Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
25.10.2020 01:27
Jak siedzę na telefonie to wszystko piszę o wiele dłuższe niż 5 linijek, bo nigdy nie wiem jaka to wyjdzie długość, skoro tu mi się inaczej wyświetla jezyk

Mugol
24.10.2020 23:39
Cześć, jak tutaj zdobywa się punkty bo jestem nowa?

Niezwyciężony mag
24.10.2020 22:53
Okok

moje życie to mem
24.10.2020 21:36
Uwaga, z przyczyn osobistych przesuwam jutrzejsze kalambury na 19.30

Najlepszy wśród szkolonych
24.10.2020 20:53
Ktoś chińczyk może? Wrozka

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59576 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 56229 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 44549 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 43147 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 38346 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 37194 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36433 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Avatar

Posiada 33345 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Avatar

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Avatar

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Hogwart - I am the chosen one!
Livka
REGULAMIN ROZGRYWKI


1. Do gry dopuszcza się jedynie karty, które spełniają wymogi poniższego regulamin. Pisanie w Hogwarcie oznacza, że zapoznałeś się z regulaminem i go akceptujesz.
2. Pamiętajcie, że należycie do świata Hogwartu, więc musicie się trzymać jego zasad. Żaden uczeń nigdy nie pozwoliłby sobie na naplucie profesor McGonagall w twarz czy rzucenie zaklęcia wybaczalnego na drugą osobę. Oczywiście możecie to zrobić, ale liczcie się z konsekwencjami r12; szlaban to najmniejsza kara.
Pamiętajcie również, że jesteście zwykłymi uczniami. Nie możecie stworzyć postaci, która ma możliwości większe od samego Merlina. Nie możecie być animagiem zamieniającym się w mityczne stworzenia i metamorfomagiem w jednym. Musicie zachować umiar. Rzadkie umiejętności jak jasnowidztwo lub metamorfomagia powinny zostać zgłoszone przed założeniem karty do admina od Hogwartu. Utworzenie takiej postaci wymaga wyraźnej zgody
3. Nikt nie każe wam pisać wypracowań na 3 strony, ale wypowiedzi krótsze niż pięć linijek będą kasowane po uprzednim upomnieniu od admina lub prefekta. Zabrania się w sterowania postacią wykreowaną przez innego użytkownika a której zgody nie przesłano do admina Hogwartu. Można ją wplatać, w jakiś sposób łączyć, ale nie sterować jej myśleniem, czy zachowaniem. Granice tutaj są bardzo delikatne, więc starajcie się ich nie przekroczyć.
4. Pamiętajcie, że monopol macie tylko na własną postać, to znaczy, że takimi bohaterami jak Harry Potter czy Severus Snape może kierować każdy i nie można sobie nikogo "zamówić".
5. Możecie stworzyć tylko jedną postać, której rozwój zależy jedynie od Was. Co nie oznacza, że nie możecie się posłużyć własną wyobraźnią, by wykreować kogoś, kto w książkach J.K. Rowling się nie pojawił. Jednak w tym przypadku nawet stworzona przez was postać należy do wszystkich i każdy może nią kierować. Więcej w regulaminie postaci pobocznych
6. Pamiętajcie, że tworzycie postać fikcyjną, do której nie musicie być podobni. Jedyne ograniczenia to Imię i Nazwisko (najlepiej by wiązało się z nickiem na stronie). Dozwolone jest więc atakowanie, obrażanie się nawzajem, używanie języka prymitywnego czy potocznego, ale tylko i wyłącznie, jeśli ma to związek z naszą twórczością. Czyli konkretnie na wszelkie zachowania negatywne może pozwolić sobie postać, nie narrator.
Posty z wulgaryzmami lub scenami, które mogą sugerować zachowania seksualne, należy oznaczyć u góry postu znacznikiem +18 lub ukryć pod spoilerem. Zabrania się graficznego opisu takich scen pod groźbą natychmiastowego usunięcia posta, a w wypadku częstych powtórzeń ostrzeżenia na stronie i w ostateczności bana na Hogwart.
7. Żadnej postaci nie można zabić (chyba że własną lub gdy wszyscy uczestnicy zabawy wyrażą na to zgodę).
8. Nie można dokonywać pojedynczych zmian w wykreowanej przez nas postaci r12; chodzi tutaj o zmiany nielogiczne np. że z niskiej brunetki nagle staje się wysoką blondynką. Chyba, że uczeń jest metamorfomagiem, jednak fakt ten należy zgłosić odpowiednio wcześniej do adminki zajmującej się Hogwartem, gdyż liczba uczniów z tą zdolnością jest limitowana.
9. Pamiętajcie, że bawić się mają wszystkie strony.
10. Jesteśmy ludzi, więc pewne zasady obowiązują nas z samej natury. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad współżycia społecznego może skończyć się zakazem na udzielanie się w Hogwarcie bez możliwości stworzenia kolejnej postaci.
11. Z Hogwartu każdy uczeń może zostać wydalony, jeżeli będzie nagminnie łamał Regulamin.
12. Zabrania się wprowadzania na teren Hogwartu postaci, które nie powinny tam się znajdować. To znaczy, że Voldemort nie może się pojawić znikąd, a Minister Magii nie może złożyć niespodziewanej wizyty Dumbledore'owi.
13. Nie piszemy post pod postem. Jeśli chcemy ponownie, po jakimś czasie, napisać w danej lokalizacji, używamy opcji "edytuj".
14. Spożywanie alkoholu jest dozwolone jedynie za zgodą admina. W innym wypadku może wam grozić przyłapanie przez prefekta lub nauczyciela i wasza postać może ponieść konsekwencje.
15. W Hogwarcie możecie trzymać: kota, szczura, sowę, ropuchę oraz drobne i niegroźne stworzenia magiczne (nieśmiałki, pufy). Każde zwierzę inne niż wyżej wymienione musi mieć specjalną zgodę, która otrzymacie, pisząc do admina od Hogwartu i podając konkretne argumenty.
16 Hogwart jest grą polegającą na prowadzeniu wątków wspólnie. Każdy post może wnosić coś do fabuły, dlatego uprasza się o doczytywanie postów do końca. Za nagminne łamanie tego punktu i działanie niezgodne z postem poprzednika przwydywane są kary: upomnienia, które mogą skutkować naganą, utratą punktów, ostatecznie również usuwaniem postów.

REGULAMIN POSTACI


1. Stworzona przez Was postać jest wytworem Waszej wyobraźni. Nie macie możliwości "wypożyczenia" sobie Pottera czy Malfoya. Są to postacie stworzone przez Rowling i w naszej wspólnej historii są drugoplanowi.
2. Dobrze by było, aby imię bądź nazwisko Waszej pierwszej postaci kojarzyło się z Waszym nickiem ze strony. Nie możecie też zostać kuzynką Hermiony (bo przecież była mugolakiem, nikt z jej bliskiej rodziny nie był magiczny), ani córką Severusa. Dopuszczalne jest pokrewieństwo z postaciami trzecioplanowymi, o których nie wiemy praktycznie nic.
3. Postacie będą starzały się każdego roku, w wakacje. Aby je postarzeć, należy wysłać sowę do admina od Hogwartu.
4. Animagowie - dostaniecie możliwość tej umiejętności, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim nie można zmieniać się w mistyczne stworzenia takie jak feniksy, smoki czy sfinksy. Przykro nam, ale jedyne znane animagiczne zwierzęta, to zwierzęta zwykłe. Nie można również przemieniać się w kilka gatunków, to nierealne. WSZYSCY czarodzieje pragnący nauczyć się danej umiejętności muszą przejść przez 30-dniowy test, prowadzony w jednej z sal szkolnych. Ponadto do testu mogę podejść uczniowie, który ukończyli 15 lat. Pamiętajcie, że owa umiejętność jest naprawdę trudną do zdobycia, nie będzie łatwo. Nie zawsze też zwierzę, w które się przemienicie, będzie Wam odpowiadało.
5. Nie można związać się z Harrym, Ronem, Hermioną, Draco i Ginny itd., ponieważ znamy ich perypetie miłosne i wiemy, kiedy kogoś mieli, a kogo nie.
6. Postaci o nieangielskim nazwisku mają obowiązek umieścić historię postaci i wyjaśnienie co ona robi w Hogwarcie i jak się tam znalazła w momencie zakładania karty.
Karty już istniejące mają obowiązek dodać to do karty i zgłosić do admina zmianę w terminie dwóch tygodni od odpowiedniego ogłoszenia. W przypadku braku karta zostanie zawieszona bądź usunięta.
7. Postacią innej osoby możecie sterować tylko i wyłącznie, gdy z konta, do którego karta jest podłączona, dostaniemy wyraźną, imienną zgodę na używanie postaci. W innym przypadku takie posty będą usuwane lub w przypadku dalszego niestosowania się będzie to skutkować banem.
8. Możecie posiadać maksymalnie 4 postaci poboczne. Warunkiem jest uzupełnienie formularza (to niezbędne minimum) i wklepanie go w główną kartę postaci:

Imię i Nazwisko:
Wiek:
Status krwi:
Dom:
Powiązanie z postacią główną:
Charakter:
Wygląd:

Dodatkowo prowadzony będzie spis postaci pobocznych, więc każdorazowe stworzenie nowej powinno być zgłoszone do administracji.

9.W postach wymagane jest zaznaczenie, jaką postacią gracie, jeśli nie jest to postać główna.
10. Istnieje możliwość przerobienia postaci pobocznej na bota, jednak możecie nią pisać jedynie przy pomocy admina, tj. wysyłacie do niego post, a on wkleja go w bota. Każda postać poboczna ponad 4 musi zostać zgłoszona jako bot, traci wtedy status postaci pobocznej.
11. Karty postaci bez opisu postaci i wyglądu zostaną zaakceptowane, jednak macie 2 tygodnie na jej uzupełnienie, licząc od dnia akceptacji. W przeciwnym razie postać zostanie odpięta od Waszego konta. W celu przywrócenia takiej postaci, należy zgłosić się do admina odpowiedzialnego za Hogwart.
12. Każda postać zbiera punkty umiejętności, które potem wymienia na zaklęcia i zdolności. Zależnie od tego ile ich posiada i jakie są to umiejętności, z czegoś jest lepsza, a z czegoś gorsza. Wasza postać nie może być Merlinem. Punkty umiejętności przydadzą Wam się do podjęcia karier po zakończeniu szkoły.
13. Zabronione jest hodowanie niebezpiecznych zwierząt bez odpowiedniego kursu.
14. Nie można utworzyć od razu postaci dorosłej. Każda postać powinna ukończyć przynajmniej:
- w przypadku pierwszej postaci 2 lata nauki w Hogwarcie,
- w przypadku kolejnej postaci przynajmniej 1 rok nauki w Hogwarcie.
W obu przypadkach musi mieć 17 lub więcej lat!

15. Aby aktywować kartę postaci (główna lub poboczną), należy napisać przynajmniej jednego, regulaminowego posta w ciągu miesiąca od dnia akceptacji. Karty nieaktywowane będą odpinane po dwóch miesiącach nieaktywności.
16. Aby utrzymać aktywną postać poboczną, należy napisać przynajmniej jednego posta w ciągu 30 dni. Dotyczy to każdej postaci osobno. Postaci poboczne, które nie będą aktywne, będą usuwane ze spisu, a tym samym nie będzie możliwości pisania nimi.
17. Należy napisać wiadomość do dowolnego admina od Hogwartu, aby aktywować postać po dłuższym czasie.
18. Aktywowane postaci główne nie tracą możliwości pisania.

Wszystkie sprawy nieobjęte powyższym regulaminem, a budzące wątpliwości należy zgłosić do adminów w celu uzyskania odpowiedzi.
 
Livka
REGULAMIN PREFEKTÓW


1. Prefekci wybierani są na rok szkolny. Jednak w razie niewykonywania swoich obowiązków mogą zostać zwolnieni z tej funkcji przez głównego admina Hogwartu. Zgłoszenia na prefekta admini przyjmują w określonym czasie, o czym poinformują was w ogłoszeniach. W przypadku braku zgłoszeń prefekci zostaną wybrani odgórnie przez administratorów od Hogwartu.
2. Prefektem może zostać osoba, która spełniła wszystkie warunki zgłoszenia tj.
- wysłała zgłoszenie w odpowiednim czasie,
- wykazała się aktywnością na lekcjach,
- jest aktywna w pozostałych wątkach oraz aktywnie uczestniczy w życiu zamku (wątki z innymi, kursy, eventy),

3. Do obowiązków prefekta należy:
- pilnowanie porządku w Hogwarcie m.in. wyłapywanie rażących albo notorycznych łamań regulaminu,
- prowadzenie lekcji (przynajmniej 1 w miesiącu), dostosowanej do poziomu uczniów,
- przygotowanie przynajmniej 1 eventu w semestrze - administracja służy tu pomocą, ale główny obowiązek spoczywa na barkach prefekta. Max. Dwoje prefektów na jeden event.
- uczestnictwo w lekcjach (przynajmniej 5 w miesiącu),

5. Przywileje wynikające z bycia prefektem:
- możliwość pisania w łazience prefektów,
- kolorowa nazwa postaci w Hogwarcie,
- za każdą przeprowadzoną lekcję (za lekcję poprowadzoną uważa się taką, na której prefekt napisze minimum 5 postów związanych z tematem lekcji) prefekt otrzyma punkty na konto i dla domu, a ich liczba będzie ustalana na podstawie oceny lekcji przez admina,
- rozdanie szlabanów o mocy fabularnej, które muszą zostać odrobione pod groźbą ostrzeżenia,
- możliwość przedłużenia 3 lekcji w miesiącu o maksymalnie dwie godziny,
- możliwość dodawania lub odejmowania punktów w Hogwarcie (100 w obie strony do dyspozycji dla każdego prefekta) - każdorazowe przyznanie lub odjęcie punktów należy zgłosić w Gabinecie dyrektora i wskazać post fabularny na ten temat wraz z krótkim uzasadnieniem,
- punkty nie mogą być przyznawane lub odejmowane według sympatii lub antypatii danych postaci. Nie mogą być również rozdawane według przysług wykonanych wobec prefekta,
- jeśli prefekt spełniał swoje obowiązki według powyższych wytycznych, po każdym semestrze otrzyma punkty za prefekturę oraz pochwałę,
- rozdawanie skarg i pochwał za Hogwart (poparte linkami do postów albo screenami należy zamieszczać w gabinecie dyrektora. 3x pochwała = pochwała na stronie, 3x skarga = upomnienie/ostrzeżenie na stronie)

6. Za bycie prefektem możecie uzyskać kilka dodatkowych punktów do umiejętności.
7. Po zakończeniu okresu próbnego każdy prefekt otrzyma dostęp do konta specjalnego z botami nauczycieli. Obowiązuje zakaz wykorzystania botów osobowych bez zgody admina Hogwartu.
8. Prefekt może przyznać punkty po uzgodnieniu z adminami za:
- ciekawy pomysł na lekcję,
- zorganizowanie zabawy bądź eventu,
- aktywne uczestnictwo w zabawie,
- inną aktywność.

9. Za nieprzestrzeganie swoich obowiązków bądź łamanie ogólnego regulaminu grozi wyrzucenie z grona prefektów oraz odebranie przywilejów. Wystosowana zostanie również kara, po wypełnieniu której, będzie możliwe ponowne aplikowanie na prefekta.
 
Livka
REGULAMIN TRENINGÓW


1. Strategie, taktyki i treningi dotyczą tylko drużyny WASZEJ postaci. Zabronione jest dzielenie się nimi z członkami drużyny przeciwnej. Nie psujmy sobie zabawy.
2. Obowiązuje jedna rezerwacja treningu. To znaczy, że nie możecie rezerwować na raz więcej niż jednego terminu.
3. Trening zarezerwować można na dwa sposoby:
- na 12 godzin,
- na 24 godziny.

Dodatkowo rezerwacji może dokonać jedynie kapitan lub jego zastępca.

4. Przy każdej rezerwacji treningu w pokoju nauczycielskim należy podać numer z listy w odpowiednim temacie. Znajdują się w niej zadania, opisy sytuacji lub przeciwności, z którymi wasza drużyna będzie musiała się liczyć.
5. Przed każdą rezerwacją musicie zadeklarować swój udział. Jednak uwaga: osoby, które zgłoszą, że będą obecne, powinny pojawić się na treningu, aby został zaliczony. Jeśli jednak z przyczyn losowych jest to niemożliwe, powinny znaleźć zastępstwo i poinformować o tym kapitana lub admina od Hogwartu.
6. Aby trening został uznany za zaliczony, należy:
6.1 napisać określoną liczbę postów:
- w przypadku treningu 12 godzinnego - 15 postów
- w przypadku treningu 24 godzinnego - 25 postów
6.2 zadeklarować się i stawić na treningu. Wymagamy 3 osób, z czego jedna musi być kapitanem lub jego zastępcą.
6.3 ustosunkować się do wylosowanego numeru z listy

7. Za każdy zaliczony trening otrzymujecie 1 pkt. Pamiętajcie, że im więcej punktów tym większe wasze szanse na wygraną w meczu!
8. Za niestawianie się na trzech treningach z rzędu grozi natychmiastowe wyrzucenie z drużyny i utrata punktów z Hogwartu/konta.

REGULAMIN MECZÓW


1. Mecze odbywają się w ustalonych z góry terminach.
2. Zawodnicy mogą pisać posty wprowadzające na godzinę przed rozpoczęciem meczu. W trakcie jego trwania zabronione jest pisanie, jakby postać dopiero przyszła albo się spóźniła. Złamanie tego punktu to usunięcie posta i posadzenie postaci na karnej ławce, a tym samym traktowanie zawodnika jakby nie brał udziału w grze (a więc drużyna nie zyskuje za niego punktu)
3. O wygranej w meczu decydują:
- punkty za treningi,
- ilość uczestników na meczu,
- liczba regulaminowych postów,
- wykonanie zadań.

4. Za każdy zaliczony trening dostajecie po jednym punkcie.
5. Za każdego grającego zawodnika dostajecie jeden punkt.
6. Za brak kapitana lub zastępcy na meczu dostajecie dwa punkty karne.
7. Za każde 10 regulaminowych postów drużyna otrzyma jeden punkt.
8. Za każde wykonane zadanie drużyna dostanie jeden punkt. Zadania będą rozlosowane i umieszczone w poście wstępnym Hooch na każdym meczu.
9. Mecz nie może zakończyć się w poście jednego użytkownika, jego opis musi zostać rozłożony na wpisy kilku osób (co najmniej dwóch, z różnych drużyn).
10. Wpływ na przebieg gry mają tylko uczniowie drużyn, których aktualnie dotyczy rozgrywany mecz.
11. Uczniowie spoza drużyn stawiają się w roli obserwatorów, ale mogą pisać posty na trybunach. Dotyczy to zarówno treningów, jak i meczów. Ich posty nie mają wpływu na wynik meczu.
12. Po każdym meczu danej drużyny licznik jej treningów się zeruje.
13. Opis treningów i meczów nie może znaleźć się w innych miejscach niż stadion Quidditcha. Posty, które pojawią się w innych tematach, będą usuwane.

REGULAMIN STADIONU


1. Stadion otwierany jest na specjalne okazje (treningi, mecze, zabawy miotlarskie i sportowe).
2. Aby stadion został otwarty, należy otrzymać specjalne pozwolenie w pokoju nauczycieli w Hogwarcie.
3. Postaci spoza drużyn nie mogą pisać na boisku. Lokalizacja dla nich to trybuny.
4. Zabronione jest pisanie na stadionie poza czasem treningów i meczów.
 
Lilyatte
REGULAMIN REZERWACJI


1. Rezerwacja to pusty post wysłany na lekcji, evencie lub imprezie, który będzie uzupełniony. Ma to zapobiec nadmiernemu chaosowi podczas większych wydarzeń.
2. Na uzupełnienie macie 10 minut od ostatniego wysłanego posta osoby której rezerwacja poprzedza waszą w trakcie imprezy lub lekcji. Chyba, że prefekt lub bot wyraźnie zaznaczył w swojej rezerwacji, że potrzebuje większej ilości czasu na napisanie posta. Lekcja w takim wypadku zostanie przedłużona.
3. Macie 24h od momentu zakończenia wydarzenia na uzupełnienie rezerwacji. Potem rezerwacja jest usuwana.
Czas na uzupełnienie posta na lekcji do 23:59 dnia lekcji.
4. Jeśli nie możecie napisać posta we wskazanym czasie lub wiecie że możecie mieć z tym problem powinniście poinformować innych, że mają was pominąć.
5. Możecie omijać rezerwację bez czekania tylko i wyłącznie, gdy:
- na lekcji nie ma bota, prefekta, a wasz post nie wpływa na innych
- zadanie do wykonania jest wyraźnie wskazane do zrobienia w parach,
- admin, prefekt lub bot wyraźnie zaznaczy, że kolejność nie obowiązuje z innego powodu
5.1. W przypadku gdy osoba z rezerwacją przed wami zrobi coś, co wpływa na waszą postać MACIE OBOWIĄZEK edytować posta.
5.2. Posty niezgodne z warunkami w punkcie 5. będą od razu usuwane.
6. Zwłaszcza w przypadku lekcji z zadaniami, botami, prefektami rezerwację będą przestrzegane surowo. W przypadku łamania regulaminu nagminnie będzie to skutkować kolejno upomnieniem, ostrzeżeniem z odjęciem punktów, a w ostateczności odpięciem karty.
7. Nie możecie rezerwować dwóch postów na raz. Nie ma wyjątku.

REGULAMIN MULTILOKACJI


1. Karta może być maksymalnie w 3 lokacjach. Jeśli chcesz zacząć następny wątek, zakończ jeden z trwających.
2. Każda rozgrywka musi rozgrywać się w innym czasie. Mogą dziać się tego samego dnia, ale o innych porach/godzinach i nie nakładać się na siebie [nie jesteś Hermioną, nie możesz być w kilku miejscach na raz].
3. Zachowuj chronologię i dostosuj wiedzę postaci do aktualnego wątku.
4. Zaznaczaj porę dnia lub godzinę w pierwszym poście akcji.
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 1.36