Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wielki mag
20.11.2018 22:03
Lilyatte, jak konkurs? Bo wydaje mi się, że był kolejny etap :D albo wszystko u mnie przychodzi z opóźnieniem xD

Śmierciożerca
20.11.2018 21:55
Lilyatte, ...
Prawo? xD

Nie, to fuer chyba...

Wielki mag
20.11.2018 21:55
przygotowuję na jutro materiały o pogromach Żydów w XIX wieku i mam taką refleksję: a ja myślałem, że to w średniowieczu ludzie mieli zryte banie Marudzi

Śmierciożerca
20.11.2018 21:51
Rue Riddle, Hedwiga

Łowca czarnoksiężników
20.11.2018 21:50
Poszło

Rue Riddle, a zgadnij. Tyle razy się to przewinęło

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 56412 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 45305 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41177 punktów.

4) Prefix użytkownikamonciakund

Posiada 33363 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 32648 punktów.

6) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

7) Prefix użytkownikaania919

Posiada 31713 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30826 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29449 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Zaklęcia Niewybaczalne
PaulaSmith
Ciężko mi wybrać jedno zaklęcie z tych trzech które jest dla mnie najstraszniejsze...
Z Avadą w sumie mamy najprościej, jest zła bo zabija. Nie ma szans, by przywrócić po niej kogoś do życia.
Ale Cruciatus sprawia, że ludzie stają się warzywami, jak sobie o tym pomyślę to serio mam gęsią skórkę no i co gorsze? Śmierć czy życie nie żyjąc?
Imperius wydaje się być najmniej groźny z nich wszystkich. Ale czy chcielibyśmy, by ktoś nami manipulował? By kazał nam robić to czego byśmy nie chcieli? Może dla fanu na chwilę tak, ale nie chciałabym by ktoś mną sterował i wykorzystał mnie do jakiś strasznych rzeczy, nawet gorszych niż zabijanie.

Al ma rację, że w natłoku tylu różnych złych naszyjników, śmiercionośnych eliksirów (które uczyli się ważyć uczniowie, tak swoją drogą) są gorsze rzeczy w świecie czarodziejów. Ale Zaklęcia Niewybaczalne są łatwo dostępne, łatwe do opanowania i wg mnie dlatego takie groźne.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienie.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/paula.png

s9.favim.com/orig/140118/filme-harry-potter-gif-animado-Favim.com-1272970.gif

78.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

SarahisSerce

funkyimg.com/i/2CwAW.jpg

Prefix użytkownikafuerte
pamietajcie, ze Berta Jorkins tez w końcu oszalała, jak była zbyt długo poddawana imperiusowi, wiec właściwie wszystkie te zaklęcia mogą prowadzić albo prowadzą do nieodwracalnych skutków.

Poza tym pod wpływem imperiusa możemy robić naprawdę wszystko i tylko od tego, kto nami kieruje zależy, co będzie kazał nam robić.

did you mean it when you said I was pretty?

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

media.giphy.com/media/1jaLC4WQbqhLZCVnTC/giphy.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

I can't stop judging everything you do
But I can't get enough of you

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaAlette
Wydaje mi się, że Imperius od Crutiatus różni się przede wszystkim tym, że nie jest bezpośrednio związane z takim okrucieństwem i zezwierzęceniem czarodzieja. Bo można uzasadnić "zmuszenie" kogoś do zrobienia czegoś. Można nawet uzasadnić pozbawienie kogoś życia, ale torturowanie nie jest czymś, co można w jakikolwiek sposób usprawiedliwić. To nic innego jak cieszenie się z bólu drugiej osoby i naprawdę trzeba być dnem i zerem, by tego naprawdę chcieć.

Bo że komuś przez myśl przeszło, żeby komuś zrobić krzywdę, to wiadomo - pierwotne instynkty. Rozwój cywilizacji ograniczył ten prymitywizm, ale historia pokazuje, że wystarczy dać człowiekowi znak, żeby stał się potworem. Jednak już samo torturowanie wymaga czegoś więcej, czego nie miał Harry chociażby, mimo szczerej nienawiści do Bellatrix.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
i63.tinypic.com/2jbjt5i.png
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_forumowicz.png
i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikaania919
Co uważacie o poszczególnych zaklęciach i sposobie ich wykorzystania w serii?
Wszystkie są straszne, zadawanie komuś bólu, kontrolowanie go czy zabicie jest okropne. Dziwi mnie fakt, że tak wiele osób beztrosko ich używało, w tym uczniowie w siódmej części. Ale tak właściwie to wojna była, a na wojnach zabija się, są ofiary, tylko po co kogoś torturować? Jaki z tego pożytek? Nie wyobrażam sobie by można było z tego czerpać przyjemność. Ewentualnie by wyciągnąć od kogoś jakieś informacje, ale in tak sobie tego nie wyobrażam.

Czy normalnym jest to, że magia działająca w Hogwarcie pozwalała na ich stosowanie?
A jak niby mieli zablokować możliwość rzucania takich zaklęć? Nie da się.

I ostatecznie, które uważacie za najstraszniejsze?

Wszystkie są straszne. Chyba cruciatus, najbardziej się przy tym cierpi. Ja bym chyba nie wytrzymała.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

PaulaSmith
A jak niby mieli zablokować możliwość rzucania takich zaklęć? Nie da się.

Skoro mogli zablokować teleportację w Hogwarcie to i używanie tych zaklęć też by nie było na pewno dla Dumbleore`a problemem.

Ale myślę, że za jego czasów nie przyszło mu do głowy, że ktoś może nakazać uczniom rzucanie ich na siebie wzajemnie stąd brak takiej blokady.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/objawienie.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/paula.png

s9.favim.com/orig/140118/filme-harry-potter-gif-animado-Favim.com-1272970.gif

78.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

SarahisSerce

funkyimg.com/i/2CwAW.jpg

Prefix użytkownikaania919
Skoro mogli zablokować teleportację w Hogwarcie to i używanie tych zaklęć też by nie było na pewno dla Dumbleore`a problemem.
niekoniecznie, myślę, że nie da się tego zablokować. Blokowanie możliwości teleportacji to zupełnie co innego. Raczej nie da się nałożyć blokady na rzucanie jakichś konkretnych zaklęć w jakimś miejscu.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/artykul.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/ania.png

Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie.

W Ravenclawie tylko ci,
których umysł pięknem lśni.

i42.tinypic.com/2dhicyf_th.jpg

Prefix użytkownikafuerte
Blokowanie, blokowaniem, mnie zastanawia, że Dumbledore jednak wyraził zgodę na to, żeby rzucania tych Zaklęć uczono na zajęciach. To znaczy, jasne, po pierwsze, pozwolił na to walnięty Albus, a po drugie miało to jakieś tam uzasadnienie biorąc pod uwagę nadchodzącą wojnę. Ale tak właściwie to nic, oprócz tego, że pomordowano i pomęczono kilka pająków, tych uczniów nie nauczyło. Przed takim zaklęciem nie da się szczególnie obronić, przynajmniej większość nie potrafi, bo Harry - jak zwykle - potrafił się oprzeć Niewybaczalnym.

Rozumiem, że te Zaklęcia się w książce pojawiły, bo musiały. Natomiast wprowadzenie ich podczas szkolnych zajęć było, moim zdaniem, idiotyczne. Jasne, że Albus nie wiedział, że to nie Moody uczy OPCM, ale to i tak był jakiś poroniony pomysł, przecież te dzieci miały 14 lat.

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

Prefix użytkownikaScarllet
Może taka nauka zaklęć była dobra, ale na 7 roku, kiedy byli już dużo dojrzalsi i może więcej by wynieśli z tego. I też zgadzam się z tym, że nie dało się zablokować konkretnych zaklęć. Wiadomo, że za ich użycie można było wylądować w Azkabanie. Ale nie zawsze tego przestrzegano. Jednak za użycie takiego zaklęcia ( nie licząc zajęć) chyba natychmiastowo wyrzucano ze szkoły prawda? Bo chyba dziecka by nie wsadzili do Azkabanu? xD To jak u nas z więzieniem trochę.
i.imgur.com/owi7CHc.png

"Ciepło miękkiego koca i ostatnie łyki stygnącej herbaty. Książka wypadająca już z rąk i oczy walczące ostatkiem ze światłem stojącej lampy.
Kolejny dzień za nami, kolejna noc przed i tylko te... myśli szaleńczo rozbiegane, niechcące nadal zasnąć."

static.tumblr.com/280ff90a7096d316b796a673b57ceadd/aluurcz/5D9ns0zqd/tumblr_static_tumblr_static_filename_640.gif

i.imgur.com/cFE02Q9.png

W hogwarcie Veronica Lodge.Prefekt Slytherinu.

Prefix użytkownikafuerte
Blokada chyba nie wchodziła w grę, to wszystko działało na tej samej zasadzie co rzucanie czarów poza szkołą. Tylko, że w tym przypadku dowiadywała się o tym Mafalda, a jeżeli chodziło o Zaklęcia Niewybaczalne, to już od razu Azkaban. Nie wiem czy było to wspomniane w książce, czy nie, ale nie chodziło przypadkiem o zniesienie tego "obostrzenia" na czas zajęć? Żeby taki Neville nie poszedł o kicia?

Tak czy siak, kolejny durny pomysł xD. W jak Hogwart przejęli Śmierciożercy, to już w ogóle nikt nie patrzył, kto w kogo czym rzuca.

Prefix użytkownikaBumSzakalaka
Nie dziwię się, że nikt nie patrzył kto na kogo co rzucał podczas wojny, bo przecież w naszym świecie również nikt nie patrzy kto co zrobił w czasie takiego okresu. Jedynie później podmioty są rozliczane ze swoich czynów. Mam nadzieję, że tak było i w świecie magii, ale co tu można chyba tylko spekulować, bo książka takich rzeczy nie obejmuje :D Chociaż myślę, że nikt Harry'ego za rzucane zaklęcia nie będzie rozliczał. W końcu uratował świat (;

Również jestem zdania, że blokada ta te zaklęcia by nie działała. Teleportacja to przemieszczanie, a to w grencie rzeczy można jakoś kontrolować. Nikt natomiast nie może ściśle przyglądać się każdemu czarodziejowi i jego różdżce dzień w dzień, sekunda w sekundę.

zapodaj.net/images/486cbf414e155.png
Violet-Horde <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/bum.png

W Hogwarcie: Kimi NamJoon
www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/anime_girl_icon_by_aoikyou-d7uz4bk.jpg

www.pastaandthecity.com/wp-content/uploads/2018/04/elegant-1769669-300x150.png

BumSzakalaka

Przyjaciółko ma najdroższa!
Pisać wiersze sprawa "prosta"
W dniu miłości coś wypada,
Prawie głowa mi odpada...
Gdzieś zniknęłaś, takie życie..
I na pewno nie w Madrycie.
Nasz rysunek gdzieś zgubiłem,
Jestem Ci go jednak winien.
Szkoła chyba cię wykańcza,
Jednak lepsza niż szarańcza ;D