Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Szef Biura Aurorów
17.12.2018 11:24
Angelina Johnson, hahaha może faktycznie :D

Też zawsze gada o ślubie dzieciach.. A mojemu bratu wmawia, że z chłopakiem życia sobie nie ułoży. W ramach ścisłości mój brat jest całkowicie*

Księżna Półkrwi
monciakund, u mnie tez tak było!

Udaje Rudolfa... rrar!
Mikasa, no bez kitu, identyko moja gada!

Różowy Strażnik Teksasu
Mikasa, moja babcie zamknela oczy kiedy ja jeszcze uwazalam, ze chlopacy to sa najglupsiesi na swieci

Księżna Półkrwi
17.12.2018 11:23
Only Dream, Duże oczy

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 57067 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 46851 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41382 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 37362 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 33023 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 32533 punktów.

7) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30866 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29553 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Subiektywnie o...
Livka
Postanowiłam założyć nowy temat, aby nie bałaganić w dziale o podróżach. Bo temat, chociaż podobny to jednak nie do końca. Ja głównie właśnie będę opowiadać o doświadczeniach z innych krajów.

Jak niektórzy być może zauważyli, podróżuję całkiem sporo i to nie tylko po Polsce, ale i poznałam nieco zagranicy. Miałam doświadczenia miłe i niemiłe, czasem ja zrobiłam coś głupiego, ale i widziałam ludzi robiących gorsze głupoty. Jedne kraje bardzo mi się podobały, do innych bym nigdy już nie wróciła i to z różnych względów. Chciałabym zachęcić innych podróżników to dzielenia się subiektywnymi odczuciami o dzielnicach, miastach czy krajach, ale także pozostałych, którzy nie podróżują zbyt dużo, żeby np. opisywali swoje własne odczucia na temat miejsc, które ICH zdaniem zasługują lub nie na odwiedzenie, jak restauracje parki. Albo o czymkolwiek. Wrzucajcie zdjęcia. Piszcie pieśni pochwalne lub tyrady.

W dzisiejszych czasach modny jest obiektywizm. Łagodzenie wyrażanych opinii po to, żeby kogoś przypadkiem nie urazić. I o ile rozumiem to w przypadku np. pensjonatu, który prowadzi 92-letnia niedowidząca staruszka, bo starcza jej ledwo na chleb, to nie rozumiem tego w przypadku restauracji, która zaprosiła nas do wyrażenia oceny na jej temat.
W przeszłości byłam blogerką (nie bardzo popularną, ale miałam swoje współprace, a dotyczyły one głównie psów itp., obracałam się więc w środowiskach piszących. I nie uwierzycie, ilu blogerów pisało dosłownie miodem płynące recenzję z rzyci, bo obiecano im kolejne zaproszenie. A oni i tak z niego korzystali, bo jednak szef kuchni wcale nie był na kilka gwiazdek. Spytacie zatem, czemu się podlizywali, chociaż wcale nie było tak kolorowo? Część z nich mówiła później do swoich znajomych: rMam tutaj zaproszenie na kolację dla dwóch osób, ale wiesz... Sprawdziłam swój skedżual i jestem zbyt bizi, więc wiesz. Jak chcesz, to możesz iść. Tylko weź szernij mojego postar1;.

I biznes się kręci.

Chyba jednak mój pierwszy post nie będzie o podróżach. Już i tak jest z pewnością przydługi. To może taka mała jedyna uwaga o moim przedostatnim przelocie samolotem.

Trasa Londyn - Cork. Lot o 8 rano, więc szybka kalkulacja. Na lotnisku 2 godziny przed. Na lotnisko dojazd 1,5 godziny, a dostanie się do autobusu kolejne 30 minut. A jeszcze trzeba się ubrać i wymeldować. Wstałam o 2.30. Nie byłam w wybitnie dobrym humorze, ale cóż nie wynaleźli jeszcze pociągu, który pokonałby morze irlandzkie. Do momentu dotarcia na lotnisko było całkiem spoko. Nawet odprawa bagażowa przebiegła bez większych trudów, mimo gigantycznej kolejki. Najgorsze nastąpiło na pokładzie. I ja nie wiem, czy to wina nastawienia, czy może jakieś pecha ze wszechświata, ale 2 rzędy za mną usiadło polskie małżeństwo. Z dzieckiem. O ile przy starcie było ok, to po jakichś 15 minutach dziecko postanowiło dać pokaz swoich umiejętności głosowych. Ja w kategorii wnerwienia daję mu 10/10. I doskonale wiem, że to nie dziecka wina. Tylko rodziców, bo rodzice postanowili sobie piwkować. Zazwyczaj wkładam słuchawki i mam to gdzieś, ale tak jak wspomniałam 10/10, więc słuchawki nie pomogły. I kiedy wreszcie zdecydowałam się zwrócić im uwagę, że może chociaż spróbowaliby uspokoić dziecko, to wtedy odkryli przyczynę płaczu. Dziecko zrobiło w pieluchę. 5-letnie. W pieluchę. Nie mój cyrk, nie moje małpy jak kto dziecko chowa. Jednak kiedy matula stwierdziła, że idealnym miejscem na przebranie dziecka będzie siedzenie, a miejsce brudnej pieluchy i chusteczki nawilżonej jest pod fotelem, to uznałam, że rprzegła pałę". Zwróciłam im uwagę, a kiedy nie zareagowali, poprosiłam stewarda o zajęcie się sprawą. Posłuchali, ale czułam na swoich karku wzrok bardzo długo - zwłaszcza że oni nie mówili po angielsku, a on nie mówił po polsku. Tylko tyle i aż tyle. I nazwijcie mnie nieczułą na dziecięce nieszczęście psią kobietą, ale płacimy za bilety, nawet w tanich liniach nie po to, żeby ktoś urządzał sobie pokój matki z dzieckiem z fotela, żeby w samolocie śmierdziało nieprzetrawionym żarciem z maka.
Cześć wszystkim!

Same dobre gwiazdy spotkały się na nieba szczycie,
Z ducha, ognia i rosy tchnęły w ciebie życie

www.harry-potter.net.pl/images/articles/livkavtff.jpg

i.imgur.com/fra84T9.jpg

Dom w Hogwarcie: Gryffindor

media1.tenor.com/images/3a943d0a82fac73aabb9e1bc57b24800/tenor.gif

Ulubione bajki

i.imgur.com/xic27Eh.gif

78.media.tumblr.com/b1fc69f273fad20db4d9e0733f3d0015/tumblr_inline_oasqsc5pV01ttddq8_500.gif

media1.tenor.com/images/5d0760ac83b2e11a55d5394ca9ad0125/tenor.gif

i.imgur.com/Qiv5MYZ.gif

Ulubione seriale

i.pinimg.com/originals/9f/85/de/9f85deabcc4e05ab269193e46d7c8399.gif

i.imgur.com/yfkYKsY.gif

1.bp.blogspot.com/-yKDQ03BvPck/Und_UEmhFnI/AAAAAAAA1Rg/ICt6-PqD2Aw/s1600/GIF+GLEE+HANDS+LOGO+lilybop.gif

78.media.tumblr.com/35b1bd3837d620915c0c879a6fc99c79/tumblr_os6d6psCgQ1v77151o1_500.gif

media.giphy.com/media/QR8m21Hkb4eLm/giphy.gif

laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/08/lsthings3.gif

media.melty.fr/article-3391748-raw-f1480930265/l-argent-ou-le-plomb.gif

img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2014-11/11/16/enhanced/webdr12/anigif_enhanced-5290-1415742663-12.gif

78.media.tumblr.com/70afc44914622d3f20644da58e37b8c7/tumblr_n1b9levafC1snfsvoo1_400.gif

i.imgur.com/2MQlMXj.gif

78.media.tumblr.com/e87122836695b288757a7ddaf4035dac/tumblr_p18wpbDXXp1r09d6po1_540.gif

Prefix użytkownikaulka_black_potter
Ja chyba nie mam jakichś szczególnych problemów w podróżach. Z reguły nie przepadam za obcymi ludźmi i za ich jakimkolwiek zachowaniem. Albo ktoś jest dla mnie za głośny, albo nie chce rozmawiać jak się go zagaduje, albo za wolno idzie, albo za szybko, albo sie rozpych na siedzeniu, albo siedzi od `ciebie tak daleko, że wchasz swoje stopy, czy przypadkiem nie śmierdzą. Jestem przyzwyczajona do tego, że wiele rzeczy mi przeszkadza, więc staram się tym zbytnio nie przejmować bo bym umarła ze stresu. Trzeba cieszyć się życiem i akceptować je takim jakim jest xD

Chociaż ja w sumie potrafię wkurzyć si w minutę, więc nie wiem po co cały ten mój wywód.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ulka.jpg

"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

~Cantaris

Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>
urszulaptak.blog.onet.pl/files/2015/02/4939.jpg