Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Instagram
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Pracownik Miodowego Królestwa
14.04.2021 14:39
zapraszam na nowy przepis, tym razem ciasteczka bez mąki, inspirowane ciastem marchewkowym Eat

Najlepszy wśród szkolonych
14.04.2021 13:57
Mikasa, haha może mają nadzieję, że ktoś się nimi zajmie xD

14.04.2021 13:43
ja zostałam zaproszona na imprezę przez kolegę, z którym nie gadałam dwa lata i koleżanka mnie uświadomiła, że tam będzie 6 małych dzieci... i zwątpiłam

14.04.2021 13:42
Klaudia Lind, herbata to zawsze dobry pomysł!

Najlepszy wśród szkolonych
14.04.2021 13:38
Myślę czy pić herbatę...tak, to dobry pomysł. Przydałby się też kocyk, ale w pracy niestety o to trudno

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 59611 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 56577 punktów.

3) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 45775 punktów.

4) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 43981 punktów.

5) Prefix użytkownikaSam Quest

Posiada 43024 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 38201 punktów.

7) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 36659 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 34114 punktów.

9) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 30892 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Kara śmierci
Smierciojadek
Ludzie popadają ze skajności w skrajność. A w 90% przypadków nie mają pojęcia o wymiarze sprawiedliwości (albo nie posiadają zdolności abstrakcyjnego myślenia) i potrafią krzyczeć tylko "co za kraj, co za prawo, żenada!'
media2.giphy.com/media/6qdkSaKx2MfMA/giphy.gif

Nie można zapłacić za coś, co nie ma ceny. Niektórzy twierdzą, że każda, absolutnie każda rzecz na świecie ma swoją cenę. To nieprawda. Są rzeczy, które ceny nie mają, są bezcenne. Najłatwiej poznać takie rzeczy po tym, że raz utracone, są utracone na zawsze.

66.media.tumblr.com/d139938a33b1b4a6e9d05302028f7545/tumblr_nwp9a04Ew81qdp7auo3_500.gif

Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.

media.tumblr.com/3ad8106e3bbe79c5eb59d42068d27812/tumblr_inline_ncezf4w8z41spqcq1.gif

Pamiętaj. W śnie nie da się szeptać.

38.media.tumblr.com/aafd9a4ade7ecf23ca4f3335aeabfaf9/tumblr_n5nak092R91sai67qo1_500.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-wydarzenie1.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najadm2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnick20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/pieko.jpg
www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najlepszy_newsman.png
www.harry-potter.net.pl/images/awards2013/najoryginalniejszy_nick_jadek.png
www.harry-potter.net.pl/images/najoryginalniejszy_nick.png

Prefix użytkownikafuerte
No ja szczerze mówiąc też nie ogarniam, jak można jednoznacznie stwierdzić, kto zasługuje na śmierć, a kto nie. Jasne, sama czasami w emocjach, kiedy słyszę o strasznych zbrodniach mówię, że sprawcę to najlepiej do pieca i będzie spokój. Tyle, że to nie jest takie proste i już pomijam fakt, że jeżeli się dowiadujemy o jakimś mordzie z różnych źródeł, to nigdy nie znamy całej historii w 100%.

Myślę, że frustracja ludzi wynika właśnie z tego, o czym napisała Jadek, że ludzie nie znają się na prawie. Tyle, że z drugiej strony jak widzi się nieudolność wymiaru sprawiedliwości, chociażby w walce z pijanymi kierowcami, to też trudno się dziwić ludziom, że żądają kary śmierci i najeżdżają na kraj. Tylko, że znowu, nawet kwestię pijanych kierowców trzeba rozpoczynać od zmiany myślenia, bo u nas wciąż jest przyzwolenie na to, żeby po alkoholu wsiadać za kółko. No i słaba jest wiara w nieuchronność kary dla kogoś, kto robił to już nie raz, nigdy nie złapała go policja, ani nigdy nikogo nie zabił. Więc sobie myśli, że skoro mu się udawało, to może tak robić. I racja, będzie mu się udawało, dopóki kogoś nie zabije. Poza tym bez wątpienia, przy poziomie "resocjalizacji" w więzieniach, kara śmierci jest gwarantem, że ktoś nie popełni przestępstwa kolejny raz.

Ale tak czy siak, ja po prostu bym chciała, żeby przestępcy byli należycie karani za swoje czyny, żeby nie unikali kary i żeby przestano wydawać tyle wyroków "w zawieszeniu", bo to jest śmieszne. Niedługo za wszystko będzie się dostawało wyroki w zawiasach, bo ktoś jest młody i to jego pierwsze przestępstwo. Serio, co z tego? (i nie mam na myśli oczywiście drobnych przestępstw). Ale nie decydowałabym o czyimś prawie do życia lub śmierci, tylko tak jak wyżej już pisałyście, ciężkie roboty, wysokie wyroki bez ceregielenia się z przestępcami. Wiadomo, że wszystko w granicach prawa, ale mimo wszystko to pobłażanie wielu przestępcom właśnie zaczyna nam wychodzić bokiem, tak jak to jest chociażby w przypadku tych pijanych kierowców. Karę śmierci można rozważać, jak już naprawdę wszystkie inne środki zostaną wypróbowane i okażą się zawodne.

media.giphy.com/media/WS6ABEVwTwWew89CHo/giphy.gif

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzab2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najart2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladrym2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najnewsfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wladcarymowfuer.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najzabawniejfuer.jpg

http://lastfm.pl/user/justyskag
Prefix użytkownikaUpadly Aniol
Kara śmierci to bolączka - jak dla mnie. To chyba tak naprawdę kwestia sumienia każdego z nas. Ja mówię szczerze : Nie potrafiłbym wykonać na kimś wyroku kary śmierci - nawet poprzez wciśnięcie guziczka. I mówię rzecz jasna o czasach pokoju. Nikomu też życia nie dawałem, i nikomu nie chciałbym go zabierać.

Z drugiej strony jak spojrzy się na pana Brevicka, który zamordował 77 osób i dostał 21 lat, a teraz domaga sie do celi gier PlayStation, bo jak nie, zacznie głodówkę, to zaczynam mieć poważne wątpliwości. Albo ten Trynkiewicz...Krew zalewa. Dla morderców, którzy świadomie kogoś zabijają - tzn. planuje ten czyn, wiec co chce zrobić, jest świadomy swego czynu, to sam nie wiem. Nie znam statystyk, ale chyba nie jest tak, że jak obowiązuje kara śmierci gdzieś, to tam jest więcej zabójstw i morderców od krajów UE gdzie nie ma takowej kary. Państwo utrzyma, państwa da, państwo zapewni. Mamy też dziwny paradoks. Środowiska, które sprzeciwiają się karze śmierci dziwnym zrządzeniem losu są gorącymi zwolennikami aborcji. No to jak to jest ? Jak mawiał Reagan "za aborcją są ci, którzy zdążyli się już urodzić". Można pozwolić, żeby się niewinny człowiek nie urodził - odbiera mu się taką szansę, ale nie można zabić mordercy. Gdzie tu sens i logika ? A jak zabije kogoś w celi to co ? Drugie dożywocie dostanie ?
24.media.tumblr.com/tumblr_m8xhishKur1qhr8kmo1_400.gifauto.img.v4.skyrock.net/7396/7977396/pics/160621264.gif

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
jestem przeciwna. Z kilku powodów, po pierwsze uważam, że człowiek nie ma prawa odebrać życia człowiekowi jeśli nie jest to obrona konieczna. Nawet jeśli jest to morderca. Po drugie ktoś wyrok musi wykonać, taki kat staje się mordercą też... co się dzieje z jego psychiką? Po jakimś czasie może zwariować, może dostać kompleksu Boga i zabijać już nie jako wykonawca wyroku sędziego a jakiś własnych.
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif

5. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikablad logiczny
Jestem przeciw, to właściwie jest "zemsta" społeczeństwa na przestępcy, bo nie dostaje on żadnej szansy, poprawy i naprawy zła które wyrządził. Chyba, że zachodzą szczególne okoliczności, np. wojna. Wtedy nie można skutecznie izolować, osoby która stanowi zagrożenie dla ludzi. Jest to nadal zło, ale zło konieczne. Zawsze istnieje też możliwość pomyłki, której nie można już będzie naprawić, nawet częściowo. Są oczywiście argumenty, o działaniu odstraszającym takiej kary. Tylko czy jakiś morderca, tak bardzo zastanawia, się wcześniej czy go, w ogóle złapią? Prawo karne jednak, powinno poważnie traktować, orzekanie faktycznego dożywocia i kwestię prawa do obrony koniecznej. Bo teraz często, to napadnięty lub policjant musi "gęsto" tłumaczyć , dlaczego łaskawie nie pozwolił się zabić. I zaraz wywiązuje się akademicka dyskusja, prowadzona, w "sterylnych warunkach , a nie w sytuacji walki o życie. Bez tych ostatnich kwestii, ta cała piękna i humanitarna argumentacja leży, a wielokrotni mordercy, będą mogli zabijać, na każdej przepustce.
Błąd mam zawsze przed sobą.
Wszelkie błędy, gramatyczne, stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne, to moi kuzyni.
Nie lubię kuzynów.
Uważam, że należy wypędzić błendy z pustymi do puszczy.

Prefix użytkownikaKeira Karkarow
Jestem zdecydowanie za karą śmierci dla osób, które nie wykazują możliwości resocjalizacji, dla psychopatów, pedofilów, seryjnych morderców, etc. Ani trochę nie podoba mi się to, że musimy takich zwyrodnialców utrzymywać z naszych podatków, ani to, że być może kiedyś wyjdą na wolność i zaczną znowu zabijać.
"Someone let the doors open,
Who left me outside?
I'm bent I'm not broken,
Come live in my life.

All the worlds left unspoken
All the pages I write
On my knees and I'm hoping
That someone holds me tonight.
Hold me tonight..."

Prefix użytkownikabatalion_88
Jestem za karą śmierci, ale dla tych, którzy świadomie, dobrowolnie i z premedytacją planują pozbawienia życia drugiego człowieka. Nie dla kierowcy, który potrącił człowieka pod wpływem alkoholu, bo on tego nie planował. Tak samo w sumie z dilerami (ktoś kupuje narkotyk, przedawkuje, to jego sprawa, koniec). Co zrobić z mordercą, który zabije współwięźnia w celi? Dać mu drugie dożywocie...? Niestety, ale w UE (której jestem serdecznym przeciwnikiem) kara śmierci jest zakazana. Można za to zabijać nienarodzone dzieci, ale nie niejednokrotnych morderców. Gdzie tu sens? Albo starszych poprzez eutanazję, tylko nie tych co zabijają z zimną krwią naraz kilkoro ludzi.

I co do twierdzenia tego, że ktoś (kat) stanie się mordercą... On tylko wykona sprawiedliwy i niezawisły wyrok. Tyle. Praca jak każda inna. Czy taki lekarz dokonujący aborcji jest w czymś lepszy? Chyba nie bardzo. Tu mamy przynajmniej zbrodnię, okrutną, brutalną. A tam niewinne dziecko.
i67.tinypic.com/2rdhw1i.png

m.popkey.co/ce2f16/X1Oxe_f-maxage-0_s-200x150.gifm.popkey.co/f3c2c0/YAAKy_f-maxage-0_s-200x150.gif

Prefix użytkownikaRazowaPanda
Jestem za karą śmierci. Zdecydowanie. Jeśli wyrok jest w 100% pewny... W zasadzie w pełni zgadzam się z tym, co napisał batalion_88, nic dodać, nic ująć.

Prefix użytkownikaErudieth
Jestem za karą śmierci pod warunkiem, że zostaje ona wymierzona sprawiedliwie, słusznie, niepochopnie i adekwatnie do popełnionej zbrodni. Uważam, że skoro zabił, zabijmy jego. Zło powraca, i to z podwójną siłą. A tak to dostanie dożywocie. I co? Będzie sobie siedział, a kto za to wszystko płaci? Obywatele płacący podatki, którzy nic nikomu nie zrobili.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/eru.png

i64.tinypic.com/dh4o4n.png

Prefix użytkownikaFantha Ameria
Kara śmierci jest dla mnie ogółem bez sensu.
Załóżmy rozstrzeliwanie-Chwila strachu,niepewności "co ze mną będzie?" a potem kulka w głowę i koniec.Zero bólu,zero strachu po.Masz spokój,nie żyjesz.To w niektórych przypadkach byłoby wręcz zbawienne dla przestępcy.
Szybką,humanitarna śmierć jest o wiele lżejsza do zniesienia niż np. ciężkie roboty do końca życia.
Od cnót Gryfonów kretynizmu Puchonów i wiedzy-o-własnej-wszechwiedzy Krukonów chroń nas Slytherinie!
Harry to fajny chłopczyk, troche niedorozwinięty umysłowo. Posiada wiele przyjaciół, wrogów, adidasów, fanek i włosów(na głowie). Lubi machać do kamery i karmić gumochłony.
www.zbierak.pl/static/img/gotowe/08600444b2200c86c7d874ebf75c0458.jpg

Prefix użytkownikaBlanco
Zdecydowanie jest za karą śmierci dla morderców i zdrajców kraju. wątpie by ktokolwiek chciał mieć takiego mordercę za ścianą. Gdyby była wprowadzona kara śmierci zmalała by przestępczość czego dowodzą badania i statystyki. Zresztą czemu mam utrzymywać taką osobę?
Hogwart : Jese Blanco, ścigający w drużynie Krukonów

GTA V : Blanco 6996

Ś.P (*) e-potter (*) lumos.

"Nie jestem ideałem, nie próbuje nim być ale nikt nie będzie mówił mi jak i gdzie mam iść..."

"Nie szukam ani realności, ani nierealności, ale raczej nieświadomości...."

"Tak, tak! Hasztag - nowy Syzyf!
Każdy z nas goni ten blask.
Złoty znicz, quidditch."

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
I co do twierdzenia tego, że ktoś (kat) stanie się mordercą... On tylko wykona sprawiedliwy i niezawisły wyrok. Tyle. Praca jak każda inna. Czy taki lekarz dokonujący aborcji jest w czymś lepszy? Chyba nie bardzo. Tu mamy przynajmniej zbrodnię, okrutną, brutalną. A tam niewinne dziecko.

o tym kacie napisałam ja więc się ustosunkuję do dalszej części wypowiedzi. Ja jestem ABSOLUTNIE przeciwna aborcji (no chyba że jest zagrożenie życia matki, ale to już wybór. Ja chyba bym ryzykowała) więc dlatego nie widzę różnicy. Dla mnie kat który musi wykonać wyrok i który to robi jest tak samo winny co lekarz przeprowadzający aborcję, której powodem jest "niechciane dziecko". Ale w temacie o aborcji już nie raz się wypowiadałam i to dość dosadnie więc nie będę tu spamić ;) po prostu zauważyłam nawiązanie do swojej wypowiedzi i chciałam dopowiedzieć.
*jestem w szoku że jest kwestia w której się zgadzamy Przepraszam *

Btw, trochę się komuś poglądy wyostrzyły Przepraszam kilka postów wyżej, wypowiedź ze starego konta raczej mniej skrajna.

Nadal jestem mimo wszystko przeciwna karze śmierci bo zabijanie, nawet zwyrodnialców, kłóci się z moim chrześcijańskim sumieniem. Wierzę w Boga i w to, że to on wymierzy odpowiednią karę ;)
Moja chrisowa TOP5 Love
1. Always&Forever Chris Wood
i.imgur.com/y6jpCsU.gif

2. Chris Hemsworth
i.imgur.com/8WsQeui.gif

3. Chris Evans
i.imgur.com/j1wiwO2.gif

4. Chris Pine
i.imgur.com/hq2Slb8.gif

5. Chris Pratt
i.imgur.com/HnITXik.gif

Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png[/center]

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Mam talenty różne, lecz nie należy do nich poezja
staram się klecić słowa aby była w tym finezja.
Obietnice złożyłam, więc spełnić ją należy
admin co nie dotrzymuje słowa? Kto mu uwierzy?
Z przeprosinami do Ciebie Kath pędze
aby nie popaść w wieczna nędzę.
Kiedy Mafia się z wielką pompą rozpoczęłą,
nie chciałam aby osoba z miasta zginęła.
Choć początkowo w mych oczach byłaś podejrzana,
wymówka z brakiem czasu, zdawała się odgrzewana.
Gdy zaś ufać zaczęłam w twe piękne słowa,
mafia nie pozwoliła, by lekka stała się ma głowa.
Rozkazali głosować wbrew mojej woli,
musiałam się pilnować aby nie wyjść z roli.
Swojego słowa bronić miałam zacięcie,
najlepiej tak aby wśród innych miało ono wzięcie.
Przepraszam najszczerzej, lecz nie cała moja jest wina,
głosu bym na Ciebie nie oddała, gdyby nie mafii kpina.
Grałaś zacnie, choć nie każdy to potrafił docenić,
szkoda, że losów miasta nie udało nam się zmienić.

Z najszerszymi przeprosinami, Tako.

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmar20202.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydarzenieroku1.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najmarudakath.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaRue Riddle
A ja powiem tak - kiedyś uważałam, ze seryjnych morderców i tego typu zbrodniarzy powinno się zabijać (może nie nabijaniem na pal, jakoś bardziej humanitarnie), ale jak się nad tym zastanowić, to wcale nie jest dobre rozwiązanie. Jak się tak popatrzy nawet na ostatnie lata, to sporo było przypadków, kiedy ktoś po spędzeniu w więzieniu nawet kilku dekad został uwolniony, bo okazało się, że tak naprawdę był niewinny, choć wszyscy byli przekonani, że on to przestępstwo popełnił. W każdym razie nigdy nie ma 100% pewności, więc kara śmierci nie jest dobra. A jak popatrzeć na historię i te wszystkie wyroki, to aż ciary przechodzą... Nie, zdecydowanie nie powinni jej przywracać. Ale uważam też, że za takie ciężkie przestępstwa powinny być gorsze warunki w więzieniach (mniejsze cele, więcej ograniczeń itp). Chyba że tak jest, nie wiem, bo się nie znam.
Sen też jest bardzo wartościowy, a na pewno bardziej niż edukacja zdalna ~ CoSieDzieje
16.04.2020

Moim domem na HPnecie jest Ravenclaw ale jestem pewna że w Hogwarcie trafiłabym Slytherinu. Szczerze jednak mówiąc, jestem hybrydą, mianowicie Krugonką xD
Wprowadziłam emotkę "Wiedzma" zamiast słowa "poszło", odnośnie postów w Hogwarcie, co zrewolucjonizowało sb Cwaniak
(No dobra, nie zrewolucjonizowało, ale i tak jestem z tego dumna xD)

Moja HPnetowa twórczość Wizard

Fanarty:
Meropa Gaunt
Trytonka
Chiński Ogniomiot
Molly Weasley
Hagrid i Aragog
Hagrid i Sfinks

Fan ficki:
Moja seria o Draco Malfoyu. Psychologiczne, trzy rozdziały.
Moja seria o początkach Hogwartu. Przygodowe, jeden rozdział.
Moje drabble o... A zresztą sami się przekonajcie :D

Artykuły:
Patriotycznie, czyli artykuł o Ravenclawie.
Ten artykuł o Wiktorze Krumie pisałam razem z Lorką - pozdro! Wino
A w tym wydaniu Proroka odpowiadałam za rozrywkę:D W tym też ;p

A tu są takie (nie)miłe rzeczy o mnie z sb Starstruck

Ostatnio przychodzę tu nie dla punktów, tylko aby z tobą pogadać ~ potterkking

Oczywiście, że to naprawisz. Zdolna z ciebie dziewczyna ~ Nedelle

Chociaż ja tam ubóstwiam twoją trytonkę i twierdzę, że jest najpiękniejsza Love ~ Bad wolf

Witaj księżniczko rozrywki Kapelusz ~ Prorok Niecodzienny

Biorę przykład z najlepszych :D (czyt. Ciebie) xD ~ AdersYooo

Mówiłam Ci kiedyś, że mi przypominasz takiego hpnetowego kociaka? Taka spokojna, miła kulka puchu xD ~ ulka_black_potter

Ona jest ogólnie mistrzem dziwactwa, samokontroli i ciętych ripost, to z nią wszystko możliwe xD ~ Bad wolf

Jesteś świetną męską postacią Cwaniak ~ Angelina Johnson

Uważaj przy Rue! To gramatyczny i ortograficzny strażnik HPneta! ~ Livka
(Moja nowa fucha Cwaniak )

Rue na władcę Hogwartu! ~ Angelina Johnson

No chyba już widzę kto będzie miał Hogwardzkiego Awardsa xD ~ Roksolana Delakur
(Nie miałam)

Facepalm
Ale wiesz co? lubię Cię za ten Twój nieogar xD
~
gordian119

Są tacy ludzie, którym się nie odmawia, a ty jesteś jedną z takowych Chmurka ~ Roksolana Delakur

Awwww <3 jesteś jak piwo kremowe na moje serce <3 ~ Livka

Jeny, co to się zadziało, żeby ktoś poprawiał Rue Riddle xD ~ BumSzakalaka

Jesteś tak wyrodna, że ciotka Petunia już bardziej kochała Harry'ego niż ty swoje dzieci xD ~ MorfinGaunt

I mistrzowski tekst Adersa:
Jak można nie pić, jak tu wchodzisz. Ja tego na trzeźwo nie zniosę... xD ~ AdersYooo

A oto niezbity dowód na moją fajową fajowatość i śmiesznośćCwaniak
- Uwielbiam Cię xD
- Za co? Cwaniak
- Za twoje teksty xD

By Shanti Black Love

A to jest po prostu śmieszne Śmiech
Roksolana Delakur, Asen jest bardziej... mrrraśny. Taki ponury i nieociosany, męski... zostaw kluchę Neville'a i bierz Bułgara! ~ Angelina Johnson

Nie sprowadzajcie Rue na złą drogę... może będą z niej ludzie! ~ ulka_black_potter
... Dzięki, ulka xD

- Pff, Krukoni są wredni ~ Didi Malfoy
- Nie. Tylko Rue ~ Lilyatte
Eyebrows

- Rue jest łatwa do wołania xD ~[color=#0000ff] Roksolana Delakur[/color]
- Krzyczysz "obiaaaaaaad" i Rue pomimo bycia na drugim krańcu Polski reaguje Wrozka~ [color=#ffff00]CoSieDzieje[/color]

Moja HPnetowa rodzinka :D
Dobry Wujaszek (AdersYooo), Najlepsza Ciocia (Bad wolf), Dziadek Bat (batalion_88), Antybliźniaczka (Inga Clinton), Pomocna Lewa Dłoń (EmilyWright), Po Prostu Babcia (Ewa Potter), Babcia Chrzestna (Roksolana Delakur), Bogini Spisku Hogwardzkiego (BumSzakalaka).
Może kiedyś też tu trafisz? :tanczy:

A to rysunki z dedykacją dla mnie, autorstwa Ewki Potter Serce
Podziwiajcie Ksiazka

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-03-10-10-43-1_1.png

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/screenshot_2017-08-04-15-51-26-1-1.png

A to od Klaudii Lind Love
Czyż nie wspaniałe? Starstruck

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/img_20171008_173442-952x699_t2.jpg

A tutaj, moi Szanowni Państwo widzimy wielkie dzieło utalentowanej Zireael Wizard
Piękne i już :motylki:

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_35/r0tb14.jpg

i.postimg.cc/BZR8pL9C/hermiona.png

Prefix użytkownikagordian119
Zgadzam się z Rue w 100%. Żaden sędzia nie jest Panem Bogiem i nie jest w stanie bez najmniejszej wątpliwości orzec czy oskarżony jest winny, czy nie. Zawsze może zdarzyć się pomyłka. A poza tym pamiętajmy, że celem wymiaru sprawiedliwości nie jest ukaranie przestępcy, tylko jego resocjalizacja. Oczywiście, są takie przypadki kiedy jest ona niemożliwa, bo delikwent jest trwale i nieodwracalnie chory na umyśle i stanowi zagrożenie dla otoczenia, więc należy go izolować od społeczeństwa, ale to jednak tylko pojedyncze przypadki. Co do tego czy resocjalizacja jest skuteczna czy nie, to już temat na zupełnie inną dyskusję... Natomiast zabicie człowieka jest... zabiciem człowieka. Nie ważne jaki by nie był ten człowiek, zabijanie jest złem którego nic nie usprawiedliwia. I jeszcze tłumaczenie tego zabijania w ten sposób, że "ten człowiek popełnił jakieś wielkie zło, więc należy mu się odpłacić pięknym za nadobne" jest po prostu barbarzyńskie. To jest zemsta, a nie sprawiedliwość.
Witam was, moi drodzy,
w krainie czarów!

www.harry-potter.net.pl/images/articles/gordian.png

www.harry-potter.net.pl/images/articles/najpow2020.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-powazny.png

i.imgur.com/Jy8q3a1.jpg

s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/12/d8/e5/12d8e53b202c07dd261102bf53ad10c5.jpg

A jeśli chcecie zdobyć
Druhów gotowych na wiele,
To czeka was Slytherin,
Gdzie cenią sobie fortele.

Posycz sobie, mała żmijko
Wij się, żmijko, wij
Bądź milutka dla Gordiana
Bo cię przybije do drzwi!

pobierak.jeja.pl/images/3/5/8/235806_coachingowe-brednie.jpg

Od Hermionki78 na Halloweeeeeeeeeen

i.imgur.com/Ki6Z5wP.jpg

Order Dobrego Ucznia za 3. miejsce w konkursie na najaktywniejszego ucznia Hogwartu (2017/2018) :D
i.imgur.com/GnXvW0r.png

W Hogwarcie:

Gordian Stella (4.07-2016-8.07.2018)
Prefekt Slytherinu 2017/2018

Bruno Boccanegra (od 8.07.2018)

Prefix użytkownikaAventia
Ja osobiście popieram karę śmierci. Ma to swoje za i przeciw, ale jak wszystko. Bo niestety, jeżeli ktoś raz popełnił morderstwo/gwałt/pobicie to rzadko się zdarza, że nie zrobi tego po raz kolejny.
Denerwuje mnie to, że ludzie z ciężkimi zbrodniami idą sobie do więzienia jak na jakieś wakacje, więc albo kara śmierci albo ciężkie przymusowe prace - tak jak to było kiedyś (niech znowu budują drogi, itd.), bo czemu mam płacić na ich utrzymanie. Niech sami sobie zarobią ciężką i solidną pracą.
Psychopatia jest niczym światło słoneczne:
jego nadmiar może wywołać raka i zabić, ale jeśli wystawiamy się na jego działanie
z umiarem, ma dobroczynny wpływ na jakość naszego życia i nasze zdrowie.

~ Kevin Dutton "Mądrość psychopatów"

Strach jest wytworem wyobraźni. To kara, cena, jaką płaci się za wyobraźnię.

~ Thomas Harris "Czerwony smok"

Cicho, cicho dzieci. To nie demony, nie diabły... Gorzej. To ludzie.

~ Andrzej Sapkowski "Wieża jaskółki"

i.pinimg.com/originals/02/09/70/02097011b93d362ebe06402d4e483893.gif
i.pinimg.com/564x/12/4c/8b/124c8b31ca83d7c94f864b9aa7ed1609.jpgi.pinimg.com/564x/37/55/8e/37558e17d336f34c45edf6f7fdfa66da.jpg
i.pinimg.com/originals/d4/d4/f1/d4d4f13aefe982fbf72ec3af2aa6619f.gif
i.pinimg.com/originals/12/b3/c0/12b3c0721ac9ec6522002bbbb3876bc7.gif

Prefix użytkownikaLynn Avery
Z karą śmierci jest tak, że są popełniane błędy. W przypadku skazania na więzienie - niesłusznie skazany ma szansę jeszcze wyjść. Przykład Pana Komendy. Mógł zostać skazany na karę śmierci, a wyrok mógł zostać wykonany. Wtedy nie tylko byłaby zabita niewinna ofiara, to jeszcze nie tylko niewinnie oskarzony to i zabity człowiek. A błędów tego typu jest sporo. Jeśli dobrze pamiętam, w USA w ostatnich 100 latach ok 100 osób zostało niewinnie skazanych na kare śmierci i w ok. 70 przypadkach ten wyrok wykonano. jeśli by przyjąć, że taka byłaby wartość, to mamy 70-75 niewinnie zabitych ludzi, za cudzą zbrodnie.
Oczywiście racją jest, że więzienie nie powinno być wakacjami jak napisała Aventia. Ma także rację w tym, że jeżeli ktoś zabił lub zgwałcił raz - zrobi to ponownie.
Przy skazaniu na śmierć w USA czeka się na wykonanie wyroku średnio kilka lat. Od znajomego Amerykanina wiem, że średnio przyjmuje się 6 o nawet 10 lat. Są przypadki 15 i 20 lat.
Uważam, że skazanie na śmierć nie rozwiąże problemu - ofierze nie zwróci do życia lub zdrowia. Nie ukoi bólu rodziny. Pojawi się tylko myśl, że ktoś inny nie będzie cierpieć z powodu tego człowieka. Nie. Będzie cierpieć z powodu innego.
Więzienie powinno być nie tylko karą, powinno być i straszakiem i faktyczną resocjalizacją. Obecna nie sprawdza się kompletnie. Z własnego doświadczenia zawodowego wiem, że resocjalizacja udaje się w przypadkach, których tak naprawdę nie trzeba resocjalizować - w przypadku skazanych za pobicie sprawcy gwałtu/napaści/samoobrona/ ludzi, którzy znaleźli się w więzieniu, bo byli czyimiś ofiarami, ale że mamy prawo jakie mamy - trafili do więzienia. Z takmi osobami jest najmniej kłopotu; Są chętne do pracy, współpracują z terapeutą, psychologiem, pedagogiem i wychowawcą więziennym, unikają konfliktów. Chcą wrócić na wolność, żyć i płacić podatki.
W przypadku zbrodni najwyższego kalibru - zamach, gwałt, pedofilia, morderstwo resocjalizacja się kompletnie nie sprawdza. Pozwala nieco wyciszyć potrzeby, ale w pojedyńczych przypadkach. Poza tym - tepojedyńcze przypadki wymagają ogromnej samokontroli, silnej woli, samoświadomości i wielo- , naprawdę wieloletniej pracy.
Uważam, że kara śmierci nic nie zmieni, jestem za tym aby więzienie było cholernie ciężką, fizyczną pracą na rzecz społeczeństwa, za absolutne minimum do przeżycia. To winna być kara, a także sposobem na powstrzymanie potencjalnych przestępców; Sama świadomość ciężkiego i podłego losu w więzieniu powinna być o tyle straszna, że przestępca stawiając na szali swoje "potrzeby" a swoje życie - wybierze swoje życie.
i.postimg.cc/vTgRKM0k/8darkintentionscopy8sz.jpg
(...) I to jej wina, że ta żądza targa mną
Piekielny ogień niech pochłonie wreszcie ją
Jak, jawnogrzesznica mogła się tak święta stać...

Prefix użytkownikaSam Quest
Nie pochwalamy zabijania ludzi, więc karając za to sami zabijajmy - tak mniej więcej rozumiem karę śmierci.
Jestem przeciwniczką stosowania takich kar, ponieważ wierzę w ludzi i wierzę w to, że się zmieniają. Uważam, że kara 25 lat, która jest najwyższym w Polsce wyrokiem, jest już sama w sobie straszna. I takie gadanie o tym, że utrzymujemy i są na wakacjach jest zwykłym gadaniem kocopołów.

Znam osoby, na które system resocjalizacji zadziałał. Nie da się zmienić człowieka na siłę, ale zmieniamy się bezwolnie. Nikt kto spędził kilka, kilkanaście lat w więzieniu nie będzie dokładnie taki sam jak przed nim.
Chciałabym też zauważyć, że to nie działa jako straszak. Nie powstrzymuje potencjalnych przestępców.

Reasumując uważam, że każdy zasługuje na drugą szansę, a stosowanie kary śmierci, jest w moim mniemaniu niewłaściwe.
www.harry-potter.net.pl/images/articles/snow-flakehp2020.png

i.imgur.com/W5nsRsW.jpg

i.imgur.com/T8lLRQU.png

Ściana uznania i miłości

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/d5.png

Daniel Radclffe to mój crush
Nie kłam, że go nie znasz
Harry'ego Pottera zagrał
niektórych nawet nabrał,
że ma oczy koloru zielonego
a tak naprawdę są niebieskiego
"Tak jak Ron" - woła Ulica
dziewczyna pięknego lica.
Potteromaniak z niej na schwał
i nie jest to żaden wał.

Daniel Radcliffe to mój crush
Wiesz dlaczego jeżeli oczy masz
Z zarostem mu do twarzy
O takim Danie każda Samica marzy.

www.harry-potter.net.pl/images/photoalbum/album_59/3_t2_2.jpg

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Czy to słońce, czy to deszcz
W moich myślach on wciąż jest
Myślę o nim nieustannie
Nawet gdy się kąpię w wannie

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nie wiem jak się to zaczęło
Lecz gdy serce moje drgnęło
Cała byłam zakochana
I tak kocham tego Dana

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

Nigdy o nim nie zapomnę
Nawet jeśli spotkam bombę
Jest to miłość jednostronna
Ale źle to nie wygląda

Oj nana, oj nana
Bardzo kocham Dana

wiersz by Elizabeth_

i.gifer.com/5lP2.gif

media1.giphy.com/media/Cw4JIAsQHweeQ/source.gif

Ściana chwały

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-redaktor.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-materialy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2021-prorok.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najkom20202.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/admlen20201.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/wydpro2020.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/adminlenkrico.jpgwww.harry-potter.net.pl/images/articles/wydanieprorokaroku.jpg
www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_najzabawniejszy.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/auor_najlepszego_artykulu.png
www.harry-potter.net.pl/images/articles/najlepszy_newsman.png
zapodaj.net/images/5e3ae3d9098f9.jpg

Takoizu
Kiedyś na zajęciach, mój prowadzący powiedział bardzo fajną rzecz, którą się kieruję kiedy ktoś pyta o karę śmierci.
- Jeśli jesteś za karą śmierci, to zastanów się czy sam mógłbyś ją wykonać? Czy podałbyś osobie zastrzyk? Włączył dopływ prądu kiedy siedzi na krześle i patrzył jak umiera?

To że nie ma kary śmierci jest wg mnie bardzo dobre. Wiem, że są zbrodnie tak okropne, że aż ciarki przechodzą człowieka, ale mamy wówczas dożywotnie pozbawienie wolności, zakład karny zamknięty, można na skazanego nałożyć jakieś dodatkowe dolegliwości typu - brak możliwości warunkowego zwolnienia przed upływem określonej liczby lat.

Z kolei uważam podobnie jak Aventia, że powinno się wprowadzić ( choć wiadomo, że to jest nie wykonalne) prace dla więźniów, którzy popełnili najcięższe zbrodnie. Ale nie prace typu koszenia trawników przy szpitalu, tylko np. odbudowa domów po klęskach żywiołowych.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Prefix użytkownikaSpike23
Kara śmierci to temat ciężki i bardzo kontrowersyjny. Ja osobiście jestem zwolennikiem kary śmierci w przypadku najcięższych i najbardziej ohydnych zbrodni takich jak pedofilia czy zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, nie oszukujmy się niektórzy przestępcy np. psychopaci, sadyści czy gwałciciele lubują się w tym co robią i sprawia im to przyjemność, owi ludzie nie nadają się do życia w społeczeństwie i stanowią dla społeczeństwa poważne zagrożenie. W niektórych przypadkach powinna być stosowana kara ostateczna jeśli dowody są niepodważalne. Zgadzam się w 100% z tym co napisał batalion_88, nic dodać, nic ująć.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: