Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Śmierciożerca
20.11.2018 22:16
BumSzakalaka, Wiedzma

Śmierciożerca
20.11.2018 22:13
Roksolana Delakur, dobra xD

Sklepikarz na Nockturnie
20.11.2018 22:12
BumSzakalaka, em najlepiej te z kiblem xD to ulubione Lorki xD

Śmierciożerca
Roksolana Delakur, może któreś piętro? :D

Sklepikarz na Nockturnie
BumSzakalaka, okej, to gdzie chcesz, tylko lepiej nie w wieży, żeby każdy mógł sobie popisać Love

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 56412 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 45305 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41177 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 33363 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 32648 punktów.

6) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 31713 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30826 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29449 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Fantastyka a postrzeganie realnego świata
Prefix użytkownikaremusmistrz
Czy po przeczytaniu książek, obejrzeniu filmów typu HP, LOTR, Wiedźmin ktoś z was np. stwierdził, że nasz świat jest tak przyziemny i nudny, sprawiły, że czuliście pewną niechęć do niego. Ja nienawidzę tego świata, a te dzieła sprawiły, że chyba bardziej gardzę tym światem. A wy? Nie czujecie przez to, że świat w jakim żyjemy jest taki marny, przyziemny, nudny?
Zapraszam do dyskusji.
Edytowane przez Smierciojadek dnia 08.11.2018 09:51

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
W żadnym stopniu. Po pierwsze nie przywiązuje takiej wagi do świata przedstawionego w czytanych przeze mnie książkach. Gdyby tak było, wszystko byłoby dla mnie podejrzane, a zabójstwa były by tak powszechne i normalne jak oddychanie :D
Faktycznie, może ten świat, który przedstawiają nam autorzy książek jest fanatastyczny, ale nie idealny. Prawda jest taka, że nie da się stworzyć świata idealnego, bo musiałby on uwzględnić poglądy i zachcianki miliarda osób jednocześnie.
Nuda i nędza w życiu zależy jedynie od naszego postrzegania. U nas w gruncie rzeczy dużo się dzieje, ale trzeba umieć odpowiednio na to patrzeć.

zapodaj.net/images/486cbf414e155.png
Violet-Horde <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Kimi NamJoon
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/anime_girl_icon_by_aoikyou-d7uz4bk.jpg

www.pastaandthecity.com/wp-content/uploads/2018/04/elegant-1769669-300x150.png

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love
www.pastaandthecity.com/wp-content/uploads/2018/04/elegant-1769669-300x150.png

Angelina Johnson
Ja się nieśmiało przyznam, że czytając takie książki zawsze mam tęsknotę za takimi światami. Nasz świat wydaje mi się taki powszechny, choć oczywiście bywa zjawiskowy i umiem go docenić. Jednak światy z książek są niesamowite, zwierają w sobie rzeczy, których u nas brakuje, fascynują.
Pamiętaj jednak remus, że w tamtych światach ciągle była wojna, niebezpieczeństwo, w Wiedźminie dużo było biedy i niesprawiedliwości władz, czyli w sumie podobnie jak u nas. Niby fajnie byłoby żyć w świecie, gdzie jest magia, elfy i strzygi, ale z drugiej strony nie chciałabym stanąć oko w oko z jakimś Uruk-hai, nocnicą czy smokiem.
Mi się wydaje, że człowiek w takich momentach tęskni bardziej do tej bliskości z naturą. Przynajmniej ja tak mam. W książkach tego typu opisywane są małe, spokojne wioski z drewnianymi domkami, ludzie jeżdżą wozami konnymi, jest targ z prawdziwego zdarzenia i kamienny rynek w środku otoczonego murem miasta. Brzmi nostalgicznie i tak jakoś bliżej świata niż np. mój świat, gdzie mieszkam w ogromnym mieście, jest strasznie głośno, wszędzie plastik, bilbordy ryją mi mózg, wszędzie każdy się śpieszy...

Ja dlatego uwielbiam się zanurzać w takich światach, gdzie nawet niech już będzie ta wojna, ale sam świat i bohaterowie są piękni ; )
www.harry-potter.net.pl/images/articles/ang.png

s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png

img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg

img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg

oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.

Prywatny ołtarzyk mojej siostry o najpiękniejszych nogach świata!
i62.tinypic.com/2mx262w.jpg

i44.tinypic.com/2lworqc.jpg
Od superhiper Prefekt Slytherinu, Lossiril <3

Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

i68.tinypic.com/aert6v.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png

Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

Oszukać przeznaczenie chcesz,
I spotyka Cię kara.
Twój los już napisany jest,
Twe daremne starania.
Jak kamień co rzucony chce,
Gwiazdą w niebie się znaleźć.
Va'esse deireádh aep eigean

Od super Józia!

i41.tinypic.com/szva55.jpg

s10.ifotos.pl/img/bukareszt_qraqnra.gif

cdn.drawception.com/images/panels/2014/12-30/FxP59mOmw5-2.png

Prefix użytkownikaEcaeris
Ja nie gardzę tym światem bo mimo wszystko wierzę w dobro ludzi. Mimo, że jest tyle zła to zawsze znajdzie się to światełko nadziei, dobra - albo samemu trzeba je nieść (ja się staram ;)). Rozumiem jednak tęsknotę za światem fantastycznym - ja głównie dlatego czytam książki aby uciec od tego świata realnego, od problemów... jednak szukam i czasem odnajduję magię w naszym świecie :)
78.media.tumblr.com/f0c7718147bc14236397efc133411867/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o3_500.gif

p a t r o n u s - m a n x c a t

66.media.tumblr.com/0be3e60f6518979537f4122b4d1df156/tumblr_odz35d4LML1vgea2uo1_500.gif

Prefix użytkownikaania919
Nie, nasz świat wcale nie jest nudny, tyle ciekawych rzeczy jest na nim. A świat HP wcale nie jest idealny, ludzie mają takie same problemy jak my, toczą się wojny. Wiadomo, czasem chciałabym umieć czarować, machnąć różdżką i mieć co się chce, ale tak naprawdę ich życie wcale nie jest wspanialsze od naszego.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Prefix użytkownikaremusmistrz
ania919 napisał(a):

Nie, nasz świat wcale nie jest nudny, tyle ciekawych rzeczy jest na nim. A świat HP wcale nie jest idealny, ludzie mają takie same problemy jak my, toczą się wojny. Wiadomo, czasem chciałabym umieć czarować, machnąć różdżką i mieć co się chce, ale tak naprawdę ich życie wcale nie jest wspanialsze od naszego.

W moim postrzeganiu to w tamtym świecie niezależnie od tego czy jest się autorem czy sprzedawcą w sklepie, urzędnikiem nadal możesz się rozwijać jako czarodziej i magia jest na porządku dziennym, duże udogodnienie imo

Prefix użytkownikaania919
Dla nich magia jest czymś normalnym, za to nie mają np. telefonów, jak chcą coś do siebie napisać to używają sów, które brudzą i nie są niezawodne.

Tak właściwie to dla kogoś z innego świata nasz świat może wydawać się magiczny. Rozmawianie (przez telefon) z kimś kto jest oddalony setki kilometrów, latanie w powietrzu (samoloty), rozmowy przez skype'a, smsy, czyż to nie brzmi jak magia? Dla kogoś kto by nie znał naszego świata na pewno tak. A nasza cywilizacja się rozwija, za kilkadziesiąt lat wiele czynności będzie mogło być zastąpione przez maszyny, są już odkurzacze, które same odkurzają, samochody, które same się prowadzą, technologie te będą udoskonalane i kiedyś wejdą w życie codzienne. I teleportacja za setki lat będzie możliwa - nasz świat ma naprawdę bardzo duże możliwości. Wiele rzeczy normalne dla czarodziejów będą dostępne również dla nas, oczywiście bedą działać nieco inaczej, ale niekoniecznie gorzej.

A nawet w świecie magii nie wszystko jest możliwe, jedzenia i picia nie da się wyczarować, są choroby nieuleczalne, czarodzieje normalnie pracują tylko że w innych zawodach, baa, mają mniejszy wybór swojej ścieżki zawodowej. Ich życie wcale nie jest bajkowe. Fajnie sobie poczytać o świecie magii, ale nasz świat też jest niezwykły tylko tego nie dostrzegamy.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Mnie się wydaje, że tu też się dobrze sprawdzi powiedzenie "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Zgadzam się ogólnie z poprzedniczkami, że żaden ze światów przedstawionych w książkach nie jest idealny. Jasne, że są tam rzeczy, jak choćby w HP, które bardzo chcielibyśmy mieć, umieć, widzieć na własne oczy. Ale też myślę, że Rowling świetnie pokazała w książkach, że te wszystkie udogodnienia typu, nie wiem, teleportacja, peleryna niewidka, kamień wskrzeszenia - to nie sprawia, że stajemy się szczęśliwi. To nie sprawia, że nasz świat staje się idealny, że znikają inne problemy. W pewnych kwestiach czarodziejom było łatwiej niż mugolom, a z drugiej strony, my - jak wspominała Ania - mamy telefony, komunikacja nie jest żadnym problemem. To też jest w jednym sensie zaleta, w innym nie. Ale i nasz świat i świat z książek działa na tej samej zasadzie.

A tak na koniec, to wydaje mi się, że to trochę niedobrze, jeśli aż tak bardzo zatapiamy się w świat fikcji, że nasz własny przestaje nam wystarczać. Czasem trzeba wyjść z własnej głowy, remus ;). Polecam, dla zdrowia.

did you mean it when you said I was pretty?

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

media.giphy.com/media/1jaLC4WQbqhLZCVnTC/giphy.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

I can't stop judging everything you do
But I can't get enough of you

http://lastfm.pl/user/justyskag

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: