Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Zobacz temat
Drukuj temat
Oceny prac Wielkiej Wojny Fan Fickowej
Takoizu
Ocena członja Jury (nareszcie ostatnia)


6. HORROR
- Bellatrix Lestrange, Rudolfus Lestrange, Rabastan Lestrange, Antonin Dołohow - autor musi wybrać jedną z tych postaci na głównego bohatera.
- Akcja rozgrywa się tuż po uwolnieniu ich z Azkabanu
- Muszą znaleźć się wspomnienia z więzienia, co bohater czuł, jak to wyglądało oraz opis tego jak czuje się teraz i jak zmienił go pobyt w więzieniu
- Musi znaleźć się opis relacji bohatera z przynajmniej jednym ze Śmierciożerców
- Musi znaleźć się opis relacji bohatera z Lordem Voldemortem


PRACA L

1. Styl 4,5 pkt
Całkiem przyjemny, chociaż momentami zdania wydawały mi się bardzo dziwne. Niektóre za krótkie inna zaś nieco dziwnie złożone.

2. Język 4,5 pkt.
Ta historia ma kilka bardzo fajnych momentów pod względem językowym. Początek i końcówka są dla mnie świetne. Pojawił się spadek w chwili kiedy bohaterowie wchodzili do szopy.

3. Poprawność 5,5 pkt.
Poza kilkoma powtórzeniami nie mam żadnych zastrzeżeń.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego 4,5 pkt.
Zacznę od świata przedstawionego. Podoba mi się sposób opisania otoczenia (choć nieco ubogi) oraz stwora. Co do bohatera to zabrakło mi trochę jego emocji. Jedynie końcówka daje na nie trochę światła.

5. Zgodność z wymaganiami 6 pkt.
Wszystkie wymagania zostały spełnione.

6. Ogólne wrażenie 4,5 pkt.
Opowiadanie mi się podoba, chociaż zabrakło mi w nim jakiejś akcji r11; potwór pojawił się i został ogłuszony kawałkiem drewna. Szkoda, że ten wątek nie został pociągnięty trochę dłużej.

7.Opisy 5 pkt.
Jak już wspomniałam trochę zabrakło mi opisów emocji bohatera. Może gdyby jego strach czy niepewność była opisana szerzej, historia wzbudziłaby we mnie niepewność.

Suma: 34,5 pkt.


PRACA M

1. Styl 5,5 pkt.
Bardzo przypadł mi do gustu! Podobała mi się sposób tworzenia zdań, chociaż niektóre bywały trochę dziwne.

2. Język 5 pkt.
Duży plus za wtrącenia w ojczystym języku Antonina. Nie lubię jak ktoś leci całymi zdaniami w obcym języku, ale takie pojednawcze słówka dodają charakteru. Nie podoba mi się za bardzo sposób wypowiadania się Voldemorta.

3. Poprawność 5,5 pkt.
Wielokropkom w większości dialogów mówię stanowcze nie.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego 4,5 pkt.
Kreacja bohatera super. Antonin jako postać pierwszoplanowa bardzo przypadł mi do gustu i po części jest zbieżny z moimi wyobrażeniami o nim. Wątek z Voldemortem miał być istotnym elementem całej pracy, przynajmniej tak to wygląda a nie jest. Szkoda, że historia nie toczyła się tylko między Antoninem a tą dziewczyną, byłoby ciekawiej.

5. Zgodność z wymaganiami 4 pkt.
Wymagania zostały spełnione ( w mojej opinii) jedynie częściowo. Brakuje mi jakiejś wzmianki, że akcja dzieje się tuż po uwolnieniu z Azkabanu, wręcz odczułam że bohater zdążył się zadomowić. Nie widzę też opisu jak zmienił go pobyt w Azkabanie, bo to że panicznie boi się Dementorów to troszkę za mało.

6. Ogólne wrażenie 5 pkt.
Poza lekkim niewypałem z Voldemortem, historia bardzo mi się podoba. Trochę mało w niej horroru, a już liczyłam na to, że Antonin w szale zrobi coś tej dziewczynie, rozedrze ją na kawałki zaklęciem lub coś takiego.

7.Opisy 5 pkt.
Początek świetny! Opisy mnie naprawdę zachwyciły i dlatego liczyłam na utrzymanie tego poziomu, niestety nie udało się.

Suma: 34,5 pkt

I znowu mam remis chociaż tym razem łatwiej wybrać pracę lepszą, bowiem przy zestawieniu obu tych historii znacznie lepiej wypada:

Praca M
i otrzymuje ona 4 pkt.

Natomiast Praca L otrzymuje 2 pkt.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif
 
Prefix użytkownikamonciakund
Proszę o nieedytowanie już ocen znajdujących się przed tym postem. Wcześniej zaczętą ocenę można dokończyć w nowym poście. Zdecydowanie ułatwi mi to liczenie Wrozka
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

31.media.tumblr.com/1ca838daf1b7baf7bf54202eafbe7917/tumblr_mr7lzbBN7k1rv3froo1_500.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021adminnaj.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-adminpieklo.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg


 
Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
5. PRZYGODOWE
Praca J - napisana ładnym językiem, choć jak na mój gust za dużo opisów. Wiem, wiem, one pomagają zbudować w głowie obraz sytuacji itd, ale jednak ja jestem leniwcem czytelniczym xD i pierwsze trzy akapity, mimo iż napisane ładnie i kwieciście, to mnie przynudziło. Ale może przemawiać przeze mnie wewnętrzna zazdrość, ponieważ sama nie umiem tworzyć opisów xD

Praca K - xD xD xD uśmiałam się jak na komedii xD Uwielbiam fakt, że tekst jest taki krótki, to miły odpoczynek dla oczy po poprzednich tekstach. Dialogi > opisy, dla mnie plus.

Ogólnie praca K bardziej mnie rozbawiła i w kategorii komedii zdecydowanie by wygrała, ale w przygodowym jednak lepiej zbudowana jest historia w J
J - 2 pkt
K - 1,5 pkt


6. HORROR
Praca M - zaczyna się naprawdę fajnie, trochę słabo przerażające, ale ja mam wysoko postawioną poprzeczkę jako fanka horrorów, dlatego postanowiłam, że to nie będzie wpływało na moją ocenę. Trochę dla mnie nielogiczne, że Voldek pozostawił by swoich ludzi, których uwolnił bez różdżek, to zbyt ryzykowne, że zostaną złapani i nie będą w stanie się bronić.
Gra w "nie ja" jakoś mnie rozbawiła xD znaczy totalnie nie pasuje mi do charakterów, ale to było tak absurdalne, że aż mnie to kupiło xD

Praca M - nie wiem, czytałam i czekałam na jakiś ciekawy moment ale się nie doczekałam. Nie chodzi o to, że praca była nudna sama w sobie, ale wątek z psem jakoś mnie poruszył, a już na pewno nie przestraszył. Praca ładna stylistycznie, ale zabrakło mi tego czegoś. No i nie przepadam za narracją 1os, męczy mnie

Praca L - 2
Praca M - 1
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

5. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif


Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.


Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath


Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif


Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest


i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif


i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif


The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle


i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.


Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.


Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3


www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg
 
https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikamonciakund
OCENY PRAC PÓŁFINAŁOWYCH
confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

31.media.tumblr.com/1ca838daf1b7baf7bf54202eafbe7917/tumblr_mr7lzbBN7k1rv3froo1_500.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021adminnaj.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-adminpieklo.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg


 
Prefix użytkownikafuerte
PRACA A

Grymsik odruchowo wyjął ten nóż, ale krew płynęła coraz mocnej, a on już nie żył.

Kocham to zdanie, jest piękne i chciałabym już na tym zakończyć ocenę tej pracy, ale nie mogę. Ogólnie znowu dużo byków; początek z powtórzeniami i jakoś tak zmęczyłam się, czytając pierwszy akapit. Nie jestem fanką takiej konstrukcji zdań; za mało przecinków i za mało spójników. Natomiast to co jest fajne, to sposób, w jaki autor albo autorka poradzili sobie z wymaganiem zdania, w którym wyrazy zaczynają się na tę samą literę. Także jestem absolutnie fanką Mamyłki, uważam, że powinna dostać osobne FF.

Ogólnie po przeczytaniu całości już wiem, że ten tekst to mój faworyt. Bardziej skisłam niż się wciągnęłam, ale nieważne. Dialogi z Huncwotami były złotem. Ale, aha, ten Lucjusz to jednak chodził do szkoły przed Huncwotami jak coś.

PRACA B

Trochę za bardzo przegadane. Autor albo autorka jakby sam/a to dostrzega, bo co jakiś czas powtarza, co jest celem Zgredka. Praca na pewno lepiej napisana od poprzedniczki, więc to plus. Ale nie urzekła mnie, trochę w sumie chyba nie rozumiem, gdzie jest wątek kryminalny. Pierwsza praca jest absurdalnie śmieszna, ale jednak skupia się na tym, kto zabił skrzata. Tutaj jednak coś siadło. Być może zakończenie, trudno stwierdzić.

W każdym razie:
PRACA A - 2 punkty
PRACA B - 1 punkt

PRACA C

Bardzo fajna praca. Początek co prawda lepszy od końcówki, ale tak czy siak dobrze mi się to czytało. Pierwszoosobowa narracja być może też zrobiła swoje po wcześniejszych pracach. Myślę, że klimat dramatu został zdecydowanie spełniony, było go czuć od pierwszych zdań. Końcówka wydaje mi się być trochę pospieszona, ale całość mimo wszystko wypada całkiem dobrze.

PRACA D

Hm, początek też całkiem udany, później już trochę gorzej. No i nie wiem, mam wrażenie, że historia miała toczyć się w czasach Gellerta, ale Gellert chyba nie mógł być bohaterem tekstu? No i strasznie to krótkie, nie zdążyło się nawet dobrze rozkręcić. Trudno przez to napisać coś więcej, chociaż potencjał na pewno był.

PRACA C - 2 punkty
PRACA D - 1 punkt

PRACA E

Wiem, że przeszła i wiadomo do kogo należy, ale ocenię, może się przyda.
Kurczę, szkoda. Znowu, jak w przypadku którejś prac wyżej, przegadany początek. Gdyby zrobić krótszy wstęp, można by wtedy rozwinąć bardziej wątek rodziców i tego szamana. W ogóle, mam wrażenie, że za dużo się dzieje w tym tekście. Najpierw ta wstawka ze wstępu, potem tajemnicza kobieta, a potem jeszcze wątek jakiejś sekty. Chyba lepiej byłoby się skupić na jednym wątku. Ale tak czy siak, gratulacja!

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png


media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif



www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg
 
http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikalosiek13
Naprawdę nie cierpię osoby, która wymyśliła, że bohaterem kryminału ma być Zgredek :V

Praca A
Nie mogłem wczuć się w klimat kryminału przez te wszystkie głupie imiona skrzatów, które co trzeba przyznać, są bardzo pomysłowe xD Jak na moje upodobania to jest za dużo dialogów i niepotrzebnie, jak w poprzednim etapie, pojawia się cała historia, zamiast ledwie wycinka. No nie moja bajka, ale czytało się ok. Szczególnie jak na taką ilość skrzatów. Ostatnie zdanie komediowe xD

Praca B
Tutaj mamy przewagę opisów nad treścią, ale jest nudno. Jeśli chodzi o ilość kryminału w kryminale, to zdecydowanie więcej go w pracy A, gdzie chociaż był jakiś trup. Nie żeby to był wyznacznik kryminału, ale kradzież wypracowania, to mała zbrodnia xD Znowu, napisanie to zgrabnie, jak na temat, z którym przyszło się mierzyć. Naprawdę szkoda, że wymagania były takie, a nie inne.

Praca A - 2 pkt.
Praca B - 1 pkt

Dramat

Praca C
Nie podobało mi się. Przerost formy nad treścią. Za dużo biadolenia, za mało akcji. Dialogi wyszły sztucznie, są takie pompatyczne xD Pomysł był ok, ale można było zmienić tutaj proporcję rozmyślań do akcji. Końcówka jedynie wywarła na mnie pozytywne wrażenie.

Praca D
Krótko, mało dramatycznie. Początek był spoko, i liczyłem na jakąś dobrą akcję, ale się przeliczyłem. Podobnie jak we wcześniejszej pracy, zamysł był dobry, tylko z wykonaniem nie poszło do końca dobrze. Ja tego opowiadania nie kupiłem.

Praca C - 2 pkt.
Praca D - 1 pkt


Praca E
Początek mnie zaciekawił, bo temat przewodni wybrany dobrze, chociaż niezbyt ma się do wymagań, ale tego nie oceniam. Akcji z szamanką nie kupiłem, a tym bardziej zakończenia - rozumiem, miało być dramatycznie, ale nie było. Takie tam opowiadanko wyszło. Szału nie było, ale tragedii też nie.

Gdzie jest praca F? xD
zapodaj.net/images/edba268d6e942.png


Always


zapodaj.net/images/c4ff56e394964.jpg
 
Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Praca A
Zacznę od plusów, bo jest ich więcej:) Bardzo podobają mi się imiona skrzatów oraz to, w jaki sposób wykorzystano wymagania. Fajny pomysł z tą szurniętą skrzatką. Fabuła jest wartka, nie nudzi, ale duża ilość dialogów jest jak dla mnie na plus, bo akurat wolę je od opisów;)
Chciałam jako minus dać frywolny ton opowiadania, brak przejęcia się śmiercią skrzata, nienaturalne zachowanie huncwotów w obliczu tragedii, ale jednak tego nie zrobię. Uznam, że właśnie taki czarny i nieco ześwirowamy humor był celowy i tak po prostu miało być:)

Praca B.
Praca jest poważniejsza i bogatsza w opisy, i jest to fajne, ale jak dla mnie to nie kryminał. Historia mnie nie porwała, troszkę nudnawo. Końcówka dziwna, generalnie nie jestem pewna, czy w ogóle wiem o co chodzi. No i nie wychwyciłam tego dialogu na jedną literę, generalnie nie będę go teraz szukać, bo to i tak nie wpłynie na wynik:) Autorowi jeszcze chce powiedzieć, że ładnie opisuje i buduje rozbudowane zdania, ale akurat ja lubie co innego;)

Praca A - 2 punkty
Praca B - 1 punkt
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif


www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png


naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png


naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg


naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg



www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg


O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło


Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif


[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif


i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif


Dzięki za odwiedziny ^^[/color]
 
www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Prefix użytkownikaAneta02
Praca A

Dobrze napisana, choć moim zdaniem dość uboga w szczegóły. Stosunkowo ciekawa akcja była trochę zaburzona przez nieodpowiedni klimat. Być może autor/ka miał/a na celu ukazanie swoistej różności gatunku skrzatów, ale jednak nie przemówiło to do mnie.
Na plus zdecydowanie był dialog i udział huncwotów, których w drugiej pracy mi zabrakło.

Praca B

Ten klimat zdecydowanie bardziej mi odpowiada, jednak nie dostrzegam tak silnego wątku kryminalnego. A szkoda, bo mogła być to naprawdę dobra praca. Bardzo spodobala mi się budowa zdań oraz język, jakim przemawiał narrator. Dialogi pomiedzy Albusem a Horacym były bardzo rzeczywiste.

Praca A: 1 punkt
Praca B: 2 punkty
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif





W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.



Chlubne i niechlubne osiągnięcia


i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg
 
https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Praca A

Dużym plusem tej pracy są jak dla mnie imiona skrzatów. Grymsik jest uroczy, Mamyłka bardzo przypomina mi Mrużkę, zarówno z zachowania jak i imienia, ale to Gorzałka chwycił mnie za serce!
Jesteś winny jak ocet - świetne! Aż musiałam to wygooglować i widzę, że Remigiusz Mróz użył tego zdania jako pierwszy, ale i tak bardzo podoba mi się w tej pracy.
Wymaganie co do zdania, w którym każde słowo zaczyna się od tej samej litery zostało spełnione. Oba tak zbudowane wyrażenia były kompletnie bez sensu, dlatego ciekawe było wplecenie ich w mamrotanie przerażonej skrzatki. Autorze/autorko - bardzo dobrze z tego wybrnąłeś/wybrnęłaś.
W całej pracy nie grają mi przecinki. Jest ich po prostu za dużo w miejscach, w których nie powinno ich być. Trochę niekonsekwentnie używasz form drugo- i trzecioosobowych. Co prawda skrzaty zawsze mówią o sobie per on, ale do innych już raz zwracają się na ty. Trochę mi to zgrzyta.
Niewidzialni chłopcy odegrali tu niewielką rolę, ale odpowiedzieli na zagadkę jak zginął skrzat, więc za sam pomysł daję plusa.
Zakończenie nieco dziwne. Ostatnie zdanie z przypalaniem uszu żelazkiem mi się podoba, ale poprzedzające było pokraczne, za długie, zbyt złożone.

Praca B

Podobały mi się opisy, bardzo szczegółowo i obrazowo pokazana została kuchnia. Zgredek, któremu jeszcze nie przyszłoby do głowy, że nie musi komuś służyć r11; podoba mi się ta wizja jego przeszłości.
Malfoy choć jest pokazany tylko przez chwilę, to jest dokładnie taki, jakim go sobie wyobrażam. Chłodny, wyniosły, nie daje się ponieść emocjom nawet wtedy, gdy jest wściekły.
Ciekawi mnie tu w sumie postać Dumbledorer17;a. Z jednej strony jest bardzo dobrze odwzorowany w opisie człowieka ciepłego, który pomaga wszystkim istotom jeśli tego potrzebują. Z drugiej strony jednak najprawdopodobniej domyślał się co Zgredek planuje zrobić. Nie musiał oczywiście mówić tego na głos, ale czemu dopuścił do oszustwa? To mi się nie klei.

Przelewał pomarańczowy płyn, pożądany przez profesora, przeglądając popisane papiery.

To zdanie tak idealnie wkomponowało się w treść, że aż musiałam przeczytać wszystko jeszcze raz, żeby je znaleźć. Pasuje do treści, nie tak, jak w pracy A, dlatego też to, że to zdanie aż ciężko było znaleźć przyjmuję za zaletę.


Obie prace są ciekawe. W pierwszej jest trup i więcej się dzieje, druga jako kryminał wypada trochę gorzej, bo akcja nie jest tak wartka. W pracy A irytowały mnie błędy interpunkcyjne, praca B dla odmiany była literacko bardzo dobra. Tak więc A jak dla mnie wygrywa treścią, a B formą. Ostatecznie daję
A - 1 punkt
B - 2 punkty
 
Prefix użytkownikaCoSieDzieje
Chcę być jak Angelina, zacznę od końca! Wrozka

DRAMAT
- Czasy Harry'ego, Rona i Hermiony, po zakończeniu II bitwy o Hogwart.
- Bohaterem musi być ktoś ze złotego trio,
- musi się pojawić jako postać drugoplanowa Draco Malfoy
- akcja musi się dziać podczas procesu pozostałych, ocalałych Śmierciożerców


Praca F

Głęboka i zmuszająca do przemyśleń. Szkoda, że gdzieś wyparowała.

Praca E

Zastanawiam się, czy mam w tej edycji licencję na bycie kąśliwym. Pojedyncze opisy są spoko, Poza tym przepisany (bo na pewno nie przegadany) początek i niedające w siebie uwierzyć dialogi. Koszmarnie naciągane dodanie Malfoya, tylko po to, by spełnić 2 z 4 wymagań tego pojedynku. Całość równie składna, co dramatyczna. Boli nazwanie Hermiony przez narratora "przyjaciółką".

Praca F - może wróci z martwych
Praca E - 1


DRAMAT
- Historia musi dziać się w czasach wielkości Grindenwalda, głównym bohaterem nie może być osoba występująca w książkach ani filmach.
- głównym wątkiem ma być dyskryminacja mugoli oraz chęć zaprowadzenia przez Grindenwalda nowego porządku.
- to czy główny bohater będzie po stronie Grindenwalda czy przeciw zależy od autora.
- Wydarzenia muszą toczyć się w Europie, jednak nie może być to Francja ani Wielka Brytania


Praca D

Szkoda, że tak krótko i bez dodatkowych smaczków historycznych. Bardzo dobra praca jeśli chodzi o warsztat literacki i pomysł. Kreatywny sposób na osadzenie wydarzeń w czasie, ale niestety nie do końca udane spełnienie wymagań. Dyskryminacja mugoli nie pojawia się zupełnie. Jest nieźle, ale mogło być jeszcze lepiej.

Praca C

W pojedynku drugim to jest mój niewątpliwy zwycięzca. Mówię to przed przeczytaniem pracy B, ale dla mnie to jest najlepsza praca tego etapu. Opisy oddają emocje. Naprawdę poczułem się, jakbym był gdzieś na północ od Oslo na początku 1940 roku (wcale nie tak, że dopowiedziałem sobie czas akcji). Ciężko mi tu w sumie coś zarzucić. Wierzę w kreację postaci, wierzę w ich zachowanie i reakcje. Mimo to moim zdaniem tak koszmarnej rzeczy jak ludobójstwa (bo jak to inaczej nazwać) nie możemy zaliczyć do dyskryminacji. Tutaj malutki minusik.

Praca D - 1
Praca C - 2


KRYMINAŁ
- bohater: Zgredek
- miejsce: kuchnia.
- czas akcji: czasy pokolenia huncwotów
- zakazane słowo: Harry
- nakazane słowo: brzoskwinia, grzyb i sztaluga.
- w pracy muszą pojawić się trzy zdania, w których wszystkie słowa będą zaczynały się na taką samą literę. (Np. Spocony Stefan szepnął szyderczo - spalę starą stodołę)


Praca B

Wkrótce...

Praca A

Już niedługo...

Praca B -
Praca A -
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-zabawny.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/redniec20201.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20201.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20201.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktor.jpg




Wcześniejszych nie mogę znaleźć i dobrze


"Życie jak tandetny jarmark" - złota kryją się nawet w szkolnych notatkach
 
Angelina Johnson
2. DRAMAT
- Historia musi dziać się w czasach wielkości Grindenwalda, głównym bohaterem nie może być osoba występująca w książkach ani filmach.
- głównym wątkiem ma być dyskryminacja mugoli oraz chęć zaprowadzenia przez Grindenwalda nowego porządku.
- to czy główny bohater będzie po stronie Grindenwalda czy przeciw zależy od autora.
- Wydarzenia muszą toczyć się w Europie, jednak nie może być to Francja ani Wielka Brytania


Praca C

1. Styl
Styl ładny. Czytało się szybko, zdania były logiczne.
Daję 5,5 pkt.

2. Język
Początkowo nie miałam mu nic do zarzucenia. Słowa wypowiadane przez narratora pasowały mi do charłaka. Później zdecydowanie gorzej. Im bardziej autor chciał być dramatyczny, tym zabawniej to wychodziło. "Ociekanie złością" rozśmieszyło mnie chyba najbardziej, chociaż końcowe "babuniu" jest również mocno na podium. Zasób słów jest mimo to bogaty. Chociaż nazywanie postaci po kolorze włosów - bleh
Daję 4 pkt.

3. Poprawność
Całkiem sporo zagubionych przecinków.
Daję 4,5 pkt.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego
Bohater wykreowany bardzo dobrze. Czułam jego rezygnację i beznadziejność sytuacji w jakiej się znalazł. Bohater był całkiem bystry, miał podejście trochę idealistyczne, co w połączeniu z jego poczuciem niższości i ogólnym strachem przypominało mi trochę bohaterów antycznych - którzy coś chcieli zmienić, ale... no nie mieli ku temu odpowiedniego charakteru, więc kończyli tragicznie. Naprawdę fajnie napisany ten bohater. Tym bardziej, że jako czytelnik niby go żałowałam, ale jednocześnie te jego zrezygnowanie i poczucie słabości trochę mnie brzydziło haha. Więc niby szkoda, że umarł, ale kurcze, był miękki jak nie wiem!
Świat przedstawiony trochę gorzej, choć dzięki początkowemu opisowi dowiedziałam się o nim najważniejszych rzeczy.
Daję 5 punkty.

5. Zgodność z wymaganiami
Wszystko zostało spełnione. Nie zauważyłam, by autor miał problem ze spełnieniem wymagań i żeby gdzieś było włożone coś na siłę. Brawo. Mogę się jedynie przeczepić do tego, że mimo usilnych starań nie jest to do końca dramat, choć ma wszystko (poza językiem), co dramat mieć powinien. No ale wymagania spełnione.
6 pkt.

6. Ogólne wrażenie
Ogólnie jest to taka naprawdę malutka miniaturka, ale czytało się ją dobrze. Trochę się bałam po wstępie czy autor nie poleci za mocno w dramatyczną nutę i nie zrobi się patetycznie i nudno, ale nie, zbalansował to. Niestety potem myśli narratora były trochę dziecinne, chyba też przez te wieczne wykrzykniki - brzmiało to jakby jakiś robot wykrzykiwał głupoty, by wkurzyć ludzi^^ Ale ogólnie, warto było to przeczytać. Sama historia niby dosyć typowa jak na dramat, ale napisana poczytnie, więc nie czuję, że straciłam czas ; )
Daję 4,5 pkt.

7. Opisy
Początkowo bardzo dobre, później trochę dziecinnie i zbyt "krzykliwe" (niepotrzebnie tyle wykrzykników!). Nie nudziły, bardzo pomogły wyobrazić sobie wszystko, także ogólnie na plus. Końcówka najgorzej (babuniu!).
Daję 4,5 pkt.

Całość: 34/42 pkt.



Praca D

1. Styl
Jest dobry, chociaż czasami niektóre zdania mi się gryzły. Jest też trochę bardziej chaotyczny niż w pracy C.
Daję 4,5 pkt.

2. Język
Zróżnicowany i bogaty. Nie ma nigdzie przesady, dopasowany jest do sytuacji, nie mam do czego się przyczepić. No, może do gejzerów w ziemi, ale przymknę na to oko ;>
Daję 6 pkt.

3. Poprawność
Ogólnie jest ok, chociaż było powtórzenie słowa "jeszcze" na początku i chyba jakieś jedno gdzieś dalej. Jak na tak krótki tekst, trochę niepotrzebnie ; )
Daję 5 pkt.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego
Mimo tak krótkiego tekstu świat przedstawiony został bardzo dobrze. Od razu poczułam, że to środek wojny i praktycznie front, gdzie czarodzieje nie mają wyjścia i żeby się chronić, muszą działać z mugolami (i to jeszcze pod przykrywką!). Od razu zrozumiałam beznadziejność sytuacji i łatwiej było mi zrozumieć motywacje głównej bohaterki.
O głównej bohaterce nie wiemy za wiele, ale zdążyłam ją już polubić, poczułam jej ulgę po pozdrowieniu "różdżkowym" z pierwszym czarodziejem widzianym od tygodni i jak już wspomniałam, naprawdę uwierzyłam, że jest to dobra osoba, która po prostu przez sytuację wybierze złą stronę. Kto by jednak na jej miejscu nie wybrał?
Daję 6 pkt.

5. Zgodność z wymaganiami
Nie poczułam, by głównym wątkiem była tutaj dyskryminacja mugolów. Jest ona ukryta pod próbą zakończenia wojny mugoli, więc tutaj warunek nie jest moim zdaniem prawidłowo spełniony. Cieszę się, że autor nie poszedł na łatwiznę i przedstawił jakby "drugą stronę" czyli bohater wybiera "zło". I przedstawił to w naprawdę dobry sposób! Jest też trochę bardziej dramatycznie niż w pracy C.
4 pkt.

6. Ogólne wrażenie
Na początku trochę prychnęłam jak zobaczyłam długość tekstu, ale potem wczytałam się bez opamiętania i naprawdę żałowałam, że to już koniec. Czytało mi się bardzo dobrze, świetne przedstawienie czarodzieja w wojnie mugoli (np. "latające maszyny wyją bezustannie zrzucając na nas wybuchające kule" - super!), pokazania jak dobre osoby albo może raczej osoby, które nie są z natury złe, mogą przystąpić do "złej" strony. Chętnie przeczytałabym kontynuację.
Wczułam się również w klimat, także świetnie!
Daję 6 pkt.

7. Opisy
Nie jest ich może dużo, ale są ładne, pozwoliły mi się poczuć klimat, nie dłużyło mi się, nie były patetyczne ani pseudodramatyczne.
Daję 5 pkt.

Całość: 36,5/42 pkt.


2.Dramat:
I Praca D: 4 punkty
II Praca C: 2 punkty
 
Prefix użytkownikaRachel Otterly
Dobrze, a wiec i ja ocenię sobie prace, jeśli mogę oczywiście :)
2.Dramat
Praca C
Moim zdaniem dobry początek, koniec tak średnio. Babunia mnie osobiście rozwaliła, ale nie ze strachu. Szkoda, bo opisy w miarę fajne, bohater też dobrze, fajnie wykreowany, a tu taki klops. Mało dramatycznie. Nieźle się zapowiadało, ale tylko zapowiadało.
Praca D
Tu fajny wątek, można pociągnąć dłużej. Naprawdę szkoda mi, ze takie krótkie, bo sama opowieść wykreowana znakomicie, sama czułam się jak na wojnie. Bardzo ciekawa historia, wciągnęła mnie i była dramatyczna.
Praca C - 1 pkt
Praca D - 2 pkt

Siemka wszystkim, tu Rachel!
Uwielbiam Pottera, mangi i inne takie sprawy.
Jak ktoś ma jakies pytania, pytajcie. Nie gryzę.
jestem cholernym czytaczem
Mam mnóstwo pomysłów, których nie kończę.
Ulubione anime i mangi:
1. My Hero Academia/Danganronpa
2. Noragami
3. Code Geass
4. Naruto
5. Mob Psycho 100

Super postaci i ich
Tapety, utworzone przez marmar9903 z reddita:
i.redd.it/8zpi8mduhin51.png
:midoriya - deku:
i.redd.it/06ti166hxvq51.png
:uraraka:
i.redd.it/kgzurwwkkpo51.png
:iida:
i.redd.it/d2vgcyawfbo51.png
:bakugo:
i.redd.it/nuj7lfd6mio51.png
:todoroki:
i.redd.it/qaxh7ucvywn51.png
:kirishima:
i.redd.it/csspfrgm54o51.png
:kaminari:
i.redd.it/uqzzk9h1g3r51.png
:asui:
i.redd.it/cvyl82o1spn51.png
:tokoyami:
i.redd.it/n72cqx625bp51.png
:sero:
i.redd.it/br6xu951wnq51.png
:jiro:
i.redd.it/e2jhe9i14wr51.png
:yaomomo:
i.redd.it/lpclznxr6pr51.png
:mina:
i.redd.it/ox1q6aycygt51.png
:kendo: - najlepsza
i.redd.it/x94gpbognmz51.png
:monoma:
i.redd.it/fg65n0hbez661.png
:tetsutetsu:
i.redd.it/9464d4gehbb61.png
:hatsume:
 
Prefix użytkownikaKlaudia Lind
Praca A jest bardzo dramatyczna, główna postać to jeden wielki smutek. Ogólnie opowiadanie całkiem przyjemne, chociaż sam pomysł nie jest jakoś wybitny i spodziewałam się, że koleś na końcu zginie. Masz wielki plus za Norwegię :D

Praca D nie była już taka dramatyczna, wręcz odczułam, że kończy się szczęśliwie dla głównej bohaterki...na prawdę daleko tej pracy do dramatu, tak jak pracy B do kryminału. Jednak pomysł jest dużo ciekawszy od tego w pierwszej pracy i bardziej zaciekawiła mnie ta historia. Myślę, że warto tego autora zobaczyć w następnym etapie.

Praca C - 1 pkt
Praca D - 2 pkt
i.ibb.co/8DTZnrV/Hogwarts-Houses.gif


www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-pedzel.png


naforum.zapodaj.net/thumbs/f427d4baf088.png


naforum.zapodaj.net/thumbs/b3f1629c56b2.jpg


naforum.zapodaj.net/thumbs/3b5d5b75c61c.jpg



www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudia.jpg


www.harry-potter.net.pl/images/articles/klaudialindomensmierci.jpg


O tym zawsze pogadam:D

*rysowanie*książki*anime*wiedza ezoteryczna*Saga o Ludziach LoduSerce*zdrowie*nauka*blogi*góry*konie*dinozaury*rękodzieło


Znajdziesz mnie na:

blogu:https://sagaoludz...gspot.com/
instagramie:http://www.pictam...5597626476

mrauuuu Love Ulubione anime - Noragami

media0.giphy.com/media/tBpYqkMgAPaWA/giphy.gif

Ulubione filmy - seria Jurrasic

akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/201553/rs_500x272-150603111143-rs_500x272-150522100555-giphy.gif


[color=#ffff00]Ukochane bajki

m.gifmania.com.mx/Gifs-Animados-Walt-Disney/Gif-Animadas-Peliculas-Walt-Disney/Imagenes-Animadas-Bella-Bestia/Personajes-Bella-Bestia/Rosa-Encantada-75560.gif


i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/045f0cf3c2a06cb7076a1e0e0cb5aaec.gif


Dzięki za odwiedziny ^^[/color]
 
www.sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com
Takoizu
Ocena członka Jury


1. KRYMINAŁ
- bohater: Zgredek
- miejsce: kuchnia.
- czas akcji: czasy pokolenia huncwotów
- zakazane słowo: Harry
- nakazane słowo: brzoskwinia, grzyb i sztaluga.
- w pracy muszą pojawić się trzy zdania, w których wszystkie słowa będą zaczynały się na taką samą literę. (Np. Spocony Stefan szepnął szyderczo - spalę starą stodołę)


PRACA A
1 Styl 5 pkt
Miejscami czytało mi się ciężko. Musiałam wracać do początku zdania, żeby dobrze je zrozumieć.
2Język 4,5 pkt.
Dialogi miedzy skrzatami były miejscami dziwne, nie czułam tego, że akcja dzieje się między tymi stworzeniami. Trochę za mało spójników, mam takie wrażenie że były w kółko używane te same.
3Poprawność 4 pkt.
Niestety zauważyłam brak przecinków, chociaż to mi jakoś bardzo nie przeszkadza, bo sama o nich zapominam. Niestety mało rzeczy wybija mnie z rytmu czytania, tak jak powtórzenia. A tutaj niestety kilka się znalazło.
4Kreacja bohatera/świata przedstawionego 5 pkt.
Kreacja świata w mojej opinii nieco płaska. Kilka wzmianek gdzie dzieje się akcja i tyle. Brakuje mi rozbudowanego opisu miejsca. Podoba mi się jednak to jak został przedstawiony Zgredek, chociaż nie jest to odwzorowanie postaci z książki.
5Zgodność z wymaganiami 6 pkt.
Wszystkie wymagania zostały spełnione. Przezabawne są zdania na tą samą literę, chociaż muszę przyznać że autor rewelacyjnie dał sobie z tym radę i nie wygląda to nie na miejscu.
6Ogólne wrażenie5,5 pkt.
Super pomysł! Bałam się połączenia Zgredka z czasami huncwotów, ale bardzo fajnie udało się wybrnąć autorowi i wyjaśnić co też robił on w Hogwarcie. Zagadka kryminalna podoba mi się nieco mniej. O ile sam pomysł na nią był fajny, to szkoda że Zgredek nie był takim typowym detektywem, który jak po nitce do kłębka zmierza do rozwiązania zagadki.
7Opisy 4 pkt.
Jest mnóstwo dialogów, a mało opisów. O ile jeszcze znalazłam jakieś przemyślania Zgredka, to brakuje mi bardzo opisu tego jak wyglądały poszczególne skrzaty. Natomiast opis ich sypialni to zaledwie jedno zdania, a szkoda bo to jest coś czego w książce nie było!

Suma: 34 pkt.




PRACA B


1 Styl 5 pkt.
Bardzo przyjemnie napisana praca, choć nudnawa. Zdania, jak na mój gust, trochę za bardzo rozwleczone.
2Język 5 pkt.
Widać, że autor ma bardzo bogate słownictwo! Jeżyk pracy dobrze dopasowany do opisanej sytuacji.
3Poprawność 5,5 pkt.
Nie zauważyłam żadnych błędów ani powtórzeń. Czasem szyk zdań był nieco dziwny.
4Kreacja bohatera/świata przedstawionego 4 pkt.
Podoba mi się to jak autor przedstawił otoczenie, jest to bardzo plastyczne i przyjemne. Zgredek natomiast jest trochę taki, jakby komuś zabrakło na niego pomysłu i całkowicie widać to w postępowaniu skrzata, który miota się nie wiedząc co zrobić. A jest to ten sam Skrzat, który zrzucał ludziom na głowy torty, przechwycił listy i zaczarował tłuczek r11; czyli nie brakowało mu rdobrychr1; rozwiązań
5Zgodność z wymaganiami 6 pkt.
Wszystkie wymagania zostały spełnione. Zdania na tą samą literę są tak sprytnie wplecione w treść, że nie mogłam ich znaleźć przy pierwszym czytaniu.
6Ogólne wrażenie 4 pkt.
Opowiadanie przyjemne i nic poza tym. Nie widzę tu kryminału. Nie czułam napięcia czy Zgredek podała zadaniu czy nie. Historia byłaby dużo lepsza gdyby autor do samego końca trzymał w napięciu, co też ten skrzat ma zarobić, a nie powtarzać co chwilę, że musi zdobyć pergamin .
7Opisy 5 pkt.
Zdecydowanie lepsze niż w pracy poprzedniej. Chociaż iż minus polega na tym, że są miejscami nudne.


Suma: 34,5 pkt.


Praca B zdobywa 4 pkt.
Praca A zdobywa 2 pkt.



2. DRAMAT
- Historia musi dziać się w czasach wielkości Grindenwalda, głównym bohaterem nie może być osoba występująca w książkach ani filmach.
- głównym wątkiem ma być dyskryminacja mugoli oraz chęć zaprowadzenia przez Grindenwalda nowego porządku.
- to czy główny bohater będzie po stronie Grindenwalda czy przeciw zależy od autora.
- Wydarzenia muszą toczyć się w Europie, jednak nie może być to Francja ani Wielka Brytania

PRACA C

1. Styl 5,5 pkt.
Bardzo fajny styl. Opowiadanie czytało mi się szybko, zdania miały sens oraz poprawny szyk.

2. Język 5 pkt.
Bardzo bogate słownictwo. Początek świetny, później podczas dialogu młodego bohatera z mordercą, wyszło średnio.

3. Poprawność 5 pkt
Brakowało mi przecinków w niektórych miejscach.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego5 pkt.
Bardzo udany bohater, umiałam wczuć się jego sytuację i w tą całą beznadzieję, która go otacza choć trochę dziecinny. Sprawia wrażenie młodszego niż, jest a przecież autor wskazał, że jest już prawie dorosły. Podoba mi się to w jaki sposób został przedstawiony świat w którym on żyje oraz sytuacja rodzinna.

5. Zgodność z wymaganiami 6 pkt
Wszystkie wymagania zostały spełnione.

6. Ogólne wrażenie 5 pkt.
Pomysł na historię jest bardzo dobry, chociaż czuję lekki niedosyt. Żałuję, że nie został rozwinięty wątek babci, a została ona tylko wspomniana. Wydaje mi się, że ta kobieta miała spory wpływ na rozwój bohatera.

7. Opisy 4,5 pkt.
Początkowe opisy były świetne! Byłam naprawdę pod wrażeniem, jednak im dalej się czytało tym stawały się bardziej dziecinne.


Suma: 36 pkt.


PRACA D


1. Styl 4,5 pkt
Styl całkiem dobry, chociaż bardzo dziwny i nieco chaotyczny. Musiałam niektóre zdania czytać 2 razy, żeby dobrze zrozumieć kontekst.

2. Język5,5 pkt.
Bardzo bogate słownictwo, świetne użyte w opisywanych sytuacjach. Nie było przekombinowane.

3. Poprawność 5 pkt.
Znalazłam powtórzenia, które niestety wybijały z rytmu czytania.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego 6 pkt.
Świat został opisany świetnie. Jestem zachwycona jak autor dobrze i barwnie opisał wojenną rzeczywistość. Podoba mi się to, że czarodzieje zostali przedstawieni jako walczący ramię w ramię z mugolami w wojnie. Główna bohaterka przypadła mi do gustu i rozumiem, dlaczego została podczas gdy jej koleżanki uciekły. Polubiłam ją i z chęcią chciałabym poznać jej dalsze przygody!

5. Zgodność z wymaganiami 5 pkt.
Brakuje mi jasnego wskazania o dyskryminacji mugoli. Gdybym nie wiedziała o sposobach działania Grindenwalda, po przeczytaniu tego opowiadania nie miałabym pojęcia co było jego celem.

6. Ogólne wrażenie5,5 pkt.
Pomysł na historię jest świetny. Nawet nie przypuszczała, że ktoś stworzy do tych wymagań historię osadzoną w mugolskim świecie ogarniętym jakby nie było mugolską wojną. Niesamowicie podoba mi się to, że bohaterka, która jest osobą dobrą, chce pomagać ludziom i ich leczyć przechodzi na stronę Grindenwalda. Szkoda, że tekst taki krótki.

7. Opisy 5 pkt.
Jest ich mało, ale są bardzo ładnie i plastycznie napisane.


Suma: 36,5 pkt.



Praca D zdobywa 4 pkt.
Praca C zdobywa 2 pkt.



3. DRAMAT
- Czasy Harry'ego, Rona i Hermiony, po zakończeniu II bitwy o Hogwart.
- Bohaterem musi być ktoś ze złotego trio,
- musi się pojawić jako postać drugoplanowa Draco Malfoy
- akcja musi się dziać podczas procesu pozostałych, ocalałych Śmierciożerców


PRACA E


Pozwolicie, że nie będę pisała tutaj wg kryteriów, gdyż wiadome jest że ta praca wygrała. Ogólny pomysł bardzo ciekawy. Podoba mi się to, że autor nie poszedł na łatwiznę i nie opisał jakiegoś klasycznego procesu. Jednak brakuje mi większej wzmianki o tym, że ich wędrówka odbywa się w czasie kiedy takie wydarzenia mają miejsce. Było to jedno z wymagań i króciutka wzmianka o wzywaniu Malfoya na świadka, to dla nie za mało. Podobnie jak samo wplecenie Malfoya, ewidentnie widać że zostało zrobione na siłę. Podoba mi się początkowe długie wprowadzenie, jest ładnie napisane i przyjemnie się je czyta. Niestety dalej jest już nieco gorzej. Taki długi początkowy opis, w którym zawiera się zaledwie godzina, zwiastował fajnie rozbudowaną historie. Niestety, reszta wydarzeń czyli tak co najmniej kilkanaście godzin zostało zmieszczone w niemal takiej samej objętości tekstu. Rozumiem, że elementem dramatycznym miało być, to że Hermiona nie jest córką swoich rodziców. I ja na tym bym skończyła. Moim zdaniem ten element z sektą zupełnie chybiony. No i gdzie przestrzeganie zasad tajności przez Hermionę i Rona? Teleportacja wśród mugoli, rzucanie na nich zaklęć? Trochę słaby pomysł.
Życzę powodzenia w finale ;).
Edytowane przez Takoizu dnia 29.07.2020 12:43
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif
 
Angelina Johnson
1. KRYMINAŁ
- bohater: Zgredek
- miejsce: kuchnia.
- czas akcji: czasy pokolenia huncwotów
- zakazane słowo: Harry
- nakazane słowo: brzoskwinia, grzyb i sztaluga.
- w pracy muszą pojawić się trzy zdania, w których wszystkie słowa będą zaczynały się na taką samą literę. (Np. Spocony Stefan szepnął szyderczo - spalę starą stodołę)


Praca A

1. Styl
Widać, że autor bardzo się starał napisać wszystko z punktu widzenia skrzata i za to plus, choć miejscami bywało to męczące. Jednak mnie nawet w HP męczyły czasami momenty ze Zgredkiem, mimo że jako postać bardzo go lubię. Głównym minusem tutaj są jednak mega długie zdania. Spokojnie wszystkie z nich można by skrócić i czytałoby się płynniej.
Daję 4,5 pkt.

2. Język
Odpowiedni dla skrzatów. Trochę przeładowany tym, ale dzięki temu całe to opowiadanie jest mega skrzacie. Może i z tego powodu, ale nie zauważyłam tu jakiegoś wybitnego bogactwa słów.
Daję 4,5 pkt.

3. Poprawność
Były jakieś pojedyncze powtórzenia, poza tym chyba nic mi się nie rzuciło w oczy.
Daję 5 pkt.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego
W kreacji bohatera brakowało mi pokazania emocji. W końcu nie dość, że Zgredek się narażał zarówno swoim panom jak i Gnidkowi z kuchni hogwarckiej, to jeszcze jego kuzyn był oskarżony o mord. To naprawdę grube sprawy, które powinny na Zgredku zrobić bardzo duże wrażenie.
Świat za to przedstawiony został fajnie. Niewidzialni chłopcy to mój ulubiony moment w tym opowiadaniu, imiona skrzatów powalają, wykradanie nocą ciasta, skrzatka-wariatka i zabójczy kredens. Fajnie wymyślone.
Daję 4 punkty.

5. Zgodność z wymaganiami
Spełnione. Może nie jakoś wybitnie (poza niewidzialnymi chłopcami, sama ta nazwa jest świetna!), ale spełnione.
5,5 pkt.

6. Ogólne wrażenie
Ogólnie trochę za dużo dialogów, ale rozumiem, że ciężko jest napisać sprawę kryminalną na tak ograniczoną ilość znaków. Niestety autor nie zbudował tu napięcia, nie czułam tej przerażające atmosfery, jaka powinna być po zamordowaniu, dopiero końcówka zaczęła być całkiem "jakaś", czyli, szczerze mówiąc, zabawna ;D Tak to klimatycznie trochę nijako.
Plusem był pomysł, fajnie pokazane społeczeństwo skrzatów, a ostatnie zdanie to złoto :D
Daję 4 pkt.

7. Opisy
Bardzo mało i nie oddają klimatu, choć początkowe opisy były dobre.
Daję 4 pkt.

Całość: 31,5/42 pkt.



Praca B

1. Styl
Styl jest dobry, czytało się szybko, zdania były składne i nie przydługie.
Daję 5 pkt.

2. Język
Mimo że jest to opowieść o skrzatach, nie ma tutaj tej dziecinności i irytujących słów, jakie były w pracy A. Język jest dosyć bogaty, nie zauważyłam powtórzeń.
Daję 6 pkt.

3. Poprawność
Znalazłam zdanie, gdzie brakowało podmiotu, ale już go zgubiłam i nie chce mi się szukać. Poza tym ogólnie ok.
Daję 5,5 pkt.

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego
Może napiszę ogólnie, bo ciężko mi napisać coś o samym Zgredku. Jest on niby bohaterem głównym, ale poza tym, że jest maksymalnie skupiony na zadaniu, nic o nim nie wiem. Świetnie za to został przedstawiony Dumbledore, jego kwestie są jak pisane przez Rowling. Zabrakło mi trochę pokazania reakcji innych skrzatów na to, że obcy skrzat obsługuje nauczyciela (albo chociaż jakiegoś zaznaczenia ich braku reakcji, jeśli to było zamierzone). Końcówka trochę psuje efekt.
Daję 4 pkt.

5. Zgodność z wymaganiami
Jest to dla mnie zdecydowanie mniej kryminalne niż praca A, ale wymagania zostały spełnione. Szczególnie dobrze zostały napisane te zdania zaczynające się na tą samą literę, początkowo je ominęłam nie zdając sobie sprawy, że to już te ;D
6 pkt.

6. Ogólne wrażenie
Ogólnie się nudziłam trochę. Mam wrażenie, że to bardzo ładna wydmuszka, ale pomysł zupełnie do mnie nie trafił. Kradzież niby można podpiąć pod sprawę kryminalną, ale szczerze mówiąc jakoś zupełnie nie odczułam tutaj... niczego. Nawet mu nie kibicowałam. Jedynie moment z Dumbledore'em pochłonęłam jako czytelnik, reszta były taka nijaka. Napisana ładnie, ale nijaka.
Daję 3,5 pkt.

7. Opisy
Są ładne, dobrze się je czyta, plastyczne. Trochę nie nadają klimatu, ale warto je docenić, bo poza tym dobrze się je czyta.
Daję 5 pkt.

Całość: 35/42 pkt.


Ogólnie sama historia i pomysł bardzo mi się podobała przy pracy A, ale rozkładając obie prace na czynniki pierwsze, praca B była lepiej napisana i po prostu dopracowana.
1.Kryminał:
I Praca B: 4 punkty
II Praca A: 2 punkty
Edytowane przez Angelina Johnson dnia 29.07.2020 11:22


Pamiętaj chemiku młody, komentuj ficki lub zmień się w odchody
made by Mikasa, Butelka 31.07.2020r.

image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/mp/designs/143618396,width=178,height=178,version=1077033415/chemia-milosci.png


s5.ifotos.pl/img/batpng_aewxhsq.png


img.joemonster.org/i/2018/01/mowiace_02.jpg


img.joemonster.org/i/2014/05/slodkiezdjecia_19.jpg


Slytherin! Sss..

Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkadzała mi w edukacji.
Zawsze miałam szczęście. I znów będę je mieć.



Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka, za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!

Trochę wstyd, ale cóż, zasłużyłam ;D
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadminang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/redaktorang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartang.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_naj.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_naj_pomocny_adm.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_admin_naj.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_komentator.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najmilszy_administrator.png

www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najbardziej_pomocny_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najmilszy_administrator.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najlepszy_komentator.png
 
Prefix użytkownikaNieoryginalna
Ocena członka jury

1. KRYMINAŁ


PRACA A


1. Styl Styl jest poprawny, akcja toczy się dynamicznie, choć czuje, że nie jest on odpowiedni do kategorii, w której znajduje się praca. Zabrakło mi budowania napięcia i atmosfery tajemniczości, nie czułam grozy wynikającej z faktu, że dokonano zbrodni, którą trzeba rozwiązać. Mimo morderstwa wypadło mało dramatycznie. 4/6

2. Język Podobało mi się, że skrzaty mówiły w trzeciej osobie, wiarygodnie i ciekawie wypadły dialogi między postaciami. Kilka zdań wygląda jak wprost wyjętych z kategorii komedia, ale traktuję to jak atut, bo skrzaty to jednak śmieszne stworzenia, a Zgredek nie byłby Zgredkiem, gdyby nie chciał sobie podpalić uszu żelazkiem. Niemniej po brakujących opisach widać, że zabrakło niekiedy bogactwa języka do dokładniejszej kreacji świata, mimo zastosowania kilku ciekawych zabiegów językowych. 4,5/6

3. Poprawność Brakujące przecinki, poza tym poprawnie 5/6

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego Skrzaty to trudne do wykreowania postacie - tu bardzo trafnie udało nadać się im imiona, autentycznie wypadła również społeczność tych stworzeń jako zwarta, pracująca razem grupa, mam tylko wrażenie, że jednostkowe skrzaty straciły na osobowości. Wybijają się tylko Zgredek i Mamyłka. Plusem są bardzo pasujące imiona bohaterów, są świetnie dobrane. Trudno mi mówić o kreacji świata przedstawionego, bo został on potraktowany trochę po macoszemu. 3,5/6

5. Zgodność z wymaganiami 6/6

6. Opisy Niestety zabrakło mi ich w tej pracy, a te nieliczne, które się pojawiły zostały zupełnie przytłoczone przez dialogi. Szkoda, że autor tylko wspomina ciekawe miejsca, postacie i społeczności, nie charakteryzując ich dokładniej. 3/6

7. Ogólne wrażenie Rozczarowała mnie trochę sama zagadka kryminalna oraz jej rozwiązanie, choć wiem, że poprowadzenie akcji kryminału w tak krótkim tekście jest bardzo trudne, a wymagania ograniczające. Brakowało mi opisów, przez to nagromadzenie dialogów gdzieniegdzie miałam problem z rozszyfrowaniem, kto mówi którą z kwestii. Mój ulubiony moment to natomiast James i gorzałka, w ogóle bardzo spodobało mi się pojawienie się tu Huncwotów, zgrabnie opisanych jako "niewidzialni chłopcy". 4,5/6

suma: 30,5


PRACA B


1. Styl Mimo obfitości opisów praca nie nuży i czyta się ją płynnie, a do końca czuć atmosferę zagadkowości. Brakowało mi tylko większego napięcia i oddania jakiegoś uczucia niepokoju, które charakteryzuje kryminał. 4/6

2. Język Słownictwo jest bogate, a dzięki wielości środków językowych i rozbudowanych opisów dobrze obrazuje świat przedstawiony oraz właściwą akcję. 6/6

3. Poprawność Zaledwie kilka brakujących przecinków, innych błędów nie zauważyłam 5,5/6

4. Kreacja bohatera/ świata przedstawionego Ogromny atut tej pracy - wszystkie postacie wypadły bardzo autentycznie, świetna kreacja Zgredka, Horacego i Albusa, dobrze scharakteryzowany świat przedstawiony. Najbardziej podobało mi się chyba przedstawienie kuchni, od razu poczułam klimat tego pomieszczenia. Szkoda tylko, że inne skrzaty sprowadzone były do tak drugorzędnej roli. 5,5/6

5. Zgodność z wymaganiami 6/6

6. Opisy Bardzo plastyczne i wnikliwe, szczegółowo ilustrują świat przedstawiony. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że maskują tu po prostu niedociągnięcia fabularne - autor skupia się na tłumie skrzatów w kuchni, a nie na samej zagadce. Zupełnie zabrakło mi tu także klimatu kryminału. 4/6

7. Ogólne wrażenie Czytając tę pracę zachwycałam się nad formą i przedstawieniem bohaterów, jednak potem, siadając do oceny, chciałam przypomnieć sobie ogólne clou pracy i muszę przyznać, że trudno mi było je wskazać. Świetnie oddane postacie Zgredka i Horacego oraz misja skrzata, ale o co w niej dokładnie chodzi? Fabularnie nie jest najlepiej i mówiąc szczerze dalej nie wiem, jaka była zagadka, gdzie zbrodnia, gdzie tajemnica? Zgredek na tropie pergaminu ;D Poza tym nie rozumiem trochę zakończenia, rozumiem, że skrzat Malfoyów wyrusza po drugi fragment pergaminu, ale po co właściwie? Niestety, ale przerost formy nad treścią. 3/6

suma: 34

KRYMINAŁ
praca B: 4 punkty
praca A: 2 punkty


i.imgur.com/AqdSKcK.gif

i.imgur.com/AMSIjl0.jpg

i.imgur.com/z94JHcB.jpg

i.imgur.com/IOq4uF6.png

i.imgur.com/dj3Zj8i.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/redniec20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najoryginalniejszy_nick.png

i.imgur.com/nO5N78p.png

i.imgur.com/Dcribpk.png

i.imgur.com/0OhslGx.jpg

media1.tenor.com/images/e321945b3ac887e9a7cdb51b4d824850/tenor.gif


like the coldest winter chill, heaven beside you (hell within)



 
Prefix użytkownikaMikasa
KRYMINAŁ

Praca A
W pierwszym akapicie rzucił mi się w oczy błąd "z racji na ich brak". Powinno być "z racji ich braku" albo "ze względu na ich brak" ;) Dobrze się to czyta, kiedy samemu człowiek się rozpływa z gorąca jak dzisiaj. Skrzat Gorzałka, o Boże <3
Pomimo sporadycznych zgrzytów, napisane jest to całkiem nieźle i moim zdaniem udało się autorowi uniknąć efektu parodii. Wrażenia pozytywne.

Praca B
Nawet nie zauważyłam, kiedy historia mnie wciągnęła, bardzo udany początek! Biorąc pod uwagę, że w Hogwarcie pracuje ponad 100 skrzatów, trochę wątpię, że Dumbledore byłby w stanie rozpoznać, że Zgredek akurat "nie jest jego skrzatem", chyba że to kwestia jakiegoś stroju.

Mmmm, okej, dalsza część wypowiedzi robi robotę, całkiem sprytnie zrealizowane, z wplecionymi emocjami i przerażeniem Zgredka :D

Bardzo podoba mi się pomysł - autor nie poszedł w banalną zbrodnię czy inne horrory, ale za to ubrał szkolne perypetie w szaty kryminału. Na końcu nawet poczułam smuteczek. Bardzo fajnie przekazane nastroje w tej pracy, dobre ostatnie zdanie.

A - 1 punkt
B - 2 punkty
zapodaj.net/images/5fc92f2c1a6a1.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgaw2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/guruforummikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najgawedziarzmikasa.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/maruda.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najpowazniejszy_uzytkownik.png
 
Prefix użytkownikaAneta02
Praca C

Bardzo dobra praca. Dość prosty styl, zdania również proste i nieskomplikowane, to całkiem na plus. Jednak mało w tym... klimatu, w porównaniu do pracy kolejnej. Z drugiej strony jednak czuć w tym dreszczowiec, co bardzo mi się podoba. Błędów nie zauważyłam, wygląda na to, że wszystko jest okej. Na plus narracja pierwszoosobowa i przedstawienie bohatera.

Praca D

Super praca! Jednak czy tylko mi tak bardzo przeszkadzały te skoki w czasie? Raz mamy teraźniejszy, potem znowu przeszły. Jak dla mnie to jest błąd, który zbyt bardzo rzuca się w oczy jak na pracę półfinałową.
Z drugiej strony jednak fabuła jest niesamowita! Jednak czy na półfinał wystarczy tylko dobra fabuła?

Praca C 2 punkty
Praca D 1 punkt



Praca E

Ciekawa praca, ale moim zdaniem wszystko jest tam na siłę. Jakby Krnąbrny miał mnóstwo pomysłów, ale nie wiedział, jak ubrać je w słowa. Jest tu sporo rzeczy nieoczywistych, ale czy właśnie nie za dużo?
Pod względem stylistycznym praca jest bardzo dobra i moim zdaniem dobrze że przeszła do finału. Buu Nquus i brawo Krnąbrny!
Edytowane przez Prefix użytkownikaAneta02 dnia 29.07.2020 17:24
i.pinimg.com/originals/b0/de/82/b0de82da6d68b257040b5c632f9bb88c.gif





W ezoteryce Wunjo wskazuje na szczęście, które osiągamy szczerymi intencjami, życzliwością i zdrowymi relacjami. To dobra karma, która wraca w najlepszym dla nas momencie. Aby działać zgodnie z energią runy, dobrze jest otaczać się dobrymi ludźmi, którzy wznoszą nas do góry, zamiast ściągać na dół. Szczęście i radość mnoży się, kiedy się je dzieli, dlatego dbaj o relacje i dziel się dobrymi wibracjami z tymi, których kochasz.



Chlubne i niechlubne osiągnięcia


i.ibb.co/VDvT8Ym/2021-komentator.png

i.ibb.co/MGBXgg3/zaginionyaneta.jpg
 
https://www.wattpad.com/user/Lavender_Potter
Prefix użytkownikaPomyloony
PRACA A

Niestety, już na wstępie trochę zniechęciło mnie niedopracowanie tekstu - powtórzenia, liczne błędy interpunkcyjne i gramatyczne, literówki - i już do końca utrudniało mi to płynny jego odbiór. Styl nie do końca przypadł mi do gustu, chociaż ogółem jest okej, może niezbyt pasujący do kryminału. Jest to dla mnie poniekąd zrozumiałe, w końcu akcja toczy się z perspektywy skrzata. Podobają mi się opisy, są barwne i odpowiednio rozbudowane. Dialogi też bardzo w porządku, chociaż jak dla mnie trochę ich za dużo i panują nad całym tekstem. Najlepszym punktem są zdecydowanie kreatywnie pomyślane imiona skrzatów i ciekawie zarysowane postaci. Podobało mi się również porównanie "jesteś winny jak ocet", oraz ostatnie zdanie, uśmiałam się. Akcja z huncwotami również na plus, lubię te postaci i fajnie zostały przedstawione, kochane łobuzy ;D
Całościowo jest okej, ale tekst mnie nie porwał, sprawia wrażenie niedopracowanego i pisanego w pośpiechu.

PRACA B

Tekst wydaje się być dobrze przemyślany i dopracowany. Czytało się naprawdę przyjemnie i bez oporów. Również pojawiło się kilka błędów, ale nie przeszkadzały one szczególnie w odbiorze. Ogółem ciekawy pomysł. Fajnie przedstawione postaci, dopracowane i barwne opisy. Końcówka trochę smutna ;(
Ogólnie ta praca wywarła na mnie lepsze wrażenie, zdecydowanie przyjemniej mi się ją czytało.


PRACA B - I MIEJSCE
PRACA A - II MIEJSCE


PRACA C

Bardzo dobra praca. Już pierwsze zdania wprowadziły mnie w klimat. Czuć dramat, czuć napięcie. Wszystkie opisy są dopieszczone, dopracowane. Styl również przyjemny. Pomimo nieoczywistych wymagań autor tej pracy poradził sobie bardzo dobrze. Przeczytałam prawie że na jednym wydechu. O to chodziło ;)

PRACA D

Praca również bardzo dobra, ale tutaj już nie czułam do końca tego dramatu. Znowu mam wrażenie, że nad tekstem panują dialogi, nie lubię tego. Nie pasuje mi również fragment, w którym ta czarodziejka uśmiecha się, stojąc pośrodku ostrej walki. Taka abstrakcyjna sytuacja jak dla mnie trochę. Ogółem tekst napisany poprawnie, opisy są żywe i barwne, fajna główna bohaterka i ciekawy pomysł na akcję. Podoba mi się zakończenie i to w jaki sposób autor pokazał, że zwolennicy Grindenwalda mają różne odcienie szarości. Gdyby nie przewaga dialogów i trochę mało dramatyczny klimat, chyba byłaby to moja ulubiona praca.


PRACA C - I MIEJSCE
PRACA D - II MIEJSCE


PRACA E

Kompletnie nie rozumiem tej pracy. Czy akcja nie miała dziać się w czasie procesu? Autor chyba sobie zignorował wymagania. Jeśli chodzi o sam styl to tekst nie jest najgorszy, po prostu do mnie nie trafia i go nie rozumiem. Najpierw poszukiwanie prawdziwych rodziców, potem nagle jakaś pijuska, która ma się za matkę Hermiony, Draco pojawia się znikąd tak żeby było, jakiś porąbany ruch religijny xD No niech będzie.
Edytowane przez Prefix użytkownikaPomyloony dnia 29.07.2020 20:21
78.media.tumblr.com/39993bbe9f38abc0f1a1f26fd6363683/tumblr_o124j47amU1uh2mkho1_500.gif



"Lunatykuję, dlatego śpię w butach."



img1.wikia.nocookie.net/__cb20100309163406/harrypotter/pl/images/3/39/Ksenio.jpg



"Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań"


i.imgur.com/SPGoXwc.gif


"Może jest, a może go nie ma, ale pozostaje faktem, że potrafi się poruszać szybciej niż Severus Snape, gdy mu się zagrozi szamponem"


s5.ifotos.pl/img/wergif_qpqxarq.gif


'Wit beyond measure is man's greatest treasure'





i.imgur.com/ot15EeW.jpg




"[...] bezinteresowność i odwaga nie tak bardzo się różnią."




iv.pl/images/587b992863f8f1f7e8e4a393a7498aeb.jpg
 
Prefix użytkownikaNicram_93
KRYMINAŁ

PRACA A

Praca ta ma w sobie zdecydowanie więcej kryminału niż praca B. Sam pomysł jakoś średnio jednak przypadł mi do gustu, jakoś nie do końca przekonuje mnie to, że James i Syriusz tak szybko odnaleźli kuchnię oraz, że tak szybko przeszli do porządku dziennego po śmierci skrzata. Końcówka też jakaś taka średnia, miałem wrażenie, że opowiadanie nagle się skończyło, jakby brakło pomysłu na to by dodać dwa - trzy zdania więcej.

PRACA B

Ta praca bardziej mi się podoba, jest dla mnie bardziej realistyczna, jednak dużym jej mankamentem jest to, że jest dość luźna powiązana z kryminałem. Rzeczywiście wątek kradzieży pergaminów profesora, jakoś średnio mi do tego gatunku pasuje. Podobają mi się za to bardzo rozbudowane opisy. Sam koniec też jest przygnębiający.

Podsumowując, obu uczestników czekało bardzo trudne zadanie, bo napisanie kryminału ze Zgredkiem w roli głównej, do takich zadań należy. Oboje jednak wybrnęli z tego, lepiej lub gorzej. Mam mieszane uczucia, ale ostatecznie bardziej podobała mi się praca B, więc to ona jest dla mnie zwycięzcą.

PRACA B - 2 punkty
PRACA A - 1 punkt



DRAMAT

Na początku muszę podkreślić, że obie prace stały na bardzo dobrym poziomie, czytało mi się je dużo lepiej niż kryminały. Natomiast nie ukrywam, że jednak z nich urzekła mnie bardziej.

PRACA C

Jak dla mnie świetna praca, idealnie oddaje dramat czasów Grindelwalda, główny bohater - charłak, dla którego nie ma miejsca na świecie, rodzice zaślepieni poglądami Gelerta. Dookoła rozprzestrzeniające się zło i ta końcówka z kłócącymi się ojcami. Jak dla mnie jedyne do czego można byłoby się przyczepić to ta końcówka i ostatnie zdanie. Poza tym jak dla mnie super praca.

PRACA D

Również bardzo dobra, aczkolwiek szkoda, że taka krótka. Muszę jednak przyznać, że jak dla mnie mniej tu było tego dramatu niż w pracy pierwszej, choć klimat wojny oddany bardzo dobrze. Końcówka mogła by być inna lub bardziej rozbudowana.

Najchętniej widziałbym obu uczestników w kolejnej rundzie, ale bardziej urzekła mnie:

PRACA C - 2 punkty
PRACA D - 1 punkt



PRACA E

Po pierwsze szkoda, że nie ma pracy Nquusa, ale historia Krnąbrnego ogólnie mi się podoba. Choć zdecydowanie wstawienie Malfoya było wyraźnie na siłę, byle tylko wypełnić dwa z narzuconych wymagań, w dodatku opis bardzo krótki, byle był. Sam pomysł na historię ciekawy, choć też podzielam zdanie, że kwestia tego kultu była zbędna. Dramat wystarczająco dopełniał obraz "babuni" będącej w domyśle prawdziwą matką Hermiony.
Edytowane przez Prefix użytkownikaNicram_93 dnia 29.07.2020 18:24
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnews2020.jpg


Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."


Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/1_12.jpg

Natalie Swan

(Prefekt Gryffindoru)


Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif


i.gifer.com/llT.gif


78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif


Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif


Kluby piłkarskie


i.pinimg.com/originals/a0/96/32/a096320fec0651f3ad30db0a085872d0.jpg

Juventus F.C.


www.sofw.pl/wp-content/uploads/2014/09/215.jpg

Wisła Kraków


polskielogo.net/wp-content/uploads/2016/01/106-korona-kielce-ikona.jpg

Korona Kielce


d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/00/26/5e08d9d07bf05_o_medium.jpg

AKS 1947 Busko-Zdrój


Filmy:


66.media.tumblr.com/tumblr_m7nmgbwdez1ry1l11o1_500.gif

Harry Potter


media3.giphy.com/media/7guVjhMF9qBKE/giphy.gif

Gwiezdne Wojny


thumbs.gfycat.com/FamiliarThunderousBarasinga-size_restricted.gif

Władca Pierścieni


i.gifer.com/3Np8.gif

Piraci z Karaibów


media.giphy.com/media/dCBZMlXEstaQE/giphy.gif

Indiana Jones


i.makeagif.com/media/9-17-2015/yTHEA2.gif

Kiler


i.imgur.com/EGm1gJS.gif

Mistrz kierownicy ucieka


Muzyka


upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Modern_Talking.svg/1280px-Modern_Talking.svg.png
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.27