Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Praktykant w Ministerstwie Magii
27.02.2021 15:40
Hejka!

Mikasa, weekendowa integracja firmowa i już wróciłaś do siebie? Wnioskuję, że już po wszystkim skoro pisałaś "mieliśmy". :)

Wielki Mag
27.02.2021 14:34
Only Dream, właśnie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zagrałem w trójkę xD ale simsy jakoś tak... strasznie szybko mnie nudzą

Wielki Mag
27.02.2021 14:33
monciakund, dzięx :D

moje życie to mem
27.02.2021 12:48
gordian119, odpowiadając na pytanie z hcs, to ta piosenka pewnie była kiedyś użyta w jakimś filmie, ale nie była pisana z takim zamiarem. Dostała za to grammy za utwór roku 1972 xD

Ponury Żniwiarz
27.02.2021 12:46
gordian119, ja właśnie Simsy włączyłam dzisiaj xD

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59602 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45466 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43877 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 41604 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 37824 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36617 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 33845 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Kara śmierci
Vayamess
Ukamienowanie, powieszenie, ukrzyżowanie, duszenie, a w minionym wieku tak 'modne' (ugh, co za słowo) wśród hitlerowców i nie tylko, rozstrzeliwanie - to tylko niektóre z form, jakie może przybrać kara śmierci.
Śmierć, jako sposób karania przestępców by znany już od dawna, najdawniejsze wzmianki o nim znajdują się bodajże w Starym Testamencie. Warto wspomnieć, że śmiercią ukarano np. Sokratesa - został zmuszony do wypicia trucizny. I analizując tak wiek po wieku historię cywilizacji, trzeba przyznać, że kara śmierci była wciąż powszechna i popularna. Za co karano? Ano za pobicie rodziców, złorzeczenie im, cudzołóstwo, morderstwa, sodomę, zdradę, bunt, gwałty, podpalenia, rabunki, fałszowanie monet... Prawo Drakona (621 p.n.e.) przewidywało karę śmierci za większość wykroczeń, nawet tych drobnych. Samo uśmiercanie wcale jednak nie było takie proste. Wyobraźcie sobie bowiem, że sznur, na którym miano powiesić skazańca musiał mieć odpowiednią długość. Inaczej urwałby głowę skazanemu. W sukurs jednak przyszła królowa nauk i zaraz obmyślono sprytny wzór o stosunku masy ciała do długości szura. Nabijanie na pal też nie należało do najłatwiejszych, za to z pewnością do jednych z okrutniejszych, przynajmniej moim zdaniem. Koniec z ciekawostkami, teraz konkrety:
W 1977 Amnesty International rozpoczęła kampanię przeciwko karze śmierci i w efekcie do końca XX wieku większość państw demokratycznych zniosła ten sposób kary. W Polsce przestano karać śmiercią w roku 1988 roku, a ustawowo zniesiona została w 1998 r. Jednak nadal stosowana jest w ok. 60 krajach na świecie m.in. w USA (gdzie skazany na śmierć - i, o dziwo, że chodzi mi tu o Michaela Scofielda xD - może wybrać sobie sposób wykonania kary), Chinach (gdzie możesz zostać uśmiercony za niepłacenie podatku VAT, czy też kradzież krowy), Japonii, Korei Płd., Arabii Saudyjskiej, Iranie (gdzie zostaniesz ukamienowany za trzykrotne przyłapanie na pijaństwie), Singapurze (gdzie karze się śmiercią tylko w piątki^^), Malezji. W Europie jedynym krajem, gdzie stosuje się karę śmierci jest Białoruś. A jak będzie w Polsce? Czy kara śmierci zostanie przywrócona? Pan Prezes Rady Ministrów ma dosyć sprecyzowane poglądy: "Znoszenie kary śmierci jest nie tylko nielogiczne, ale i niemoralne. Stawia mordercę z góry, w znacznie lepszej sytuacji niż ofiarę. Morderca automatycznie uzyskuje gwarancje życia, choć sam może odebrać je drugiemu człowiekowi.", "Jest wielce prawdopodobne, że w niektórych przypadkach przestępca nie zabijałby, mając w perspektywie stryczek." - Jarosław Kaczyński, "Czas na zmiany". Ale może zmienił już zdanie, gdyż powiedział to jakieś 15 lat temu.
Ja mam bardzo mieszane uczucia co do uśmiercania przestępców. Nie wiem, które stanowisko w tej sprawie objąć, choć trochę bardziej skłaniam się do przeciwników kary śmierci.
A co Wy myślicie o karze śmierci? Powinna być stosowana czy nie?
Edytowane przez Vayamess dnia 18.05.2008 10:57

Prefix użytkownikaFilemona
Ja jestem raczej przeciw karze śmierci. Każdy ma prawo do życia. Chyba, że w przypadku seryjnych morderców, którzy już niejednokrotnie uciekli z więzienia. Ludzi nie powinno się zabijać z innych powodów. Właściwie w ogóle nie powinno się tego robić. Ale w niektórych przypadkach to nie ma wyjścia.

PS Vay, nie wspomniałaś o bardzo ważnym przykładzie. W starożytnym Egipcie karano śmiercią tego, kto zabił kota. To brzmi sensownie. ;)
Edytowane przez Prefix użytkownikaFilemona dnia 18.05.2008 11:22

http://www.krollewpbf.aaf.pl/
Prefix użytkownikaLady Mary Jane
Świetny temat. Moim zdaniem kary śmierci nie powinno się stosować w żadnym kraju na świecie. Nie dość, że jest to odbieranie życia człowiekowi, to jeszcze jest to odbieranie życia w sposób całkowicie nielogiczny. Fakt- seryjni mordercy powinni ponieść kary okrutne, ale nie powinno się z pełną świadomością ich zabijać. Śmierc na krześle, przez powieszenie, wstrzyknięcie trucizny czy ukamienowanie jest czymś tak bardzo niemoralnym, że nie można sobie tego wyobrazić. Życie może odebrać człowiekowi tylko Bóg. Nikt inny. Osobiście, zawsze będę przeciwko karze śmierci, nawet gdyby to był nie wiem jaki mord. Uważam, że osoby, które popełniły nawet najstraszniejsze zbrodnie, powinny być skazywane na karę dożywocia, ale nie śmierci. Ludzie mogą przetrzymywac ich w nasjtraszniejszych więzieniach, załamać psychicznie, ale nie zabijać. Śmierć, to nie jest 'kara' - śmierć to konieczność, która kiedyś i tak będzie musiała nastąpić. Według mnie nie jest karą skracanie życia człowieka, który i tak nie ma już nic do stracenia.

Dziękuję.
Chcę z Tobą przejść przez piekło...

Prefix użytkownikaE-Vaire
Życie może odebrać człowiekowi tylko Bóg.

Ależ oczywiśście...

Dla mnie kara śmierci jest bezsensowna ;] O wiele gorszą jest odsiadywanie dożywocia, świadomość, że już nigdy nie wyjdzie się na wolność. Tacy ludzie CHCĄ śmierci. A jakieś trucizny, ścięcia czy powieszenia - pff. Chyba każdy przestępca wolałby umrzeć niż siedzieć kilkadziesiąt lat w jakiejś celi. Jeśli ktoś na przykład zabił inną osobą to powinien ponieść karę większą niż los, który spotkał ofiarę.

ishar
Skracając do minimum:
Zdecydowanie za karą śmierci w przypadkach szczególnego okrucieństwa, w pełni umyślnego i zaplanowanego działania, na które są niepodważalne dowody.
Dożywocie to za mało - po co ścierwo ma pasożytować na moich podatkach?

ishar, nie sądzisz, że kara śmierci to kara dosyć krótka? Nie zakładajcie, że po śmierci spotka go jakieś metaforyczne piekło lub koniec istnienia. Jeśli pierwsze (wieczność kary - wspaniale!) to w porządku, niech i będzie kara śmierci. Jeśli śmierć oznacza koniec istnienia to bez różnicy facetowi jak zginął skoro i tak później nie pamięta o tym. Ale. Jeśli śmiercią jest nic innego nić po prostu istnienie sobie na drugim świecie to chyba człowiek by trochę żałował [jeśli nie jest psychopatą] tego co zrobił skoro odsiedział za kratkami 60 lat.
Ale w ogóle, jeśli po smierci kończymy żywot na ziemi, a zaczynamy 'tam' to co za różnica co zrobiliśmy wcześniej? ;P

ishar
Pewnie, za niektóre mordy lekka śmierć to zdecydowanie za mało. Zamknięcie w celi na długie lata miałoby sens, ale nie teraz, gdy pobyt w więzieniu wygląda znacznie lepiej niż w obozach pracy, więźniowie miewają lepiej niż bezdomni często. Paradoksalnie szczególnie w krajach o wysokim rozwoju cywilizacyjnym i przestrzegających prawa człowieka. A na więźnia idzie gruba kasa, żeby go zresocjalizować, w więzieniach mają oni przecież zajęcia, pracę itd. Owszem zamknięcie w izolatce ze szczurami bardzo by mi się podobało, po 3 tygodniach usunięcie nadżartego truchła i kolejny delikwent do niej trafia. Oszczędność środków i korzyść w postaci definitywnego usunięcia szkodliwego elementy ze środowiska. Jak z utylizacją odpadów...
Dlatego preferuję usuwanie - raz, a dobrze, jak najniższym kosztem. Nie ulegając też niepotrzebnemu zezwierzęceniu, nie będziemy teraz nikogo torturować.
Edytowane przez ishar dnia 18.05.2008 16:50

Też racja więc wniosek - najlepszą karą byłoby zamknięcie w więzieniu, ale w okropnych warunkach, a jednocześnie nie aż tak trudnych, żeby przestępca nie zginął. Ale w więzieniach co raz lepiej. Ale nadal nie jestem pewna co jest gorsze, lekka śmierć czy zamknięcie do śmierci naturalnej. Ani to, ani to nie jest prawdziwą karę.
Edytowane przez Prefix użytkownikaE-Vaire dnia 18.05.2008 17:21

Kapitan menel
Kara śmierci może nie bo nikt nie ma prawa odbierać innej osobie życia.Bardziej bym był skłonny karze Pozbawienie wolności do końca życia.To jest gorsze niż kara śmierci poniewż ma się tę świadomość że do końca życia nie wyjdzie się na wolność.
www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.<-- A czy Ty możesz powiedzieć to samo?

Kapitan Menel, dlaczego powtarzasz moje słowa?

Dla mnie kara śmierci jest bezsensowna ;] O wiele gorszą jest odsiadywanie dożywocia, świadomość, że już nigdy nie wyjdzie się na wolność.

Bardziej bym był skłonny karze Pozbawienie wolności do końca życia.To jest gorsze niż kara śmierci poniewż ma się tę świadomość że do końca życia nie wyjdzie się na wolność.

Prefix użytkownikaMistrzyni_Afrytow
E- V, może myślicie podobnie? Wielu ludzi ma podobne zdanie do Twojego. Kiedyś przeprowadzałam ankietę, właśnie na ten temat. Ponad 80% odpowiadało właśnie tak, jak Ty teraz napisałaś, lub że tylko Bóg ( albo nikt, zależy od wiary ) nie ma prawa odbierać drugiemu człowiekowi życia. Tylko poszczególne jednostki zgodziłyby się na ten czyn pod pewnym "ale". Jednak chciałaby zaznaczyć, iż przeważnie tamci ludzie nie zastanawiali się zbyt długo nad odpowiedzią. Czyli nie mieli czasu rozważać aktualnej sytuacji w więzieniach i tak dalej. Zresztą tą ankietę robiłam dosyć dawno. Być może teraz odpowiedzi byłby zgoła inne?
Edytowane przez Prefix użytkownikaMistrzyni_Afrytow dnia 19.05.2008 19:23
"Powstałem z nicości, obrałem drogę ku wolności..."

img390.imageshack.us/img390/5254/10rt3.jpg
Bóg mu już nie ufa
Nie dotrzymał obietnicy
Nie stoi w szeregach anielskich
Stał się nikim
Stał się człowiekiem.

img517.imageshack.us/img517/1779/55708225ia2.png

Mam manię: To ciągłe słów kompletowanie. Tak było, jest i tak zostanie...

www.mhh.pl/portal/upload/editor/lolasz/Image/paktofonika_wstep.jpg
Focusmok, Magik[*], Rahim - Paktofonika

Do tych należy jutrzejszy dzień,
Co nowych łakną zdobyczy.
Kto się usuwa w ciszę i cień,
Ten się do żywych nie liczy.

A. Asnyk

Mówimy NIE stereoptypom.
Nie rozmawiam z osobami poniżej 150 IQ^^
Nie napiszę "Pisze Poprawnie Po Polsku", bo to chyba widać.
Gra pozorów. To coś co lubie.
Chcesz mnie poznać? Powodzenia...
Wiesz co się liczy?

img403.imageshack.us/img403/6435/20hh3.jpg

Dew neh loh moh na wszystkich zatwardziałych w swych przekonaniach.

Dam ci jedno takie słowo i jeden taki dzień
Mam ogień który płonie i rozrywa cień,
Znam chwile co jak nóż przecinają sznur,
Dam ci jedno takie słowo które zburzy mur...

Odcięli aniołom skrzydła
bo dawały wolność.
Odarli z ich szat
gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem
bo białą skórę miały
Teraz stoją
Ranne, nagie, brudne
lecz nadal doskonałe...

~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~

"Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę..."

Marcelina Bekeczna

Adrian
Agnieszka
Angela
Burzowa Chmurka^^
Clover
Dominika
Karolina
Krzysiu
Madzia
Marta
Michał
Natalia
Ola
Sebastian

To nie lista przyjaciół. To osoby, które na długo utkwią w mej pamięci... =*

img291.imageshack.us/img291/6815/61zx6.jpg

Bo ja jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie
Słyszysz słowa od których włos jeży się na głowie...

O rany rany
Jestem niepokonany

$skromny i bystry
$Szczery do bólu
$Że aż przezroczysty
$W pełni poczytalny
$Za czyny swe odpowiedzialny
$Jak Ty nieprzemakalny
$Wyprzedza świat realny
$Da przepływ momentalny, Energię, cios werbalny
$Eksperymentalny
$W sposób niekonwencjonalny głoszę treści, słuchaj proszę
$Trafiam cię w punkt centralny
$Wiedz że niepewności spłoszę
$Gniew boski jest nieobliczalny
$Unoszę cię, bo z góry widok kapitalny....
$Widzę, widzę, widzę. Więcej wiem więcej. Tak to jest mniej więcej
$ Lekko jak hel napełniam trwogą, i zapewniam jak wrogom kontakt z podłogą. Twą dozgonną chęć dorównania swym bogom

img261.imageshack.us/img261/7295/aniol2ci6.jpg
Boże, ludzie starzeją się, marzenia nikną
Ja chce tylko swoim bliski zapewnić wszystko.
Mam jedną sprawę całkiem osobistą
Czasem już nie potrafię żyć z tą myślą
To czego pragnę od lat to dla mnie wszystko
Boże, myślę że mogę nazwać to modlitwą...

Co przyszło odejdzie, upadnie co powstało
Jutro będzie dużo tego czego dziś jest mało
Ja i świat tą całość mam
I co by się nie działo dalej gram

Oddajmy hołd Królowi polskiego Hip-Hopu. Magik - Ha I Pe Ha O Pe bez reszty oddany...
http://pl.youtube.com/watch?v=LUMULYGN710&feature=related

jestem jebanym debilem - Ktoś tu mi się na profil włamał, MIMID!

Prefix użytkownikafan Lupina
Nabijanie na pal też nie należało do najłatwiejszych, za to z pewnością do jednych z okrutniejszych, przynajmniej moim zdaniem.

Kiedyś czytałem o tym na Wikipedii. Myślałem, że zwymiotuję. Niestety tak karano przestępców w dawnych czasach. A załamanie rdzenia kręgowego, jak w przypadku powieszenia to również nieludzkie, jak inne metody kary. Czytałem gdzieś, że jest kilku katów i tylko jeden naciska właściwy guzik, ale to chyba w przypadku zastrzyku trucizny.

Ja jestem przeciwko karze śmierci, przecież to do jasnej ciasnej odebranie życie drugiemu człowiekowi. Owszem, przestępcy powinnie być karani, ale nie w ten sposób. Co najwyżej karą dożywocia, by nie wyszlli już więcej na wolność.

Jest wielce prawdopodobne, że w niektórych przypadkach przestępca nie zabijałby, mając w perspektywie stryczek.

W tym masz rację Vayamess, choć ja mam pomysł, aby np. sfingować, że przestępca zostaje skazany na śmierć, a w rzeczywistości odsiaduje dożywocie. Jednak czy nasza dyskusja może coś zmienić.
Edytowane przez Prefix użytkownikafan Lupina dnia 19.05.2008 19:39

www.blednyrycerz.ddl2.pl
Thonks
fan lupina napisał:
W tym masz rację Vayamess, choć ja mam pomysł, aby np. sfingować, że przestępca zostaje skazany na śmierć, a w rzeczywistości odsiaduje dożywocie

Nie wiem czy to miałoby jakikolwiek sens, bo przynjamniej dla mnie dożywotnie odsiadywanie kary w więzieniu byłoby gorsze niż śmierć. Świadomość, że już nigdy nie będe mogła zobaczyć nic innego tylko wnętrze więzienia jest po prostu okropna.

A co do kary śmierci uważam, że nie powinno się jej stosować. NIKT nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi.
Edytowane przez Thonks dnia 19.05.2008 20:13

Prefix użytkownikaMistrzyni_Afrytow
"Znoszenie kary śmierci jest nie tylko nielogiczne, ale i niemoralne. Stawia mordercę z góry, w znacznie lepszej sytuacji niż ofiarę. Morderca automatycznie uzyskuje gwarancje życia, choć sam może odebrać je drugiemu człowiekowi."

Odbierając komuś życie sami stajemy się mordercami. Dlaczego więc także mamy uzyskać gwarancje do życia, choć samemu możemy je odebrać drugiemu człowiekowi? I tak tworzy się błędne koło...

Co do samej kary śmierci. Jeśli już miałaby istnieć to wiadomo - w warunkach humanitarnych. Dobrym przykładem kary śmierci jest film "Zielona mila". Tam możemy dostrzec minus takiego postępowania. Człowiek jak wiadomo jest istotą nie nieomylną. Skoro współcześnie do więzienia trafia wiele ludzi niewinnych, to tak samo wielu niewinnych by umierało - za nic.
Nie jestem też za zabijaniem z tak błahych powodów jak niepłacenie podatków, czy przyłapanie trzy razy na pijaństwie ( choć to można by jeszcze na upartego wytłumaczyć. Pijak i tak prędzej, czy później umrze, po co ma zawadzać społeczeństwu?^^).
Zgadzam się z E-Vaire. Najlepszą karą były okropne warunki w więzieniach, takie aby przestępcy mogliby zapamiętać do końca życia jak ogromną i straszną karę ponieśli za swoje wyczyny.

EDIT: Tonks mi się wepchnęła^^

Świadomość, że już nigdy nie będe mogła zobaczyć nic innego tylko wnętrze więzienia jest po prostu okropna.

Przeważnie tacy najwięksi zbrodniarze prawdę mówiąc nic sobie z tego nie robią. A w więzieniu czeka na nich wiele atrakcji... i nie mówię tu tylko o tym co pokazują na filmach =)
Edytowane przez Prefix użytkownikaMistrzyni_Afrytow dnia 19.05.2008 20:20
"Powstałem z nicości, obrałem drogę ku wolności..."

img390.imageshack.us/img390/5254/10rt3.jpg
Bóg mu już nie ufa
Nie dotrzymał obietnicy
Nie stoi w szeregach anielskich
Stał się nikim
Stał się człowiekiem.

img517.imageshack.us/img517/1779/55708225ia2.png

Mam manię: To ciągłe słów kompletowanie. Tak było, jest i tak zostanie...

www.mhh.pl/portal/upload/editor/lolasz/Image/paktofonika_wstep.jpg
Focusmok, Magik[*], Rahim - Paktofonika

Do tych należy jutrzejszy dzień,
Co nowych łakną zdobyczy.
Kto się usuwa w ciszę i cień,
Ten się do żywych nie liczy.

A. Asnyk

Mówimy NIE stereoptypom.
Nie rozmawiam z osobami poniżej 150 IQ^^
Nie napiszę "Pisze Poprawnie Po Polsku", bo to chyba widać.
Gra pozorów. To coś co lubie.
Chcesz mnie poznać? Powodzenia...
Wiesz co się liczy?

img403.imageshack.us/img403/6435/20hh3.jpg

Dew neh loh moh na wszystkich zatwardziałych w swych przekonaniach.

Dam ci jedno takie słowo i jeden taki dzień
Mam ogień który płonie i rozrywa cień,
Znam chwile co jak nóż przecinają sznur,
Dam ci jedno takie słowo które zburzy mur...

Odcięli aniołom skrzydła
bo dawały wolność.
Odarli z ich szat
gdyż za piękne były.
Obrzucili je błotem
bo białą skórę miały
Teraz stoją
Ranne, nagie, brudne
lecz nadal doskonałe...

"Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę..."

Marcelina Bekeczna

Adrian
Agnieszka
Angela
Burzowa Chmurka^^
Clover
Dominika
Karolina
Krzysiu
Madzia
Marta
Michał
Natalia
Ola
Sebastian

To nie lista przyjaciół. To osoby, które na długo utkwią w mej pamięci... =*

img291.imageshack.us/img291/6815/61zx6.jpg

Bo ja jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie
Słyszysz słowa od których włos jeży się na głowie...

O rany rany
Jestem niepokonany

$skromny i bystry
$Szczery do bólu
$Że aż przezroczysty
$W pełni poczytalny
$Za czyny swe odpowiedzialny
$Jak Ty nieprzemakalny
$Wyprzedza świat realny
$Da przepływ momentalny, Energię, cios werbalny
$Eksperymentalny
$W sposób niekonwencjonalny głoszę treści, słuchaj proszę
$Trafiam cię w punkt centralny
$Wiedz że niepewności spłoszę
$Gniew boski jest nieobliczalny
$Unoszę cię, bo z góry widok kapitalny....
$Widzę, widzę, widzę. Więcej wiem więcej. Tak to jest mniej więcej
$ Lekko jak hel napełniam trwogą, i zapewniam jak wrogom kontakt z podłogą. Twą dozgonną chęć dorównania swym bogom

img261.imageshack.us/img261/7295/aniol2ci6.jpg
Boże, ludzie starzeją się, marzenia nikną
Ja chce tylko swoim bliski zapewnić wszystko.
Mam jedną sprawę całkiem osobistą
Czasem już nie potrafię żyć z tą myślą
To czego pragnę od lat to dla mnie wszystko
Boże, myślę że mogę nazwać to modlitwą...

Co przyszło odejdzie, upadnie co powstało
Jutro będzie dużo tego czego dziś jest mało
Ja i świat tą całość mam
I co by się nie działo dalej gram

Oddajmy hołd Królowi polskiego Hip-Hopu. Magik - Ha I Pe Ha O Pe bez reszty oddany...
http://pl.youtube.com/watch?v=LUMULYGN710&feature=related

jestem jebanym debilem - Ktoś tu mi się na profil włamał, MIMID!

ishar
A co do kary śmierci uważam, że nie powinno się jej stosować. NIKT nie ma prawa odbierać życia drugiemu człowiekowi.

Nikt nie ma też prawa kraść i ograniczać drugiemu wolności. Dziwne, że tak wielu ludzi sobie nic z tego nie robi. Ale cóż, niektórym to się widać podoba. Nadstawiajcie policzki dalej:rol:

Macie, ludziska, wielkie serca, którzy tak mówcie. I pewnie równie twarde dupy, od częstego kopania.

Straszne warunki i perspektywa spędzenia reszty życia w więzieniu musi być przerażająca. Banialuki, jak często słyszycie o samobójstwach, lub chociaż ich próbach, w więzieniach?
Zaiste, pewnie myślicie, że trudno się zabić pod okiem strażników?:rol:

Ogniem i mieczem, śmierć za śmierć.
Babilończycy byli o krok do przodu przed nami;)

Thonks
ishar napisał:
Nikt nie ma też prawa kraść i ograniczać drugiemu wolności

No właśnie, dlatego takie rzeczy są karane więzieniem i słusznie. Niewielu jest ludzi, którzy uważają, że za takiego rzeczy nie powinno się ponosić konsekwencji. I nie wielu jest też takich, ktorzy będą się nadstawiać i nie reagować w takich sytuacjach.

ishar napisał:
Straszne warunki i perspektywa spędzenia reszty życia w więzieniu musi być przerażająca. Banialuki, jak często słyszycie o samobójstwach, lub chociaż ich próbach, w więzieniach? Zaiste, pewnie myślicie, że trudno się zabić pod okiem strażników?

Nie, popełnienie samobójstwa w więzieniu nie jest zbytnio trudnością. Jak ktoś chce to tak zrobi. Zdażają się takie przypadki co świadczy o tym, że śmierć jest mniejszą karą niż odsiadywanie długoletniego lub dożywotniego wyroku. Tylko, gdy więzień popełnia samobójstwo nikt (kto w przypadku kary śmierci musiałby wykonać wyrok) nie musi żyć ze świadomością, że zabił drugiego człowieka. Chociaż napewno są też ludzie, którym ta świadomość wcale nie przeskadza.

Prefix użytkownikafan Lupina
Thonks, ja miałem na myśli, że, jak to powiedział Kaczyński"jest wielce prawdopodobne, że w niektórych przypadkach przestępca nie zabijałby, mając w perspektywie stryczek". Gdyby np. przestępca zabił kogoś, można wypuścić fałszywą plotkę, że dostał karę śmierci, to by inni po prostu nie zabijali.

www.blednyrycerz.ddl2.pl
Ponad 80% odpowiadało właśnie tak, jak Ty teraz napisałaś, lub że tylko Bóg ( albo nikt, zależy od wiary ) nie ma prawa odbierać drugiemu człowiekowi życia.

JA TAK nie napisałam! Poza tym, jeśli Menel nie ma nic do dodania to nie musi się tu udzielać. Niech czyta poprzednie posty i nie powtarza mnie. Zresztą, myślę, że CZYTAŁ je.

przynjamniej dla mnie dożywotnie odsiadywanie kary w więzieniu byłoby gorsze niż śmierć. Świadomość, że już nigdy nie będe mogła zobaczyć nic innego tylko wnętrze więzienia jest po prostu okropna.

I znowu. Czy ktoś jeszcze ma zamiar wtrącić to co ja JUŻ NAPISAŁAM?

Kiedyś czytałem o tym na Wikipedii. Myślałem, że zwymiotuję.

Aleś ty wrażliwy O.o

Prefix użytkownikagne
I znowu. Czy ktoś jeszcze ma zamiar wtrącić to co ja JUŻ NAPISAŁAM?

Tak, Ja powtórzę. Jest w naszym kraju coś takiego jak wolność słowa i każdy ma prawo wypowiedzieć się na ten temat, a fakt czy powtórzy twoje słowa jest tu akurat najmniej ważny. Nie jesteś pępkiem świata. To forum służy do wyrażania własnych opini i nigdzie nie jest napisane, że opinie mają być różne od Twoich. Przestań się wywyższać. Z reszta nie pochlebiaj sobie, że inni powtarzają Twoją opinię...

Ja jestem przeciwko karze śmierci. Uważam, że to nie ludzkie zabijać kogoś. Ten świat jest juz i tak pełen przemocy. Powinniśmy chyba z tym walczyć. Rozumiem, że przestępców trzeba karać, ale nie zabijać. Czy my tez mamy stać się mordercami? Być może moje zdanie byłoby inne gdyby jakiś pedofil zgwałcił moje dziecko (na razie nie mam dzieci jezyk To tylko taka hipoteza...). Kara dożywocia jest chyba jednak wystarczająca. Odizolowanie od ludzi... I wcale nie muszą towarzyszyć temu jakieś straszne warunki. Wystarczy żeby skazany poczuł co stracił.
www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_C9HW0VT8HWB4j5ioQty4pa6Ex9wMeLs6.jpg

ishar
I żebyś ty płaciła za jego pobyt w warunkach lepszych, niż bezdomni, czy nie jeden człowiek żyjący w biedzie. Na więzienia idzie gruba kasa. Przecież nie ma już tak, że więźniowie siedzą cały dzień w celi z kiblem wyłącznie. Nigdy nie słyszeliście o tym, jak niektórzy starają się trafić z powrotem do pierdla, nie mając do czego wracać, bo nie musząc się o nic starać?

Nie okazuj litości, bo sama jej nie dostąpisz:rol:

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: