Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

Sklepikarz w Hogsmeade
16.12.2018 18:06
PaulaSmith, a no to może poszukam kolejnej częśći co? hahah

Fotoaparatka
16.12.2018 18:05
Roksolana Delakur, ja na razie to sprzątam w hog to co mi wysłałaś ;)

Fotoaparatka
16.12.2018 18:04
gordian119, ależ nie mówię dlatego, że mi to przeszkadza,jejku ;) tutaj każdy ma prawo marudzić ;) po prostu chcę, żeby Ci było lepiej ;)

Sklepikarz w Hogsmeade
16.12.2018 18:02
wróciłamm

ktoś coś hogwart? haha

Wielki mag
16.12.2018 17:59
PaulaSmith, cóż, chyba aż tak mocno nie marudzę, nie? xD jeśli ktoś się mnie pyta o samopoczucie to odpowiadam szczerze, chociaż pewnie nikogo to nie obchodzi, ale sam nie zatrzymuję się w tym :D

Współpraca
Najaktywniejsi

1) Prefix użytkownikaAlette

Posiada 57067 punktów.

2) Prefix użytkownikafuerte

Posiada 46851 punktów.

3) Prefix użytkownikaShanti Black

Posiada 41380 punktów.

4) Prefix użytkownikaKatherine_Pierce

Posiada 37362 punktów.

5) Prefix użytkownikaulka_black_potter

Posiada 33023 punktów.

6) Prefix użytkownikaania919

Posiada 32533 punktów.

7) Prefix użytkownikabatalion_88

Posiada 31890 punktów.

8) Prefix użytkownikalosiek13

Posiada 30866 punktów.

9) Prefix użytkownikaYourSmile

Posiada 29744 punktów.

10) Prefix użytkownikaMarcus Clinton

Posiada 29553 punktów.

Losowe zdjęcie
Zobacz temat
Drukuj temat
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Prefix użytkownikaMorfinGaunt
Mi się najbardziej podobała opowieść Blacka o zdradzie Glizdogona, bo poznajemy nieco historii jak Harry był dzieckiem i miał jeszcze rodziców. Złość Blacka, strach Glizdogona, niewiedza Lupina i wtargnięcie Snape'a, to było coś pięknego! Serce To w sumie od tego momentu zaczęła się wielka przyjaźń pomiędzy Syriuszem a Harrym. Oprócz tej historii, uwielbiałem wątek Hermiony ze zmieniaczem czasu. To, jak Rowling poprowadziła tę ucieczkę Hardodzioba z Syriuszem, był mega fajny :D
MorfinGaunt

www.harry-potter.net.pl/images/articles/morfin.png

Prefix użytkownikaTakoizu
Co do Snape'a mi się w filmie strasznie podobało jak zasłonił całą trójkę prze Lupinem przemienionym w Wilkołaka.
Zmieniacz Czasu z kolei według mnie kolejny nieprzemyślany pomysł. Niby rozumiem, że nie można go nadużywać, żeby nie zmienić rzeczywistości i mogą pojawić się nieprzewidziane konsekwencje ale mogliby naprawić tyle zła i nie dopuścić do tylu śmierci.

Co do pytania fuerte.
Nigdy tak na to nie patrzyłam, ale faktycznie po Komnacie Tajemnic - WA był pewną odmianą więc może ma to wpływ na to, że wiele osób tak lubi tą część.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Slytherin Semper Superbus

Livka
Więzień Azkabanu jest dla mnie śrdnią częścią, ani najlepszą, ani najgorszą. Niby dowiadujemy się o Huncwotach, ale jest to wiedza tylko powierzchowna i mocno jednostronna. I chociaż uwielbiam Huncwotów, to ta książka jest u mnie na liście ZA Komnatą Tajemnic.
Dla mnie KT, była właśnie taka bardzo mroczna, jak 12 latek mógł dosłownie otrzeć się o śmierć.
Opowieść o Huncwotach to mocny plus, ale też fajny sam fakt pościgu za Harrym przez kogoś innego niż Voldemort. No i tajemniczy ponurak. To jet fajne :)
Cześć wszystkim!

Same dobre gwiazdy spotkały się na nieba szczycie,
Z ducha, ognia i rosy tchnęły w ciebie życie

www.harry-potter.net.pl/images/articles/livkavtff.jpg

i.imgur.com/fra84T9.jpg

Dom w Hogwarcie: Gryffindor

media1.tenor.com/images/3a943d0a82fac73aabb9e1bc57b24800/tenor.gif

Ulubione bajki

i.imgur.com/xic27Eh.gif

78.media.tumblr.com/b1fc69f273fad20db4d9e0733f3d0015/tumblr_inline_oasqsc5pV01ttddq8_500.gif

media1.tenor.com/images/5d0760ac83b2e11a55d5394ca9ad0125/tenor.gif

i.imgur.com/Qiv5MYZ.gif

Ulubione seriale

i.pinimg.com/originals/9f/85/de/9f85deabcc4e05ab269193e46d7c8399.gif

i.imgur.com/yfkYKsY.gif

1.bp.blogspot.com/-yKDQ03BvPck/Und_UEmhFnI/AAAAAAAA1Rg/ICt6-PqD2Aw/s1600/GIF+GLEE+HANDS+LOGO+lilybop.gif

78.media.tumblr.com/35b1bd3837d620915c0c879a6fc99c79/tumblr_os6d6psCgQ1v77151o1_500.gif

media.giphy.com/media/QR8m21Hkb4eLm/giphy.gif

laughingsquid.com/wp-content/uploads/2016/08/lsthings3.gif

media.melty.fr/article-3391748-raw-f1480930265/l-argent-ou-le-plomb.gif

img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2014-11/11/16/enhanced/webdr12/anigif_enhanced-5290-1415742663-12.gif

78.media.tumblr.com/70afc44914622d3f20644da58e37b8c7/tumblr_n1b9levafC1snfsvoo1_400.gif

i.imgur.com/2MQlMXj.gif

78.media.tumblr.com/e87122836695b288757a7ddaf4035dac/tumblr_p18wpbDXXp1r09d6po1_540.gif

Prefix użytkownikaViolet-Horde
Uhhh, moja najmniej ulubiona część. Naprawdę nie wiem dlaczego, ale akurat ta część męczyła mnie podczas czytania najbardziej. Kiedy inne tomy łykałam od razu w mniej niż tydzień, to na ta zeszedl mi nimal miesiąc. Wzdychałam, oczy mi się kleiły i w pewnym momencie chciałam już odłożyć tę książkę. Wszystko było dla mnie tak przewidywalne i niestety, ale nie wiem, czy to kwestia tego, że zawsze gdzieś w tle leciała akurat ta część filmu, nawet jeśli go nie oglądałam to pewne wątki utkwiły mi w pamięci, czy nie tylko ja nie byłam kompletnie zaskoczona żadną sceną...
Jedyne pozytywnego, co bardzo, bardzo mnie ucieszyło to wątek Hogsmeade.
A wy jaki macie stosunek do wyjść do magicznej wioski?
4.bp.blogspot.com/-8__XxqAKx9E/W7sfHhKzh4I/AAAAAAAAH70/EnBZOt_tMKUiQspbm1YEqUbJK3DALoT6wCLcBGAs/s1600/d28d20dd02d190c70c934c0462f6c4a2.gif

...nie polubię cię, jak powiedzieć prościej?
zbliżysz się o krok porachuję kości
nie polubię cię, twej koszuli pstrości
zbliżysz się o krok porachuję kości

Prefix użytkownikafuerte
Hogsmeade też było miłą odmianą, bo zawsze to jakaś inna lokalizacja niż Hogwart i Privet Drive. No i jakoś Rowling musiała wprowadzić wątek wioski, żeby później mogła rozegrać się cała scena we Wrzeszczącej Chacie.

Zastanawiało mnie jednak zawsze, że w momencie, kiedy wszyscy myśleli, że Syriusz Black to groźny przestępca, nie zakazali wyjść wszystkim uczniom. Jasne, to Harry był w teorii najbardziej zagrożony, no ale bez jaj, z Azkabanu ucieka rzekomy morderca, a oni wypuszczają dzieciaki same do wioski. Nie wspominając o tym, że nauczyciele w czasie wyjść uczniów zamiast ich pilnować, to przychodzili zupełnie osobno napić się w Trzech Miotłach ognistej whisky.

did you mean it when you said I was pretty?

78.media.tumblr.com/13b7791f0856d2d2338795660df7e378/tumblr_pbkvm3b7RQ1rutpbro1_540.gif

media.giphy.com/media/1jaLC4WQbqhLZCVnTC/giphy.gif

1.bp.blogspot.com/-o5Sf3nOUDE0/W0TnbV4bi8I/AAAAAAAApOQ/oqBqjFJEJ7gaJpcw-NUm586SwY_Aiaf4QCLcBGAs/s640/tumblr_pbm9rxmGA81r0kp4eo1_500.gif

I can't stop judging everything you do
But I can't get enough of you

http://lastfm.pl/user/justyskag
Zastanawiało mnie jednak zawsze, że w momencie, kiedy wszyscy myśleli, że Syriusz Black to groźny przestępca, nie zakazali wyjść wszystkim uczniom. Jasne, to Harry był w teorii najbardziej zagrożony, no ale bez jaj, z Azkabanu ucieka rzekomy morderca, a oni wypuszczają dzieciaki same do wioski. Nie wspominając o tym, że nauczyciele w czasie wyjść uczniów zamiast ich pilnować, to przychodzili zupełnie osobno napić się w Trzech Miotłach ognistej whisky.

Logika Rowling. Musieli pozwolić wychodzić do wioski, żeby Harry mógł się wymknąć i dowiedzieć, że Syriusz jest jego Ojcem Chrzestnym i zdrajcą rodziców. Tak samo jak wątek Lupina, który "zapomniał" wypić eliksiru. Najbardziej rozsądny z Huncwotów, który dostał szansę od losu aby zostać nauczycielem, zapomina wypić miksturę, która czyni go nieszkodliwym.

Co do Hogsmeade, bardzo fajnie że pojawiło się coś nowego. Podobnie jak Dziurawy Kocioł.
33.media.tumblr.com/4389ee5493c85321bd37937172d5c1a0/tumblr_n2hmj3ZZNl1tqs1heo1_250.gif

Prefix użytkownikaKatherine_Pierce
Więźnia darzę największym sentymentem. Przeczytałam ją kilkanaście (jak nie dziesiąt) razy i nie żałuję żadnego razu. Jak zabrałam się za HP to to były 4 części. Po pierwszej, magicznej, się zakochałam. Druga mnie męczyła, a trzecia na nowo dała mi kopa do tego świata. Zdarzyło mi się, że jak czytałam serię od początku (np przed wyjściem nowych części) to po skończeniu 3, zanim ruszyłam dalej to... jeszcze raz czytałam 3 xD

Wątek bezpieczeństwa i wioski mnie nie dziwił. Może dlatego, że książki (wszystkie) są przepełnione brakami logiki. W zamku bywało czasem tak niebezpiecznie, że spotkanie z mordercą w wiosce pełnej ludzi, to pikuś xD

Ja trochę rozumiem, dlaczego Lupin zapomniał eliksiru. Przecież jak zobaczył na mapie Parszy
Maybe, you don't know Katherine at all.
Did it ever occur to you that you have no idea who I really am?

i.imgur.com/VgiX9PY.gif i.imgur.com/qBg6eY4.gif

florenceandthemachine.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/separator.png

i.imgur.com/jKG5o7X.jpg

Cóż to tak echem pijackich krzyków rozbrzmiewa
I z dupy łzy śmiechu rozlewając rzęsiste
Wciąż sunie w dół siłą tyłków rozpędzone
Ciemność nagłą powitać co się jej nie spodziewa

To z trzech części całość misternie złożona
Co czerwieni blaskiem ciekawskie oczy razi
I bucha wciąż gdy w dół tak pokracznie złazi
Zielonym długim poddupcem połączona

A każdy człon tego przedziwnego bytu
Nie przez Boga do życia powołanego
Lecz przez wyobraźnie chore i łyki płynu czystego
Zdaje się niczym wobec wspaniałości swego odbytu

Bo piękny on niczym moszna na nieboskłonie
Mądry jak żadna ze stóp co na świat zrodzona
A zabawna tak, że aż strach
Oto jest Kath

Gne - Twoje przedtyłcze <3

Ołtarzyk uwielbienia Chrisa

i.imgur.com/BaZgQJY.jpg
Autorstwa pięknej i utalentowanej Gne <3

i.imgur.com/FYC58AY.gif i.imgur.com/ItxKXYK.gif

Chris to dupa jakich wiele,
Męski facet w fajnym ciele,
Serial o nim Kath ogląda,
Lecz na tyłek wciąż spogląda.
Na nic próby oderwania
Wzroku od słodkiego drania,
Uśmiech jego mówi wiele
Aż mam ciarki na całym ciele!

By Sam Quest

i.imgur.com/oRNUlDF.gif

i.imgur.com/yYIWd7f.gif

i.imgur.com/nZLkFvK.gif

i.imgur.com/bkpMkhj.gif

i.imgur.com/bNMFy91.gif

i.imgur.com/zjAUjeo.gif i.imgur.com/RxeMExN.gif

The wasted years, the wasted youth
The pretty lies, the ugly truth
And the day has come where I have died
Only to find, I've come alive

~Teen idle

i.imgur.com/1jQBv6y.png

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

Do hymnu!
Katherine jak ten kwiat wykwitła na stronie,
Katherine zostanie z nami po wsze czas.
Skromniutka i gadatliwa, wielka jej chwała,
bo serce jej ogromne niczym głowa Andrzeja.

Refren:
Chwała Ci nasza, Katherino!
Filmowcu najlepszy, kochana userko!
Znajomość TVD największą masz!
Chwała Ci, nasz pierniczku!

Twa sława się ciągnie za Tobą niczym smród.
Lecz nie martw się tym, bo oznacza on Twój trud.
Każdy go do docenia, bo robisz cuda od niechcenia.
Trzymaj tak dalej, a nagrodzi Cię ktoś!

Refren.

Upijałaś się w Karczmie, szalałaś w Hogwarcie,
lecz byłaś w stanie pokonać Parchatego Trolla.
Dzielnie walczyłaś w konkursie literackim,
w redakcji Proroka zasiadłaś niczym król.

Refren x2
~ Pszemek - łosiek <3

www.harry-potter.net.pl/images/articles/admin_gadula.jpg

www.harry-potter.net.pl/images/articles/2016awards_gadua.png

i.imgur.com/MMUs8xt.png

i.imgur.com/wSAFrPI.png

i.imgur.com/wcX950I.png

i.imgur.com/ahcM1ve.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najsympatyczniejszy_uzytkownik.png

www.harry-potter.net.pl/awards/images/awardswinner/najwiekszy_gawedziarz.png

i.imgur.com/ZWQLEsq.jpg

https://www.youtube.com/channel/UClbnb5X3J_Gh8r-AT
Prefix użytkownikaNicram_93
Jest to tom, który nie znajduje się u mnie ani na szczycie stawki, ani na dole. Ogólnie bardzo go lubię. Dla mnie zawsze jest trochę inny niż pozostałe sześć tomów. Tutaj po raz pierwszy i jedyny wątek samego Voldemorta zszedł na dalszy plan i czytając po raz pierwszy byłem mile zaskoczony, że tym razem na końcu książki nie mamy pojedynku Harry'ego z Czarnym Panem. Nie ukrywam, że się tego nie spodziewałem.

Jest to część, która sprawia wrażenie trochę mroczniejszej, aczkolwiek daleko jej jeszcze do późniejszych. Prawdziwym przełomem była tutaj Czara Ognia. Zawsze bardzo przyjemnie czyta mi się Więźnia Azkabanu, duży plus za Huncwotów oraz Hogsmeade. Natomiast najgorszy pomysł to oczywiście zmieniacz czasu. Niepotrzebnie Rowling w ogóle go wstawiała. Narodził on zwłaszcza wiele pytań na później, dlaczego nikt inny nie używał zmieniacza czasu do zmiany biegu wydarzeń? Ja wiem, że większość bałaby się, że tylko pogorszą sprawę, ale nie wierzę, że nie znalazłby się nigdy żaden szaleniec, który by tego spróbował. Dlatego za to duży minus. Poza tym bardzo przyjemna część, a lekcja OPCM ze Snapem ... :D
Dom

Gryffindor

78.media.tumblr.com/tumblr_lqra1k0UNn1qa8ir9o1_r5_250.gif

"Może w Gryffindorze,
Gdzie kwitnie męstwa cnota,
Gdzie króluje odwaga
I do wyczynów ochota.

Postać w Hogwarcie

www.harry-potter.net.pl/infusions/hogwart/images/avatars/2_3.jpg

Martin Smith

Harry, Ron, Hermiona - czyli przyjaźń, która przetrwa wszystko

78.media.tumblr.com/5ca244c2b4120254d6676b75e59020f5/tumblr_mr9voaoDyY1suuepho1_500.gif

i.gifer.com/llT.gif

78.media.tumblr.com/e2e051649d617fa14188e82aecbadf3d/tumblr_mv3jzf0LbI1qew2ypo3_500.gif

Severus Snape, czyli człowiek zagadka

i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/07/789bf784107070ed4bcbc391742c8c34.gif

Wydaje mi się, że Więzień Azkabanu jest taką częścią przejściową. Pół dziecięcą - pół dojrzałą. Z jednej strony wymykanie się Harry'ego do Hogsmeade, Mapa Huncwotów, zamieszanie z Krzywołapem i Parszywkiem. Z drugiej dementorzy, rzekoma zdrada Syriusza i jego chęć morderstwa na Harry'm.
Potem każda kolejna część jest już trochę mroczniejsza i dojrzalsza.

Poza tym bardzo przyjemna część, a lekcja OPCM ze Snapem ... :D
- Jeju ja tak dobrze wspominam ten fragment, szczególnie przedstawiony w filmie !

Prefix użytkownikaJakub Scamander
Takoizu napisał(a):

Wydaje mi się, że Więzień Azkabanu jest taką częścią przejściową. Pół dziecięcą - pół dojrzałą. Z jednej strony wymykanie się Harry'ego do Hogsmeade, Mapa Huncwotów, zamieszanie z Krzywołapem i Parszywkiem. Z drugiej dementorzy, rzekoma zdrada Syriusza i jego chęć morderstwa na Harry'm.
Potem każda kolejna część jest już trochę mroczniejsza i dojrzalsza.

Poza tym bardzo przyjemna część, a lekcja OPCM ze Snapem ... :D
- Jeju ja tak dobrze wspominam ten fragment, szczególnie przedstawiony w filmie !

W pełni się z tobą zgadzam. Ta części miała nas poniekąd przygotować na to, że kolejne przychody Harry'ego i jego przyjaciół będą bardziej mroczne. To czyni tę część dlatego tak wyjątkową.
Weź sobie ciasteczko, Potter.

http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Użytkownik:32

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Tweet This Yahoo

Przejdź do forum: