Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sprzedawca prac domowych
05.12.2022 15:53
rzeczywiście.... :lezki:

Świetny czarodziej
05.12.2022 07:29
Nawet zimowych emotek brak :(

Harrych świąt!
04.12.2022 20:28
Hug

Sprzedawca prac domowych
04.12.2022 11:56
no niestety :( aż żal na to patrzeć, ale większość hpnetowiczów jest już dorosła, więc bądź co bądź czasu też jest mniej

Pan Śmierci
03.12.2022 19:07
Ciągle jestem w szoku, że strona już nie kipi życiem.

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Alette

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56965 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 47239 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 44578 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

6) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 42671 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38406 punktów.

8) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36651 punktów.

9) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34141 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Posiada 33748 punktów.

Zobacz temat
Drukuj temat
Gambit Królowej
Prefix użytkownikamonciakund
www.lafayettestudentnews.com/wp-content/uploads/2020/10/QueensGambit_1x1_Main-scaled-1.jpg

Oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial Netflix pt. "Gambit królowej" to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.
źródło: filmweb

Stosunkowo nowy serial netflixa, zyskujący bardzo dobre oceny, Oglądaliście? Macie na jego temat jakieś przemyślenia? A może znajduje się na Waszej liście? Zapraszam do dyskusji.

confessionsofasomedaysomebody.files.wordpress.com/2015/01/ga-mer-and-christina-dancing.gif

- - -
The human life is made up of choices. Yes or no. In or out. Up or down. And then there are the choices that matter. Love or hate. To be a hero or to be a coward. To fight or to give in. Live or die.
- - -

31.media.tumblr.com/1ca838daf1b7baf7bf54202eafbe7917/tumblr_mr7lzbBN7k1rv3froo1_500.gif

- - -
Don't let what he wants eclipse what you need. He's very dreamy but he's not the sun, you are.
- - -

66.media.tumblr.com/tumblr_l9mktjSej61qaao9mo1_500.gif

---
Nad przepaścią, tegoż roku
Żyraf masa się w amoku
Rodzi. Pamięć ludzka jest
Zawodna, mimo tego fiest
Tysiące, z tej okazji,
Ku jej chwale od Abchazji
Aż po Nordkapp wspominacie.
"Czyjej chwale?", się spytacie.
Jak to czyjej? Monci* naszej.
Gryfa córce, redakcyjnej
Na tym świecie ambitniejszej
Od niej nie ma. Tu rysunek,
Tam malunek i do tego
Social media. Wizerunek
Hp-neta tam kreuje, ego
Strony reperuje. Szczerze,
Bardzo, bardzo szczerze mówiąc
Człek orkiestra, żywa gwiazda.
Żyj nam wiecznie, twórz i kreuj.
Koniec, basta - taki mus i
Żyraf pasta.

---

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_pedzel.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021adminnaj.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-adminpieklo.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021wydarzenie2.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/moncia.jpg

Prefix użytkownikaAnastazja Schubert
Wypowiem się jako pierwsza, bo widzę, że temat zaginął bez odpowiedzi i aż nie mogę w to uwierzyć.

Serial "wciągnęłam" na dwa razy. Nie umiem spędzić caluteńkiego dnia oglądając coś na raz, stąd ten podział.

Bardzo mi się to podobało. Fabuła, plenery, stroje, atmosfera, nie widzę do czego mogłabym się tu w ogóle przyczepić. Nawet jeśli była to postać wymyślona to cieszę się, że pokazano silną, kobiecą sylwetkę realizującą się głównie w męskim świecie. Jeśli jakakolwiek dziewczyna poczuje się w ten sposób zachęcona do samorealizacji pomimo obiektywnych przeszkód to bardzo dobrze.

Przyznam szczerze, że szał na ten serial sprawił, że i mnie zachciało się pograć w szachy, które leżały w szafie ładnych parę lat. Póki co od obejrzenia Gambitu tuż przed świętami, udało mi się to zrobić dwa razy i, no cóż, Beth Harmon to ze mnie żadna. Mimo wszystko dobrze jest od czasu do czasu sprawić swojemu umysłowi taką rozrywkę.

Takoizu
Serial obejrzałam podobnie jak Anastazja na dwa razy. Włączyłam go z ciekawości, bo widziałam dyskusje na jednym z profili facebookowych na jego temat ale myślałam, że po pierwszy odcinku go wyłączę. Tak się jednak nie stało.

Jestem zaskoczona tym jak bardzo spodobał mi się ten serial. Do tej pory preferowałam raczej produkcje fantasy/ si-fi, a tu nie mogłam się od niego oderwać i wiem, że na pewno kiedyś do niego wrócę.

Oczywiście nie sposób nie docenić polskiego akcentu w serialu w postaci Marcina Dorocińskiego wcielającego się w Borgova , co prawda nie ma zbyt wielu kwestii mówionych ale wg mnie wypadł świetnie.

Podoba mi się również postać grana przez Harry'ego Mellinga ( którego znamy jako Dudleya).

Jednak przez cały film miałam oczy skupione tylko na głównej bohaterce i to nie tylko dlatego, że miała rewelacyjne ubrania które z chęcią bym przygarnęła. Anya Taylor-Joy zrobiła kawał dobrej roboty wcielając się w Beth.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Prefix użytkownikafuerte
Mnie też bardzo podobał się ten serial. Głównie chyba dlatego, że to w końcu było coś innego - może sama historia o skrzywdzonym głównym bohaterze nie, ale przynajmniej tło było nowe. Myślę, że mało kto się zresztą spodziewał, że o szachach da się zrobić ciekawy serial, chociaż nasi rodzice przecież oglądali mecze Kasparowa i się tym emocjonowali, więc widocznie się da, haha.

W każdym razie ja też pozytywnie zaskoczyłam się tym serialem, natomiast z ręką na sercu uważam, że końcówka mogłaby być lepsza i coś siadło jednak. Natomiast może takie zakończenia też są potrzebne i jak widać po reakcjach ludzi na świecie, większości przypadają do gustu.

zapodaj.net/images/d147bde5b4314.png

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: