Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pomocna dłoń
22.09.2020 01:21
high five

(nie moge się napatrzec jak oni symetrycznie ją zbijają)

Praktykant w Ministerstwie Magii
22.09.2020 00:50
fleja, hahaha, no to piąteczka! Czarodziej

Pomocna dłoń
22.09.2020 00:48
Anastazja Schubert, widze ze wielkie umysly mysla podobnie

podobnie zachłannie xD

Pomocna dłoń
22.09.2020 00:46
ja chcem moje 3pkt dla klusek

zwlaszcza ze skomentowalem przed tą szatanska oferta, wiec jak dla mnie powinny wleciec az 4pkt Hopsa hopsa

Praktykant w Ministerstwie Magii
22.09.2020 00:46
Wioletta, a 3 punkciki za poprzedni dostanę? :D

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59574 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56177 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 44449 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43141 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 38320 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37188 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36429 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33345 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Oscary
Prefix użytkownikafuerte
Oscary

Dziwię się trochę, że nie ma jeszcze takiego tematu, ale do rzeczy. Wiem, że w przeciągu roku rozmaitych nagród filmowych rozdaje się mnóstwo, natomiast chyba wciąż najbardziej popularna jest gala rozdania Oscarów. W związku z tym pomyślałam sobie, że stworzę taki uniwersalny temat, w którym co roku, po ogłoszeniu nominacji, a później zwycięzców, będzie można podyskutować o naszych typach i rozczarowaniach.

Poczynając więc od tegorocznej gali, co sądzicie o wygranych? Zgadzacie się z decyzją Akadamii, czy może chcielibyście, żeby statuetki zgarnęły inne produkcje, a za najlepszego aktora uznano kogoś innego?

Zapraszam do dyskusji!

A żeby trochę rozkręcić temat, to napiszę od siebie, że bardzo się cieszę, że za najlepszą aktorkę została uznana Olivia Colman (Faworyta). Nie dość, że jest piekielnie utalentowana i po prostu pozamiatała swoją rolą królowej Anny, to jeszcze mogłabym słuchać jej przemów do końca życia, bo są po prostu przeurocze.

Ogólnie, biorąc pod uwagę innych nagrodzonych, to uważam, że wybór Akademii w tym roku był wyjątkowo bezpieczny i właściwie obyło się bez większych zaskoczeń. Przynajmniej dla mnie i w ogóle w Europie, bo Amerykanie podobno byli przekonani, że statuetkę dla najlepszej aktorki zgarnie Glenn Close.

imgupload.pl/images/2020/01/19/tumblr_bc13207b378b2f01b6faa0c3ad9d44fc_1956b598_640.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaRosalind Rooks
Nie widziałam jeszcze wszystkich nominowanych filmów, ale mam wrażenie, że ten rok był słabszy od poprzedniego. Na poprzednim rozdaniu naprawdę miałam trudność z wyborem najlepszego w mojej opinii filmu bo w większości były naprawdę dobre, a teraz z o wiele mniejszym entuzjazmem pochodziłam do wydarzenia. Ale wypowiem się konkretniej, jak nadrobię wszystkie filmy. Mogę tylko powiedzieć, że zaskoczyła mnie wygrana Green Book w głównej kategorii - byłam przekonana, że wygra Roma.
well, I can break through the earth
come out soft and wild

Prefix użytkownikafuerte
Okej, widzę, że zeszłorocznego tematu nie udało mi się rozruszać, ale może tym razem się uda.

Co sądzicie o laureatach tegorocznych Oscarów? Zgadzacie się z wyborem Akademii, a może mieliście innych faworytów?

Od siebie na razie napiszę, że nie obejrzałam wszystkich nominowanych w tym roku filmów - odnoszę się do kategorii Najlepszy film - ale mimo wszystko z tym, które udało mi się zobaczyć, żałuję, że Jojo Rabbit został bez statuetki. Pocieszenie w tym, że Waititi dostał Oscara za scenariusz. No i tak jeszcze na świeżo - szkoda trochę Scarlett, statuetka za drugoplanową chyba należała się jej bardziej niż Dern - przy całej sympatii dla tej drugiej.

Co do Parasite - film jak najbardziej zasługujący na statuetkę, nawet i w kategorii Best Picture. Natomiast niezrozumiałe jest trochę dla mnie nagradzanie go niejako dwa razy za to samo. Kategoria dla najlepszego filmu międzynarodowego została stworzona po to, żeby Amerykanie wyciągneli głowy z własnych tyłków i docenili też filmy nieamerykańskie czy nieanglojęzyczne. I teraz trochę mi wychodzi na to, że za wszelką cenę chcieli pokazać, że jednak filmy spoza USA też mogą wygrywać. Dziwne tylko, że podwójnie i skubiąc pozostałych z możliwości zdobycia nagrody.

imgupload.pl/images/2020/01/19/tumblr_bc13207b378b2f01b6faa0c3ad9d44fc_1956b598_640.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaSam Quest
Kurczę nie wiem jak mnie to ominęło. W sensie ten temat... Duże oczy

Może po czasie, ale się wypowiem bo temat się chyba mocno nie przeterminował. xD
Najbardziej mnie radowała statuetka dla Taiki Waititi. Uwielbiam go jako reżysera i człowieka (jego instagram to złoto) i Brada Pitta, był bardzo dobry jako Cliff Buff, zrobił mi ten film całkowicie. Parasite obejrzałam mocno po czasie i osobiście nie uznaje go za lepszy film z tej stawki "Najlepszy film". O wiele bardziej podobał mi się Jojo Rabbit czy 1917. Uważam, że Parasite to bardzo dobry film, ale średnio ze mną rezonuje, więc może dlatego, że nie chwycił mnie emocjonalnie, nie umiem się nim w pełni zachwycać.

Trochę mi też szkoda Antonio Banderasa i Adama Drivera, nie ujmując Phoenixowi za Jokera zawsze bardziej są doceniane takie spektakularne role, a gościu, który genialnie zagrał zwykłego faceta w dramacie rodzinnym nie ma szans przy psychopacie.

Nie widziałam Judy więc nie wiem jak tam wypadła Zellweger, ale to była chyba taka typowo pod oscary rola. Ja osobiście dałabym wszystkie aktorskie dla Scarlett bo ją uwielbiam. xD

Ogólnie Boong i Parasite zgarnęli tak dużo, że reszta musiała się zadowolić resztkami. xD

No i ja też trochę nie rozumiem tego podwójnego nagradzania Parasite, albo nie powinno być w kategorii "Najlepszy film", albo w "Najlepszy film międzynarodowy".
i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: