Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Sprzedawca prac domowych
07.04.2024 00:38
Syriusz32, taaa jak z bicza strzelił xD masakra....

Potęga Krwistego Steka!
06.04.2024 14:17
Sharllottka, serio minęły już 3 lata?...

Sprzedawca prac domowych
05.04.2024 20:15
ojaaa minęły już 3 lata od tej wtopy z hpnetem xD dalej mnie to bawi że usunęło mi konto w urodziny Śmiech

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Sowy w czarodziejkim świecie
Prefix użytkownikaFleurEvans
Nie mam pojęcia czy taki wątek już był.
Bardzo mi się spodobały sowy w filmach HP. Fajnie by było mieć taką sówkę w domu i zamiast smsów listy za pomocą sów wysyłaćjezyk Mi najbardziej spodobały się puchacze. A jaka sówka wam najbardziej przypadła do gustu?

Oczywiście ewentualne posty poniżej mają mieć więcej niż jedno czy dwa słowa, a jednolinijkowce też nie są mile widziane. Ci, co myślą, że będzie inaczej, przekonają się jak bardzo się mylili. Miłego komentowania ^^. F.
Edytowane przez Smierciojadek dnia 22.09.2015 13:40
 
jedyny
Problem w tym, że taki listonosz, jak wszystkie ptaki nie jest "kimś", kto podchodzi pod drzwi i grzecznie wręcza list, ale zwierzęciem, które za przeproszeniem robi pod siebie gdzie popadnie. Mała, miła i kochana sówka w krótkim czasie orobi Ci cały dom, a trzymanie jej na mrozie jest przecież nieludzkie :smilewinkgrin: Można tez zbudować dla niej domek, ale życzę miłej aromaterapii :D Dla mnie przykład puchacza Wesleyów jest wystarczającym kontrargumentem.
Jaki z tego pożytek, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków?
 
Prefix użytkownikaFleurEvans
Nie chodzi mi o trzymanie go w domu. Stworzyłam tez temat abyście powiedzieli jaka sowa przypadła wam do gustu. Bo trzymanie w domu sowy jest sprzeczne z prawem. Sowy w Polsce są pod ochroną:)
 
Lillyanne
Taak, ludzie wysyłając sowy musieliby własnoręcznie pisać listy. A dzisiejsza młodzież jest bardzo leniwa i wiekszość wolałaby chociażby wysłać e-maila albo pogadać na GG. Więc wydaje mi się, że większość młodych ludzi (i starszych też) nie zrezygnowałaby z pisania SMS-ów lub e-maili na rzecz posiadania sowy jako kuriera pocztowego. B)
 
www.myspace.com/lillianka
syrjusz
Ja myślę, że smsy są bezpieczniejsze. Pamiętacie Harry bał się pisać do Syriusza wprost, żeby ,w razie gdyby ktoś złapał jego sowę, nie mógł się ten ktoś domyślić prawdy.
 
Prefix użytkownikaFleurEvans
To tak, macie racje. Chociaż można zaradzić czytaniu listów do ciebie przez innych. Są zaklęcia uniemożliwiające przeczytaniu wiadomości przez nie powołane osoby.
 
_HEDWISIA_
Sowa jest bardzo ryzykowną formą komunikacji, sowę może ktoś złapać, ustrzelić, lub zjeść (to w przypadku większych drapieżników), ale nie ukrywam, że uwielbiam sowy, chociaż są bardzo dzikie i trudno je oswoić.

P.S. Hedwiga to jedna z moich ulubionych postaci w HP. :lol:
Edytowane przez Limonka dnia 25.02.2008 23:24
 
Herma95
Tak naprawdę, to sowy są podobno strasznie głupie. Chyba to mówili na którymś z dodatków do filmów. No ale co tam. Gdyby posiadanie sowy było możliwe(pomijając ich głupotę) to bym ogromnie chciała mieć takiego pierzastego przyjaciela(pomijając zapaskudzone otoczenie). Najbardziej przypadły mi do gustu sowy śnieżne i płomykówki. Sowy śnieżne, bo są bardzo ładne, a płomykówki, bo... taka fajna nazwaxD
Edytowane przez Herma95 dnia 19.03.2008 11:52
 
lunka94
A więc:
Pierwsza sprawa:
Możnaby pomyśleć o sowiarni w domu, z oknem, a więc sówka mogłaby w każdej chwili wylecieć na polowanie lub żeby zaczerpnąć świeżego powietrza ;) Jeśli komuś przeszkadzałby hałas, proszę badzo, możliwe jest zrobienie sobie ścian nieprzepuszczających dźwięków. Oczywiście, trzeba by odwiedzać w sowiarni swojego pierzastego przyjaciela, żeby nie był samotny.
Druga sprawa:
Jak Fleur zauważyła, istnieją (a jeśli nie, to trzeba użyć wyobraźni !! ^^) zaklęcia uniemożliwiające czytanie naszej korespondencji przez niepowołane osoby albo zaklęcia uniemożliwiające przechwycenie sowy.
Trzecia sprawa:
Ja tam bym chciała wrócć do tradycyjnego pisania listów, naprawdę. To sprawia o wiele więcej frajdy niż wystukanie czegoś na klawiaturze komórki lub komputera.

A jeśli chodzi o sowę, jaką chciałabym mieć, to oczywiście sowę śnieżną. Taką, jaką miał Harry Jest o prostu bajecznie przeurocza.
 
lunka94.blog.onet.pl
Arci27
Osobiście jak bym miał wybierać pomiędzy sową, a sms-ami to bym wybrał sowe choćby z kilku powodów:
-> sowa transportuje listu za darmo ( nie licząc wyżywienia, oraz kosztów utrzymania )
-> sowa jest przyjacielem.
-> no i nie ma obaw że sie rozładuje...:D
 
Expecto Patronum
Draco jaka Jadwiga?Teraz to już przesadziłeś s tą pisownią.Nawet nie wiesz że ona się Hedwiga nazywała a nie Jadwiga.Chyba że chodziło ci o moją babcię ale ona jeszcze nie zdechła.
hogsmeade.pl/tiara,slytherin,on.gif

Śmierciożerca

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dd/Full_Moon_Luc_Viatour.jpg/200px-Full_Moon_Luc_Viatour.jpg
Auuuu wilkołaczki auuuu ! xDD

Ciemny loch
Gorący proch
Trochę krwi
W oddali drzwi


sedan.blox.pl/resource/muz60.jpg
 
Prefix użytkownikaNavHeera
Sowy są przecudne! Bardzo podobają mi sie sowy śnieżne i puszczyki. Pisanie listów tradycyjnie jest dla mnie przyjemniejsze niż wklepanie paru słów na klawiaturze.
 
Prefix użytkownikaOLCIA
Uważam ze sowy w świecie Harrego Pottera to fantastyczna sprawa, tak zgrana, dobrana do całości! pomarzyć sobie można, ale ja wole aby istniały one tylko w tym naszym kochanym świecie! :smilewinkgrin:
Szczęśliwy człowiek jest wtedy, kiedy przestaje narzekać na problemy które ma, a zaczyna doceniać jak wiele ma ich za sobą
 
Prefix użytkownikaSheeby
Sowy! Kocham te stworzenia. Po pierwsze, na przykładzie Hedwigi, są bardzo inteligentne i przyjazne.
Osobiscie chciałabym mieć sowę jak Ron, taką świstoświnkę <3
 
Prefix użytkownikaPanna_Elisabeth_
Draco Malfoy001 napisał(a):

Jadwiga Ona była najlepsza tylko ze zdechła jak harrego przenosili do innego miejsca w Insygi Smierci :D


Twoja wypowiedź wywołała u mnie... Małą głupawkę. Jadwiga... Interesujące.

Taaak. Sowy są... Milutkie. Szczególnie ich długie pazury i zakrzywione dzioby. Ja bym się bała tych ptaków. Nie dość, że są niebezpieczne, to uważam, że ogólnie ptaki są... Straszne. To jest jeden z takich moich dziecinnych lęków. Mają takie... "Dinozaurze", potworne oczy. Toleruję jedynie przyjazne, szare wróbelki i jaskółki, miłe są też sikorki, gile i rudziki (;

P.S. A ciekawi mnie, czy chcielibyście mieć zapaskudzone biurko odchodami sowy. Ja preferuję koty, które urzekają mnie swoją niezależnością i przy nich pozostanę (;
Podobno Bóg kocha człowieka miłością bezwarunkową. Jak na bezwarunkową miłość, to cholernie dużo tych warunków.
 
Prefix użytkownikaplump_ginewra_17
Sowy są wspaniałe! Oczywiście gdyby istniała taka możliwość chciałabym mieć sowę śnieżną....Hedwiga Herry'ego była mu tak oddana i wprost przeurocza:) Ja także uważam, że pisanie listów w tradycyjny sposób jest przyjemniejsze, no i ma swój urok^_^
Zbyt ona piękna, zbyt mądra zarazem, zbyt mądrze piękna, stąd is­tnym jest głazem.
 
Prefix użytkownikakunivers
Zginąłbym.
Po pierwsze: ptaki są zwierzętami, którym życzę jak najszybsze wymarcie. Pióra... Brr... Te ich skrzydła. Odraza.
Pazury... Tylko nie one, proszę. Nigdy nie dotknę ptaka. Żadnego.
Boję się ich. Tych ich okropnych, bezdusznych oczu, gotowych namierzyć Twoją twarz, rękę, i uderzyć okropnie ostrym dziobem, lub ostrzejszymi pazurami.
Nie. Nie ptaki!

Po drugie: sowy jako środek "szybkiej" komunikacji są niepraktyczne, wolne i nigdy nie zdecydowałbym się na zakup takowej.
Fajnie by było mieć taką sówkę w domu i zamiast smsów listy za pomocą sów wysyłać

Rly?
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja.
Dzięki pasji, osiągam siłę.
Dzięki sile, osiągam potęgę.
Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.
Dzięki zwycięstwu zrywam łańcuchy.
Moc mnie wyzwoli.
 
Prefix użytkownikaHipogryf-Hardodziob
Sowy są przecudne ! Najbardziej podobają mi się sowy jarzębate.Mają malutką głowłę i wyglądają jak jastrzębie za sprawą białych pasków na ogonie.
Poza tym wolę pisać tradycyjne listy niż ciągle pisać głupie smsy i mejle
 
Prefix użytkownikaTascha Moon
Hipogryf-Hardodziob napisał(a):

Sowy są przecudne ! Najbardziej podobają mi się sowy jarzębate.Mają malutką głowłę i wyglądają jak jastrzębie za sprawą białych pasków na ogonie.
Poza tym wolę pisać tradycyjne listy niż ciągle pisać głupie smsy i mejle


No nie powiedziałabym że są takie cudne, może w Harrym Potterze. Pewnie nie widziałaś na oczy prawdziwej sowy, że tak mówisz. Te ptaki nie dają się oswoić, chyba że po latach treningu, bywają agresywne i nie są tak milutkie jak na większości zdjeć .Mogę się założyć że zrezygnowałbyś z tej formy korespondecjii gdybyś zdawała sobie sprawę że wysyłanie nie wiadomości nie trwa tyle samo co na komórce. W dodatku nie wierzę żebyś lubiała pisać tradycyjne listy, to tylko głupie gadanie.

Ja wole jak na razie zostać przy komórkach, przynajmniej nie gryzą i nie szczypią w oczy jak sowy :)
 
Prefix użytkownikaMagia01
Te sowy są fajne jest to bardziej wydajne i szybsze niż czekanie na listonosza który przyjdzie za nie wiadomo ile dni a tak bierzesz sowe pisze ileś tam linijek tego listu dajesz sowie i sowa leci a wszyscy siedzą wielkiej sali. Siedzisz sobie a tu sowa do Ciebie z listem chciałbym żeby takie coś istniało
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.19