Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Św Mungu
10.08.2022 21:12
Hejka Wrozka

Pan Śmierci
09.08.2022 06:10
Cześć Serce I po urlopie, jadę zaraz do tyrki, na pewno wszyscy skaczą z radości że wracam i nie będą musieli robić mojej roboty Głupek

Pracownik departamentu
07.08.2022 15:18
Hejka! Pozdrawiam z DE, Frankfurt już zwiedzony, kolejne miasta czekają.
Nie wiedziałam, że krety gryzą, ale chyba bym go nie wzięła w rękę, bo bym się bała jakiejś choroby :|

Wielki mag
06.08.2022 11:38
W sumie to nic wielkiego się nie stało z wyjątkiem zachlapania krwią posadzki w mieszkaniu i łazience. A rozcięcie zdezynfekowałem. Bo to zwierzę podziemne i pewnie może przenosić jakiej bakterie.

Wielki mag
06.08.2022 11:34
Klaudia Lind, one zwykle tak się nie zachowują. To nie pierwszy kret którego ratowałem lub wynosiłam. Ten jednak był wyjątkowo nerwowy to był młody ale wyrośnięty i wyjątkowo agresywny samiec.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56913 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42671 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33508 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Pytanie
Roxbagdre
Hejka
Muszę was o to zapytać, palę się poprostu z ciekawości, czytam sobie księcia półkrwi
i czuje , że nie mogę czytać dalej, póki się nie dowiem, pomóżcie.
Moje pytanie brzmi: Od czego zależy, czy ktoś był czarodziejem?
Dlaczego niektórzy mieli zdolności magiczne, a niektórzy nie?
Skąd się ci czarodzieje wzięli, że zaczęli się różnic od zwykłych ludzi?
Petunia np. Chciała być czarodziejką jak jej siostra, a nie mogła, dlaczego?
Może roowling udzieliła odpowiedzi kiedyś albo jest ona w książce?
w internecie nie mogę znaleźć, jak ktoś wie to niech mi wyjaśni!!, dziękuję!!!

Prefix użytkownikaFilius Magicae
Nie zagłębiałem się w temat. Postawiłbym jednak na to, że zależy to od tych samych powodów, przez które niektórzy są przystojni, a niektórzy brzydcy: przypadek.

Prefix użytkownikaania919
Dziedziczenie, zdolności magiczne są dziedziczone. Tak jak kolor oczu. Jak któryś z rodziców jest czarodziejam to najprawdopodobniej dziecko też takie będzie. Jak ktoś ma dalekiego przodka czarodzieja to zdaża się, że potomek dziedziczy te zdolności.
Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

www.harry-potter.net.pl/images/articles/misgal2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

i.imgur.com/ZSNVgbV.png

Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Jeśli chodzi o pierwszych czarodziejów w ogóle to nie mam pojęcia skąd oni się wzięli. Teoretycznie moc mieli w sobie, mugole jej nie mieli, więc to mógł być czysty przypadek. A może u samego zarania istnienia czarodziejów po prostu część ludzi uznała magię za interesującą i zaczęła tę moc w sobie pielęgnować, a część odrzuciła taką możliwość? Potem następne pokolenia już nie miały wyboru, bo ileś lat wcześniej ktoś z przodków zdążył zdecydować za całą rodzinę.
Na pewno potem już było to dziedziczne. Gdzieś też właśnie widziałam, że to nie do końca tak, że w mugolskich rodzinach nagle pojawiali się czarodzieje, tylko ktoś ileś pokoleń wcześniej czarodziejem był, a najczęściej chodziło o to, że ktoś urodził się charłakiem, zaczął żyć jak mugol, a jego rodzina przez ileś pokoleń nie wiedziała, że dawno temu ich przodkowie byli magiczni. Wówczas magia ujawniła się po iluś pokoleniach zupełnie przypadkowo akurat u tej, a nie innej osoby.

krostek
Niestety jest wiele błedów logicznych, bo logika nigdy nie może wytłumaczyć magii. Magia jest pozalogiczna.

grand37
krostek napisał(a):

Niestety jest wiele błedów logicznych, bo logika nigdy nie może wytłumaczyć magii. Magia jest pozalogiczna.

Błędy logiczne w książkach wynikają ze zmian jakie wprowadzała Rowling bez ustalenia pewnych zasad np. kto i kiedy staje się panem różdżki. Tomy 6 i 7 kompletnie to pomieszały. Magia jest logiczna wtedy gdy autor książki wyznacza dla wymyślonego świata pewne zasady i się ich trzyma a gdy występują odstępstwa to wyjaśnia on je czytelnikom. Wracając do pytania o zdolności magiczne to wiemy z książek, że jeżeli oboje rodzice są czarodziejami lub chociaż jedno to istnieje spore prawdopodobieństwo że dziecko będzie czarodziejem. Charłaki są bardzo rzadkie ale książka przedstawia nam kilkoro. Co do osób z mugolskich rodzin to Rowling nie wyjaśniła tego. Możemy się jedynie domyślać, że albo przodek takiej osoby był czarodziejem i magia uaktywnikła się w którymś pokoleniu późniejszym. Przewiduję jeszcze jedną opcję czyli to, że magia uaktywnia się u mugoli przypadkowo aby nie wyginąć. Wiemy z książek, że rodów czarodziejskich zostało mało a ich dzietność jest nie duża. Więc zwiększenie się ilości czarodziejów nie mugolskiego pochodzenia pozwala na przedłużenie "gatunku".

grand37
krostek napisał(a):

Błędy logiczne w książkach wynikają ze zmian jakie wprowadzała Rowling bez ustalenia pewnych zasad np. kto i kiedy staje się panem różdżki. Tomy 6 i 7 kompletnie to pomieszały. Magia jest logiczna wtedy gdy autor książki wyznacza dla wymyślonego świata pewne zasady i się ich trzyma a gdy występują odstępstwa to wyjaśnia on je czytelnikom. Wracając do pytania o zdolności magiczne to wiemy z książek, że jeżeli oboje rodzice są czarodziejami lub chociaż jedno to istnieje spore prawdopodobieństwo że dziecko będzie czarodziejem. Charłaki są bardzo rzadkie ale książka przedstawia nam kilkoro. Co do osób z mugolskich rodzin to Rowling nie wyjaśniła tego. Możemy się jedynie domyślać, że albo przodek takiej osoby był czarodziejem i magia uaktywnikła się w którymś pokoleniu późniejszym. Przewiduję jeszcze jedną opcję czyli to, że magia uaktywnia się u mugoli przypadkowo aby nie wyginąć. Wiemy z książek, że rodów czarodziejskich zostało mało a ich dzietność jest nie duża. Więc zwiększenie się ilości czarodziejów mugolskiego pochodzenia pozwala na przedłużenie "gatunku".

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: