Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Żywa legenda
24.05.2019 23:09
brzmi super :D zdrowiej szybko i wysypiaj się

White Canary
24.05.2019 23:08
do środy, ale na 99 proc w czwartek mamy wolne (fińskie święto) więc w piątek wracam na jeden dzień

Żywa legenda
24.05.2019 22:38
pij rosołek!

Żywa legenda
24.05.2019 22:38
do kiedy masz zwolnienie?

White Canary
24.05.2019 22:34
zależy jak się będę czuła. ale jak tak jak dzisiaj czy wczoraj to się nie ruszam z łóżka

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 58171 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 49528 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41857 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 39573 punktów.

5) Prefix użytkownikaania919

Posiada 34115 punktów.

6) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 34049 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 32046 punktów.

8) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30495 punktów.

10) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Hogwart jest ZŁY
Prefix użytkownikaBad wolf
Polemizowałabym. Taki Dracon nie był przesiąknięty złem, on po prostu nie miał dobrych wzorców i nie potrafił inaczej postępować.

A Crabbe? A Goyle? Wiem, że nie wszyscy tacy są, chociaż Malfoy to ogólnie porażka wychowawcza ojca, który z powodu głupoty i (może) miłości przystał na bycie śmierciożercą. Strach go wypełniał i chociaż nie zależało mu na Lordzie Voldemorcie, robił cokolwiek, aby zostać zaakceptowanym przez rodzinę Narcyzy. Draco tym przesiąkł, też nie był wierny i miał to gdzieś, ale jednak to zło gdzieś się w nim czaiło. Znienawidził Pottera po tym, jak ten ugodził w jego dumę, a potem mścił się przez kilka lat.
Któryś z jego goryli zaś został śmierciożercą i nie wydaje mi się, żeby został nim z identycznego powodu, z którego Malfoy, jak dla mnie, to tego chciał.
Słowa to najpotężniejsze narzędzie. Proste i zazwyczaj niedoceniane. Potrafią leczyć.
Potrafią niszczyć.

Miękkie serca sprawiają, że warto żyć na tym świecie.

i.pinimg.com/originals/64/b5/07/64b507057e85ea3618abb5e2dc94699a.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/autorartbad.jpg

Prefix użytkownikaSarahis
Znienawidził Pottera po tym, jak ten ugodził w jego dumę, a potem mścił się przez kilka lat.

A czy to nie było też tak, że Harry przez Rona od razu osądził Draco, mimo iż go nie znał? Nie było to miłe i nie dziwię się, że przez takie traktowanie Malfoy go znienawidził. Takie są dzieci, ja też się obrażałam na zawsze za jakieś pierdoły : p.
Więc co do tej relacji, to uważam, że obie strony są winne takiemu a nie innemu obrotowi spraw.

Co do Crabba i Goyla - ich motywacje nie były jasno określone. Natomiast wiemy (o ile dobrze pamiętam, jak nie to mnie poprawcie), że ich ojcowie byli śmierciożercami, także kolejny raz wpływ ma tutaj beznadziejne wychowanie i zły przykład wyniesiony z domu. Jest też opcja, że po prostu byli imbecylami, których łatwo wmanipulować we wszystko.

I wracając do Rona - poza jako taką odwagą, uważam, że Ron nie ma cech Gryffońskich. Jak kiedyś gdzieś pisałam, jest zawistny, obrażalski, z byle powodu odwraca się od najlepszego kumpla plecami. Bardziej by mi taka miernotka pasowała do Huffa. Na początku myślałam, że do Slytha, ale ambicji czy sprytu też w nim nie ma ;/

>>>*<<<

ci.memecdn.com/10481320.jpg

>>>*<<<

torrentz.eu/cutehamster.gif

66.media.tumblr.com/1d42d09131d8d71cafbee63f044368e7/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o4_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b7dce6f4a8eaff8a995dbf5f8cfc1cec/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o5_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/6f1f5dc3e260beb42dadeb04c6e15902/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o1_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/b11e2eb6e8bfa6bce3f8301f39685e40/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o6_640.png

~~*~~

66.media.tumblr.com/063bb7066e4e38e248da610a8e49e1ad/tumblr_oukgjqSPGu1ukld20o3_640.png

~~*~~

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

zippy.gfycat.com/MediocreMellowAnteater.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/591048ab9fa8e6dd1fe207d863379d7d/tumblr_oqdakqraui1vz54q7o1_r1_500.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

data.whicdn.com/images/303292934/original.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/9U1eND52C37S8/source.gif

>>>*<<<

66.media.tumblr.com/5bea28b680dda6347611519e29514b3a/tumblr_o7e29wmyX31v2xrtuo1_400.gif

>>>*<<<

i67.tinypic.com/2moci89.jpg

<3

i65.tinypic.com/2ag0y9u.jpg

;___;

i.gifer.com/YLdp.gif

66.media.tumblr.com/546f0f7fc90e4a7a2fd70ab8d714d6d5/tumblr_inline_p0vbscWj591tg9fg6_250.gif

A czy to nie było też tak, że Harry przez Rona od razu osądził Draco, mimo iż go nie znał?

Nie. Draco wywyższył się już na wstępie, co Harry'emu się nie podobało. Mi też by się nie podobało, że ktoś twierdzi, że jest lepszy od innych. Bo serio, gadać można, a jakieś dowody, coś? Draco nic sobą nie reprezentował, oprócz ojca matoła i pieniędzy, powiedzmy sobie szczerze.

Może, ale chociaż nie bali się użyć morderczego zaklęcia. A Draco? Został śmierciożercą, bo mu kazali, bo musiał, nie dlatego, że chciał i to czuł. Nie potrafił zabić Dumbledore'a, do którego miał wątpliwości od początku.

Tak, Ron to kompletnie nietrafiona postać, chociaż jest to też dowód, że nie mając cech wymaganych przez jakiś dom, zawsze i tak się do jakiegoś trafi. To pocieszające, w pewnym sensie.
Słowa to najpotężniejsze narzędzie. Proste i zazwyczaj niedoceniane. Potrafią leczyć.
Potrafią niszczyć.

Prefix użytkownikaScarllet
I wracając do Rona - poza jako taką odwagą, uważam, że Ron nie ma cech Gryffońskich. Jak kiedyś gdzieś pisałam, jest zawistny, obrażalski, z byle powodu odwraca się od najlepszego kumpla plecami. Bardziej by mi taka miernotka pasowała do Huffa. Na początku myślałam, że do Slytha, ale ambicji czy sprytu też w nim nie ma ;/

Faktycznie Ron był postacią.. średnio pasującą gdziekolwiek. I właśnie.. dobrze to ujęłaś. ,, Jako taką odwagą''. Gdyby już się uprzeć to rudzielec pasował by najlepiej do Huffelpuffa, bo tak od razu mi się nasuwa w głowię jego miłość do kurczaków xD
Teraz tak sobie myślę, że może Rowling specjalnie stworzyła takie postacie, które swoim charakterem nawiązywały do innego domu. Hermiona była mądra, więc od razu można przypisać ją do Ravenclawu, Ron.. to Ron - to już wiadomo. Harry'ego na dobrą sprawę można było by posadzić w Slytherinie ponieważ wykazywał się moim zdaniem dużym sprytem. A jednak wszystkich ( Rona trochę mniej ) łączyła odwaga i lojalność bo mimo wszystko zawsze starali się sobie pomóc na wzajem ( Ron to Ron x2 ). Może to było przemyślanie działanie ukazania, że tak na prawdę każdy uczeń miał w sobie coś z wartości innych domów. Tylko jak już wiemy autorka skupiła się większości na złotej trójcy.

A co do ostrej wymiany zdań o puchonach. To ja również uważam, że zostali dość mocno pominięci. Może faktycznie w zdobywaniu punktów nie pokazali się wielką ambicja. I nie walczyli z różdżką w ręce ale może faktycznie pomagali w inny sposób? Któraś napisała, że nie mogli przygotowywać ziół bo wojna zaczęła się nagle. Tak racja. Ale nie była totalnym zaskoczeniem. Czarodzieje wiedzieli, że coś takiego nastąpi więc może puchoni na prawdę przyczynili się do wygranej właśnie ten PCK-owy sposób. Opatrywali rannych, czy może nawet była garstka która stanęła do walki. Pokazywali nam tylko wybrane postacie, a jak wiemy zamek był duży. Może gdzieś tak jacyś puchoni też odpierali zaklęcia śmierciożerców?
Chcę być jak woda - wystarczająco silna, by utrzymać statek, ale tak słaba, by przelecieć przez palce...

66.media.tumblr.com/bc06d26db9edfcb1c4270ce9c59aaaa8/tumblr_p75vgpV9C81tzv1dpo1_500.gif

Jestem wierszem
Splotem słów tęskniących
Szeptem też jestem
Znajdź mi w sobie miejsce
Rozświetlę przestrzeń
Nią też jestem
Musisz tylko zechcieć
Zabronić myślom
Tłumić serce

66.media.tumblr.com/ffb2e45a1a7d8198e4241673df4e4459/tumblr_mwqgwdrlIk1skyd3ho1_400.gif

i.imgur.com/cFE02Q9.png

W hogwarcie Veronica Lodge.Prefekt Slytherinu.

Czarodzieje wiedzieli, że coś takiego nastąpi więc może puchoni na prawdę przyczynili się do wygranej właśnie ten PCK-owy sposób. Opatrywali rannych,

Oj, chyba nie. Pani Pomfrey miała masę potrzebnych lekarstw i nie wydaje mi się, żeby zioła Puchonów miały im jakkolwiek pomóc. Zresztą kto by prosił dzieci o ich przyrządzanie? I dlaczego akurat ich? Nie cechowała ich jakaś miłość do roślin i ogólnie zielarstwa.
A poza tym, nawet jeśli by przyrządzili, to jak mieliby opatrzeć rannych? Wróciliby nagle do zamku ruszeni sumieniem, że są tchórzliwi kiedy inni giną za ich sprawę? No sorry, wasza teoria to czyste bzdury.

Może gdzieś tak jacyś puchoni też odpierali zaklęcia śmierciożerców?

Nie, na wojnę zostało tylko 2 Puchonów, nie pochowali się żeby zrobić psikusa i udowodnić, że jednak nie są tchórzliwymi Kluchami, które uciekają od zła.
Potrafią niszczyć.

Prefix użytkownikaania919
Faktycznie Ron był postacią.. średnio pasującą gdziekolwiek. I właśnie.. dobrze to ujęłaś. ,, Jako taką odwagą''. Gdyby już się uprzeć to rudzielec pasował by najlepiej do Huffelpuffa, bo tak od razu mi się nasuwa w głowię jego miłość do kurczaków xD
nie, nie pasował by do hufflepuffu, puchoni są PRACOWICI, uczynni i sprawiedliwi, a Ron był leniwy. Ron został dobrze przydzielony.

A wśród puchonów był jeszcze Cedrik, bardzo wartościowa osoba.
Ci najodważniejsi trafiali do gryffindoru dlatego w innych domach było ich mniej.
A i ślizgoni nie byli wszyscy źli, podczas bitwy o hogwart Slughorm wraz z grupką ślizgonów wrócili by walczyć ze śmierciożercami.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

nie, nie pasował by do hufflepuffu, puchoni są PRACOWICI, uczynni i sprawiedliwi, a Ron był leniwy. Ron został dobrze przydzielony.

GDZIE są ci PRACOWICI Puchoni? No gdzie? Poznaliśmy kilku i ŻADEN nie był pracowity, uczynni, sprawiedliwy czy lojalny. Dbali tylko o siebie, byli tchórzliwymi Kluskami, po prostu dom pełen uczniów, którzy nie nadawali się nigdzie indziej.

[img] A wśród puchonów był jeszcze Cedrik, bardzo wartościowa osoba. [/img]

Jestem ciekawa czym zasłużył u ciebie na taką opinię. Tym, że nic nie zrobił? W Czarze Ognia dosłownie nie zrobił nic oprócz bycia wylosowanym szczęściarzem, któremu każdy mówił jakie są zadania i jak je przejść.

Ci najodważniejsi trafiali do gryffindoru dlatego w innych domach było ich mniej.

Tu nie chodzi o odwagę, a o LOJALNOŚĆ wobec Huffelpuffu, wobec Hogwartu. Gdzie oni ją przedstawili? No gdzie? Zwiali jak była pierwsza możliwość, zostawili zamek, który potrzebował pomocy, bo im nie zależy i są lojalni tylko wobec siebie, nie wobec niego.
Potrafią niszczyć.

Prefix użytkownikaNicram_93
Po pierwszych tomach również miałem takie wrażenie, że cała wielka trójka została przydzielona nie do tego domu co trzeba. Harry, był problematyczną osobą, ale chyba mimo wszystko bliżej było mu do Slytherinu, zresztą Tiara też tak twierdziła. Hermiona za to zdecydowanie według mnie powinna znaleźć się w Ravenclawie. Z Ronem za to jest największy problem, bo on rzeczywiście nigdzie za bardzo nie pasuje i chyba mimo wszystko przydzielił bym go do Huffelpuffu, mimo że członkowie tego domu charakteryzowali się pracowitością, co z Ronem nie wiele miało wspólnego.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie całość serii. To w końcu Harry, Ron i Hermiona wykazują się wielką odwagą, aby stanąć do walki z Czarnym Panem i spróbować go zniszczyć, mimo że wydaje się to wręcz niemożliwe. To pokazuje ich wielką odwagę oraz lojalność w trakcie tych przygód (co prawda z tą lojalnością Ron miał trochę kłopoty, ale ostatecznie zawsze jakoś wychodził obronną ręką). Po ostatnim tomie można więc stwierdzić, że przydział wielkiej trójki do Gryffindoru był jednak właściwy.
Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."

Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/2_3.jpg

Martin Smith

Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif

Kluby piłkarskie

i.pinimg.com/originals/a0/96/32/a096320fec0651f3ad30db0a085872d0.jpg

Juventus F.C.

www.sofw.pl/wp-content/uploads/2014/09/215.jpg

Wisła Kraków

polskielogo.net/wp-content/uploads/2016/01/106-korona-kielce-ikona.jpg

Korona Kielce

oi53.tinypic.com/6qy5q0.jpg

MKS Busko-Zdrój

Filmy:

66.media.tumblr.com/tumblr_m7nmgbwdez1ry1l11o1_500.gif

Harry Potter

static.upcoming.nl/static/images/33625f43e2_1399377563_Star-Wars.gif

Gwiezdne Wojny

thumbs.gfycat.com/FamiliarThunderousBarasinga-size_restricted.gif

Władca Pierścieni

i.gifer.com/3Np8.gif

Piraci z Karaibów

media.giphy.com/media/dCBZMlXEstaQE/giphy.gif

Indiana Jones

i.makeagif.com/media/9-17-2015/yTHEA2.gif

Kiler

i.imgur.com/EGm1gJS.gif

Mistrz kierownicy ucieka

Muzyka

logos-vector.com/images/logo/xxl/1/1/4/114977/Modern_Talking_a7e68_450x450.png

Trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz, a mianowicie całość serii. To w końcu Harry, Ron i Hermiona wykazują się wielką odwagą, aby stanąć do walki z Czarnym Panem i spróbować go zniszczyć, mimo że wydaje się to wręcz niemożliwe.

Nie tylko oni mieli tę odwagę. Co z Tonks i Lupinem, którzy poświęcili życie i syna za walkę? Z Fredem, który do teraz jest opłakiwany przez fanów? Z Lavender Brown, która, nie jestem pewna czy zginęła czy nie, ale odważnie stała i odniosła ciężkie obrażenia? Harry był Wybrańcem, ale Ron tylko przez przyjaźń z nim został do tej odwagi "podniesiony", myślę, że gdyby nie to, w życiu nie stanąłby do walki. To Harry tak dobrze na niego zadziałał. A Hermiona prawidłowo według mnie znalazła się w Gryffindorze, to jest postać, która osiągnęła wiele.
Potrafią niszczyć.

Bad wolf napisał(a):

Nie tylko oni mieli tę odwagę. Co z Tonks i Lupinem, którzy poświęcili życie i syna za walkę? Z Fredem, który do teraz jest opłakiwany przez fanów? Z Lavender Brown, która, nie jestem pewna czy zginęła czy nie, ale odważnie stała i odniosła ciężkie obrażenia? Harry był Wybrańcem, ale Ron tylko przez przyjaźń z nim został do tej odwagi "podniesiony", myślę, że gdyby nie to, w życiu nie stanąłby do walki. To Harry tak dobrze na niego zadziałał. A Hermiona prawidłowo według mnie znalazła się w Gryffindorze, to jest postać, która osiągnęła wiele.

Nie twierdzę, że tylko Harry, Ron i Hermiona mieli odwagę, aby walczyć z Voldemortem, bo jak słusznie piszesz tych ludzi było wiele. Chciałem tylko wskazać dlaczego ostatecznie cała trójka wylądowała w Gryffindorze, ponieważ mimo początkowych wrażeń, posiadali wiele cech, które cenił sobie Godryk Gryffindor. U niektórych te cechy wypłynęły na wierzch wcześniej lub później.

Czy Ron walczyłby z Voldemortem, gdyby nie Harry? Sądzę, że chyba mimo wszystko tak, tylko na mniejszą skalę, coś w stylu członków Zakonu Feniksa. Rodzina Weasleyów trzymała z Dumbledorem, Molly, Artur, czy Bill znajdowali się w Zakonie, więc wątpię, aby Ron olał tą sprawę i w ogóle w jakimś stopniu nie zaangażowałby się w walkę.
Dom

Gryffindor

"Może w Gryffindorze,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."

Postać w Hogwarcie

Martin Smith

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Kluby piłkarskie

Juventus F.C.

Wisła Kraków

Korona Kielce

MKS Busko-Zdrój

Filmy:

66.media.tumblr.com/tumblr_m7nmgbwdez1ry1l11o1_500.gif

Harry Potter

static.upcoming.nl/static/images/33625f43e2_1399377563_Star-Wars.gif

Gwiezdne Wojny

thumbs.gfycat.com/FamiliarThunderousBarasinga-size_restricted.gif

Władca Pierścieni

i.gifer.com/3Np8.gif

Piraci z Karaibów

media.giphy.com/media/dCBZMlXEstaQE/giphy.gif

Indiana Jones

i.makeagif.com/media/9-17-2015/yTHEA2.gif

Kiler

i.imgur.com/EGm1gJS.gif

Mistrz kierownicy ucieka

Muzyka

logos-vector.com/images/logo/xxl/1/1/4/114977/Modern_Talking_a7e68_450x450.png

Prefix użytkownikakospirre
Czy Ron walczyłby z Voldemortem, gdyby nie Harry? Sądzę, że chyba mimo wszystko tak, tylko na mniejszą skalę, coś w stylu członków Zakonu Feniksa.

Jestem tego samego zdania. Ron z pewnością walczyłby przeciwko poplecznikom Voldemorta. Oczywiście, 100% pewności nikt nie ma, aczkolwiek wątpię, by nie podjął się żadnych czynów. Weźmy pod uwagę Gwardię Dumbledora, nie potrafię sobie wyobrazić Rona ignorującego jej powstanie. A Zakon Feniksa? Raczej tak, już pomijając odwagę Rona. Przecież większość członków jego rodziny wzięło udział w bitwie i byli oddani Dumbledorowi nawet po śmierci. No i dla Rona Bill był autorytetem (jako jedyny nie naśmiewał się z rudzielca xd) więc mógłby znaleźć w tym motywację.
orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

i.pinimg.com/originals/4a/69/06/4a69064c2a55a51a72a93756ff2af8ed.gif

I'm so tired of not feeling anything.
So tired of feeling so empty.
Where did everything go as wrong as wrong as i've always been treated before ?
When all i ever really wanted was to love and be loved in return.
But i

i.pinimg.com/originals/1f/a3/1b/1fa31b8acc5bd6a512cde6b22becf4c1.gif

I've lost my key and now i can't let anyone in,
And i'm trying hard to find it but every key that I find it don't fit.
And this house is so full and messy This house I call my head.
And i'm trying so hard to find it, But letting you in is the hardest part.

i.pinimg.com/originals/77/6a/49/776a4976d35fe534537733f9561f4be7.gif

You say, babe, i want you so.
I say i'm so sorry, so sorry, but i gotta let you go.
God i hate to say this to you but i think, I think it's best we stay apart so run run run while you can cos i hurt everything that crosses my path
.

Natka Potter <3 Lilyatte <3

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

Chciałem tylko wskazać dlaczego ostatecznie cała trójka wylądowała w Gryffindorze, ponieważ mimo początkowych wrażeń, posiadali wiele cech, które cenił sobie Godryk Gryffindor.

Ale Ron nie był odważny. Ktoś słusznie zauważył, że on nie był odważny. Dodatkowo był zawistny, a sukcesy Harry'ego powodowały u niego tylko zazdrość. A mimo to Harry pomógł mu się wybić i pomógł być tym odważnym. Gdyby nie spotkanie w pociągu, mogliby nie zostać przyjaciółmi, a wtedy Ron nie miałby się czym pochwalić.

Czy Ron walczyłby z Voldemortem, gdyby nie Harry? Sądzę, że chyba mimo wszystko tak, tylko na mniejszą skalę, coś w stylu członków Zakonu Feniksa

A ja myślę, że poszedłby śladem Percy'ego - a tak naprawdę próbowałby, bo nie miał dobrych ocen, więc by tego nie osiągnął. Nie stanąłby do walki, chyba, że jakimś cudem opamiętałby się w ostatnim momencie, tak jak jego brat.
Potrafią niszczyć.

Ale Ron nie był odważny. Ktoś słusznie zauważył, że on nie był odważny. Dodatkowo był zawistny, a sukcesy Harry'ego powodowały u niego tylko zazdrość.

Ron nie był odważny? Kto tak twierdzi, gdzie to jest potwierdzone? Według mnie musiał wykazać się niesamowitą odwagą towarzysząc Harry'emu. Owszem, okazywał strach, który zatrzymał go przy szukaniu horkruksów ale to nie zmienia faktu, że tak, był odważny. Nie tak jak Harry, ale był.
Co do zazdrości, nie ma się co dziwić. Zawsze był gdzieś w tle, pomijany. A Harry Potter na pierwszym planie.

Nie stanąłby do walki, chyba, że jakimś cudem opamiętałby się w ostatnim momencie, tak jak jego brat.

Czemu miałby nie stanąć do walki? Przecież zawsze starał się naśladował Billiego, z Percy'ego jedynie drwił. Według mnie bez zastanowienia wziąłby udział w bitwie.

A czy to nie było też tak, że Harry przez Rona od razu osądził Draco, mimo iż go nie znał?

Nie. Draco wywyższył się już na wstępie, co Harry'emu się nie podobało. Mi też by się nie podobało, że ktoś twierdzi, że jest lepszy od innych. Bo serio, gadać można, a jakieś dowody, coś? Draco nic sobą nie reprezentował, oprócz ojca matoła i pieniędzy, powiedzmy sobie szczerze.

Ale Harry ślepo uwierzył w słowa Rona. Owszem, Draco może nie zrobił na nim najlepszego wrażenia, ale być może gdyby nie naiwność Pottera sprawy potoczyłyby się inaczej. Nigdy nic nie wiadomo.

But i

God i hate to say this to you but i think, I think it's best we stay apart so run run run while you can cos i hurt everything that crosses my path
.

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Według mnie nie był i już. Nie zrobił nic fascynującego, co by miało świadczyć o jego odwadze. Podziwiam za to Collina Creevya, on był bardzo odważny, zginął jak bohater. Zupełne przeciwieństwo Rona.

Czemu miałby nie stanąć do walki? Przecież zawsze starał się naśladował Billiego, z Percy'ego jedynie drwił. Według mnie bez zastanowienia wziąłby udział w bitwie.

On chciał być LEPSZY, nie taki sam.

Ale Harry ślepo uwierzył w słowa Rona. Owszem, Draco może nie zrobił na nim najlepszego wrażenia, ale być może gdyby nie naiwność Pottera sprawy potoczyłyby się inaczej. Nigdy nic nie wiadomo.

Wiadomo. Harry miał głowę na karku, był biedny, przez całe dzieciństwo się nad nim znęcano. Nienawidził tego, co robił Dudley, brzydził się tym, a potem nagle miał się przyjaźnić z Draconem i robić to samo? Nie tędy droga.
Potrafią niszczyć.

Nienawidził tego, co robił Dudley, brzydził się tym, a potem nagle miał się przyjaźnić z Draconem i robić to samo? Nie tędy droga.

W sumie... Biorąc pod uwagę jego trudne dzieciństwo można go tym usprawiedliwiać, jednak Draco i Harry są zupełnymi przeciwieństwami. Chociaż nadal jestem zdania, że Harry był zbyt naiwny w KF, uwierzyłby w każde słowo Rona na temat szkoły i uczniów.
Później sytuacja była odwrotna.

Wracając do wątku głównego, nie uważacie, że nauczyciele powinni zwracać większą uwagę na relacje uczniów? Taki Gryffindor i Slytherin. Rywalizacja była zdrowa jak byli dzieciakami, ale przecież zarówno Harry jak i Draco później nie popisywali się wysokim ilorazem inteligencji. Byli ślepo zapatrzeni w swoje racje, zamiast postarać się postawić na miejscu drugiej osoby (mówię tu głównie o Malfoyu, wspominanie Harry'emu, że był sierotą było jak na ich wiek mocno niedojrzałe).

But i

.

Ogólnie nauczyciele się nie spisali. Wygląda na to, że oni idą na lekcje, mówią co mają do powiedzenia i wychodzą. Kompletnie nie interesuje ich życie uczniów i konflikty. W naszych szkołach też często te kwestie są pomijane, ale jak się powie słowo, nauczyciele jednak coś tam robią, starają się złagodzić konflikt. Gdy na mnie uwziął się jeden chłopak z klasy, wychowawczyni po prostu zaczęła mu grozić wydaleniem ze szkoły, po prostu się zaangażowała. A Hogwart? Harry prawie zabił Malfoya w łazience, Snape go uleczył i nagle wszystko w porządku. Żadnych konsekwencji.
Potrafią niszczyć.

Prefix użytkownikaScarllet
Też od razu pomyślałam o tym incydencie z Księcia Półkrwi. Harry zaatakował Malfoya, prawie się chłopak wykrwawił a Harry nie poniósł żadnych konsekwencji za to. Sprawa ucichła i tyle.
Jeżeli chodzi o sprawy wychowawcze to faktycznie dali ciała. Rywalizacja uczniów domu węża z gryffindorem przerodziła się w konflikt. A żaden z nauczycieli nie zrobił nic żeby go załagodzić. Dodajmy też, że na przykład taki Snape, który mocno faworyzował Slytherin i nienawidził Gryffindoru, oraz np. Taki Dumbledore którego ulubieńcem był Harry, kręcili korbką w tej ich.. powoli już nie zdrowiej rywalizacji.
Chcę być jak woda - wystarczająco silna, by utrzymać statek, ale tak słaba, by przelecieć przez palce...

66.media.tumblr.com/bc06d26db9edfcb1c4270ce9c59aaaa8/tumblr_p75vgpV9C81tzv1dpo1_500.gif

Jestem wierszem
Splotem słów tęskniących
Szeptem też jestem
Znajdź mi w sobie miejsce
Rozświetlę przestrzeń
Nią też jestem
Musisz tylko zechcieć
Zabronić myślom
Tłumić serce

66.media.tumblr.com/ffb2e45a1a7d8198e4241673df4e4459/tumblr_mwqgwdrlIk1skyd3ho1_400.gif

i.imgur.com/cFE02Q9.png

W hogwarcie Veronica Lodge.Prefekt Slytherinu.

Prefix użytkownikaania919
A Hogwart? Harry prawie zabił Malfoya w łazience, Snape go uleczył i nagle wszystko w porządku. Żadnych konsekwencji.
jak to żadnych konsekwencji?? Dostał szlaban i to nie raz musiał spędzać godziny w gabinecie Snape'a zsmiast grać w quidditcha. McGonagall na niego nawrzeszczała. Akurat w tym przypadku Harry został ukarany.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/mistrzgaleriiania.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Harry powinien wielokrotnie ponieść karę. Tymczasem większość incydentów odchodziło w niepamięć. To przykre, w jaki sposób nauczyciele podchodzili do spraw, które powinny zostać osądzone. Harry wchodzi do szkoły z rozwalonym nosem i własną krwią na butach? A tam, kto by się przejmował.
Jeszcze Insygnia Śmierci rozumiem, ale w Księciu Półkrwi była masa przypadków, podczas których nauczyciele ignorowali coś, co nigdy nie powinno zostać pominięte.
Albo Kamień Filozoficzny (tutaj jeszcze można Rowling wybaczyć, pierwsza część).

Dodajmy też, że na przykład taki Snape, który mocno faworyzował Slytherin i nienawidził Gryffindoru, oraz np. Taki Dumbledore którego ulubieńcem był Harry, kręcili korbką w tej ich.. powoli już nie zdrowiej rywalizacji.

Według mnie największą żenadą było zamieszanie przy Pucharze Domów. Te niedomówienia i Dumbledore, który musiał za każdym razem podkreślić czyny Harry'ego, tak jakby wcale już cały Hogwart nie huczał na jego temat. Dziwić się, że Ślizgoni nie obdarzali Gryfonów sympatią, skoro Harry Potter wraz ze swoimi przyjaciółmi zgarniali Puchar wężom sprzed nosa. Nie wspomnę o Qudditchu. Meh. Bo oczywiście nawet w tym Gryffindor musiał być najlepszy.

But i

.

Co do karania Pottera to się zgodzę, bo wiele rzeczy uchodziło mu prawie na sucho w stosunku do tego co uczynił. Kara za Sectumsempra na Malfoyu moim zdaniem jest dobrym przykładem. Nawet ten szlaban u Snape'a był niczym w stosunku do tego, że prawie pozbawił życia Dracona, mimo że zrobił to nieświadomie. Sytuacji było jednak jak wiemy więcej, ale Harry był oczkiem w głowie nauczycieli, więc cóż.

O Pucharze Domów to sam już wypowiadałem się jakoś niedawno, w którymś temacie na forum. Również, mimo że lubię Gryffindor, byłem zniesmaczony, gdy na koniec roku szkolnego Dumbledore ładował bez umiaru dodatkowymi punktami w Kamieniu Filozoficznym lub Komnacie Tajemnic. Rozumiem, że trzeba było docenić tak niezwykłe osiągnięcia uczniów dla szkoły, ale bez przesady. Ile przy tym złamali punktów regulaminu? Z drugiej strony nie można zapominać, że Snape też obiektywny nie byłwink

Jeśli chodzi o Quidditcha to nie raz nieźle się uśmiałem z Pani Rowling. Czasami miałem wrażenie, że autorka nigdy żadnych sportów nie oglądała. Nieraz próbowałem liczyć na wszelkie sposoby, jak jej wychodziły takie sytuacje w tabeli pucharu i za nic nie mogłem nic racjonalnego wymyślićxD. Jak też nazwać to, że nagle Harry wypada ze składu i Gryfoni kompletnie zapominają jak grać w Quidditcha dostając łupnia od potencjalnie dużo słabszej drużyny? Miałem wrażenie też podczas czytania, że Rowling przywiązała większą uwagę do Quidditcha w tomach 1-3, natomiast w późniejszych częściach traktowała to trochę po macoszemu. Ze Ślizgonów to już w ogóle zrobiła słabą drużynę, a już pomysł z Crabbem i Goylem jako pałkarzami był chyba szczytem tego wszystkiego.
Dom

Gryffindor

"Może w Gryffindorze,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota."

Postać w Hogwarcie

Martin Smith

i.gifer.com/llT.gif

Kluby piłkarskie

Juventus F.C.

Wisła Kraków

Korona Kielce

MKS Busko-Zdrój

Filmy: