Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Żywa legenda
15.08.2018 12:03
Dino

Niezwyciężony mag
15.08.2018 12:01
Czemu artykuł o lunie jest w kategorii aktorzy?

Niezwyciężony mag
15.08.2018 11:58
Tu też wiater, a chciałam popływać w morzu, buuuu ;(

Poziomka! <3
15.08.2018 11:53
Livka, szyfrowanie? wut?

Prefekt Naczelny Gryffindoru
15.08.2018 11:52
Alette, ja pewnie dawniej niż Ty... a tu mnie zarzucają szyfrowaniem... :D ale ogarnęłam

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 54810 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 41230 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 40469 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 33003 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 32469 punktów.

6) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

7) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30536 punktów.

8) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

9) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29057 punktów.

10) Prefix użytkownikaania919

Posiada 28750 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Hogwart jest ZŁY
Prefix użytkownikaLilyatte
Zgadzam się. Dlaczego więc Albus uczynił Severusa opiekunem domu? To się nie klei

A po mojemu właśnie się klei. Albus patrzył na Snape'a jak na nauczyciela. Okey, może i Severus był stronniczy, no ale grał. A pamiętajmy też, że Dumbledore spodziewał się powrotu Voldemorta. Więc tutaj wydaje mi się że to uzasadnione.
Dlaczego? Wyobraźcie sobie że Sev przestaje faworyzować Slyth. W nim są dzieci śmierciożerców, które donoszą na niego do rodziców. W razie powrotu Czarnego Pana Severus jest na przegranej pozycji i nie byłby zbyt zaufanym szpiegiem. Zresztą Albums znał motywy Snape'a, a ten jednak chronił ucznia mimo całej nienawiści do niego.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/lilyatte.png

Najważniejszy ołtarzyk tego podpisu:

media.tenor.com/images/b22b7f338d577b12c055f530cad66f58/tenor.gif

[
media.tenor.com/images/7c4f5ef591eed477b46cad7191214750/tenor.gif

media.tenor.com/images/b2acd959d5075b0ee957d6dd859f0370/tenor.gif

Prefix użytkownikaNicram_93
kospirre napisał(a):

Harry nie chciał trafić do Slytherinu, bo tam był Voldemort. Tiara stwierdziła, że ten dom byłby dla niego najlepszy, że mógłby tam dużo osiągnąć, a on prosił o każdy inny dom tylko nie ten. Dlaczego? Bo bał się jak inni na to zareagują. Bo Ron i Hagrid mówili mu, jaki ten dom nie jest okropny. To mało odważne.

Może i tak, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że Harry był nowy w świecie czarodziejów, nie znał domów w Hogwarcie, nie wiedział czego miał się spodziewać po Slytherinie. Owszem, uważam, że głupotą było, gdy tak lekkomyślnie uwierzył w słowa Rona, ale z drugiej stronh nie ma się co dziwić. Szkoda tylko, że w późniejszych latach nauki jego przekonanie o Ślizgonach pozostało (tak, biorę pod uwagę postać Dracona, Pensy czy Gorylków, ale do brody Merlina, chyba mógł ruszyć głową w wieku tych 15 lat i nie myśleć tak stereotypowo).

Harry nie chciał trafić do Slytherinu, ponieważ dowiedział się wcześniej, że to w tym domu był Voldemort, który zamordował jego rodziców. Dodatkowo nasłuchał się też, że oprócz Czarnego Pana wiele innych złych czarodziejów wyszło ze Slytherinu. To był główny powód dla którego nie chciał tam trafić. Tutaj odwaga nie ma nic do rzeczy. Postawmy się na chwilę w sytuacji Harry'ego. Przychodzicie do nowej szkoły, o której nie wiecie nic. Dowiadujecie się, że z jednego z tych domów pochodził morderca twoich rodziców, jak również wiele innych czarnoksiężników, jak reagujecie? Podejrzewam, że wszyscy podeszlibyśmy tak samo jak Harry, nie chcielibyśmy mieć z takim domem nic wspólnego.

Dlaczego Harry nie zmienił z latami swojego podejścia do Slytherinu? Bo tak jak w prawdziwym życiu, jak już człowiek się do czegoś przyzwyczai i wyrobi sobie zdanie, to już ciężko to zmienić, to nie jest nic nowego. Dodatkowo ciągłe utarczki z Malfoyem i jego bandą, resztą Ślizgonów, jak również Snapem, na pewno nie pomogły Potterowi w tym, by spojrzał na ten dom inaczej. To ciągłe nakręcanie "walki" przez wszystkich (również nauczycieli) między Gryffindorem, a Slytherinem miało bardzo duży wpływ na to jak uczniowie tych domów postrzegali ten drugi dom.
Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/2_3.jpg

Martin Smith

Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif

Prefix użytkownikakospirre
A po mojemu właśnie się klei. Albus patrzył na Snape'a jak na nauczyciela. Okey, może i Severus był stronniczy, no ale grał. A pamiętajmy też, że Dumbledore spodziewał się powrotu Voldemorta. Więc tutaj wydaje mi się że to uzasadnione.

Ale co to ma do rzeczy? Mógł być nauczycielem i pomagać Albusowi, niekoniecznie być opiekunem. Mógł równie dobrze ściągnąć Slughorna, albo nie wiem, kogokolwiek innego. Snape się po prostu nie nadawał.

Dlaczego? Wyobraźcie sobie że Sev przestaje faworyzować Slyth. W nim są dzieci śmierciożerców, które donoszą na niego do rodziców. W razie powrotu Czarnego Pana Severus jest na przegranej pozycji i nie byłby zbyt zaufanym szpiegiem. Zresztą Albums znał motywy Snape'a, a ten jednak chronił ucznia mimo całej nienawiści do niego.

Tak, to prawda - chronił. I tutaj szacunek. Ale po prostu to było niezdrowe dla samego Severusa. Wspomnienia, zemsta na uczniach. Na pewno nikt nie wyszedł na tym dobrze.
orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

i.pinimg.com/originals/4a/69/06/4a69064c2a55a51a72a93756ff2af8ed.gif

I'm so tired of not feeling anything.
So tired of feeling so empty.
Where did everything go as wrong as wrong as i've always been treated before ?
When all i ever really wanted was to love and be loved in return.
But i

i.pinimg.com/originals/1f/a3/1b/1fa31b8acc5bd6a512cde6b22becf4c1.gif

I've lost my key and now i can't let anyone in,
And i'm trying hard to find it but every key that I find it don't fit.
And this house is so full and messy This house I call my head.
And i'm trying so hard to find it, But letting you in is the hardest part.

i.pinimg.com/originals/77/6a/49/776a4976d35fe534537733f9561f4be7.gif

You say, babe, i want you so.
I say i'm so sorry, so sorry, but i gotta let you go.
God i hate to say this to you but i think, I think it's best we stay apart so run run run while you can cos i hurt everything that crosses my path
.

Natka Potter <3 Lilyatte <3

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

Prefix użytkownikaSarahis
Ale co to ma do rzeczy? Mógł być nauczycielem i pomagać Albusowi, niekoniecznie być opiekunem. Mógł równie dobrze ściągnąć Slughorna, albo nie wiem, kogokolwiek innego. Snape się po prostu nie nadawał.

Ale Slughorn też się średnio nadawał jakby nie patrzeć. Przecież dzielił uczniów na tych lepszych i gorszych, zwracał uwagę tylko na 'wybrańców'. Takie kategoryzowanie jest równie niezdrowe w szkole, jak reprymendy Snape'a. A może nawet bardziej, ponieważ Severus działał jawnie, każdy wiedział jaki on jest (tzn. jak już przeżyli z nim pierwszą klasę), a Slughorn był "śliski", pasywno-agresywny. Przecież taki Ron nie przejmował się, jak dostał w łeb od Snape'a, ale ciężko mu było przełknąć, że nie jest zaproszony na imprezę u Horacego, że jest gorszy jakiś sposób.

torrentz.eu/cutehamster.gif

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

zippy.gfycat.com/MediocreMellowAnteater.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

data.whicdn.com/images/303292934/original.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

Ale Slughorn też się średnio nadawał jakby nie patrzeć. Przecież dzielił uczniów na tych lepszych i gorszych, zwracał uwagę tylko na 'wybrańców'. Takie kategoryzowanie jest równie niezdrowe w szkole, jak reprymendy Snape'a.

Też prawda, ale zawsze to lepsze niż odejmowanie punktów za samo bycie Potterem.
Chociaż jakby nie patrzeć niewiele te reprymendy Severusa zmieniały, bo Harry nadrabiał za samo bycie wybrańcem.
No i co do Slughorna, wydaje mi się, że wybieranie tych lepszych i gorszych było jego jakąś chorą rozrywką.
W sumie Slytherin nie mógł liczyć na lepszego opiekuna niż Snape, na to wychodzi xD

But i

God i hate to say this to you but i think, I think it's best we stay apart so run run run while you can cos i hurt everything that crosses my path
.

Prefix użytkownikaLilyatte
A mi się wydaje, że Severus był najbardziej sprawiedliwym wśród wymienionych. No bo spójrzcie: opieprzał własny dom jeśli coś źle zrobili, inne domy też trzymał w ryzach. No i w Potterze nie widział wybrańca, a po prostu ucznia. Odjął mu punkty? Robiło to ostatecznie dobrze innym domom, bo nie czuli, że są gorsi od Chłopca. W końcu jednak i tak Gryffindor wygrywał.
Dla mnie niepokojące było trzymanie niebezpiecznych zwierząt i przedmiotów w Hogwarcie. Mimo to to była szkoła. A tu: bazyliszek, ogromny pies, gryząca księga i dementorzy. Dobra robota!
www.harry-potter.net.pl/images/articles/lilyatte.png

Najważniejszy ołtarzyk tego podpisu:

media.tenor.com/images/b22b7f338d577b12c055f530cad66f58/tenor.gif

[
media.tenor.com/images/7c4f5ef591eed477b46cad7191214750/tenor.gif

media.tenor.com/images/b2acd959d5075b0ee957d6dd859f0370/tenor.gif

Może i tak ale chował jakąś urazę do Gryfonów. Skutkiem czego czasem jego osądy nie były takie do końca sprawiedliwe.
Chociaż jakby nie patrzeć, bądźmy szczerzy - Dumbledore rozdając Gryffindorowi punkty zagwarantował im wygraną. Moim zdaniem należy pogratulować Ślizgonom. Mieli opiekuna który nie rozdawał Slytherinowi punktów za byle co, był wymagający i był w stanie odjąć większą sumę punktów domu węża. Mimo to byli na drugim miejscu, łeb w tyle za Gryfonami. A nie mieli ani Pottera, ani Hermiony - Rona tym bardziej.

Dla mnie niepokojące było trzymanie niebezpiecznych zwierząt i przedmiotów w Hogwarcie. Mimo to to była szkoła. A tu: bazyliszek, ogromny pies, gryząca księga i dementorzy. Dobra robota!

"Hogwart to najbezpieczniejsze miejsce!"
Tak, jasne. Potwory i magiczne stworzenia to jedno, ruchome schody z których można zlecieć i się zabić to drugie XD Jakby był jakiś uczeń z wyjątkowym pechem (np. ja) to z pewnością nie pożyłby tam długo.
Dobrze, że skrzydło szpitalne funkcjonuje. Pomfrey musiała mieć wielu gości.

But i

.

Prefix użytkownikaBumSzakalaka

To rzeczywiście nie jest dobrym pomysłem, żeby dzieci miały dostęp do takich rzeczy. No ale weźmy pod uwagę, że nie tak łatwo odseparować młodzież od tych złych rzeczy, zwłaszcza że z reguły przychodzą one z zewnątrz. Nawet we współczesnych czasach i współczesnych szkołach mamy problemy z niebezpiecznymi rzeczami.
No i druga rzecz, Hogwart to na prawdę ogromne miejsce i "wyłapać" te wszystkie szkodliwe i zagrażające dzieciom rzeczy nie jest łatwo. Osobiście ani trochę nie dziwię się, że takie sytuacje miały miejsce.
Wymowny - najlepszy mąż na świecie

s14.favim.com/orig/160404/green-arrow-scene-gif-stephen-amell-Favim.com-4162944.gif

data.whicdn.com/images/195076493/original.gif

Prefix użytkownikaSarahis

Ale weźmy pod uwagę, że Puszek był niedostępny dla uczniów i wszyscy zostali ostrzeżeni, żeby na jego piętro się nie zbliżać (tak samo, jak w zoo - są tygrysy czy lwy, ale powszechnie wiadomo, że nie wkładasz im łap w klatki). Bazyliszka nie udało się odnaleźć personelowi, bo nie byli wężouści. Co do księgi - myślę, że Hagrid chciał przez to oswoić uczniów z niebezpiecznymi stworzeniami i nauczyć ich, że przy odpowiednim postępowaniu każde jest łagodne i potulne (tu chodziło o pogłaskanie książki przecież :3). Dementorzy to było po prostu mniejsze zło od domniemanego seryjnego mordercy na terenie szkoły i jakby nie było, nie zagrażali normalnym uczniakom, tylko Harry'emu.

this world is a school

no one expects to stay in school forever

>>>*<<<
78.media.tumblr.com/775ebb82085ee128133cb573033c7888/tumblr_inline_onlmcmkN1H1ts9x2a_540.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/241071402/original.gif

78.media.tumblr.com/43c3f6cb80688fffc89b4d017dbeea45/tumblr_nvs2z09uuH1siohmeo1_500.gif

media.giphy.com/media/12fgztS23saCVa/giphy.gif

zippy.gfycat.com/MediocreMellowAnteater.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/187528943/original.gif

>>>*<<<

data.whicdn.com/images/101292005/original.gif

>>>*<<<

i.gifer.com/c28.gif

>>>*<<<

media.giphy.com/media/kdYhNomVFvgfC/giphy.gif

>>>*<<<

24.media.tumblr.com/ea98170b338630aa6c997ba637966a44/tumblr_mli99lsGay1qd7lyko1_400.gif

data.whicdn.com/images/303292934/original.gif

>>>*<<<

I just decided by the grace of the God Poseidon

that you're so dead to me I dug a hole for you to lie in

>>>*<<<

whatever feeds your fear is closer than you think

i.gifer.com/12qG.gif

>>>*<<<

Prefix użytkownikaNicram_93
Lilyatte napisał(a):

Masz sporo racji, jednak lista troszeczkę za długa:). Bazyliszek to wymysł Slytherina, więc nikt tu nie mógł tego kontrolować. Co do dementorów, to Knot wymusił na Dumbledorze zgodę na to, aby byli w szkole, on był temu zdecydowanie przeciwny. Gryząca Księga to wymysł Hagrida, choć tutaj teoretycznie na pewno dyrektor lub zastępca mieli wgląd w listę podręczników, więc mogli zareagować, widocznie stwierdzili, że to nie aż tak groźne. Jedynie co, to zgodzę się co do Puszka, bo trzeba było wziąć pod uwagę, że jacyś uczniowie mogą złamać regulamin i się tam dostać. Drzwi można było otworzyć zaklęciem Alohomora, które na pewno znała większość uczniów. Więc tutaj bardzo nieodpowiedzialne zachowanie Albusa.

Co do tych zwierząt to mnie mimo wszystko zawsze ruszał Turniej Trójmagiczny. Smoki i inne potwory w labiryncie były bardzo niebezpieczne i nie wiem jak można było wychodzić z założenia, że w razie czego nauczyciele zdążą zareagować, a przecież już we wcześniejszych turniejach było wiele osób śmiertelnych i nie ma się co dziwić, skoro byli narażeni na takie niebezpieczeństwa.
Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/2_3.jpg

Martin Smith

Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif

Ale weźmy pod uwagę, że Puszek był niedostępny dla uczniów i wszyscy zostali ostrzeżeni, żeby na jego piętro się nie zbliżać (tak samo, jak w zoo - są tygrysy czy lwy, ale powszechnie wiadomo, że nie wkładasz im łap w klatki).

To tylko bardziej podsycało ciekawość. Założę się, że gdyby w ostrzejszy i bardziej stanowczy sposób ostrzeżono uczniów (nawet przesadnie) przed piętrem, nikt by się tam nie zapuszczał. A jak powiesz otwarcie "tam nie wchodzić" to do lepa będą legnąć muchy - w tym przypadku uczniowie.
Według mnie owe piętro powinno być lepiej strzeżone, przecież jakieś dziecko mogło zostać śmiertelnie ranne.

myślę, że Hagrid chciał przez to oswoić uczniów z niebezpiecznymi stworzeniami i nauczyć ich, że przy odpowiednim postępowaniu każde jest łagodne i potulne (tu chodziło o pogłaskanie książki przecież :3)

Tu się zgodzę, to ma jakiś sens.

Dementorzy to było po prostu mniejsze zło od domniemanego seryjnego mordercy na terenie szkoły i jakby nie było, nie zagrażali normalnym uczniakom, tylko Harry'emu.

Czy ja wiem...? Gdyby któryś z dociekliwych uczniów zapuścił się tam gdzie nie trzeba, to mogłoby zakończyć się tragedią. Całe szczęście, że strach odstraszył niewinnych.

Ja się zastanawiam czemu Hogwart nie dysponował jakimiś lepszymi jednostkami obronnymi, chociażby funkcjami. Naprawdę nietrudno jest zadbać o dobre zabepieczenie budynku, nawet tak dużego jak szkoła, mając do dyspozycji magię. Widać to przede wszystkim podczas Bitwy o Hogwart. Brakowało mi trochę realiów, gdyby wyposażono szkołę w ukryty system obronny (miasto twierdza? w tym wypadku szkoła twierdza) śmierciożercom mogło trudniej się wedrzeć do budynku.

But i

.

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Ja się zastanawiam czemu Hogwart nie dysponował jakimiś lepszymi jednostkami obronnymi, chociażby funkcjami.

Zgadzam się z kospirre. Wszyscy powszechnie wiedzieli, że oprócz tej dobrej magii, jest również ta zła (w końcu uczyli się obrony przed nią). Wiadomo, że Magicznej Szkoły nie zabezpieczy się rzeką wokół ogromnego zamku, ale można było pokusić się o jakieś inne rozwiązania. Ja, jako dyrektor takiej szkoły, nie bałabym się użyć "fortyfikacji" z pomocą czarnej magii (oczywiście w tajemnicy przed uczniami, coby nie brali ze mnie przykładu). Nie byłabym dobrą dyrektorką, ale w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, zwłaszcza w tak specyficznej szkole.
Wymowny - najlepszy mąż na świecie

s14.favim.com/orig/160404/green-arrow-scene-gif-stephen-amell-Favim.com-4162944.gif

data.whicdn.com/images/195076493/original.gif

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: