Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Wzór do naśladowania
23.04.2024 14:43
Smierciojadek, wszystkiego najlepszego i sto lat stażu na stronie życzę :birthday: :D

Harrych świąt!
22.04.2024 13:43
Dzisiaj mija równo 17 lat, odkąd jestem na stronie!

Sprzedawca prac domowych
21.04.2024 18:01
Wioletta, brawo ty!!!! Wrozka :birthday: kibic

Pan Śmierci
16.04.2024 00:26
wpadłam się pochwalić, że w końcu mi się udało.. i zdobyłam Albusa. xD

O choinka!
15.04.2024 09:57
Hej, takie pytanko do adminów. Wysyłałem już jakiś czas temu kolejny rozdział do akceptacji. Z ff też teraz jest problem z dodaniem i wyrzuca błędy czy czeka tylko w kolejce? :)

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Avatar

Posiada 59641 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Avatar

Posiada 57436 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Avatar

Posiada 47342 punktów.

4) Prefix użytkownikaSam Quest

Avatar

Posiada 45329 punktów.

5) Prefix użytkownikaShanti Black

Avatar

Posiada 44242 punktów.

6) Prefix użytkownikaA.

Avatar

Posiada 43682 punktów.

7) Prefix użytkownikamonciakund

Avatar

Posiada 43236 punktów.

8) Prefix użytkownikaania919

Avatar

Posiada 38928 punktów.

9) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Avatar

Posiada 36761 punktów.

10) Prefix użytkownikaKlaudia Lind

Avatar

Posiada 34220 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Wasze zdanie o Zgredku
natus276
Co myślicie o tym skrzacie? Bo ja go uwielbiam. Jest taki śmieszny czasem i taki zapatrzony w Harry'ego, że szok :) I bardzo mi się podobało jak usiłował go ratować... Był taki kochany no i tak śmiesznie przedstawiony w filmie :)
Edytowane przez Prefix użytkownikaXeri dnia 10.11.2013 10:35
 
__Cameron__
Jak można robić tyle błędów? Rozumiem że nie każdy zna się idealnie na ortografii, ale przecież błędy są podkreślane.
A Zgredka lubię, tylko czasem mnie wkurzał w Komnacie Tajemnic, no i miał taką wzruszającą śmierć.
 
Sev1302
tiaaa.... ZgreDku a nie Zgreku... to po pierwsze.

Oczywiście, że uwielbbiam Zgredka, w dwójce był bardzo zabawny z tym ratowaniem Pottera, a w szóstce już bardzo było widać jak wielce potrafi zrobić dla Harrego, to jego poświęcenia... które tak się skończyło....
Śmierć Zredka była jedną z najbardziej wzruszających scen, na których płakałam jak bóbr. Nie chodzi mi o samą śmierć Zgredka ale o ten okropny żal Harrego i to jego rozmyślanie....

...beautiful...
Chciałabym wszystkim zakomunikować, że jestem dziewczyną ;]

********

"Snape milczał przez chwilę, patrząc na niego, a potem wychrypiał:
- Więc ukryj ich gdzieś. Ukryj ją... Ich wszystkich. W jakimś... bezpiecznym miejscu. Błagam.
- A co mi dasz w zamian, Severusie?
- W zamian? - Snape wytrzeszczył oczy na Dumbledore'a (...) - Wszystko.

********

"Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak świniaka na rzeź...
- To bardzo wzruszające, Severusie - (...) - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
-Jego losem? - wykrzyknął Snape. - Expecto patronum!
Z końca jego różdżki wystrzeliła srebna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
- Przez te wszystkie lata?...
- Zawsze.
 
Santino
Zgredek to świetny skrzat domowy, trochę denerwujący (w Komnacie Tajemnic). Bardzo wzruszający był moment jego śmierci, ale w końcu zginął za tego, którego tak ubóstwiał. Szkoda mi go było jak czytałem Insygnia:(
 
Gizmolina
Sev1302 napisał/a:
Oczywiście, że uwielbbiam Zgredka, w dwójce był bardzo zabawny z tym ratowaniem Pottera, a w szóstce już bardzo było widać jak wielce potrafi zrobić dla Harrego, to jego poświęcenia... które tak się skończyło....
Śmierć Zredka była jedną z najbardziej wzruszających scen, na których płakałam jak bóbr. Nie chodzi mi o samą śmierć Zgredka ale o ten okropny żal Harrego i to jego rozmyślanie....

Ach... lepiej nie można było tego ująć... Aż się łezka w oku kręci na samo wspomnienie Zgredka, który zawsze był gotowy, aby służyć Harry'emu, mimo że nie był on jego panem.
Spoczywaj w spokoju, między krzakami w Muszelce. ;)
WWW.VERITASERUM.CBA.PL
 
Addio93
Uważam, że Zgredek to bardzo ciekawa i intrygująca postać. W Komnacie Tajemnic był dość denerwujący, ale w następnych częściach pokazał jaki naprawdę jest. Zawsze taki beztroski, naiwny i zapatrzony w Harry'ego... Smutno mi, że zginą. Według mnie to była najbardziej przejmująca śmierć w 7 części. Podziwiam go za to, że chciał być wolny...
"Budujemy zamki szczęścia z ludzkich kości."

"Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy."

"Szkoda mi twych łez..."
 
Phoenix21hp
Jak już mówić o błędach to: nie pisze się Harrego tylko Harry'ego - przypadki czy tam coś takiego. Zgredku, nie Zgreku. Najbardziej wkurzające to były te błędy: "dal mnie jest fajny z wielu powoduw
ale i szkoda mi zgredka bo na koniec zginol nie stety"
Błąd na błędzie!!!
Ja sam lubiłem Zgredka, jednak że z VII podobał mi się Stworek
Edytowane przez Phoenix21hp dnia 28.05.2008 21:56
 
Malicious Lady
Lubię go, ponieważ był bardzo oddany i lojalny, wobec Harry'ego. Czasem nawet jego postać mnie śmieszyła, ale pamiętam, że czytając "Insygnia Śmierci" wzruszyłam się przy wątku o jego śmierci i zrobiło mi się go żal.
Swoją drogą jestem ciekawa jak potoczyły się losy Stworka. Niestety Pani Rowling tego nie opisała.
 
Hermiona1334
Nawet dosyć go lubię za odwagę i waleczność i za jeego uniżoną postawę.Myślę,że zasłużył na to by być wolnym skrztem.Szkoda tylko że zginął w DH,ale pomógł przyjacielowi-zginął jak bohater.Właśnie dlatego darzę go sympatią.:D
"Wyglądasz bardzo zdrowo Potter,więc wybacz mi,ale nie zwolnię cię z obowiązku odrobienia pracy domowej.
Chyba żebyś umarł,wtedy możesz śmiało czuć się zwolniony"
"Będziemy na tyle silni,na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi na ile będziemy podzieleni"
"Co ma być to będzie a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"
 
www.huncwots-world.blog.onet.pl
Tonks91
Jest to moja ulubiona postać, no może po za Syriuszem. Bardzo mi się podoba jego wygląd w filmach, pasuje do jego charakteru. Super było jak zaczął zbierać skarpetki. :):):) Gdy w Insygniach zgiął płakałam jak małe dziecko!!!!! Nie dość, że autorka uśmierciał mojego ulubionego bohatera <Syriusz> to na domiar złego musiała też zabić Zgredka!!!!!!! Przecież on była taki kochany, zabawny i w ogóle...go mogła oszczędzić!!
Ron uniósł wysoko odznakę. - Nie wierzę! Nie wierzę! Och, Ron, to cudownie! Prefekt! Jak każdy w naszej rodzinie?
- A ja i Fred to, co, jesteśmy tylko sąsiadami?" hogsmeade.pl/button/gryffindor.jpg
 
emigratka
Zgredek to jedna z moich ulubionych postaci. Uważam, że był świetny (no może w komnacie Tajemnic czasem trochę irytujący;)). Był strasznie śmieszny szczególnie jak zaczął zbierać skarpetki. Myślę, że nie powinien zginąć choć to podkreśla jak wiele gotów był poświęcić dla Harry'ego....i chyba tak jak większość strasznie mnie wzruszył nie tyle moment śmierci Zgredka ile to jak Harry żegnał się z Nim po raz ostatni...
 
Liluchna
Zgredek to bardzo fajny skrzat i zawsze sie starał pomuc chociarz mu to niewychodziło zabardzo.Szkoda ,że musiała zginąć .Jestem ła na Rowling ,że go uśmierciła.A te jego uszka :) Bardzo fajny by był z niego kolega :)))
 
kamilx98
Zgredek to najfajniejszy skrzat w filmie harry potter i tyko mnie wnerwia jak sam się każe np; waląć się w nos lampą / ja k na harrego napuścił tłuczek przypalił sobie ręce żelazkiem albo walił się tą butelką jak harry był w szpitalu jest trochę dziwny ale nie tak jak inne skrzaty npp; mrurzka zabiła by się dla swjego pana .
bez tytułu
 
niezapominajka
Zgredek - kochany dobry skrzat... Bardzo chciałabym mieć takiego Zgredka - NIE do sprzątania oczywiście - ale jako cudownego przyjaciela...
Uważam, że to jedna z najmilszych postaci w książce.
Był szlachetny, lojalny, niezwykle oddany Harry'emu choć wcale nie musiał, bo był przecież wolnym skrzatem. Jego heroizm i poświęcenie są naprawdę niezwykłe.
A sposób w jaki umarł, był tragiczny i okrutny... Rzadko zdarza mi się płakać, ale scena jego śmierci tak mną wstrząsnęla, że się popłakałam :(
Edytowane przez niezapominajka dnia 30.08.2008 23:48
 
LadyofLake
Zgredek był lojany, wierny, szlachetny i bardzo odważny. Całkowicie 'oddał się' Harry'emu w podzięce za to, że młody czarodziej go oswobodził. Kiedy umierał w 'Insygniach Śmierci', ryczałam jak głupia. Prawie tak samo, jak na śmierci Snape'a. Rowling naprawdę strasznie się uwzięła w ostatnim tomie na wszystkich moich ulubionych bohaterów. Chociaż tego biednego skrzata mogła oszczędzić.
Edytowane przez LadyofLake dnia 28.02.2010 13:20
'Mimo to kochała go nadal, bo - po raz pierwszy w życiu - poznała, co to wolność. Mogła go kochać, choćby miał się o tym nigdy nie dowiedzieć, nie potrzebowała jego pozwolenia, by niepokoić się tym, co ludzie knują przeciwko niemu. To właśnie była wolność - czuć to, czego pragnęło jej serce, nie bacząc na to, co pomyślą inni.' - Paulo Coelho, 'Piąta Góra'

img262.imageshack.us/img262/8425/264262c7.png
(c) pottermoviesandbooks.blog.onet
 
www.ladyoflake.tumblr.com
Tarah
Zgredek to jedna z najmilszych i najbardziej kochanych osób w całej serii. I, choć kocham postać Bellatriks, nigdy nie zapomnę jej tego, co mu zrobiła. Płakałam przy jego śmierci w książce i obawiałam się tej sceny w filmie - a tam rozryczałam się jeszcze bardziej, bo filmowy Zgredek zawsze bardziej podobał mi się od książkowego (to chyba za te jego oczy i uszka, które widziałam wtedy na ekranie...).
 
Prefix użytkownikaLapa15
Zgredek o bardzo ciekawa postać. Choć Harry Potter nie był jego panem, traktował go tak, jakby nim był. Nawet rodzina Malfoyów w KT nie obchodziła go tak, jak zapewnienie Harry'emu bezpieczeństwa. Ten skrzat naprawdę troszczył się o Pottera. Prosty przykład: danie mu skrzeoziela. Umarł śmiercią bohatera.
media.giphy.com/media/R6DRohtmrCf9m/giphy.gif


***
Moje wewnętrzne oko tu cierpi

***

i66.tinypic.com/2d0kx0l.png
 
Prefix użytkownikaCordiale
Zgredek? Uwielbiam go! Zawsze chciał pomóc Harry'emu choć nie wzywany. Dawał mu dobre pomysły, które mu pomagały. Był po prostu cudownym skrzatem domowym.
"Dobra, marudo, nie marudź już tak, bo zamarudzisz mnie na śmierć."


31.media.tumblr.com/a4680331a0e696af3a51b345db3fc2b3/tumblr_mfvcyqBCrE1ra5xmxo1_500.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=dLhFDYQHDQY
 
Prefix użytkownikaulka_black_potter
Oczywiście chciałabym mieć takiego Zgredka w domu. Pomagałby mi, a ja bym się obijała. Taka prawda.

Jednak trzeba przyznać, że był on wspaniałaym stworzeniem i nieocenionym przyjacielem, Chwała mu za to.


i.imgur.com/AyR1kd7.png

Christian.
i.pinimg.com/originals/02/0b/07/020b0757879bbd8cc21454799bff6f55.gif

Bo liczy się to, co masz w środku.
cdn.junglecreations.com/wp/junglecms/2017/12/Christian-Bale-Resized.jpg

Ale czasami warto założyć maskę.
pa1.narvii.com/6412/37cb60531dd1e8002b7ec87c8da0ba734a67f9f3_hq.gif


"ja generalnie ten tekst klasyfikuję jako 5CMCS HE NDPSG3 - S2AB"
"zmiennokanoniczne"
"piszę fanficka ducha, że tak to ujmę, czyli takiego, którego nie ma"
"po części trudny język wynika z założeń płomień odwagi i specyfiki tekstu"

by Cantaris


Ula urzędniczka
Zarejestruje ci chomiczka
Da mu zielona kartę
I marchewki starte
<muza>

by fuer
 
Prefix użytkownikaTimes
Zgredek był pomocnikiem Harry'ego Potter'a w róznych sprawach, pomagał mu na dobre i na złe tak, że oddał za niego życie. Był wspaniałym przyjacielem i bohaterem sagi.
 

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Theme by Andrzejster
Copyright © 2006-2015 by Harry-Potter.net.pl
All rights reserved.
Wygenerowano w sekund: 0.21