Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Fotoaparatka
21.03.2019 22:25
monciakund, oki

Wielki mag
monciakund, a to ja jestem obcy? jezyk

Wyrodna żyrafa
Rodzice nauczyli mnie nie rozmawiać z obcymi...

Wielki mag
21.03.2019 22:24
zresztą w tym roku też będę jezyk

Wielki mag
21.03.2019 22:23
monciakund, no to było podchodzić xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 58161 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 48999 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41857 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 38969 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 34097 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 34034 punktów.

7) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 31803 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30488 punktów.

10) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Kulinarny Grudzień!
Sam Quest
www.harry-potter.net.pl/images/articles/kulinarny.jpg

Witajcie cześć i czołem!

Zapraszam Was na Kulinarny Grudzień zabawę, w której będziecie mogli zdobyć punkty, pochwałę i poszerzyć swoje zdolności kulinarne!

O co chodzi?
Przez pięć lat dzieliliśmy się w tym temacie swoimi przepisami i odkryciami kulinarnymi. W tym miesiącu mamy okazję się wykazać swoimi zdolnościami i poznać nowe smaki.

Kiedy?
Zaczynamy 01 grudnia 2018 i kończymy wraz z końcem tego roku czyli 31 grudnia 2018.

Co trzeba zrobić?
Wystarczy, że wykonacie dowolny przepis z powyższego tematu Gotowanie i przepisy lub z Kącika Kulinarnego, który znajduje się w naszym Proroku Niecodziennym i wstawicie tutaj fotki dokumentujące Wasze dzieło.
Konieczne jest wskazanie strony i autora przepisu, który wykorzystaliście.
Oczywiście drobne modyfikacje są dozwolone, wszak w kuchni można być kreatywnym.

Co do wygrania?
Punkty za każdy zrealizowany przepis, do tego przewiduję nagrody specjalne dla osoby, która pogotuje nam najwięcej, a także dla osoby, której przepis/y będą wykorzystywane najczęściej. Warto też przyłożyć się do dokumentacji, a dlaczego? Domyślcie się. ( Evil laugh )

Bonus
Zachęcam również do dodawania nowych przepisów w tym temacie.

Fartuchy w dłoń, skrzaty domowe do garów i gotujemy!

Edytowane przez PaulaSmith dnia 19.12.2018 14:42
Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

data.whicdn.com/images/253868770/original.gif

- Używasz sarkazmu by odsuwać od siebie ludzi.
- A jednak nadal tu jesteś.

www.outerplaces.com/images/user_upload/jj%20quotes2.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Brodata Samica

www.harry-potter.net.pl/images/articles/sam.png

Prefix użytkownikaMikasa
Ha! Czuję się nieco odpowiedzialna za ten pomysł, bo kiedyś rzuciłam coś takiego na sb :D Super, że konkurs wystartował, a grudzień to świetny czas na gotowanie.

Pytanie: czy wykonanie własnych przepisów się liczy? :D

Powodzenia!
i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Sam Quest
Jasne, że się liczy, ale głównie chodzi o poznanie nowych rejonów, więc o ile nie będziesz gotowała tylko swoich to jak najbardziej :D
Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Brodata Samica

Prefix użytkownikaMikasa
Nie no, jasna sprawa, że nie tylko moje :D Juz przeglądam wątek
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikaMikasa
Kulinarny grudzień rozpoczęłam krokietami z pieczarkami i serem. Autor przepisu: Paula Smith.

Link do przepisu: http://www.harry-...ost_445361

i.imgur.com/WioSw4Z.jpg

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikaMikasa
Halo, co się obijacie? Toż to przepyszny konkurs samonagradzający się (można jeść), a tu taka cisza.

Ja dwa dni temu zrobiłam jedno z pyszniejszych odkryć naszego forum - zupę soczewicową z przepisu Pauli.

Link: http://www.harry-...ost_439931

Zdjęcie niezbyt piękne, bo to w końcu zupa, więc za wiele nie zobaczycie... ale było dobre

i.imgur.com/Vz81kZg.jpg

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikaRoksolana Delakur
Skoro Mikasa już pochwaliła się dwoma przepisami z naszego wspaniałego tematu na forum ja postawiłam na kącik kulinarny z ostatniego proroka, link tutaj:
http://www.harry-...i2081.html
Mikołajkowe babeczki bardzo rozbudziły w sercach moich domowników magię świąt (pierwszy raz od paru miesięcy nie słyszałam popołudniowego narzekania babci na dziadka, albo dziadka na babcię) i poprawiły ich humorki.
Zapach cynamonu i przypraw korzennych rozniósł się po całym mieszkanku, dzięki czemu jest nam raźniej oczekiwać na gwiazdkę!
Troszeczkę zmieniłam przepis, ponieważ cukier, się lekko przypalił... ale wszyscy myślą, że to palony karmel więc cicho sza! Dzięki temu babeczki mają ciemno brązowy odcień, za to w smaku o dziwo nie czuć żadnej spalenizny.
Nie zrobiłam również masy serowej, bo w mojej całej familii jestem znana z mojej nienawiści do serników (chyba, że na zimno! Sernik na zimno życiem!).
Nie nabrałam również jeszcze wprawy do robienia fantazyjnych wzorków patyczkiem w powidłach (swoją drogą domowe, śliwko prosto z piwnicy!) ale na szczęście wszystko ładnie zamaskowałam białym śniegiem, tudzież cukrem pudrem.

A tak prezentują się moje wypieki, zdjątko nie za piękne, ale wszyscy już nie mogli się doczekać aby się nimi nie delektować!

images92.fotosik.pl/92/5f7501d231a188a9med.jpg

Edytowane przez Prefix użytkownikaRoksolana Delakur dnia 18.12.2018 19:32

Prefix użytkownikaRoksolana Delakur
Dzisiaj pora na dobre śniadanko!
Zrobiłam sobie chlebek z jajkiem z przepisu Mikasy, link tutaj:
http://www.harry-...owstart=80
Śniadanko wyszło przepyszne i wbrew moim początkowym obawom okazało się proste do wykonania i mało czasochłonne.
Co prawda najpierw wbiłam jajko do szklanki, potem dopiero na patelnię, ale za niedługo powinnam dojść do wprawy.
Zdjątka:
images91.fotosik.pl/93/61c0a7476547bc6cmed.jpg images89.fotosik.pl/92/679a7176bac69aaemed.jpg

Edytowane przez Prefix użytkownikaRoksolana Delakur dnia 20.12.2018 20:13
Karczma jest superaśna
Albus
s2.ifotos.pl/mini/biletpng_qwhrxan.png

Od kochanej Violet Heart dance
zapodaj.net/images/92efd2778fbda.png

Rue, pamiętaj!

Starstruck

Rue Riddle, słuchaj się Roksolany, to mądra kobita jest ~ Angelina Johnson

Chmurka

Komplement po burzliwej walce ze skromnością,
zasługujący na miejsce w podpisie

Kto niby jest najbardziej kreatywnym Krukonem na stronie, jak nie Ty? Albus ~ Rue Riddle

Prefix użytkownikaMikasa
Roks, ja też zawsze wbijam najpierw do szklanki, jest precyzyjniej :D Ajj, narobiłaś mi ochoty na takie śniadanko. Cieszę się, że smakowało!

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownika_raven_
Roksolana Delakur napisał(a):

i wbrew moim początkowym obawą okazało się proste do wykonania i mało czasochłonne

Na Merlina, OBAWOM! :moody:

j.gifs.com/J6PONg.gif

oi62.tinypic.com/2zecyrp.jpg

#FinoAllaFine

But I'm a creep, I'm a weirdo.
What the hell am I doing here?
I don't belong here.

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwieksza_maruda.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_irytujacy_uzytkownik_raven.png

oi61.tinypic.com/14vr9l0.jpg

oi60.tinypic.com/2i2a8ok.jpg

img-ovh-cloud.zszywka.pl/0/0587/7984-mala-mi-.jpg

38.media.tumblr.com/cc771211be691b8df0a1087ee9f8cb9e/tumblr_n2wb1oF3Jo1rq3hwbo2_500.gif

WAVE GOODBYE, WISH ME WELL
I've become something else
Something else, something else, it's just this world

Prefix użytkownikaania919
Ja również zrobiłam chlebek z jajkiem w środku z przepisu Mikasy.
Co prawda zaczął mi się już rozwalać na etapie wycinania kółek z chleba, ale ostatecznie wyszło nawet całkiem spoko. Zrobiłam sobie wersję z żółtym serem :D

i65.tinypic.com/hwzu2r.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Sam Quest
Wyniki Kulinarnego Grudnia!

Roksolana Delakur i Mikasa otrzymują po 100 punktów na konto, 40 dla domu i specjalne pochwały od wybranego bota.
ania919 otrzymuje 50 punktów na konto i 20 punktów dla domu.

Dziękuję dziewczyny za zabawę!

Dodatkowo za każdy przepis dodany w "Gotowanie i przepisy" od startu zabawy, czyli od 30.11.2018 dostajecie 20 punktów na konto i 8 dla domu.
Livka - 112 punktów na konto
Nquus - 20 punktów na konto i 8 dla domu
Hermionka78 - 20 punktów na konto i 8 dla domu

Dziękuję za udział i do zobaczenia w kolejnym kulinarnym miesiącu ;)

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

Brodata Samica

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: