Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pomocnik uzdrowiciela
26.09.2018 01:11
ok to moze edytuje ^^

Wielki mag
26.09.2018 00:35
dobranoc Love

Uliczny sprzedawca
26.09.2018 00:35
Kapelusz

Łowca czarnoksiężników
26.09.2018 00:29
Dobranoc Chmurka

Niezwyciężony mag
26.09.2018 00:29
Aneta02, ja też lecę spać, więc luz :D

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 55293 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 41707 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 40692 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 33344 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 32520 punktów.

6) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30666 punktów.

8) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

9) Prefix użytkownikaania919

Posiada 29505 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29156 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac I Turnieju Fan Art
Prefix użytkownikagne
I miejsce - A

Mnie ten Lenon na prochach śmieszy. Jest wykonany fantastycznie i w sumie nie chce mi się nad nim ochać i achać, bo widać tu talent i tyle. Minus pracy jest taki, że to nie jest reakcja, jaką ja sobie wyobrażam. Pod tym względem przegrywa z pracą B. Wahałam się czy na pewno I, ale no kurde.

II miejce - B

Whałam się kilka razy, miało być II, potem I miejce, ale ostatecznie ląduje na II. Ta praca najlepiej oddaje to co się dzieje na hpnecie. Jeżeli chodzi o samą ocenę wizualną pracy, to wygląda zwyczajnie dobrze. Kolory ładnie przechodzą między sobą. Z drugiej strony autor, miał łatwe zadanie, bo wystarczyło jak najwierniej skopiować coś co już powstało, tylko przy użyciu innej techniki i z naniesieniem drobnych zmian.

III miejsce - praca C

Praca D jest za spokojna jak na hpnet i na dodatek nie przedstawia Harry'ego tylko Łośka. Gdyby więcej się na niej działo, to bym głosowała, ale jednak mina Pottera z pracy C na widok ff wygrywa. Z drugiej strony D może odrobinę bardziej staranna? Myślę że te prace są na podobnym poziomie, chociaż w pewnym sensie są swoimi przeciwieństwami. Ostatecznie C bo jakoś tak czuję.
Edytowane przez Prefix użytkownikagne dnia 02.01.2018 22:58
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg

Prefix użytkownikaHermionka78
Praca A
Muszę powiedzieć, że praca ładna no ale Harry wygląda jak dziadek, a odbicie w okularach powinno być na wspak narysowane/napisane.
Praca B
Praca ciekawa jednak jest to przeróbka czyjejś pracy, więc nie jest w 100% procentach wymyślona przez autora.
Praca C
Doceniam trud i cierpliwość włożone w tą prace. Ciekawy pomysł z tą ramką i takimi "wytrzeszczonymi" oczami. W tej pracy przynajmniej są dobre odbicia w okularach.
Praca D
Praca prosta i fajna. Kocham autora na emotkę Wrozka Harry ma tu taką słodką minkę <3

Podium
I miejsce - praca C
II miejsce - praca D
III miesjce - praca B
Merry
Christmas!

republika.pl/blog_av_3086823/3609247/tr/010.gif

Życzę wszystkim, by Mikołaj za dużo nie wypił i trafił przez komin do domu

supergify.pl/images/stories/boe_narodzenie/50.gif

I "kilka" świątecznych gifów na poprawę humoru

supergify.pl/images/stories/boe_narodzenie/13.gif

supergify.pl/images/stories/boe_narodzenie/30.gif

www.gify.net/data/media/359/swiety-mikolaj-ruchomy-obrazek-0037.gif

Harry-Potter.Net.pl
Sam Quest
Głosowanie w Finale 07.01.2018 - 09.01.2018 do godziny 20:00

Wymagania:
Ilustracja wybranej sceny z Harry Potter i Zakon Feniksa.
Zakazany Zgredek i Łuk w MM.
Musi pojawić się jamnik.
Brodata Samica

www.harry-potter.net.pl/images/articles/sam.png

Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

data.whicdn.com/images/253868770/original.gif

- Używasz sarkazmu by odsuwać od siebie ludzi.
- A jednak nadal tu jesteś.

www.outerplaces.com/images/user_upload/jj%20quotes2.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Prefix użytkownikaRue Riddle
Praca A

Coś mi się wydaję, że to praca monciakund. Tak czy inaczej zamysł jest bardzo fajny, tylko szkoda, że jest to filmowa Luna :( Po raz kolejny podziwiam talent autorki w posługiwaniu się pędzlem, bo wychodzi jej to naprawdę niesamowicie! Jedyne co mi się nie podoba w tej pracy to twarz, która wyszła jakoś dziwnie staro. Generalnie to praca bardzo ładna, ale trochę zbyt mało się tu dzieje.

Praca B

WOW. To jest serio genialne. Takie realistyczne... Księżyc i latarnie to jest po prostu mistrzostwo. Zresztą wszystko tu jest takie dopravowane... Od raxu widać, źe stoi za tym Klaudia. Zawsze inaczej wyobrażałam sobię tę scenę, ale ta interpretacja jest świetna. Umieszczenie jamnika też wyszło naturalnie. Jedynie Dudlay średnio mi się tu podoba, ale naprawdę ta praca mnie użekła.

Podium!

1 miejsce - Praca B
2 miejsce - Praca A
Jak ktoś coś w Hog to ja zawsze chętna:D
Moja postać to 17-letni Asen HristoWiedzma

Coś o mniejezyk
Moim domem na HPnecie jest Ravenclaw ale jestem pewna że w Hogwarcie trafiłabym Slytherinu. Ale szczerze mówiąc jestem hybrydą, mianowicie ŚlizronkąxD
Moja miłość w świecie Hogwartu: Draco MalfoyLove
Ulubiony czarny charakter: Bellatrix LestrangeLove
Ulubiony biały charakter żeński: Luna Lovegood, Hermiona GrangerLove
Ulubiony biały charakter męski: Harry Potter, Syriusz BlackLove

Moja HPnetowa twórczość:writer:

Fanarty:
Meropa Gaunt
Trytonka
Chiński Ogniomiot
Molly Weasley
Hagrid i Aragog (wiem, wiem, słabe wykonaniejezyk)
Hagrid i Sfinks

Fan ficki:
Moja seria o Draco Malfoyu. Psychologiczne, trzy rozdziały.
Moja seria o początkach Hogwartu. Przygodowe, jeden rozdział.
Moje drabble o... A zresztą sami się przekonajcie:D

Artykuły:
Patriotycznie, czyli artykuł o Ravenclawie.
A w tym wydaniu Proroka odpowiadałam za rozrywkę:D W tym też;p

A tu są takie miłe rzeczy o mnie z sbStarstruck

Ostatnio przychodzę tu nie dla punktów, tylko aby z tobą pogadać ~ potterkking

Oczywiście, że to naprawisz. Zdolna z ciebie dziewczyna ~ Nedelle

Chociaż ja tam ubóstwiam twoją trytonkę i twierdzę, że jest najpiękniejszaLove ~ Bad wolf

Witaj księżniczko rozrywki Kapelusz ~ Prorok Niecodzienny

Biorę przykład z najlepszych :D (czyt. Ciebie)xD ~ AdersYooo

Mówiłam Ci kiedyś, że mi przypominasz takiego hpnetowego kociaka? Taka spokojna, miła kulka puchu xD ~ ulka_black_potter

I mistrzowski tekst Adersa:
Jak można nie pić, jak tu wchodzisz. Ja tego na trzeźwo nie zniosę... xD ~ AdersYooo

A oto niezbity dowód na moją fajową fajowatość i śmiesznośćCwaniak

- Uwielbiam Cię xD
- Za co? Cwaniak
- Za twoje teksty xD

By Shanti Black Love

Moja HPnetowa rodzinka:D
Dobry Wujaszek (AdersYooo), Najlepsza Ciocia (Bad wolf), Dziadek Bat (batalion_88), Antybliźniaczka (Inga Clinton), Pomocna Lewa Dłoń (EmilyWright), Po Prostu Babcia (Ewa Potter), Babcia Chrzestna (Roksolana Delakur).
Może kiedyś też tu trafisz?:tanczy:

A to rysunki dla mnie, autorstwa Ewki PotterSerce
PodziwiajcieKsiazka

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-03-10-10-43-1_1.png

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-04-15-51-26-1-1.png

A to od Klaudii LindLove
Czyż nie wspaniałe?Starstruck

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20171008_173442-952x699_t2.jpg

A tutaj, moi Szanowni Państwo widzimy wielkie dzieło utalentowanej ZireaelWizard
Piękne i już Motylki

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/r0tb14.jpg

Katherine_Pierce
Dla mnie obie prace są magiczne i wygrywają! Obie mi się mega podobają i jestem naprawdę pod wrażeniem.

Praca A
1) Pomysł - 7 pkt, brakuje mi tutaj czegoś więcej
2) Zgodność z tematem - 8 pkt - mimo iż praca bardzo mi się podoba i jest jamnik to jak na scenę to dla mnie trochę za mało.
3) Technika -20pkt - tutaj nie zamierzam się czepiać
4) Jakość/staranność - 5pkt - ja wyżej
5) Ogólne wrażenia - 10pkt -dla mnie super
6) Ocena ogólna: 49/55 możliwych

Praca B

1) Pomysł - 10 pkt - bez uwag <3
2) Zgodność z tematem - 10pkt - jak wyżej :D
3) Technika - 20pkt
4) Jakość/staranność - 5pkt
5) Ogólne wrażenia - 10pkt
6) Ocena ogólna: 55/55 możliwych - po prostu praca perfekcyjna :D

I miejsce praca B - 2 pkt
II miejsce praca A - 0 pkt (niestety w tym etapie system zero jedynkowy :/ i nie mogę dać nic innego)
Serialomaniaczka
1. Oglądam:

Arrow
i.imgur.com/YX1utVn.gif

The flash
i.imgur.com/06YkUBZ.gif

SuperGirl
b4.pinger.pl/7299fc90ab17f8e7aeacb58e49c20125/tumblr_ohzvvoNhkD1vw6nnvo2_500.gif

Legends of Tomorrow
i.imgur.com/Y0yc6eI.gif

Prison Break
imgur.com/vWpwMGt.gif

Lucifer
imgur.com/pfFYbze.gif

The Originals
i.imgur.com/diXUmzb.gif

Shameless
i.imgur.com/kTKrJbn.gif

13 reason why
imgur.com/r1Kk4WG.gif

2. Oglądałam:

Pretty Little Liars - zakończony
i.imgur.com/Qid8jtD.gif

Gossip Girl - zakończony
imgur.com/lvzkZVy.gif

Smallville - zakończony
i.imgur.com/tljxb5v.gif

Charmed - zakończony
i.imgur.com/izNKeo0.gif

Hart of Dixie - zakończony
i.imgur.com/igFoHY2.gif

Containment - zakończony
i.imgur.com/EPFpiGc.gif

The Vampire Diaries - zakończony/porzucony przeze mnie w s5
imgur.com/AxhVJId.gif

How I Met Your Mother - zakończony
i.imgur.com/nZ3GZXa.gif

Scrubs - zakończony
imgur.com/GiUJORm.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikablad logiczny
Aż ocenię:D
Obie prace są tak perfekcyjne, że można je uznać za dzieło zawodowych ilustratorów.
Praca:A
Wykonana ciekawą techniką, nawet nie wiem jaką. Pomysł dobry i bardzo zabawny. Patronus z charakterkiem realnego zwierzakaŚmiech W książce co prawda nie było tam patronusa jamnika, ale inny większy pies. Wykonanie perfekcyjne nawet, aż za bardzo. To światło bijące od patronusów mogłoby być nieco mniej jasne i może bardziej ciepłe. Pal licho, że patronusy faktycznie były uformowaną "srebrzystą poświatą". Jednak tutaj w połączeniu z ciemnym tłem nadaje to postaci Luny bardzo zimnego wręcz technicznego wyglądu. Tym bardziej, że w otoczeniu żadnych innych detali.

Praca:B
To jest TO. Perfekcyjna ilustracja dopracowana w najdrobniejszych detalach. Tych detali na szczęście nie ma zbyt dużo. Bardzo pozytywnie odbieram nastrój tej sceny, mimo, iż samo wydarzenie było straszne. Może trochę dlatego, że to jeden z moich ulubionych fragmentów tej raczej niewesołej części HP. Ale sama ilustracja jak najbardziej temu sprzyja, bo idealnie trafiła w moje gusta. Już od dziecka nie cierpiałem większości ilustracji w książkach, bo były zbyt mdło-kolorowe, albo za bardzo "artystyczne" lub miały zbyt dużo zbędnych i bezsensownych ozdobników. Ten obrazek idealnie trafia w mój gust, a przy okazji podoba mi użyta się technika moim zdaniem znacznie "ociepla"cała scenę. Są tu też ciekawe detale które przykuły moja uwagę. "Skąd na latarniach w środku lata wzięły się lodowe sople?" Jednak dwa dementory jednak dały radę, aż tak zmrozić otoczenie. Genialny detal. Jamnik obwą****ący patronusa jest zabawny, po prostu wisienka na torcie.

Głosowanie: Obie prace są perfekcyjne, choć każda swojej klasie i same w sobie świadczą o umiejętnościach autorek, aż zal wybierać tylko tej jednej. Praca "A" idealnie nadaje się jako ilustracja książki dla dorosłych. Praca "B" może być w książkach dla wszystkich.
Subiektywnie wybieram pracę "B".
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Witajcie! Niby powinnam płakać, że odpadłam, ale ja uwielbiam oceniać! Poza tym jak to powiedziała Emily, będę brała w tym udział póki nie wygram (czyli jak taka Klaudia czy moncia stwierdzą, że HPnet to jednak nie ta ścieżką shinobi jaką chciałyby podążać (pozdrawiam alette i jopro)).

Mam chwilę czasu to się rozpiszę na temat moich prac i Waszego oceniania. A co mi tam, i tak zwlekałam z jakimś komentarzem. Ogólnie to nie czaję czemu nie podobało się Wam biało tło w pracy ze zwierzakiem, przecież to był zamierzony efekt, żeby uwydatnić postać bazyliszka xD A te uciekające kury, uciekały bo Hagrid zabiłby koguta, żeby ten nie zranił bazyliszka! Jacy z Was hpmaniacy, skoro nie wiecie takich oczywistych rzeczy xD? A co do tego Harry'ego wyłażącego z obrazu, nie nie postarałam się, nie miałam czau i chęci. Bo jak widzę, że Klaudek tez rysuje kredkami i jej obrazki są jak z ksiązki, to mi się odechciewa, no.

To może teraz przejdę do naszych finalistek. Chciałam zaznaczyć, że ich prace w eliminacjach podobały mi się najmniej. Zgrdek Klaudka był taki jakiś sztuczny, a literki monci wcale nie wymagające, co sama przyznała xD Urzekł mnie jednak prosiak, bo sama chciała narysowac dzika. No i scena z chatki Hgrida była boska, jak ktoś mógł powiedzieć, że nie była kreatywna, no weźciexD

Dobra, to teraz ocena prac finałowych.

PRACA A
Z tego co wiem jest stworzona w programie komputerowym, czego ogólnie nie lubię, ale... ja w życiu nie namalowałabym czegoś takiego w programie komputerowym i większość z Was pewnie też nie, więc nie wezmę tego za minus. Bardzo podoba mi się pomysł z jamnikiem biegnącym za patronusem Luny. Mam słabośc do jamników tak btw, przypominaja mi parówki, a ja mogłabym jeść parówki codziennie. Poza tym sąsiad miał kiedyś jamnika Sonię i potajemnie z siostrą się z nim bawiłyśmy, a on jak sie o tym dowiedział to ją zabił, więc jeszcze bardziej lubię jamniki, no. Luna jest filmowa, ale nie uważam tego za żadną szkodę, bo filmowa Luna była idealnym odzwierciedleniem tej ksiązkowej. Poza tym Evana, czyli aktorka, która grała postac Luny wydaje się być równie szalona jak ona (instagram info). Może to głupie ale cenię długość różdżki, hahaha. Nie rysowncy tego nie zrozumieją! Proporcje to jedna z większych trudności jakie można spotkac rysując cokolwiek. Ja, na przykład, nigdy nie narysuję odpowiednio długiej różdżki. Także autorko 100 punktów na konto za różdżkę! O, i tło mi się podoba, lubię takie czyste przestrzenie, chociaż wiem , że większośc oceniajacych nie lubi. Takie tła uwydatniają co najważniejsze. Autorko, wiem, że wstałaś wcześnie, żeby dokończyć tę pracę i za to też sto punktów! Przypominasz mi czasem mnie! Buziaczek, ultra kreatywna dziewczyno!

Praca B
Jezu, tam są ćmy! Te ćmy kupiły mnie totalnie. Ale po kolei. Wiadomo, że zwierzaki wyczuwają to, czego ludzie wyczuc nie potrafią. Jamnik wyczuł patronusa, jeju to takie prawdziwe. Jak z bajki. Tym razem pomysł wyszedł Ci bardzo, autorko! Nie mogę się napatrzec na ten rysunek i najchętniej powiesiłabym go sobie na ścianie, haha. Możesz mi go wysłać (zaklepuje, zanim zrobi to Angelina xD). Twoje niebo jest tak magiczne, że mogłabyś narysować tylko gwiazdy na tym czarnym tle, a ja bym to kupiła. Masz niesamowity talent. Mojemu chłopakowi bardziej podobaja się twoje prace, niż moje... Powinien chociaz poudawać, ale nie, więc wiesz. Jesteś wielka w tym swoim rysowaniu. Czasami zabraknie Ci pomysłu, ale wykonanie zawsze jest mistrzwskie, tak jak tutaj. Naprawdę nie mam sie do czego przyczepić. Dudley przypomina dłonie mojego Harry'ego wyłażącego z obrazu, świetnie xD Podziwiam Twój talent, ale jako, że zawsze chcę wygrywać, to strasznie Ci zazdroszczę :D Jedyne co Ci mogeę polecic, to to, żebyś używała częściej kredek. Wtedy twoje obrazki wydają się żywsze.

Podsumowując, talent obu dziewczyn jest nie do podważenia, jednak nie mogę nie dać pracy B na pierwsze miejsce, bo jest to idealna, magiczna scena z Zakonu. Cudo! Praca A zajmuje drugie, jakże zaszczytne miejsce. Mam nadzieje, że za rok również weźmiesz udział i że w wymaganiach będzie jakaś żyrafa rodząca nad przepaścią!

B - I
A - II

P.S. Chciałam powiedzieć, że doceniam trud włożony w prace pozostałych dziewczyn. Sarahis, rysujesz totalnie w mim stylu, brawo. Rue i hermionka wiem, jak bardzo się napracowałyście ze swoimi rysunkami. Wydaje mi się czasem, że oceniający myśla, że to wszystko idzie zrobić w 10 minut Wiem, że Wasze prace powstawały trochę dłużej, rysujcie dalej! No to tyle, bo sie jeszcze wzruszę czy coś tam.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ulka.jpg

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

~Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>
urszulaptak.blog.onet.pl/files/2015/02/4939.jpg

Prefix użytkownikaNeterin
Przez cały turniej tylko się przyglądałem, ale nadszedł finał, więc wypada coś skrobnąć.

Pierwsza praca totalnie nie przypadła mi do gustu. Nie znam się na tych wszystkich technikach, ale dla mnie to wygląda zwyczajnie kiepsko. W poprzednich etapach autorka zaskakiwała pomysłowością i to mnie kupowało. W finałowej pracy chyba coś poszło nie tak. Luna wygląda jakby miała ciężko poparzoną twarz :v

Druga praca jest idealna. Bardzo lubię rozdział w książce, którym inspirowała się autorka. Ilość wszelkich detali jest niesamowita, co było już widoczne w jej poprzednich pracach, ale tutaj całość tworzy coś niesamowitego. Uwielbiam to jak zostali narysowani dementorzy. Brak gwiazd w ich pobliżu świetnie oddaje ich naturę. Na pochwałę zasługuje też patronus, który jest czadowy. Bije od niego dostojność :P No i kolory, to niezaprzeczalnie jeden z największych atutów tej, jak i wcześniejszych prac.
Z chęcią powiesiłbym coś takiego w honorowym miejscu :D

I miejsce praca: B
II miejsce praca: A
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_nick.png

i.imgur.com/1jQBv6y.png

Prefix użytkownikaMikasa
I znowu mamy dwa dość podobne pomysły... i oba na czarnym tle! Z jednej strony lekki zawód, ale z drugiej łatwiej te prace porównać.

Praca A: podoba mi się technika i kolory. Niestety, jest to scena z filmu, nie z książki, w zasadzie przerysowany kadr, dla mnie to jest minus. Talent tu jest ogromny, to na pewno, patronusy namalowane ładnie, ale mało tu akcji i pomysłu.

Praca B: świetna. Kocham te szczegóły, ten blask, ten jamnik jakby od niechcenia, nie ingeruje zbytnio w scenę, a jest. Niesamowite latarnie, w ogóle wszystkie źródła światłą są tu narysowane wspaniale.

Wniosek: z rozczarowaniem stwierdzam, że nie miałam żadnego dylematu przy wyborze pracy. Podkreślę, że w obu ilustracjach widać ogromne pokłady talentu. Wymagania są spełnione, sceny łatwo rozpoznać i powiązać z książką. Jednak dla mnie praca B jest bezdyskusyjnie lepsza. Jak pisałam chyba przy każdym etapie, uwielbiam mnogość detali, które pięknie ze sobą współgrają.

Mój kandydat do wiecznej chwały i pierwszego miejsca: PRACA B

Tak tylko powiem, co ja bym narysowała: scenę z lekcji opieki nad magicznymi stworzeniami, kiedy klasa stoi i rozgrywa się zabawa w poszukiwanie skarbów przez niuchacze - dodałabym tam jamnika, który ładuje się do nory, bo taka jest użytkowość jamników :D

A nie,właśnie do mnie dotarło,że to Czara Ognia ;<

Dziękuję obu dziewczynom!
Edytowane przez Prefix użytkownikaMikasa dnia 07.01.2018 22:19
i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikaViolet-Horde
Ja też się wypowiem, bo chyba wypada tym bardziej, że jeszcze niedawno brałam udział w tym konkursie.
Widzę, że dziewczyny miały podobny pomysł, co z resztą już zauważyła i skomentowała Mikasa. Miałam nadzieję, że prace będą różnorodne, a tutaj proszę - dwa patronusy. Mniejsza, przjdę do oceny obydwu prac.

PRACA A

Nie przypadła mi jakoś szczególnie do gustu. Wydaję mi się, że jest stworzona komputerowo, czego oczywiście nie biorę jako minus, aczkolwiek na rysunek namalowany/narysowany patrzy się pod zupełnie innym kątem. Podobają mi się patronusy, jednak sama Luna wygląda wręcz przerażająco. Wiem, że jest to zabieg celowy, ale jej twarz nie jest przykładem szczególnej estetyki. Scena przerysowana jak dla mnie żywcem z filmu. Zaznaczę jeszcze, że włosy Luny odrobinę jak dla mnie za jasne.

PRACA B

Ślicznie to wyszło, jednak mam pewne zastrzeżenia co do Dudley'a, który wydaje mi się jakiś zniekształcony. Poza tym drobnym szczegółem to wszystko ładnie ze sobą współgra, a jamnik wygląda bardzo realistycznie! Urzekło mnie za to tło i latarnie (światło bym trochę bardziej rozproszyła). Patronus Harry'ego jest śliczny <3 Detale to zdecydowanie mocna strona autora, więc całkoształt wygląda na dopracowany i prezentuje się niesamowicie.

PODIUM:
I MIEJSCE - PRACA B
II MIEJSCE - PRACA A

HEATHERS: WOAH! WOAH! WOAH!
HONEY, WHATCHU WAITIN' FOR?
WELCOME TO MY CANDY STORE
IT'S TIME FOR YOU TO PROVE
YOU'RE NOT A LOSER ANYMORE
THEN STEP INTO MY CANDY STORE

4.bp.blogspot.com/-03dZKeTcOv0/W3mXH9ibFHI/AAAAAAAAHDk/wJHld1vZH4EY3fFy8YQDnApjSg9ZpPeBwCLcBGAs/s1600/tumblr_oq4bskiJTK1w8y36yo1_400.gif

H.CHANDLER: GROW UP, HEATHER. BULIMIA'S SO '87

1.bp.blogspot.com/-KZzkJMzjsy4/W3mXPJfA0xI/AAAAAAAAHDs/FTfINoVJLxMX8Cx6Bn3oNz3a8aQyx-RhwCLcBGAs/s1600/tumblr_oq4bskiJTK1w8y36yo2_400.gif

VERONICA: DEAR DIARY, MY TEEN ANGST BULLSHIT
NOW HAS A BODY COUNT

3.bp.blogspot.com/-zqoZe6lJ48w/W3mXaT-DY8I/AAAAAAAAHD4/vPKya_KoIpo8MNePcKhrJMM_1z-XyOIhwCLcBGAs/s1600/tumblr_oq4bskiJTK1w8y36yo6_400.gif

H.CHANDLER: SHUT UP HEATHER
H.DUKE: SORRY HEATHER...

3.bp.blogspot.com/-ILndjrQ1rxg/W3mXX8YZ3DI/AAAAAAAAHD0/Jx4PU-ybEu4m7DJ10GLqhGMWKDPsp1LjwCLcBGAs/s1600/tumblr_oq4bskiJTK1w8y36yo10_400.gif

H.CHANDLER, RAM & KURT:
YO GIRL
KEEP IT TOGETHER
I KNEW
YOU WOULD COME FAR
NOW YOU'RE
TRULY A HEATHER
SMELL HOW
GANGSTA YOU ARE

Prefix użytkownikaShanti Black
Praca A
W tej pracy podoba mi się zastosowanie różnych kolorów, co wygląda prawie jak 3D i chodzi mi tu o ubranie Luny i jej twarz. Ale w tym obrazku zabrakło mi detali i dlatego tło wyszło takie puste i smutne. Bardzo podoba mi się też wykonanie patronusów, słodki jest ten jamniczek, serio Starstruck Twarz Luny wyszła trochę przerażająco Przepraszam

Praca B
Ta praca wydaje mi się przygotowana z większą starannością, wszystko jest dopracowane i do siebie pasuje. Dementorzy na niebie i brak gwiazd obok nich przemówiło do mnie najbardziej, sama nie wiem dlaczego w sumie. Osobiście bardzo lubię wszelkie motywy nocy i gwiazd na rysunkach i obrazkach, także tutaj też plus dla autorki. Całość jest wykonana bardzo ładnie i przejrzyście, nie ma żadnego chaosu, a ja nadal nie umiem oceniać obrazków.

Obu dziewczynom gratuluję, że dotarły aż do finału, pozazdrościć talentu Love

I miejsce - Praca B
II miejsce - Praca A
www.harry-potter.net.pl/images/articles/shanti.png

W Hogwarcie Cynthia Lynwood. Nikt ważny, ale lubi przypały, prefekt Hogwartu.
Na stronie:
- prefekt Gryffindoru (14 edycja; 27.07.2015 - 11.11.2015)
- przewodnicząca Karczmy pod Parchatym Trollem (31.08.2015 - 21.11.2015)
- Redaktor Naczelna Proroka Niecodziennego (Wydanie 4 - Halloween), (Wydanie 5 - Nowy Rok, (Wydanie 15 Walentynki), (Wydanie 16 (Huncwoci))
- Prefekt Hogwartu (27.08.2017-)

www.harry-potter.net.pl/images/articles/shant.jpg

Bo mogę Cwaniak
i.imgur.com/N9bzzWn.png

Sim Shanti w wykonaniu EmilyWright Love
i.imgur.com/MbrWM9r.jpg

Magiczna siódemka
i.imgur.com/GRVPG1y.png

Magiczna siódemka part II
i.imgur.com/M0pcH5X.png

Ciekawa liczba punkcików
i.imgur.com/p9aV7MW.pngi.imgur.com/JTHiWfJ.png

Wioletta
Głos członka Jury!

Praca A.
No cóż. Kompletnie nie wiem co powiedzieć... Zawiedziona jestem tą pracą.. Liczyłam na więcej. Twarz Luny wygląda przerażająco, a sam pomysł jest nijaki... Scena też wybrana byle jaka...
1) Pomysł - 5 pkt
2) Zgodność z tematem - 8 pkt
3) Technika - 13 pkt
4) Jakość/staranność - 4 pkt
5) Ogólne wrażenia - 5 pkt
6) Ocena ogólna: 35/55 możliwych

Praca B.
Wooow! Jestem po prostu oczarowana. Przecudowna praca na miarę finału, a nawet wygranej. Przyciąga spojrzenie, mnóstwo się na niej dzieje, jest ciekawa. Wygląda idealnie. Te kolory! BRAWO!
1) Pomysł - 9 pkt
2) Zgodność z tematem - 8 pkt
3) Technika - 19 pkt
5) Ogólne wrażenia - 10 pkt
6) Ocena ogólna: 51/55 możliwych

Podium:

I miejsce - praca B!
II miejsce - praca A!

Prefix użytkownika_raven_
Obie prace finałowe można skomentować jednym wielkim WOW. Serio, zerknęłam na nie dość przypadkowo i wywarły na mnie takie wrażenie, że poczułam potrzebę zostawienia kilku zdań od siebie :) Zazdro, też bym chciała tak umieć, jedyne co mi wychodzi, to serduszka w messengerze.

Ciekawe, że obie uczestniczki wybrały patronusy na motyw przewodni. Zakon Feniksa taki długaśny, a tu jedna rzecz definiuje całą książkę (tudzież film, co kto lubi).

Praca A skojarzyła mi się z przeróbką realnego zdjęcia postaci w jakimś programie graficznym do wersji komiksowej. Sama się kiedyś bawiłam podobnymi efektami, gdzieś na starym dysku są jeszcze efekty moich działań ;) Całość wyszła super, szczególnie urzekły mnie cienie na bluzce Luny. No i jamnik. Jak nie znoszę jamników, tak ten wygląda po prostu uroczo z tym nibyuśmiechem i roztrzepotanymi uszami.

Praca B przywodzi mi na myśl wersję ilustrowaną HP. Nigdy nie miałam jej w rękach, pojedyncze obrazki z książki widziałam gdzieś tutaj lata świetlne temu, więc nawet nie wiem, czy to skojarzenie jest słuszne, ale myślę, że ta praca nadawałaby się do umieszczenia w książce. Jest świetna, ale bardzo brakuje mi tu dynamiki. Harry stoi, patronus stoi, jakby jego zadaniem nie było odpędzenie dementorów. A tamci uciekają nie wiadomo przed czym. Dudley leży w pozycji, która totalnie nie pasuje do książkowego opisu. Technika i jakość super, natomiast nie odpowiada mi totalny brak emocji i dramatyzmu tej sceny.

1. miejsce - A
2. miejsce - B

Gratulacje dla obu dziewczyn za dotarcie do finału!

j.gifs.com/J6PONg.gif

oi62.tinypic.com/2zecyrp.jpg

#FinoAllaFine

But I'm a creep, I'm a weirdo.
What the hell am I doing here?
I don't belong here.

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwieksza_maruda.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_irytujacy_uzytkownik_raven.png

oi61.tinypic.com/14vr9l0.jpg

oi60.tinypic.com/2i2a8ok.jpg

img-ovh-cloud.zszywka.pl/0/0587/7984-mala-mi-.jpg

38.media.tumblr.com/cc771211be691b8df0a1087ee9f8cb9e/tumblr_n2wb1oF3Jo1rq3hwbo2_500.gif

WAVE GOODBYE, WISH ME WELL
I've become something else
Something else, something else, it's just this world

Prefix użytkownikaania919
Obie prace są naprawdę cudowne, obie dziewczyny zasłużenie znalazły się w finale i super sobie poradziły. Skoro muszę wybrać jedną pracę to stawiam na pracę B. W pracy A twarz Luny trochę mi się nie podoba, najpierw uznałam, że jest prześwietlona, ale to pewnie od tych patronusów. Jednak nie wyszło to jakoś super. W drugiej pracy Dudley wyszedł trochę nie tak. Praca B zawiera znacznie więcej szczegółów, autorka umieściła tam więcej elementów, wssystko jest dopracowane, ten rysunek mi się bardziej podoba.

Pierwsze miejsce - praca B
Drugie miejsce - praca A
www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Prefix użytkownikaSarahis
Fajnie jest mieć prawo głosu, zdecydowanie lepiej czuję się po tej stronie xD. Słowem wstępu - obie prace są FENOMENALNE. Po prostu. Bardzo profesjonalnie to wyszło.

Praca A
To jest TO. Świetny jest ten kontrast między czarnym tłem a bladziutką, obłąkaną Luną. Patronusy wyszły wręcz OBŁĘDNIE. Ogólnie jestem zauroczona wariacją technik, jakimi posługuje się Moncia - na każdym etapie pokazała coś zupełnie innego. Szacun. A teraz się nie obraźcie pliska - bo to zabrzmi głupio, ale wzięłam pod uwagę wiek uczestniczek finału i fakt, że nastolatka dorównuje umiejętnościami niemal 30-letniej artystce z dużo większym 'stażem' i doświadczeniem mówi sam za siebie. Pokłony : D. Szkoda tylko, że to filmowa Luncia, a nie twoje własne wyobrażenie. Ale w sumie mogłaś sobie wyobrażać ją w taki sposób czytając "Zakon", czyli w sumie nie ma o co się czepiać.

Praca B
Również jest świetna, ale chyba liczyłam na coś więcej w ostatniej rundzie od Klaudii. Przecudowny baśniowy patronus, przesłodki jamniczek <3. Natomiast postaci niezbyt mi się podobają, IMO odstają od reszty. Jeszcze chciałabym dodać, że z jednej strony lubię tą konsekwencję w twoich pracach, a z drugiej chyba wolałabym pewne zróżnicowanie - jak w twojej halloweenowej serii. Niemniej jednak całokształt jest naprawdę imponujący.

I miejsce A
II miejsce B

Szkoda, że to już koniec i że finał ma tylko jeden etap (heh), bo chciałabym od was wincyj, utalentowane skubańce! :C

torrentz.eu/cutehamster.gif

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

zippy.gfycat.com/MediocreMellowAnteater.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

data.whicdn.com/images/303292934/original.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

i67.tinypic.com/2moci89.jpg

i49.tinypic.com/2qc1r2e.jpg

i65.tinypic.com/2ag0y9u.jpg

;___;

PaulaSmith
Chciałam na wstępie powiedzieć, że obie prace są godne finału. Troszku szkoda, że tematyka jest tak podobna, bo jako, że to moja ulubiona część to powiem, że liczyłam na scenę, gdy bracia Weasley hucznie opuszczają szkołę i np. fajerwerki w kształcie jamnika ;) Ale wracając do finalistek nie zawiodły mnie jeśli chodzi o.jakość.

Praca A
1) Pomysł - 8 pkt
2) Zgodność z tematem - 10 pkt - wszystkie warunki spełnione
3) Technika - 15 pkt - jest tutaj zastosowana grafika komputerowa, która jest doskonała jeśli chodzi o patronusy, ale jest trochę gorzej jeśli chodzi o twarz Luny. Kolory przechodzą za mało płynnie, jest trochę kanciasto
4) Jakość/staranność - 4 pkt - jak wyżej
5) Ogólne wrażenia - 9 pkt
6) Ocena ogólna: 46/55 możliwych

Praca B
1) Pomysł - 10 pkt - jest tutaj wszystko, co być powinno
2) Zgodność z tematem - 10pkt - spełnione w 100%
3) Technika - 20pkt - cudowne są szczegóły i szczególiki w tej pracy, a tak magicznych gwiazd nie widziałam na żadnym rysunku
5) Ogólne wrażenia - 10pkt
6) Ocena ogólna: 55/55 możliwych

I miejsce - 2 pkt - praca B
II miejsce - 0 pkt - praca A

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: