Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Naczelna Emotikonka <3
24.07.2019 09:17
Tak, tez mi się bardzo podobała ta edycja. xD

Fotoaparatka
24.07.2019 09:11
Agent jest super!

Pan Śmierci
24.07.2019 08:52
Szczególnie ta, w której miastowy łosoś puścił całe miasto z dymem

Pan Śmierci
24.07.2019 08:35
Mafia zyciem!

Pan Śmierci
24.07.2019 06:41
Kapelusz

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 58237 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 50270 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41857 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 39865 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 34466 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 34071 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 32263 punktów.

8) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30495 punktów.

10) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wielkanoc w naszych domach
Sam Quest
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wielkanoc1.png

Hej!

Zbliżają się święta i chciałabym o nich z Wami porozmawiać. Wielkanoc jest zdecydowanie mniej komercyjnym świętem niż grudniowe święta i chciałabym wiedzieć czym jest dla Was.

Czy jest to dla Was ważny czas, czy kolejna okazja do wolnego od szkoły/pracy? Jakie macie świąteczne zwyczaje w Waszych domach? I co najważniejsze bez jakich potraw nie wyobrażacie sobie świątecznego śniadania?

Czekam na Wasze przemyślenia i wskazówki co polecacie zjeść, bo to jest jednak bardzo ważny aspekt każdych świąt. :D :cziken:

Edytowane przez PaulaSmith dnia 21.04.2019 00:50
i.postimg.cc/rmmcXJWt/dean.png

Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

data.whicdn.com/images/253868770/original.gif

- Używasz sarkazmu by odsuwać od siebie ludzi.
- A jednak nadal tu jesteś.

www.outerplaces.com/images/user_upload/jj%20quotes2.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Brodata Samica

www.harry-potter.net.pl/images/articles/sam.png

Prefix użytkownikaMikasa
Hejo! No to tak, dla mnie smak tych świąt to tak naprawdę dwie rzeczy: żurek i chrzan, wszystko inne można zastąpić :D Ubóstwiam żurek, stwierdzam, że nawet bardziej niż barszcz wigilijny. Co do zwyczajów, to raczej normalka. W sobotę święconka, w niedzielę wielkie śniadanie, a potem przez dwa dni siedzenie przy stole i przyjmowanie kolejnych gości, ale zdecydowanie na luzie i w sposób niewymuszony ;)

Pochwalę się swoimi półeczkami przystrojonymi w klimatach wiosenno-wielkanocnych. Proszę bardzo. Nie wiem, czy to widać, ale te lampki mają kształt jajek, haha. Uwielbiam takie pierdoły.

i.imgur.com/w4zRi3q.jpg
i.postimg.cc/6pL6RzND/katie.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg

i64.tinypic.com/wsjk8m.png
i63.tinypic.com/xqao9v.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png

j.gifs.com/AnK63z.gif

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Wielkanoc to dla mnie jedynie tradycja. W Wielki Piątek robię pisanki, albo sama, albo ktoś mi pomaga (w tym roku sama nad nimi siedziałam). Zawsze chodzę z bratem świecić święconki, a w powrocie zjadamy zawartość koszyczka. Co roku jeździmy do babci na Wielkanocne śniadanie i w zasadzie na tym się to wszystko kończy.

Ze świątecznych potraw uwielbiam babciny żurek :D I to w zasadzie tyle w tym temacie.

03.01.2019 r. -
Pogromca Parchatego Trolla
www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Madison Dixie
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/ao9yo2no.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkombum.jpg

_____________________~*~_____________________

- I'm gonna do it my way. I suggest you hold very still, prisoner 4587.
- My name is OLIVER QUEEN.

66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif
data.whicdn.com/images/216550281/original.gif

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D
Kwaśne żelki mam pod biurkiem,
Nie otworze ich więc z hukiem,
Bo z tęsknoty już usycham
I w te kąty je upycham.
Wszędzie różu, kiczu schyłki
Życie, zabierz Walentynki.

Ps. Z tym obrazkiem to serio Wstydniś
XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

Sam Quest
Jednak żurek to jest to :D Ja jeszcze kocham rzeżuchę i kanapeczki z rzeżuszką... omniomniomniom

Ja osobiście lubię te święta bo jest wolne, jest ciepło (przeważnie) i jedzenie jest w dechę. Jeżeli chodzi o stronę duchowną to nie jestem fanką bo te msze w kościele są mega długie, aż do przesady. U mnie w domu chociaż jest oficjalnie to nie ma takiej podniosłości co w Boże Narodzenie. Jeżeli tylko pogoda na to pozwala to po śniadaniu idziemy do parku na spacer i na plac zabaw (mój ulubiony punkt wycieczki).

A co sądzicie o Lanym Poniedziałku? Lubicie ten (głupi) zwyczaj oblewania ludzi zimną wodą w kwietniu?
i.postimg.cc/rmmcXJWt/dean.png

Mówią, że każdy urodził się bohaterem. Jeżeli pozwolisz życie będzie pchało Cię za linię po przekroczeniu której staniesz się złoczyńcą. Problem polega na tym, że nie zawsze wiesz, że przekroczyłeś linię, więc może wystarczy by ludzie myśleli, że jesteś bohaterem.

2.bp.blogspot.com/-jvSENio3C04/WVW4CL4zJmI/AAAAAAADpxI/pS79Drsqz6kfh9U2YJlC2qOrnQ6_WWNTwCLcBGAs/s400/tumblr_inline_ny8tkeouRZ1ss1lam_400.gif

data.whicdn.com/images/253868770/original.gif

- Używasz sarkazmu by odsuwać od siebie ludzi.
- A jednak nadal tu jesteś.

www.outerplaces.com/images/user_upload/jj%20quotes2.gif

78.media.tumblr.com/93f6ae5e9d5297ff234e477bf1f90559/tumblr_p1kpdpV4bf1usws96o5_400.gif

Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka, jest chaosem dla muchy...

i.imgur.com/sQSxXlk.gif

78.media.tumblr.com/8dfa6eda21927332eac35fb1a9f3c583/tumblr_oul8awJ46j1sk0xezo2_500.gif

Jestem jak każda nowoczesna kobieta próbująca mieć wszystko. Kochającego męża, rodzinę. Po prostu żałuję, że nie mam czasu na poszukiwanie złych mocy by dołączyć do ich piekielnej krucjaty.

cdn-wpmsa.defymedia.com/wp-content/uploads/sites/3/2015/05/Morticia-Addams-GIF.gif

31.media.tumblr.com/a70b68dc58deb8cb6563d039d87d1b3f/tumblr_ne0sw67MS61qdm4tlo1_500.gif

Brodata Samica

www.harry-potter.net.pl/images/articles/sam.png

Kiedyś uwielbiałam lany poniedziałek z moim bratem. Co roku też "ścigałam" się z mamą, która wcześniej wstanie i obleje wszystkich domowników. Niestety teraz już tak nie jest. Mama oblewa nas z samego rana, gdy jesteśmy jeszcze w łóżkach i dodatkowo czasami ktoś wpadnie w ciągu dnia, wyciągnie mnie z domu w skarpetkach i obleje na podwórku. Jakoś z czasem coraz mnie chce mi się czaić na kogoś i lać na niego wodę :D

03.01.2019 r. -

66.media.tumblr.com/4363f636607b153051dee48f88fc8d96/tumblr_pi5gvmEQ8N1vq3qe1o2_540.gif

BumSzakalaka

I w te kąty je upycham.

XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

Prefix użytkownikaScarllet
Jak mieszkałam z braćmi to nie mogłam się doczekać lanego poniedziałku. W sumie to czekałam na niego z takim entuzjazmem co na wigilię xD zawsze stawiałam koło łóżka pełną butelkę wody i tylko czekałam aż mój braciszek wejdzie do pokoju. Zwykle kończyło się tym że brat wyciągał mnie na podwórko i lał szlaufem (nie zwracając uwagi na to czy jest zimno czy nie). Dla mnie to zawsze był dzień pełen śmiechu. Ale teraz nie podchodzę do niego już z taką radością i entuzjazmem. Na pewno symbolicznie obudze chłopaka chluśnięciem mu wodą ale raczej na tym się zakończy.

Co do samej Wielkanocy, to średnio przepadam za tymi świętami. Długie mszę, masa ludzi w kościele no i jeszcze jest tak poważnie. Jedyne co to miło, że można usiąść z rodziną i zjeść.
A co do jedzenia.. To babka wielkanocna moim życiem! xD
Chcę być jak woda - wystarczająco silna, by utrzymać statek, ale tak słaba, by przelecieć przez palce...

66.media.tumblr.com/bc06d26db9edfcb1c4270ce9c59aaaa8/tumblr_p75vgpV9C81tzv1dpo1_500.gif

Jestem wierszem
Splotem słów tęskniących
Szeptem też jestem
Znajdź mi w sobie miejsce
Rozświetlę przestrzeń
Nią też jestem
Musisz tylko zechcieć
Zabronić myślom
Tłumić serce

66.media.tumblr.com/ffb2e45a1a7d8198e4241673df4e4459/tumblr_mwqgwdrlIk1skyd3ho1_400.gif

i.imgur.com/cFE02Q9.png

W hogwarcie Veronica Lodge.Prefekt Slytherinu.

Wracam do tematu, bo mój chłopak nasunął mi pewną myśl i jednocześnie pytanie dla was. Czy macie zamiar kontynuować wszystkie tradycje wielkanocne w przyszłości? Nauczyć ich swoje dzieci?

Ja osobiście tego właśnie chcę. Żebyśmy w Wielką Sobotę na obiad jedli żurek, w niedzielę odwiedzali rodzinę a w poniedziałek odpoczywali.

03.01.2019 r. -

BumSzakalaka

I w te kąty je upycham.

XOXO ~ Erynia.
Wielkie serducho Love

Prefix użytkownikaLilyatte
Zależy jakie tradycje. Jeśli o mnie chodzi na pewno śniadanie w dużym gronie rodzinnym, odwiedzanie grobów w niedzielę i łany poniedziałek będą zachowane. Jednak myślę, że robienie pisanek sobie daruję. Coraz mniej czasu na to poświęcamy i ta tradycja chyba umrze w naszym pokoleniu :D

Prefix użytkownikablad logiczny
Bardzo tradycyjnie, z wyjątkiem pisanek których już od dawna nie maluję. Po powrocie z Rezurekcji, jest śniadanie głównie święconka i żurek z obowiązkowo z dodatkiem chrzanu. Zresztą chrzan dodaję w tych dniach do większości potraw, o ile jest go na tyle. W tym roku było trudno, ponieważ jadam tylko taki świeżo wykopany z ziemi, a najsmaczniejsze są takie ładnie wyrośnięte długie korzenie i nie grubsze niż centymetr. Niestety nornice są tego samego zdania :D i dobrały się do chrzanu jeszcze późną jesienią, więc trudno było znaleźć takie ładne korzenie.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaAndrju
Kiedyś bardzo lubiłem lany poniedziałek. Dzisiaj jest mi tak obojętny, że nie wiedziałem, że to dzisiaj dopóki wujek mnie nie oblał wodą xD Święcenie koszyczka też kiedyś lubiłem, ale te msze to jest jakaś porażka... Na szczęście dla mnie teraz ktoś inny chodzi święcić koszyczki. Pisanki też jakoś zanikły, farbujemy tylko jajka w tych kupnych barwnikach. Ale lubię ten okres, jest wolne, zawsze jeździmy do rodziny, więc jest weselej, jest żurek i są jajka! :D

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: