret Black

media.giphy.com/media/mKv0o8i3OMPPq/giphy.gif

"Nagrodę dla śmieszka roku Ci normalnie kupię." ~CoSieStanelo

funkyimg.com/i/2vBMi.gif

"Emily, zostajesz dla mnie największym nieogarem wszystkich 3 edycji Turnieju FF ;D" ~Angelina Johnson

data.whicdn.com/images/66067334/large.gif

"Gratulacje zajęcia trzeciego miejsca w turnieju, byłaś najlepsza Wrozka" ~ania 919

i.imgur.com/xo0kYQK.gif

"Ale niestety nie ma takiego przedmiotu jak narcyzm... jakby był, byłabyś prawdziwym kujonem xD" ~gordian119

68.media.tumblr.com/tumblr_maaq2mAiiY1r84y6b.gif

"Może tak... Jest Krwawy Baron, Szara Dama... No to będzie Narcystyczna Emilka xD" ~Violet-Horde

24.media.tumblr.com/8c784a9e79d74741c3b17c586ef1ab0b/tumblr_mth5j5wGdQ1sabzf6o1_400.gif

W Hogwarcie - Corinne Wright
*prefekt Ravenclawu
*pałkarka i zastępca kapitana w drużynie Krukonów

Sam Quest
Głosowanie w Etapie II 21.12.2017 - 23.12.2017 do godziny 20:00!

Wymagania:
"Nowy zwierzak Hagrida", zwierzęta zakazane: sklątka, niuchacz, pająk, smok oraz pies (w tym trójgłowy).

Szablon oceniania dla jury(z którego również możecie korzystać):
1) Pomysł - 10 pkt
3) Technika - (jeśli ktoś szkicuje, to ocenia się cienie, jak ktoś sięga po kredki, to kolorystykę, jeśli ktoś robi kolaż to też szczegółowość i kompozycję) - 20pkt
6) Ocena ogólna: suma wszystkich punktów/55 możliwych
Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

data.whicdn.com/images/253868770/original.gif

- Używasz sarkazmu by odsuwać od siebie ludzi.
- A jednak nadal tu jesteś.

www.outerplaces.com/images/user_upload/jj%20quotes2.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Brodata Samica

www.harry-potter.net.pl/images/articles/sam.png

PaulaSmith
Robi się coraz ciekawiej! Temat trudniejszy, ale prace na dobrym poziomie. Tym razem ja zaczynam i lecę na świeżo, a co! :D

Praca A

Niestety ta praca mnie nie powala. Trochę jakby brak tu pomysłu, nowy zwierzak jest tak mały, że trochę ciężko go zauważyć, a już na pewno nie jest tym, co zrwaca tu największą uwagę. Może zawiniła kolorystyka rysunku? Jest dość jednolicie, tak... hmmm cielisto, trochę nijako. Szkoda :(
1) Pomysł - 2 pkt - dla mnie brak pomysłu
2) Zgodność z tematem - 5 pkt - brakuje mi wyraźnego podkreślenia, co jest tematem pracy
3) Technika - 10 pkt - kolorystyka uboga
6) Ocena ogólna: 24/55 możliwych

Praca B

Czuję w tej pracy lekkość, zwiewność, powiew piór i wiatru. Normalnie jestem pod wrażeniem. Cudownie delikatne kolory, całość jest Bardzo spójna pod tym względem, ale nie nudna. Podoba mi się taki żółty zafarb tego rysunku, jakby to była stara rycina z książki. Pięknie dopracowane niektóre pióra, i pióropusz na głowie feniksa. To jest praca, która zwraca uwagę swoją jakością i pewną ręką.

1) Pomysł - 10 pkt - to jest to czego oczekiwałam
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - no jest zwierzę ;)
3) Technika - 18 pkt - kolory pięknie ze sobą grają, całość pięknie spójna
6) Ocena ogólna: 53/55 możliwych

Praca C

Pierwsze co tu widzę to kolory, biją po oczach swoim cudnym nasyceniem. Później się wpatrujęi widzę scenęz chaty Hagrida, który próbuje okiełznać swoje nowe zwierzątko, z łatwością sobie mogę wyobrażasz, że tak mogłoby się wydarzyć xD w pierwszej chwili pomyślałem, że to.smok, ale był zakazany... Więc to chyba feniks jest co? Albo wymyślone zwierzę, które łączy cechy wielu zwierzaków xD zwierzę jest tu na pierwszym planie, widać, co jest tematem. Zwierzę mi się podoba, choć nie jest zaskakujące, za dużo dla mnie skojarzeń ze smokiem. Pięknie za to dopracowane są szczegóły w tle.

1) Pomysł - 6 pkt - tak jak wspomniałam, skojarzenie za duże ze smokiem
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - zwierzę zdecydowanie zwraca na siebie uwagę
3) Technika - 20 pkt - pięknie dopracowane tło i cudne barwy
4) Jakość/staranność - 5 pkt - tło jest troszkę ubogie
6) Ocena ogólna: 47/55 możliwych

Praca D

Uśmiałam się patrząc na tę pracę, serio, tylko Hagrid mógłby się tak ucieszyć z bazyliszka xD zastawiają mnie tu proporcje, czy rzeczywiście aż taki mały w porównaniu z bazyliszkiem byłby gajowy? Hmmm nie wiem xD ale nie jest to minus, w końcu to może być bazyliszek gigant xD co innego jest tu wadą, a mianowicie tło, lub raczej jego brak. Razi mnie tyle białej przeztrzeni. Jakby niedokończona ta praca.

1) Pomysł - 8 pkt - jest to kolejne oryginalne zwierzę do kolekcji gajowego ;)
3) Technika - 10 pkt - brak tła
5) Ogólne wrażenia - 6 pkt - mogłoby być tak piękni, gdby było bardziej dopracowane
6) Ocena ogólna: 37/55 możliwych

Praca E

W tej pracy postawiono na minimalizm. Kolor podaje temat pracy, a reszta jest tylko tłem, co sam autor już nam podkreśla. Widzimy też, że maksyma "w prostocie siła" znajduje tu swoje zastosowanie i dobrze robi. Choć tło jest tutaj na drugim planie to zdecydowanie nie zostało potraktowane po macoszemu, jest ładnie dopracowane, zarówno kominek, jak i ogień w nim. Co do zwierzaka, jest zadziwiająco pospolity, jak na naszego Hagrida ;) ale jest Bardzo ładny i słodki xD

1) Pomysł - 10 - ciekawe podejście do te
3) Technika - 20 pkt - bardzo ładnie dopracowane tło i kolor świni
6) Ocena ogólna: 53/55 możliwych

Praca F

Zwierzę jest, tło jest, chata Hagrida jest, pomysł jest. Pierwsze zwierzę, które jest jakieś nowe, dziwne, zastanawiające. Żałuję tylko, że tak, znowu, ubogo kolorystycznie.może t o.nie kwestia nasycenia kolorów, ale brak wyrazistszego światłocienia. Niby są tu cienie, ale jest to wszystko zbyt blade, mdłe.

1) Pomysł - 7 pkt
3) Technika - 11 pkt -
6) Ocena ogólna: 36/55

Czyli tak:
Teoretycznie dwie pracę są na pierwszym miejscu, ale...
I miejsce - 4 pkt - zdecydowanie praca B
II miejsce - 3 pkt - praca E
III miejsce - 2 pkt - praca C

Edytowane przez PaulaSmith dnia 21.12.2017 02:25

Prefix użytkownikaMikasa
Praca A

Najpierw myślałam, że chodzi o psa, a przecież jest zakazany, no ale ok. Nie przepadam za tą pracą, wszysko jest albo czarne, albo brązowe, zlewa się ze sobą. To chyba jakiś mały sfinks, tak?

Praca B

Od razu przyciąga uwagę. Piszę oceny już po obejrzeniu wszystkich prac i mogę powiedzieć, że to mój faworyt. Ma w sobie to coś, jest tajemnicze, ulotne. Umiejętnie poprowadzone kolory. Po pierwszym etapie chyba wiem, czyja to praca, bo to dość podobny styl. W każdym razie, bardzo do mnie przemawia.

Praca C

Wiadomo :D Technika mistrzowska, rysunek bardzo wyrazisty. Jak zwykle cudowne przedstawienie detali. Podoba mi się to, że tę pracę naprawdę trzeba długo oglądać, żeby wszystko dostrzec. Na przykład Kła zobaczyłam dopiero za trzecim razem, tyle tu się dzieje! Fajny pomysł z połączeniem kontrastów - czerwonego i zielonego. Nie pasuje mi tu tylko Hagrid chowający się za stołem, nie ma opcji, żeby się bał :D

Praca D

Nie bardzo wiem, o co tu chodzi. Brakuje mi tła. Na pierwszy rzut oka zwierz skojarzył mi się z żółwiem Franklinem ;p

Praca E

Najpierw skrzywiłam się na brak kolorów, ale im dłużej na to patrzę, tym większy to ma sens. Bardzo starannie narysowana praca, świnka jest elementem humorystycznym. Chociaż przyznam, że jak zobaczyłam ją przy kominku, to na myśl przyszedł mi skwierczący bekon :D Ślicznie narysowany ogień. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, a zaakcentowanie zwierzaka innym kolorem pozwala od razu zwrócić uwagę na to, co najważniejsze.

Praca F

Całkiem przyjemy widok. Kojarzy mi się z pracami z przedszkola, ale w tym dobrym sensie - widać tu ciepło, kolory i radość. Nie do końca kumam, co ten zwierzak ma w pysku, ale chętnie bym go pogłaskała i nakarmiła :D

Moje podium

Miejsce 1 - praca B
Miejsce 2 - praca C
Miejsce 3 - praca E

i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

No to lecimy :D Nie wiem czy zdążę teraz ocenić całość, ale spróbuję jak najwięcej

Praca A

Ja, totalne antytalencie rysunkowe, dałabym radę narysować to. Wygląda to trochę tak jakby autorka robiła to na szybko, na ostatnią chwilę. Bark dopracowania.

1) Pomysł - 2/10 pkt dla mnie sfinks to nie jest zwierzę, a zaledwie w połowie zwierzak, w połowie człowiek
2) Zgodność z tematem - 1/10pkt - jak wyżej
3) Technika -5/20pkt - uboga. I nie chodzi mi nawet o minimalizm kolorów, bo prace czarno białe potrafią być piękne, ale jak już się zdecydowano na kolory to można było zrobić z tego coś więcej
4) Jakość/staranność - 1/5pkt - widać, że robione na szybko
5) Ogólne wrażenia - 2/10pkt
6) Ocena ogólna: 11/55 możliwych

Praca B

Piękna, bardzo delikatna, taka idealnie wyważona.
1) Pomysł - 8/10 pkt
2) Zgodność z tematem - 7/10pkt - wydaje mi się, że feniks jest za mało niebezpieczny by Hagrid pokochał go od pierwszego wejrzenia xD
3) Technika 20/20pkt
4) Jakość/staranność - 5/5pkt
5) Ogólne wrażenia - 7/10pkt

Praca C
Piękna pod względem kolorystycznym praca. Dokładna, bardzo szczegółowa. Cudownie przykuwa spojrzenie. Jak ilustracja z bajki <3 Piękna. Pod względami artystycznymi nie ma się do czego doczepić. Jednak też zwróciłam uwagę, że te piękny zwierzak przypomina smoka :/ Oczywiście jak przyjrzeć się dokładnie widać, że to nie jest raczej smok, ale też ciężko określić co. Znaczy nie mam nic przeciwko nowemu rodzajowi zwierząt, nie nie nie, tylko właśnie moje pierwsze wrażenie to było "O MERLINIE JAKIE TO PIĘKNE, TEN SMOK JEST WSPANIAŁY... zaraz... regulamin zabrania smoka więc to nie smok...".

1) Pomysł - 6/ 10pkt - praca przepiękna pod każdym względem ale brakuje mi tutaj właśnie jakiegoś oryginalnego pomysłu
2) Zgodność z tematem - 10/10pkt - nie wiem co to jest, ale Hagrid na pewno by to pokochał xD
3) Technika - 20/20 pkt przepiękna
4) staranność - 5/5
5) Ogólne wrażenia - 10/10pkt - mimo iż nie wiem co to za zwierzyna to praca robi na mnie naprawdę powalające wrażenie.

Praca D
Uśmiałam się xD Praca zdecydowanie zabawna, a to mi się podoba. Wąż - bo to chyba wąż - totalnie nierealistyczny, ale mam wrażenie, że autorka chciała pokazać jak te ukochane potwory widzi Hagrid :D A i te kury z walizkami xD "Czas się zbierać"

1) Pomysł - 10/10 pkt - ciekawe pokazanie węża (bazyliszek?)
2) Zgodność z tematem - 10/10pkt - Hagrid zdecydowanie by to pokochał xD
3) Technika -18/20pkt - brakuje mi jakiegoś wykończenia.
4) Jakość/staranność - 4/5pkt - praca fajna, ale jak się dokładniej przyjrzeć to kilka rzeczy wyglądają na nieprzemyślane. Np koszulka Hagida trochę zlewa się ze zwierzakiem.
5) Ogólne wrażenia - 7/10pkt
6) Ocena ogólna: 49/55 możliwych

Praca E

Tym razem się nie uśmiechnęłam a parsknęłam śmiechem na głos :D Świnia, choć po minie wnioskuję, że nie jest ona zwykłą świnią, to raczej za mało niebezpieczne stworzenie, ale... może autorka chciała nam pokazać (ten ogień w kominku...), że Hagrid by to pokochał ale... wiecie... SMAK xD Kurde, nie wiem teraz w jakim kierunku interpretacji iść, bo jako zwierzątko, to trochę mniej zgodne z tematem niż jako jedzenie. Jednak coś czuję, że przy tym całym minimalizmie (który uwielbiam w pracach) ten ogień na kominku nie jest bez powodu :D

1) Pomysł - 10/10 pkt jeżeli świnka ma zostać kolacją i to smak Hagrid by pokochał to dla mnie wygrywa oryginalność. Po ogłoszeniu wyników proszę autorkę o interpretację :D
2) Zgodność z tematem - 7/10pkt - bo nie wiem czy postawić na jedzenie czy na pupilka. Jakby postawiła na jedzenie dałabym 9 pkt, jak na pupilka 5 więc średnia wychodzi 7 xD
3) Technika - 20/20pkt - kocham minimalizm i dokładność w jednym
4) Jakość/staranność - 5/5pkt - pięknie dopracowana
5) Ogólne wrażenia - 10/10pkt

Praca F

Praca ładna, ale trochę przydymiona jak dla mnie. Jednak może to być efekt jakości zdjęcia a nie samego obrazka.
1) Pomysł - 8/10 pkt
2) Zgodność z tematem - 7/10pkt - nie wiem co to, nie wiem czy jest na tyle niebezpieczne co by Hagrid to od razu pokochał.
3) Technika - 15/20pkt
4) Jakość/staranność - 3/5pkt
5) Ogólne wrażenia - 6/10pkt
6) Ocena ogólna: 39/55 możliwych

I miejsce i 4 pkt praca E
II miejsce i 3 pkt praca C
III miejsce i 2 pkt praca D

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Oto jest Kath

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg

Na nic próby oderwania
Uśmiech jego mówi wiele

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my foe:

Do hymnu!

Refren:

Refren.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

OCENA ŁOŚKA

Praca A
Hagrid jakiś mało szczęśliwy, czyżby nie cieszył się z posiadania sfinksa? Sam przyjął jakąś taką pozę, jakby go naśladował. No mało ekspresyjny jest ten rysunek patrząc na niego czuję się jak ten znudzony Hagrid. Mam dokładnie taką samą minę. Meh...

Praca B
Feniks wygląda WoW, chociaż szkoda, że jest na tym rysunku tylko sam ptaszor. Widziałbym go w tym jadowitym, czerwonym kolorze z rysunku C i wtedy by było już w ogóle cudo. Jednak i bez tego wygląda on bajecznie, magicznie i mistycznie - niczym jakiś tam Pokemon xD

Praca C
Najpierw załadował mi się kawałek skrzydła i pomyślałem, że to będzie piękny feniks, potem reszta obrazka i zonk. Co to jest? I wydaje mi się, nie wiem, czy słusznie, że jest to kuroliszek. Lewa strona obrazka podoba mi się bardziej, prawa mi tam w sumie jakoś nie pasuje. Jeśli to kuroliszek, to props, bo liczyłem na jakieś stworzonko z polskiego folkloru (bardziej na strzygę albo leszego, no ale...).

Praca D
Z tego rysunku zwyczajnie skisłem xD Bazyliszek w okularach przeciwsłonecznych i uciekające kurczaki - genialne xD Przerażenie wymalowane na ich twarzach aż się czuje. Trochę niepokoi mnie ta "otwarta" pozycja Hagrida, ale co kto lubi xD

Praca E
Jak to świnka sobie słodko siedzi :D Nie wiem w jaki sposób może by ona groźna xD Może po zatruciu pokarmowym, kiedy już się ją upiecze na tym ogniu z tyłu? xP No świnka to dla mnie jednak tylko jedzonko, a nie materiał na domowe zwierzątko. Dziwne ma pomysły ten nasz Hagrid...

Praca F
Ten tutej stwór wygląda bardzo bajkowo, bajecznie, słodko. No za uroczo. Myślę, że Hagrid nie zainteresowałby się zbytnio tak spokojnym, przynajmniej z pozoru, stworzeniem. No ładnie, ładnie i nic poza tym, szkoda.

Liczyłem na wybór bardziej upiornych stworzeń. Jakiejś szyszymory, strzygi, czy coś takiego. Dlatego moje podium ustawię według potencjalnego zagrożenia, jakie stwarza dane stworzenie...

I - Praca (waham się między świnką, a feniksem...) nie no... B. W końcu feniks rozwalił bazyliszka ;>
II - Praca C
III - Praca D

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Oto jest Kath

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg

Na nic próby oderwania
Uśmiech jego mówi wiele

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my foe:

Do hymnu!

Refren:

Refren.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

Smierciojadek
1.
1) Pomysł - 5 pkt
3) Technika - 10pkt
5) Ogólne wrażenia - 6pkt

2.
1) Pomysł - 5 pkt
3) Technika - 9 pkt nie wiem, czy to zdjęcie, skan czy co, ale jest takie żółte i ciemne, że całość prezentuje się kiepsko
6) Ocena ogólna: 34/55 możliwych

3.
1) Pomysł - 10 pkt
3) Technika - 20pkt
6) Ocena ogólna: 55/55 możliwych

4.
1) Pomysł - 10 pkt
3) Technika - 16 pkt
4) Jakość/staranność - 4pkt trochę za dużo białego.
6) Ocena ogólna: 48/55 możliwych

5.
1) Pomysł - 8 pkt
3) Technika - 17pkt

6.
1) Pomysł - 7 pkt
3) Technika - 15 pkt

Szkoda, że nie na wszystkich pracach jest Hagrid. jezyk

Czyli:
I miejsce: praca C dopracowane szczegóły, piękne kolory, jest Hagrid!
II miejsce: praca D ta praca jest wesoła, radosna, całość uwypuklają kolorki, szczególnie ta zieleń.
III miejsce: praca E tutaj z kolei jest minimalizm, ale prezentuje się super.
i61.tinypic.com/f3eyk4.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: