Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik Miodowego Królestwa
03.03.2021 18:07
Angelina Johnson, polecam!

Oscypek
03.03.2021 18:01
OO, to jest myśl, by wiosną pojechać w Sowie, Mikasa, jesteś genialna!

03.03.2021 14:38
na pewno ładnie, czy w jakichś górach może nie być ładnie?

Praktykant w Ministerstwie Magii
03.03.2021 14:37
Nigdy nie byłam w Górach Sowich. Podobno ładne. Musisz potem potwierdzić.

03.03.2021 13:59
Sowie, więc potterowo, haha

potrzebuję się gdzieś ruszyć, już dostaję świra w domu

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59604 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45466 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43877 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 41604 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37824 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36617 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33845 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Kto po zabiciu Voldemorta będzie najgroźniejszym czarodziejem na świecie?
Harry jest znany przez przypadek, bo przeżył atak najgroźniejszego czarodzieja. :v

Bo jego matka użyła zaklęcia ochronnego. Właściwie to stał się sławny, bo pewien idiota rzucił matkę Toma Ridle'a. W ogóle gdyby nie jakiś Salazar S. akcji książki, by nie było. Wiem, że to bezsensowne pisanie, ale Harry jest wyjątkowym przypadkiem, bo ktoś pomyślał i nie dał zabić własnego syna. Jeżeli będzie się zastanawiać jeszcze głębiej wyjdzie, że Voldemorta zabiła Lily, a nie Harry.
Harry w OPCM nie miał sobie równych.

Wnioskujesz to z tego, że wszyscy nauczyciele OPCM go kochali, czy z tego, że Voldemort okazał się idiotą? Gdyby Voldemort się nie zastanawiał zabiłby Harry'ego w pierwszym tomie.
Ale nie mógł, bo to nie Voldziu-Mordziu myślał, tylko JO, to nie Harry zabił Voldemorta, zrobiła to JO. Syriusza nie zabiła zasłona, a JO. Ta dyskusja jest bez sensu, bo magiczny świat kończy się na epilogu siódmego tomu.

Prefix użytkownikaAnimag37
Wiem, że to bezsensowne pisanie, ale Harry jest wyjątkowym przypadkiem, bo ktoś pomyślał i nie dał zabić własnego syna.

To nie wymagało wielkiej inteligencji...To był po prostu swoisty obowiązek matki.
Wnioskujesz to z tego, że wszyscy nauczyciele OPCM go kochali, czy z tego, że Voldemort okazał się idiotą?

Z ocen, faktów? :o
Gdyby Voldemort się nie zastanawiał zabiłby Harry'ego w pierwszym tomie.
Ale nie mógł, bo to nie Voldziu-Mordziu myślał, tylko JO, to nie Harry zabił Voldemorta, zrobiła to JO.

No i? Rona też tak można porównać i on TEŻ by zginął, więc nie wiem, czemu traktujesz to jako argument słabości Harry'ego. Potter zmiótłby Rona, on jest wybitnie utalentowany pod względem pojedynków, był najlepszy ze swojego roku, jeśli nie z całej szkoły.
Ta dyskusja jest bez sensu, bo magiczny świat kończy się na epilogu siódmego tomu.

A to jest forum fanowskie, w którym typujemy nowego najgroźniejszego, gdybamy, wskazując własnych kandydatów. Gdyby tak popatrzeć, większa część forum traci sens, bo Jo w większości przypadków nie wyjaśni tutejszych zagadnień. Sens jest w gdybaniu x)
www.breakingbadgifs.com/gifs/gifs/jesse-pinkman/breaking-bad-gif-jesse-pinkman-8946716.gif

Prefix użytkownikaaskaeddie
Animag37 napisał(a):

No i? Rona też tak można porównać i on TEŻ by zginął, więc nie wiem, czemu traktujesz to jako argument słabości Harry'ego. Potter zmiótłby Rona, on jest wybitnie utalentowany pod względem pojedynków, był najlepszy ze swojego roku, jeśli nie z całej szkoły.

Serio? Duże oczy Zacznę od tego, że Harry miał wady i zalety - to jest plus i na tym koniec. Jo w tomach bardzo pomijała minusy Harry'ego, wiemy: ciągle miał pomoc, sam nigdy nie "pokonałby" Voldemorta. Co do plusów... świetnie, że był tak dobrym szukającym, w szkole był według książek chyba najlepszym. Pojedynki? Był dobry/bardzo dobry ale nie przesadzajmy.
Mówiąc szczerze to ja rozumiem, że autorka musiała wybielać główna postać, nadawać więcej "najlepszych" cech/umiejętności, ale skoro potrafiła tak świetnie dzielić na zalety i wady, to powinna też potrafić nadać im odpowiedni ton/siłę. Harry był tym chłopem, który nie dość, że miał szczęście to jeszcze na dodatek był taki - odważny, waleczny, miał tyle szczęścia, jesli chodzi o jego włąsne życie i ratowanie tyłka.
Irytuje mnie to bo robiła to kosztem Draco, z którego zrobiła tchórza i jakiegoś nieporadnego dzieciaka. Nie twierdzę, że Malfoy wad nie miał, ale jego kosztem krystalizowała Potter'a. Klejny przykładem jest Ron. Można wiele o nim mówić, bo był ciamajda momentami, wieloma; miał swoje schizy i czuły punkt "biednego" dziecka z biednej rodziny, ale nie był głupim idiotą. A Jo często wybielała Harry'ego także kosztem najmłodszego z synów Weasley. To nie jest sprawiedliwe ani chwalebne.
Harry nie był żadnym "najlepszym" w szkole z pojedynków, czy chociażby na roku. Dorównywała mu Hermiona, która za to nie bardzo chciała się pojedynkować, ale gdyby miała do tego większe chęci to by zmiotła swego drogiego przyjaciela, poza tym nawet bez tego była lepsza. I Draco, ten też był w tym bardzo dobry, gdyby tylko Jo nie przekreślała go by grubą kreską podświetlić wyjątkowość Wybrańca.
Ginny - ona w pojedynkach była bardzo dobra, miała zadatki na bycie świetną, ale jej postać była często odstawiana. Jednak wiemy, że miała do tego dryg.

Nawiązując bezpośrednio do tematu - jeśli Harry miałby być "najgroźniejszym" czarodziejem po śmierci Voldemorta, to odejmiemy mu to całe szczęście, dzięki któremu nie został trupem, i odejmijmy chociażby Ron'owi przypisane mu ciągłe słowa gapiostwa, a obaj panowie będą mogli spokojnie konkurować.
Choć jeśli (z tych wymienionych przeze mnie) miałabym typować to pierwsze miejsce przypadłoby Hermionie, zaraz za nią Ginny i Draco. Powiedzmy, że ten ostatni (z tego co mamy w tomach) mógły jeszcze się pojedynkować z panami: Potter i Weasley Ron.

Animag37 napisał(a):
A to jest forum fanowskie, w którym typujemy nowego najgroźniejszego, gdybamy, wskazując własnych kandydatów. Gdyby tak popatrzeć, większa część forum traci sens, bo Jo w większości przypadków nie wyjaśni tutejszych zagadnień. Sens jest w gdybaniu x)

Typować można, gdybać można, ale warto jest robić to tymi samymi kryteriami, inaczej tym trudniej będzie dojść do jakichkolwiek wspólnych uwag w tym temacie. ;) Jo napisała co napisała, to je książki więc miała prawo pisać wedle swoich upodobań, a my możemy jej to wytykać jako fani czy nie fani. xD
oi62.tinypic.com/2d593n.jpg

Irytuje mnie to bo robiła to kosztem Draco, z którego zrobiła tchórza i jakiegoś nieporadnego dzieciaka. Nie twierdzę, że Malfoy wad nie miał, ale jego kosztem krystalizowała Potter'a.

A potem piszesz, że to książki Jo, jej rozwiązanie. Więc może jej rozwiązaniem było ukazać Draco jako nieporadnego tchórza? Skoro tak napisała, to tak jest. Pewnie lubisz Draco, wszystkie jego cyniczne, złośliwe, dbające o czystą krew czyny... ;_;
Klejny przykładem jest Ron. Można wiele o nim mówić, bo był ciamajda momentami, wieloma; miał swoje schizy i czuły punkt "biednego" dziecka z biednej rodziny, ale nie był głupim idiotą. A Jo często wybielała Harry'ego także kosztem najmłodszego z synów Weasley. To nie jest sprawiedliwe ani chwalebne.

Masz rację, był ciamajdą, ale nie był głupim idiotą. No ale co to zmienia? Potter i tak go zmiecie. Harry jest po prostu bardziej utalentowany, nie róbmy z Weasleya jakiejś przygaszonej przez Wybrańca gwiazdy...
Harry nie był żadnym "najlepszym" w szkole z pojedynków, czy chociażby na roku. Dorównywała mu Hermiona, która za to nie bardzo chciała się pojedynkować, ale gdyby miała do tego większe chęci to by zmiotła swego drogiego przyjaciela, poza tym nawet bez tego była lepsza.

Miał W na rok, wyszedł z wielu nieciekawych sytuacji cało. Z tych, w których nie miał szczęścia. Hermiona umiała głównie teorię, nie była takim prymusem w praktyce.
Nawiązując bezpośrednio do tematu - jeśli Harry miałby być "najgroźniejszym" czarodziejem po śmierci Voldemorta, to odejmiemy mu to całe szczęście, dzięki któremu nie został trupem, i odejmijmy chociażby Ron'owi przypisane mu ciągłe słowa gapiostwa, a obaj panowie będą mogli spokojnie konkurować.

Ale Ron był gapowaty. To nie tylko pogłoski.

Więc na pewno nie Ron. x)
www.breakingbadgifs.com/gifs/gifs/jesse-pinkman/breaking-bad-gif-jesse-pinkman-8946716.gif

Prefix użytkownikakospirre
A ja dodam tutaj swoje pięć groszy. Jak dla mnie Harry, był dobry. Można rzec wybitny z OPCM, i tutaj nie ma o czym dystkutować. Jednak, przyznajmy. Miał mnóstwo szczęścia, i zapewne gdyby nie ono i pomoc jego wiernych przyjaciół, nie udałoby mu się pokonać Voldemorta. Potter był dobry, znał się dobrze na magii, był jednym z lepszych uczniów, ale czy najlepszym? Tutaj można by zrobić chyba osobny temat, jest naprawdę wiele innych osób, które mogłyby spokojnie stanąć do pojedynku z naszym wybrańcem.
Hermiona umiała głównie teorię, nie była takim prymusem w praktyce.

Tutaj można by się posprzeczać. Moim zdaniem, Hermiona miała ogromne zdolności. Gdyby tylko je wykorzystała w praktyce, byłaby naprawdę godnym przeciwnikiem. Spójrzmy tylko na jej wiedzę, wszystko co przeczytała, nauczyła się... Nie chce mi się wierzyć, że robiła to tylko i wyłącznie dla dobrych ocen. Jej zachowanie jest dość tajemnicze. Zauważycie, że gdy tylko musi stanąć w obronie, lub wypowiedzieć zaklęcie, zawsze jej się to udawało. Gdyby tylko Hermiona by zechciała, mogłaby zostać kimś więcej, uwierzcie mi.

Co do Rona.
Ale Ron był gapowaty. To nie tylko pogłoski.

Tutaj nie mam prawa się wykłócać, bo był. Na pewno nie stał na takim poziomie co Harry czy Hermiona, ale nie należał do najgorszych.

Nigdy nie ufaj niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

64.media.tumblr.com/63ddd495dff33ec7c8f44e35801573be/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo1_500.gif

orig00.deviantart.net/56d0/f/2016/049/9/c/output_byfnba_1__by_scourgemangastudios-d9s7qxh.gif

infj|aquarius|xvii|ravenclaw

~~~
there is something so special about falling in love with nature every time you see a little detail like a fallen leaf on the ground that is slowly turning brown...or spotting a tiny mushroom that is sprouting from a tree... or just getting a warm feeling when you see the moon, i am in love with the little things of life
~~~

64.media.tumblr.com/16e929c292fef1869760e896884cf51c/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo2_500.gif

Natka Potter, Lilyatte

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Prefix użytkownikaAlette
Przyszedł czas na mnie

Co do Harry'ego, to zgadzam się z Szakalą, że nie trzeba być złym, żeby okazać się najgroźniejszym. Chyba nawet skłaniam się ku myśli, że Potter mógłby stać się kimś takim. Przede wszystkim jego życie pcha go ku kolejnym wyzwaniom walki z czarną magią. Już od pierwszej klasy ciągle musiał się z czymś zmierzyć, a fakt, że został aurorem tylko potwierdza, że facet się z tego nie wyleczył. Nie można oceniać jego możliwości po tym, co pokazał w wieku 17 lat ;p To jeszcze dzieciak.

Ja też nie jestem zwolenniczką twierdzeń, jakoby najgroźniejszym czarodziejem mógł zostać tylko prymus. Umiejętność uczenia się to jedno, ale potęga wymaga czegoś więcej. Charakteru, jakiegoś zaplecza, posłuchu, szczęścia, jakiejś takiej siły magicznej.

Nie wierzę w teorię dotyczącą Albusa Severusa :D Przede wszystkim o tym dzieciaku nie można nic powiedzieć. Kospirre napisała, że jego zainteresowanie jest inne niż rodzeństwie, ale hm... gdzie się to objawia? :D Tak samo uważam, że taki schemat dziecka bohatera, który staje się czarnym charakterem jest mocno przesadzony, zwłaszcza jeśli nie ma uzasadnienia. Po prostu nie wyobrażam sobie, by ktoś wychowujący się w normalnej rodzinie mógł być zły.

Myślę, że prędzej czy później pojawi się jakiś czarnoksiężnik na poziomie Vodemorta, ale raczej nie w pokoleniu Harry'ego. Że świrów na świecie nie brakuje to jedno, ale po prostu nie widzę nikogo, kto by Pottera pokonał. Bo mówcie sobie, co chcecie, ale on ma niesamowity mur z ludzi, którzy w niego wierzą. Taki ktoś raz że sam musi być silny, a dwa że po prostu jest jeszcze silniejszy, bo moc przyjaźni ;p
web.archive.org/web/20170527063436im_/http://i61.tinypic.com/n1qk3n.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najfanfick2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png
www.harry-potter.net.pl/images/najsympatyczniejszy_uytkownik.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_ff.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Dziękuję Wilenie za cudowny wiersz o moich Rycerzykach <3

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Żył sobie Racław z rycerzykami.
Wielu ich tam było, innej maści każdy,
Jednak każdy spośród nich był bardzo odważny,
Choć nie tak jak Racław - mąż najlepszy w świecie,
Rozpalający serce niemal każdej kobiecie,
Lecz kochając jedną, tę spoza Lagary,
Którą owładnęły miłości jego czary
I wyczekuje tylko kiedy się zobaczą...
Ale koniec historii! Nie za to mi płacą.
Wracając do Lagary, żyła tam Liliana,
Która, chociaż nieporadnością owiana
I znana w otoczeniu z niechęci do koni,
Nie bała się prawie dzierżyć w ręku broni.
Gdy tylko nadszedł rozkaz, wskoczyła na konia.
Mając u swego boku Gaję, Aarona,
Fomę i Milana, a przed sobą zadanie,
Ruszyła, nie bacząc, czy coś jej się stanie.
Jednak Racława niestety przy nich nie było,
A szkoda, bo to by się lepiej skończyło.
Zamiast niego, Nadar przewodził tej grupie
I chociaż zdawało się, że ma wszystko w dupie,
Doprowadził ich całych do kapitana,
Nie mającego nic z Narnią wspólnego - Kasjana,
Który miał przy sobie ogiera wspaniałego,
Nawet dla stajennych nieprzyjemnego,
Z piękną grzywą i gracją, jakiej więcej miało
Jedynie zgrabne, Racławowe ciało...

Co było z Aaronem? Z ostrzem w jego dłoni?
I Lilianą? Jak z jej podejściem do koni?
Co z zaciętą Gają? Co z nadętym Milanem?
Potwornym ogierem wraz z jego panem?
Co z Fomą? Jak żyje? I jak jego rany?
Kiedy tego wszystkiego dowiedzieć się mamy?

Gdy tylko na Alette wielka wena spłynie.
Może nigdy, może jutro, może w czarnej godzinie,
Byle, jak to nastąpi, napisała wreszcie
O Racławie i jego kochanej niewieście.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Lista ficków, które przeczytałam i polecam

Miniaturki
"Nieszczęśliwa historia" ulki_black_potter
"Czterdzieści pięć" Barloma
"Pierwsza ofiara" Katherine_Pierce
"Przemyślenia" Wileny Romus
Przyjaciołom, których już nie ma Fuerte
"Zazdrość według Hermiony Weasley" Sam Quest
"Glizdogon" Nieoryginalnej
"Las mnie wzywa" Klaudek884
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope
"Jako w piekle, tak i na ziemi" Christiny
"Proszę, powiedz moje imię" Only Dream
"Między wierszami" Fuerte

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty
"Bogini" ulki_black_potter

Poezja
"Feniks" Wileny Romus
"Na chwałę! Na honor!" Ann
"Zwariował!" Wileny Romus
"Wspaniały i Starożytny Hymn Rodu Black" Ann

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine
... a kiełbasa to najbardziej smakuje mi u Pauli love

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Nie wierzę w teorię dotyczącą Albusa Severusa Przede wszystkim o tym dzieciaku nie można nic powiedzieć. Kospirre napisała, że jego zainteresowanie jest inne niż rodzeństwie, ale hm... gdzie się to objawia? Tak samo uważam, że taki schemat dziecka bohatera, który staje się czarnym charakterem jest mocno przesadzony, zwłaszcza jeśli nie ma uzasadnienia. Po prostu nie wyobrażam sobie, by ktoś wychowujący się w normalnej rodzinie mógł być zły.

Moim zdaniem Albus jest dobrym przykładem na czarny charakterek. Ma wspaniałych rodziców, którzy od niego wiele oczekują. Działa pod ich naciskiem, jakby żył pod kloszem, dosłownie zmuszany do bycia "dobrym" Potterem. Chce zainponować ojcu, wykazać się... Gdyby nasz młodzik trafił do Slytherinu, to w ogóle. Z książki można wywnioskować, że przejmuje się zdaniem innych, chyba jakoś tak to szło:
"A co jeśli trafię do Slytherinu?"
O, właśnie. A co jeśli?
Albus boi się, że zrobi zły ruch, pociągnie złą kartę, zawiedzie. To wszystko może w nim skę potem skumulować.
Zauważyłam, że większość czarnych charakterów, nie tylko w Harrym Potterze, lecz ogólnie albo ma okropnych rodziców, którzy się nim w ogóle nie interesują lub z pozoru cudownych, kochających opiekunów. Nie mówię tutaj, że Harry i Ginny są źli. Po prostu, młodemu Potterowi, za bardzo będzie zależeć.
Po prostu nie wyobrażam sobie, by ktoś wychowujący się w normalnej rodzinie mógł być zły.
Normalna rodzina? Ojciec - uważany za największego współczesnego czarodzieja, matka która walczyła w bitwie o Hogwart. To nie jest taka "normalna" rodzinka. Za dużo zobowiązań, kryterii wymagań.

Emocje w końcu nie wytrzymają, będzie miał dość brania przykładu z ojca, będzie chciał dać coś od siebie... Żądać władzy. A co innego może dać tyle potęgi i władzy co zapanowanie nad wszystkim wokoło?

Oczywiście, to tylko moja opinia. Dlatego proszę się nie rzucać "Tak nie było w kanonie!", bo to nie ma przyszłości. Wyrażam swoje zdanie na ten temat, gdybam i tyle. Chętnie poznam wasze opinie Eyebrows

64.media.tumblr.com/63ddd495dff33ec7c8f44e35801573be/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo1_500.gif

~~~
there is something so special about falling in love with nature every time you see a little detail like a fallen leaf on the ground that is slowly turning brown...or spotting a tiny mushroom that is sprouting from a tree... or just getting a warm feeling when you see the moon, i am in love with the little things of life
~~~

64.media.tumblr.com/16e929c292fef1869760e896884cf51c/tumblr_oxbegt8kbQ1rbud4zo2_500.gif

Natka Potter, Lilyatte

Chciałam również podziękować wszystkim kochanym Ślizgonom za bycie tak kochanymi i pomocnymi gadzinkami <3

Myślę, że wyczerpałaś informacje na temat Albusa i teraz bierzesz jego cechy za pasującego nowego groźnego. No trochę już to było - ojciec ratuje świat, syn go niszczy. ;) Ale może się mylę i masz rację.

A pałeczkę lidera, jak to jest napisane w pierwszym poście tego tematu, nie może przejąć Potter, chociażby dlatego, że sam zniszczyłby to, na co narażał życie swoje i przyjaciół, walcząc z Voldemortem, szukając horkruksów. I on teraz ma zrobić to, z czym kilkanaście lat temu walczył? Bezsensu, zwalczył Czarnego Pana, by samemu po latach się nim stać x) A jeśli chodzi o miano najgroźniejszego, to Potter póki nie jest zły, jest co najwyżej najpotężniejszy, (choć i tutaj pojawiły się głosy, że Potter nie jest znów taki mocny) do nikogo nie ma złych zamiarów, więc nikt się go nie boi. A jeśli nikt się nie boi, nie jest to człowiek nieobliczalny, najgroźniejszy, jak już ktoś pisał.

Prefix użytkownikaAlette
Kospirre, zgadzam się, że rodzina Albusa tak całkiem normalna nie była. Źle się wyraziłam. Chodziło mi bardziej o pewne podstawy moralne, które się wpaja dziecku. Wspomniałaś, że czarny charakter zazwyczaj ma kiepskich rodziców. Nie uważam, że Harry i Ginny mogliby zapomnieć o czuwaniu nad swoimi pociechami (zwłaszcza że Harry nigdy rodziny nie miał, on pewnie te swoje dzieci kocha nad życie). Jedak nawet gdyby to moim zdaniem ta twoja zależność nie dotyczy wybrania złej drogi na podstawie kiepskich rodziców, ale samotności w ogóle. A Albus ma nie tylko rodziców, ale też starszego brata, dziadka, mnóstwo wujków. Ciężko byłoby zrobić tak, żeby nikt, totalnie nikt nie zauważył w nim pociągu do czarnej magii.
Dlatego faktycznie może być tak, że Albus pójdzie własną drogą, zacznie kombinować magicznie i stanie się silny. Ale jako czarny charakter go nie widzę.

Animag, z tobą również się nie zgadzam (a jakże! xD). Nie boisz się tylko i wyłącznie osób, które mają wobec ciebie złe zamiary. Albus był uważany za najpotężniejszego czarodzieja, a był tym dobrym. Po prostu ludzie wiedzieli, że mu nie podskoczą. Dlatego Harry może chcieć dla świata pokoju, pewnie. To nie ma znaczenia, bo mogą się go bać. Nie twierdzę, że on będzie wzbudzał jakiś strach. Ale mało kto mu podskoczy ;p
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najffalette.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/fanfick.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/autor_najlepszego_fanficka.png

66.media.tumblr.com/df7ff26a042721958add2f4d66811db3/tumblr_oc3zx5Nkcc1toyrsho3_1280.jpg

Kazui <3

78.media.tumblr.com/67e397cafbea681870d2cef222f21aa0/tumblr_os4igq7Fwu1s8gfjqo1_500.gif

W zasadzie lepiej tkwić w słodkiej niewiedzy. Umiejętność braku myślenia i brak odczuwania tego braku, w połączeniu z brakiem myślenia o myśleniu i przekonaniem, że się wszystko dobrze przemyślało jest darem, który posiadają tylko wybrani. Im więcej wiesz, tym mniej rozumiesz, więc w zasadzie lepiej nic nie wiedzieć i mieć święty spokój.

Authors act like they are sorry for killing characters but really they are like this...

33.media.tumblr.com/1c33d4f027d1b0dfece36f03d8cab05f/tumblr_inline_nnkxxyKWKP1sr52q2_500.gif

31.media.tumblr.com/c5f304c7b0c89ee52e80a0a90f79fd7e/tumblr_inline_nnkxz1zV0v1sr52q2_500.gif

33.media.tumblr.com/9c3599c6a8d5caa85da97df2b4273732/tumblr_inline_nnkxz3S5OW1sr52q2_500.gif

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

38.media.tumblr.com/e7acb5a8e16d00b85b5d13f0579b1044/tumblr_inline_n8vl57qwvD1r1mylc.png

"Niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później... i nie ważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile nowych światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć... wrócimy." Carlos Ruiz Zafon

49.media.tumblr.com/06faed4d6c3be0fab9fbd74bd1023201/tumblr_mxeds7ekEv1ru0os8o4_500.gif

Oglądam chińskie bajki, czytam romanse a ciasto najbardziej lubię surowe. Pozdrawiam wszystkich, których karmiłam, a szczególnie tych, którzy z tego powodu cierpieli. Lubię gotować dla Gne, której wszystko smakuje i Ciemka, któremu śmierdzą (gotowane!) jajka. Piję herbatę koło kibla z Ang, o miłości rozmawiam z Pene, śpię na podłodze Ulki albo na kolanach Christiny. W moim sercu zawsze jest miejsce dla tych, z którymi obieram ziemniaki.

Pozdrawiam mistrza otwierania zamków Sam i specjalistę od łowienia smerfów Katherine

68.media.tumblr.com/f0cb94d96489a7af17c663e1007e68fd/tumblr_ornxp7GtDG1sccmwvo1_1280.jpg

Prefix użytkownikablad logiczny
Co to w ogóle za pomysł, że Harry mógłby stać się podobny do Voldemorta ? To jest absurd, wspominając jak ciężko przeżywał śmierć każdego kto zginął w bitwie o Hogwart.
Nawet ze względu na pamięć o Syriuszu i Lupinie jest to wykluczone. A przecież jeszcze zastępował ojca Teddy'emu. Z podobnych względów wykluczam Albusa Severusa, oraz dzieci innych głównych bohaterów. Malfoyom też śmierciożerstwo skutecznie wywietrzało z głów, bo musieli zająć się odzyskiwaniem dobrego imienia i majątku.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Ciężko byłoby zrobić tak, żeby nikt, totalnie nikt nie zauważył w nim pociągu do czarnej magii.
Nie zgodzę się :D Dobrze mówiłaś, rodzice dbali by o niego i szczerze kochali ale przecież Albus nie byłby na tyle głupi. Pociągu do czarnej magii na pewno by nie poczuł w wieku dziecięcym ale 14+? Mógłby przecież uciec z dała od rzeczywistości, znaleść jakieś miejsce, które zna tylko on. Wiadomo, pewnie teraz każdy sobie pomyśli "Harry by go znalazł bo magia bla bla bla!" Ale popatrzmy na to od innej strony. Czy wybraniec byłby aż tak przewrażliwiony na punkcie syna, aby go śledzić? Szczerze wątpię, chociaż wszystko jest możliwe, nie wolno niczego wykluczać.
Moim skromnym zdaniem, Albus byłby jednym z najlepszych kandydatów na czarnoksiężnika. Może Albus będzie miał dość życia pod nakazem, pod okiem rodziców, za dużo zobowiązań, kryterium. Każdy będzie od niego wiele oczekiwał, w końcu jest gwiazdą...czy nie najlepszą ucieczką od rzeczywistości byłaby czarna magia?

Co to w ogóle za pomysł, że Harry mógłby stać się podobny do Voldemorta ? To jest absurd, wspominając jak ciężko przeżywał śmierć każdego kto zginął w bitwie o Hogwart.

Zgadzam się, nie widzę Harrego w roli mordercy, czarnoksiężnika. To jest nie do strawienia jak dla mnie.

~~~
~~~

Natka Potter, Lilyatte

Może Albus będzie miał dość życia pod nakazem, pod okiem rodziców, za dużo zobowiązań, kryterium. Każdy będzie od niego wiele oczekiwał,

On nie ma życia pod nakazem, okiem rodziców, nie ma zobowiązań ani kryteriów. Nikt nie będzie od niego niczego oczekiwał, w końcu to jego życie i on może je spędzić na swój sposób. Czego będą oczekiwali? Że jak ojciec uratuje świat? Nie ma czego od niego oczekiwać.
czy nie najlepszą ucieczką od rzeczywistości byłaby czarna magia?

Nie. Jaka z tego ucieczka?

Musiałem xD

On nie ma życia pod nakazem, okiem rodziców, nie ma zobowiązań ani kryteriów. Nikt nie będzie od niego niczego oczekiwał, w końcu to jego życie i on może je spędzić na swój sposób. Czego będą oczekiwali? Że jak ojciec uratuje świat? Nie ma czego od niego oczekiwać.

Nie jego ojciec. Wszystko w okół niego. Spójrzmy na dzieci sławnych ludzi, każdy oczekuje od nich tego co poczynili rodzice, bliscy. Nie chce mi się wierzyć, że będą traktować Albusa na równi z innymi. Nie każdy rozumie, że wszyscy są inni, mimo pokrewieństw. Ale jak mówiłam, to tylko moje zdanie więęęęc...

Nie. Jaka z tego ucieczka?

A no taka, że nikt ci nie mówi jak masz żyć, co robić...
To wcale nie jest takie głupie rozwiązanie. A człowiek, musi być naprawdę silny aby móc się nie przełamać takim pokusom.

~~~
~~~

Natka Potter, Lilyatte

Spójrzmy na dzieci sławnych ludzi, każdy oczekuje od nich tego co poczynili rodzice, bliscy.

Tak, to prawda. Ale czego można oczekiwać od Albusa? Harry zasłynął dzięki bliźnie i pokonaniu Voldzia. To czym on ma się wsławić? CZEGO będą od niego oczekiwać?
Nie chce mi się wierzyć, że będą traktować Albusa na równi z innymi. Nie każdy rozumie, że wszyscy są inni, mimo pokrewieństw.

To na plus dla Albusa, wszyscy go będą lubić. Ci prawdziwi i ci mniej przyjaciele. ;) Tutaj nie działa zasada "dziecko z dobrego domu", bo Potterowie wcale nie utrzymują swojego rodu jako jakichś książąt.
A no taka, że nikt ci nie mówi jak masz żyć, co robić...
To wcale nie jest takie głupie rozwiązanie. A człowiek, musi być naprawdę silny aby móc się nie przełamać takim pokusom.

Gdy jesteś dobry, też nikt ci nie mówi jak masz żyć.

Tak, to prawda. Ale czego można oczekiwać od Albusa? Harry zasłynął dzięki bliźnie i pokonaniu Voldzia. To czym on ma się wsławić? CZEGO będą od niego oczekiwać?

Ja ci chętnie powiem czego. Ludzie, mają w zwyczaju oczekiwać czasem zbyt wiele. Pomyśl sobie tylko, co by się stało gdyby Albus dostał chociażby złą ocenę z OPCM. Nie chodzi o to, że ma pokonać Voldemorta, mieć bliznę... Inni będą oś niego oczekiwać rzeczy ponad jego możliwości, nie czułbyś jakiegoś dyskomfortu? Bo ja tak.

Gdy jesteś dobry, też nikt ci nie mówi jak masz żyć.

To działa na innej zasadzie. Gdy jesteś dobry, masz pewne obowiązki. Nie możesz myśleć tylko o sobie.

~~~
~~~

Natka Potter, Lilyatte

Prefix użytkownikaAlette
Jak coś, żeby nie było wątpliwości - nigdzie nie napisałam, że Harry miałby zostać czarnoksiężnikiem. Po prostu rozpatruję bycie najgroźniejszym trochę szerzej niż bycie złym ;p

Mógłby przecież uciec z dała od rzeczywistości, znaleść jakieś miejsce, które zna tylko on. Wiadomo, pewnie teraz każdy sobie pomyśli "Harry by go znalazł bo magia bla bla bla!" Ale popatrzmy na to od innej strony. Czy wybraniec byłby aż tak przewrażliwiony na punkcie syna, aby go śledzić? Szczerze wątpię, chociaż wszystko jest możliwe, nie wolno niczego wykluczać.

Tak, tylko daj mi powód, żeby on miał chcieć uciec. Same oczekiwania nie zrobię z ciebie psychopaty. To by znaczyło, że Albus ma dramatycznie słaby charakter i tym samym czyniło go najbardziej żałosnym czarnoksiężnikiem na świecie ;p

No ale oczywiście, ja tego nie wykluczam. Po prostu to byłoby słabe ;p

Ale a propos tych oczekiwań, to zgadzam się. Albus to kropka w kropkę Harry, pewnie każdy od niego oczekuje, że będzie jak Harry, a jeszcze do tego nosi imię po wiadomo kim. On mógłby na złość chcieć być inny. Ale inny nie znaczy zły. Bo pierwiastek zła nie rozwija się od samych oczekiwań społeczeństwa. To za mało.

Kazui <3

Miniaturki
"***" Zirael

Serie
"Trudny wybór" Penelope

Drabble
"Znalezisko" Ann
"Miłość" Wioletty

Poezja
"Feniks" Wileny Romus

Pomyśl sobie tylko, co by się stało gdyby Albus dostał chociażby złą ocenę z OPCM. Nie chodzi o to, że ma pokonać Voldemorta, mieć bliznę... Inni będą oś niego oczekiwać rzeczy ponad jego możliwości, nie czułbyś jakiegoś dyskomfortu? Bo ja tak.

Zaleciało Hermioną. I prawdziwi przyjaciele porzucą go, bo dostanie złą ocenę... A inni będą obgadywać. Powód do stania się następcą Czarnego Pana. x) A ci mądrzejsi zrozumieją, że nie trzeba być identycznym jak znana rodzina, i właśnie wśród nich (i tak dość licznej grupy, bo Potter) będzie się obracał, z dala od zadatków na czarną magię. c:
To działa na innej zasadzie. Gdy jesteś dobry, masz pewne obowiązki. Nie możesz myśleć tylko o sobie.

Jakie? Co taki McLaggen czy Percy Weasley, postacie pozytywne, ale nie bohaterskie, mają za obowiązki?

I prawdziwi przyjaciele porzucą go, bo dostanie złą ocenę... A inni będą obgadywać. Powód do stania się następcą Czarnego Pana. x) A ci mądrzejsi zrozumieją, że nie trzeba być identycznym jak znana rodzina, i właśnie wśród nich (i tak dość licznej grupy, bo Potter) będzie się obracał, z dala od zadatków na czarną magię. c:

W sumie masz tutaj rację... Ale spójrz, większość jego przyjaciół może lubić go tylko za więzy krwii. Czyż nie? Ludzie bywają okrutni.

Zaleciało Hermioną.

Na brodę Merlina, ze mną dzieje się coś złego Haha xD

Jakie? Co taki McLaggen czy Percy Weasley, postacie pozytywne, ale nie bohaterskie, mają za obowiązki?

Percy jako postać pozytywna? *chrząknięcie* Nie powiedziałabym.

~~~
~~~

Natka Potter, Lilyatte

W sumie masz tutaj rację... Ale spójrz, większość jego przyjaciół może lubić go tylko za więzy krwii. Czyż nie? Ludzie bywają okrutni.

Napisałaś większość. No ale jest też grupa prawdziwa, która lubi go prawdziwie, nie za nazwisko. Będą bronić przed popularnymi teraz hejtami x)
Percy jako postać pozytywna? *chrząknięcie* Nie powiedziałabym.

Nawrócił się, więc moim zdaniem tak. Ale chodziło mi tu o głównie mało znaczące postacie, które nie są złe, i w mojej opinii nie mają żadnych obowiązków (?) o których wspominałaś. Więc to raczej nie może być argument przemawiający za wybraniem czarnej magii.

Nawrócił się, więc moim zdaniem tak. Ale chodziło mi tu o głównie mało znaczące postacie, które nie są złe, i w mojej opinii nie mają żadnych obowiązków (?) o których wspominałaś. Więc to raczej nie może być argument przemawiający za wybraniem czarnej magii.

Ja mu tego nigdy nie wybaczę, ale dobra... Mniejsza o to.
Masz u mnie rację :D

~~~
~~~

Natka Potter, Lilyatte

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: